[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16258
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

[HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od MarkyParky »

Kluzká bažina
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"My otroky nepoužíváme," odpovím, "Možná časem i tvůj rod zjistí, že je lépe využívat něčích služeb na základě vděčnosti či vhodně dohodnuté odměny. Navíc..."
"Pane Cilapi?" zeptá se Glom a já okamžitě zmlknu, protože tohle oslovení používá jen ve výjimečných chvílích. Většinou, když něco chce něco významnějšího než jídlo.
"Ano, Glom?"
"Co kdybychom předstírali, že otroky jako zase používáme? Třeba jen na krátko... jakože z úcty k tomuhletomu... přeci jen, je to nadřazená rasa a kdo jsem já, abych todlecto... zpochybňovala jejich hlubokananánskou kultůru, žejo?"
"Myslíš?" nechápu.
"Se ví..."
"Tedy... když si to přeješ..."
"Přeju," přikývne goblinka a namíří nataženou kuší na beze zbroje náhle velice zranitelnou drowí hruď, "Gratuluju, právě jsi z vosvobozenýho otroka nág povýšil na válečnou kořiť. A teď se hni, votroku bídná, nebo mi selže samostříl!"
"Já bych raději nic neříkal," skočím do řeči drowovi, než se zcela vzpamatuje, "Navzdory tomu, že má neustálá společnost musí být okouzlující, má Glom poměrně výrazné touhy střílet elfy přinejmenším do... zadku. A protože se v této části Kobec velice činila - alespoň co se jedné nepokojné duše týká - nemám to srdce jí odmítat. Navíc ani nechci..."
"Slyšels," usměje se nehezky goblinka, "A včíl su pro tebe paní Glom, jasný?"

"Nastražuj tak maximálně ty svý špičatý uši," odmítne Glom drowův návrh, že by znovu nachystal past, "Náhodou tady znám jednoho moc čupr žabáka a žádný temňoušský hnusárny tadyk nechceme!"

"Ten věneček si schovej pro svýho amanta," ušklíbne se naposledy Glom, "Vokážu ti, jak votvírá průchody dáma..."

Glom pokročí vpřed a posune si trpasličí čelenku fešácky na stranu. Udělá před portálem malé pukrle a ten se otevře. Obejví se stejný vír jako před tím ve Ztracené úrovni. Tato novota se mi nelíbí, ale necháme se jím pohltit.

Klesáme do Troglodytích nor.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saaga přichází z Troglodytích nor

.... na bývalém bojišti ....

Saago,

minete ponořenou past a když se přiblížíte k bojišti, zaslechnete dva žabáky, kteří míří na jih a kuňkavými hlasy si u toho povídají.

Bojiště
Bojiště

"Vůbec se mi ten nuápad nelíbí."
"Uaby se ti tuaky líbíl, když ho dostal kruál. Jeho nuápady jsou vždycky o držku."
"Nojo, vyhuánět muága? To Yurk neví, jak jsou muágové nebezpeční?"
"Ví. Proto nuás posíluá na průzkum."
"A co když se ten muág chruání nějuakou smrtící puastí?"
"Tuak ji musíme objevit."
"Toho se pruávě bojím."

Pokud nic neuděláš, zmizí na jihozápadé.

Co uděláte vy?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Saaga »

Ilanlue se na mě tázavě podívá. Zakroutím hlavou. Žabáci pomalu odchází. Počkám, než se voda zcela uklidní a jeskyni pohltí ticho. Rychle vyrazíme přes bažinu k druhé jeskyni. Od Cialpiho vím, co mě čeká. Mechanismů se nebojím.

Před portálem se zastavíme. Vrátím kuši Mirkolar. Všechny rychle zkontrolujeme svou výbavu. Nikdo nemluví. Plán je jasný. Prostředí za portálem všechny bojovnice znají, cestou bylo dost času vše popsat. Se změnami počítám. Cesta bývá klikatá. Není mou vůlí ji narovnat, jen dojít na konec.

Jsme připravené. Zanořím své prsty do ozubených kol. Cítím jejich smysl i účel, přetvářím je svou myslí do logického rámce. Obvod se zachvěje, válečnice také. Pohltí nás světlo.

Navzdory hádance: Hiro:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#INT
- Náhodně jsi portál aktivoval pro jeden průchod. Příště budeš muset koumat znovu.

PJ, Saaga a válečnice odchází do Muiralova revíru Sotva se objeví u trůnu, tak:

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#INT
- Který protivník je největším nebezpečím?
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Saaga »

... portál s mechanismem ...

Saaga přichází z Muiralova revíru


"Necukej sebou, špíno!"
"Zlom jí vaz, rychle!"
"Dokud je živá, žijem i my!"

"Hlídejte!" vykřikne nakonec Ilanlue, "jenom ji umlčím a získáme náskok!"

Válečnice tvrdě stiskne matriaršinu raněnou paži a trhne s ní směrem k východu z jeskyně, Sabatrin držící ji za druhou ruku jí zabrání v pádu. Obě sestry na sebe vrhnou divoký pohled a skoro v jeden okamžik se obě pokusí svými meči připravit kněžku o hlas. Ta se však brání a není snadné ji udržet. Situaci zvrátí až šipka, která na Vlonwelv přistane ze směru od těžce našlapující Iymn.

Zteč (Ilanlue, Sabatrin): Hiro:2D6+1 → 6(2 +1 +2 + 1)#OBR

Pomoc (Iymn): Hiro:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)#OBR
- Zteč je 8

- Dosáhl jsi plného úspěchu: Umlčet Vlonwelv
- ...za cenu NEPŘÍJEMNOSTI a k tomu si vyber 1 z 10+: V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH
- Ilanlue, Sabatrin>Vlonwelv: 2SZ(scimitary) - 2KZ(zbroj) + 1Z(volba) = LZ, ale mají přesilu 2:1 => TZ


Mirkolar skočí stranou od ústí portálu a rychle složí prsty do znamení temnoty.

Mirkolar je připravená seslat na portál kouli temnoty, jakmile bude jasné, kdo prošel.

Přilepím se zády na skálu hned vedle portálu. Pravá ruka držící meč je připravená vyrazit do kohokoliv nebo čehokoliv, co projde portálem.

Hlavně nenápadně (Saaga): Hiro:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#OBR
+ Jako stín: Držím 1


Jakmile se portál zavlní, přimhouřím oči a koncentruju svou mysl.

Odhad situace (Saaaga): Hiro:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#INT
- Jakmile pronásledovatelé projdou portálem, předbíhám teď, abychom nemuseli příspěvky kouskovat
- Který protivník je největším nebezpečím?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

Matriarcha se dál cuká a snaží vzdorovat, tentokrát vztáhne prsty zkoucené bolestí a z jejich špiček začne své okolí kropit jemnou ale pálivou sprškou čarovné kyseliny....

Ilanlue, Sabatrin, Iymn si vyhodnotí Kyselinovou spršku.

Mirkolar a ty hledíte na portál a čekáte, co se v něm objeví. A pak naráz s řevem vyběhnou troglodyté s velitelem v čele a nad jejich hlavami vzhuru nohama souká na stěnu obří pavouk.

Saago, ty si pamatuješ, jak se démonka proměňovala do pavoučí podoby a proto nepochybuješ o tom, že je to ona. A bude největším nebezpečím.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Saaga »

Navzdory nebezpečí (Ilanlue): Hiro:2D6-1 → 4(1 +4 - 1)#ODL
- TZ
Navzdory nebezpečí (Sabatrin): Hiro:2D6-1 → 10(6 +5 - 1)#ODL
- NIC
Navzdory nebezpečí (Iymn): Hiro:2D6-1 → 4(2 +3 - 1)#ODL
- TZ


Bráníme úzké místo. Nepřátel je zde najednou mnoho. Ilanlue zakřičí bolestí, Iymn nenávistí. Mirkolar vylétávají z prstů první proužky temnoty. Jeskyní se začíná rozléhat těžký zápach. Musím jednat okamžitě, rychle a bez zaváhání. A musíme rychle pokračovat v Cestě, bez ohledu na cenu.

Pohlédnu nad sebe. Obří pavouk je známý nepřítel. A tento je ve své proměněné struktuře nedokonalý. Na mezi hlavohrudí a zadečkem je tělo tenké a úzké jako u vosy nebo mravenců. Šířkou se blíží pouze předloktí statného krolla. A znám ostří svého meče, vím, jak s ním useknout ruku.

Otočím se a napřáhnu meč daleko za sebe. Pavouk se na stěně lehce natočí. Jedním mocným švihem zaútočím na slabý článek.

Pálím 1 držení z Hlavně nenápadně: Okamžitě přijdou na to, že jsem útočila a neví, že jsem to byla já

Zlodějské útoky (Saaga): Hiro:2D6+2+1 → 13(4 +6 + 2 + 1)#OBR
- Záměr: Donutit démonku změnit podobu
+ Zabití: Dávám SMRT


Tělo už nevidím dopadnout na zem. Prostor kolem portálu obklopí hustá tma prořezávaná jen drzým smíchem Mirkolar. Uskočím stranou.

Mirkolar sesílá kouli temnoty na troglodyty u portálu.

Z jeskyně se ozývá bolestný křik. Ilanlue sebou trhá a svíjí se. Jiný by už zahodil zbraň a strhal ze sebe popálené oblečení. Dcera Erelal má výcvik. Vydrží to. Sabatrin byla rychlejší a jedu unikla. Ústa má ale zkroucená bolestí, kterou sdílí se svou sestrou. Obě napřáhnou své scimitary a bez ohledu na důsledky zasypou matriarchu desítkou rychlých seků.

Zteč (Ilanlue, Sabatrin): Hiro:2D6+2+1 → 12(4 +5 + 2 + 1)#OBR
Dosáhl jsi plného úspěchu: Dostat Vlonwelv do bezvědomí
- A k tomu si vyber 1 z 10+: V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH
- Ilanlue, Sabatrin>Vlonwelv: 2SZ(scimitary) - 2KZ(zbroj) + 1Z(volba) = LZ, ale mají přesilu 2:1 => TZ - je to už třetí TZ, takže KO
Vlonwelv>Ilanlue, Sabatrin: ?


Iymn stojí ke mě zády. Svírá ji mučivá bolest, šipkový jed se mísí s kněžčiným. Ještě ale pořád stojí na nohou. Stihla založit další šipku. Má se otočit k troglodytům, čelit nebezpečí. Má chránit dcery Erelal. Iymn ale míří na Vlonwelv. Je zmatená, pohlcená bolestí a nenávistí. Přestala se soustředit, její mysl není jednotná a nezná skutečnou Cestu. Iymn vystřelí do bezbranné matriarchy.

Zákeřnost (Iymn): Hiro:2D6+2 → 6(3 +1 + 2)#OBR
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

po tvém zásahu se pavouk skřiví a spadne na zem. Než jeho tělo pohltí koule temnoty vidíš, jak se proměňuje v rosolovitou chaladlovitou nažloutlou stvůru, v jejímž jediném oku vyhasíná život, jak se jeho podstata vrací do své sféry.

Vlonwelv se do poledního okamžiku snažila bránit alespoň holýma rukama ....

Matriarcha>Drowky: +0Z(holé ruce) -2Z(zbroje) => NIC

... naprosto marně a nakonec, navzdory neskutečnému vzepětí, padá bez vědomí na zem.


Iymn pozvedá svou kuši, zamíří, ale spoušť cvakne přesně v okamžiku, kdy se ze tmy vyřítí náčelník troglodytů, ramenem ji srazí stranou a šipka tak neškodně cinkne o kámen nad matriaršinou hlavou.

Troglodyt se odrazí a mohutným skokem dopadne mezi drowky nad bezlvádné a posekané tělo matriarchy.

L08-035.jpg

Drowky se napřáhnou v domění, že troglodyt ji chce ohránit, ale plaz namísto toho vztáhne pařád na její hrdlo. "Koneččččně!" zasyčí ....

Jeho druzi klopýtavě přes mrtvého démona, prolézají portálem a snaží se zorientovat. Malá jeskyňka se naplňuje jejich puchem.

Smrad si budou muset vyhodnotit všichni krom Stínu, pokud na něj nemají z nějakých dřívějších setkání imunitu.

Nechají Ilanlue a Sabatrin troglodyta zabít matriarchu? Nebo to udělají dřív samy? Nebo se ji snad pokusí zachránit?

Co se bude dít dál a co s otevřeným portálem?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Saaga »

Navzdory troglodytímu puchu (Saaga): Hiro:2D6+ → 3(2 +1 + 0)#ODL -1 STÁLE do TÁBOŘENÍ
Navzdory troglodytímu puchu (Ilanlue): Hiro:2D6-2 → 8(6 +4 - 2)#ODL -1 STÁLE zatím
Navzdory troglodytímu puchu (Sabatrin): Hiro:2D6-1 → 3(2 +2 - 1)#ODL -1 STÁLE do TÁBOŘENÍ
Navzdory troglodytímu puchu (Iymn): Hiro:2D6-1 → 4(2 +3 - 1)#ODL -1 STÁLE do TÁBOŘENÍ
Navzdory troglodytímu puchu (Mirkolar): Hiro:2D6-1 → 3(2 +2 - 1)#ODL -1 STÁLE do TÁBOŘENÍ


Pryč, musíme pryč. Hlava mě pálí, snažím se zadržet dech, ale nedokážu se soustředit. Kašlu, dusím se a kolem zdi se protáhnu k východu.

"Sunde... dej z ní pracky, po... potvoro, ta je... moje..." okřikne troglodyta Ilanlue. Pokusí se ho odstrčit, ale rukama si musí zacpat ústa.
"Ne," ztěžka vydechne Sabatrin, "matriarchu Vlonwelv zabiju já!"
"Nechte ji být... obě," vrhne se na ně Mirkolar. Chvíli koulí očima a snaží se formulovat myšlenku. "Mat... mat... matriarcha Vlonwelv zabitá smradlavým otrokem. Takhle si ji bude pamatovat historie. Celý rod Au... au... Auvryndar je vyřízený."

"Má pravdu," dostanu ze sebe. Nedaří se mi mít pusu otevřenou moc dlouho. Hledám ta nejkratší slova. "Pomsta. Patří. Otrokům. Musíme pryč. Rychle."

Drowí sestry mi pohlédnou do očí. Chápu jejich situaci. Mohou konečně vyřešit otázku následnictví. Takto ani jedna nemá zásluhu a nezíská podporu. Je těžké nechat takovou příležitost na Cestě a jít dál. Znám ten pocit. Ilanlue se rozhlédne kolem a pochopí situaci jako první.

"Jdeme," kývne nakonec. Jakmile pustí tělo matriarchy, Sabatrin okamžitě vyskočí na nohy a osvítí nám další část jeskyně. Mirkolar spokojeně nabídne Ilanlue ruku a pomůže jí vstát. Iymn vystoupí z temnoty, ruce prázdné, zbroj špinavá. Pomalou nejistou chůzí míří k nám.

Přemůžu svou roztěkanost, pokusím se formulovat čistou myšlenku. Skloním se k troglodytovi.
"Ta helma. Chci ji. Ty máš tělo. Máš pomstu. A svobodu. Helmu chci já."

Něco za něco: Hiro:2D6+ → 8(6 +2 + 0)#CHA
- Už jsme mu "pomohly" dost, tak by se nemusel moc cukat. Co ty na to, PJ

Necháme troglodyta zabít Vlonwelv, ale chci to vidět. Prochází někdo další portálem? A když se začneme stahovat na jih k druhému portálu, bude nás někdo pronásledovat?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

troglodyt vůbec nenamítá.

"Vy jít. Vzít helmu. My vrátit. Já nezabít matriarcha kvůli svoboda nebo pomsta. Já zabít protože Muiralův revír odteď Gorilův revír." Při tom se praští hrdě sevřenou pěstí v prsa.

Potom se otočí ke svým mužům. "My počkat jestli někdo další projít ... i když já myslet, že zbytek drow řešit uvolněná váleč. Proto my připravit projít zpět. Vpadnout do zad ..... "

Helma je tvá a nikdo vás pronásledovat nebude.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 8. patro - Kluzká bažina

Příspěvek od Saaga »

Stáhnu z bezvládné hlavy. Ve Vlonwelv nezůstalo nic živého. Zbylo jen jméno, které Podhůří zapomene.

Vysypu z torny trochu jídla a helmu schovám dovnitř. Už vím, že ji mohu snadno ztratit. Podruhé stejnou chybu neudělám. Zápach mi připomene, že musím pryč.

Válečnice Freth už odešly. Předpokládám, že čekají ve vedlejší jeskyni u portálu. Neznají způsob, jak ho otevřít. Potřebují mě. Dál už mě ale potřebovat nebudou. Vlonwelv je mrtvá, já přestávám být užitečná. Vím to, znám povahu drowů. Je čas připravit se na zradu.

Očistím meč a nanesu na něj novou dávku jedu. Stín si přimknu blízko k sobě. Uklidním dech a vyrazím za nimi.

Cestovatelský tah: Hiro:2D6+1 → 8(4 +3 + 1)#Patra
- Míříme přes portál do Troglodytích nor a tam se něco stane.

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů