[HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

Chvíli přemýšlím, proč na mě temná stěna mezi sochami působila prve jako stín. Z definice je stín odrazem něčeho, a že zde nic žádný odraz nehází, bude praktičtější říkat tomu prostě temná stěna. Když projdeme skrz a přečtu si nápis nade dveřmi, potvrdím si, že jsme tu s Booem jediní, kdo to má v hlavě v pořádku.

Navzdory Stínopádu (Hiro): Hiro: 2D6+3 → 9(5 +1 + 3)#INT
- Apatie - Něco ti našeptává, že není v tvých silách cokoliv změnit. -1STÁLE na tahy, ve kterých se snažíš něco/někoho změnit.
- Šílenství - Nepoznáváš, co se děje doopravdy a co je jen představa. -1STÁLE na tahy, ve kterých se snažíš něco zjistit.

Navzdory Stínopádu (Boo): Hiro: 2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#INT
- Hrůza - Máš pocit, že je nevyhnutelné, abys zde zemřel. -1STÁLE na tahy, ve kterých se ti někdo/něco snaží ublížit.


Prostor za dveřmi mi připomene schody do podpalubí. Na pohlcující šero jsem z lodí zvyklý a zde naštěstí není tak vlhko a houpavo, ve srovnání s běžnou lodí tedy vcházíme do vskutku přátelského prostředí. Jen se nemohu zbavit pocitu, že tato část Kobek je něčím jiná, než ty ostatní. A že s místní paní Kerestou nás čekají velmi netradiční zážitky.

Na moment se zastavím, sáhnu do váčku a vytáhnu nalezenou pásku přes oko zdobenou vyšíváním a granáty. Navléknu si ji přes levé oko, srovnám vzadu pod vlasy a poté rozsvítím svou mušli na maximum. Usměji se na děvčata a pokynu jim, aby pokračovala dále. Boo si odblikne z Ká Óčkova ramene a pomyslí mi, že si jde vedle hodit mašli. Povzbudivě na něj zamávám a pokračuji s Ká Óčkem po své pravici rychle za dívkami.

PJ, Hiro a Ká Ó pokračují na jih, jak to tam vypadá? Boo se pokusí otevřít východní dveře a dostat se za ně. Pokud se mu to nepodaří, zkusí ty západní. Pokud jsou oboje zavřené, vydá se pomalu za Hirem.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

Boo otevře dveře a proklouzne za ně. Blikne se do velké místnosti na konci krátké chodby.

Hodovní síň
Hodovní síň

Jedná se o opuštěnou hodovní síň, zapadanou prachem a pokrytou pavučinami. V prostřed je dlouhý stůl, po jehož straně jsou malé sedáky.

Pod stropem visí dvojice železných lustrů, jak stvořených k tomu, aby se na nich někdo oběsil. Jsou kotvené lany k hákům na stěnách.

Z místnosti vede jedna další chodba směrem na jih.

Co udělá Boo?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

... Hodovní síň ...

Boo vyskočí na stůl, rozeběhne se přes celou jeho délku a na konci zmizí v obláčku dýmu. Objeví se na krajním sedáku, zvíří mračno prachu a opět v něm zmizí na vedlejší sedátko. Postupně se probliká přes všechny židličky a za ním zůstávají jen obrysy prašně zvířených hodovníků.

Na konci řady se ďáblík na kratičký okamžik zastaví v prostoru a objeví se na jednom z lustrů. Sedne si na okraj, spustí nohy dolů a kouká svýma třema očkama pod sebe. Když prach zase usedne a místnost se vrátí ke své netečnosti, zakloní Boo hlavu a sklouzne dozadu za sebe, na lustru zůstane viset v poloze netopýra držen svými koleny. Chvíli se hlavou dolů lehce houpe, téměř až dosáhne na vedlejší lustr, když v tu chvíli zavrže kotvící lano, lustr se mírně propadne a Boo z něj zmizí.

Objeví se v chodbě vedoucí dál na jih, očkem se letmo ohlédne za stále se kývajícím lustrem a pomalu vyrazí dál.


PJ, kam to vede na jih?
Naposledy upravil(a) Hiro dne 27. 7. 2020, 08:36, celkem upraveno 1 x.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... velký sál s mlhou ....

Hiro,

upíří zplozenkyně tě vedou dál ponurou chodbou. Když rozsvítíš svou mušli nejvíc, co to jde, osvětlí okolní ponuré zdi jasným, ale čistě bílým světlem. Nádech modré barvy, který mívalo její světlo, je pryč.

Minete dvojici výklenků a dojdete k velkým dveřím. Upírky je otevřou a vstoupíte do velkého sálu, zahaleného do mlhy.

Velký sál s mlhou
Velký sál s mlhou

V obrovském sále se mezi dvěma masivními sloupy, podpírajícími strop, převalují chuchvalce husté mlhy. V nich je možné tu a tam zahlédnout postavy dalších vampířích zplozenkyň.

V prostřed sálu stojí dobrodružka bledé pleti, až nepřirozeně mladé, s výraznýma očima a krvavě rudými rty i nehty.

Keresta
Keresta
Upírka.jpg (25.1 KiB) Zobrazeno 2003 x

Za ní se hrbí obrovské monstrum, které nejvíc připomíná přerostlého zmutovaného jetiho.

"Má paní, vedeme ti dobrodruha, protože ...." uvedou tě upírky a v prostřed věty se nejistě zastaví.
"Protože jste slabé nány, které se jím nechaly ovládnout!" dokončí žena větu a obrátí se k tobě.

"Vítej, dobrodruhu, v okamžiku své zkázy," osloví tě medovým hlasem, "slibuji, že tvůj zánik bude rychlý a bez větších bolestí. Nebudeš-li se mu bránit. Zkusíš-li to, bude naopak velmi nepříjemný a bolestivý ...."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... opuštěná kuchyně ....

Hiro,

Boo se blikne chodbou za zatáčku a pak se protáhne dveřmi do opuštěné kuchyně.

Opuštěná kuchyně
Opuštěná kuchyně

Je ponurá, černá a rozmazaně depresivní, jako vše ostatní, co zatím viděl.

Co udělá dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

... Velký sál s mlhou ...

"Keresta, nemýlím-li se," usměji se na bledou slečnu. "Jmenuji se Hiro a rád tě poznávám. Děkuji za milé přijetí - poslat mi v ústrety tato ochotná děvčata bylo od tebe velmi pozorné. Jen si nejsem jistý, jestli je vhodné mluvit hned ze začátku o zkáze. Přeci jen by sem mohl zabloudit nějaký horkokrevnější dobrodruh, který by si tvá slova zle vyložil a rozhodl se tě ztrestat mečem či snad kůsou. A to bys přece určitě nechtěla, že?"

Rozhodím rukama a otázku vznesu celému auditoriu. Mám pocit, že ostatní dívky nic konkrétního nechtějí, snad jen někoho poslouchat.

"Situace se má totiž tak, že v prvním patře kobek se usídlila parta upírů, kteří si říkají Hrobaři a po setkání s nimi je každý návštěvník Halasterova podzemí vybaven krom intenzivních zážitků také kolíkem, stříbrem a vůbec vším potřebným. Tedy každý návštěvník krom mne. Já mám to štěstí, že jsem si se setkání s Hrobaři odnesl jen úsměv na rtech. Podobně pozitivní dojmy mám například i s osobním setkáním s vojvodou Azrokem, prastarým Aboletem, královnou trpaslíků i druegarů Skellou, kamennými obry, smrtícím sládem Yorkem... šups, to jsem vlastně neměl říci nahlas..., matriarchou drowů Vlonwelw, arcimágem Trobriandem, ohnivou obryní Emberózou či vlastně i s Halasterem samotným.

Co tím chci říci - ač zní tvá nabídka bezprostředního zániku zajímavě a neotřele, mám pocit, že by ti někdo jako já mohl nabídnout i více, než jen kratičké standardizované všední rozptýlení, není tomu tak?"

Odhad postavy: Hiro: 2D6+3-1 → 7(3 +2 + 3 - 1)#CHA
- Co by přimělo postavu k tomu, aby udělala něco jiného, než je má zkáza?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

... Opuštěná kuchyně ...

Boo se probliká na kamna, lavici i pult a podívá se po čemkoliv k snědku. A to jak v podobě vhodné pro zajatce mozkožroutů, tak pro něco menšího na zub pro sebe. Když s tím skončí, pokračuje dál rovně do dalších dveří.

PJ, je v kuchyni něco k jídlu? A co je za dveřmi vedoucími na jih?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... Velký sál s mlhou ...

Hiro,

žena se na tebe podívá s podivem ve tváři. "Obdivuhodný výkon, na bělovousého starce, jako jsi ty. Zkáze se ale tak jako tak nevyhneš, tak proč se zdržovat? A teď nemyslím takové té rychlé a náhlé, co čeká většinu dobrodruhů. Věřím ti, že s tou by sis dokázal poradit - obzvlášť když vidím, cos provedl s mými zplozenkyněmi. Myslím tu pomalou plíživou zkázu, která potká každého smrtelníka. Nejprve smrt ... a pak rozklad těla .... a nakonec naprostý zánik."

Odmlčí se, aby to v mlze vypadalo o něco dramatičtěji a pak pokračuje:

"Netoužil jsi někdy po nesmrtelnosti? Co všechno bys byl ochoten udělat, aby ses zániku vyhnul? Víš, že kult Šár nabízí nesmrtelnost jako jednu z odměn svým věrným kultistům? Chtěl by ses stát mým zplozencem?"

Budeš-li projevovat vůli po nesmrtelnosti a budeš dávat najevo ochotou stát se kvůli tomu kultistou bohyně Šár či dokonce jejím zplozencem, tak tě nebude chtít zničit.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

"Rozhodl jsem se, že budu žít věčně a zemřu, jen pokud by se mi to nepovedlo," usměji se ze široka na Kerestu. "Kde to mám podepsat?"

Na to, že tu má působit kult, bych zde čekal trochu vyšší úroveň organizovanosti, než jen prázdné sály, pavučiny, krysy a netopýry. Ovšem po zážitcích z Legie je i toto víceméně příjemná změna. A už jsem v Kobkách poznal ledasjaké organizace, ale fanatici vedení opravdovou upírkou budou zcela nová zkušenost.

"Pro úplnost bych si dovolil představit můj doprovod Ká Óčka. Ten už technicky vzato nesmrtelnosti dosáhl, takže je to vlastně důkaz, že tuto problematiku beru skutečně vážně. Ale určitě ho potěší, když také dostane odznáček."

Kývnu na Ká Óčka, ten předstoupí a lehce se ukloní, jak jsem ho to naučil. Udržet v hlavě jména všech na vlas stejných děvčat nebude snadné, ale alespoň na stará kolena ještě procvičím paměť.

"Když máme představení za sebou, mohli bychom prosím přejít k těm zmíněným benefitům? Krom nesmrtelnosti by mě v tuto chvíli zajímalo zejména jídlo. Sháním něco dobrého na zub pro pár vězňů v mozkožroutském vězení o patro výše, kterým bych rád pomohl s útěkem. Myslím si, že budou vděční za možnost vyměnit blížící se smrt mysli za nesmrtelnou náruč Šár. Jakákoliv podpora v tomto směru by mohla myslím přivést další zájemce do vašich řad."

Něco za něco: Hiro: 2D6+3 → 6(1 +2 + 3)#Něco za něco

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

upírka se na tebe podívá. "Jsi nějaký nedočkavý ... ale nejsi první. Než ti nabídnu něco z nesmrtelnosti, musíš se podrobit rituální zkoušce."

Otočí se k upírkám kolem: Aryku, Gastone, Ilsuban, spravte Karadoka, Serenádu, Feldara, Hong, Khafru a Xandevala, ať připraví přijímání." Upíří zplozenci zmizí v mlze.

Pak obrátí pohled zpátky k tobě: "Získat přístup k nesmrtelnosti skrze náš kult není jen tak pro každého," pronese, ale pak se jí zablýskne v očích, "ale že jsi to ty, můžu ti slíbit, že pokud nezvládneš úvodní zkoušku, nechám jim dopravit zbytky, co zůstanou, až s tebou krysy skončí. Z té kaše, co z tebe zbude, stejně nikdo nepozná, že jsi byl barbarem a tak jim to nebude vadit..."

Zkusíš ještě něco, než nastane zkouška? Nebo se necháš odvést ...?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

"Viki, Mel, Emo, Mel, Geri," obrátím se s úsměvem na můj doprovod, "najděte prosím Booa a vyřiďte mu, že se chystá něco, co si nechce nechat ujít."

Dívky se zmateně podívají na sebe navzájem a téměř najednou pohlédnou na Kerestu. Okamžitě ale omluvně sklopí oči, jako by snad mou žádost nechtěly zpochybnit a odejdou zpátky na sever. Pokynu jim a lehce netrpělivě si přešlápnu.

"V mém věku a s ohledem na zdejší prostředí je lepší s nesmrtelností neotálet, aby vůbec ještě byla relevantní," vysvětlím Kerestě onu domnělou nedočkavost. "Smrti jako takové se nebojím, mám ji už párkrát za sebou, ale mrzí mě, že vždy přidělává starosti mému okolí. Byl bych radši, kdyby na mě nikdo nemusel plýtvat svými silami. Každopádně... co mě čeká? Budu stát v hrdinném postoji na útesu a vyprávět přihlížejícím o výpravě do Černých džunglí nebo něco podobně vzrušujícího? Čeká mě disputace s moudrým Glystrem o smyslu a hodnotě přátelství? Nebo na mě pošleš hejno krys a nesmrtelnost si zasloužím, pokud při setkání s nimi nezemřu? Ne, že by to nebyla validní možnost, jen o její efektivitě mám určité pochyby.

Tak či onak, jsem připraven, můžeme se přesunout k rituálu."

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v kuchyni ...

Hiro,

Boo prohlédne kuchyň a opravdu v ní najde uložené sušené ovoce, koření a nějaké oříšky. Vše je to ale bezbarvé, rozmazané ... a když ochutná, tak jaksi zcela bez chuti.

Jako posilnění pro zajatce by to asi vystačilo - lepší než plíseň. Také to asi je dost, kdyby Boo prostě potřeboval jen něco žvýkat - a bylo mu jedno, co a jak to chutná. Dobrý pamlsek to ale nebude a dobrodruhovi by to vystačilo tak jako zásoba 1-JÍDLA.

Nahlédne za další dveře, na křižovatku šikmé chodby.

Šikmá křižovatka
Šikmá křižovatka

Na zemi leží poházeno pár starých zbraní. Pod stropem místnosti visí hlavou dolů čtyři upíří zplozenci. Na jihozápad vede širší chodba zakončená většími vraty, na východ úzká chodbička zakoněcná železnými dveřmi.

Co udělá Boo?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

... Šikmá křižovatka ...

Boo se zastaví a v očkách mu zajiskří. Zaostří na strop a hledá nejslabší článek v závěsu zplozenců. Když už se zdá, že objevil ztrouchnivělý trámek, zaslechne za sebou dívčí hlasy. Zavrtí hlavou a přenese se zpátky do kuchyně.

Z bočních dveří se mezi zaprášené regály nahrne pětice děvčat. Jejich bystré upíří smysly nějak zvládly vyčmuchat i tu tekutinu, která Booovi proudí žilách místo běžné krve.

"Máš jít s námi," vypískne na něj první zvonivým vysokým hlasem.
"Když budeš klást odpor, tak tě..." zabručí druhá temně.
"...vysajeme?" zeptá se třetí tiše. Je vidět, že sama neví, jestli je to dobrý nápad, a jestli vlastně může.
"Tak ti ublížíme," zavelí jedna a ostatní začnou rychle přikyvovat. Jakýkoliv nápad, který nevyžaduje dlouhé rozhodování zní skvěle.

Boo si prohlédne útlá ramena zplozenkyň, porovná je rychle se stabilním plátem Ká Óčka a radši jde dál po svých. Poslušně vyrazí ke dveřím a obklopen melodicky si pomlaskávajícím doprovodem se nechá odvést k Hirovi


PJ, můžeme pokračovat tím rituálem.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v širokých chodbách ....

Hiro,

když zmíníš hejno krys, Keresta se na tebe nedůvěřivě podívá. Posečká, než upíří zplozenkyně naleznou ďáblíka a potom jim přikáže, aby tě doprovodily do sálu, kde bude provedena tvá iniciační zkouška. Sama i se svým jetim vaši skupinku následuje, zdá se, že ve tvé přítomnosti svým zplozenkyním zas až tak nevěří. Vyjdete zpět do širokých chodeb, kde zdi opět mají barvu a tvá mušle modře svítí a vydáte se pravou chodbou.

Široká chodba
Široká chodba

Projdete kolem tunelů, kterými jsi sestoupil a pokračujete chodbou za fialovou září. Dojdete až do sálu osvíceného fialovými loučemi.

Fialový sál
Fialový sál

U severní stěny stojí šestice kultistů ve dvou řadách. Mezi nimi se hemží krysí hejno. Proti vchodu stojí tři zplozenkyně, které Keresta poslala napřed, aby zajistily rituál.

Na jihu, u jedněch dveří, postává sedmý kultista, mladý a ve tváři ještě bledší než ostatní.

"Temnota zháší slunce. Temnota polyká měsíc. Nejsme nic než noc."
"Temnota zháší slunce. Temnota polyká měsíc. Nejsme nic než noc."
"Temnota zháší slunce. Temnota polyká měsíc. Nejsme nic než noc."
uvítá vás sborový hlas kultistů, když vstoupíte.

"Předstup ty, jenž jmenuješ se Hiro a rozhodl ses vydat cestou temnoty, ke své iniciační zkoušce. Jen ten, kdo je netečný k tvorům temnoty, může se tvorem temnoty stát. Čas tvé zkoušky nadešel. Odlož vše, co neseš a svěš svůj šat dopadu, ať temnota se může dotknout tvého těla. Ukaž, že není v tobě strachu či odmítání," pronese jeden z nich a ostatní při tom začnou postupovat doprostřed sálu a utvářet kruh.

Krysí hejno, doposud se hemžící na hromadě, se jim začne míhat pod nohama, přebíhat přes jejich bosé nohy když došlápnou a také vytvoří kruh. Kultista, který tě uvítal, ti pokyne doprostřed kruhu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 18. patro - Vanrakova zhouba

Příspěvek od Hiro »

"Ahoj ve spolek!" kývnu na pozdrav té zvláštní společnosti. Jejich pozdrav si zatím nedovolím, přeci jen jsem jen člen-čekatel.

Rozhlédnu se po obřadním prostoru. Absence krve či vnitřností na zemi mě potěší, je to dobré znamení. Trochu mě překvapuje, že chtějí rituál provádět právě zde, ve sterilně prázdném průchozím prostoru, ale nedá se čekat, že by si zrovna náboženští fanatici byli schopni vybudovat něco honosnějšího.

"Inu, pusťme se do toho," usměji se a začnu se svlékat. "Ká Óčko, pohlídej mi prosím mé věci. Nechci tady pány zbytečně zatěžovat. Mimochodem, máte tu zajímavé uspořádání - muži kultisté a dívky upírky. Připomíná mi to jeden příběh ze vzdáleného kraje, kde se také proháněli po lesích kultisté a na blatech upírky. Jen ty upírky nevedla milá žena, ale degenerovaný upír, a kultisté následovali skřeta trpícího spasitelským komplexem. Vzpomněl bych si jistě i na další zajímavé paralely a reference, ale na to bude snad čas později. Jsem připraven."

S prázdnýma rukama a jen v krátkých kalhotách vstoupím do kruhu. Lehce se předkloním a natáhnu se k nejbližším krysám.

"Nekrmit, že?" zeptám se pro úplnost, ale stejně nemám nic, co bych těm drobečkům nabídnul.

"Ahoj holky, jmenuji se Hiro, rád vás poznávám" oslovím krysy důvěrně a doufám, že familiární ženské oslovení nikoho z přítomných neurazí. "Buďte na mě milé, ať si všichni z dnešního dne odneseme jen příjemné zážitky. Aby vám nebylo líto, že si na mém starém těle nic chutného neukousnete, donesu vám později čerstvou měkkou chobotničku, co na to říkáte?"

Něco za něco: Hiro: 2D6+3 → 13(6 +4 + 3)#CHA
- Chci přívětivý přístup, nabízím za to pamlsek


Hejno krys pod mýma nohama zavíří a rozpiští se. A krysa, která piští, nekouše.

PJ, co se bude dít dál?
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti