[HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Konečně. jo vypadá to docela jednoduše, prostě nastavit měsíc den a jaké počasí. Hmm přemýšlím, co bych si přála. Léto, rostou jahody, voní maliny. Hmm s hustou smetanou, medem a praženýma ořechama na pánvi na sucho opraženýma. Pěkně vychlazený v kamenné misce velikosti obří hlavy....

brandy: 2D6-1 → 5(2 +4 - 1)#int kolo počasí
cíl: červenec, pozdní odpoledne, teplo tak okolo 25 stupňů, vánek, vonící maliny
6-: Nastavil jsi správně jeden ze tří parametrů (vyber si který), zbylé budou určené náhodně, a změna bude prudká a nepříjemná.
* nastavil se červenec/léto

Do prdele... jak jsem se zasnila asi jsme to popletla. Nějak jsme to prohodila. Ozvalo se ohromné třísknutí, záblesk světla, nebe se rozjasnilo. Ale nevypadá to očividně tak jak jsme chtěla. Necítím vánek, maliny. Žáby přestaly kvákat a poulí oči.

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

MarkyParky: 1D24 → 7(7)#Denní doba => Ráno, slunce nad obzorem
MarkyParky: 1D6-2 → 3(5 - 2)#Množství strážek => Protože je to nad ránem, tak to nebude bouřka, spíš vytrvalý liják, jako kdyby se nad hvozdem zasekla tlaková níže. Takový ten, co přináší letní povodně ....


Brandy,
věž se otřásla a z počasnického kamene vylétla k obloze vzhůru velký blesk.

Vzduch zvlhnul a ty slyšíš, jak na střechu začaly dopadat první kapky vody. Jen o pár okamžiků se bubnování změnilo v souvislé hučení a rachot.

V bledém šeru, které prosvětluje jeskyni skrze hustý závoj těžkých šedých mračen, je skrze hustý déšť vidět jen na pár kroků. A země, která nestíhá vodu vsakovat, se začíná pokrývat kalužemi a stružkami, naplňovanými nekonečným přívalem vody z oblohy.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

To jsme tomu dala? Špatně jsem to pochopila. Ony se ty kolečka musí šoupat jinak. Už jsem to pochopila. Musí se obráceně. Rychle tu katastrofu opravit. Takže počasí. honem zastavit ten déšť. Slunce. Ať to pěkně vyschne. Léto mám ráda, to si nechám. Je to moc bledé, nechtěla jsem už noc, pěkný odpoledne, třeba čtvrtá hodina bude ideální. Zahejbáno.

Jsem spokojená. teda než z toho vyšla šílená rána a dunění. Sakra já to asi zase postrala.

brandy: 2D6-1 → 5(3 +3 - 1)#int kolo počasí 2
cíl: červenec, odpoledne, teplo víc jak 30 stupňů, bez větru a deště, vonící maliny
6-: Nastavil jsi správně jeden ze tří parametrů (vyber si který), zbylé budou určené náhodně, a změna bude prudká a nepříjemná.
* nastavil se bez větru a deště
PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

MarkyParky: 1D12 → 8(8)#Roční období
MarkyParky: 1D12 → 10(10)#Denní doba


Brandy,

tentokrát si dáváš záležet. Nastavuješ runy opatrně. Léto necháš, jak je a lehce stáhnež srážeky na minimum. I zvýšení teploty se podařilo snadno. Bubnování ustane a přestože je vrchol věže uzavřený, ucítíš, jak se do ní slunce opře.

Zbývá denní doba. Začneš posouvat sluncem od rána k odpoledni, ale těsně před polednem se najednou něco stane. Neobratně při manipulaci s denní dobou zavadíš o intenzitu počasí a runa vyskočí ze své dráhy. Kolem ruky ti zajiskří a z kamene se znovu zableskne - a pukne. Ostatní runy se pokroutí a jejich pohyb se zastaví a zasekne.

Slunce se do kamene opře ještě víc a ty ucítíš na čele první kapičky potu.

Na kameni se nastavil horký letní den, maximální pražení slunce těsně před polednem, ani kapička vláhy - a už to nejde změnit.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Iíííík, vypísknu a rychle odskočím. Rozhlédnu se. Nikdo mě neviděl. Žáby si lížou stehýnka a doufaj, že to přežijou. Halastrom. Ten by mohl vědět. Utíkám k němu. Se sluncem jsem to fakt přehnala. Ale zase co je na netopejry lepší jak pravé poledne a jasný sluneční svit ne?

"Halastrome, Halastrome," halekám na něj. "Kdeže je teď ta Vrběna? Kde je ten klášter?"

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

Halastrom pod věží jen mávne větví na jih, podél skalní stěny. "Myslím ale, že po tom, co jsi provedla, už nejspíš Vrběna míří sem. A nebude sama."

Země se slabě pravidelně chvěje.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

No tak konečně potkám tu Vrbinu. Z dáli už vidím siluetu Xorty. Netopýr? Že by měl nějaký protisluneční nátěr? Jako slyšela jsem o nějakých bílých emulzích, které maj chránit, ale to jsou vysoké alchymistické artefakty. Tak to bude košer ho zabít a takový předmět mu vzít. Chodit na slunci, chráněná, hmm to jen tak někdo nemá.

"Hej hola, kdo to k nám spěchá? Není to pocestný?" zvolám bodře. "Není to pocestný, je to Xorta, zlatíčko, tys vyrostla, ale ví tvůj otec, že jsi tady? Bude se moc zlobit, asi bych mu to měla říct." Otočím se k Halastromovi. "Pane Halastrome, tak to je ta Xorta, holka ze spodních pater, co jsem vám vyprávěla, jak utekla z domova bez rodičů."

"Á pán lítám, vyhrožuji. Tak tady je ten, kdo mě křivě obvinil. Čekám na omluvu, pane Lítale. Já jsem počestná rytířka a ne nějaká přivandrovalkyně odněkud ze shora přes kladkostroj, kapiš?" Opět se otočím na Halastroma. "Nechápu, co tvá pani vidí na tomhle vejtahovi. Nedávno mi jeden mnich z východu říkal, že jsou země, kde je jedí v těstě na dřívku. Prý tomu říkaj 'kus-fakt'cci'. Nechápu jak tohle někdo může vzít do pusy."

Je mi jasné, že tohle bude zlé, ale ještě je šance se z toho vykecat. "A paní Vrběna, jsem ráda, že vás poznávám," v tomhle jsem dobrá. Udělám pukrdle, "ráda bych si s vámi dala skleničku vína, ale bohužel okonosti mě sdrželi. Již jsem tu jednou byla, ale tady Netoper a jeho chlapci se mě tu snažili nahánět a obtěžovat, jako bych snad byla nějaká rajda za stříbrňák, taková urážka. No tak jsem si skákla nahoru do svého podniku pořešit vše co bylo třeba a řekla jsem si, že by bylo fajn se stavit znovu. Víte mám pifku na jedno elfí nedochldče a je s ním i taková malá goblinka hubatá. Máme spolu kříž, nevíte, kde jej najít. A nedáte si koláč?" nabídnu ji kus koláče, co začnu vytahovat z batohu. Je dobrej švestkovej.

Prostor na reakci PJ podle toho roleplaye
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

Xorta, Mobar i Vrběna se vyhrnou z lesa skoro naráz, byť Xortu jsi viděla o notných kus dříve. Všichni tři mají na sobě temný černý makeup a dlouhé tmavé oblečení, na kterém se střídá černá kůže s kusy temně nabarveného hedvábí.

Mobar přišel pěšky a tak znovu zvedneš hlavu proti ostrému slunci a podíváš se na obrys toho, co jsi předtím považovala za netopýra. Teď už jasně vidíš ocas a protáhlý krk. Nad věží, krom trojice příchozích, krouží drak.

Halastrom vydá jen tiché "Ách, jó," Xorta s Mobarem se po tvém proslovu podívají na Vrběnu. Ta se chystá něco ti říct, ale ty v ten okamžik vytáhneš koláč - a tohle naprosto nelogické a situaci nepříslušné gesto ji zarazí a je vidět, že chvíli nemá slov.

"Koláč? Tys mi zničila mou novou lásku - nádhernou noc. Ničíš mi mou starou lásku - nádherný hvozd. A teď mi tady nabízíš KOLÁČ?"

Jak to doříká, vidíš, že stromy, které jsou vzdálenější od vás najednou začínají ztrácet listí a hroutit se, protože skrze kořeny předávají svou energii těm několika v nejbližším okolí kolem tebe. Ty naopak mohutní, rovnají se, zesilují své větve a jak jejich koruny zastíní žhnoucí slunce a zároveň se všude válí cáry mlhy z opařovaného lijáku, prostor před věží zšedne a potemní.

Co uděláš ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

"Sem vás nechtěla hned rozhněvat, ale víte, já jsem dáma, žena noblesních tvarů. Jo možná jsem slonice ve skleničkách, ale mé srdce je ryzí. Když sem sem došla po pomoc, tenhle váš cosi tosi Mobar mě chtěl sežrat a možná ještě kdovíco víc. Já jen chtěl trošku vody a odpočinku. Jo nabízím vám koláč.

Švestkový s drobenkou, můj recept. Jako můžu se vám omlouvat, že není moc nobl na tu vaši sešlost, ale víte co, honí mě smrt. Tady místní drak po mě chce 12 pokladů, co jsem poctivě našla o patro níž, teda než me vodsaď ta vaše kamarádka, nebo láska, ještě jsem si neujasnili vazby vykopala. Mě nikdo nemiluje a ničím tady snad všechno?

Jen jsem chtěla před svojí smrtí ještě cítit vlahý vánek, ochutnat maliny a zažít trošku sluníčka. Bylo to tu jak v temné kobce. Šílené noční můře plné krve, násilí a žádná něžná romantika. Žádný cit, něha a láska, zvířata umírala. Tohle ničilo mé srdce plné lásky. Tady ten starý dobrák," ukážu na Halastroma, "mi říkal, nechoď tam, stejně je vše ztraceno, já ztratil svoji paní, ona lásku ke hvozdu, pro pár kousnutí nějakým cosidlakem do hrdla, pro pár kapek teplé krve.

Srdce mi krvácí z vás, jak jste se zachovala ke svěřenému bříměti. Jako malá holka jste utekla za prvním poběhlíkem a velkou káčou." Myslím, že člověk by někdy měl nechat vzteku průchod. Ubere páru a je hned na tom lépe. "Takže milá dámo, nabízím vám své kamarádství a svůj koláč." Nabídnu znovu. "A že to tu trošku vzalo chaos, no podívejte se, co tu děláte vy. Zavíráte na de mnou klenbu, zkoušíte čáry a magii, proč? Nechcete slyšet moji pravdu, nechcete slyšet smutný příběh dramatu lásky, rozervaného srdce, kdy ona, aby přežila musel se dávat mužům za grejcary a on? On? On..." zakuckám se, "on s hrdlem od dýky rozervaným za svoji nevěru na stromě nabodnut jest?"

Ustoupím kousek od nich a připravuji se výhodnější pozici na případný útěk. Na jihu je klášter, dračí pevnost, most k obrům, někde musí být průchod dolů. MUSÍ. "Měla by jste si sednout popřemýšlet o mých slovech a já na chvilku poodejdu a nebudu vás rušit."

brandy: 2D6+2 → 2(3 +1 + 2)#cha vyhrožování
6-: PJ je na tahu
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

vypovídáš se až do konce, podle výrazu ve Vrběnině tváří to vypadá, že jsi situaci moc nezlepšila ... a v tu chvíli na obloze zatrmácí dračí hlas:

"UŽ TOHO MÁM DOST! Obě dvě jste se hnaly jen za svými sobeckými potřebami. A podívejte se kolem sebe. Jídlo, koupel, láska! Takové pomíjívé malichernosti. Co hvozd? Jeho utrpení. Já jsem TELURAI ochránce hvozdu a strážce dobra. A kdo jedná proti hvozdu, jedná proti mě. Kdo ubližuje stromům, ubližuje mě. A já si ubližovat nenechám. Já HVOZDU ubližovat nenechám. Já vládnu magií lesa i jedovatým dechem ...."

Zdá se, že drakovi bude ještě chvíli trvat, než se vykecá a rozhoupe k činu. Uděláš něco mezi tím?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Drak. Drak. Poklad, on je tady a poklad tam. "Já ho jen chránilaaaaa..." Je na čase vypadnout. "Halastrome, utíkej..."

brandy: 2D6+2 → 11(3 +6 + 2)#utek
10+: Utekl jsi pronásledujícímu


Vypadá to, že jsme jej setřásla. Aspoň nevidím nad sebou žádný stín. On seděl na tý strážnici, co mě tam nechtěl pustit. Musím vidět co tam je. Zlato. Moje mysl je jak zmatená.

PJ cíl útěku je podívat se do strážnice, kam mě předtím drak nechtěl pustit.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bradny,

zmizíš pod korunami stromů a drak, zaujatý svým vlastním projevem zloby, si toho ani nevšimne. Stejně tak Vrběna, která se s ním pustí do hádky. Xorta je zase moc vysoká a Mobar moc malý, takže jediný, kdo zaregistruje tvůj únik, je Halastrom.

"Ale .... méh," pronese rezignovaně a mávne za tebou větví.

.... pevnůstka ....

Doběhneš k dračí pevnůstce, vyfuníš po schodech a podíváš se přes stromy k Vrběnině věži. Drak stále máchá křídly nad mýtinkou a láteří, byť na tuhle vzdálenost už nejsou slyšet jednotlivá slova.

Vklouzneš dovnitř a v záři pražícího letního slunce uvidíš ten největší poklad, jaký jsi kdy viděla.

Poklad
Poklad

Obrovské hromady mincí, drobných šperků ze zlata stříbra i bronzu, neposčet drahých kamenů. Potřebovala bys vůz, ne-li dva, abys tohle všechno dokázala odvézt.

Za pokladem na západní stěně je pak portál a nad ním vytesaný obrázek.

Obrázek

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

No tak tomu říkám teda hlavní rána. Jsem ve snu. Snim. Nadhazuji hromádky zlata nad sebe v transu. Jsem bohatá, jsme rytířka, ne kněžna, ne carevna. Jsme nejbohatší trpaslice na světě. A všechno to je moje. Moje, MOJEÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ...

Začnu honem hledat to nejcenější a pakovat. Musím se sem rychle vrátit, teď ty nejdůležitější věci a pak nabít. Brzo se sem dostane obtížný plaz, co nebude se chtít vzdát a já jsme asi drak. Tohle je můj poklad a tamhle ten veliký diamant jak má pěst je můj, ty zlatý vázy taky, ty briliantový naušnice taky. Hned si je nasadím.

Zkusím nenápadně vykouknout ven a zjistit situaci venku.

Rychle se skovám dovnitř. Hele je tu portál a postavičky. Vypadaj jak když tančí? Jo to je jasný důvod tančit. Tohle je mé. Méééé. Začnu oslavně tančit na hromadě zlata a pakovat se.

PJ, kolik můžu za tu chvilku nalotovat? Jaká je situace venku?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

nabereš pár cenností (3-CENNOSTI) v drobnostech a velký černý diamant a když s ním začneš radostně tančit před portálem, otevře se a začne tě vtahovat. Navíc v něm je jakási velká runa.

Obrázek

Vyber si 1 z:
I. Můžeš se nechat vtáhnout, potom si vyhodnotíš dvě věci:
* Kolik toho stihneš nalootovat/portál stáhne s sebou. Hoď+INT, musíš totiž vybírat cenné věci a hrozí ti, že v tom šrumci nabereš samé cetky a měďáky.
* A potom si vyhodnotíš runu Lammath - hoď+OBR:
TREFA: Runa procházejícímu dodá mrštnost, která mu umožní se vyhnout jedenkrát s pomocí krajně nepravděpodobného manévru:
10+: Obdržení TZ
7-9: Obdržení LZ
Nevyužije-li tuto výhodu, s prvním TÁBOŘENÍM o tuto schopnost přijde.
POTÍŽE:
6-: Runa procházejícímu dodá pocit falešného bezpečí - až do TÁBOŘENÍ má -1STÁLE pro NAVZDORY NEBEZPEČÍ a své bojové tahy.

II. Nebo můžeš zkusit odolat vtažení. Potom si hoď NAVZDORY NEBEZPEČÍ podle toho, čím vtažení budeš vzdorovat - a budeš moct dál lootovat.

Ať už si vybereš kteroukoliv možnost, ihned poté se portál na DLOUHO zamkne.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Konečně jsme v ráji. Ráji pokladů. Hned mě upoutal ten diamant. Sotva jej dám do váčku u pasu už hrnu hrstma zlato a drobnosti do pytle. Najednou se otevře stěna a začne mě to vtahovat do sebe do zářících run. Honem začnu hrabat co se dá.

brandy: 2D6-1 → 3(3 +1 - 1)#int loot
PJ prosím o info kolik cetek...


Najednou mnou prošla ta svítící runa a cítím se skvěle. Ještě hbitější než předtím.
brandy: 2D6+2 → 8(5 +1 + 2)#obr
runa Lammath
7-9: Obdržení LZ
Nevyužije-li tuto výhodu, s prvním TÁBOŘENÍM o tuto schopnost přijde.


A jsem uvnitř. Mizím... ale kam?

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů