[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... na dně velkého dómu .....

Brandy,

hlasitě voláš do prostoru. Zprvu žádná odpověď nepřichází, ale pak se najednou ozve od severovýchodu silný hlas: "KDO JE TAM? TO JSI TY, XORTIČKO? ÁÁÁÁÁ, TY ZMETKU JEDEN. JEN POČKEJ, TY ZÁKEŘNÁ HAVĚTI, JÁ TI DÁM DĚLAT MI TU VTÍPKY...." a ze stejného směru se začnou ozývat rány a nadávky.

Blíží se.

Otto, který byl už nějaký čas pryč z hradu, nejspíš právě provedl nějakou šotkovinu Speleóze a ta se teď žene za ním - Otto bude nepochybně neviditelný a pokud něco neuděláš, obryně najde místo dráčka tebe.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... prostřední patro, západní křídlo ....

Hiro,

Boo se strážcem tiše vklouznou do místnosti.

Maddghothova ložnice
Maddghothova ložnice

V severozápadním rohu je velká postel a v ní se zpod vyboulených peřin, ve kterých se rýsuje obrys obtloustlejšího lidského těla, ozývá pravidelné a hlučné chrápaní.

V jihozápadním rohu je dvojice zdobených křesel - skoro až trůnů, kolem šachového stolku, na kterém je rozevřená překrásná deska a neméně krásné figury dračího šachu. Jednotlivé figury jsou DROBNÉ, ale kdybys je pobral i se skládacím stolkem, který zároveň může sloužit jako truhlička, do které se složí, bude to STŘEDNÍ předmět.

Na stěnách ve východní části obrazů je šest vyobrazení obtloustlého usmívajícího se čaroděje, který svírá v ruce kouzelnou hůlku a míří s ní do místnosti. Všimneš si, že hůlky nejsou jen nakreslené, ale jsou na obrazech opravdu nalepené.

Z místnosti vedou jedny další dveře na jih.

Co udělá Boo či KáÓčko dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... prostřední patro, západní křídlo ...

Ká Ó zůstane stát ve dveřích.

Boo se přeblikne k šachovnici a pobere tolik figurek, kolik se mu vleze do rukou. Potom se přeblikne k posteli a pomalu, opatrně začne jednu figurku za druhou stavět na vyboulené peřiny. Hezky na stojato, vybalancované. Jakmile mu figurky dojdou, podá si další.


Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+1 → 9(4 +4 + 1)#OBR
- Záměrem je naskládat celou šachovnici na chrápajícího spáče.

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

.... na dně velkého dómu .....
Už už chci se vrátit, když uslyším hlas.... Ženský blas. Že by to předtím byla holka ? "Halllo tady Brandy," sakra vyhrkla jsem jméno pravé a ne krycí, "haloooo já jsme tady dole a potřebuji nahoru, dobrá ženoooooooo."

Dup dup dup dup. Ono to sem asi spěchá a bude to veliké. "Tadyyy dolllle to malééééé, pozorrrrrrr. Já ss-e tu ztratilaaaaaaaa, beeeeeeeee" zkusíme holčičí notu a pláč.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

na skále nad tebou se vyhoupne obryně. Vypadá jako udřená matka, která právě přiběhla od plotny nejprve se podívá přes tebe do prostoru dómu.

"KDE JSI? CO JSI ZAČ? JESTLI SI SE MNOU ...."

... a pak zkloní hlavu dolů na zem konečně tě uvidí.

"TÁMHLE SI TY HAVĚTI. JÁ TI NA TO MÁLEM SKOČILA. JEN POČKEJ."

Předkloní se, zuje si z nohy obrovitánský pantofel a chystá se skočit dolů.

Pokud něco neuděláš, zaútočí na tebe pantoflem podobně, jako by ženská v kuchyni přetáhla pantoflem pavouka nebo myš.
Jenom slova zjevně nestačí ...
* můžeš zkusit jí něco slíbit, nějak na ní zapůsobit, na něco ji zlákat - pak to bude NĚCO ZA NĚCO
* nebo uděláš něco jiného?

Co to bude?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... v západním křídle ....

Hiro,

Boo zvládne vyskládat na spáče tak polovinu figur a pak už hrozí, že se nějaká neudrží, skutálí a do spáče drkne.

Spokojí se s částečným úspěchem?
Nebo přeci jen zkusí vyskládat všechny figury a při tom do spáče drkne?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... v západním křídle ...

Boo zkusí vyskládat všechno a do spáče přitom drkne.

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... ve východním křídle ....

Hiro,

další dveře ústí do jakési kartotéky. Několik regálů jeden vedle druhého jsou označený runami seřazenými v systematickém pořadí a mezi nimi leží desítky svitků a pergamenů.

Když nahlédneš blíže, zjistíš, že se jedná o informace o různých kouzelnících a čarodějích - kde žijí, jakým magiím se věnují a zejména pak zmínky o tom, jaké mají zájmy a co by je mohlo nalákat k Maddgothovi na návštěvu.

Archiv
Archiv

Malé dveře na jih temně bzučí.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... západní křídlo ....

Hiro,

zatímco Boo dostavuje šachové figurky, jedna z nich se svalí a drkne do místa, kde lze pod peřinou tušit spáčovu hlavu. Chrápání nerušeně pokračuje a tak Boo figurky dostaví.

Na obrazech za jeho zády se ale mezitím plastické kouzelné hůlky začnou nabíjet k výstřelu modrých blesků.

L07-054.jpg

Když hůlky začnou jiskřit, Boo i KáÓčko si toho všimnou.

Co udělají?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... západní křídlo ...

Boo se krátce podívá na jiskřící hůlky a v očkách mu proběhnou namodralé plamínky.

Okamžitě se teleportuje ke dveřím na jih a pokusí se dostat co nejrychleji skrz.

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#OBR

Ká Ó zůstane stát nehnutě na místě. Na místního spáče přeci hůlky nezaútočí.

... východní křídlo ...

Inu, když už byl Maddgoth psychopatický tyran, alespoň byl organizovaný. Je hezké vidět, že když se člověk snaží, na každém najde něco pozitivního.

Ohnu se u bzučících dveří a zblízka se podívám ke klice. Někde v tomto místě by mohla být vložená malá mince, která pootevření dveří vypadne stejně, jako tomu bylo i u jiných dveří. Nebo zde naopak chybí a mohl bych tam jednu vložit. Nebo za to bzučení může něco úplně jiného?

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#INT
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

.... na dně velkého dómu .....
"Vážená ctěná paní, tohoto domu, nebo dómu, já nejsem Otto. Mé jméno je Brandy, jsem trpasličí hledačka umění a krásy. Nedávno jsem potkala vašeho druha a ten mi připravuje v trůním sále veliké a nádherné, a taky cenné, krystaly. Kdyby jste byla tak laskava a nebrala na mě pantofel. Nejsme šváb ani otravná havět. Jsem žena jako vy a mám svoji hrdost a city. Nazývat mě havětí by mě mohlo urazit a mohla bych i plakat...."

Moc nevypadá, že by to zabralo. "Tak víte co, já vám nabízím, že když mě dovedete k umělci Gravilokovi, znáte jej? tak když mě k němu dovedete pozvu vás na výstavu jeho děl a soch, až jednou bude. Jistě si mě bude pamatovat."

brandy:2D6-2 → 4(3 +3 - 2)#cha něco za něco
NĚCO ZA NĚCO
6-: PJ je na tahu
no snaha byla no...
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

kamenná obryně jako by tvá slova neslyšela, vezme svůj obrovský pantofel, vytesaný z kusu kamene a hodí ho přes okraj propasti dolů po tobě.

Severovýchodní okraj dómu
Severovýchodní okraj dómu

"TUMÁŠ! HAVĚTI!"

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+OBR, hrozí ti zásah Vrženou kamennou pantoflí:

Vržený balvan by byl SZ:4/HOD - tohle je jen obří kamenný pantofel, takže by to sice mohlo být SZ:3, ale zase je to z pořádné výšky, tak necháme SZ:4.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... západní křídlo ....

Hiro,

Boo potřebuje vidět na místo, kam se teleportuje, takže se otočí a při tom pohlédne svýma třema očkama na hůlky přesně ve chvíli, kdy se modré blesky jasně zablesknou.

LZ, ale protože je to HOUF hůlek, tak TZ.

Blikne se do dveří, uleví si, že to stihl a modré blesky ho nezasáhly.... a pak si uvědomí, že mu před očima mihotají barevné skvrny, jak se jasná záře blesků vpálila do jeho trojité sítnice.

TRAUMA je "oslněný, mžitky před očima tak silné, že je skoro oslepený, -1INT"

Jakmile je ale ve dveřích a pryč od spáče, hůlky o něj přestanou jevit zájem. Stejně tak nejeví zájem o netečné KáÓčko stojící uprostřed mítnosti a vrátí se do svých obrazů.

Boo mezitím skrze mžitky nahlédne do jižní místnosti.

Maddgothova ložnice a šatna
Maddgothova ložnice a šatna

Jedná se o šatnu se skříněmi plnými nejrůznějších rób a plášťů, kápí a dalších kusů oblečení, kterou většinou nosívají příslušníci magických povolání.

Co udělají dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... východní křídlo ...

Hiro,

když se skloníš ke dveřím, všimneš si, že na nich kdysi bývala cedulka - obdélníček nevyšisovaného dřeva a stopa po hřebíku prozrazuje, kde přesně.

Skloníš se pod regál se svitky, abys ji nahmatal a při tom se letmo ramenem dotkneš dveří. Úplně tě zabrní, jak jsou nabité magií - nepochybně nějakou pastí, co by tě při pokusu o vražení nebo vypáčení sežehla výbojem.

Konečně vyštracháš cedulku.
Upadlá cedulka píše... píše:
Zabezpečené záznamy
Kandidáti Osvědčení Strpěti Transformaci Enablující Jejich Imortalitu
Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

.... na dně velkého dómu .....
Nono mě to vůbec nevnímá. Prostě si to vezme botu a jde to po mě. Tohle bude zlé. Bota je velikosti povozu. Ne je to mnohem horší. Ona jde po mě jako po švábovi. Začnu křičet, ale je to očividně marné. Utíkámmmm... Luplo mio ukrutně v bolavým těle a zratil se mi okolní svět do černé šmouhy umírání.

brandy:2D6 → 5(1 +4)#obr navzdory šutru
6-: PJ je na tahu.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti