[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... provoněné doupě ...

Hiro,

KáÓčko otevře západní dveře. Vedou zpět do chodby hradu. Po pravé ruce má schody na střechu, přímo před sebou dveře do severozápadní místnosti.

Na dveřích je kovové klepadlo ve tvaru vlčí hlavy.

Boo se mezitím prohrabává doupětem, ale nedaří se mu nic najít.

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+INT:
10+: Boovi hodné rychle dojde, že tam nic není ... a dokonce si uvědomí, kde by mohlo něco být. Nebude zavánět.
7-9: Vyber si:
* Boovi za CHVÍLI dojde, že tam nic není ... a uvědomí si, kde by mohlo něco být. Při tom ale načichne směsí voňavek, mýdel a ovocných likérů a bude zavánět voňavkami - herně je to NÁSLEDEK dávající -1CHA dokud se neumyje, nejvýš však DLOUHO
* Boovi hodně rychle dojde, že tam nic není a vykašle se na to. Nebude zavánět.
6-: Boo stráví CHVÍLI prohledáváním a stejně nic nenajde - bude zavánět - NÁSLEDEK dávající -1CHA dokud se neumyje, nejvýš však DLOUHO.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... provoněné doupě ...

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+1 → 3(1 +1 + 1)#INT
- Boo stráví CHVÍLI prohledáváním a stejně nic nenajde - bude zavánět - NÁSLEDEK dávající -1CHA dokud se neumyje, nejvýš však DLOUHO.


Boo se přestane hrabat v nepořádku až ve chvíli, kdy si uvědomí nezvyklé ticho. A nejde o ticho v kraválem nabytém hradě, jde o ticho v jeho hlavě. Hiro je pryč. Hiro je pryč? Hiro je pryč! Hiro je pryč...

Ďáblík vyběhne na chodbu. Ká Ó tam stojí a zmateně se snaží splnit poslední ďáblíkův příkaz a otevřít dveře do další místnosti, zároveň se ale snaží odejít do severovýchodního rohu. Boo se před něj postaví a něco mu přísně pomyslí. Konstrukt téměř nezareaguje, jen od ďáblíka o krok ustoupí a v obličejové a hrudní části zatáhne průduchy pro nasávání vzduchu.

Booovi vyšlehnou drobné plamínky z očí a přeblikne se přes Ottovo doupě k severovýchodní místnosti. Ká Ó ho velmi neochotně následuje.

Když zjistí, že po Hirovi není nikde ani stopy, přebarví se Booovi postupně všechna tři očka a o chvíli později již dobliká o patro níže do řídící místnosti. Tam vezme za kus ulomené páky a přepne NÁVRATOVÝ MAJÁK do polohy ZAPNUTO. Poté se vydá s Ká Óčkem v zádech dolů do koupelny.


PJ, předávám slovo. Co to jsou za dívčí hlasy, které byly slyšet ze spodního patra?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

..... místnost s vlčí hlavou na dveřích ....

Hiro,

KáÓčko otevře dveře za nimi nenajde nic, než pavučiny a prach.


...... v kontrolní místnosti .....


Poté, co Boo zatáhne za páku, se série magických výbojů vydá po neviditelných liniích o patro výš nad kontrolní místnost a o chvíli později se začnou ozývat praskavé a skřípavé zvuky, jako kdyby někdo zvedal stěžeň nebo otáčel ramenem přístavního jeřábu.


..... v přízemí, západní chodba .....

V přízemí se Boo blikne do západní chodby pod schody a v tu chvíli z pracovny vyběhnou s pištěním dvě tieflingské dívky.

Obrázek

Obě dvě mají na tváři vyděšený výraz mísící se s akutní nevolností.

"Eh, to je fakt humus, to jsem ještě neviděla."
Druhá jen zakroutí hlavou a snaží se nepozvracet.

"Myslíš, že ti goblini mají sládův kontrolní kámen?"
"Asi jo, jinak si nedovedu představit, že je ještě nerozšmelcoval taky."

"A chápeš co se tam děje?"
"Moc ne. Počkej, musím to rozdýchat. Na začátku mi ta mlha a hudba přišla hustá, ale teď bych byla radši za trochu klidu a čerstvého vzduchu ...."

Obě dívky opravdu chvilku zhluboka dýchají a hledí jen před sebe a do stropu, takže si Booa v chuchvalcích kouřma a hluku nevšimnou.

Západní chodba, přízemí
Západní chodba, přízemí

"Třeba to jsou halucinace.
"To se dá snadno ověřit - jestli jsme viděli obě to samé, tak nejsou. Jestli jsme viděli každá něco jiného ...."

"Dobře. Kdo začne?"
"Tak já."

"Je tam rozbitá knihovna."
"Jo. A v ní je šedý slád a sbírá, skládá a třídí knížky."
"Jo. Mezi rozsekanými mrtvolami šesti .... hele já nevím co to bylo ... nejvíc mi to připomínalo homunkuly ... myslím tím ti čarodějnické familiáry.... ale byli nestvůrně velcí," podívá se na druhou tieflici a doufá, že ta zakroutí hlavou a potvrdí tak, že bizardní obraz byl jen halucinace.

"Tak to jsem viděla taky."
"A do hajzlu. Takže se to fakt děje. Vidělas i ty gobliny?"
"Jak vlákali z těch druhých dveří do místnosti dalšího ..... obrhomunkula?"
"A jak se ten nový homunkulus naštvaně vrhnul na slááda.... a ten se jen otočil od těch knížek, sáhnul po meči ...."
Druhá dívka se chytne za ústa, skloní k zemi a začne zvracet.
Obratem to udělá i ta první.

"Půjdem radši pryč," navrhne nakonec ta první, "tohle není dobrá párty ..."
"Ti goblini vypadali, že se dobře baví."
"No tak tohle teda není zábava pro mě."
"Pro mě taky ne. Takže hlavním vchodem pryč, kolem těch prachovek?"
"Nebo se vrátíme tím portálem na Univerzitu za asistentem Elricem?"
"Co když nám lhal a celé je to nějaká zkouška, kterou vymyslela Červovina, nebo Há...?"
"Ani Červovina není takhle ujetá ... a Há už vůbec ne..."

V tu chvíli si konečně všimnou Booa.

"Další homunkulus?"
"Tenhle nevypadá .... "

".... a taky divně voní ...."
".... a má štítového strážce."

"Že by to byl dobrodruh?"
"Myslíš třeba jako teplý kroll?"
"Ssssst, krollové mají skvělý sluch, ať ho neurazíš. Mohl by nám pomoct."
"Kroll to nebude, ti nemívají tři oči."

"Ehm... dobrý den ...."
".... smíme se zeptat, co vyste zač? A kde to jsme?"

Pak se podívají jedna na druhou a pokusí se představit.

"Violenza."
"Turbolenza."
řeknou obě naráz, takže není moc poznat, která je která.
"Nechceme obtěžovat ... nejraději bychom se dostaly co nejdříve pryč...."

Co udělá Boo?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

Boo postupně protočí všechny své tři panenky dokola a přeblikne se blíž k dívkám. Ká Ó udělá dva tuhé kroky za ním. Boo ještě trochu popojde dopředu, jednou rukou nahmatá krku visící váček a pekelně, až ďábelsky se soustředí.

"Nasrááát!" ozve se z knihovny pronikavý výkřik. "Nic takového já dělat nebud... nebu... nebuuuu.... buuu... bú! Bú! Búúú!"

Do chodby vleze šedý slád. V jedné ruce drží cáry knihy, druhou za sebou po zemi táhne těžký meč. Na těle má zbytky rozsekaných homunkulů a ve tváři ztrhaný výraz. Skrz křečovitě zatnuté rty drmolí další slova.

"Jmenuju se Bú. Teda ne já, on se jmenuje Bú. Ten milej pohlednej ďáblík, kterej vůbec nesmrdí, za to může on, teda já. Ten druhej je Ká Ó, nesmát se tomu. Bú vás prej rád poznává, obě. Jo já sem Zartem a nemáte se mě bát, sem neškodnej jako kotě ve splavu. Bú by vám rád řek, že o patro vejš je portál kamsi nahoru a úplně nejvýš nějak další kdoví kam. Mrtvejch homunkulů tu bude ještě hafo, takže byste se měly obě radši zdekovat. My se dem kouknout nahoru, co je to tam za kravál.


PJ, co udělají děvčata?

Jinak Boo, Ká Ó i Zartem míří po schodech do třetího patra, do místnosti nad ovládacím panelem, odkud se ozývaly ty podivné zvuky. Jak to tam vypadá?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

když obě dívky zaslechnou o portálu do vyšších pater, zavýsknou a vydají se svižným krokem vzhůru.

Boovi a KáÓčku to trvá déle, zejména protože Boo musí neustále komandovat sláda. Když tahle skupinka prochází prostředním patrem, je z jihu i přes hudbu slyšet nadšené výkřiky.

"Tady je."
"Oheň? Máš oheň?"

Trojice se ale místo toho vydá vzhůru. Když vystoupá po schodech do nejvyššího patra, uslyší najednou hlasitou ránu, jako by někde udeřil blesk a pak silné bzučení.

Pokračují za zvukem a přímo nad kontrolní místnosti uvidí jeho zdroj.

Návratové křeslo
Návratové křeslo

Uprostřed místnosti je na vyvýšeném podstavci dřevěný trůn, kolem kterého jsou vztyčené magické tyče, ze kterých šlehají výboje a blesky.

V jasné záři se pak ve zlatavé záři zhmotňuje postava zamračeného mága.

Obrázek

Akorát když doběhnete, záře začíná pohasínat a mág, který se zhmotnil, na vaši upře svůj pohled.

"Co se to tu děje?"

Co udělá Boo, KáOčko a slád?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

Boo se usměje od ucha k uchu a ještě kousek dál. Ustoupí ze dveří zpátky do chodby, Ká Ó se poslušně zařadí vedle něj.

Zartem zůstane s nechápavým výrazem stát ve dveřích.

Boo na něj třikrát spiklenecky mrkne.

Sládův útrpný výraz se rozjasní a na tváři se zalesknou řady ostrých zubů.

"Vážně můžu?" zeptá se nevěřícně ďáblíka.
'Musíš,' pomyslí mu zpátky Boo. 'Nepomstít se po tom všem by bylo přece na hlavu. Je tvůj, užij si to.'


PJ, Zartem se zneviditelní a vrhne na Maddgotha. Budu potřebovat staty.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

"Já ti dám basu!" ozve se od dveří neviditelný hrčící hlas.

Vzduchem se ozve svist rychlého švihnutí velmi ostré zbraně. Nad hlavou Maddgotha se zajiskří a kolem něj ve dvou téměř pravidelných půlkách praskne lehce zářící skořápka.

"Já ti dám štíty, hajzle!" ozve se Zartem znovu.


Zteč: Hiro:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)#SIL
Záměr: Vypnout magický štít
V boji využíváš krytu či manévruješ – oponentův útok je slabší o -1ZÁSAH.

Zartem>Maddgoth: SZ:3 (obouručák) - 3:KZ (magický štít) = 0-ZÁSAH = OK
Maddgoth: Zartem: ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

v místnosti se rozsvítí záře jasného ohně, jak se Maddhoth snaží roztavit sládovi jeho meč. Mág si ovšem v úleku neuvědomil, že sládové jsou velmi odolní proti působení živlů a Zartem tak nastaví do rány vlastní kůži a čepel svého meče před září ochrání.

+1Z (PLOŠNÝ oheň, aby zasáhl i neviditelného) -2Z (odolnost proti živlům) -1Z (volba) => NIC

"Vysaju z tebe všechnu sílu, co v tobě je ... a pak tě zavřu zpátky do basy!" zahřmí mág rozlobeně na Sláda.

V příští ZTEČI Maddhoth použije Vysávání života.

Co mezitím dělá Hiro a KáÓčko? A jak bude pokračovat Slád?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

"Vysaj tohle!" zahřmí místností hlas sláda a vzduchem začne létat těžká čepel. "Au, ty hajzle! To pálí!"

Zteč: Hiro:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)#SIL
- Záměr: Způsobit masivní krvácení a šok
- V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH.

Zartem>Maddgoth: SZ:3 (obouručák) + 1:SZ (volba) - 0:KZ (nic) = 4-ZÁSAH = SMRT
Maddgoth: Zartem: SZ:3 (vysávání za DLOUHO) - 0:KZ (DOTYK) = 3-ZÁSAH = KO

- Maddgoth si Vysáváním obnoví KO, ale to mu nepomůže.
- Zartem má teď díky regeneraci IMHO škrtnuté 1xTZ a 1xKO


Vzduch v místnosti zavoní po tavícím se železe, rozvlní se a vrátí do netečného stavu dlouhá léta zapomenutého hradu. Z dřevěného trůnu uprostřed místnosti trčí několik odštípnutých částí a přebíhají po něm slabé jiskry. Na trůnu sedí Maddgoth, ve tváři má soustředěný výraz, jas jeho očí ale pohasíná. Dlaněmi si ještě stále drží několik hlubokých ran na hrudníku. Roztrhané roucho je nasáklé krví, která se chvílemi vrací zpět do ran a pomalu je hojí, je však příliš pomalá a ran je příliš mnoho.

Na zemi před trůnem leží šedý slád. Jeho kůže je matná až popelavá, na konečcích prstů a nohou pohasínají zbytky jeho neviditelné bariéry. Ztěžka oddechuje, prázdnýma rukama se snaží natáhnout se ke svému meči a pomoct si s ním zpátky na nohy. Tělo ale nedrží, hlava se mu motá ze strany na stranu a sotva se vzepře alespoň na kolena, padne zpátky na zem.

Z rozšklebeného úsměvu mu plandá jazyk a přes zuby jen těžce vydýchává hrubá slova:

"Dostals čočku, co? Ale jenom počkej, tohle není všechno. To si nemysli. Ty to nebudeš mít rychlý, parchante. Budeš trpět. A ne jenom za všechny ty roky v base, ale i za ostatní, kterýs tu rozsekal. Budu trpělivý, budu kreativní. Budeš mě prosit, abys chcípnul!"

Slád dokončí své zhodnocení situace a konečně se mu podaří postavit se a pohlédnout na svého někdejšího věznitele. Vztek v jeho očích vystřídá šok.

"Ty... ty... hajzle! Neumírej! Ne a ne! Ty to nebudeš mít snadný a rychlý, chápěš? Opovaž se chcípnout!

Jsem ti to nedovolil! Jsem... já... ty kryso..." vydechne slád, ale tentokrát se otočí na ve dveřích stojícího Booa a nevěřícně zavrtí hlavou. "To ty! Tys mě ho nechal zabít! To nesmíš! Já... zachraň ho! Dělej něco! Musí trpět, rozumíš? Seš ďábel, nebo démon nebo něco takovýho! Tomuhle rozumíš, tenhle to nemá mít levný..."

Boo se ve dveřích usměje a oči mu zaplanou všemi barvami.

"Jak to myslíš, pán hradu?" zeptá se Zartem sám sebe. "Jasně že jsem ho zabil já... teda ty... nebo kdo vlastně? Sakra, tos ho sejmul jenom kvůli hradu?"

Odpovědi se od Booa nedočká. Ďáblík se spokojeně protáhne a vyrazí v doprovodu netečného Ká Óčka pomalu ke schodům dolů. Z Od Madgothova trůnu se ozývá tiché nenávistné sládí skučení.


Pokračování později.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

Když Boo sestupuje po schodech dolů, zaslechne v druhém patře dva známé dívčí hlasy.

"Fúj, tam to strašně smrdí!"
"Ale aspoň to je daleko odsud! Pojď, to chvíli vydržíme."
"A nemohly bychom si to aspoň trochu zpříjemnit?"
"Třeba se zeptat toho navoněnýho trojočka, jestli by nešel s náma, co?"

Boo se rychle problikne dál a pokračuje bez zastávky až k Maddgothově pracovně. Ve dveřích se srazí s trojicí goblinů.

"Jé, rohatej pane, kde skončil ten uklízeč?"
"My máme v rukávech ještě spoustu dalších nápadů."
"Jo, mohli bysme to prodávat. Ale nechcem odcházet od rozdělaný práce."
"Nechal ste ho někde nahoře, že? Tak my se tam půjdem podívat... a pohlídáme vám ho."
"Jo a ten golem bude brzo hotovej!"

Goblini odběhnou a Boo se co nejrychleji přenese až do pracovny k velkému válci. Dvířka se otevřou v nich se objeví homunkulus.


PJ, co homunkulus udělá, s ohledem na stav Maddgotha?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

homunkulus vyjde ven, nejprve se udiveně podívá na svou mrtvou kopii na zemi a Booa ... a pak se mu náhle na tváři objeví zděšený výraz, jak si uvědomí, že jeho pán je mrtev.

Je potřeba najít nového pána, kterému homunkulus bude sloužit. Kdo to bude, ale dost záleží na tom, jakým způsobem si homunkulus projde jednotlivé fáze vyrovnávání se se ztrátou.

I. fáze - Negace .....


Homunkulus začne zuřivě gestikulovat rukama a kroutit hlavou. Dívá se na Booa, jako by od něj chtěl slyšet potvrzení, že jeho pán je ještě naživu. Ukazuje na přístroj, ze kterého vyšel a na sebe, jako by snad jeho existence byla důkazem, že pán mrtvý být nemůže.

Co udělá Boo?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elric přichází z Magjádra.

.... v jihovýchodním rohu přízemí Maddgothova hradu ....

Elricu,

vstoupíš portálem do skladiště zaplněného prázdnými bednami a neužitečným haraburdím. Z otevřených dveří na západ sem doléhá rozjuchaná hudba a vplouvají sem chuchvalce mlhy prozářené jasným světlem.


Jihovýchod, přízemí
Jihovýchod, přízemí

Vypadá to, že jsi uvnitř nějakého hradu, prostorná a široká chodba vede kolem dokola, můžeš se jí vydat na západ i na sever. Vidíš také otevřené dveře na nádvoří s velkou sochou a pevné dveře směrem na jih.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

Boo zagestikuje stejně divoce, že pravda je tam venku, nahoře. Poté přeběhne vedle do knihovny a mezi částečně restaurovanými díly najde jedno pojednávající o Maddgothovi osobně. Zamává s ním na homunula, načež se svazek opět rozpadne, a popoběne z místnosti na chodbu. Rukama kýve na homunkula a snaží se ho vést za sebou.

O chvíli později, když stoupají po schodech nahoru, zaslechnou zeshora pisklavý křik a dupání. Vzápětí se protinim vrhne trojice vyděšených goblinů.

"Von de po nás?"
"Jak mu máme škodit, když se brání?"
"S tímhle sme nepočítali. Kde je nějakej další portál?"

Boo nechá gobliny proběhnout probliknutím, do homunkula lehce strčí a od stabilního Ká Óčka se odrazí sami. Boo se drobným dramatem nenechá vyvést z konceptu a pokračuje v navádění homunkula až do místnosti s dřevěným trůnem.

Už od schodů slyší temné sládí "Erömü". Homunkulus pochopí a rozběhne se dopředu. Boo v dlani sevře kontrolní kámen a na chvíli se zamyslí. Když s Ká Óčkem dorazí k místnosti, najdou tam homunkula jak svými pěstmi rezignovaně buší do zcela oddaného sláda, který jen nenávistně koulí očima.

Boo pokrčí rameny a poplácá homunkula chápavě po rameni.


PJ, přechází homunkulus do druhé fáze?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

když se Homunkulus zcela vybije a vyvzteká na sládovi, kterého tím dorazí, podívá se na mrtvolu svého pána. Přiběhne k ní, vezme ji do náručí a chystá se ji odnést zpět dolů.

Homunkulus nejen, že přešel do Fáze II. - Agrese, ale rovnou si jí plně prodělal a teď mu začíná Fáze III. - Smlouvání. Nejspíš bude hledat nějakou cestu, jak svého pána oživit.

Co udělá Boo?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Elric »

.... v jihovýchodním rohu přízemí Maddgothova hradu ....

Hrad? Na mou duši, vypadá to tady jako v hradu. Těžko ale říct, jak vypadá zvenku. Nebo to také může být nějaká iluze. Vypadá to tady zváštně magicky, takže by to klidně mohla být pravda.
Opatrně vykouknu z místnosti, rozhlédnu se a nakouknu do prvních dveří na pravo, ale když zjistím, že je tam jen jídelna, zase dveře zavřu a vydám se podél jížní chodby. Krátce se zatavím u brány a vyhlédnu ven. Podle všeho je to hrad i z venku! A celý se nachází v nějakém obřím dómu, stěny ve tmě ani nejsou vidět. Šílené. Musíme být opravdu hluboko...
Otřesu se a vyrazím dál zkoumat hrad. Další místnost kam nahlédnu je veskrze nezajímavá, plná harampádí a nepořádku. Potřesu hlavou a zkusím další dveře, co mám po cestě. Jsou ale zamčené. Pokrčím rameny a vyrazím dál. Za dalšími dveřmi je knihovna - a v ní šílená, ale šílená spoušť. Zničené knihy, svitky, kusy těla nějaké bytosti...už už se otáčím, abych šel zase dál, ale zaslechnu z vyšších pater lomoz a nějaké hlasy. Potom zaslechnu hluk, nějaké hlasy a jako kdyby se sem někdo blížil po schodech. Zatraceně. Raději se tedy schovám dovnitř, do té knihovny a když už jsem uvnitř, všimnu si dalších dveří. Neváhám ani minutu, jedny si vyberu a vklouznu za ně...
Halaster Černoplášť píše: 3. 3. 2020, 10:38 .... v Maddgothově pracovně ....´

... velká masivní železná truhla, zcela prázdná. Vedle ní je pracovní stůl, celkem uklizený. ... prosklená vitrína. Spodní police jsou plné knih - jde vesměs o magické grimoáry různých škol magie.

Hledáš-li konkrétní školu magie, která by se dala naučit sladěním s některých z grimoárů, hoď+INT.
10+: Je tam, v POKROČILÉ formě.
7-9: Je tam, v ZÁKLADNÍ formě.
6-: Je tam, ale nestabilní a staneš se cílem nějakého jejího zaklínadla.


Horní police jsou pak věnované velké sbírce kouzelných hůlek, prstenů, náhrdelník, berel, symbolů a dalších magických pomůcek. Také je mezi nimi slabě šedě zářící kámen.

Jsou zde přítomny různé formy boostů pro některé magické školy. Pokud by tě nějaký zajímal, urči školu magie a hoď+INT.
10+: Popiš přesně, co jsi našel - PJ ti řekne, jak to bude mechanicky fungovat.
7-9: Popiš, co jsi hledal - a najdeš něco podobného.
6-: Popiš, co jsi hledal - a PJ je na tahu, něco si najde tebe.


Nakonec v jihovýchodním rohu místnosti je opět z mramoru a mosazi utvořená jakási válcovitá nádoba, velká asi tak jako Boo.. Má prosklené oblé dveře a kliku zevnitř i zvenku. Její stěny uvnitř jsou popsány velkým množstvím drobných run, jako by do ní bylo vetknuté nějaké stálé zaklínadlo.
Ocitl jsem se v jakési pracovně, zřejmě nějakého mága nebo čaroděje. Oproti předchozím místnostem je celkem uspořádaná. Celkově to ale nevypadá, že by byl majitel panství doma. Chvilku zůstanu zticha, než hluky z chodby pominou a potom se porozhlédnu po pracovně. Zajímavé, vypadá to, že tu má pán hradu působivou sbírku magických předmětů a tretek. Možná by tam mohlo být něco zajímavého pro mě, když se teď pouštím do studia magie. Můj problém je, že bez toho lektvaru v Magjádře zkrátka neumím načerpat magickou sílu. A má dvojí řešení...buď potřebuju něco, co mi umožní čerpat sílu a nebo něco, co mi umožní tou silou neplýtvat, když budu sesílat energetická kouzla. A nebo obojí, to by bylo ideální...ale vypadá to, že tato sbírka obsahuje spíše předměty specializované na různé školy...

HLEDÁNÍ VE SBÍRCE: EIric:2D6+1 → 10(3 +6 + 1)#INT
10+: Popiš přesně, co jsi našel - PJ ti řekne, jak to bude mechanicky fungovat.
(Mechanicky - hledám specializovanou a vylepšenou verzi předmětu, co už se objevil ve hře - Křišťálová hůlka, co ušetřila z kouzla 1 MAG. Představuju si tedy předmět, který bude šetřit 2 MAGy, ale jen u kouzel energetické útočné magie. Je to možné nebo bude fungovat jinak?)


...ale tohle vypadá zajímavě! Zvednu z poličky prsten - kroužek z nějakého stříbřitého a od pohledu vzácného kovu, jeho povrch je zbrázděný jemně vyrytými runami a je v něm zasazený drobný kamínek, který jako kdyby obsahoval uvězněný blesk - mihotá se v něm modře, fialově a bíle. Tak tohle vypadá hodně vzácně...a snad je to i to, co hledám.

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů