[HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bradny,

shrábla jsi jen hrst nejbližších měďáků (MALÁ hrst za 1-CENNOST), a pak tě portál vtáhl pryč.

Na mysl ti vytane úsloví "Lehce nabyl, lehce pozbyl," a to je poučné. Ještě pár takových poučení a postoupíš o další úroveň.

Brandy je přenesena do Ztracené úrovně.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro přichází z Hloubky.

... u pokladu ....

Hiro,

když projdete do portálu v dračí věži, překvapí tě, že poklad je naskládaný v bednách a pytlích a není rozházený všude kolem, tak jak ho draci obvykle mívají, aby se v něm mohli válet.

Druhá překvapivá věc je, že střecha pevnůstky má v sobě několik velkých děr.

Třetím překvapením je burácivý hlas draka, který se ozve za vašimi zády.

"A MÁM TĚ, ZLODĚJÍČKU. Myslel sis, že jsem nepoznal, kudy jsi zmizel? Myslel sis, že si můžeš přijít pro další lup? Ani náhodou! Už neukradneš ani měďák!"

Dírami ve střeše se nad vás nakloní rozzlobená dračí hlava.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Hiro »

"Zlodějíčku? Lup? Měďák?" zvolám nevěřícně.

'No na mě se nedívej,' okomentuje to okamžitě Boo. 'Moc dobře si pamatuju, co jsem odkud nechal ztratit, a tady sem teda na nic nesáh.'

"Ehm, to bude jistě jen nějaké nedorozumění," zavolám nad sebe. Zakloním se a rukou si zastřu oči. Ostré světlo prosvítající skrz otvory ve střeše mi nedovolí pohlédnout majestátnímu hlasu přímo do tváře, ale dle obrysů hlavy a z ní trčícího zářivého meče si okamžitě uvědomím, s kým mám tu čest.

Nutno podotknout, že se nenacházím v právě záviděníhodné pozici. Věž vypadá celkem bytelně a drak nás má v podstatě v pasti, lépe řečeno v troubě, kterou může s každým svým výdechem bouřlivě rozehřát. Být to jiná situace s jinými hrdiny a drakem, přistane na nás sprška jedu, kyseliny či běžného ohně a je s námi ámen. Že jsme zde ale my a naštěstí pověstný moudrý drak Telurai, nemůžeme si snad lepší situaci ani přát.

"Mistr Telurai, že ano? Ochránce hvozdu a vůbec, nemýlím-li se?" zvolám vzhůru. "Jmenuji se Hiro a zatím jsme neměli tu čest se osobně setkat a to ani jednostranně v rámci zmíněné krádeže. Mám hned několik nápadů, co se zde mohlo odehrát, ale rád bych si o nich pohovořil v klidu bez zvířených emocí.

Co kdybych na důkaz dobré vůle ze svých skromných zásob uhradil vše, co ti bylo kýmsi neznámým avšak povědomým odcizeno, a potom bychom si pohovořili o tom, co se zde událo, děje a může stát?"

Něco za něco: Hiro: 2D6+3 → 13(6 +4 + 3)#CHA
- Nabízím uhradit ztrátu (Brandy podle všeho odnesla jen 1-CENNOST, chci po něm rozumnou diskuzi.


Zanořím ruku do pouzdra a vytáhnu hrst lesklých mincí. Nasypu je do nejbližší bedýnky a na vrch položím nefritovou čelenku, která mé husté zašmodrchané vlasy beztak pořádně nedrží. (Dávám celkem 7-CENNOSTÍ jako bolestné).

Dračí hlava zafuní, stáhne se z díry a vnitřek věže zalije ostré pálivé slunce. Utřu si orosené čelo a podrbu se ve vousech. Pokud Vrběna netouží po veskrze drowím opálení, stalo se zde ve hvozdu nejspíše něco zajímavého.

