[HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Brandy

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy » 20. 3. 2020, 09:41

"No zkusit to můžeme a uvidíme. Začneme to nejprve pěkně po pořádku. Já jsem paní Brandy. A jak se jmenuješ ty. Dále já umím válčit, co umíš ty? Mimo hlídání jídla a dělání neplechy? No tak a teď mi pověz co víš o Cilapim a Glom?"

Pečlivě naslouchám, stejně půlku nevnímám, no bude my to muset říct znovu.

"A teď ten strom," ukážu. Přijdu blíž. Ukloním se. "Strome, je mě mizerně, mám vykloubené rameno, duši i morálku, nenuť mě se prát, teď nemám moc prostoru v mysli na problémy, chtěl bych dovnitř a tady ten...." sakra, jak že? "... ten jde taky."

PJ pustí mě , nebo bude dělat problémy a budeme tahat?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 3. 2020, 11:26

Brandy,

goblin ti s plnou pusou odpoví: "Vůl, jmenuju se Vůl."

"Dřív jsem uměl lítat a měnit se v netopejra. Ale hajzl Elric mi to všechno vzal."

"Elfáka s goblinkou jsem viděl vycházet z věže, když skončila zima a vrátil se podzim. Letěli k řece. Letěli, chápeš? Oni si pořídili křídla, zatímco já o ně přišel. Proto nenajdeš stopy. Letěla s nima ještě jedna ghith a oživlý strom. Ale ne Halastrom, ten dál hlídá věž."

Zazvoníš na zvon u dveří a po harašení, jak se mohutná, byť opadaná koruna Halastroma prodírala ke vchodu, se konečně oživlý stromový komorník objeví ve dveřích.

"Obávám se, že vám nemohu vyhovět, madam. Paní Vrběna je momentálně indisponovaná a návštěvy nepřijímá."

Bude to chtít něco víc, než jen požádat, aby vás dovnitř pustil.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek

Brandy

Příspěvek od Brandy » 20. 3. 2020, 14:16

"Hele dřeváku," trochu víc nahlas začnu, "já a tady Vůl jsme unaveni. Fakt unaveni."

Otočím se ke goblinovi. "Jako fakt Vůl? nechceš se jmenovat jinak? v Mé řeči to znamená bejk bez koulí...Často tahá povoz se sudama s pivem. Nelíbilo by se ti nějaké jiné jméno? Co to znamená v goblinštimě."

"Jako jestli nás nepustíš dovnitř, tak tady můj nosič vytáhne sekeru a rozseká to tu na třísky a ty pak zapálíme a opečeme si uzeninu na tom a sníme a pak tu nechám znamení trpasličí pomsty. Už dlouho jsme nebyla pořádně na latrýně a věř že to nebude vonět po kovalinkové elfí vodičce..."

brandy:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)#cha hrozba
7-9: PJ vybere jedno z:
Jednu z možností 10+ nebo
Pokud ti stál v cestě, zmizí ti z ní
Zabarikáduje se. Nemůžeš mu ublížit, ale on nemůže pryč.
Dá ti, řekne, ukáže či udělá to, co si on myslí, že chceš dostat, slyšet, vidět, dostat
Velmi zvolna a opatrně ustupuje, ruce tak abys je viděl. Nakonec ti dá, co chceš, ale potrvá to.

Trošku se uklidním. Nejdu za tou paní, jdu dovniř, je mi zima, mám zlomený žebra, vykloubený rameno, brní mě hlava, nemyslí mi to, došly mi léky, potřebuju se vyspat najíst, vykoupat, dát trošku dohromady a odejdu do lebečného přístavu i tady s tím..." ukážu na goblina.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 3. 2020, 18:20

Brandy,

Halastrom na chvíli zatuhne. Za celou dobu své existence nejspíš nezažil, že by s ním někdo mluvil neuctivě a tak mu chvíli trvá, než mu dojde, že mu opravdu vyhrožuješ a co vlastně chceš.

"A.... a.... ale .... to ... je ..... vlastně .... vloupání?" vykoktá ze sebe nakonec.

"Paní ....Vrběna .... až se to dozví .... a zotaví se.... bude se .... zlobit," stává se jeho hlas čím dál víc rezignovaný.

"To je .... proti .... pravidlům .... hvozdu ...." říká stále zdrcenějším hlasem, "neubližuj .... a nebude ti ublíženo .... tak to tady chodí."

Pod jeho sukovitýma očima se objeví dvě kapky smoly, jako dvě slzy.

"Ve... vezmi si co chceš .... a odejdi. V tomto domě .... nejsi vítána."

S těmito slovy ti ustoupí z cesty.

Vůl po tvém boku se ale ozve. "Pane Halastrom, stimhle já nechci mít nic společnýho. Naštvat Vrběnu a hrozit tady někomu sekyrou, do toho já nejdou. Možná je to mym ménem, ale na tohle nemám koule. Já vim co Vrběna dokáže. Panošení nebude ...." a s těmihle slovy pomalu ustupuje směrem na jih, podél zamlženého lesa.

Co uděláš dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 20. 3. 2020, 19:33

"Ne to není vloupání," těžce vydechnu. "Mám takové bolesti, že si potřebuju někde sednou, napít se vody, tu už nemám, obr mě zlomil žebra, vykloubil rameno, drak mě chtěl sežrat, když nedonesu poklad a teď vy s tím, že si nemlžu zalízt dovnitř a pojít.

N/ejdu za Vrběnou, nevím, kdo to je neznám ji, Moje Nemesys je Naďa, ta mě chce zabít."

Goblin se chystá zdrhnout. "Jo další statečnej, chci být rytířským panošem, zdrhám. To Golom byla statečnější. ale jo, klidně v tom chudáka ženskou nechce samotnou..."

Nádech, nádech, nádech, sakra kde je výdech. Mžitky před očima. Mžitky. Tma. Zavrávorám a asi upadnu na konstrukta. To mě trochu probralo. "Promiňte, není mi dobře." Udělám dva tři klopýtavé kroky do věže a plácnu sebou na zadech. Těžce dýchám.

"Asi bych vás nemohla požádat o čerstvou vodu?" otočím se na Halastroma.
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 3. 2020, 20:03

Brandy,

jak jsi změnila tón, stromu nějaký čas trvá, než pochopí, že mluvíš na něj. Pak zareaguje ...

"Vo ... vo ... vodu? Dojdu pro ní k řece...." zaskřípe kůrou a začne se drát z věže ven.

Co uděláš, než vodu přinese?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 20. 3. 2020, 21:07

Než přinese vodu zkusím letmo nakouknout co a jak, ale výrazně nelezu nikam, abych ho neenasrala. Fuj je mě zle. Budu muset se o sebe nějak postarat. "Vůlku...." zavolám ven, "jsi tu ještě?" Pomyslím si, goblin prorádna zdrhnul...
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 3. 2020, 22:25

Brandy,

zajdeš se podívat dovnitř do věže. Za dvojicí dveří je elegantní větší sál - jeho sloupoví, které podpírá balkón, připomíná kmeny stromů a ve výklenku v jeho západní části je malé pódium se zdobeným trůnem.

V sále ale není ani živáčka.

Vyjdeš zpět ven, vyhlížet Halastroma, nebo alespoň Vůla.

Proti tmavnoucí krvavé obloze na jihu najednou vidíš, jak se k tobě blíží velké množství stínů. I mlhou se sem cosi řítí. Trochu zamžouráš, aby sis siluety prohlédla infrazrakem a okamžitě odhalíš, že jde o hejno obřích netopýrů. Je jich tak tucet a řítí se přímo k věži.

O okamžik později z jednoho chuchvalce mlhy vyběhne Vůl, následovaný velkým goblinem ... a za nimi další velká skupina goblinů, nebo goblinoidů s křídly.

L05-072.jpg
Na kraji hvozdu u věže

"Tam, to je ona," křičí Vůl a ukazuje na tebe tak, aby to viděl velký goblin. "To je ta trpaslice, co chtěla vyloupit, a možná i zabít Vrběnu. Mobare, že mě vezmeš zpátky do kmene za to, že jsem tě varoval .... prosíííím..... Víš jaký uděláš na Vrběnu dojem, když jí tvůj ... ehm ... náš .... ehm kmen zachrání ze spárů takové krvežíznivé trpaslice?"

Velkému goblinovi zbrunátní tvář a přidá do tempa.

Co uděláš ty?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 21. 3. 2020, 08:44

To není dobrý. Začnu se brzo řídit heslem 'na všechny gobliny, pomůže šíp jediný'. Nemůžu se moc hýbat, ale hmátnu pro kuši. Varovně vystřelím před hnajícího se goblina a zařvu. 'Bole co to vykládáš za voloviny? Já nikoho nezabijím a nechi! Jediné, co chci je se napít a odpočinout si. Ani nevím, kdo je Vrbina. Ten mechanickej panák šel k řece pro vodu a já tu na něj čekám. Jedinej, kdy ny potřeboval sesekat prdel jsi ty, prottože, takhle odvděčuješ svůj vděk za jídlo cos ode mne dostal? To, že jsi chtěl do mých služeb a já řekla, že můžeš? Navíc to byl tvůj nápad, kdo řekl ve věži je nějaká Vrbina..."

Moc to nepomáhá, no jestli nastane prekérka budu se tu muset nějak zabarikádovat vhodně, ale co bude potom to fakt nevím.

doplněna hrozba: brandy:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#cha hrozba
* pj
Už se vrací Halastrom, zabralo varování? Bude kde se tu zabarikádovat?
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 3. 2020, 10:35

Brandy,

asi osm goblinů se zastaví .... jen proto, aby vytáhli své luky a obloukem vystřelili přes hlavy a pod břichy zbytku útočící vlny. Jediný, kdo se zalekl je Vůl .... zbytek je ale příliš rozeběhnutý a dychtivý boje na to, aby si takové drobnosti všimli.

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ - se štítem a ve tvé zbroji tě salva nemůže zranit, ale může přinést nějaké komplikace.

L05-073.jpg
Před věží

Goblini se dostanou až k tobě, někteří si zachovávají goblinské podoby, další nabývají hybrydní formy netopýřích humanoidů, někteří se jako obří netopýří slétají z nebe.

Co uděláš? Budeš bojovat, nebo se pokusíš uniknout jim dovnitř věže?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 21. 3. 2020, 12:14

"Tak já na vás chlebem a ty na mě kamenem? Jste pakáž, co má pochcípat," ujednou my nervy, "Jek a jeho kecy, jak goblini jsou užitečný." Cink cink cink. "Vedle lemry."

nebo? brandy:2D6+1 → 9(5 +3 + 1)#obr navzdory
7-9: Dosáhl jsi svého, ale stane se NEPŘÍJEMNOST.
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 3. 2020, 13:06

Brandy,

vyber si:
* jak si se kryla štítem, zabodalo se do něj hromada šípů. Teď je špatně vyvážený a při používání tě PŘETĚŽUJE (-1SIL), dokud nebudeš mít CHVÍLI na to z něj šípy vytahat. A goblini se přiblíží a začne boj - v tom úzkém prostoru před dveřmi se na bezprostřední kontakt se dostane jejich vůdce Mobar, tak 6 goblinů v humanoidní formě a 3 ve formě obřího netopýra.

* nakonec jsi salvu přeci jen nevydržela a musela jsi ustoupit za dveře .... a díky tomu, jak moc se stihli goblini mezitím přiblížit, není čas dveře zevnitř něčím zabarikádovat.

Brandy

Příspěvek od Brandy » 21. 3. 2020, 14:00

Snad mám náskok. Nedá se to. Ty mutující bestie jsou v převaze. Ustupuji do věže a snažím se najít výhodnější místo k obraně i za cenu stoupání do hlubin věže.

volím * nakonec jsi salvu přeci jen nevydržela a musela jsi ustoupit za dveře .... a díky tomu, jak moc se stihli goblini mezitím přiblížit, není čas dveře zevnitř něčím zabarikádovat.
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 3. 2020, 14:12

Brandy,

chvatně za sebou přibouchneš dveře a proběhneš do sálu. Jediný východ je dál na sever. Slyšíš, jak goblini dveře otevírají.

L05-074.jpg
Hlavní sál věže

"Vrběnóó, lásko moje, já tě zachráním ... a tu trpaslici, co tě chtěla vyloupit, ti přinesu zabalenou jako ten největší dar ze všech...." volá jejich vůdce.

Vyhodnoť si ÚTĚK. Protože postupujeme pro tebe neznámým terénem, vyhodnotíme výsledek takhle:
10+: Budu ti nabízet cesty, kterými si dá uniknout ... a ty si budeš vybírat jak dál, dokud nebude zřejmé, že pronásledovatelé to vzdali.
7-9: Budu ti nabízet všechny cesty ... a doženou tě buďto ve chvíli, kdy si sama zvolíš - buďto protože ti to přijde jako místo, kde se to má stát, nebo protože skončíš ve slepé uličce.
6-: PJ určí, kudy jsi ustupovala a kde tě doženou.

Brandy

Příspěvek od Brandy » 21. 3. 2020, 18:00

Už zase útěk. “Chjo. Ja už fakt nemůžu,” zaúpím. Zdrhám. Ta sekte goblonetopejrů je fakt na hlavu.

brandy:2D6+1 → 9(4 +4 + 1)#obr utek

7-9: Budu ti nabízet všechny cesty ... a doženou tě buďto ve chvíli, kdy si sama zvolíš - buďto protože ti to přijde jako místo, kde se to má stát, nebo protože skončíš ve slepé uličce.
Deník postavy

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“