[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od MarkyParky »

Kluzká bažina
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Ropušáci vítězně skřehotají a křepčí. Velitel jejich 'jízdy' nafukuje sebevědomě tváře a snaží se naznačovat, že bez něj by se nic podobného nepodařilo.
Jeho jezdci zatím poskakují s ostatními, jeden se dokonce právě objímá s Glom. Goblinka mezi ně až podezřele zapadá.

Já se se širokým úsměvem přiženu k Saaze a Hadešadah.
"To bylo fantastické!" zavýsknu nadšeně, "Byly jsme jako Tři bohyně proti Zlu! Paní bran, Měsíční paní a Paní propasti... tedy trochu to kazily ty ocasy, ale stejně!"

Když se trochu uklidním, pomůžu Hadešadah sesbírat obratle nág.
"Co s tou její velkou lebkou? Tahle jediná zůstala docela zachovalá... Sice by mi přišlo líto zakrývat tu tvoji parádní hřívu, ale k tvému lidu by kostěná helma docela seděla. Nebo ji můžu vzít jako trofej. Ta zubatá tlama by se mohla někomu vyjímat nad krbem a já mám pro takové případy s sebou háky a lana, takže mi ani nebude na batohu překážet..."

"On sem Halaster určitě časem zase něco nasadí," dodám pak do bublajících zvuků vařící se magie, kterou se zájmem pozoruji, "Je to od Černopláště kruté, takhle si hrát s osudy místních... Ale máš pravdu v tom, že nágy tu byly dlouho a nadobro je zničit nezvládla před námi žádná jiná družina. Máme být právem nač hrdí! Vlastně bychom skutečně mohli být pro Jesíru ti praví..."

Neruším spontánně slavící ropušáky, jen pogratuluji veliteli ropuší jízdy k podařené léčce. Vezmu své věci i Glom, která se právě snaží vysvětlit žabákům, které drží za ramena, jakýsi tanec, v němž se vysoko vykopává nohama.

Mávnu na ostatní a zamířím k jihu.
"Pojďme zjistit, co po těch nestvůrách zbylo. Možná je tam taky někde bude Prachosekův synovec Agorra. Bylo by dobré mu vysvětlit, co se stalo a poslat ho zpátky za Skellou."

PJ? Co jak to vypadá v doupěti nág? Chtějí-li případně něco dodat ostatní?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Saaga »

Chvíli sleduji Šadah při práci a poslouchám Cilapiho projevy nadšení. Překonali jsme překážku, která nám ani nestála v Cestě. Poznali jsme, že nesmrtelnost má své hranice. A víme, že znalost minulosti dokáže ovlivnit přítomnost. Mám o čem přemýšlet.

Cilapi navrhne průzkum doupěte nág. Nejsem si jistá, k čemu to bude dobré.

"Cilapi, mou vůlí je pokračovat dále. Má Cesta vede hlouběji. Portál na východě lze otevřít korunou na hlavě. Ne mincí. Půjdu, shledáme se později."

Rozloučím se s ním i Šadah a popřeji jim jednotnou mysl a koncentraci na Cestě. Začnu si sbírat své věci a chystat se k odchodu.

Žabí lid nechám být a on nechá být mne. Vrátím se do jeskyně a rozsvítím lucernu. Vím, že pod kapucí mám stále vpletenou korunu. Mohla jsem o ní říct Cilapimu. Měl by hodně řečí a dovolával se bohů. Později to radši vyřeším sama.

Portál se přede mnou okamžitě otevře a začne mě vtahovat vstříc zápachu. Naposledy se pořádně nadechnu a projdu skrz.

Saaga odchází do Troglodytích nor.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Když se s námi Saaga rozloučí, vnutím jí ještě léčivý lektvar, kdyby náhodou někdy při těch jejích tanečcích, hopsání a plížení zaškobrtla. Léčivo 2 MAGy "No s tou naší jednotnou myslí bych to nepřeháněla, ono docela trhlouš je i tady pan elf a sjednotit se s Glom - to bych už opravdu nerada."

"Tak jdem nahrabat ty poklady?"

jdu s Cilapim do nagodoupátka
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

projdete do velké jeskyně, ve které se válí cáry mlhy. Po pravé straně jeskyně je suchý břeh, po levé je bahno a několik jeskyň.

Doupě nag
Doupě nag

Hned po vaší levé ruce stojí nehybně dva trollové. Jsou živí, ale jen před sebe civí, jako kdyby byli zmražení nějakým kouzlem. Když se na ně podíváte pořádně, všimnete si divné věci. Jeden z nich má místo levé ruky fialové chapadlo, druhý má na hlavě narostlý celý věnec tykadel jako podivnou korunu, která je místo diamantů zdobená množstvím očí hledících vzad.

Z další průrvy vytéká pramen čisté vody, vzápětí se ale mísí s kalnou vodou bažin.

U jižní strany jeskyně je trojice nahrubo otesaných kamenů - dva z nich jsou ohlazené častým používáním, třetí je zarostlý mechem a zablácený. Nalevo od kamenů je průchod do malé jeskyně, v jehož vchodu stojí na stráži duergar. Má stejný nepřítomný pohled jako trollové.

Z jeskyně vede několik průchodů suchou nohou na západ.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Při loučení na oplátku popřeji Saaze, ať ji Paní bran vede po dobrých cestách a dá, aby se ty naše zase brzy střetli.
"Ostatně propátráme tuhle část patra a nejspíš vyrazíme hned za tebou."

"Náhodou byste všichni potřebovali trochu goblinního myšlení," ušklíbne se Glom nad Sadašinou poznámkou, "Nebejt mě, tenhle 'trhlouš' by se moc daleko nedostal. Přinejmenším by z něj udělali ti nájezdníčtí sekáči elfí nudličky... taky jste dostali hlad?"
Slovo 'sekáči' však Glom vysloví s nechutí a téměř si při tom odplivne.
"Trhlouš znamená něco jako 'radostný', "veselý' či 'pestrý', ne?" zeptám se, protože až mluvím obecnou řečí plynule, některá méně obvyklá slova ještě neznám, "Nebo to byl jiný '-ouš?' Na každý pád přeháníš, Glom, ta cizí parta dobrodruhů, jíž jsme se kvůli tobě raději vyhnuli, jistě nebyla tak zlá... i když měli evidentně nehezký zvyk používat bez skrupulí násilí. Ale to bylo nejspíš jen kvůli tomu, že měli s sebou krolla..."
Zarazím se a podívám se na Hadešadah.

Mezitím dorazíme k doupěti nág. Trollů se skoro leknu, jak jejich zelená kůže splývá s mechem porostlými stěnami. Navíc se mi kvůli hře světla a stínu okamžik zazdálo, jako by neustále trochu pozměňovali podobu.

Glom vykoukne zpoza Hadešadiných zad.
"Co myslíš, že jim je? Nějakej 'zaručeně bezpečnej dryák', he?"
"To zmámení mají na svědomí nágy, tak to alespoň naznačoval Prachosekův deník," objeví se moje hlava kousek nad tou goblinčinou, "Ale tomu proměněnému tělu nerozumím." Při pohledu na tykadla s očima se otřesu.
"Támhle je ten trpajzl!" hlásí Glom.
"Ano. Počítám že to zmámení časem přejde samo, ale bylo by lépe od něj tomu duergarovi pomoci, než se proberou ti kro- chci říci - trollové."
Vydám se po suché zemi na jih a cestou zběžně nahlédnu do dvou odboček, které míjím.

PJ? Je v nich něco na první pohled zajímavého nebo užitečného? :-)
Naposledy upravil(a) Cilapi Márameldon dne 24. 4. 2020, 00:26, celkem upraveno 1 x.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

první odbočka vede do malé místnosti, ve které rostou houby. Nejsou nikterak velké, nejspíš protože je někdo často sklízí. Usoudíš, že tedy budou jedlé.

Je možné si tu nasbírat 5-JÍDLA.

Druhá odbočka se kamsi jen větví.

Houby a truhlice
Houby a truhlice


Ve třetí najdeš malou jeskyni a v ní zapomenutou truhlu. Vypadá podobně jako ta, kterou s sebou tahá Hadešadah a skrze ztrouchnivělý bok a zrezivělé kování vidíš, že v ní je několik flakónů s magickými prášky různých barev.

Je to opuštěná alchymistická truhla a v ní jsou 4 MAGy. Hadešadah je může rovnou použít nebo uložit do své truhly, má-li v ní dost místa. Truhle je ale tak poškozená, že není možné ji odnést v celku.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Když vejdu do jeskyně k trollům, všimnu si, že v blátě kvete několik Árónů, poprosím rybáka, aby je natrhal, to se bude pak hodit na nějaké jedy.

Pak seberu nějaké ty houby, ostatně množství jídla se mi výrazně ztenčilo (beru 3 jídla)

A proberu truhlu. Otřu prach z lahviček, ale vypadá to, jako bych je hladila. To je tak krásný pocit, mít přebytek surovin!

Vyrobím ještě jeden léčivý lektvar a detektor magických bytostí.

Popojdu k trollům, hmm, třeba by to šlo taky destilovat, potřu dýku detektorem a pak pokusně píchnu její špičkou do chapadloruky.

detektor dvoumagáč: Sadah:2D6+2 → 7(1 +4 + 2)
Detektor ti přesně určí jakého druhu je kouzlo, předmět či bytost a k čemu slouží
A jinak by mě zajímalo na co si dávat pozor
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Houby!" zaraduje se Glom a přidá se ke sklizni, "Ale nevypadají tak dobře jako ty ve hvozdu. Takové ty zdravě červené s těmi hezkými tečkami..."
"Nepřeháněj to, prosím," mírním Glom s úsměvem, když vidím, jaké pohledy vrhá na Hadešadah, "Nakoupili jsme přece zásoby od duergarů, nechej v batohu taky trochu místa na poklady."

Vezmeme zbylé 2 příděly. Má je sebrat někdo jinej?

Zatímco Hadešadah odborně zkoumá trolly přejdu kolem hrubě otesaných kamenů k duergarovi. Na kamenech zřejmě sedávaly nágy, možná zde i znovu ožívaly...

Zamávám duergarovi rukou před očima a když nereaguje, opatrně se jej dotknu a chvíli se soustředím.
"Kéž je ti Měsíční paní milostivá a zprostí tvoji mysl zlých kouzel..."

Cilapi:2D6+1 → 6(4 +1 + 1)#1MAG(Uzdrav zranění)
6-: Duergar dostal jen PRVNÍ POMOC a kouzlo zatížilo organismus, takže je navíc unavený.


Zdá se, že na magii nág jsem krátký. Smutně pohlédnu na pobledlého duergara. Pokusím se dostat za něj a prohlédnout zbylou jeskyni, ale pouze pokud mi nebude bránit.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

dloubneš do trollího chapadla. Troll na tebe zaboulí očima, ale stále se nehýbe, jako kdyby mu v pohybu bránila nějaká magická síla.

Dej si pozor na to, že kouzlo, které trolla drží na místě, za DLOUHO skončí.

Hrot dýky se po vytažení obalí fialovou pěnou a pak vybarví do světle růžova. To značí jediné - magii proměn. Jenže pak začnou běhat po růžové barvě barevné skvrnky a tenká vrstvička rychle sesychá a popraská. Když v oblaku hvězdiček zmizí, máš pocit, že to nejsou hvězdičky, ale stovky malých očíček.

Chapadlo je nepochybně důsledkem magie proměn. Je však nějak změněná - jednak je trvalá a druhak vypadá spíš jako nejapný žert - nejspíš krutý žertík Halastera Černopláště na účet oněch dvou trollů.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

duergar notně podklesne, jak ho zatíží únava, ale zjevně si nezlomil kouzlo, které ho mámí, protože když se zkusíš protáhnout kolem něj, zastoupí ti cestu.

Duergar bude ještě DLOUHO pod vlivem kouzla - podobně jako trollové - a dokud tomu tak bude, bude bránit v průchodu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Hrome, s tebou je ale práce!" ulevím si na účet tvrdohlavého duergara a zalituji, že už tu s sebou nemám Žrůta. Očima loupnu po Hadešadah. Zamnu si špičku ucha, možná že bych mohl... ale ne, udělám to sám, měl bych předvést, že jsem silná a nezávislá... osoba.

Odložím batoh i svůj luk na opracovaný kámen, aby byly v suchu, a vybalím své nové lano a po krátkém zaváhání i hraničářský meč.

Opásám se řemenem s druhým mečem tak, aby mi jílec čněl přes rameno. Se dvěma meči si připadám trochu hloupě. Slyšel snad už někdo o hraničářském elfovi nebo lovci monster se dvěma meči?

Uvážu na lano smyčku a postavím se kousek před duergrara. Věnuje mi prázdný pohled.

"Mě si nevšímej, Agorro," usměji se a roztočím smyčku, "Jako bych tu nebyl..."

Cilapi:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#OBR(Zákeřnost)
6-: Potíže! Záměrem bylo chytit Agorru do lasa, abych ho mohl v příští případné Zteči svázat či něco takového.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Agorra naprosto flegmaticky natáhne zvednutou ruku, chytí vržené laso, jedním škubnutím ti ho vytrhne z ruky a zatímco ty máś co dělat, abys sebou neplácl do bahna, on ho namotá a hodí za sebe do jeskyně.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Ty jeden... mrňavej...!" osopím se na trpaslíka. Klopýtám od bažiny a tasím meč. Svůj starý od opasku, toho na zádech si ve vzteku ani nevšimnu.

"Dívej se," poznamená Glom k Hadešadah a zakousne se do syrové houby, "Teď udělá nějakou blbost."

Zarazím se a vztekle si odfrknu. Vrátím meč do pochvy. "A stejně ti pomůžeme, ať chceš nebo ne!"

Zamířím ke svým věcem na opracovaných kamenech. Bez lana s kotvičkou - jedné z nejdůležitějších částí vybavení - si připadám jen jako poloviční dobrodruh. Poškrábu si špičku ucha a v duchu procházím seznam svých schopností a zbylého vybavení. Oči mi padnou na lebku nágy, kterou mám přivázanou k batohu jako trofej.

O chvíli později ji už omývám pod malým vodopádem. Když už jsem tu, napiji se a vyměním vodu v měchu. Opláchnu si také obličej a trochu nacákaného bláta z vlasů... Když si začnu povolovat řemínky u zbroje, uvědomím si, kde jsem. Navíc jsem se koupal nedávno, další očista tak bude muset ještě počkat.

Vrátím se k duergarovi a nasadím si na hlavu nágí lebku a posunu ji tak, aby můj obličej nehleděl srze rozevřené čelisti. Zavlním se před duergarem a vzpomenu si při tom na své nedávné polohadí tělo.

"Ssá-jasscha ss-sašej!" začnu hadím jazykem a pokračuji v temném syčení, "Á-go-rrro! Ssslyšš sssvou paní, Á-go-rro! Ussstup z cesssty. Přessstaň sssstřežit, A-go-rro..."

Cilapi:2D6+1 → 9(3 +5 + 1)#CHA(Navzdory šílenému plánu)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

cenou za to, že tě Agora pustí dál, je tvrdý mentální šok - pro něj. Utrží TZ a zhroutí se s z toho ... alespoň do té doby, než ho někdo vyléčí, nebo neuplyne dost času na to, aby se vzpamatoval.

Způsobíš mu něco takového?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Duergaři jsou tvrdohlaví, však on už to nějak zvládne.

Smířím se s TZ pro Agorru.

PJ? Jak to vypadá v té tak těžce získané místnosti?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti