[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

Gravillok se nahrne dopředu, před Xortu. "NEBOJ DCERUŠKO, PŘED HAVĚTÍ TĚ OCHRÁNÍM," a v rukou se mu objeví obrovská kamenická palice.

Postavíš se mu?
Nebo ustoupíš za kříž vyznačený na zemi?
Nebo něco jiného?

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

"No komu není rady tomu není...." palice. Palice!

Štít do ruky, palcát, obranné postavení. Naskakuje to automaticky. Pozvednout štít, nastavit ráně, obrana, musí to fungovat. To ale nejsou její slova. To jsou vzpomínky z výcviku, kdy troll s kamenným kyjem do jich bušil jak hluchej do vrat.

brandy:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#sil zteč
cíl: ubránit se ráně a dostat se ven z pasti
meta pro pj: eliminovat zranění, dát maximum bonusů a výhod do obrany, mlýnek taky.
7-9: Vyber si mezi:
Dosáhl jsi plného úspěchu

prosím milostivého pj o staty

Obr > Brandy: 4SZ - 2KZ - 1KZ(mlýnek) + 1SZ (průraz) = 2SZ - TZ
Brandy > Obr: 2SZ (palcát) +1SZ (průraz) - 3KZ > 0SZ - nic
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

to, že se nedáš na útěk, nýbrž vyrazíš do protiútoku Gravilloka i Xortu zaskočí a tak obr svou první ranou udeří pozdě. Jeho těžká palice dopadne dva kroky za tebou a v nohou úplně ucítíš, jak se země zaklepe.

To už ale udeří Xorta. Nebyla tak připravená jako její otec, a tak se tě pokusí nakopnout. Nastavíš ráně štít a vrazíš plnou silou do jejich nohou. Neublíží jim to, ale zabereš tak silně, že si utvoříš skulinu mezi jejich kotníky, a tou proklouzneš.

Chvátáš do velké místnosti, na zemi je množství guana a na stropě plno obřích netopýrů. Po stěnách je guanem načmáraná spousta vzkazů, není ale čas je číst.

Jeskyně s emotivními vzkazy
Jeskyně s emotivními vzkazy

Gravillok se totiž otočí a máchne kyjem podruhé. Jsi k němu zády, takže si úder uvědomíš pozdě. Nastavíš do rány ruku se štítem, ale tentokrát je rána příliš tvrdá a ty ucítíš, jak ti ramenní kloub vyskočí z jamky. Úder to ale odvrátí a ty jsi svobodná a živá.

Trauma z TZ je -1SIL - "Vykloubené rameno".

Z jeskyně vedou dva úzké průchody na sever, jeden široký na severozápad a jeden široký na jihozápad.

Netopýři pod stropem vylekaně zavíří křídly, ale zatím jsou příliš překvapení, než aby se na tebe vrhli.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

Další debilní rozhodnutí v tento debilní den. "Kurva," zařvu nahlas. Ta bolest je nesnesitelná. Po tomhle mám chuť se na všechno vysrat a táhnout odsud pryč teď už chybí jen, aby mě nějaký netopejr nasral na hlavu. Nějak nepřemýšlím, klopýtám na jihozápad a doufám, že tam nebude další nemilé překvapení od osudu....

"Otče můj, jenž jste v horách,
buď vůle vaše - nebezpečí ať je v norách,
Matko má, zdraví mi trochu dej,
na svoji dceru dohlížej."

Modlitba je skoro teď na místě. Nikdy jsme nebyla v takových ....íííík, sakra uklouzla jsem na něčem, sračkách.

útěk - brandy:2D6+1 → 8(4 +3 + 1)#obr útšk
7-9: Doběhl jsi, kam jsi chtěl, ale tam tě pronásledující dohnal
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... východní křidlo, spálená ložnice ....

Hiro,

Boo vyrazí dveře a přes hromadu povalených skříní vpadne do místnosti.

Spálená ložnice
Spálená ložnice

Podlaha v téhle místnosti je spálená a i vstupní zdi jsou ožehnuté, jako by před delším časem někdo vstřelil do místnosti ohnivou kouli.

Ve velkém loži, které se podobá všem ostatním na tomto patře, leží napůl spálené mrtvé tělo. Musí být mrtvé už dlouho, je to lidská kostra. Horní polovinu těla má vyschlou, spodní pak má spálenou a ty nejhorší spáleniny má zafačované v prostěradle.

Podle pomuchlaného a ušpiněného povlečení to vypadá, že tenhle člověk umíral dlouho a v hrozných bolestech. V jediné volné ruce křečovitě svíral svou kouzelnou hůlku.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Brandy »

...napříč patrem...
Slyším pořád netopýry, slyším obry, dupot, dusod, moje srdce tluče a tluče, někudy to upaluju, jsem na posledním tažení, nohy mě pálý, svaly necítím, jsem asi už mrtvá. Nebo brzo budu. nevnímám co se okolo moc míhá, ale mám pocit, že právě jsme narazila na východ. Aspoň to tak vypadá. Jo tudyma někudy sem sem vlezla.

Brzda.

Nádech, výdech, náde.... dus dus dus...
Drak nebo obr?
Snad mě drak nesežere hne..... dus dus. utíkám nahoru a draku zachraň mě....

Brandy vyběhla do Vrběnina hvozdu.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... východní křidlo, spálená ložnice ...

Inu, alespoň mu při umírání nebyla zima, jak to tak většinou bývá.

Prohlédnu si tělo a vezmu od něj kouzelnou hůlku. Škoda ji tu nechávat napospas zubu času.

PJ, jak ta hůlka vypadá? Co asi dělá?

Na chvíli se zastavím a přemýšlím o tom, co jsem tady zatím viděl. Rozhodnu se dát si k tomu kousek zbylého čaje, který krátce přihřeji. Země vypálená od ohnivé koule je přeci ideální místo, kam umístit vařič bez obav z poškození zdejších hezkých podlahových krytin.

Boo mi do myšlenek vstupuje svými postřehy o chrápající posteli, bleskometných hůlkách a zmenšené lodi. Je to věru tajemný hrad. Nebýt to část podzemí šíleného Halastera, navíc vlastněná podle všeho neméně šíleným Maddgothem, čekal bych v tom všem - přemožených kouzelnících, homunkulovi, mincích ve dveřích, Ottovi a vůbec - nějakou logickou linku, souvislost či alespoň poutavý příběh. Ovšem vzhledem k okolnostem se smířím s tím, že samotná cesta může být cíl.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#INT
- Beru 3 MAGy (+2 za PODROBOVÁNÍ), nejsem UNAVENÝ


Když si začnu balit věci, dojde mi, že je uspořádání mé výbavy poněkud nepraktické. Ká Ó přitom oplývá silou i prázdnýma rukama, takže mu něco málo naložím. Utrhnu z pod ohořelého těla kus vcelku pevné lůžkoviny, jistě kvalitní elfí práce, a udělám z ní jednoduchý uzlíček. Umístím do něj pár méně křehkých věcí a s úsměvem na rtech vyrazíme obhlédnout další patro hradu.

PJ, co je nad schody ve třetím patře? Pokud nějaké místnosti, prozkoumáme hned tu nejbližší od schodů.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... spálená ložnice ....

Hiro,

když si prohlédneš hůlku zblízka, zjistíš, že bohužel praskla a už je bezcenná.

.... severovýchod horního poschodí ....

Hiro,

když stoupáte po schodech, zdá se ti, že přes hudbu ze spodního patra zaslechneš dva dívčí hlasy.

"Hudba!"
"Světla!"

"Párty hrad!"
"Hustý!"

Když vyjdete s Booem a KáOčkem schody, plamenný meč vylétne za vámi. V horním patře hradu je podlaha tvořená velkými dlaždicemi, utvořenými drceným prachem z drahých kamenů, slitými do velkých desek.

I zde blikají světla a hraje hudba.


Nejbližší dveře jsou skleněné a mají u sebe malou mosaznou tabulku.
Tabulka u skelněných dveří píše: V případě nouce rozbijte sklo!
Severovýchod horního patra
Severovýchod horního patra

Za skleněnou tabulí vidíš pod stropem kroužit dva obří netopýry nad malým stolkem, na kterém leží právě jeden svitek.

Sklo je v jednom místě popraskané, jak se ho někdo neúspěšně snažil rozbít.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

'Taky jsi slyšel dole ty hlasy?' zeptám se Booa nad schody.
'Meh, to jen určitě Zartem našel nějaké ukecané knížky v rámci úklidu. Nezapomeň, nic tu nedává smysl.'
'Jistě, kamaráde. Vzhůru vstříc šílenství!'

Prohlédnu si popraskané sklo, netopýry a svitek na stolku.
'Boo, nachácíme se ve stavu nouce?'
'Nouce? To nehrocí!'
'Cnamenitě,' usměji se.

Necháme místnost být a rozpustíme se dál. Já s mečem si vezmu místnost severně nad schody, Boo a Ká Ó tu naproti.

PJ, co je v místnosti severně od schodů? A co v místnosti, která má dveře "naproti" schodům?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... socha a zrcadlo ....

Hiro,

otevřeš dveře a otevření je doprovázené známým cinknutím vypadlé přivřené mince.

Socha a zrcadlo
Socha a zrcadlo

Místnost je zařízená poměrné stroze.

Uprostřed severní stěny je zrcadlo.

Uprostřed jižní stěny je portál, který má vytesán do překladu zvláštní nápis.
Nápis nad portálem píše:
TIX3
Přímo před portálem stojí nedokončená socha - horní polovina je už celkem vytesaná a má podobu mořského člověka, který duje do mušle. Spodní polovina je ale stále jen hrubý, nedokončený kámen. Socha hledí do portálu.

Na východní stěně jsou čtyři trojzubce - na první pohled to vypadá, že jsou pověšené na zdi, na druhý si ale všimneš, že nemají žádné háky, spíše levitují v těsné blízkosti zdi.

Co udéláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

..... provoněné doupě .....

Hiro,

když se Boo s KáOčkem dostanou ke dveřím, okamžitě je udeří do nosu směsice nejrůznějších vůní. Na klice dveří je malá cedulka, naškrábaná divokým písmem.
Cedulka na dveřích píše: HOMUNKULI V HRE NECHCEME!
Boo otevře dveře a pachy ještě zesílí.

Uprostřed místnosti je ze závěsů, koberců, povlečení a kusů oblečení vytvořené jakési obrovské hnízdo, které je ze všech stran lemované rozbitými a rozlitými lahvičkami s parfémy, rozdrobenými mýdly, skvrnami od ovocných likérů a také množství lesklých věcí, deček, krystalů z okolních jeskyň a dalších serepetiček, které by se daly považovat za ozdobné, kdyby nebyly hrubým zacházením zničené a poškozené víc, než je zdrávo.

Dveře vedoucí na západ jsou zavřené.

Co udělají Boo a KáÓčko dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... Socha a zrcadlo ...

Usměji se, když vidím tu scenérii. Místnost snad nemůže být zařízena lépe!

Nejprve si krátce prohlédnu sochu muže s mušlí. Jaká to náhoda, že pocházím z východního pobřeží a u sebe zrovna také jednu mušli mám?

Poté se pozastavím nad vznášejícími se trojzubci. Není to přece úžasné, že se sám opírám o jeden téměř totožný? A po boku se mi také vznáší zbraň, ač meč?

A do třetice všeho skvělého je tu portál. Nejen že má nápovědu, ale dokonce v elfích runách a je pochopitelné, že elfštinu jsme v rámci internacionalizace výuky měli povinně už od prvního ročníku! A zrcadlové uspořádání run je už jen sladká třešnička na dortíku pozitivních detailů tohoto místa.

Spokojeně si vydechnu a založím ruce v bok. Celé je to krásné, jen mi ještě není úplně jasné, jak bych měl tento DOHCÝV aktivovat. Couvat pozpátku z portálu? Zafoukat do mušle jako socha, ale pozpátku? Nebo něco předvést s těmi trojzubci? A neztrestají mne snad, když nebudu do posledního detailu přesný, jak už to obvykle portály vyžadují?

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#INT
- Jaká je nejlepší cesta skrz portál?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... provoněné doupě ...

'Dětinský nápis s hrubkami? Tak to může bejt jedině Otto,' pomyslí si sám pro sebe Boo a vstoupí dovnitř.

'Nepořádek, chaos, bordel? Nevkusné ozdoby a smrad, že by z toho jen obejmul troglodyta? Jasně, tohle musí bejt pokoj teplého draka.'

Boo zakroutí hlavou a začne se přehrabovat ve věcech. Ká Ó plynule pokračuje k západním dveřím a pokusí se je otevřít.


PJ, je v místnosti mezi nepořádkem něco zajímavého, resp. využitelného? Něco co půjde najít jednoduchým přehrabováním se? Půjdou dveře na západ otevřít?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... socha a zrcadlo ....

Hiro,

spousta portálů fungovala tak, že před nimi bylo potřeba něco udělat nebo vyslovit. Stoupneš si mezi sochu a portál a začneš zkoušet různá slova.

Hádanka se ukáže být neskutečné primitivní - až tě to urazí. Prostě stačí říct nahlas slovo "EXIT" odpředu a portál se otevře.

Uvidíš za ním menší místnost, obloženou fialovými kameny, s motivy pavouků a pavučin způsobem, který mají v takové oblibě drowové. Trochu ti naskočí husí kůže, když si vzpomeneš na své zážitky, když ses dostal do spárů drowů u Řeky Sargauth, ale to už se za tebou ozve svištivý zvuk, který také znáš - víření chapadel krápnitce.

Portál vede do Muiralova revíru.

Okamžitě ti dojde, co je zač ta socha. Není moc čas přemýšlet, proč krápnitec útočí až teď, po aktivaci portálu, nebo proč vypadá jako socha a nikoliv jako krápník. Musíš se hned rozhodnout.

Krápnitec ve skutećnosti brání čemukoliv, aby to vylezlo z otevřeného portálu - a ty pro něj teď vypadáš jako někdo, kdo z portálu vylézá.

Vyber si 1 z:
* skočíš do portálu (elementál za tebou prolétne) a ten se za tebou zavře. Krápnitec tě nezraní ...
* pokusíš se prosmýknout kolem Krápnitce a uniknout z místnosti západními dveřmi, což bude NAVZODRY NEBEZPEČÍ, že tě zasáhnou jeho Chňapající chapadla.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro »

... socha a zrcadlo ...

Tomu říkám zvrat!

Nosem vypustím trochu vzduchu, zakroutím hlavu a rozplynu se v prostoru. Objevím se v sále obklopeném fialovými dlaždicemi.

skočíš do portálu (elementál za tebou prolétne) a ten se za tebou zavře. Krápnitec tě nezraní ...

Hiro odchází do Muiralova revíru.
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti