[HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

... v rybáčím přístavišti ...

"Ale já... to přece... nemůžete jen tak... Bohyně," pokusím se chabě protestovat, ale můj hlas zaniká v živelném skandování okolo i v jakýchsi mantrách mlaskaných rybáčím knězem. S bodnutím u srdce pohlédnu Klábovi do tváře, ale odpoví mi jen jeho doslova mrazivý pohled.

V šeru jeskyní by nebylo zase tak obtížné na moment si představit, že je to další ze zapuzených bohů...

S obavou pohlédnu na temnou hladinu i černý led a zamrazí mě myšlenka, zda to nejsem nakonec já, kdo ztrácí rozum. Naštěstí je to jen Klábova přítomnost, kvůli které se mi sráží dech a křehnou prsty. A v ten moment si konečně uvědomím, kde jsem jeho 'tvář' už viděl.

Tehdy - tedy ono to bude jen několik dní, ale zdá se to jako půl roku - jsem si v přítomnosti ledového krystalu málem zpíval a tančil mezi vločkami. 'Jen ať bouře zuří dál...' ušklíbnu se - nečekal bych, že se text té písně začne vyplňovat zrovna takto.

Zajímalo by mě, který chytrák dal těmhle pomýleným tvorům schopným následovat gesta hromádky kamení, kterou si navíc sami uplácali, takovýto mocný magický kámen. Nicméně v Kobkách šíleného mága to mohl klidně být nějaký z jeho následovníků...

Zavrtím hlavou a proberu se ze zamyšlení. Cítím, že si potřebuji urovnat myšlenky, spočinou alespoň na chvíli v klidné meditaci... Mezitím zjišťuji, že jsem stále na Klábově voru, a že navíc Nůl-ga-lůp vyvedl vor z ledové krusty a bidluje v čele svého lidu, aby jej vyvedl z otroctví, vydobýt si zemi zaslíbenou...

Tentokrát si nepovzdechnu, spíše mírně vylekaně zalapám po dechu. "Já jaksi... ehm... nemohli bychom se vrátit, že bych si vystoupil? Ne, hmm, tak nevadí..."

Mineme vedlejší rameno řeky, spíše nějaký úzký vstup do jakési jeskyně, a v zátočině opuštěnou starou pramici.

"Víš, Nů:l-ga-lů:pe," zkusím tuhle nepříjemnou situaci využít alespoň trochu smysluplně, "Ten kdo chce doufat... tedy... kdo: chce do:u:fat... v milo:srdenství Měsíční paní, mu:sí ho: sám u:mět pro:kázat. A to: se nejvíce cenní tam, kde je to: nejtěžší. Třeba v bitvě a do:bývání. Zku:s na to: myslet, až bu:deš se svým lidem ve Hvo:zdu..."

Když modrobílé světlo mé lucerny konečně osvítí břeh, který vypadá, že někam vede, radostně se zajíknu.

"Já... tady bych si vystoupil. Děkuji. Uvi- uvidíme se po: později. É... Klába a Měsíční paní s tebo:u. Uf."

Skočím na nedalekou plážičku a nedbám při tom na to, že divoce rozkolébám vor. V touze být od strašidelného ryboidího individua i nepříjemného Klábova chladu co nejdál, téměř nepostřehnu dvojici přítoků naproti pláži, kterými do řeky přitéká kalná voda.

Udělám několik rychlých kroků do chodby a až pak se zarazím a s lucernou vysoko zdviženou se rozhlédnu kolem. Počkat, kde jsem se to vlastně vyloupl?

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... na křížení tunelů ....

Cilapi,

rybáci tě vysadí na břehu a ty projdeš úzkou chodbou až do na křižovatku, kde tě vyleká naprosto neslyšná Hadešadah. Když se k tobě přiblíží, obklopí tě naprosté ticho a tak si vyměníte jen několik posunků, abyste se domluvili, že se společně vrátíte kousek zpět.


.... u hákovčího hnízda ....

Na křižovatce před hákovčím hnízem odbočíte a posvítíte do malé jeskyně.

Jeskyně s jezírkem
Jeskyně s jezírkem

U severní stěny jeskyně je malé jezírko z čistou vodou, která do něj kape ze stěny nad ním. Voda buďto přitéká odkudsi z vyšších pater, nebo ji pískovcová stěna dobře filtruje, ale není nijak zabarvena do černa. Na stěně visí osamocený hákovec - a vzhledem ke své slepotě a vaší neslyšitelnosti si vás zatím nevšiml, i když lebka na provázku do místnosti vlétla.

Nalevo od vchodu leží hromada rybáčích a troglodytích mrtvol a mezi nimi je od dveří vidět nějaký drobný dřevěný předmět připomínající flétnu. Místnost je pak díky vlhku plná hub. Na severu rostou barelovky, u vody je jedna vzrostlá dřevovka a nad jezírkem na jižní stěně jsou dva šílené jazyky, které lze destilovat.

Pokud se zdržíte minimálně - nanejvýše že každý provedete právě jednu věc (např. ulámat jazyky na destilaci, nabrat si čerstvou vodu, sebrat předmět z mrtvol či proběhnout na sever), hákovec si vás jistojiště nevšimne.

Chcete-li toho zvládnout víc, je to HLAVNĚ NENÁPADNĚ, stačí když si hodí jeden z vás a druhý bude házet POMOC.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Sláva, tak jsem to tu neprolízala úplně zbytečně, nadestiluju a ta flétna jistě udělá Cilapimu radost.

Zaváhám, jestli vlastně chci, aby ji našel, aby pak na ni nepískal celé táboření. Hm, tak už je to jedno, asi ji už zahlídl i on.

Mám ještě trochu prášku, který se lepil na ten divný sliz. Zkusím jej rozprášit i tady, třeba najde něco zajímavého.

Odhad situace + podivné vidění: Sadah:2D6+1 → 5(2 +2 + 1)
Chtěla jsem se zeptat co je tu magického a jestli je tu něco zajímavého kromě již zmíněného
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

jakmile se trocha tvého prášeku snese kolem onho tyčkovitého předmětu, hlasitě to zapraská.

Flétna, či co to je, je nepochybně magická.

Zvuk naneštěstí probudil hákovce z letargie a ten okamžitě začal svou echolokací prohledávat jeskyni.

Vyhodnoť si, zda magické pole neslyšitelnosti jeho snahu ve vašem okolí pohltí a pak pokračuj, co budeš dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Magie pohlcování: Sadah:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)
drží, ale sežralo to 1 MAG


Cítím, jak síla koule hluchoty, co mě obklopuje, pomalu slábne. Ale chvíli to jistě ještě vydrží. Jen nesmím být jako splašený los zaběhlý v týpí.

Navzdory zbytku hákovcových smyslů: Sadah:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)

Pokynu Cilapimu, ať se stále drží poblíž, ufiknu a seberu jazyky, pak si v klídku a nadrzo naberu vodu přímo pod hákovcem. Výhoda netopýrů a hákovců oproti ptákům je v tom, že když sedí na stromě nebo na stropě, kroll může stát pod nimi a nemusí mít obavy, že jej poserou.

Vydám se s Cilapim k haldě mrtvol, nevypadá úplně vábně. Přesto se usměju, když si uvědomím, že troglodyti vlastně smrdí zaživa o dost víc než za mrtva. Tohle je sice taky puch, ale vyloženě na blití to není.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

hákovec je zmatený, nervózní, ale neodváží se do podivné koule tichá pod ním sletět.

Když se přiblížíte k mrtvolám, zjistíte, že předmět kolem kterého teď již neslyšně praskají jiskřičky detekčního prášku není flétna, ale dýmka.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Snažím se z hákovce nespouštět oči. Je to divný pocit být 'neviditelný' a pořád se vidět.

Hadesadah mezitím rozhodí jakýsi prášek. K víle má krollka daleko, ale zapraská to hezky. I když v tomto případě vlastně nehezky.

Co se to tam v těch kostech zatřpytilo? Tvarem to trochu připomíná flétnu, i když to může být cokoli. Ale druhá flétna by byla fajn, mohli bychom s Glom pískat duet. Ona je tedy vlastně spíš na bubnování... tak možná s Hadešadah? Zajímalo by mě, jestli Rex umí zpívat, jeho bas by mohl být docela příjemný...

Hákovec se trochu zmateně rozhlíží, jak zapraskání přitáhlo jeho pozornost, ale zdá se, že na krollčinu magii je krátký. A ví to i ona, protože si počíná obdivuhodně chladnokrevně. Po krátkém zaváhání i já opatrně naberu trochu vody a věnuji při tom své společnici krátký úsměv.

Když se přesuneme k mrtvým tělům, nakreslím rukou ve vzduchu symbol velkého koloběhu a doslova neslyšně zašeptám krátkou modlitbu. Pak opatrně seberu dýmku, na které stále ještě tančí Hadešadašiny jiskřičky. Počínám si opatrně, jako by kosti a jiné zbytky mohli stále ještě vydávat zvuk. Dýmku zběžně prohlédnu a zatím ji uložím do brašničky u opasku.

Pak pomalu i se svojí společnici projdeme severní chodbou zpět do velké jeskyně plné hákovců. V jejím ústí chvíli mávám lucernou, abych dal signál Rexovi, aby se pro každý případ připravil. Pak se podívám na Hadešadah a když přikývne, odpočítám na prstech od tří do zaťaté pěsti.
Pak svižným krokem vyrazíme vpřed.

Cilapi:2D6+1 → 10(3 +6 + 1)#1MAG (Magie pohlcování)
10+: Magie pohlcuje a drží si svůj poslední MAG.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

chvátáte jeskyní k severu a nad hlavami o kolem vás zmateně seskakují hákovci. Tentokrát už se rozhodli na neznámé ticho zaútočit, ale díky kouzelné ochraně nejsou schopni vás zasáhnout a vy si připadáte, jako kdybyste nepozorováni probíhal skupinou slepců, kteří kolem sebe marně máchání svými holemi.

Konečně se dostanete k Ústí jeskyně, kde vás netrpělivě vyhlíží Glom a o něco klidněji pak i Rex.

Otevře několikrát ústa, ale pohlcovací pole dá zaniknout jakémukoliv komentáři z jeho strany a tak pusu zase zavře.


Cilapi,
když si v chodbě v klidu prohlédneš dýmku, jsou na ní vyřezané malé siluety různých nestvůr.

Až si někde v klidu zapálíš, zjistíš, že obláčjy kouře, které při jejím kouření budeš vyfukovat, můžeš tvarovat do podoby různých tvorů a nestvůr a tuhle podobu si udrží, než se rozplynou nebo je někdo rozptýlí.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Glom se také pokusí něco říci a doprovází to rozmáchlými gesty. Když to vypadá, že se Hadešadah chystá své kouzlo zrušit, Rex ji gestem zadrží. Pak spojí ruce jako k modlitbě a párkrát otře dlaně o sebe v prosebném gestu. Hadešadah si ho tázavě prohlédne, ale se Rex významně podívá na mě a na Glom a v nastalém tichu jeho tvář vyjádří spokojenou úlevu, krollka chápavě přikývne.

Nalodíme se tedy v naprostém tichu a stejným způsobem se i plavíme. Když se ohlédnu po Rexovi, který dělá zadáka, připadá mi, že nemůže vypadat spokojenější.

V úvodu naší cesty mé společníky překvapí zbytky ledu po stranách řeky, další cesta je však bez zádrhelů. Proud je klidný, téměř jako na jezeře, takže Hadešadah na háčkovi nemá nejmenší problém s nedostatkem instrukcí a pomáhá vést loď vpřed.

Když obeplujeme dva zákruty řeky, na chvíli se zastavíme u místa, kudy do řeky přitéká kalná, neřkuli temná, voda. Vyměníme si pohledy plné obav, ale k případné zvědavosti není prostor, protože Rex zabere rozhodně pádlem a pošle nás vpřed.

Ještě před nedávnem jsem se na hvozd těšil jako na místo, kde si má zkoušená elfí mysl konečně řádně odpočine. Nyní mě v nastalém tichu trápí obavy, jestli jsem svými činy nepřispěl k narušení jeho rovnováhy. Hledím na kalnou vodu a kladu si otázky, nebude-li vpád rybáků vlastně jen předzvěstí daleko větších pohrom.

Zašeptám modlitbu ke Třem matkám a poprosím Paní cest, aby ukázala nějakou schůdnější stezku.

Spolu s ostatními vpluji do Vrbětina hvozdu.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Když jsem dorazila k ostatním, začla jsem přemýšlet, jak vlastně tu kouli hluchoty zrušit. Chytím se za kroužek v nose a snažím se ze všech sil představit si kolem sebe tu bublinu hluchoty a pak ji rozpustit. Mhouřím oči soustředěním a uši mám sklopené dozadu, jako bych se chystala do rvačky. Hluchota kolem mne ale stále zůstává. Rex mě lehce poklepe po rameni. Po chvíli mi dojde, co chce a oddechnu si, naznačím, že je to výborný nápad. Nechám tedy marné snahy a začnu házet věci do lodě.

Přemýšlím přitom, jak je to zvláštní zvyk některých ras, že mluví i když nemají co říci. Přemýšlím, proč jiné rasy s oblibou provozují ve dvojicích či skupinkách nějakou činnost, která je dokonale zbytečná a nudná. Na žádný důvod nepřijdu, ale poděkuji bohům, že krollové tímto prokletím netrpí.

Když nasednu do lodě a zaberu, abychom se odpíchli od břehu, bodne mě v požrané ruce tak ostře, že mi z ní vypadne pádlo. Neslyšně zanadávám. Chvíli ruku si držím u těla než to aspoň trochu přejde, pak vylovím pádlo a výrazně něžněji nás odšprtnu.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

v naprostém tichu pádlujete tunelem po temné vodě, na které tu a tam plave ulomený kus ledu a přemýšlíte nejen o neklidné budoucnosti rybáků a hvozdu, ale i o své minulosti a o tom, co jste se na tomto patře naučili.

Odplouváte do Vrběnina hvozdu a získáváte další, již šestou úroveň.

Můžete si zvýšit jednu libovolnou vlastnost o +1.
Můžete si dále vzít jeden základní či pokročilý tah svého povolání, nebo tah své rasy.
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti