[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... na dně dómu ....

Brandy,
kamenný pantofel tě zasáhne zezadu, dá ti pořádnou herdu do hlavy a ty částečně ztratíš vědomí.

+4Z (kamenný pantovel) -2Z (zbroj) => TZ - TRAUMA, otřes mozku => -1INT

"ZPROPADENÁ HAVĚT!" zaslechneš v mrákotách, jak si poloodfrkne obryně. Seskočí do dómu a zdvihne tě mezi prsty své ruky. Opět se ti zatmí před očima.

..... na hromadě odhozené havěti .....

Probudí tě dopad do něčeho měkkého. Hlava ti třeští, obraz máš rozmlžený, vidíš siluetu obryně, jak odchází chodbou pryč z místa, na které tě odhodila. Tvůj čich přijde k sobě a do nosu tě udeří mrtvolný zápach. Rozhlédneš se kolem sebe - ležíš v hromadě více či méně starých mrtvol.

Odhozená havěť
Odhozená havěť

Kousek od tebe je na zemi vyrytý velký kříž, za ním chodba ještě chvíli pokračuje a pak končí jako slepá. Obryně mezitím zmizela za rohem, chodbami uslyšíš dva ženské, ale dunivé hlasy."

"XORTIČKO, HOLČIČKO MOJE, KDY UŽ DOSTANEŠ ROZUM."
"NIKDY! A NEJSEM UŽ DÁVNO ŽÁDNÁ HOLČIČKA. JÁ SI VŮBEC NEPAMATUJU, ŽE BYCH KDY BYLA HOLČIČKOU!"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

To byla pumelice a přistání na mrtvý paní nebo něčem taky nic moc. Ani nemám náladu prohledat mrtvoly a tak spíše bezcílně hrábnu okolo abych měla jistotu, že než se z toho vyškrábu mimo mě něco nesežere.

Zkusím z hromady zavolat. "XORTIČKO, veliká a dospělá umělkyně, jsi tu?"
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... západní křídlo ...

Booovou hlavou zavíří mnoho vulgárních myšlenek, které nikdo neslyší. Ká Ó se vrátí zpět na chodbu.

Strhá z věšáků všechno oblečení, které se mu vleze do rukou a problikne se s ním ke dveřím vedoucím pryč z ložnice. Co nejrychleji vybliká ven a na chodbě se naštvaně se ohlédne zpět k posteli. Z bezpečné vzdálenosti nahází několik plášťů, svetrů a špičatých klobouků na postel a rychle zmizí, než se hůlky stihnou mobilizovat.

Společně s Ká Ó zamíří do další místnosti, té v severozápadním rohu tohoto patra.


PJ, jak to tam vypadá?

... východní křídlo ...

"Kostěji, kostěji, ve dne v noci chodějí," zanotuji si oblíbenou dětskou píseň východního pobřeží.

Inu, Maddgoth byl organizovaný kouzelník, jistě někde brzy narazíme na klíč. A že mi po nedávném prozření už vidina dalšího stoupání do schodů nekazí odpoledne, nebude problém se později vrátit.

Opustím místnost se záznamy a nahlédnu do vedlejší místnosti.

PJ, co je v sousedící místnosti severně?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

když Boo mizí od dveří, slyší ještě praskání blesků, jak hůlky vystřelily své výboje směrem k naházenému oblečení.

Spolu s KáÓčkem mine schody do vyššího patra a vstoupí do další ložnice. V otevřených dveřích opět cinkne vložená mince.

Pokoj s lodí
Pokoj s lodí

Jde opět o hostinský pokoj, zařízený přiměřeně a vkusně.

V jeho severní části je skleněná lahev a v ní překrásný model veslice. Je vyvedena do nejmenšího detailu.

Jen když se na ní Boo dívá, zdá se mu, že se jeho mžitky před očima zhoršují. Teprve když potřetí odvrátí zrak a koukne se zpět, ujistí se, že mihotání opravdu není výplod jeho oslněné trojí sítnice, nýbrž skleněná lahev opravdu je obklopena jakousi aurou.

Aurou, která se velmi podobá té, co obklopuje celý hrad.

Co udělá dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... u hromady mrtvol ....

Brandy,

první reakce na tvé varování je naprosté a hluboké ticho, jen z dáli slyšíš mrmlání Speleózy. Pak do chodby, ve které jsi, opatrně nakoukne hlava Xorty.

"HAVĚTI, TY NEJSI MRTVÁ? JAK VÍŠ, JAK SE JMENUJI A ŽE JSEM DOSPĚLÁ?" zašeptá ti hlasem tak tichým, jak jen to obryně dokáže.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... východní křídlo ....

Hiro,

Boo ti ve zkratce v myšlenkách pošle zprávu o nalezené šatně plné oblečení ukořistěného různým čarodějům a mágům, co padli Maddgothovi do pasti a zmíní, že je nalezl nepoškozené, jako by snad Maddgoth porazil většinu z nich ve spánku, nebo nějakým jiným zákeřným způsobem, kterému se vůbec nemohli bránit.

Když otevřeš dveře do malé místnosti vedle archivu, najdeš oblečení těch Maddgothových obětí, které se bránit pokusily. Hromady potrhaných, popálených a děravých plášťů, rób, klobouků, honosných i praktických šatů tam visí na mnoha věšácích, jsou poházeny po zemi, i narvány do několika málo dřevěných beden.

Nemáš ale čas se jimi zabývat. U protější stěny, zády k tobě, hledíc do zdi, stojí illithid.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... pokoj s lodí ...

Boo ze stolku sebere lahev s lodí a vloží ji Ká Óčkovi do rukou. Jeho vlastní pečlivě stráží sládův kámen.

Poté se sebere a pokračuje ve směru ručiček v prohlídce patra.


PJ, jdou do místnosti v severovýchodním rohu patra. Jak to v ní vypadá?

... východní křídlo ...

Jako první mne napadne, že illithid má správně dramatický postoj. Jistě se teď pomalu plynule otočí čelem ke mně a pozdraví mne nějakou dlouho připravovanou větou.

"Vida vida," předběhnu ho. "Jmenuji se Hiro, těší mne a na úvod bych tě rád požádal, aby ses zdržel jakýchkoliv ukvapených myšlenek, děkuji."

Mou další žádost formuluji důrazněji. Věřím, že když si hned ze startu vyjasníme situaci, předejdeme konfliktům lépe, než v případě nešťastného Zartema.

"Buď tak laskav a prozraď mi tvé jméno a co tě sem přivádí. Trvám na tom."

Pokročilá magie mámení: Hiro:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#MAG
- Dosah DOTYK, Seslání OKAMŽIK, Trvání CHVÍLI, Ovlivní FANTASTICKOU bytost
- Hypnóza
- Záměr: Prozradit svou totožnost

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

.... u hromady mrtvol ....
Vypadá to beznadějně.....ne ta obryně se chytila na špek. "Tak předně nejsem havět!" odpovím, "já ti taky neříkám obryně či balvane. Jmenuji se Brandy. Myslím, že obě už jsme veliké dospělé holky. Ty jsi Xorta, viď. Co tu děláš? No hlava mě teda bolí, ale mrtvá nejsem. Jen pořádně praštěná. Teda fakt pořádně, ne jako mákla, cáklá nebo hej to je kotě úlet.. aspoň tak to jednou říkala má sestra když místo tabáku si nacpala do dýmky listí od starýho Maryhány."

Rozhlídnu se, dokud drřím její pozornost. "Je to tu fuj, tady žijete? U mrtvol. Nemáte tu lepší místo na pokec, teda pokud mě zase někdo nevezme něčím po hlavě. Nedávno jsme potkala člena tvého druhu. Gravilokova. Nemůžeme zajít k němu. ten mě zná.

Neboj tvý mámě to neřekneme," zamrkám, ale pochybuji, že to viděla, "Jsi už přeci dospělá a tak se můžeš toulat po nebezpečném podzemí sama ne? Jsi tak veliká, že i drak by z tebe měl hrůzu, jak by byl mladý a nedospělý. A jako dospělé holce ti říkám, ty na to máš."

Tak a rychle se rozhlídnu kam se schovám než vytáhne dřevák a vezme mě opět po hlavě.

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

Xorta je krajně podezřívavá, ale když zmíníš Graviloka, tak pozvedne své mechové obočí a zeptá se: "TY SE ZNÁŠ S OTCEM?"

Vyhodnoť si NĚCO ZA NĚCO:
10+: Uvěří ti a začne se chovat přátelsky a důvěřivě.
7-9: Bude obezřetná a zatím se ti neotevře, dokud
* nedojdete společně za otcem a ten se k tobě bude chovat jako ke známé, jak slibuješ, nebo
* si ji nezískáš vhodným dárečkem či pozorností, alespoň v ceně 1-CENNOSTI, který se ti možná i vrátí, pokud se později ukáže, že se znáš s otcem.
6-: Budu na tahu.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"To by bylo fajn, kdybys mě k němu zavedla." popojdu k ní blíže a symbolicky natáhnu ruku. "Brandy, těší mě."

brandy:2D6-2 → 4(3 +3 - 2)#cha něco za něco
Něco za něco
* PJ na tahu
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v skladu vyřazeného oblečení ....

Hiro,

na mnoho tvorů mají tvá slova magický a podmanivý vliv, a když k nim mluvíš, cítíš jak se ti jejich mysl podvoluje a jak ji tvaruješ, jako hrnčíř tvaruje svou hlínu.

Illithidova mysl je ale tvrdá jako kámen, jako by tam snad ani nebyla, jako kdyby ses pokoušel levitačním kouzlem zvednout neživou bednu, jako kdyby neměl duši....

Sklad poškozeného oblečení
Sklad poškozeného oblečení

..... protože nemá duši. Není to opravdový mozkožrout. Je to jen naprosto dokonalá a věrná maska mozkožrouta v dlouhé róbě, s věrným provedením chapadel i očí, dokonalým odstínem kůže, navlečená na krejčovské panně.

Je naprosto dokonalá, takže splete skoro každého. Jde obléci místo zbroje.

* Pokud si ji na sebe někdo oblékne, na první pohled nebude od rozeznání od skutečného illithida.
* A doku ji bude mít oblečenou, má +1STÁLE na MANIPULACI, HROZBU či libovolná psychická KOUZLA, pokud na sobě bude mít tuhle masku a tah použije proti někomu, kdo ví, co jsou illithidé zač.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... u hromady mrtvol ....

Brandy,

obryně se už chystá k době také natáhnout ruku, když se za ní ozve hrubý mužský hlas Gravilloka.

Hromada mrtvé havěti
Hromada mrtvé havěti

"XORTO, TY SI HRAJEŠ Z HAVĚTÍ VYHOZENOU DO SMETÍ?" zeptá se káravě.
"ALE OTČE, ONA ŘÍKALA, ŽE SE S TEBOU ZNÁ..."
"NEPAMATUJU SE, ŽE BYCH JÍ KDY VIDĚL..."
"PODVODNÁ HAVĚŤ!"

Průchod na sever je zcela zablokovaný oběma obry - Gravillok na tebe už zjevně zapomněl a Xorta si myslí, žes ji podvedl.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... dveře do severovýchodní místnosti ....

Hiro,

když se Boo dostane k severovýchodním dveří, už skrze světlem prozařované kouřmo vyhlíží stříbrnou minci, nastrčenou v rámu, která má vypadnout. Ale nevidí ji.

Vezme za kliku a nepodaří se mu dveře otevřít. Jsou vzpříčené.


Vyražení je PŘEKONÁNÍ SILOU. Můžete se ale dovnitř zkusit dostat i jinak.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... dveře do severovýchodní místnosti ...

'Víš ty, co je dnes za den?' pomyslím Booovi, kterého spatřím na chodbě před dveřmi. Zpoza mých zad vyletí z komory ohnivý meč a zalije mou tvář dramatickým světlem.
'Sobota?' zeptá se Boo se zjevnou ironií v hlase.
'Nevím, mohlo by to tak být,' poškrábu se ve vousech. 'Do Zívající jámy jsme dorazili ve čtvrtek, to si pamatuji přesně. Potom jsme strávili den v Kobkách, tři dny na cestě...'
'Jak je tohle důležité?' zeptá se ďáblík netrpělivě.
'Vlastně vůbec,' usměji se. 'Jen dnes je den, kdy jsem si vzpomněl, že jsme ještě neslavili tvé narozeniny. A proč je neoslavit hned, že?'
'Jak bysem ti to jenom... ďáblíci narozeniny nemají. Existujeme od počátku.'
'Počátku věku? Sféry? Počátku čeho?'
'Prostě počátku. To bys nepochopil. Narozeniny u nás prostě nedávají smysl.'
'Škoda, já už mám totiž pro tebe dáreček,' povím a ukážu za má záda dovnitř ke krejčovské panně.

'Tak tohle je kamaráde slušný úlet, fakt zírám' pomyslí mi o chvíli později Boo.
'Líbí?'
'Si piš. Musím si teda prvně upilovat rohy, s těma se tam nevlezu, ale je to oběť, kterou jsem ochotný podstoupit.'
'Těší mne tvé nadšení. Nějak to pobalíme a při nejbližší příležitosti si ho vyzkoušíš.'

Zanedlouho se vrátíme zpátky na chodbu. Pohlédnu si zaklíněné dveře a pokrčím rameny.
"Nedá se nic dělat. Ká Óčko, buď prosím tak laskav a pomoz nám dovnitř, děkuji mnohokrát."
'Jen bacha, aby u toho nevzbudil toho spáče,' dodá zcela mimoděk Boo.
"Spáče?" zvolám nahlas ve chvíli, kdy se strážce mírně zahne a vší silou kopne do dveří.

Překonání silou: Hiro:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#SIL
- Vypáčil/vyrazil jsi to, Zvládl jsi to OKAMŽITĚ, Věc se u toho viditelně poškodila, Děláš u toho rámus (rachotí to, dodáváš si sílu řevem, apod…)

PJ, co je za dveřmi?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

....u hromady mrtvol...
Rozhlédnu se, zda se dá někudy utíkat? moc to nevypadá, možná se zkusit prosmýknout okolo nich? Spíš ne. A jsme v prdeli. Jo není prostě nadto, když takhle v blbým magickým podzemí potkáš vobry a oni jsou tak blbý, že jsou rádi, že udrží moč a stolici ale myšlenku ne. Jak dělaj to, že si pamatujou kdo je kdo.
"Graviloku, umělče mlj milý," zkusím oslovit obra. "To jsme já trpasličí prospektorka, co ti říkala, že bude třeba vykutat krystaly. Už jsi je z toho trůnu vykutal a připravil na výstavu?" Nic, "vzpomínáš si, jak jsi mě tahal? Říklas za x ne...."
"Xorto, co pak si drahá vůbec nic tady nikdo nepamatuje?" povzdechnu si. "Jo ještě chybí tak ten Bumbác, co mě dával dolu k hradu..." povzdechnu si možná víc nahlas než jsme chtěla.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů