[HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2538
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 24. 3. 2020, 21:43

Elricu,

našel jsi NĚCO, co ti umožní časem kouzlit s více než 0, ale prozatím neřešme, co přesně to je (můžeme zachovat to, že to bude prsten).

Vrátíme se k tomu později, až bude dořešená mechanika kouzelných itemů a multiclassu.

Co uděláš dál? A co mezitím Boo?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 727
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro » 24. 3. 2020, 23:26

... Maddgothův trůn ...


Boo zbystří. Oživení Maddgotha jsou vidle ďábelských rozměrů, něco takového nemůže dopustit. Rychle se poškrábe na hlavě a na bradě. Lehce se otřepe, když mu dojde, že už je stejný jako Hiro.

Podívá se na homunkula. S kouzelníkem v ruce je hodně pomalý. A v celém hradu je jenom jedno místo, kde mrtvý přichází k životu: homunkulův válec v Maddgothově pracovně. Bude tam rychleji, musí.

Okamžitě po něm zůstane jen obláček mírně štiplavého dýmu. Boo přeblikne přímo ke schodům a potom co bliknutí to patro a chodba. Ví, že musí spěchat. V hradě cítí hodně problematických myslí: krom homunkula tři gobliny, dvě tieflice, Elrica,... Elrica? A asi ještě pár dalších. Všechny musí minout, nikdo ho nesmí ani na okamžik zdržet.

Navzdory přeplněnému hradu: Hiro:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)#OBR

Boo si naposled blikne v přízemní chodbě a objeví se v pracovně přímo u válce. Ten nějak funguje, něco ho napájí a z něčeho bere energii. A hmotu a vůbec. A co nějak funguje, to může i nefungovat. Boo si protáhne prsty a pustí se do všeho, s čím se dá hýbat. Dráty, hadice, kolečka a čudlíky. Co jde pomačkat, co pomačká, co jde rozbít, rozbije.

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#INT
- Boo chtěl sabotovat oživovací válec.


Na schodech se zastaví Ká Ó. Před i za ním se vznáší obláček tmavého dýmu. Ká Ó se plynule otočí a začne opět sestupovat dolů, směrem k Maddgothově pracovně.

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 753
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Elric » 25. 3. 2020, 11:55

No vida, tohle se bude hodit. Zálibně si prohlížím magický předmět a opatrně ho uložím do kapsy u opasku. Později bude čas si ho lépe prohlédnout. Náhle se ale zablýskne a úsměv mi zmrzne na rtech. V místnosti se náhle zjeví vzrostlý ďábel! Mě si ale nevšímá a místo toho se pustil do ničení toho magického zařízení. Trhnutím vytasím meč a namířím jím na stvůru, zatímco couvám a hledám výhodné postavení...a pak čepel pomalu sklopím.

"Boo?!", vydechnu nevěřícně, "Jsi to ty?"

Boo?

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 727
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro » 25. 3. 2020, 12:15

'Elric!'

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2538
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 25. 3. 2020, 12:50

Elricu, Hiro,

zatímco Elric s Booem se na sebe dívají, z rozbitého replikačního zařízení létají jiskry na všechny strany ... a nejen z něj. Fialové blesky poškozeného magického stroje se šíří všemi směry do okolních zdí a vzduchu pulzuje magií.

Světla začnou blikat, umělá mlha začne na některých místech řídnout, jinde zhoustne. Hudba se začne zasekávat a občas chvíli přehrává stále dokola pár taktů, či mění rychlost a s ní i tóninu, v jaké hraje.

Pak se prostor zavlní, jako by se najednou nějaká kazajka, která doposud svírala všechno kolem, začala otevírat ....


A Boo, který se ještě před chvílí na Elrica díval shora ... mu hledí zpříma do očí.


Boo narušil svým zacházením magické pole a chyba, kterou udělal, se teď šíří celým hradem - a narušuje zbytek magického pole v hradu:

* Hrad i všichni v něm, kteří byli pod vlivem zmenšovacího kouzla, se začnou postupně zvětšovat - pro všechny to ale bude stejným tempem, jejich relativní velikosti se nezmění. V podstatě to pocítí spíše jako pocit neklidu a nestability, jako kdyby hrad procházel slabým zemětřesením. Hrad nakonec vyplní téměř celý prostor dómu, od jeho okrajů bude k převisům na obou stranách jen kousek.
* Boo, Homunkulus a několik málo předmětů, které pod vlivem kouzla nebyly, se tedy relativně k okolí budou zmenšovat.
* Zmenšená loď si zachová své vlastní zmenšovací kouzlo, ale přestane na ni působit kouzlo hradu - zachová si tedy relativní zmenšení vůči hradu či svému nositeli.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 727
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro » 25. 3. 2020, 14:21

Booovi se rozbíhají jeho tři očka všemi směry. V prvním z nich je vidět plamínek nadšení pulzující radostí z toho, jak pěkná sabotáž se mu povedla. V druhém hoří plamínek zloby, protože tak strašně to přece dopadnout nemuselo. A ve třetím se leskne zápal přemýšlení, co by se z téhle absurdní situace dalo vytěžit.

Po chvíli se mu všechna očka seběhnou do jednoho soustředěného pohledu a Boo se přemístí pryč.

Objeví se na chodbě a rychle se problikává zpátky ke schodům. Vzhledem k tomu, jak rychle se zmenšuje, narazí někde za chvíli na homunkula, který už nezvládne nést bezvládné Maddgothovo tělo. A jestli takto zoufalá situace nepřivede homunkula k depresi, tak už máloco.

Na majordoma s Maddgothem skutečně narazí ve druhém patře. Oddaný výtvor se skutečně snaží stále táhnout kouzelníka někam dále, ale jeho síly už na to nestačí. A asi úcta k zemřelému mu nedovolí pracovat s tělem tím nejefektivnějším způsobem.

Boo se přesune tak, aby na něj homunkulus viděl a opatrně k němu přistoupí. Rukou ho lehce poplácá po ramenech a přidá k tomu chápavý pohled. Poté naznačí prsty gesto, jako by dostal nápad a ukáže vehementně do chodby směrem k Maddgothově ložnici. Z té se stále ozývá tiché chrápání. Překulí ležícího kouzelníka do polohy klidného spánku, promne si ruce a naznačí homunkulovi, že je vše v pořádku. Poté mu oči zaplanou šedivými plameny.

Pokročilá magie pohybu: Hiro:2D6+1 → 5(3 +1 + 1)#MAG
- Záměr: Přenést Maddgothovo tělo do jeho postele (tam, kde něco nebo někdo chrápe)

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2538
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 3. 2020, 09:37

Hiro,

Boo marně pátrá po střípcích duše v mrtvém těle .... a nedaří se mu. Je to hrozně marné.

Ale ví, že Maddgothova duše tam být musí - vždyť ještě neměl pohřeb, takže ještě nenalezla klidu.

Přemýšlí, kde přesně by se taková duše měla nacházet, jakou část těla v myšlenkách uchopit, aby nalezl její poslední zbytky.

V srdci? V mozku? Co je vlastně symbolem smrti? Jen na vteřinku mu proběhne hlavou myšlenka 'kostlivec', a pak se to stane.

Maddghothovo tělo před ním podivně splaskne a změní se v beztvarou hroudu masa, která připomíná vyfouknuté lidské tělo. Z ložnice se přestane ozývat chrápání a začne se ozývat práskání výbojů.

Boo blikne ke dveřím, Homunkulus běží za ním. Už jsou tak malincí, že se musí natáhnout na kliku, aby dveře otevřeli.

Na posteli leží Maddgothova kostra, šestice kouzelných hůlek do ní střílí jeden modrý blesk za druhým a kostra sebou cuká sem a tam. Vedle postele leží několik polštářů, pomalovaných runami zvukové iluze, které předtím byly schované pod dekou.

Celá scéna je neskutečně k smíchu a Boo se obavami podívá na Homunkula, zda mu náhodou neskočí po krku. Ten si ale uvědomil marnost svého počínání a v slzách se zhroutil k zemi.

Boo znesvětil Maddgothovo tělo a homunkulus tak přešel do Fáze IV. - Deprese.

Co udělá dál? A co mezitím dělá Elric?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 727
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Příspěvek od Hiro » 26. 3. 2020, 12:57

Homunkulus sedí na zemi a brečí. Boo stojí vedle něj a drbe se na hlavě. Vedle nich leží relativně velikánské tělo vykostěného kouzelníka. Zpoza rohu se ozvou těžké rytmické kroky, které se u nich zastaví. Ká Ó dorazil k tomu nejlepšímu, co tu z jeho pána Hira zbylo, a čeká na další instrukce. Boo se na něj dlouze zadívá. Pokrčí rameny, ukáže rezignovaně na to všechno okolo a mávne rukou. Ká Ó nehnutě stojí dál. Boo se na něj podívá ještě jednou, v očích mu zaplane malá jiskra naděje a pošle konstruktu soustředěný pohled.

Ká Ó se ohne, sebere ze země malinkého homunkula a druhou rukou si přehodí přes rameno Maddgothovu měkkou tělesnou schránku. Boo se teleportuje na druhé rameno. Strážce pomalu vyrazí ke schodům a potom dolů do prvního patra.

Dorazí společně do cihelny, kde Ká Ó posadí Maddgothovo tělo na pracovní stůl, homunkula opatrně položí vedle něj a Boo seskočí k hromadě cihlářské hlíny. Trochu se po ní proběhne a po té se blikne zpátky na Ká Óčkovo rameno, hezky vedle hlavy, aby měl dobrý výhled.

Konstruktovy hrubé ruce utrhnou kus hlíny a pomalu jej začnou přetvářet v malý váleček. K němu přidá druhý, třetí až pátý a jednu kuličku. Nezašpiněným loktem posune nestabilního Maddgotha zpátky do sedu, pečlivě si prohlédne rysy v jeho vláčně-tuhém obličeji a pustí se do detailů. V tuto chvíli se do hnětení zapojí i Boo a začne postavičce, která je zhruba o hlavu kratší než on sám, modelovat dlouhý nos a holou, špičatou hlavu...


PJ, Boo by rád vymodeloval homunkulovi menšího homunkula v Maddgothově podobě. Co na to majordomus?

Pokud je potřeba tu pro výsledek TÁBOŘIT, tak tu Boo s Ká Óčkem budou TÁBOŘIT.
Hiro a Boo
Deník postavy

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2538
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 3. 2020, 22:03

Hiro,

Homunkulus se uslzenýma očima dívá jen tu a tam, ale když se na hlavičce malé hliněné figurky začnou objevovat známé rysy, zamrká, přestane plakat a se zájmem sleduje, co se bude dít dál.

Po chvilce se pak sesune blíž a začne vypomáhat s dalšími detaily.

Homunkulus se posouvá do Fáze V. - Smíření. Smířil se s tím, že Maddgoth je mrtev a zůstane tu po něm jen památka v podobě druhého homunkula - malé sošky Maddgotha.

Protože jména a symboly mají sílu, je také zřejmé, že nový Maddgoth nahradí starého v roli pána hradu.

Vyber si 1 z:
* Boo postupně předá tvorbu sošky homunkulovi a nechá ho dokončit sošku samotného. Homunkulus do sošky otiskne všechno, co zažil, když se smiřoval se smrtí svého pána:
= nový Maddgoth bude bojovný (ve Fázi odmítání se homunkulus přesvědčil, že zemřel v boji)
= nový Maddgoth bude pomstychtivý (ve Fázi agrese si homunkulus vybil vztek na jeho vrahovi)
= nový Maddgoth bude dobře znát cenu smrti (ve Fázi odmítání se homunkulovi nepodařilo Maddgotha oživit )
= nový Maddgoth bude vypadat jako karikatura mága (ve Fázi deprese byl Maddgoth znetvořen)
= nový Maddgoth bude kreativní (ve Fázi smíření se Homunkulus mohl podílet na jeho tvorbě)

* Boo tu zůstane dohlížet na formování sošky - bude TÁBOŘIT a spustí tak alchymistický tah ALCHYMISTICKÁ LABORATOŘ.
= Základní podmínka pro dokončení projektu bude "Musíš rozebrat něco jiného a použít to" - Maddgothovu mrtvolu jako vzor - a to už Boo udělal.
= Zároveň s tím může Boo ovlivnit jednu výše uvedenou vlastnost - sám si určí jakou a jak.
= Kdyby chtěl Boo ovlivnit více jak jednu vlastnost, nechť klidně určí i další - ale za každou vlastnost navíc, do které bude Boo zasahovat, PJ přidá jednu další podmínku tahu ALCHYMISTICKÁ LABORATOŘ.
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 753
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Elric » 26. 3. 2020, 22:09

... v Maddgothově pracovně ...
Jako první věc odskočim od jiskřícího rozbitého přístroje.

"U všech ďáblů Devíti pekel, co se to tady děje?", vyhrknu, když se hrad začnr otřásat, světla poblikávat a mlha vířit. Boo se začne zmenšovat. Asi byl nějakým kouzlem zvětšený aby provedl nějakou neplechu...

"Boo?! Kde je Hi-", nedořeknu a ďáblík mi zmizí! Zanadávám, spěšně vyběhnu na nádvoří a rozhlédnu se.

"HIRO! BOO! KDE JSTE KDO?!", zahulákám a rozhlížím se, ve snaze vypátrat...kohokoliv? Instinkt mi říká, že by bylo nejrozumnější vrhnout se zpátky do portálu, dokud tam nějaký portál je a dokud mi hrad nespadne na hlavu, ale jestli je tu někde Hiro, přece ho tady nenechám! Nebo ta děvčata, vždyť to není tak dlouho, co jsem je sem poslal...

"TURBULENZO! VIOLENZO!", zkusím ještě zavolat.

PJ, co se v hradu děje? Ozve se mi někdo?

MarkyParky
Příspěvky: 9208
Registrován: 11. 8. 2011, 01:37

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od MarkyParky » 26. 3. 2020, 22:17

Elricu,

za tebou se mihnou tři goblini, které jsi před časem pustil že skladu v Magjádře.

"Ty rohatý holky nehledejte, jsou fuč."
"Zmizely skrz portál do toho strašnýho smradu."
"Spíchly si z lajntuchu takový náhubky na ksichty. No, když si myslí, že jim to pomůže, já myslím, že to maximálně tak zabrání tomu, aby někoho nepoprskaly, až budou otrávené zvracet, ale troglodytí smrad přes to projde a je to nevochrání... "

Pak se podívají jeden na druhého.

" Neviděl ste tady takovýho velkýho hliněnýho pánáka? "
" Máme hroznou chuť mu škodit... "
" Ale vod tý doby, co se celý hrad třese a klepe, jako by se po něm země slehla.... "

Co uděláš dál?

Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 753
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Elric » 26. 3. 2020, 22:22

Dobře. Tak děvčata už si poradila, goblini ne, jak už to tak bývá.

"Jaký hliněný panák?", zatvářím se zmateně, "Žádného jsem nepotkal. A co Hiro? Nebyl tu vousatý stařec s ďáblíkem a konstruktem? Kde jste ho viděli naposled?"

Nervózně se rozhlédnu. Hrad se spíše chvěje, než třese a mám skoro pocit, jako kdyby i se mnou celý letěl kamsi vzhůru, ale protože v té tmě není nic vidět, těžko to potvrdit...

Goblini?

Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2538
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 3. 2020, 22:27

Elricu,

goblini se chvíli dívají jeden na druhého.

"No, stařec tu byl."
"Měl plamenej mečák."
"Taky draka!"

"A ďábla! Žádnýho malýho ďáblíka, ale pořádnýho ďábla."
"A trpajzlici."
"Ale ta vodešla."

"Jinak ten stařík byl hrozně chytrej."
"Právě on nám poradil, že máme jít prudit toho hliněnýho panáka."
"Jenže panák je v tahu. Fakt ste ho neviděl?"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 753
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Elric » 26. 3. 2020, 22:41

Ne. Nechci tady zůstávat. Kdyby byl Hiro v nebezpečí, snad by Booa napadlo mě k němu zavést. Jestli navíc nasbíral další pomocníky, tak se o sebe určitě postará. Taky už mohl zmizet nějakým jiným portálem...
Je čas zmizet. Beze slova se otočím a vyrazím spěšným poklusem zpátky k portálu do kabinetu, gobliny nechám svému osudu...

Elric se vrací do Magjádra.

Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 727
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 7. patro - Maddgothův hrad

Příspěvek od Hiro » 27. 3. 2020, 12:23

... v prvním patře hradu ...

Boo se převaluje v barelu plném magií jiskřící vody. Nádoba určená pro vlhčení hlíny nebyla používaná už celé věky, na zápachu vody se to projevilo zásadně. Ovšem voňavky rozpouštějící se postupně z malého ďáblíka by nejeden alchymista mohl kategorizovat jako rychlý kontaktní plynný jed. Vykoupaný Boo vyskočí z barelu ven a vyválí se v magií nasáklém prachu.

Boo se okoupal a už nesmrdí.

Zanedlouho poté se Ká Ó zastaví v místnosti plné nejrůznějšího haraburdí. Boo seskočí z jeho ramene a zmizí v hromadě starých hadrů a rozlámaných beden. Po chvíli se vynoří s docela zachovalou tornou. Sundá Ká Óčkovi ze zad jeho provizorní uzlíček a přeskládá z něj všechny věci do torny. Uzlíček rozcupuje a kousky nacpe do hrnečku s vraženým zubem kousek od ucha. Do hrnečku ještě nalije nějakou ne příliš vábnou tekutinu a odloží ho zatím bokem.

Potom mu ukáže na napůl rozštípaný stůl z masivního dřeva. Lehce upřesní instrukce a Ká Ó z něj už za okamžik odlomí jednu nohu. Boo dlaní přejede po masivních třískách a hřebících, které z nohy zůstaly trčet v místě spoje a spokojeně pokývá hlavou. Vyskočí opět na Ká Óčka, zeshora si naposledy prohlédne místnost a zastaví se na zrezivělé poklici od velikého hrnce.

Za moment už na chodbu vychází Ká Ó s tornou na zádech, hrnečkem v jedné a poklicí v druhé ruce. U pasu se mu houpá noha od stolu a na rameni mu standardně sedí Boo, který ho navádí zpátky k cihlářské dílně.


"Pokud budeš CHVÍLI prohledávat západní místnost, najdeš tam libovolné obyčejné dobrodružné vybavení..." - takže toto.

Do dílny jen nahlédnou. Ká Ó zůstane stát ve dveřích a Boo se teleportuje na vychladlou pec tak, aby homunkula nerušil v práci. Zkontroluje jeho dosavadní počínání a zjistí, že si vede skvěle. Malý Maddgoth jako by starému z oka vypadl. Je to prostě tak - kouzelník potřebuje svého pomocníka a naopak. V hradu nezůstal kámen na kameni a Boo na tom má ze všech zúčastněných jednoznačně největší podíl. Může odejít spokojený. Je na čase najít toho svého ztraceného kouzelníka.

Kývne na homunkula, nabere do ruky kus hlíny a teleportuje se Ká Ókovi na rameno. Přes tváře jeho kovové hlavy mu udělá několik rozmazaných čar připomínajících válečné malování barbarů z východního pobřeží.


Boo postupně předá tvorbu sošky homunkulovi a nechá ho dokončit sošku samotného. Homunkulus do sošky otiskne všechno, co zažil, když se smiřoval se smrtí svého pána.

... 2. patro ...

Ká Ó se zastaví u zdi s rytinou plamínku. Boo vykřesá jiskru a zapálí hrníček. Slabé čoudící světlo osvítí otevírající se portál. Boo nasaje magickou auru. Cítí v ní slabou stopu dvou pozvracených tieflinských děvčat. Ká Ó projde skrz.

Boo a Ká Ó odcházejí do 11. patra. PJ, jak to vypadá na druhé straně portálu?
Hiro a Boo
Deník postavy

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host