[HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Zpovzdálí sleduji Hadešadah a jak postupně ztrácím barvu, začínám chápat, proč se většina elfích alchymistů věnuje hlavně teoretickému výzkumu. Jsem lovec, samozřejmě že umím stáhnout králíka nebo - není-li zbytí - vyvrhnout jelena, ale to neznamená, že by mi pohled na takovou práci - zvláště pak na někom, kdo z vnějšku vzdáleně připomíná člověka - dělal dobře. Alespoň že mu netrčí z hrudi můj šíp...

Co mě ale znepokojí především, je výsledek. Začínám se totiž trochu obávat o naši malou hostinu.

"Vydám se obhlédnout zdejší kuchyni a jídelnu," oznámím ostatním a zamířím na jih.

Veliká jídelna je skutečně plná prachu a drobné suti. Neříkala Skella cosi o klepetnatcích?

Nahlédnu do kuchyně. Jeden známý duergar - Freadgar - tam ve velkém kotli připravuje zřejmě směs k vyspravování zdejších chodeb. Zděšeně zalapám po dechu, když po chvíli míchání ochutná.

"Ha! To jsi ty!" obrátí se ke mě, "Rád tě zase vidím - tedy vlastně... Jsi sám?"
"Jen s Glom... a Žrůtem," odpovím.
"Dobře," přemýšlí chvíli duergar, "V tom případě tě rád vidím. Přišel jsi ochutnat?"
"I já tě rád vidím," usměji se na něj, ale pak zvážním, "Ochutnat co přesně?"
"Přece tradiční duergarský pokrm," pokrčí duergar rameny, "Eintod. Měl by už být hotový, ale mám pocit, že tomu pořád něco chybí..."
"Řekl bych, že protijed a asi půl litru léčivého lektvaru."

Když spravím Freadgara, že naše družina dostala povolení použít tyto prostory k připravě menší hostiny pro nás - a možná pár vybraných hostů - stáhneme společně velký kotel z ohně a dáme ho stranou. Dle mého názoru další připalování chuť pokrmu už nijak nevylepší...

V kuchyni panuje obdobný nepořádek jako v hodovní síni, znásobený duergaří snahou přejít od táborového vaření ve vaření v lepších podmínkách, které se ale zaseklo na půli cesty. Společně s Freadgarem se alespoň pokusím uspořádat největší chaos a připravit - a umýt - nějaké nádobí.
Ohniště s roštem, v němž se topí dřevěnými troskami nalezenými po tomto patře, vypadá dostatečně bytelně na to, aby přestál i krollí vaření - ať už bude vypadat jakkoli. Se zbytkem se bude muset už Hadešadah porvat sama. Něco mi stejně říká, že by jí přehnaně uklizená kuchyně znervózňovala.

Z batohu ještě vytáhnu kořenovou zeleninu, kterou jsem kvůli hostině přinesl z povrchu, a položím ji vedle Glom, která sedí na širokém kamenném stole a cpe se moukou.
"Necháš to!" okřiknu ji, "Nejen, že nepomáháš, ještě ujídáš. Ta mouka není jen na jíšku, podle toho, co má Hadešadah v truhle z ní budou knedlíky nebo alespoň placky."
"Nejsem placená za poklízení v kuchyni," ušklíbne se goblinka a zakousne se do mrkve, "Sem nosička."
"Tak nejez, co jsi přinesla. Navíc s těmi drowy jsi nám přece pomáhala..."
"Však to ti ještě doúčtuju," kývne Glom, "Krom toho střílení po elfounech je můj koníček."

Zatímco Žrůt ve velké jídelně rovná svými mohutnými větvemi kamenné stoly a snáší kusy kamene na jednu hromadu do rohu, Freadgar a já zametáme.
"Takhle sem si teda obnovování slávy Melairových síní nepředstavoval," povzdechne si duergar, "Teda nemám nic proti budování - a proti těžbě mithrilu už vůbec ne - ale tohle je práce pro otroky."
"Víš, já o otroctví něco četl. Je to dobrý způsob, jak prokázat milosrdenství válečným zajatcům, ale v poslední době má takový pocit, že..."
"Radši nic neříkej," zastaví mě duergar, "To že spolu rozprávíme a pracujeme bez zášti, neznamená, že bych mohl jen tak přejít urážku naší hlubinné kultury. A tu lze - mezi námi - vidět prakticky ve všem. Každopádně jestli nechceš, nechtěj, ale napadlo mě, jestli bys mi tu přeci jen nechtěl nechat tu, co přišla s tebou? Mohl bych ti za ni i zaplatit..."
"Hadešadah není na prodej!" vyhrknu a napřáhnu koště jako kopí.
"Cože?" podiví se Freadgar, "To bych radši držel na řetězu klepetnatce, než tuhle zabíječku démonů! Myslel jsem tu goblinku..."
"Glom?" sklopím koště dolů, "Aha... no, ta taky ne. Nepatří mi, zaměstnávám ji, vždyť jsi to slyšel."
"No právě, slyšel" zavrtí hlavou duergar, "Mluví s tebou jako s onucí. Prodej mi tu drzou čúzu a já ji naučím vážit si pána."
"Takhle o ní přede mnou nehovoř," řeknu důrazně a znovu napřáhnu koště, "Prosím."
"To snad nemyslíš vážně!" zahřmí duergar a napřáhne vlastní koště, "Osobně mi přišlo na vás z povrchu leccos zajímavé - neříkat ostatním - ale ty jsi snad zešílel. Přece nebudeš bránit čest nějaké golinky! Vždyť je to jen špinavá zelená ču- jauvej!"
Duergar výpad koštětem nečekal, a teď si mne rameno.
"Jen počkej," přehmátne koště štětinami vzhůru jako sekeru a vyrazí hrdelní výkřik, "Já ti ukážu."

Glom vycourá z kuchyně, kde se odvážila ochutnat i 'eintod', a překvapeně sleduje dění v jídelně.
"Vi-hí!" zavolám a seskočím z kamenného stolu na lavici, zatímco se mě duergar pokusí podmést koštětem.
"Ha!," vyškrábe se na desku stolu a zahrozí svou 'zbraní', "Přišel jsi o výškovou převahu, elfe! Střes se kladiv duergarů!"
"Jak malá gobliňata," zavrtí hlavou Glom a zakousne se do cibule.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hiro »

... balzamovna ...

Spokojeně se posadím na balzamovací stůl a sleduji mé společnice při práci. Těší mne, že celá čistící akce proběhla v zásadě bez komplikací, a když už přijde na eticky diskutabilní návratový proces sláda do jeho domovské sféry, mám s sebou profesionálky, které ví, co dělají.

Když Šadah skončí svou práci a je již zcela jisté, že slád nebude tropit další hlouposti, vydám se najít královnu. Určitě jí udělá radost, že jsme naše snažení dotáhli do úspěšného konce, a že jí uvolníme trochu místa v truhlici na peníze.

PJ, Skella slíbila za likvidaci těch strážců odměnu, kolik to bude a v jaké formě? Navrhuji, že můj a Šadazin díl vezmu k sobě a Elricův zde nechám na vyzvednutí.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hadešadah »

Když mám dodestilováno, nechám si vysvětlit, jak se dostat do jakési dílny a vydám se tam. Je tam pár trpaslíků. No, snad bude některý schopný.

"Zdravím, sháním někoho, kdo by mi z kůže, kterou dodám, byl schopen ušít halenu." Moje vesta je už skoro na cucky."

Vyložím na stůl ještě stále neviditelnou kůži z baziliška a rozložím ji. "Je to kůže z baziliška. Zatím není vidět, ale myslím, že každou chvíli už to kouzlo neviditelnosti vyprchá. Pokud ne, můžu ji něčím nabarvit, ať se s tím líp pracuje."

"Co by to tak stálo, spíchnout z ní něco pořádného?"

Jsou schopni z ní udělat zbroj s KZ 2? Pokud ano, tak za kolik?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

duergaři se nejprve pobaveně usmívají jeden na druhého. "Aha, neviditelná baziliščí kůže. To chceš asi na sebe teď, místo těch neviditelných svátečních šatů," vtipkují, do té doby, než těžká kůže dopadne na jeden z kamenných stolů.

Jeden nedůvěřivě přistoupí, natáhne ruku a potěžká neviditelný materiál. Na tváři se mu objeví udivený výraz. Další dva okamžitě odloží nástroje a přidají se.

"To by bylo ... škoda .... nechat .... vyprchat," okomentuje to jeden z nich.
"Magie by mohla jít zakonzervovat," přidá se druhý.
"Rozhodně, stačí na přesky vykovat správné runy ... " zamýšlí se třetí, odběhne, rozhodí na další kamenný stůl hrstku diamantového prachu a začne do něj kreslit prstem symboly.

Pak zvednou hlavu, "Ale zadarmo to nebude ...."
"... a počítej s tím, že ta vesta bude stále neviditelná. Pro všechny. Jako i pro tebe. A bude se na ní všelijak lámat světlo. To může být občas matoucí..."

Normálně by zbroj s KZ:2 stála 2-OBCHOD. Trpaslíci mají přirážku 1-OBCHOD. Ale zároveň sis donesla vlastní mateirál, což cenu o 1-OBCHOD sleví => celkem bude výroba takové zbroje stát 2-OBCHODY.

Neviditelná vesta není moc těžká, a protože útočníky bude lákat útočit na tvé nechráněné tělo, kde přesně vesta bude, nebudeš mít žádný postih na fyzické vlastnosti, zároveň ale její nošení je matoucí => zbroj ti bude způsobovat přetížení -1INT.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hadešadah »

Uznale pokývnu, chlapi vypadají, že se fakt vyznají! "A ještě bych prosila na záda ve výšce lopatek obrázek z cvočků. Bude to pak vypadat, jako bych měla cvočky nacvakané přímo v kůži!!"

"Chtěla bych tam něco takového" čmárám dřívkem do prachu. http://www.ekoline.cz/data/pics/thumbna ... vybuch.jpg akorát místo té koule by vlevo dole bude naznačena lebka.

Zaplatím vám ve stříbře, může být? Když se vám to povede hezky s těma cvočkama, dám vám ještě trochu stříbra navrch.

Pak je nechám pracovat a vydám se za Cilapim, který už kmitá v kuchyni.

"Tak tady je maso na tu hostinu." Začnu skládat neviditelné kusy na stůl. "Měla jsem to naloženo, už to celkem změklo, bude to ale třeba umýt."

"Tady je paštika, co jsme vyrobili s Elricem a Áronem." Položím na pohled prázdnou sklenici vedle.

"A škvarky" nasypu z dozy neviditelné škvarky do misky.

"Ať to není čistě masová orgie, tak ještě mám sušené houby a nějaký jedlý mech. Nejspíš nějaké elfí jídlo nebo co."

"Jo, abych nezapomněla, kaviár" Plácnu na tác jikry ze sláda, jednotlivé kuličky jsou skoro velikosti třešní.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

Skellu najdeš v sále Důmathoinova srdce, vedle dvaceti úhledně vyskládaných hromádek trpasličí výzbroje. "Budu muset nechat duergary překovat erby, ale jinak je to pěkná práce."

"Opravdu chceš za vyčištění patra žold a poklady?" zeptá se tě pak Skella. "Nezdá se mi, že by to byl tvůj styl ... byť chápu, že i mudrcové musí s něčeho žít. Víš co? Pojď sem. Nechám na tě, vybrat si svou odměnu sám."

Dojde stranou a rozloží na zem velký válečnické vaky na kořist.

V nich uvidíš následující předměty:

* krátký zdobený plášť hodný krále, jeho látka je pošitá množstvím malých drahokamů
* malá zlatá figurínka elfky, držící symbol slunce na dlouhém kopí,
* onyxová dýmka
* rudý zdobený korbel, vybroušený z jednoho kusu jakéhosi krystalu
* jedna zlatá rukavice, levá, zjevně elfí práce
* a pásek se zlatými cvočky a přeskou z obsidiánu

"Vyber si dva z těchto pokladů - jeden za vyčištění Ztraceného úrovně od neviditelného zla a jeden za všechny ty zbroje. Škoda jen, že do nich nemám muže. Ale snad to nebude trvat dlouho, než se věhlas mého skutku roznese. Myslím, že každý jeden z nich má značnou cenu."

Co si vybereš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

... v kuchyni ...

Pozoruji Hadešadašinu pantomimu a zpočátku jsem docela zaskočen. Pak mi to ale dojde. Ono totiž není vůbec snadné v podzemí sehnat něco pořádného k jídlu. Ty zvláštní jikry, houby a jedlý mech, k tomu moje zelenina - to na dobré jídlo stačí. Navíc to Hadešadah bere s humorem a sám bych nejspíš nepochodil lépe - a to jsem hraničář.

"Takže hostina, jakou ještě nikdy nikdo neviděl," usměji se, "Jako v té pohádce..."
Glom se však nakloní nad desku stolu, která je v trpasličí výšce, takže na ni docela dobře vidí a začenichá. Pak natáhne pracku a stiskne 'vzduch.'
"No to mi -" vyhrkne slovo, které neznám, "-celý záda! Tady fakt něco je!"
Nedůvěřivě dloubnu prstem do prostoru nad kamennou deskou a ucítím masitou strukturu.
"Co to je?" zeptám se s očima rozšířenýma údivem.
"Neviditelnej čaroděj!" ozve se Freadgar, který opatrně vloží do úst neviditelný škvarek, ale rychle ho zase vyplivne, "Určitě vodkráglovala neviditelnýho čaroděje. Slyšel jsem, že krollové normálně žerou ostatní rasy... eh... teda jako některý krollové, prej tam někde nahoře, na povrchu..."
"Na lidský je to málo sladký," konstatuje Glom s plnou pusou škvarků a utře si neviditelnou mastnotu do své zástěrky, "Na elfí málo kytkovatý... Mě to přijde trochu jako žába... ne-e, had?"
Když Hadešadah prozradí, o co se jedná, uznale hvízdnu: "Ulovit baziliška, to je úctyhodný výkon. Tenhle musel být navíc dost unikátní, když se dokázal zneviditelnit..."
"Neviditelnej bazilišek," zakroutí hlavou duergar, "Až skončíš se těma goblinčinejma zádama, podělej rovnou moje... Tohle podzemí je fakt šílený. Ale už chápu, proč tě, Hadešadah, naverbovala Skella-"
"Královna Skella," opravím duergara automaticky.
"No jo, furt," ošije se, "teda královna Skella, prostě proč tě naverbovala na zabíjení těch neviditelnejch potvor, co nám tu řádily. Asi seš na to expert, krollko. To dělaj ty uši?"

"Je od tebe hezké, že jsi myslela i na mě, a neplánovala jen 'masové orgie' - tedy jestli to druhé slovo znamená, co si myslím, že znamená" podotknu později směrem k Hadešadah, zatímco čistím zeleninu, "Pro jistotu jsem ale ve Zřícím portálu vzal právě nějakou zeleninu, protože je jasné, že tady v podzemí je o ni nouze. Upekl bych s ní maso, ale když máme ty houby, můžeme udělat i steaky s houbovou omáčkou, takže zbude nějaká i na salát!"
"Co je to salát?" zeptá se Fradgar a s podezřením si prohlédne mrkev.
"Z mechu navrhuji udělat nádivku. Můžeme do ní použít staré placky," zavzpomínám na otcův oblíbený recept, který v podmínkách kobek jen mírně upravím ,"Akorát by to chtělo vejce..."
"Ty vám můžu věnovat, není to nejdůležitější proviant," nabídne ochotně Freadgar.
"Děkuji, ale... jsou to určitě vejce?"
"Co se ti nezdá?"
"Nemají skořápku..."
"Normální hadí vejce," nechápe duergar.
"Mě se nezdá ten... kraviár," ozve se Glom, která s hlavou na stole pozoruje veliké jikry, "Kde ho jako vzala? Ptám se proto, že s ní chodí ten divnej rybák... Já teda, co se jídla tejká, snesu hodně, ale todlecto mi přijde dost ujetý."
Freadgar si začne Hadešadah prohlížet s novým zájmem.

Hadešadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hadešadah »

"Chytrá holka" pochválím Glom, když tipne při ochutnání masa hada. "Ale už docela starý kus, většina masa byla tuhá a blanitá tak, že ani dýkou ty svaly proříznout nešly. Naštěstí baziliščí tělo vyrábí látky, které rozloží i kámen, takže si poradily i s jeho masem. Takže radujte se, že máte tady alchymistku!"

"Jo, ještě jsem zapomněla." Pověsím do kouře nad ohniště ještě ten mimičí jazyk.

"Freadgare, to už je minulostí, naši předkové opravdu kořist či nepřítele uctili tak, že využili z něj vše, co využít šlo tak, jak Velký duch by si přál. Za časů mých praprarodičů se ale objevila nová a zákeřná nemoc, která prý vznikla kvůli pojídání nedostatečně upečených jiných ras. Teď tedy zemřelým vyjadřujeme úctu tak, že je sekáme na kousky a krmíme s jejich kusy dravé ptáky."

Znejistím, když mě trpaslík chválí. "Já jsem expert akorát v dostávání se do průserů. A už celkem zkušený laik v tom, jak se z nich dostávat."

Ohlédnu se po Áronovi, ale ten nejspíš šel někam hledat vodu, aby se vycachtal. "Áron je mlíčňák a navíc nevypadá, že by byl připraven se třít a břicho mu fakt kuchat nebudu. Tohle považujte za tajemství kuchaře."

Naříznu blánu obalující jikry, a pak je properu ve slané vodě. Naskládám do mísy a ještě přisolím.

Pak nechám Cilapiho, ať řídí vaření, pomáhám a naznačuju pohlavky goblince, když ujídá moc okatě. Když naznačování nemá žádný efekt, tak i trochu přitlačím.

Urm pobíhá po stole a drobí housky. "Co ty vlastně jíš, Urme?"

Když je vše hotovo, jdu splašit Hira a Saagu.
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hiro »

... v sále Důmathoinova srdce ...

"Máš tu moc pěkné kousky," pochválím Skellinu nabídku. "Sice jsi nám za vyčištění patra nabídla peníze a ne předměty, nebudu tě ale brát za tvé upřímné slovo a vyberu si něco odsud. Je totiž určitě lepší spojit příjemné s užitečným a moci využít odměnu i nad rámec její likvidnosti."

Podrbu se ve vousech. Cilapi s Šadah právě chystají hostinu, korbel se bude hodit.
Podrbu se ve vlasech. Budeme chvíli odpočívat, na kouření jistě také přijde řada. A dýmka vypadá náramně.

Beru korbel a dýmku.

... velká jídelna ...

Na Šadah narazím za rohem, prý je vše připraveno. Věřím, že dvě tři konvičky čaje budou stačit jako můj příspěvek k pohoštění.

Vydáme se do jídelny. Šadah nám připravila dobroty, jaké svět neviděl. Boo má očividně také problémy se zrakem a orientací, protože se určitě jen omylem bez zeptání i varování vhrne přímo doprostřed pečlivě naskládaných dobrot. Přenesu si ho stranou k Cilapimu a požádám ho, jestli by se na něj nemohl podívat.

Cilapi, Boo je raněný a má TRAUMA, nemohl bys prosím zkusit léčení?

Položím na stůl nový korbel, dýmku a začnu s přítomnými diskutovat o tom, čím by je bylo nejlepší naplnit.

Předávám slovo ostatním. Po případném léčení mohu Tábořit.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Saaga »

... v sále Důmathoinova srdce ...

Hiro mi ukáže dva lesklé předměty získané od Skelly. Pokrčím rameny, nic zajímavého na nich nevidím. Užitečnost je běžná, křehkost zvýšená. Celkově nepraktické. Vysvětlí mi, že jsou odměnou za neviditelné strážce. Za mou pomoc s posledním prý zasloužím podíl. Vtiskne mi do ruky mince a pošeptá, že o tom nesmím s nikým mluvit. O tomhle chování starých lidí v tomto světě jsem už slyšela na cestách. Peníze schovám, nehádám se.

... v dílnách ...

Chvíli diskutuji s druegary. Mají jiné představy o cenách a také hlad. Po několika argumentačních faulech debatu vzdají a přistoupí na mé podmínky. Touha po jídle je pravděpodobně větší než touha po penězích.

Vezmu nové lano s kotvou a zvláštní kombinaci tkaniny a kovu upletenou v jeden pevný pramen. První je dluh Cilapimu, druhé pro mne. Eliminace Xarana byla i s ohledem na neplánované vyústění překvapivě efektivní. Jeho plášť ale k podobným aktivitám už používat nebudu.

Kupuju pevné lano s hákem na konci (1C) a běžnou zlodějskou zbraň strunu (2C) s přirážkou (1C) za celkem 4-CENNOSTI. 2 dávám v hotovosti a 2 v sošce, snad s tím nebude problém.

... v jídelně ...

Nejprve najdu Cilapiho a vrátím mu jeho lano. Je jiné, pozná to, ale stejně dobré. Při předání ho dvakrát upustím na zem, ruce se mi stále lehce třesou. Potřebuji odpočinek.

Cilapi, Saaga má KO a JIZVU, mohl bych tě požádat o pomoc?

Předávám slovo ostatním.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... v kuchyni ....

Zatímco společně chystáme několikachodovou krmi, vyměňujeme si s Hadešadah novinky a zážitky od našeho rozdělení. Dovolil jsem si na to stočit téma hovoru, protože ač je hezké, že krollové vrací maso mrtvých zpět do Velkého koloběhu, z řečí o nedovařených jiných rasách jsem začal ztrácet chuť k jídlu.
ím, že na další kolo historek přijde pochopitelně čas během hostiny, ale vzhledem k tomu, že na ní budu já i Hiro sedět u jednoho stolu, ostatním se tam již nemusí dostat moho prostoru.

Do vaření se mi nakonec podaří zapřáhnout i Glom, kterou omrzí krollčino pohlavkování. Pod pohrůžkou toho, že nebude-li pomáhat, dostane jen standardní příděl trvanlivého proviantu, začne energicky šlehat sníh na nádivku a vůbec kmitat po kuchyni obdivuhodnou rychlostí. Nakonec zjistím, že její velice pozitivní vztah k jídlu se týká i jeho přípravy.

Když je to hlavní hotovo, Hadešadah se vydá pro ostatní a zbytek z kuchyně zamíří do sprch. Žrůt aby omyl a hlavně vychladil sud piva a také doplnil trochu vláhy, Glom, protože Žrůt je už zvyklý poslouchat její jednoduché příkazy, pokud mu to poručím, a Freadgar, protože nehodlá nechat nenechavou goblinku bez dozoru.

V kuchyni jsem tak na chvíli osamotě a zatímco naslouchám syčení a bublání připravované krmě, myšlenky se mi zatoulají k Měsíční paní. Cítím její radost a vzdávám jí díky, neboť nadchází hostina s mými přáteli. Jsem jí vděčný, že i její milost nás svedla opět na jedno místo a ač některé pomlácené, tak živé a v dobré náladě.

Cilapi:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#INT(Rozjímání)
Mám 3 MAGy a nectím závazek.


.... v jídelně ....

Zatímco prostírám - pětici stříbrných talířů, pohárů, nožů a vidliček mám vlastní z kořisti z Muiralova revíru, ostatní si půjčím v kuchyni - přijde mi Saaga vrátit mé lano. Tedy nové lano, ale stejně dobré. Všimnu si, že je celá jaksi v nepořádku a dovolením se o ni pokusím postarat.
Za chvíli tak Saaga sedí na kamenné lavici a soustředěně dýchá. Její schopnost klidné meditace ji závidím i já sám. Mám pocit, že by své tělo dokázala uvést do dokonalého pořádku sama, ale schází jí k tomu potřebná síla, která musí přijít z venku. Položím jí dlaň mezi lopatky a také se soustředím.

Cilapi:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#2MAGy(Uzdrav zranění)
Saago, nechám na tobě zvolit, dvě ze tří možností:
Vyléčení KO včetně případného Trauma.
Vyléčení Jizvy.
Neprospíš celé Táboření.
Na každý pád budeš Unavená.


Nejprve tlakem spodku dlaně, tak i jemnými pohyby prstů srovnám Saaze obratle a pak i některá žebra. Je to zvláštní, ale jakoby nebyly zcela přesně na svém místě. Je to docela příjemný pocit moci se dotknout její soustředěné mysli, která mě neruší žádnými záblesky myšlenek či emocí, které by ke mě mimoděk vysílala.

.... předkrm ....

"Vítám vás na úžasné hostině, kterou nalovila a z té těžší části též připravila Hadešadah z Ašerezů," pronesu, když se všichni usadí kolem stolu a číše a nejen Hirem přinesený korbel jsou naplněny pivem ze sudu, který sem dovlekl Žrůt až z Tajemných komnat.

"Dovolte mi poděkovat Měsíční bohyni za milost, s jakou nás svedla dohromady a dopřála nám pohostinnost Ztracené úrovně i jejích nových obyvatel. " Tiše zazpívám krátkou modlitbu k Měsíční paní, ale dříve, než se začnou hosté ošívat, pozvednu číši.

"Tak na Hadešadah, na přátelství a ať se zase všichni brzy ve zdraví sejdeme."

Poháry i korbely zazvoní. Pivo vyrobené dávnými trpasličími mistry sládky a zakonzervované nejsilnější runovou magií je silné a lahodné. Žrůt na můj pokyn začne se sudem v rukou pomalu obcházet stůl, aby si mohl každý dolít dle libosti.

"Jako předkrm se podávají nevídatelné baziliščí škvarky a obdobně neuržetelné pâte de basilic," zazubím se na ostatní, "Bude následovat zeleninová polévka s houbami a jako první chod uzený jazyk z mimika s kedlubnovým ragú..." V tom do mísy se škvarky vrazí Hirův ďáblík. Nejprve to považuji za čertovinu, protože se neviditelné škvarky špatně hledají, ale když mi jej mudrc starostlivě svěří, pochopím. Položím malému stvoření dlaň na čelo - těsně nad prostřední oko - a soustředím se. Uvidíme, co si Bohyně myslí o léčení ďáblíků. Kdyby alespoň Boo přestal dělat ty obličeje...

Cilapi:2D6+1 → 8(1 +6 + 1)#1MAG(Uzdrav zranění)
Vyléčím TZ a související Trauma.
Léčení jde dobře, ušetřil jsem 1 MAG.
Boo je unavený a celé Táboření prospí (alespoň dá chvíli pokoj).


Zdá se, že dnes je Měsíční paní skutečně přívětivá, protože ďáblík brzy vyskočí jako znovuinvokovaný. Nějaké šrámy mu sice zbyly, ale zrak už má opět čertovský. A nejen to. Mám pocit, jako by něco z jeho plamínků v očích přeskočilo do mne, protože se navzdory všemu tomu léčení, cítím stále při síle.

Raději ten žár zchladím trochou piva.

Propůjčuji slovo ostatním, případně PJi, rozhodla-li se Skella připojit s několika málo vybranými muži, jinak je z duergarů přítomen asi jen Fradgar (?). Časem budu pokračovat hlavním chodem a zbytkem hostiny.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro, Cilapi, Saago, Hadešadah,

když Fredgar vidí, že popíjíte z rudého korbelu, je vidět, že je z toho nesvůj. Je na něm vidět, že kdyby nešlo o artefakt krále štítových trpaslíků, ale o korbel patřící bývalému duergařímu králi, nejspíš by už dávno vybuchl vzteky.

Hrany jsou ale trochu obroušeny a je to 'jen' artefakt odpadlých světlých trpaslíků, proto jsou jeho pocity spíše zmatené.

"To je korbel krále Melaira," zmíní nakonec opatrně. "Aby se nerozbil," dodá, když vidí, jak do něj proudí pivo z přineseného džbánu.

Nakonec se osmělí: "Nechcete mi ho raději prodat? Dám vám za něj 5-CENNOSTI .... když bude v celku a neotlučený. A tu dýmku ... bych .... také koupil," zmíní rychle, než si někdo z vás zapálí.

Fredgar nabízí 5-CENNOSTI za to, když mu prodáte rudý korbel a další 3-CENNOSTI za dýmku.

Než odpovíte, vstoupí do síně Skella se dvěma dalšími duergary. Mají vycíděné zbroje, učesané vousy a kráčí volným krokem. "Ah, vskutku nevídaná hostina," okomentuje rozložení viditelných a neviditelných potravin na stole. "Ráda si během hostiny poslechnu nějakou historku, která se za tímto úlovkem skrývá."

Skella přijala se svými muži pozvání.

Velkolepá hostina a odpočinek pro ní bude příležitost k TÁBOŘENÍ. Nemusíte HLÍDAT, o to se postarají duergaři. V sálech je ovšem zima, pokud nechcete nachladnout, měli byste si pořešit nějaké topení, jinak se vám nezahojí rány a chlad vám způsobí LZ.

Jak vypadá hostina a táboření dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hadešadah »

Pustím se do jídla. "Hmm, to je fakt žrádlo." Uznale pronesu a dloubnu prstem do kedlubnového ragů. "Na to, že to vypadá jako jídlo pro bezzubé stařešiny, tak to chutná skvěle. Jak jsi říkal, že se ta rostlina jmenuje? Chutná trochu jako květy nebo lístky brukve."

Na Skellin dotaz, začnu povídat o ulovení baziliška. Je to ale divné povídat o lovu takto divně v sedě. Zní to strašně nudně. "Neumím vyprávět." Gestikuluju zuřivě rukama, abych vynahradila nudnost mého povídání, pak i vstanu ze židle. "To se nedá, povím to, jak jsem zvyklá, jak by to vyprávěl každý kroll u táborového ohně."

"Ty budeš Elric" řeknu Áronovi. "Ty budeš bazilišek." řeknu Cilapimu. Když trochu vyjeveně kouká, tak dodám "Neboj, nezabiju tě doopravdy."

Pak přejdu konečně do normálního vyprávění, vykřikuju, popisuju a současně odehráváme celý lov. Do ještě toho usměrňuju Cilapiho a Árona, aby věděli, co mají dělat. Nejdřív jakože objevíme truhlu, která je současně mimikem, pak před Cilapim-baziliškem couvám se sklopenýma očima, potom jej opatrně stopuju, jakože zakouzlím zneviditelnění. "Jenom vlnění trávy a jedovaté kapající sliny prozrazovaly, kde je." "Málo slintáš!" Nakonec prchajícího Cilapiho jakože dobíjíme - já palcátem, Áron obracečkou. "Po pár minutách už se jeho tělo přestalo cukat" Stojím rozkročená nad Cilapim a naznačuju další a další údery. Chytím Cilapiho za paži a pootočím jej na bok. "Přetočila jsem jej na bok a pustila se do kuchání. Neprve jsem vyřízla slinné žlázy." Vezmu ležícího Cilapiho jemně za dolní čelist. "Neboj" Usměju se a nabídnu mu ruku, abych mu pomohla vstát. "Díky." Dodám, když na mě pořád hledí ještě rozpačitěji než obvykle.

Pak si sednu zase ke stolu, se Skellou se domluvíme, že ráno - teda až se vyspím - odbouchnu ten portál. Teď s těma pivama se do toho pouštět nebudu.
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Hiro »

Nějakou dobu jen posedávám spolu s ostatními a zkoušíme různé kombinace alkoholických nápojů s čajem. Oproti svatokrádežnému přidávání mléka, a to je prosím barbarům z východního pobřeží málo co svaté, je obohacování čaje alkoholem oblíbeným způsobem přečkávání tuhých zim a rodinných návštěv.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#INT
- Mám 6 MAGů + 2 za PODROBOVÁNÍ, nejsem UNAVENÝ, 1 MAG bere Boo


S ohledem na to, že ani po posílených nápojích v sále převládá stále spíše chlad, pokusím se rozproudit krev v žilách s pomocí věrného přítele.

"Milý Zippo," oslovím meč planoucí v rohu, "byl jsi dobrým společníkem, děkuji ti za to. Chci tě požádat o poslední službu - plápolej prosím hezky ve středu sálu pod stropem a otáčej se při tom co nejrychleji dokola, ať tvůj žár využijí i ti studenokrevnější z nás. Plápolej a hřej, dokud ti budou síly stačit!"

Pálím poslední držení na spálení elementála. PJ, bude to stačit na zahřátí jídelny?

Když Fredgar přednese svou nabídku motivovanou upřímně míněnými obavami, s radostí mu na ni kývnu.

"Jistě, Fredgare, nenapadá mě nikdo lepší, kdo by vzácný královský korbel a dýmku měl opatrovat. A že tato večeře nabírá na obrátkách," podotknu právě ve chvíli, kdy vrcholí představení úžasné Šadah, "proveďme směnu ihned. Nabízená částka 8-CENNOSTÍ je přímo ideální, skvěle se bude dělit mezi nás tři. A jako pozornost pro přítele si dovolím přihodit i ruku samotného krále Meliara, nemám pro ni dalšího užití."

Přisunu druegarovi zpola plný korbel, netknutou dýmku a zachovalou ruku a vezmu od něj peníze. Poté si dovolím vyrušit Šadah.

"Skvěle vyprávíš i předvádíš," dovolím si pochvalu, "byla by z tebe skvělá lektorka. Každopádně, proč jsem teď přišel, mám tu pro tebe podíl za čistku těch neviditelných strážců. Zasloužíte si s Elricem každý větší díl 3-CENNOSTI, já vám do toho ostatně jenom kecal, že ano."

Šadah, dostáváš ode mě 3-CENNOSTI v penězích. Elricu, tvůj díl nechám zatím u sebe.

O chvíli později se zastavím u Cilapiho, počkám, až polkne a přisednu si k němu.

"Děkuji ti za tvůj léčivý dotek, příteli. Boo neumí příliš srozumitelně poděkovat, tak to učiním alespoň já. Velmi si tvé služby vážíme, ačkoliv Boo trochu mrmlal, že síla poskytnutá Měsíční bohyní se zrovna ďáblíkům dost těžko vstřebává. Snad tato jeho mírně transcendetnální poznámka příliš nezamává tvou vírou," usměji se ještě.

Zanedlouho nechám Cilapiho svému jídlu, ale hlavou mi stále vrtá, jak bych se za jeho pomoc mohl adekvátně odvděčit. Okamžitě se mi rozsvítí, když se zase jednou ozve drzá Glom na elfův účet. Když jsem si poradil s Booem, mohl bych trochu promluvit i s ní.

Najít Glom není problém, stačí jít za jídlem. Mluvit na ní také není komplikované - s permanentně plnou pusou mi může sotva skákat do řeči.

"Milá zlatá věčně vysmátá Glom," usměji se co nejsrdečněji na goblinku, "chtěl jsem se tě zeptat, jak se ti cestuje společně s Cilapim? Ne, nemusíš odpovídat, klidně jez, ostatně je vidět, že jsi spokojená. I Cilapi vypadá, že je mu tvá společnost nadmíru příjemná. Je vskutku kouzelné vidět dvě tak odlišné rasy, jak spolu vycházejí. Dokonce mám pocit, ale nikomu ani muk, že nám Cilapi začíná trochu goblinovatět, což je jistě ku prospěchu věci. A jsem přesvědčený, že i on může mít na tebe pozitivní vliv. Sám vím něco málo o tom, jaké to je se vymykat svému okolí, ale věř mi, že na tom není nic špatného. A býti goblinkou s elfím uvažováním tě může v životě dostat na místa, o kterých by si ostatní goblini mohli jen nechat zdát. Takže aby mé povídání mělo nějakou myšlenku, dovol mi dát ti na závěr jednu prostou radu: Kdykoliv budeš na rozpacích, jak se zachovat nebo rozhodnout, neboj se položit si jednoduchou a přitom tak užitečnou otázku - Co by v mé situaci udělal Cilapi?"

Pokročilá magie mámení: Hiro:2D6+2 → 8(4 +2 + 2)#MAG
- Dosah: DOTYK, Seslání: CHVÍLI, Trvání: CHVÍLI, nebo dokud není bytost hrubě vyrušena.
- Účinek kouzla se projeví se zpožděním, definuj, co ho spustí: Když se Glom dostane do problémů
- Poslání místo Sugesce: Postava získá dlouhodobé nutkání splnit nebo se naopak vyhnout nějaké povinnosti, pokud je to ve shodě s jejím impulzem
- Záměr: Glom se zachová tak, jak by se zachoval Cilapi


Nakonec popřeji Glom dobrého chutnání a příjemnou zábavu a vydám se z jídelny k portálům. Jsou tu stále věci, které mi nedají spát a ač nám zatím nějaký dlouhý spánek asi nehrozí, bude příjemnější je vyřešit teď a tady.

Hiro odchází najít někam Gwílu, pokračování později.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 6. patro - Ztracená úroveň

Příspěvek od Saaga »

... velká jídelna...

Sedím na kusu vydělané kůže u portálu s klíčovou dírkou. Jsem součástí hostiny a přitom nejsem. Tato rozpolcenost mi nevadí. Mám přehled a mám klid. Má mysl je ponořená do studia Zerthimonovy knihy. Hiro mě přesto najde. Nejprve jeho ďáblík, poté on sám.

Odložím knihu a poslouchám barbara. Mluví o cestování, společnících a přátelích, ďáblících, konstruktech, elementálech a hadech. Mnoho informací, téměř žádná konkrétní. Nakonec mi předá skládanou hůl a vysvětluje, jaká je její podstata. Nevím, k čemu mi bude užitečná. Hady znám jen jako zdroj jedu a méně kvalitní jídlo. Hůl si přesto vezmu, když ji Huro nechce. Je to jednodušší řešení. -Přeskládám hned svou výbavu. V rukou mi zůstane nalezená truhla. Je těžká, neskladná, nemá mně známý užitek. Vtisknu ji do rukou Hirovi. Začne děkovat a hledat něco na oplátku. Pošlu ho pryč.

Hiro chvíli prohlíží portál, u kterého sedím a poté odejde pryč. Vrátím se ke čtení.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů