[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Maddgothův hrad
Obrázek

Mapa:
Obrázek
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy přichází z Vrběnina hvozdu.

... u tunelu do Vrběnina hvozdu ....

Brandy,

po neobvykle dlouhém sestupu širokou chodbou konečně přicházíš na křižovatku. Tunely jsou zde obdobně široké, jako při sestupu, pohodlně by se v nich vešli tři, možná i čtyři hrdinové vedle sebe. Vidíš ale i menší odbočky, které jsou úzké tak akorát, aby se tam vešel jeden hrdina.

Tunel do Vrbětina hvozdu
Tunel do Vrbětina hvozdu

Je tu ticho. Od severu cítíš zvláštní zápach, trochu živočišný, trochu jako sušená ryba či krab a trochu jako ptačí trus. Zbytek tunelů není ničím zvláštní.

Kam se vydáš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Tak to nevypadá moc obydleně. Ten podivný smrad mi až moc připomíná kraby a čarodějnice. Tudy nechci. Zkusím pokračovat rovně na východ.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

pokračuješ spletitými chodbami na východ, široké střídají úzké a naopak. Nakonec dorazíš na velkou křižovatku.

Široké chodby
Široké chodby

Nepříjemný pach jsi nechala za sebou na severozápadě, chodby vedoucí dál na severovýchod i severozápad jsou tiché, bez známky přítomnosti živé bytosti. Nejsevernější zdá se pokračuje labyrintem křižovatek, střední podle všeho ústí do nějakého obrovského dómu a jižní do menší jeskyně.

Kam se vydáš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Když už jsem tu tak nejvíc pravděpodobný poklad bude v té malé jeskyni. Zkusím tam zamířit.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... jeskyně s kamenným trůnem ...

Brandy,

projdeš širokou chodbou až do jeskyně a rozhlédneš se. U jižní stěny je v místě, kde ze skály vyrůstají obrovské krystaly, nahrubo vytesán velikánský trůn. Neskutečně velikánský, kdyby ses na něj chtěla posadit, potřebovala bys nejspíš žebřík nebo alespoň nějakou bednu, přes kterou bys mohla vylézt na sedák.

Jeskyně s kamenným trůnem
Jeskyně s kamenným trůnem

Krystaly vypadají krásně a jsou čistě rostlé a velké, takže i když to není žádný drahý kámen, kdyby je někdo odkopal, mohly by mít docela cenu.

DROBNÉ krystaly jsou bezcenné, ale je tam asi tucet MALÝCH a ty mají hodnotu 1-CENNOST každý. Vytěžit je ale vyžaduje vhodný nástroj a vyhodnotit si PŘEKONÁNÍ SILOU.

Severní chodba je označená velkým X vyrytým nějakým hrubým nástrojem do země.

Z východní chodby se ozývají vzdálené rány a rachot kamení, zkreslené ozvěnou z jeskyň.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"Safra porte, krumpíč." zakleju peprně a uplivku. Ten já zapomněla. Jsou to nádherné kousky a zaplatily by draka a mě něco zbylo. Hmmm zpátky se mi moc nechce. Ale tam dál to zní, že tam někdo kutá, by mohl mít jeden krumpiho nástroj navíc. Mé srdce buší jak o život, nechávat tady poklad, na který nemůžu. Nevím, zda někdy jsem cítila takové vzrušení.

jdu směr východní chodba
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když projdeš průchodem do sousední jeskyně, je prázdná.

Jeskyně ozvěn
Jeskyně ozvěn

Uvědomíš si ale, že má vynikající akustiku. Jednak zesiluje pravidelné rány a občasný rachot kamení přicházející z východu a také už tvé první kroky se v ní rozlehly a mnohonásobně je zesílila.

Z průchodu na sever máš podobný pocit, jako už jsi měla předtím - že musí ústit do ohromně rozlehlého prostoru.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Nevím, moc se mi nechce jít na sever. Podle velikosti chodby to je tunel na draka. Zkusím na východ, pokud to ještě jde.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

projdeš místností a klapot tvých železných bot se rozléhá chodbami. Rány z vedlejší místnosti utichnou ... a nahradí je těžké, snad až příliš těžké kroky.

Jdeš dál opatrně, upínáš svůj infrazrak do temnoty, abys odhalila tvora, ti jde naproti, ale nic nevidíš .... až najednou celý prostor před tebou zaplní mohutná masa chladného kamene, téměř splývající s okolím ... a vedle druhá ... a ty si uvědomíš, že to jsou nohy mohutného kamenného obra.

Ateliér
Ateliér

V jedné ruce třímá obrovskou palici - tak mohutnou, že ty bys sama měla mít problém ji uzvednout obouruč - v druhé pak velikánský majzlík. Za ním spíš vnímáš než vidíš obrysy několika kamenů, od kterých předtím mlátil ... a také dva další průchody. Ten severnější je opět do obrovského rozlehlého prostoru.

"HAVĚŤ! KŠÁ! PRYČ!" huláká na tebe a rozmachuje se svou palicí.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"Počkej, pane horníku!". Vykřiknu rychle. "Nejsem havěť. Jsem z oboru. Jsem trpaslice a přišla jsem se naučit něco tomu řemeslu. Abych neměla jen ten nízký trpasličí pohled, ale takový vznešený jako váš, by mi jistě mohl ukázat jiné obzory."
Snažím se poustoupit do bezpečné vzdálenosti od obra, přeci jen mají v hlavě velikou změť různých myšlenek a vznešeně učené to nebude.

"Co dobýváte mistře?" zkusím ještě hlesnout, když jsme kousek dál. Pořád ale ještě ne v bezpečí.

Obr
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

obr zadrží svou zbraň a jeskyní zaduní jeho odpověď:

"HAVĚT MLUVÍ! TO NENÍ HAVĚT! TO PIDIŽVÍK. DOKONCE PIDIŽVICE!"

Pak se ale ohradí.

"NEJSEM PAN HORNÍK. A NIC NEDOBÝVÁM. JSEM UMĚLEC. A TVOŘÍM!"

Pak se zamyslí, podrbe pod mohutnou bradou a trochu smířlivě dodá. "JE MI TĚ LÍTO, KDYŽ NEPOZNÁŠ SOCHAŘE OD KOPÁČE. ALE POMOHU TI - MÍSTO ABYCH TĚ ROZDRTIL JAKO HAVĚŤ, RÁD TĚ POUČÍM."

Pak máchne rukou do tmy na balvany za sebou a doplní: "MÉ JMÉNO JE GRAVILOK A TAM JSOU MÁ DÍLA. POHLEĎ!"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"Mé jméno je Brandy, těší mě," udělám malé nevinné pukrle a natáhnu ruku. "Nechtěla jsem vás špatně titulovati mistře sochaři, v tém šeru to nebylo ráčiti poznati, že konáte mistrovské dílo. Navíc my trpaslice jsme spíše na barevná díla. Z barevných kamenů. Nedávno jsem pár takových zahlédla zdobily veliký statný stolec nebo trůn tady nedaleko. Tak jsem si říkala, jo kdybych to tak uměla a dokázala je vyjmout ze země a udělat znich někde v brusírně veliké sošky plné geometrických tvarů v podobě lesku třpytivého... to by mohlo být skvostné umění."

Rozhlédnu se. Spatřím něco zajímavého, důležitého? "Ano ano, vaše díla vypadají překrásně..."

Ticho.

"Ups," vypísknu, "jsem se ani nepředstavila s funkcí a co tu pohledávám. Brandy McJird, toho času trpasilčí prospektorka a kurátorka veliké výstavy soch a obrazů fantaskntních tvorů Hory na cestách. Hledám jedinečně božská díla jako vaše, nebo ty z kamení, obrazy, sochy pro zapsání do katalogu a následně uspořádání výstavy a představení tvůrců. Měl by jste zájem mistře Graviloku, dělat mi tu průvodce a ukázat mi všechna zákoutí jeskyní a vaše díla?"

PJ když ho chci postupně získat na svoji stranu, aby pak vykutal ty drahkamy a kámošil se a chránil bez hodu to asi nebude, že?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když si rozsvítíš, uvidíš, že obr stojí mezi několika otesanými kameny, do kterých jsou vytesané primitivní malůvky. V některých rozeznáváš obrysy postav, ale většina je naprosto abstraktní.

"CO ŘÍKÁŠ MÉMU UMĚNÍ?" zeptá se tě Gravilok. "JINDE NEŽ TADY ALE SVÁ DÍLA NEMÁM. TOHLE MÍSTO MÁM PRO SEBE, PROTOŽE MI SEM SPELÓZA NECHODÍ. JE TO MOJE UMĚLECKÁ - TRUCOVNA."

Brandy, vydáváš se za kurátorku - kdybys mu slíbila, že jeho díla budou někde vystavena, tak by to mohlo zabrat, je to ale NĚCO ZA NĚCO. A pokud bys hodila 7-9, bude chtít nějakou protislužbu nebo zástavu, která pro něj bude dávat smysl, nespokojí se jen s nějakými cetkami nebo penězmi.

"STOLEC? TRŮN? ZDOBENÝ KRYSTALY? TO SI VŮBEC NEPAMATUJI," odvětí, když popisuješ vedlejší místnost. "NENÍ TO NĚJAKÝ NEMÍSTNÝ VTIP?" získá jeho hlas mírně rozlobený nádech. "NESNÁŠÍM VTÍPKY."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"Pane Mistře, uklidněte se, já vtipy si z vás nedělám. kdybych vtipkovala začala bych: 'Přijde takhle goblin do hospody a na otázku co si dáte odpoví já myslím....'

Já jsem zcela vážná osoba. Pojďte dovedu vás a ukážu vám to krásné barevné kamení, co ze země vyrůstá. Tam by se nedaleko u něj na zdi mohlo vaše umění krásně vyjímat. Ty tvary, ty křivky, božské tahy vaším dlátem a palicí. Když jich pár pro mě z té země vytáhnete a ukážete jaký jste silák, budu vám pak stát modelem. Já a případně krásný drak. Jste pro?"

brandy:2D6-2 → 3(4 +1 - 2)#cha něco za něco
* 6-: PJ je na tahu
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů