[HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Brandy

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Brandy » 1. 10. 2019, 06:58

"Duel, čestný, jo? S elfem? Čestný jo?" frflám. Pomalu dojdeme k místu, kde na ty proradný svině narazíme. Cestou se mi povedlo konečně trošku za cenu bolesti obkouknout tu ránu. Jo to půjde. Hele malá příležitost. Zastavila nás hlídka. Chvilku se baví s Elricem. ten dává samostříl dolu, tak teď je ta příležitost. Sundám batoh, když jsem nehlídaná. Ještě, že v tom mám svůj trpaslický pořádek. Hrabu hrabu hrabu a mám. Ampulku.

Hltnu si obsah. Svíravě to pálí na jazyku. Chytím šipku za letky a tahám. Ampule působí rychle a já bolest necítím. Nějak nejde ven. Zařvu. "Úáááááááááááááááááááá." koukaj na mě. Držím šipku. Jo ještě se bude hodit. Dám ji do toulce. Tak a teď ten pytlíček. Zasypat krev. Divně to šumí, syčí a jde z toho slabý kouř. Je cítit spálenina. A hotovo. Neteče.

brandy:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#odol z toho se vylížu
Dal jsi sám sobě PRVNÍ POMOC
Vyléčil sis 1 TZ a odstranil TRAUMA, nebo KO a důvod VYŘAZENÍ.
Vyléčil sis i všechna utržená LZ.
Překonal jsi bolest a únavu - nejsi unavený a můžeš se pohybovat a jednat, jako bys bolest svých zranění nevnímal.

"Co je zeptám se polohlasně."

Oči.

"Jo duel, jasně nechat ho říct aspoň dvě věty. Třeba omlouvám se ti Brandy. To bylo omylem. Pak by mohl pojít..."

Elric, PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 10. 2019, 08:31

Elricu, Brandy,

drowka ladně seskočí z římsy a zaběhne do severního průchodu. Dva drowí válečníci oplatí Elricovi jeho pohled stylem: "My víme, že ty víš, ale nic s tím udělat nemůžeš." Za malý okamžik se temná elfka vrátí, vyběhne zpět na své místo a z chodby přichází čtveřice drowů.

Rizzerila a Ilnora už znáš a s nimi jsou to dvě další drowky. Jedna je oblečena v kněžském rouchu, ta druhá jako mágyně.

Rizzeril se mračí a Ilnor má na tváři výraz obtížně potlačovaného vzteku.

L04-032.jpg
Drowí tábořiště

"Nejsem úplně nadšený, že se už zase potkáváme," zamračí se Rizzeril a ani moc neskrývá svůj nesouhlas s vaší přítomností. "Myslel jsem, že po dohodě, kterou jsme uzavřeli s Legií, budu mít teď nějaký čas klid ... a naše cesty se kříží znovu? Přemýšlím, jestli by nebylo bezpečnější pro všechny strany, kdyby se zase co nejrychleji rozešly."

Ukáže na průchod směrem na jih: "Chcete-li sestupovat dál do podzemí, prosím. Chcete-li zkoumat protější břeh řeky nebo bojovat s aboletem, prosím. Ale byl bych rád, aby výsledky našeho obtížného, ale nakonec relativně úspěšného vyjednávání nebyly zhatěny nějakou nepředložeností provedenou horkou hlavou na jedné nebo druhé straně."

V tu chvíli k němu přistoupí kněžka a něco mu pošeptá. Výraz nesouhlasu z jeho tváře zmizí a vystřídá ho výraz údivu a pak se mu v očích zableskne intrikánská jiskřička. "Máš pravdu Melith, možná bychom mohli být trochu vstřícnější."

Otočí se opět na vás.

"Možná bychom se ale přeci jen mohli domluvit. Jestli tomu správně rozumím, tady Melith a Thirza uzavřeli s jedním z tvých společníků před krátkým časem jistou dohodu. Barbar jménem Hiro se s nimi dohodl na tom, že Melith a Thirza přivřou oči a nechají místní komunitu rybáků vyzbrojit se a posílit z našich zásob výměnou za příslib toho, že rybáci vyženou z Pokroucených tunelů aboleta. Samozřejmě ne sami - součástí dohody bylo i to, že drowové budou v bitvě nápomocni v druhé linii a kdyby se bitva vyvíjela nepříznivě, tak zasáhnou svými kušemi a kouzly.

Rybáci následně opravdu naše zásoby vybrali ... ostatně zrovna teď provádíme inventuru .... ale Hiro zmizel neznámo kam. Netuším, zda to od něj byla jen lest, podrazil nás a pokračoval hlouběji do podzemí, zda zahynul při průzkumu aboletovy jeskyně či zda se rybákům znelíbil a ti jej obětovali jejich nové modle, ale věc se má tak, že rybáci jsou v tuhle chvíli lépe vyzbrojení ... a to je všechno. Uzavřené dohodě chybí impulz, který by ji dal do pohybu.

Zcela jistě se ptáš, proč nejdeme za rybáky přímo a nevyzveme je, aby dohodu dodrželi. No, vysvětlení je prosté .... dohoda byla uzavřena s Hirem, nikoliv s rybáky ... a popravdě oni sami ani netuší, že nějaká dohoda existuje. Jsou dost hloupí, takže nejspíš Hirovu brilantní intriku neprohlédli a doteď si myslí, že ty zbraně a zásoby ukořistili sami.

Chceš-li tedy dál pokračovat v naší obtížné, ale nakonec v zásadě celkem přínosné spolupráci, myslím, že vyrovnání tohoto menšího dluhu, který si u nás tvůj přítel vytvořil, je tím pravým způsobem."

Pak se zamyslí a dodá.

"Zároveň ale pochopím, když odpovědnost za činy tvého druha odmítneš - nikdo z nás nemůže být odpovědný za to, co nemá pod kontrolou a z toho, co se v podzemí šušká, nebylo by to poprvé ani naposledy. V takovém případě tě ale požádám, abyste se tu nezdržovali déle, než je to bezpodmínečně nutné a vůbec nejlepší by bylo, kdybyste se vydali po řece dál do Vrbětina hvozdu."

Brandy,

zatímco Rizzeril vyjednává s Elricem, mezi tebou a Ilnorem to jiskří pohledy plnými špatně skrývané nevraživosti, je-li vůbec skrývaná.

Obě drowky se do jednání nemíchají a stojí v pořadí. Kněžka Melith vypadá, že je s Rizzerilovým vyjednáváním spokojená, ale mágyně Thirza je zamyšlená a duchem na půl nepřítomná.

Ostatní drowové jsou shromážděni za bednami na římse, připraveni reagovat kdyby se to zvrtlo.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Brandy

Příspěvek od Brandy » 1. 10. 2019, 09:02

Vypláznu na Ilnora jazyk a ukážu mu trpasličí znakovou řečí, že je jednička mého srdce. Jeho dvě děvky se ksichtí jak když protáhneš nahou prdel křovím. "Buď pozdraven Rizzeril i tvá družina." pokynu mu rukou vojevůdce ve své rukavici. "Jsme rádi, že jsme mohli poznat vaši pohostinnost a dobrotu tvých druhů. Věřím, že to nebylo osobní a tady pan Ilnor se velice rád bude podílet na případném společném postupu, je to odborník na magická zranění. Děkuji za optání, jsem zcela v pořádku."

Elric
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy

Elric

Příspěvek od Elric » 1. 10. 2019, 09:53

Že já mám vždycky štěstí na ženské...než se ukáže, že to takové štěstí není. Nebýt téhle, asi by nás Rizzeril vypoklonkoval a Ilnor vyprovodil dalším Smrtícím Mrakem. Když promluví Brandy, trochu ve mě hrkne a zacukají mi prsty, ale jsem nakonec mile zaskočen jejím...řekněme...diplomatickým přístupem k věci. Možná není tak ztracený případ?

"Nu, mistře Rizzerile, abych pravdu řekl, nečekal jsem nějaké vřelé uvítání, ale měl jsem za to, že by bylo, při mém průchodu níže, zdvořilé, zjistit, jaká zde panuje situace a jak se věci mají. Například, jaké tady máš cíle a jestli je nechtěně na základě nevědomosti nenarušíme. Aby nedošlo k nedorozumění.", začnu zeširoka a zdvořile se pousměju, "Děkuji tedy za uvedení do zdejší situace. Rybáci a Abolet. Hmm. Nevidím důvod, proč si myslet, že by se Hiro uchýlil k nějaké bezúčelné manipulaci, jistě má v plánu se sem vrátit, ať už ho zdrželo cokoliv...kdekoliv. Jakkoliv."

Promnu si bradu, kousnu se do rtu a na chviličku se odmlčím. Přemýšlím, zda se do zdejčích záležitostí míchat a nebo ne. Mám přeci v plánu najít Dýku...a mithril. Takže v mém zájmu je co nejrychleji vypadnout do nižšího patra. Navíc mi nenabízí nic jako protihodnot, žádnou odměnu, nic. Ale na druhou stranu, přítomnost Aboleta, který svou pouhou přítomností tráví vodu...takhle blízko k povrchu. Nevím, jestli je moudré to nechat být. Sice to není moje záležitost, ale...

"Hmm. Zkrátka, důvěřoval bych Hirovi, že se vrátí a záležitost dotáhne do konce. Jak pravíš, těžko mohu nést zodpovědnost za jeho činy nebo sliby. Problémy, které popisuješ jsou vážné, ale to, co po nás chceš není spolupráce...jen práce. Na druhou stranu, Abolet je ohrožením pro všechny a mohl by být ohrožením i pro Hlubinu."

Zhluboka si povzdechnu. Proč já tohle zase dělám? Potřesu hlavou.

"Pokud bychom jen vzburcovali Rybáky k útoku a vy se zapojili dle svého uvážení, nemyslím si, že to dobře dopadne. Přinejlepším Abolet zmasakruje Rybáky a vy se stáhnete, přinejhorším zmasakruje úplně všechny, i vás. Ale pokud bych měl vaše síly na povel...a získal na povel i Rybáky...a sám se zapojil, věřím, že bych dokázal přivést tuhle...nepravděpodobnou...koalici k vítězství. Otázkou ale zůstává, zda jste k něčemu takovému ochotní. A co mi za takovou pomoc nabídnete."

Tak dobře. Nevrhnul jsem se do toho po hlavě, jen jsem nakročil...uvidíme, s čím přijdou.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 10. 2019, 11:01

Brandy,

Ilnor se na tvé posunky jen šklebí, jako by se dobře bavil, ale nenechá se k ničemu vyprovokovat.

Elricu,

když předneseš svůj návrh, Rizzeril si ho vyslechne a otočí se na ostatní tři významné drowy. Ti ale všichni jako jeden zakroutí rezolutně hlavami. Otočí se zpět k tobě.

"Elricu, vidím, že víš, že mám slabost pro kompromisy. Například, že rod Auvryndar v tuhle chvíli zastupuji já a ne tady Melith, jako momentálně nejstarší ..... nezmrzlá .... členka rodu je v tuto chvíli jistým kompromisem, na kterém jsme se tady já, Ilnor a Melith shodli. A s Thirzinými námitkami k tomuto kompromisu jsem se myslím vypořádal."

Výraz na Thirzině tváři naznačil hluboký nesouhlas s tímto výrokem, ale jinak mágyně mlčí.

"Že bych ale předal vedení drowích sil do rukou tobě je příliš i pro mě, natož pak pro mou velekněžku a oba dva mágy. I když je tvůj argument o společném vedení nepochybně dává nějaký smysl, musím ho odmítnout. Možná že rybáci budou v tomto povolnější a budeš mít štěstí alespoň s nimi, ale rod Auvryndar vždy - ať už v boji nebo mimo něj - bude poslouchat jen drowa nebo drowku."

Co uděláte dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 1. 10. 2019, 11:23

Pokrčím rameny. Já to zkusil.

"Jen aby bylo jasno, nemuselo by to být přímé velení, ale bylo by nutné koordinovat jednotky obou sil. Mohl bych vystupovat i v roli...řekněme...poradce...pro toho, kdo by silám rodu Auvryndar velel.", dodám na vysvětlenou, ale nemyslím si, že by to mělo význam, "Dobrá. Když nechcete, nechcete. Stejně mi nenabízíte jediný důvod, proč bych měl riskovat ve vašem zájmu. Tak my budeme pokračovat dál. Hodně štěstí s Rybáky a Aboletem. Třeba se pletu a koordinovaný postup potřeba nebude a nějakým způsobem Aboleta zvládnete. Ale nemyslím si, že se pletu."

Potom pohlédnu tázavě na Brandy, zda-li tady má ještě něco k řešení nebo bude chtít tlačit duel s Ilnorem a neboprostě vyrazíme dál a necháme drowy svému osudu.

Brandy?
Případně PJ, pokud mají drowové ještě co dodat.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 10. 2019, 12:00

Elricu,

Rizzeril se otočí, kývne na drowy na vyvýšenině a ti se rozestoupí, aby vám uvolnili cestu na jih.

Pokud nebudete dělat žádné problémy, nechají vás projít na jih.

Co udělá Brandy?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 1. 10. 2019, 12:20

"Já se s vámi uctivě loučím, páni a dámy." Chtělo se mě dodat černoty, ale Elric by nesouhlasil, urážet takto budoucí mrtvoly. "Mnoho štěstí v osídlení tohoto patra." Já si jdu níž pro draka a jak si toho rudoučka ochočím, tebe sejmu. Usměju se na Ilnora. "A pozor na výboje, Ilnore. Magie je dobrý sluha, ale zlý pán."

Jdeme dále
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 10. 2019, 13:51

Brandy,

Ilnor na rozloučenou nechá po tvých slovech přes špičky svých prstů přeběhnout několik hravých výbojů.

Elricu, Brandy

projdete mezi drowy až na křižovatku. Úzká chodba, kterou jste přišli a pokračuje na jih je překřížená širokou chodbou, která klesá od severozápadu a pokračuje na jihovýchod.

Z jihovýchodu je cítit silný houbový odér.

Kam se vydáte?

Elric

Příspěvek od Elric » 1. 10. 2019, 14:04

Začichám a pokývu znalecky hlavou.

"Podle mapy je tím směrem Houboles.", ukážu na odbočku, která nám kříží chodbu, "Můžeme to tamtudy vzít...a nebo taky nemusíme. Přístaviště je tak jako tak směrem na jih."

Pokrčím rameny a naznačím Brandy, že klidně může vybrat cestu.

Brandy?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 1. 10. 2019, 14:25

Jak šlechetné. Pán mi nechal vybrat cestu do pekla. "Jasně," usměju se zeširoka. Vytáhnu minci a hodím. "Obličejem nahoru houboles, dolu druhá cesta."
brandy:1D2 → 1(1)#1=houboles ano
Dopadne znakem nějakýho fuj skřeta nahoru. "Tak přes houboles."

Elric, PJ
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 10. 2019, 15:12

... v houbolese ....

Brandy,
hned jak vstoupíte na kraj velké jeskyně, tvůj infrazrak uvidí červivovitého tvora kousek před vámi, jak se něčím živí.

Požádáš Elrica, aby tím směrem posvítil.

L04-034.jpg
Houboles

Kousek od vchodu se osamělý mrchodravec futruje duergaří mrtvolou. Nevěnuje vám pozornost, věnuje se jen svému jídlu.

Za mrchodravcem se zvedá vysoký a hustý les dřevovek ... na několika málo místech na okraji jsou stopy po dřívějším kácení, ale hlouběji do jeskyně je houboles zdravý, bez známky lidského zásahu.

Až na sever vaše světlo nedosvítí, na jih je viditelený průchod.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 1. 10. 2019, 15:54

Pokrčím rameny a chystám se vydat se podél stěny na jih, když si něco uvědomím. Duergar! Nemohl by patřit k těm z klanu Železného oka?

"Kryj mě.", syknu na Brandy a vyrazím k mrchožravé potvoře

"Kšššš, jedeš od něj, potvoro? Kšá, táhni!", zasyčím a výhrůžně udělám proti mrchodravci několik výpadů kůsou. Moc to ale nezabírá, jen hmyzáka vydráždím tak, že se na mě otočí svýma zubatýma kusadlama, výhrůžně s nimi zaklape a zakomíhá svýma žahavýma chapadlama. To asi znamená 'nasrat'. Pokrčím rameny.

"Jak chceš...", zabručím, pevně kůsu uchopím a vyrazím do útoku. Využívám délku svých paží a ratiště zbraně ve spojení s lehkou zbrojí, abych si udržel chapadla i kusadla bezpečně od těla.

ZTEČ/ZÁKEŘNOST: EIric:2D6+2 → 11(6 +3 + 2)#SIL
- záměr: vyděsit a odehnat ho od mršiny
- při ZÁKEŘNOSTi beru jen úspěch, při ZTEČI beru snížení zásahu o 1-ZÁSAH, tak to vyjde nastejno
- útočím jako HOUF

Elric > Mrchodravec: 3-Z (kůsa) - 1-Z (chitinový krunýř) = > TZ, ale jsem HOUF => KO
(pokud ZTEČ) Mrchodravec > Elric: 0-1-Z (chapadla/kusadla) - 1-Z (pobíjený kabátec) -1-Z (volba) = NIC

Přibodnu mrchodravce k zemi a trhnutím zakroutím se zbraní. Tvor sebou už jen bezmocně cuká a svíjí se. Abych to už neprotahoval, přizvednu brzy-mršinu kůsou a odlačím jí na stranu, kde zbraň trhnutím vyprostím a zasadím mrchodeavci poslední úder z milosti.

Potom pomalu dojdu k mrtvole duergara a dobře si na něj posvítím. Krom toho, že si dobře prohlédnu tělo i jeho okolí, tak pokud na sobě má alespoň zbytky výstroje nebo oblečení, zkusím tělo prohledat...

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+ → 11(6 +5 + 0)#INT
- co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
- co je tu jinačí, než to vypadá?
- 1 pošetřím

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 10. 2019, 16:49

Elricu,

překvapilo tě, že i ve chvíli, kdy se tě mrchodravec pokoušel zasáhnout, pokračoval v pojídání mrtvoly. Dokonce i když jsi netvora přesekl a odtahoval jsi mrtvolu, snažil se ji nepustit. A i teď, když leží těžce zraněný daleko od duergara, natahuje svá ochromená chapadýlka směrem k mrtvému temnému trpaslíkovi.

Duergar na první pohled vypadá jako člen klanu Železného oka - symbol železného oka zdobí jeho zbroj hned na několika místech. V pošlapaném podhoubí je jasně vidět, že trpaslík se sem doplazil z houbolesa, smrtelná zranění však utržil tam. Rány jsou zvláštní, jako kdyby na něj několikrát spadl strom, nebo přímo některá ze vzrostlých hub ... ale ne jedna, nýbrž mnoho.

Na zemi jsou také patrné stopy vláčených klád, jak si jeho klanoví soukmenovci pokáceli několik dřevovek a odtáhli je na jih, k řece.

Je zajímavé vědět, že klan duregarů tudy prošel a pokácel si zde nejspíš dost dřeva na velký vor, na který se celý klan vešel.

Pohmožděniny na celém těle duergara jsou ale opravdu podezřelé - je jich prostě příliš mnoho a přišly z příliš mnoha stran, než aby ho zabil obyčejný pád houby. Trpaslík vypadá, jako by na něj spadl hned tucet hub naráz a sevřely ho mezi sebe.

Podíváš se znovu k houbolesu. Jak kdyby několik vzdálenějších hub najednou nebylo na svém místě.

Některé houby v houbolese nebudou nejspíš obyčejné dřevovky, ale budou to oživlé velehouby.

Když trpaslíka prohledáš, najdeš pod jeho tělem bojový cepín (SZ:2/PRŮRAZ/DOTYK/STŘEDNÍ), oštěp (SZ:1/DOTYK+HOD/STŘEDNÍ) a prázdný broušený flakón.

Co uděláte dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 1. 10. 2019, 20:01

"Houby nejsou tím, čím se zdají být...", zamumlám nezřetelně a můj pohled je přitahován k prázdným a zastřeným vytřeštěným mrtvým očím duergara. Ve tváři má dosud vepsanou hrůzu a úlek z toho, co se stalo.
Svět kolem, jako kdyby pozbyl barev a zvuky ustupují do pozadí. Oči. Jen ty vytřeštěné oči. Z dálky jako kdyby ke mě doléhaly zvuky - skřípot, mlaskání, výkřiky, dusot nohou a řinčení chvatně vytahovaných zbraní...a...ještě něco...?

ŘEČ BOJE: EIric:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)#CHVÍLE
- Jaká silná slova byla naposledy vyslovena v souvislosti se zkoumaným?

Zůstanu chvíli jen tak klečet s nepřítomným výrazem a uchem nastraženým, jako kdybych naslouchal...jako kdyby mi snad mrtvý měl co říct.
Poté se zvednu, potřesu hlavou a ukážu na mrtvého.

"Mají trpaslíci a duergaři podobné zvyky? Víš, jak ho správně vypravit na poslední cestu?", pronesu k Brandy zamyšleně, otázka jako by vyzněla do ztracena.

Brandy?
PJ?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“