[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Muiralův revír
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Pošukaný? Tohle slovo v obecné řeči neznám... Nicméně jsem si jistý, že ani ty bys ho tam jen tak nenechala, aby ho rozdrtily ty bezbožné kosti. Jen bys možná vymyslela něco mazanějšího, než tam pro něj jen tak skočit."

...

"Opatrně," řeknu Hadešadah, když zamíří mezi létající nádobí. "Bohyně, pozor! Ne, vlasy ne!"

Po té, co se Hadešadah vrátí, opatrně jí ošetřím řeznou ránu na tváři. Bohužel nemám již dost sil na to, abych toto lehké zranění nechal jen tak zmizet. Mezitím si vyměníme první novinky, co se událi, co jsme se neviděli.

Po nějaké době se Hadešadah vydá zpět. Tentokrát jdu s ní a mečem se snažím odrážet z cety vše, co by jí mohlo ublížit.

Cilapi:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#OBR(Pomoc)
7-9: Hadešadah má +1 = 7 > má jen jedno LZ


Hadešadah? Co budeš vyrábět? :-)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Hadešadah »

"Díky" vydechnu s úlevou, když už jsme zase v bezpečí. "Ty kastroly jsou pěkně zákeřné, jsem ráda, že jsem skončila jen s jedním škrábancem."

Obsah kotlíku mdle září a trochu prská a syčí. Kdybych tím naplnila lahvičky až po okraj, tak vybouchnou jedna po druhé, naplním tedy každou jen z půlky. Snad vydrží.

Přemýšlím, co se zbytkem. Má vesta je tak rozcupovaná bitkou s Můtem a výbuchem, že na mně visí skoro jen tak na vlásku. Jehlu a nit nemám, tak aspoň smíchám ty moje nedopatřením ozářené useknuté vlasy s pryskyřicí a sušeným býčím lejnem. Shodím ze sebe vestu a potřu ji z venku vzniklou hustou lepivou směsí.

Vylepšení zbroje: Sadah:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)
3 nabití


Když vidím, jak to hezky funguje, zkusím si podobně udělat ještě obvaz, jen bez těch kravinců. Přiložím to na včerejší rány i tu novou dnešní.

Léčení: Sadah:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)
No, tak to funguje o dost hůř, už zase jsem unavená


Radši se pustím do výroby výbušnin, tam není co zkazit. Udělám zase celou hrst bouchacích kuliček a pak zase jednu podobnou, jako byla ta, kterou jsem odbouchla chodbu k býkům výbušnina SZ 4 - dávám do ní MAG, aby byla menší

"No, tady by se mi připravovat hostinu nechtělo, tak tedy za Hirem a Saagou?"
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zatímco si Hadešadah slepuje vestu, pozoruji upřeně létající nádobí. Glom popotahuje nosem a kýchá, zřejmě zase kvůli šňupacímu tabáku. Upřeně pozoruji hrnce. Krabička na šňupadlo, které kdesi našla, je stříbrná a ona ji proto ukrývá kdesi na těle. Nechci vědět kde, proto se soustředím na hrnce.

"Pojďme," přikývnu a provedu naši skupinku skrze tajnou chodbu za zrcadlem k portálu...v zrcadle.

"Hm, 'Nemohu se skrýt před tím, koho nevidím'," přečtu nápis nad zrcadlem a nahlas přemýšlím, "Minule ten portál Saaga otevřela tak, že pomocí planžety vyndala zrcadlo z rámu a spolu se mnou jsme ho otočily zády. Docela jsem se bál, že ho rozbijeme nebo nás jeho sklo pořeže. Akorát teď tu není, tak jaksi nevím..."
"Pan Hiro ten portál otevřel jinak," řekne Glom, která tu - stejně jako Hadešadah - před chvílí byla, než se rozhodly počkat na mne.
"To věřím," připustím, "Nejspíš se zneviditelnil. Docela bych věřil, že se ten trik už naučil. V Kobkách jsou pro to docela podmínky a před chvílí jsem minuli schodiště na magickou univerzitu... Ale jak nám to pomůže? Leda by tady Hadešadah znala nějaký recepis na -"
"Zhasnul," přeruší mě goblinka.
"Cože?"
"Zhasnul."
"..." chvíli stojím tiše,"On... prostě zhasl světlo?"
"Jo."
"A pak prostě prošel."
"Jo."
"Takže celá ta anabáze s vyndáváním zrcadla z ránu..."
Goblinka na mě vrhne spokojený úsměv.
Zhasnu světlo.
Když Hadešadah udělá to samé se svojí zářící lebkou, projdeme skrz.

Cilapi, Hadešadah a jejich družinky pomocníků se přesouvají do Ztracené úrovně.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elrik přichází z Magjádra

... pod schody do Magjádra .....

Elricu,

když sejdeš pod schody do Magjádra, všimneš si, že tajné dveře ke kostlivému mágovi jsou otevřené a zajištěné klínkem.

Kam se vydáš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Hmm, zajímavé. Že by se někdo byl podívat u Muirala? Mohl by to být Hiro, nebo někdo jiný z mých společníků? Půjdu tam nakouknout, ale pokud nikoho neuslyším ani neuvidím na první dobrou, mám v plánu pokračovat dál směrem na jih, odbočku do jídelny také prozkoumám maximálně zběžným nahlédnutím, ale hádám, že tam nebude nic, co by mně zaujalo...

PJ, byl tam někdo, nebo jsem se vydal na jih?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

kostlivý kouzleník tě opět pozdraví neúspěšným pokusem o seslání zaklínadla, je ještě o něco víc pošramocený než dřív.

Když se přiblížíš k druhým tajným dveřím, opět zajištěným klínkem, krom vzdáleného lkaní bánší uslyšíš udýchané drowí hlasy.

"Lloth zatrať Vlonwelv za tenhle nápad," zakleje mezi funěním jeden z drowů. "K čemu asi tak potřebuje mrtvolu znestvořeného škorpióna bez hlavy?"

"Vím já? Jsem snad matriarcha?" odpoví mu ženský, podobně zadýchaný vlas. "Ale řekla bych, že to má něco společného s tím, že portál do Srdce hory se neotevřel. Od té doby, co Vlonwelv získala z kostlivého váleče tu helmu je jak vyměněná. Slyšela jsi, co řekla Gorthaxovi a Cyrakovi, když se vrátili s tím, že kouzlo temnoty portál do Ztracené úrovně nepovídá. Že prý to věděla už když je posílala to prozkoumat - a měli tuhle její hypotézu potvrdit. Pavoučí lejno věděla, to ti povím."

"Sst ...co kdyby nás někdo slyšel. Chceš skončit jako Hlonlok, Izzorvir a Nefraen od fázové hlídky v první linii mezi smradlavými trogy? Já ne, tak drž pysk a buď ráda, že pro nás má matriarcha práci s touhle nechutnou mrtvolou."

Širokou chodbou se blíží pár drowů a zjevně táhnou mrtvolu Muirala kamsi na jih.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Vlonwelv, no jistě! To byl ten hlas, co jsem tenkrát slyšel. Takže na tomhle patře sídlí rod Auvryndar. Dobré vědět. Teď je otázkou, zda se jim ukazovat a nebo raději ne. Když je budu z povzdálí nenápadně sledovat, tak bych se mohl dozvědět, kde přesně tady sídlí, jak se vyhýbají překážkám a pastem a tak podobně. A pak bych si sám zvolil jak, kdy a jestli vůbec se s drowy setkat tváří v tvář. Pokud budou tak upovídaní jako doposud, možná se dozvím i zajímavé informace. Přikývnu si pro sebe, ano to bude lepší plán. Zacouvám zpátky do chodby, co vede ke schodům do Magjádra a počkám si, až potáhnou tělo dál na jih, potom je budu s odstupem nenápadně sledovat, abych se dozvěděl, kudy do sídla rodu Auvryndar a co je zajímavého po cestě...

HLAVNĚ NENÁPADNĚ: EIric:2D6+ → 7(5 +2 + 0)#OBR
- Zůstaneš nenápadný až do okamžiku, kdy provedeš něco zásadního (např. ukradneš sošku, zaútočíš ze zálohy, začneš v převleku burcovat lidi, nakoupíš za padělané peníze, použiješ ukrývaný předmět, spočítáš kolik je v táboře nepřátel, odposlechneš důležitý rozhovor).
- Jen OKAMŽIK po provedení takové činnosti se prozradíš nebo se na to přijde.
- A buďto tě u toho někdo přímo pozná nebo jsi zanechal stopy, které tě s činem spojí.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

sleduješ dvojici drowů, kterak táhne obrovskou mrtvolu na jih, skrze velké dveře až do místnosti, jejíž podlaha je tvořená mnoha lebkami. Tam se na chvíli zaseknou a když se jim konečně podaří dostat Muiralovo tělo na druhou stranu, většina lebek je rozdrcená vahou obřího škorpiona.

Minete sochu Lloth zavěšnou pod stropem dalšího sálu a vydáte se na jih, k obrovské kouli temnoty. Drowové se jí vyhnou směrem na západ.

U sochy muže skrývajícího čepel za zády se chvíli dohadují, kdo má tentokrát dát svou krev. Jak už to u drowů bývá, drowka nakonec získá navrch a když se drow řízne do ruky, aby dveře pokropil, ještě se omlouvá, že to neudělal rovnou.

Proklouzneš rychle dveřmi za nimi a držíš se u zdi. Když se přiblížíš k dalšímu rohu, najednou jejich funění a šoupavé zvuky ustanou. Místo toho uslyšíš rachocení kostí.

A pak uslyšíš Vlonwelv promluvit odněkud z balkónu rozlehlého sálu. "Ustupte, nechcete-li se stát součástí mého nového, mocnějšího bojovníka," zvolá matriarcha pevným hlasem na dvojici drowů dole.

"Jsi si jistá?" ozve se nejistý jiný ženský hlas .... a zní roztřeseně a neklidně, jako by nebyl zvyklý hovořit nahlas.

"Naprosto jistá. Nemám pochyb a nemohu se mýlit. Muiral zemřel proto, aby nám jeho tělo mohlo dál sloužit."

L10-065.jpg

Rachocení kostí se blíží ... a také chvatné kroky drowů, kteří se otočili a míří k tobě, ukrýt se před blížícím se chřastěním kostí.

Právě jsi byl svědkem toho, jak Vlonwelv nechala předhodit mrtvolu Muirala nějakým kostlivým netvorům. Drowové, kteří mrtvolu dotáhli, se ale stahují přímo proti tobě. I kdyby ses okamžitě obrátil zpátky ke dveřím, nestihneš to k nim dřív, než dojdou k rohu a tedy tě s jistotou uvidí.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Útěk, boj, vyjednávání. Teď nemám příliš možností na výběr. Přimhouřím oči a rychle se stáhnu nazpátek, co jen v tom krátkém čase můžu, než se oba drowové vyloupnou zpoza rohu. Rozsvítím si v levé ruce magickou kouli světla, nechám jí levitovat několik čísel nad dlaní a dělám, že si to tam zvědavě prohlížím. Když mě drowové spatří, snažím se tváři překvapeně, jako kdyby to celé byla jedna velká náhoda, že jsem se tady ocitl.

"Oh, tady někdo žije? Buďte zdrávi, děti Lloth. Vězte, že jsem nepřišel bojovat, jen hledám cestu hlouběji do podzemí..."

Co na to drowové?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

drowové zpomalí a vytáhnou své kuše. "Kde ses tu vzal a kdo jsi?" zeptá se drowka nedůvěřivě.

Pomalu postupují k tobě - je vidět, že si chtějí udržet distanc, aby mohli střílet, zároveň se ale snaží odstoupit od děsivých zvuků a nadšených výkřiků Vlonwelv, které se odehrávají za nimi.

Postoupí takhle až cca na vzdálenost HOD .

Drow si tě prohlíží: "Vysoký téměř jako ten stařec, ale o poznání mladší, bujné černé kadeře vyčesané nahoru, mírně zarostlá, ale jinak udržovaná tvář vznešených rysů, odhodlaný pohled a jedno obočímu ti dělá... Nejsi náhodou Elric z Comryru?"

Co jim odpovíš a co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Když spustí ten popis, povytáhnu jedno obočí a zatvářím se tentokrát opravdu upřímně překvapeně. Hiro byl tady! A celkem lichotivě mě popsal drowům. Za tím bude pozoruhodný příběh a těším se až si ho poslechu, ale teď zpátky k těm drowům...

"Vskutku jsem!", přisvěčím s okouzlujícím úsměvem, jako kdyby mně poznali nadšení fanoušci po turnajovém klání, "Elric z Cormyru, Železný bastard, k vašim službám. Zdá se, že mě můj společník Hiro předchází. Povězte, jak je to dlouho, co u vás pobýval? A prozradíte mi i kudy se vydal? Předpokládám, že ho to táhlo do nižších pater...možná byste mi mohli prozradit, kudy se tam také dostanu?"

Drowové?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od MarkyParky »

Elricu,

drow s drowkou na sebe mrknou.

"Ale jistě ... nejlepší bude, když tě vezmeme za naší matriarchou. Ostatně ona s mužem jménem Hiro hovořila ... a zároveň bude nejlepší, když ti onassama poví, kudy se dostat do hlubších pater."

Rachot drceného Muiralova těla kdesi v sále za drowy je ovšem přeruší.

"Jen ... asi bychom měli ... "
"... v tuhle chvíli jaksi ..."

oba se rozpačitě podívají na jih.

"Jediná cesta na jih vede .... kolem ... Vlonwelvina experimentu."
"A i když věříme, že udatný bojovník jako ty, by se dokázal probít, nemyslím si, že je dobrý nápad takový experiment předčasně ukončit. Matriarchu by to nepotěšilo."

"Budeme muset počkat."

Počkáš CHVÍLI, jako to dopadne ve velkém sále? Nebo uděláš mezitím něco jiného?
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

"Hmm. Tak dobrá. Zas tolik nespěchám.", pokrčím rameny, "Zatím mi alespoň můžete povědět, kde se tady Hiro vůbec vzal, co tady dělal...a tak vůbec."

Počkáme, co by ne.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

drowové nejprve mlčí, ale protože zvuky neustávají a CHVÍLE trvá, nakonec na tvou otázku odpoví.

"Kde se vzal to netušíme. Napochodoval si do trůnního sálu ve světle plamenného meče přímo k Vlonwelv a než jsme se nadáli, už hrál divadelní představení o tvém boji s Muiralem."
"Dokonce mu u toho asistoval Zress," zakroutí hlavou drowka.

"Musely v tom být nějaké čáry, protože matriarcha mu pak dala čerstvě nalezeného ďáblíka a nechala ho i s tou materializovanou holkou odejít."
"Jsem se divil, že mu nepřibalila ještě hobití kapelu."

"Elkzín, Tebyrde!" přeruší vyprávění najednou hlas Vlonwelv a všichni tři si uvědomíte, že děsivé zvuky v sále konečně ustaly. "Teď vyražte po západních schodech nahoru - ale ani moc rychle, ani moc pomalu. Pěkně našeho nového bojovníka lákejte za sebou, na jih, k řece. Gorthaxi, Cyraku, uchlácholte Lloth, aby ho nechala projít."

"Co, jak to máme ...?" ozvou se zmatené hlasy z balkónu.

"Opravdu si myslíš, že je to dobrý náp..." pokusí se něco namítnout nejistý ženský hlas, ale matriarcha ho rezolutně utne. "Já VÍM co dělám. A nemýlím se."

Oba dva drowové se na sebe podívají. "Tak asi budeme muset. Ale měl bys jít první ... " zvednou znovu svoje kuše a ukáží ti, abys mezi nimi prošel na jih. "Vlonwelv bude mít radost, že tě uvidí. Hlavně neútoč na Muiralovo tělo .. ať už se proměnilo jakkoliv."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 10. patro - Muiralův revír

Příspěvek od Elric »

Přemýšlím. Z toho co říkají to vypadá, že za 'normálních okolností' by Hiro asi jen tak nevyvázl. Matriarcha bude asi pěkná mrcha, koneckonců zplodila T'rissu a Silkress, že. Bude to HODNĚ proradná mrcha. A má po ruce toho hnusného démona, co jí radí. Tohle nebude setkání v přátelském duchu. Navíc tyhle její experimenty...ach jo. Na druhou stranu, teď bude mít většinu nohsledů zaměstnaných kdovíčím a tu věc - ať už je to cokoliv - nemá asi opravdu pod kontrolou.

"No...abych byl upřímný, z toho experimentu moc dobrý pocit nemám. A vidím, že vy také ne, netřeba si nic zastírat. Ale dobrá, pojďme, promluvíme si s matriarchou...", povzdechnu si a vyrazím, načež se ještě otočím na ty dva, "A jen tak mezi námi...i matriarchy občas dělají špatná rozhodnutí. Není nutné, aby za ně platili jejich poddaní."

A jdeme...zkusím jít opatrně a tak, aby tu věc opravdu měli čas odlákat napřed stranou. Ať je to co je to.

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů