[HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

první co uslyšíš po boji je Vrběnin hlas.

"Neměj mi za zlé, pane Cilapi, co těď řeknu. Nebojoval jsi špatně, boj byl úchvatná podívaná. Ale nakonec tě porazil OBYČEJNÝ netopýrodlak. A to jsi mi ještě před nedlouhou chvílí chtěl zakazovat, ke komu mám co cítit."

Mobarovi se při zmínce, že je obyčejný, vrátí na tvář beznadějný výraz, ale Vrběna pokračuje. "Ale Mobar právě tím, že až obyčejný tvor, našel v sobě odvahu postavit se dobrodruhovi - hraničáři - hrdinovi, prokázal jak hluboce mu na mne záleží, přes dlouhé odmítání, které se mu odemne dostalo kvůli poblouzněním, jimž jsem tak lehkovážně propadala."

"Pane Cilapi, ač tvé vznešené city musím teď odmítnout, nechovám k tobě zášť za to, žes na chvíli zmámil mé srdce. Pomohls mi, spolu ze s Xornou, otevřít oči a uvědomit si, co opravdu potřebuji ve svém životě, a kdo mi to může dát. Za toto všechno patří ti můj dík. Avšak podmínky souboje zněly jasně a není ti dále dovoleno se mi dvořit - a proto tě žádám, abys můj Hvozd co nejrychleji opustil. Ne snad proto, že bychom byli nepřátelé, ale chci k tobě být milosrdnější, než kdy byl který muž ke mě. Mobar, který tě porazil, tím získal právo dál se mi dvořit a zde Telurai i Xorta jsou mi svědky, že tentokrát budu k jeho snaze vstřícnější.

A já si nepřeji, abys to sledoval, trpěl a soužil se kvůli neopětované lásce, tak jako já jsem trpívala zradami mužů. Jdi, pokračuj za svým poslání do nitra hory a já se budu modlit k tvé bohyni, aby ti milosrdně postavila do cesty tolikého dobrodružství, že na Vrběnu, Paní hvozdu, už více nepomyslíš."


"TO BYLO TAK KRÁSNÝ," zavzlyká po Vrběnině projevu obryně a následně se vysmrká do kusu plátna tak hlasitě, že na několika místech se z okolních skal do řeky sesypou kameny a drť.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Sevřu své zranění, takže když ukáži Vrběně svoji tvář, je v ní nehraná bolest.

"Tvá slova jsou moudrá... laskavá paní Vrběno. Ač mé srdce krvácí, čest mi vskutku nedovolí zůstat. Snad to byla vůle Bohyň, snad je v mém přemožiteli více, než se zdá... Smím-li tě však požádat o poslední laskavost - ve jménu citu, který k tobě budu již navždy chovat...

V tvé věži jsem zanechal muže jménem Elix. Strašlivý mozkožrout jej zbavil rozumu. Měsíční paní k němu byla milosrdná a napravila největší škody, žel... je stále rozumu mdlého. Věřím, že pokud by dostal jednoduchou práci, místo, kde spát a něco do žaludku, mohl by být v toto hvozdu šťastný - když já sám již více nemohu. Byl by to od tebe velký skutek, hodný tvého nádherného dobrotivého srdce.

A nyní již s bohy, ach, má bývalá paní Vrběno," položím si hřbet ruky na čelo a mírně zakloním hlavu, "Snad v temnotách Kobek utiší se má bolest, však pravdu tu teď dím, vskutku nikdy na tebe nezapomenu!"

Otočím se a se skloněnou hlavou odejdu do tmavého stínu skaliska, který vrhá vycházející slunce.

.... o chvíli později, při sestupu dlouhým tunelem ....

"To bylo fakt něco, Cilapi!" nevydrží to už Glom, "Chvíli sem ti to dokonce žrala i já. Akorát žes mě pak nechal nachystat všechny tvoje věci kousek stranou, tam v tom ohybu cesty..."
"Přece si nezkazím působivý odchod tím, že začnu sbírat svoji bagáž," ušklíbnu se a přiložím si dlaň na dosud bolavý kousanec. Naštěstí mě netopýrodlak nepokousal za úplňku, takže bych mělo stačit nechat mělkou ránu zahojit.

Pálím 1 MAG a léčím LZ. (Což samozřejmě nestačí a Cilapi má dál lykantropii.)

"A jinak díky," kývnu na Glom, "Ale po pravdě se necítím ohledně toho všeho moc dobře. Choval jsem se k nim všem trochu jako víla."
"Já bych teda použila jiný slovo..."
"Kohout?"
"Přihořívá."
"Snad jsem si s nimi trochu - po vílím způsobu - pohrál, ale věřím, že pro dobrou věc. Ostatně... jen jsem je pošťouchl na cestu - je na nich dvou, kam je dovede."
"No jo, tak už ale zase klídek, ju? Představení skončilo... dost keců," zašklebí se Glom a opře si o rameno svoji kuši.
"Mohl bych tě ale nejdřív o něco poprosit... parťačko?"
"Můžeš to zkusit."
"Mohla bys tohle všechno neříkat Hadešadah?"
"Cilapi," zvedne ke mě oči Glom, "myslím, že tohle by mohl bejt začátek bezvadnýho přátelství..."

Zamíříme zpět do Arkturiiny zhouby.
Cilapi: 2D6+3 → 6(1 +2 + 3)#Cestovatelský tah
6-: Dorazil jsi bez komplikací do svého cíle.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy připlouvá z Lebečného přístavu.

.... v místě, kde se řeka Sargauth vlévá do hvozdu ....

Brandy,
proplula jsi tiše a nenápadně kalnou vodou Pokroucených jeskyň. Když si vplouvala do nočního lesa Vrběnina hvozdu, místo, kde dříve jasně svítívala zelená magická bariéra bylo temné a zelená záře sotva skomírala.

Přítok řeky Sargauth
Přítok řeky Sargauth

V jasném světle velkého úplňku se odrážela vodní hladina a bylo zřetejně vidět, jak kalná černota obsažená ve vodě na několika místech překonávala bariéru a kalí vodu u břehů hvozdu.

Hvozd sám vypadal mnohem ponureji a temněji, než když jsi ho viděla naposledy.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Moc to tu neznám, vypadá to ještě podivnějc jak předtím. Jedine, co si pamatuju je mlhavě cesta k věži, kde jsou ti pomatenci a na jih draka. Možná z tý věže bude rozhled a možná tam u tý babky kam si mysleli, že jdu minule, se dozvím víc. Mířím k věži.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když míjíš dvojici strážnic, všimneš si, že pavučiny, které dříve byly jen v uzavřené části jejich objektu, jsou teď roztahané po celém okolí. Ve spojení s úplňkem, přes který občas přeletí hejno netopýrů, to vypadá obzvláště strašidelně.

Dojdeš až k věži. Na zápraží stojí Halastrom, má větve a listy splihlé a oschlé, věž za jeho zády má otevřené dveře a občasný vánek dovnitř zafoukává jeho opadané listí.

Hledí na jih, směrem k bývalému klášteru.

Když vystoupíš ze tmy lesa, pohlédne na tebe a pronese: "Klidně vezmi tu svou sekeru a podetni mě. Paní Vrběna už má jiných zájmů, nežli stromů."

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Buď zdráv pane Halastrome, ať se dřevomorka drží dál," zkusím jej pozdravit uctivě. "Koukám, že se to tu změnilo od mé poslední návštěvy. To asi ta lítací krysa omu tady teď šéfuje? Viděla jsme je jak se rojej na obloze při úplňku. Svrbí mě tětiva, ale asi bych tu neměla dělat rozruch." Vypadá, že mě moc nevnímá.
"Pane Halastrome," začnu jinak, "co se tu stalo? Vypadáš jak rozsypaný dřívka, ještě nedavno jsi byl tvrdé polínko, co se nebálo po zuby ozbrojené trpaslice vypoklonkovat ji z věže a nyní sotva očouzený dřevěný uhlík." mírně popojdu dřív. "Ať vás trápí cokoliv, tak řekněme, že minule jste mě aspoň nezabil a nyní vám to oplatím. Pokud mi vše vysvětlíte, tak nějaký ty zrůdy už jsem pokosila, netopejr sem, tam, už mi zase slouží hlava i ruce, tak si můžu dát cvičný trénink," poklepu na pancíř a nabídnu mu ruku, jakože dohoda?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Barndy,

Halastrom se na tebe zasmušile podívá. "Zabít netopýra? Jen to ne. Paní Vrběna je s ním šťastná. A s tou novou obří kamarádkou. Po strašně dlouhé době je šťastná."

"Dokonce vykázala z hvozdu elfa Cilapiho - a o tom jsem si myslel, že je pro ní ten pravý. Rozumíš mi? Vznešený elf, čistá duše, láska k přírodě, trochu naivní, ale o to upřímnější. A jiskřilo to mezi nimi, ne že ne! Jenže pak se tu objevila Xorta a padla si s paní Vrběnou do noty. A když se Cilapi vrátil, vyzval Mobara na souboj do první krve a prohrál. Potupený a pokousaný od netopýrodlaka musel opustit Hvozd, vydal se někam hlouběji do hory.

A paní Vrběna, která zprvu Mobara odmítala, nechala netopýrodlaka, ať se jí dvoří a ... pod vlivem Xorty .... něco se zlomilo."

Halastrom si povzdechne tak, jak to dovedou jen stromy, zašuměním všech listů.

"Paní Vrběna už nebydlí ve věží. Přestěhovala se za Mobarem do opuštěného kláštera na jihu. I s obryní. A spolu tam teď ... žijí a oddávají se různým ... ", Halastrom úplně stichne.

"Nechápej mne špatně. Já jí to přeji. Konečně našla něco, co ji netrápí ... nebo možná co ji trápí tak, že se jí to líbí a je díky tomu šťastná. Ať to tak je ... jen mám obavu o jediné. Věčná noc, kterou nastavila na počasnických hodinách, hvozdu nesvědčí. Stromy chřadnou, netopýrodlaci už nemají zakázáno ve hvozdu lovit, srnky a medvědy nahrazují netopýři a pavouci. A když jsem ji nedávno slyšel s Xortou a Mobarem opěvovat 'Překrásnou formu, kterou dokáže přinést jen smrt', když všichni tři hleděli u uschlého buku na kraji hvozdu....

... zkrátka paní Vrběna se přestala o hvozd starat a už nedbá o jeho bezpečí a krásu."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

"To jsou mi zvraty a dramata, no když říkáš, že jí to přejeješ, budu ti věřit. Stromy jsou prý jediné poctivé stvoření přírody. Rostou si a žijí svým životem a dávaj přírodě víc než si kde kdo myslí." Teď mi to došlo.

"Vykázala Cilapiho? Probohy, co se muselo stát, že Cilapi ten jemný šlechetný nanicovatý a naivní elf byl vykázán? Se přepil konvalinkové vody? promiň učím se být jiná teprve chvíli a navíc každým okamžikem čekám svojí Nemesis, kata svého osudu. Jo jsem taková rozdvojená. Jeden holomek mi v Lebečným přístavu řekl, že mám prdel jak dvě. Ale byla jsem silná, že jsem jej jen minutu rdousila a kopla do koulí."

"Tady jde na nějakým ciferníku nastavit doba a nálada a vše? Pane Halastrome, jsi jistě moudrý tvor a víš, co je pro les správné. Jako kladný dobrodruh, svobodná rytířka, bojovnice a zabiják zlých tě jmenuji správcem hvozdu. Zaveď mě k tomu stroji, nastavíme pro hvozd lepší dobu."

Podívám se ke klášteru. "Musí počkat, ale budou další, komu musíme vysvětlit, že les má vždy přednost. Ta obryně, to je taková nevkusně oblečená štětka s velikýma ušima nebo je to obryně z nižšího patra co mě sem pronásledovala? S tou první se dá domluvit, s tou druhou asi ani ne."

Halastrom mlčí a šumí. "Tak šup pane, k těm hodinám prosím. Nesnáším pavouky..."

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

strom se na tebe rezignovaně podívá. "Správcem hvozdu? Co já bych tak s hvozdem dělal, vždyť já jsem pouhý komorník. Byl jsem oživen, abych sloužil, ne abych vládl. Když už, ať je novým správcem třeba Telurai, ale já ... ?"

"Obryně přišla za tebou ze spodních pater. Xorta si říká a má zálibu v temnotě a hvězdném nebi."

Ukáže na vrchol hory. "Počasnické hodiny jsou v nejvyšším patře, průchod k nim je v kostnici. Pro mě, za mě, běž si kam chceš, horší už to být nemůže. Ale myslím si, že pokud na těch hodinách nastavíš něco jiného, než hvězdnou noc, rozhněváš tím Vrběnu, Xortu i Mobara naráz. Nevím, jestli za to život pár stromů a srnek stojí..... "

Halastrom s tebou sám do sebe nepůjde, nebude ti ale bránit v prolezení věže.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

"Když myslíš?" zadívám se na Halastroma. "Podle mě, pokud někdo takto myslí, tak je to jasný důkaz toho, že může být vládcem." Pečlivě poslouchám tu cestu. Snad si to zapamatuji.

"Bohové, Xorta? Sklerotická nadrozměrná hromada kamení, co moc rozumu nepobrala tomu teď šéfuje? K tomu dohlíží na pořádky netopejr? Ani se nedivím, že některé národy je jedí opečený na klacku v jemném těstě z mouky." povzdechnu si. Asi víc nahlas, než bych původně chtěla.

"Příroda, za to stojí, Halastrome. Jdu." odhodlaně vykročím podle popisu k hodinám.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

v nejvyšším patře najdeš kostnici plnou lebek a v ní pootevřenou zeď. Nahlédneš do velkého sálu. Vyplňuje zbytek vrcholu věže a dominuje mu masivní kámen, na jehož povrchu září propletené magické kruhy. V tuhle chvíli všechny září bílou barvou, i od dveří vidíš symboly, co se nad nimi vznáší, ale nerozpoznáš je.

Z kamene stoupá vzhůru úzký pruh světla kamsi do koruny umělého stromu, který tvoří vrchol věže.

Kolem kamene jsou čtyři obří zelené žáby, které se přikrčí k výskoku, když do místnosti nahlížíš.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Dobře takže hodiny mám. Jestli mám něco o skřetí nos raděj než pavouky, tak jsou to žáby. Prej jsou to zakletí princové. Na tohle jsem skočila sestře jen jednou. Fuj a ta slizká chuť kdž jsem jí políbila a byla z ní pořád stejná zrůda jako předtím. Zato mě napuchnul pysk jak když jsem dostala pěstí do huby nejmíň vod trola. Prj maj ty potvory některý na kůži v tom slizu jed. No tak jsme si počkala a z několika ten sliz setřela a pak jí s tím napatlala košilku. Jak ta pištěla, když jí prsa vopuchly a byly jak .... no zase jsem se zamyslela. Jsem marná.

S divným úsměvo šklebem připravím palcát a štít. Maximálně je pobiju a opeču si jejich masitý nožičky no a z nich se pobliju...

Naposled přehlídnu situaci. Dobře ten šutr je něco jako ciferník. Stačí votočit a bude klid. Připravena na boj vejdu a mířím k hodinám.

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

jak se pohneš k šutr, žáby po tobě vyskočí.

Vyhodnoť si ZTEČ.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

A jdeme na to. Všechny čtyři naráz. No aspoň ty pulci budou hned. teda pokud je pak nebudu já srát strachy v kostkách.

brandy: 2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#sil zteč
záměr: prosekat se k hodinám a podmanit si situaci a mít prostor na zahrátí si loterie s časem
tahy: mlýnek na maso do útoku
7-9: Vyber si mezi:
Dosáhl jsi plného úspěchu

Brandy > žáby: 2SZ + 1SZ (mlýnek) - 1SZ(obrana žáby) > 2 SZ > TZ
Žáby > Brandy: 2SZ(tlama) - 2SZ (zbroj) - 1SZ (štít) > -1 SZ > Nic
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy > žáby: +2Z(palcát) = +2Z > TZ, žáby mají přesilu > LZ, ale Brandy je mlýnek > TZ.
Žáby > Brandy: +2Z(tlama) - 2Z (zbroj) - 1Z (štít) = -1Z > NIC


Brandy,
i očarované zvíře pozná, když se přiblíží smrt a stáhne se jí z cesty. Potlučené a zkrvavené žáby odskáčí do jižní části místnosti, aniž by ti způsobili jakoukoliv újmu.

Stojíš přímo před kamenem a bílými symboly nad ním.

Pokusíš-li se manipulovat s kalendářním kamenem, řekni, jakou chceš denní dobu, roční období a počasí a hoď+INT
10+: Nastavil jsi správně všechny parametry a změna bude pozvolná a příjemná.
7-9: Vyber si 1 z:
* Nastavil jsi správně dva ze čtyř parametrů, další dva budou určeny náhodně (vyber si které), a změna bude pozvolná a příjemná.
* Nastavil jsi správně všechny parametry, ale změna bude prudká a nepříjemná.
6-: Nastavil jsi správně jeden ze tří parametrů (vyber si který), zbylé budou určené náhodně, a změna bude prudká a nepříjemná.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host