Opatrně zatlačím do dveří a vyjdu na louku. Drak si mě stále bedlivě prohlíží.

"Jak jsem se již zmínil, jmenuji se Hiro, toto je Boo a tady Ká Ó. Velmi rádi tě poznáváme, ochránče hvozdu. Již jsme tudy jednou procházeli, to jsi zrovna spal a nechtěli jsme tě budit. A co si pamatuji, vypadal tehdy hvozd o poznání jinak. Mohl bys mi, prosím, prozradit, co se zde událo, že je zde momentálně tak mimořádné horko a sucho jako v ústech opuštěného námořníka?"

PJ?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

bolestné draka potěší a na jeho tlamě se objeví úsměv jen o něco méně zářivější, než odlesk meče zabodnutého v jeho hlavě.

"Jsem rád, že nejsi zloděj a jsi dobrý člověk. Tak dobrý, jak dobrý jsem já, Telurai, bývalý ochránce hvozdu.

Vyjdeš ven do toho vedra a rozhlédneš se. Kdysi zelený hvozd je zbarvený do tónů žlutohnědé. Mezi korunami spálených a suchem pokroucených listů trčí bělostné elfí lávky a Vrběnina stromovitá věž. V prudkém slunci oslnivě září svou bělobou.

V kontrastu k nim na sever odsud vidíš ostré temno. Koruny stromů jsou v těch místech zcela opadané a k rozpálené obloze se tyčí jen černé pahýly, jako by je krom žáru požíralo ještě něco zespodu.

Nakonec na jihu jsou vidět střechy starého opatství. Až odsud je patrné, že kdosi se snažil s pomocí látek a kůží překrývat ulice a opravovat děravé střechy, ale nakonec tuhle snahu vzdal.

"Jak vidíš, už nejsem ochránce hvozdu, protože není co chránit. Vrběnin počasnický kámen byl rozbit a panuje zde věčné, suché léto, které časem spálí hvozd na prach. A i kdyby Mobar či Vrběna ovládali umění zavlažování, voda přitékající z Pokroucených jeskyň je otrávená," mávne křídlem k severu, ke zčernalým stromům. "Nepočítám-li zvěř, která mezi stromy hyne žízní a xorny, kterým vedro nevadí, ba naopak těší se na to, až stromy padnou a jim se odhalí další chutné krystaly, jsem už ve hvozdu poslední živý.

Mobar s Vrběnou, rybáky i Xortou se rozhodli hledat štěstí jinde. Naposledy jsem je viděl, jak nakládají do sudů, které rybáci vyrobili pod Mobarovým vedením ze schnoucích stromů hvozdu a nechávají se unášet proudem k velkému vodopadu. Kdoví, kde je jim teď konec, snad někde v podzemí najdou volné, neobsazené patro, které jim poslouží jako nový domov.

I já se chystám odstěhovat - jak vidíš, mám již sbalený svůj poklad. A díky tvému bolestnému je i kompletní. Jen ještě nevím, kam bych se vlastně měl vydat. Zda mám stejně jako Xorta, Mobar a Vrběna hledat štěstí v podzemí, či zda se mám naopak vydat vzhůru. Možná by se někde nahoře našla opuštěná jeskyně dost velká na to, aby pojmula draka. Stromkuhldur nebo dokonce Lebečný přístav. Co myslíš, jak by v těch místech uvítali DOBRÉHO draka?"

Co mu odpovíš a co budeš dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Hiro »

Podrbu se ve vousech a hodím očkem po Booovi. On se drbe mezi rohy a očkama hází na všechny strany. Oba si uvědomujeme, že lepší to snad ani být nemůže.

"Děkuji ti za vysvětlení, Telurai. Osud Vrběnina počasnického kamene a potažmo i hvozdu mě upřímně mrzí. Znám ale jednu dívku, která se zde podzemím toulá, a která má na opravování složitých věcí talent. Věřím, že i jednomu rozbitému kameni by přišla na kloub, ale nedokážu teď říci, kdy mi štěstí dovolí na ni opět narazit a spravit ji o zdejší situaci. Do té doby, zdá se, je hvozd pustým místem, kde již téměř nikomu nemůže být ublíženo. Což je vlastně ideální."

Usměji se, lehce přešlápnu a zahledím se na meč zabodnutý v drakově hlavě. Potřebuji ho, to je jisté. A tedy bude nejlepší vyjít s pravdou ven.

"Věc se má totiž tak, Telurai. Rád bych toto místo lehce oživil, a to jak v přímém slova smyslu, tak zejména metaforicky. Jsem toho názoru, že Halaster by se měl, takříkajíc, projevit. Dát najevo své záměry se svými Kobkami. Přeci jen je Podhůří domovem nespočtu milých a úžasných bytostí a je myslím moudré zjistit, jak se věci mají. Zda hodlá Halaster dále podporovat místní kolorit a život, nebo se nějak probije bez ohledu na vše z podzemí se svým Mechalasterem až do Hlubiny a Kobky potká zkáza. No a já, milý Telurai, bych vše rád zjistil prostřednictvím aktu, který myslím zde v podzemí přísluší pouze Halasterovi samotnému. Rád bych sem pozval návštěvu."

Odmlčím se a zahledím na řeku vedle nás. Temná voda tiše hladí vyschlé břehy, které žíznivě pijí každou kapku vláhy, ač očividně jedovaté. Kousek proti klidnému proudu zahlédnu mršinu, nejspíše zajíce. Zatím mám čas, aboletův bezprostřední vliv patrně ještě nedosáhl až sem, ale času není mnoho. Jak se u nás říkává - ještě jeden šálek čaje a vzhůru na cestu.

"Toto místo požírá samo sebe a potřebuje někoho, kdo se dokáže vypořádat s tak nehostinným prostředím a vdechnou životodárnou energii umírajícímu světu, Telurai. Shodou okolností žije u nás doma, daleko na východním pobřeží, celý silný národ, který od pradávna bojuje s nepřízní počasí, pradávnými mystickými tvory a vůbec všemi nástrahami divočiny. Věřím, že mí přátelé by se nezalekli ani vedra, ani sucha, ba co ani aboleta. Toho by si nejspíše připravili v ruličkách s rýží a řasou. Inu, barbaři, co bych ti povídal. A vůbec jsem na svých cestách potkal během let spoustu podobných, kteří by sem rádi zavítali, možná se zde i na nějaký čas usadili. Chci sem přivézt změnu, která znamená život. A ve svém nitru pevně doufám, že Halaster tuto změnu uvítá s otevřenou náručí."

Pokrčím rameny a napiji se trochy čaje. Nevím, nakolik zním přesvědčivě, a to to nejzajímavější teprve musím zformulovat. Jak jsem rád, že Boo mi neslyšně napovídá a Ká Ó mi je věrou oporou.

"Telurai, rád bych zde ve hvozdu, respektive přímo zde pod tímto mostem, otevřel portál do světa mimo Podhůří. A rád bych se tímto portálem vydal pro mé hosty. Jeho otevření, jak jsi sám zmínil, nikomu zdejšímu už vadit nebude. A kdyby snad Halaster byl proti a snažil se tomu nějak zabránit, inu, alespoň nemůže napáchat příliš mnoho civilních škod, což se vždy hodí.

Vzhledem k tomu, že zde není Vrběna, o jejíž pomoc jsem chtěl požádat, dovolím si požádat o pomoc tebe. Budeš, prosím, od té dobroty, a pomůžeš mi portál otevřít? Na oplátku ti přinejmenším mohu ještě doplnit tvůj poklad, vidím, že kousek místa by se v něm našel. Ale také mám pro tebe další nabídku. Mohl by ses vydat z Podhůří se mnou. Poznat svět, který neovládá Halaster ani nikdo jiný. Svět, kde si sám svobodně můžeš vybrat svůj nový domov. Nový hvozd, jehož výtečným strážcem se rozhodneš stát."

PJ?
Naposledy upravil(a) Hiro dne 20. 9. 2020, 13:18, celkem upraveno 1 x.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

drak se zamyslí. "Co se stane s tímhle místem, je mi už jedno. Není tu nic, co by Telurai mohl chránit. A nabízíš-li mi cestu ven a ještě do míst, kde si najdu nový hvozd, není důvodu tě odmítnout. Pokud mě tedy nechceš obalamutit. S čím přesně potřebuješ pomoci?"

Rozšíříš-li dál jeho poklad, získáš si definitivně jeho důvěru a pomůže ti.
Zůstane-li u slibu nového místa, vyhodnoť si NĚCO ZA NĚCO.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Hiro »

"Mám zde ještě zajímavou pásku přes oko," povím a vytáhnu ji z kapsy, "jistě měla pro někoho velkou osobní hodnotu a mně skvěle posloužila nedaleko ve Stínopádu. Neznám zde v Podhůří nikoho, kdo by ji mohl využít a ačkoliv i tobě bude příliš malá, třeba jednou potkáš nějakého jednookého krále, který ji s tebou rád vymění za něco ještě cennějšího."

Doplním drakovi do pokladu další 4-CENNOSTI

"Co se samotného portálu týče, tak pochopil-li jsem vše správně, potřebuji několik věcí. Za prvé samotný portál, který již mám, jak jsem ostatně zmínil před chvílí, tady pod mostem. Dále klíč, na kterém ještě pracuji. A potom větší množství blíže nespecifikované energie, která mi ho pomůže vytvořit a poprvé otevřít. V tomto ohledu jsem původně počítal s Vrběninou pomocí, chtěl jsem ji požádat o nějakou lokální bouři. Ale že je na cestách a počasnický kámen je stejně poškozen, dovolil bych si požádat v tomto směru o pomoc tebe."

Přistoupím k řece, nakraj vlhké hlíny a s trochou snahy a sebezeapření si k ní přidřepnu. Naberu na dva prsty vody a lehce ji promnu. Aboletův vliv je zatím slabý, ale přítomný. Skvěle.

Kývnu na Ká Očka a nechám si od něj pomoct s postavením. Mám pocit, že zde v Podhůří jsem prošel více schodišť, než za celý můj život dřívější dohromady.

"Telurai, myslím si, že magická podstata otravného aboletova jedu by mohla krásně zreagovat s tvým dračím dechem. V podstatě tedy stačí, aby sis do vody pod most jen tak odplivnul a následná reakce bude myslím dostatečně intenzivní pro aktivaci portálu. To není nic hrozného, co říkáš?"

Usměji se a zalovím v kapse. Najdu malé zrcátko a vytáhnu ho na denní světlo. Jasné a ostré prasátko, které se objeví na bílé zdi, okamžitě upoutá Booovu pozornost.

"Ovšem přiznám se ti, Telurai, že nemám v plánu skrz portál na řece plavat. I tvůj poklad bude možná lepší přepravit lépe než jen tak v rukou, co říkáš? Mám zde shodou okolností nádherné plavidlo, jen je v poněkud nedostupném stavu. Chráního vcelku mocná bariéra, ale je-li tvou součástí skutečně to bájné ostří, o kterém jsem tolik slyšel, neměl by být problém s ním onu bariéru narušit a mou loď dostat na vodu. Můžeš se sám podívat tady v zrcátku, že z meče čouhá jen malý kousek ostří, ale mně by bohatě postačí, takže nebude vůbec potřeba s ním jakkoliv hýbat. Tedy pokud by ti nevadilo, že bych si o něj řízl, byl bys velmi laskavý."

PJ, pomůže Telurai se svým dechem a dovolí mi využít meč v jeho hlavě?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

drak, potěšený tím, jak mu narůstá poklad i vidinou nového místa k bytí, horlivě přikývne.

"Jistě že ti pomůžu svým kyselinovým dechem. A potřebuješ-li to ke svému obřadu, užij klidně ostří mého meče. Ale mysli na jedno. Meč, který nosím, je součástí mého pokladu. Nesnaž se ho zmocnit."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Hiro »

"Znamenitě," zvolám, neudržím se a krátce zatleskám jako mladá dívka, co právě dostala svůj první luk.

"Děkuji ti, příteli," povím drakovi a lehce se ukloním. "Velice si tvé pomoci vážím. Můžeme tedy pomalu přistoupit k akci. Těším se."

Kývnu na Booa a Ká Očka a vrátím se zpátky do rozpadající se věže.

V záři nespočitatelného pokladu se na chvíli zastavím. Jestli mi má intuice a zkušenost našeptává správně, proběhla zde nedávno má přítelkyně Brandy. Jistě musela běžet, měla-li draka v zádech a toho tam mít musela, když tu tolik krásných lesklých věcí nechala ležet ladem. Kde jí je asi teď konec? A kdepak se toulá Šadah, Cilapi a Elric? A co pan Turan, zdalipak ten již našel svého strýce, tchána či jakéhosi obdobného příbuzného? Možná... možná bych se měl po nich podívat, svěřit se jim s mým plánem a nabídnout jim místo na palubě. Ačkoliv... vždyť jdu jen rozdat pár pozvánek. Zanedlouho budeme zpátky, najdeme je a povíme jim o našem dobrodružství. A navštívím Emberózu. Dám si čaj s Xortou. A vrátím Durnanovi dlužný peníz.

Vrátím minci zpátky, postavím se před portál a protáhnu si záda. Ten se po chvíli rozzáří a já zamávám na Jesiíru s Gwílou.

"Opět zdravím. Vše je myslím připraveno. Mám bránu, energii a v hlavě i klíč. Dokonce připravujeme i dopravní prostředek. Postup je mi vcelku jasný, jen jsem se chtěl zeptat, máš-li pro mě ještě nějakou poslední radu či doporučení. A pochopitelně ti chci dopřát hezký výhled," usměji se.

PJ, poví mi ještě něco Jesiíra, nebo se můžeme pustit do akce?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

Jesiíra se zamyslí. "Zamysli se nad tím, kterým směrem bude brána orientovaná - přeci jen, stavíš ji nad řekou a tou se žene hodně vody ... nejsem si jistá, zda chceš, aby voda do portálu vtékala či ne..."

"A pak, když mluvíš o tom výhledu - napadlo mne, že by bylo možná zajímavé, kdyby se o tom tvém experimentu dozvěděl i sám Halaster."

"Ale to přece není problém," zmíní Gwíla. "Stačí otevřít portál, před kterým poletuje nějaké jeho zvědavé oko a vtáhnout ho."

"Vidíš, to by šlo zařídit. Chytrá holka," podrbe obraz Jesiíry siluetu Gwiliethel na hlavě, "co si o tom myslíš?"

Rozhodni se, zda chceš či nechceš, aby Halaster přímo viděl, co děláte, skrze jedno z jeho očí. A můžeš začít....

Co tedy uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Hiro »

"Skvělá rada s tím proudem, děkuji ti mnohokráte!" usměji se na Jesiíru. "A jistě, dopřejme výhled každému, koho by to mohlo zajímat."

Na ta slova vezmu své zrcátko a chvíli s ním přecházím kolem pokladu, dokud se mi nepodaří umístit tak, aby odráželo dírou v cihlách prostor u vody.

"Brzy na viděnou, budu se těšit," zamávám na portál a vystoupím ven na horko.

'Připravený?' pomyslím u paty věže Booovi.
'Jako nikdy,' opáčí mi.

Boo už v rukách drží skleněnou lahev s lodí, kterou jsme před nedávnem nalezli v Maddgothově hradu. Slabá narůžovělá záře je patrná i v ostrém poledním slunci. Ďáblík se z Ká Óčkova ramene přenese na Teluraiovu mohutnou šíji. Kývnu na draka, že je vše v pořádku. A jsem si jist, že on to chápe stejně.

Boo se probliká až k meči a nejprve si prstem cvrknke do jeho blýštivého ostří. Telurai vypustí z nosu trochu páry, meč krásně zazvoní. Boo pozvedne lahev nad hlavu. Slunce se opře do jejích stěn a vykreslí dole nad hladinou nádhernou duhu. Vzápětí se ozve sotva postřehnutelné prasknutí, když se lahev rozbije o nejostřejší meč v Podhůří.

Vzduch kolem Teluraiovy hlavy zaplní tisíce zářivých malinkatých střepů. A mezi nimi k hladině letí rychle se zvětšující model nádherně zpracované lodi.

'Je to veslice,' pomyslí mi Boo sklesle za okamžik.
'Ano, to přece víme,' usměji se.
'Takže se dobrovolně hlásíš k veslům, jo?'
'Máme i plachtu.'
'Copak tu fouká?'
'Máme i Ká Óčka.'
'Že vůbec něco říkám.'

Mávnu na něj rukou a pomyslím Ká Óčkovi, aby se po jednom z dlouhých pádel opatrně nalodil.

"Tak na tomhle chceš odplout z Podhůří?" zeptá se mě s mírnou nedůvěrou Telurai.
"Jistě, je to krásná loď. A uveze i tvůj poklad, máš-li zájem. Jak jsem slíbil, tak to i uděláme."
"Nejprve bych rád viděl ten tvůj slíbený portál."
"Ale jistě, teď přichází řada na tebe," kývnu a prohlédnu si prostor pod mostem. Vypadá skvěle.
"Prosím o jeden plivanec z plných plic, prosím pěkně. Hezky dolů."

Radši si pár kroků odstoupím a obezřetnost se skutečně ukáže být krokem správným směrem. Sotva na hladinu dopadne sprška zeleného aerosolu, hladina se rozvíří a rozbublá. Vzhůru začnou stoupat provazy zelenočerné páry, která se vpíjí do kamenné klenby mostu a zanechává v ní vyleptané patvary a šišoidy. I Telurai Roztáhne svá křídla a slétne na louku za mnou.

"Zbývá poslední krok," vysvětlím.

Nadechnu se, vydechnu, zašeptám pár známých slov a přenesu se na příď lodi. Výpary mě mírně dráždí v očích, ale oproti slinám baziliška se stále jedná o vcelku příjemné šimrání. Zalovím rukou v torně a vytáhnu balíček s čaji. Už delší dobu vím, který otevřu. Malé kožené pouzdro je stále ještě naplněné lehounkým zeleným práškem. Specialita, na kterou jsou barbaři z východního pobřeží právem hrdí. Dokazujeme si s ním, že i ty nejdrsnější ruce a duše dokáží zpracovat a připravit ten nejjemnější čaj ve známém světě. Otevřu sáček, olíznu si prst a naberu na něj něco málo čajového prášku. S chutí a přivřenýma očima olíznu, zbytek vysypu z přídi před sebe do vody.

V nose mě zaštípe ostrá vůně soli a kouře. Na patře ucítím řasy a v uších zaslechnu smích racků. Jejich hlas zesiluje ozvěna majestátní jeskyně v roztržené skále nedaleko naší vesnice. Dole v písku, rozervaných skaliskách, hlídali žraloci z moře naplacené poklady. Jako děti jsme to tam milovaly, potápěním jsme strávili nejedno dlouhé odpoledne.

Otevřu oči. V namodralé stěně tvořené výpary a čajem zahlédnu skalnaté pobřeží bičované vlnami. Za ostrým výstupkem se rýsují dlouhá mola a u něj desítky menších i větších lodí. Na některých z nich jsem jsem plul.

Usměji se, olíznu si ze rtů zbytek čaje a rozhlédnu kolem sebe. Mám pocit, že na tento okamžik já ani Podhůří dlouho nezapomeneme.

Meditace: Hiro: 2D6+3 → 11(4 +4 + 3)#INT
- Mám 6 MAGů, nejsem UNAVENÝ. 1 beru, 5 se vsákne.

Vsakování: Hiro: 2D6+5 → 15(4 +6 + 5)#MAG
- Okamžitě se stalo něco ošklivého (MC hraje tvrdý tah)

PJ? Co se děje v okolí?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

překrásný obraz pobřeží z tvého dětství začne náhle kolísat a pulzovat. Najednou, z ničeho nic, se z moře vedle všech těch mol a lodí začne vynořovat obrovská chobotnice ... a by sis o okamžik později uvědomil, že to není chodotnice, ale obrovská záď illithidské čarolodi, a že se nevynořuje z lodi, ale spíš se promíchává její realita s realitou portálu, který si utvořil.

A nejen to, čaroloď stoupá pomalu vzhůru a když zvedneš hlavu vidíš, že se vzájemně přitahuje s jakýmsi obrovským šedým balvanem, velkým přinejmenším jako rozlehlý hrad a její špička míří k rampám a molům - v podstatě přístavu - zbudovaným u velké díry v jednom z jeho boků.

"Já si fakt myslela, že ví, co dělá," vypískne poplašně Gwíla, ale to už tě portál, který jsi otevřel, začíná vtahovat dovnitř do bortícího se prostoru ...

Nechávám si slovo.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

vaše loď se dala do pohybu, vtahována trhlinou, která se vytvořila mezi Vrběniným hvozdem a přístavem, kterého jsi chtěl dosáhnout.

Jak proplouváte pod mostem, deformace obrazu ustávají a ty si můžeš lépe prohlédnout, co magenergie uniklá z tvého čaje způsobila.

Přímo před přídí vaší lodi pluje v oblacích magické plazmy majestátní illithidská čaroloď - a na její palubě je vidět jejího kapitána, podle charakteristického vznášení, chapadel ve tváři a fialové barvy jde o mozkožrouta. Hned za ním ale vybíhá Cilapi a Glom. Krom této trojice jsou na palubě čtyři další námořníci, obsluhující balisty.

"Počkejte, musíme naložit můj poklad," ozve se za vámi hlas Teluarie a drak se odrazí od země, aby do svých spárů uchopil bedny a pytle a naházel je na palubu dřív, než proplujete, ty ale mezitím sleduješ dál, jak se prostor mění.

Obrovský šedý kámen s přístavem se pomalu zarovnal z tvého pohledu nalevo od illithidské lodi a jeho velké dveře se otevřely. V nich stojí Hadešadah a rybák, který ji už dlouho doprovází. Jen o chvíli později se otevřou i druhé dveře a v nich githjančtí válečníci.

Poslední, čeho si všimneš, je magický vír ukrytý za čarolodí.

Tvůj lid v přístavu na druhé straně nejprve s úžasem a obavami sleduje výjev, který jsi mu připravil, ale dobře ho znáš - nebude trvat dlouho a šok pomine a bude připraven čelit čemukoliv, co tato trhlina přinesla.

"Promiň Harfičko, tohle je ale příliš zajímavé, než abych se jen dívala," uslyšíš ještě za sebou drobný hlásek, "a navíc, cestování mezi světy byl vždycky tak trochu můj koníček," dodá Gwíla, zatímco se vyhoupne z portálu, nabude zpět fyzickou podobu a vydá se k lodi.

Hiro otevřel Trhlinu a teď se do ní vydává.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů