[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16253
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od MarkyParky »

Kluzká bažina
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

drow je zjevně víc náchylný na to podlehnout autoritativnímu hlasu a začne plnit tvé rozkazy. Drowka se naopak rozeběhne proti tobe s taseným scimitarem.

Pomůže Hadešadah? Nebo s tím něco uděláš sám?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Když padl návrh na lovení těch malých čudel, už jsem se chystala sáhnout po granátu, ale když tam skočila Glom, tak už jsem nějak neměla srdce to tam házet. Místo toho jsem si očváchla kamizolu nebo halenu nebo co to vlastně je ta baziliščí zbroj, nikdy nevím, jak se tady tyhle vynálezy změkčilých ras jmenují. Zarazím se v úvaze, ale pak to nechám běžet. Prostě to umyju, až je to zase krásně neviditelné.

Když Cilapi zkusí okrást omámené drowy, překvapeně zamrkám. Co se to s tím naším ztělesněním ctností stalo?

Co se stalo není tak důležité, spíš co se stane, když na něj vystartuje ta ženská s mečem....

Nechci na ni plýtvat magií nasáklým palcátem. Stojím trochu stranou a jak je furt trochu zblblá, má oči jen pro Cilapiho a mně si nevšímá, tak prostě udělám pár skoků v před nečekaně ji fláknu.

Zteč: Sadah:2D6+1 → 13(6 +6 + 1)
menší zranění mně
Chci ji odzbrojit
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

čekáš, až drowka provede svůj výpad.

Hadešadah>Dirzana: +0Z(ruka) -2Z(okovaná zbroj) => NIC
Dirzana>Hadešadah: +2Z(scimitar) -2Z(neviditelná kazajka) => OK


Drowka je rychlejší než ty a sekne tě přímo do hrudi, ale ostří meče se sveze po neviditelné kazajce. Ty toho využiješ, chytneš scimitar za záštitu a prudkým škubnutím jí ho vytrhneš z ruky. Zbraň obloukem vyletí a dopadne kousek od vás do kalné vody.

Co dělá Cilapi?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Vrazím lucernu Glom do rukou. Ta už drží svoji malou 'bludičku', takže jí málem vypadne. Naštěstí nás zachrání Hadešadah. Odzbrojí drowku a tak mám dost času přehodit hůl do levičky a tasit vlastní meč.

Napřáhnu ho směrem k drowčině hrdlu. "Stůj, ani se nehni!"

"Obejděte ji," mávnu holí na ostatní - včetně drowa, který si právě rozepíná zbroj, "Projdeme bažinou zpátky do bývalého loviště kostěné nágy. Snad má ta drowka za úkol hlídat jen tyto vstupy do doupad ostatních nág a nechá nás být... Stojí to alespoň za pokus."

PJ? Má omámená drowka dostatek soudnosti, aby se na mě nevrhla holýma rukama? Nebude nás pronásledovat? A půjde ten druhý poslušně s námi? Drowka má ještě kuši, budu jí tedy hrozit mečem dokud ostatní nepřejdou a pak schovám meč a začnu rychle couvat. Pokud sáhne po kuši, vrať mi prosím slovo.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

zatímco drow tě poslechne, drowka nemá žádnou soudnost. Je pod vlivem kouzla a tak odskočí od Sadah a vrhá se na tebe holýma rukama.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Povzdechnu si a předám hůl poslušnosti Hadešadah, aby mi nepřekážela v boji. Tedy hůl, ne Hadešadah.

Bodnutím udržím drowku na vzdálenost čepele, ale má tvrdou zbroj a je odhodlána riskovat zranění.

Cilapi:2D6+2 → 8(4 +2 + 2)#OBR(Zteč)
Záměr: Dostat drowku na zem a získat čas k ústupu.


Poodstoupím a zavířím čepelí. Zazvoní o její chrániče předloktí. Drowka vyrazí kupředu a pokusí se mě chytit. Půlpiruetou jí uhnu z cesty a když se hýbe kolem mě, uhodím jí volnou rukou do zad. 'Měl jsem si nechat tu hůl', napadne mě, když v bahně zavrávorá, ale nepadne. Naštěstí jí stihnu seknou zezadu do stehna, takže přeci jen skončí v kleče. Udeřím jí znovu přímo mezi lopatky - tentokrát jílcem.

Skončí tváří v bahně a já pospíchám za ostatními na severovýchod.

PJ?
Naposledy upravil(a) Cilapi Márameldon dne 29. 4. 2020, 20:54, celkem upraveno 1 x.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah

než se drowka zvedne z bahna, dá vám to dost času k tomu dostat se pryč z místa, které hlídá. Když se postaví, ohlédnete se. Je z ní už opět strnulá stráž, která čeká na dalšího nešťastníka, který by se k ní přiblížil.

Chcete vyrazit dál k portálu, ale drow, kterého jste z kouzla vytrhli, nechce odejít. "Musíme ji zachránit. Je to Dirzana Freth. Bez ní se k matriarše jejího rodu nemohu vrátit."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

"Dyť je úplně vymaštěná."

"Jsem se dvakrát překonala a neflákla ji, když prudila, myslím, že jsem si nasbírala dobrých skutků dneska už do zásoby."

"Se z toho za pár hodin oklepe. Pižlátko už nemá, tak ji zkus svázat a odnést. Tady s trpaslíkem to fungovalo."

Mrknu na Cilapiho jak se tváří, nevím co je zač ta Drzána Frethka, ale kdyby Cilapi chtěl, tak ji vyléčit zkusím.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Souhlasím s Hadešadah. Ale potáhneš jí na zádech sám," řeknu drowovi, "Mimochodem, jak je s tvojí paní spřízněná? Je to její dcera nebo snad sestra?"

Vybalím lano a uvážu na něm smyčku. Po krátkém zamyšlení odložím luk na batoh a opásám se svým hraničářským mečem se širokou čepelí. Pokud se něco pokazí, mohl by se hodit.

"Upřímně doufám, že to skončí líp, než když jsem zkoušel zachránit elfku posledně..." řeknu spíš pro sebe a roztočím smyčku.
"Myslíš tu, co jsi táhl do postele nebo tu, co jsi ji rozbulel?" nezaváhá Glom.
"Myslel jsem skutečně Martu," povzdechnu si, "A ty raději pořádně sviť. Na druhé straně... pokud by to mělo skutečně dopadnout jako s Vrběnou... Paní bran, prosím, raději ty slzy!"

Dirzana Freth si konečně uvědomí, že se přibližuji. Hodím smyčku.

Cilapi:2D6+2 → 8(1 +5 + 2)#OBR(Vrh lasem)
Záměr je chytit (a ideálně pak hned spoutat) drzou fretku.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Jdu k té ženské z druhé strany a snažím se na sebe lákat pozornost, aby si nevšimla Cilapiho a jeho lasa.

Pomoc: Sadah:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

Cilapi vrhnee své laso a to bezchybně zasáhne drowku. Jenže přesně v ten okamžik se Hadešadah přiblíží nahranici vnímání, která přiměje drowku prudkému pohybu. Vyskočí a lano se jí tak místo kolem ramen stáhne kolem krku.

Zmámená kouzlem se drowka dál snaží dostat k Sadah - a tak si smyčku kolem utáhne tak moc, že se přiškrtí.

Udělá ještě několik kroků, pak zalapá po dechu a padne do bahnité vody. Ta se za ní okamžitě zavře. "Dirzano! Coste to?!?" vykřikne drow zděšeně.

Máte Dirzanu chycenou na svém laně. Můžete ji samozřejmě s jeho pomocí za krk vytáhnout z vody a pak nějak vzkřísit .... ale kdo ví, co to s ní udělá (nejspíš to bude NAVZDORY NEBEZPEČÍ nebo něco podobného).

Můžete ale zkusit i něco jiného. Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Hadešadah »

Už je toho na mě moc. Plácnu se dlaní do čela a chci něco říct, ale nemám slov, tak zase pusu zavřu. Zakroutím hlavou. Ta ženská fakt chce umřít. A její kámoš se ještě tady rozkřikuje.

"Hej, mohl sis ji chytit sám ty chytráku!"

Nejdřív mě napadne ji prostě vytáhnout za lano, ale ty labutí šíječky elfíků by takové zacházení nemusely vydržet. To u trpaslíka bych se nebála.

Chytím lano a aniž bych za něj tahala, tak ručkuju po něm a sestupuju do vody, po pár sázích hrábnu ve vodě do jakéhosi chuchvalce. Vlasy! Hmatám dál ... a na hlavě!

Povolím po hmatu smyčku a pak tu elfku zdvihnu nad hladinu. Pokud se nebrání, tak ji vynesu na břeh, pokud se brání, tak ji už něčím fakt praštím.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

tvůj zásah byl dost šetrný na to, aby elfku nezabil. Zároveň byl ale pomalý a ona se tak přidusila.

Utržila KO, ale přežila.

Drow se s cákáním dere blátem k ní. "Je v pořádku? Je živá?" Když uvidí, že drowka je v bezvědomí, ale mělce dýchá, zjevně se mu uleví. "Měli bychom ji co nejdříve dostat k rodu."

Potom si vzpomene na Cilapiho otázku. "Je to dcera matriarchy." Pak si uvědomí, že kdyby její cenu prezentoval jako příliš vysokou, tak by se to mohlo otočit proti němu. "Jedna z mnoha dcer. Dost důležitá na to, aby vám její záchrana pomohla s přijetím u rodu ... ale ne dost důležitá na to, abyste skrze ní mohli někoho vydírat."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Vydírat?" podívá se na mě Glom s pochybami, "To jako tenhle?"

"Dostaneme ji k jejímu rodu, vás oba," podívám se na drowa, když sám zkontroluji, jak na tom matriaršina dcera je. Můj provaz zanechal na jejím hrdle hezkou stopu.

"Ostatně stejně tam máme namířeno. Ale nejdřív je třeba dokončit jednu záležitost," nyní se již k drowovi otočím úplně, "Jak já to vidím, dlužíš nám za záchranu. Protože jsi už při vědomí, zbraně ti ponechám, ale dáš mi svoji zbroj. Použiji ji jako platbu tady Xirkovi. Ostatně on zbroj potřebuje ji více než ty, protože ty půjdeš k rodu Freth s námi, tudíž se můžeš spolehnout na naši ochranu. Navíc poneseš tuhle velice interesantní persónu a budeš se strat o její bezpečí, takže stejně nebudeš moci bojovat."
"A ať tě ani nenapadne zkoušet vo tom vyjednávat," píchne prstem Glom směrem k drowovi, "Nabídka je to víc než slušná a navíc tebe skrz tu máňu vydírat můžeme..."
"Ehe, díky, Glom, ale myslím, že to není nutné stavět takhle..."
"Kdykoli," mrkne goblinka, "Dobrodruzi si musej pomáhat."

"Xirku," obrátím se na druhého drowa, "Nakonec ti tedy za budoucí službu Azrokovi nabízím jen zbroj a něco stříbra. Pokud se ti úkol, kterým tě vojvoda pověří nebude líbit, prostě to zanecháš Legii, časem si to tam vyzvednu. Duergaří oštěpy jsou každopádně tvé, ty jsem ti daroval již před tím...

Mimochodem půjdeš-li přes Vrbětin hvozd, možná cestou narazíš na strom, se zprávou v mohutných větvích nízko na kmeni. Můžeš tu zprávu doručit Vrběně. Pokud jí již dostala, i tak můžeš říci, že jsem tě poslal, aby ses ujistil, že zpráva dorazila. A rovnou jí můžeš mým jménem požádat, zda by tě nenechala projít skrze portál k řece Sargauth. Dostaneš se tak až k Azrokovi či Kal'al, kamkoli se rozhodneš jít.
A pokud budeš s Vrběnou mluvit... řekni... řekni jí, že..." - mírně mi zrůžoví uši - "že na ni myslím. Hmmm..."

Trochu nervózně se podívám na ostatní. Sadah zatím pomohla zavěsit bezvědomou Dirzanu uvázanou v laně jejímu druhovi na záda. Je čas vyrazit.

"Zřejmě se shodneme na tom, že Hůl 'možná trochu i neposlušnosti' na těch dvou trollech už raději zkoušet nebudeme, že?"

PJ? Co Xirk? Jak se tváří ten druhý drow? Jinak vyrazíme k portálu, o kterém mluvila Saaga. Co k tomu případně Hadešadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

zatímco druhý drow se neochotně svlékne, Xirk se chvíli nevěřícně dívá a pak platbu přijme. "Děkuji za projevenou důvěru. Jedna dobrá rada - drowům, co nepracují pro Bregad D'aerthe podobným způsobem dopředu neplaťte."

Oblékne si zbroj, sbalí oštěpy i stříbro a s čvachtáním zmizí ve tmě.

"To jí fakt mám táhnout já? To nemáte na takové věci otroky?" zeptá se drow, jestli je to myšlené vážně a významně se podívá zejména na Glom, Árona ... a Hadešadah, byť v jejím případě pohled zase hodně rychle sklopí.

Pokud mu to přeci jen rozkážete, učiní tak a potáhne Dirzanu k portálu.

Když se blížíte k portálu s nelibostí pohlédne na zneškodněnou past. "Měl bych ji znovu nastražit."

Necháte ho?

Potom sáhne k Dirzaně do malého vaku a vytáhne odtamtud promočenou slaměnou korunu. "Kvůli průchodu," ukáže na portál.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti