[HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... na Křižovatce ....

Měsíční bohyně, milost! Znovu už ne, prosím... bleskne mi hlavou, když ucítím známý troglodytí puch a vzpomenu si na svůj poslední odpočinek, který jsem strávil v polo-bdění a cele-zvracení.

Už se otočím a chci odejít zpátky za svými druhy, když se zarazím. Zvuky dávaní přeci neznamenají troglodyty, ale oběti podobné otravy, jaká potkala mne. V tom případě je mojí povinností před zrakem Měsíční bohyně těm nebohým stvořením pomoci. I když ta stvoření podle všeho nesmrdí o nic méně než samotní troglodyté...

Vezmu svůj hedvábný šátek, kápnu do něj trochu svého konvalinkového parfému a přitisknu si ho k nosu. Vykročím chodbou na sever.

"I kdybych měl jít údolím stínu smrdí, ničeho zlého se nebojím..."

PJ? Co mě potká dál na sever?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

...... smradlavé bojiště ....

Cilapi,
v malé jeskyňce, jejíž podlaha je tak z poloviny zakrytá zeleným slizem, leží hrdomada rozmanitých mrtvých těl. Pětice mrtvých troglodytů plní vzduch strašlivým zápachem, leží promíchaní s mrtvolami dvou rybáků a tomu všemu vévodí obrovské mrtvé tělo chůla, klepetnatého vodního monstra.

Nad hromadou se sklání čtveřice humanoidů s rybíma hlavama. Dva jsou na kolenou a silně zvrací, druzí dva se snaží chůlovi odervat hlavu.

Smradlavé bojiště
Smradlavé bojiště

Jakmile osvítíš jeskyni všichni čtyři zvednou hlavu, byť ti dva ztracející z těžka.

"Dro:w. Alb:ín." zamlaská jeden z nich a popadají svá kopí. Jeden z nich ze země zvedá i síť. "Chytíme ho:."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Hmm, ten sliz si docela věří, když si myslí, že proroste krollí kůží. A ještě víc je mimo s představou, že si mě ochočí a zotročí. Na to se mu dá říci jen jediné. "Nasrat!" pronesou mé rty neslyšně.

Pocit, že se něco snaží probourat mou kůží na chodidlech mne ale znervozní, začnu nad truhlou neklidně přešlapovat. Naštěstí chodba je tak úzká, že stačí se zapřít zády o jednu stěnu a chodidla hodit na druhou a jsem ze slizu venku.

Napůl visím a napůl sedím zapřená v chodbě, přemýšlím co dál a otírám si nohy o mokrý kámen. Chtělo by to ten sliz nějak vysušit nebo jinak zničit. Truhla je hned vedle mne, téměř na dosah. Odpíďalím se trošku dolů a stranou, ať na ni dosáhnu.

No, v této pozici nebude žádná sranda něco umíchat. Zalovím jednou rukou v truhle a vylovím průhlednou hořlavou tekutinu, která vznikla destilací skalního oleje. Smíchám to s jinou hořlavou látkou vzniklou zpracováním skořápek z gryčích vajec máčených v octě. Směs promíchám a rozstříknu po slizu kolem mne.

Výbušnina: SZ 3, hoří jen při zemi, dávám za to 1 MAG jako speciální efekt

Vylovím křesadlo, do klína si položím misku s troudem a snažím se vykřesat jiskry. Když troud zahoří, tak si uvědomím, že vlastně tu mou truhlu nemůžu nechat ležet na zemi, protože by mi mohla shořet. Na moment slezu na zem, misku s hořícím troudem položím na truhlu, truhlu vezmu do náruče a zase se pokusím zaklínit mezi stěny. No, s těžkou truhlou je to teda o dost horší, navíc ty osliznuté nohy strašně kloužou. Nakonec najdu trochu stabilitu a hořící troud vyklepnu z misky na zem. Po povrchu slizu se okamžitě rozeběhne modravooranžový plamen. Ucítím zespodu žár. Zapírám se vší silou nohama, abych nesklouzla níž k plamenům nebo nedej bohové přímo do hořícího slizu.

Navzory ohníčku pode mnou, těžké truhle, mokrým kamenům a oslizlému povrchu těla: Sadah:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)

No sice lýtka (a možná i stehna a zadek) se mi zapalují, na popáleniny ale nedojde.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Sadah,

vzduch se náplní prachem páleného slizu a ten na malý moment přebije troglodytí smrad.

Ze své nepohodlné polohy vidíš, jak se plameny blíží k troglodytům. Ti na to nedbají a stále jen stojí a nehnutě čučí.

Teprve když jim už notně zeslabený oheň olízne špičky nohou a spalí sliz pod nimi, najednou se proberou z letargie. V očích se jim objeví hrůza a okamžitě se dají na útěk chodbou dál na východ.

Co uděláš dál ty?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... smradlavé bojiště ....

Ryby? Nebo spíše... ryboidé? Ichytilidé? Ne, že by to bylo důležité, když si teď berou kopí a síť. Ovšem... ryby a síť? Zajímalo by mě, jak dlouho mě tyto věci budou tady v podzemí ještě překvapovat...

"Ale já nejsem dro:w," ohradím se trochu dotčeně a mimoděk příjmu rybáčí 'bublinovou' výslovnost, "Já jsem dro:wí op:ak - světlý elf z po:vrchu." Abych byl úplně upřímný, jsem vlastně spíš lesní elf, ale něco mi říká, že by mohlo být obtížné vysvětlovat rybám, co jsou to stromy...

Pozoruji jejich nehybné podezřívavé pohledy. Nebo prázdně nechápavé? Rybáčí mimika má dost odlišné výrazové prostředky a já jsem navíc zvyklý hledět lidem hlavně do očí - a ty rybí toho přímo neřeknou. Na každý pád hned neútočí, což je dobré znamení.

"Já... p:... p:řicházím vám nab:ídnout milost Měsíční bo:hyně," vzpomenu si konečně, proč jsem sem zamířil prve, "Její náruč vítá všechny živé p:... tvo:ry, po:máhá, uzdravuje..."

Cilapi:2D6+ → 8(4 +4 + 0)#CHA (Něco za něco)
7-9: 7-9: Cíl ti úplně nevěří, ale je ochotný udělat, co chceš. Vybírám si:
Nejprve naplním svůj slib, dodržím svou část dohody, dodám, co jsem slíbil. Cíl pak také udělá, co chci a bude to považovat za uzavřený obchod.
(Můj záměr je, aby ke mně byly rybáci spíše přátelští.)


"U:zdravu:je?" zotvírá několikrát svoji rybí tlamičku jeden z nic. Ani ti, kteří se nedáví, nevypadají dobře. Tedy, ne že by rybáci v elfích očích vypadali zrovna dobře - studení, jakoby slizcí tvorové se silným odérem - ale tihle vypadají, že docela strádají.

Zadržím dech a v duchu pošlu krátkou modlitbu Měsíční bohyni. Pak rychle přecupitám kolem mrtvých těl a opatrně se nadechnu až co nejdále od nich. Dva rybáci, co stojí na nohou na mě namíří kopí, která mají i ti, co se teď s námahou postavili, ale pokynou mi ke svým otráveným druhům.

Z brašny u opasku pomalu vyjmu symbol Tří matek - stylizovaný kmen stromu vyrůstající ze tří kořenů zasazený do Velkého kruhu - opatrně natáhnu ruku a položím dlaň na studený vlhký čumák jednoho z rybáků.
"Měsíční bo:hyně -chci říci- Měsíční Bohyně, dej nám svoji milost a uzdrav tyto živé tvory, neb i oni jsou součástí Velkého koloběhu... Herúni órava!"

Cilapi:2D6+1 → 11(4 +6 + 1)#1MAG (Uzdrav zranění)
10+: Vybírám 3:
Kouzlo neutralizovalo jed či nákazu.
Pacient není UNAVENÝ.
Pod vlivem kouzla jsem zahlédl myšlenky pacienta. Odhalí mi jedno tajemství.


Když cítím, jak se na mne Bohyně usmívá a mým tělem proudí její síla, s přivřenýma očima udělám prstem kruh na hlavě i druhého přiotráveného rybáka. Otrava z obou postižených zvolna mizí, dokonce jim v žilách začne proudit nová síla. Jen později si jejich těla, donucená takto z plných sil bojovat s otravou, vynutí řádný hluboký spánek.

Moji mysl ovšem na okamžik zahalí vize kalné vody, z níž se jako pstruh vymrští stříbřitá myšlenka. Zdá se, že krom uzdravení těchto tvorů, se mnou má Bohyně i jiné plány.

Ichtilidé?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

zatímco síla tvé bohyně očišťuje jejich těla od otravy, ty uvnitř jejich mysli zahlédneš malý záblesk naděje - naděje, že uzdraveni se budou moct účastnit svaté války, kterou chystá jejich vůdce.

Ve jménu nového boha, Kláby, a s jeho silou tvořit mráz, chystají se rybáci napadnout aboleta žijícího v jeskyni kousek odsud. Jejich velekněz už shromažďuje rybácké vojsko na břehu řeky jen kousek odsud a chystá se vést první úder.

Skupinka, kterou jsi uzdravil, se původně obávala, že kvůli otravě, kterou si odnesli z tvrdé potyčky s troglodyty, se nebudou moct útoku účastnit. Teď se jim ale ulevilo - uzdravení budou moci šířit slávu Kláby v podzemí.

"Tvá bo:hyně je mo:cná," pronese jeden z nich, když si uvědomí, že je mu lépe. "Měla by po:jmou:t Klábu: za cho:tě, u:tvo:řily by tak nepo:razitelný pár. Klába by vedl muže do: bo:je a Měsíční bo:hyně by u:zdravo:vala zraněné. Velká síla."

Klábové na tebe teď opravdu hledí jako na posla Měsíční bohyně, který jim přišel pomoct z povrchu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Nemám příliš radost z toho, že jsem vyléčením ichtilidů vlastně ohrozil jejich životy. Na druhé straně chtějí-li skutečně splnit svoji povinnost a to, čemu věří, kdo jsem já, abych je soudil? Svatá válka sice nezní jako něco, co by mělo přinést dobro, ale dost taky záleží, proti čemu se vede...

A právě z myšlenek na to, co je cílem rybáckého válečného tažení, mne zamrazí silněji, než by nejspíš dokázal Klábův mráz. Myšlenky nejsou slova, takže zatím nevím, jak přesně pojmenovat to, co číhá v hlubinách, ale dojem, který získám z rybáčích myšlenek, je strašlivý.

Prastaré monstrum z hlubin, temnější než nejčernější usazeniny na dně moří. Straší než první korály a s vůli ničivou jako příboj. Stoupá zdejšími tunely, vytrvalé a nezastavitelné jako příliv, plíživé jako mlha nad blaty...

Znejistím, zda všechny obrazy, které spatřila má mysl, patří vyléčeným rybákům, nebo jsem uzřel ozvěnu toho strašlivého vědomí. Začne mě svírat pocit cizí přítomnosti, možná ne přímo zde, ale v blízkých chodbách. Zdvihnu svoji mysl k Měsíční bohyni, ale její stříbřité světlo klouže pouze po hladině černých hlubin. To, co zde číhá, je starší než kterákoli ze Tří matek...

'... dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá...'

Náhle mi dojde, že rybáci něco takového těžko porazí, ať už za nimi stojí ten podivný Klába - možná nějaký nižší duch či dokonce bůžek - nebo ne. Na chvíli zapomenu na své druhy čekající v nedaleké jeskyni a dokonce i na Hadešadah. Je třeba jednat, než bude pozdě.

"Za chotě nejspíš ne," odpovím mírně nepřítomně na rybáčí návrh, "Jsou každý dost... jiný. Ale nic vám nebrání přijmout milost Měsíční paní a uctívat ji obdobně jako Klábu. Teď mě ale zaveďte za svým veleknězem. Měsíční paní si přeje nabídnout svoji ochranu celému vašemu... klanu? ... a je třeba zjistit, co na to... Klába."

Nechám se uvést k veleknězi jako vyslanec své Bohyně, která jim přišla také nabídnout svoji pomoc (aniž by nějak odmítala Klábu). Jak mě velekněz příjme?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

..... na břehu řeky ....

Cilapi,

rybáci nechají chůla chůlem a vyrazí s tebou chodbou na sever. Minete menší místnost s podlahou pokrytou zeleným slizem a následně dorazíte až do velké jeskyně na břehu řeky.

Na hladině řeky plave velké množství podivných ledových plavidel - jsou to v podstatě k sobě navršené nepravidelné kusy ledu, přivázané jeden k druhému nepříliš pevně vypadajícími vlákny zeleného slizu, který pokrývá podlahu všude kolem.

Mezi všemi těmito plavidly je jeden opravdový vor z noh houby dřevovky a na něm stojí socha z hrubých kamenů, zamotaná pavučinami. Místo hlavy má lucernu, která modře září a jde z ní chlad, pod křídly z z pavoučích nohou a pavučin se skrývají dva kostěné pařáty, které drží meč, jehož ostrá čepel se v modravém světle leskne.

Voda kolem tohoto voru je zmrzlá a dvojce silnějších rybáků s velkými kleštěmi odlamují ledový blok a vyrábí další ledové plavidlo.

Na všech plavidlech jsou necelé dva tucty rybáků, a i když je jim zjevně chlad, vypadají odhodlaně. Pár dalších ještě čeká na břehu. Starší či nemocní postávají u skupinky asi deseti rybáckých dětí. Zbytek je připraven k boji a čeká na to, až jim bude připraveno poslední plavidlo.

"Nů:l-ga-lů:pe," zavolá tvůj doprovod na rybáčího kněze, který je na onom voru se sochou a dohlíží na budování ledového plavidla. "To:hle je elf z po:vrchu:," volají přes vodu a ukazují na tebe, "a je po:slem Měsíční bo:hyně. Měsíční bo:hyně nám po:může v bitvě, je mo:cná sko:ro: jako: Klába. U:mí léčivé zázraky."

Kněz se otočí a prohlédne si tě. "Do:bré znamení. Po:jď se nalo:dit, elfe z po:vrchu. Chystáme se do: války. Bu:deme bo:jo:vat mrazem i o:štěpy tam, kde Bu:lba-Slo:p zklamal. A s Měsíční bo:hyní po Klábo:vě bo:ku: bu:deme nezastavitelní. Po:razíme temno: z hlu:bin."

Pak se zamyslí a nedbaje na to, co si budou o jeho dotazu myslet ostatní rybáci, se tě zeptá. "Ty, elfe, nemáš náho:dou: zku:šeno:sti s velením v bo:ji?"

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

.... troglodytí stráž ....

Když plameny pode mnou dohoří, zkusím opatrně palcem nohy, jestli už není podlaha horká a pak slezu dolů.

Do lahvičky naberu trochu sesmaženého slizu a uložím do truhly.

Rozhlédnu se.

No, vypadá to, že tady v téhle části podzemí chcípl pes - minimálně ten smrad tomu nasvědčuje - ale přesto mi nedá, abych aspoň nenakoukla, kam to vede dál.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... na břehu řeky ....

'Tak tohle že má být ten Klába?' pomyslím si při pohledu na sochu vyrobenou způsobem 'co jeskyně daly'. Čekal jsem modlu nějakého nižšího bůžka, ať už skutečného či vymyšleného, ale tahle opravdu vypadá, jako by byla postavena nedávno, nikoli podle nějaké starší předlohy, ale momentální inspirace. Což by i dávalo smysl - nebýt to tak dokonale nesmyslné - když uvážíme, že Klába má nahradit selhavšího Bu:lba-Slo:pa.

Na druhé straně... vzpomínám si na traktát jistého filozofa, který tvrdil, že všechny bohy ve stvořili lidé, a to právě z toho důvodu, aby se mohli stát lidmi. Byly to docela zajímavé úvahy, i když celkový dojem autor zkazil tím, když začal tvrdit, že to prakticky znamená, že žádní bohové ve skutečnosti neexistují. I tak to však muselo být kvalitní dílo, jinak by autora osobně nenavštívil Oghma, bůh moudrosti a inspirace, aby mu poděkoval za podnětné myšlenky k přemýšlení.

Z přemýšlení mě vytrhne otázka rybáčího kněze.

"Eh? S vedením v boji? Totiž... nějaké zkušenosti mám, pravda...," připustím. 'A ty mi úplně stačily,' dodám v duchu.

"Já... o:... o:.. o:bávám se, že jsem se nepřišel tak ú:plně přidat k vaší... válce," začnu trochu nervózně, "i když zničení temna je jistě chváliho:dná věc. Já jen..." Rozhlédnu se po naleděných rybácích. Je jich docela dost, ale obávám se, se souboj s netvorem, či jinou strašnou silou, není tak úplně otázka počtů. Chtělo by to spíš nějakého hrdinu, či nejlépe celou družinu takových, jenže kde tady něco takového vzít?

Vzpomenu si na svůj boj s démonem po boku pana Elrica. S tím by se snad už dalo pracovat... a když uvážím, že nás pak přišla zachránit Brandy a dost možná vlastně i Hadešadah...

"Poslyš...é... Nů:... Nů:l...ga...lů:pe," poškrábu si špičku ucha, "Měsíční paní vám přišla nabídno:u:t milo:srdenství a naději. Naději, ro:zu:míš? Nechceš... nechtěl by Klába... o:dlo:žit ten ú:to:k? A raději o:dvést svů:j lid do bezpečí? Třeba dál po: pro:u:du: by měl být nějaký hvo:zd. Tam by mo:hlo: být bezpečněji. Alespo:ň na čas... Třeba by se vám," - povzdechnu si, protože vím, co je moje povinnost - "třeba by se nám po:dařilo: najít nějaké další spo:jence, co: by stanuli po: vašem... hmm, myslím, že by bylo lépe říci- kteří by přitažení mo:cí velkého: Kláby, a možná i moudrostí Měsíční paní, t:ou:žili zú:častnit se velké bitvy s temnem z hlu:bin."

S nadějí pohlédnu na kněze, který vypadá na všechno, jen ne na zcela příčetnou bytost.

"Co myslíš?"

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Nůlgalůp se nejprve tváří nedůvěřivě, ale když přijde řeč na dočasné útočiště a hvozd začne hledět přemýšlivě. Podrbe za žábrou a odpoví: "A jak máme věřit, že tam v po:dzemí o:pravdu: nějaký hvo:zd je? Nejsi náho:dou: ty jen nějaký přelu:d, vyčaro:vaný zlem z hlu:bin, aby nás svedl na zcestí a sebe zachránil před Klábou:…?"

Při tom se podívá tobě a raději i sobě pod nohy a do klidné černé vodní hladiny, pokryté tenkou vrstvou temného ledu.

Cilapi,
nabízíš útočiště, chceš aby odložili útok. Vyhodnoť si NĚCO ZA NĚCO.

10+: Uvěří ti a hned se vydají na svých lodích dál po proudu,Ve hledat
7-9: Uvěří ti a hned se vydají na svých lodích dál po proudu, pokud zároveň dostanou důkaz, že je to i Klábova vůle, nebo pokud dáš něco (případně sebe) jako záruku, že opravdu dál najdou útočiště a spojence.
6-: PJ bude na tahu.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"To: je..."

Cilapi:2D6+ → 4(2 +2 + 0)#CHA (Něco za něco)
6-: Potíže!


"... vlastně docela logické podezření," připustím a v zamyšlení přestanu na chvíli 'kuňkat'.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v jeskyních s temným slizem ....

Hadešadah,

pokračuješ tunelem dál na východ. Jakmile přejdeš spálenou zemi, podlaha je znovu pokrytá černým slizem.

Jaké opatření uděláš, aby ses ho nedotýkala? Nebo půjdeš dál přes něj?

Tunel dál se hodně klikatí a hned v první zátočině je troglodytí smrad velmi silný, musíš projít se zadrženým dechem. Když zátočinu mineš, dál už je zase o něco slabší a je tam dýchatelno.

Projdeš malé rozšíření do jeskyně, v jejíž jižní části leží několik ohlodaných koster humanoidů s lidskými hlavami.

Nakonec dorazíš do ústí větší jeskyně, táhnoucí se na východ. Troglodytí puch v ní je opět o něco silnější, protože přímo uprostřed, na vyvýšené plošině, stojí v černém slizu tucet troglodytů.

Jeskyně s temným slizem
Jeskyně s temným slizem

Zírají na tebe a tvé světlo úplně stejně tupě, jako předchozí trojička a úplně stejně tupě vůbec nic nedělají. Na stěně nad nimi vidíš na zdi neumělou kresbu jakéhosi trojnohého tvora s velkou tlamou, dvojicí žahavých chapadel a jedním chapadlem plným očí. Pod ním pak je nakresleno velké množství siluet dvounohých postaviček s rybími hlavami, kteří se tvorovi klaní.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v rybáčím přístavišti ...

Cilapi,

Nůlgalůp se po tvém konstatování otočí na tebe a v očích se mu objeví hněv. "Ty jsi o:pravdu: zvěd zla z hlubin?" oboří se na tebe a dupnutím.

Jenže jak dupne, celý vor se rozkýve. Led kolem něj popraská a konopná lana, kterými jsou dřevovky svázány k sobě trochu povolý a smýknou se. Celá klábova socha se mírně posune, jeho levá ruka se uvolní z místa, kde byla nalepená rybáčím slizem a padne dopředu, jen aby se o pár centimetrů dál zachytila do pavučiny plandající z křídla a zastavila se v hrozivém gestu.

Gestu, ve kterém Klába svým mečem ukazuje přímo na kněze.

"Óóóóó!" zahučí to mezi rybáky a kněz vyjíkne zděšením. "Ó: mo:cný Klábo:, nechtěli jsme se pro:tivit tvé vů:li. Teď vidíme, že tento elf o:pravdu: přišel z tvé vů:le a jeho radami bu:deme se řídit!" začne odprošovat polorozpadající se sochu a poklekne na zem.

A ve chvíli, kdy klečí, ono gesto, které ještě před chvílí ukazovalo na kněze, dál ukazuje vpřed. Do temnoty po proudu řeky.

"Óóóó!" zahučí to podruhé mezi rybáky a kněz, stále přikrčený k zemi se otočí a pohlédne do temnoty.

"U:ž ro:zu:mím! Nemáme dále o:tálet. Tak pro:to jsi nám po:slal do: cesty mu:drce, co: ti dal sílu:. Tak pro:to: jsi nás nechal po:vstat jako: silnou: armádu:. Naším ú:ko:lem není bo:jo:vat ze zlem v hlu:binách. Naším ú:ko:lem je získat no:vý do:mov dál po: prou:du. Naším ú:ko:lem je DO:BÝT HVO:ZD!"

Další slova, která kněz vykřikuje už zaniknou v hlasitém skandování. "DO:BÝT HVO:ZD! DO:BÝT HVOZD!" a rybáci začnou bidly a pádly z kostí a zmrazků pádlovat. Protože na něco takového nebyli připraveni a teď je popadlo strašlivé nadšení, je rozjezd poněkud živelný.

První lodě téměř okamžitě mizí za zátočinou, zatímco poslední přitahují ke břehu, aby na ní naložili i rybácké děti a starce, moc u toho nedbají, že bude přetížená. Mezi tím vším kličkuje Nůlgalůp s Klábou na svém voru a horlivě ti děkuje: "Ještě že tě Klába přivedl nám do: cesty. U:kázal jsi nám bu:dou:cnost! Hvo:zd bu:de náš. Mo:c děku:jeme to:bě i Klábo:vi!" chrlí ze sebe bublavě, ale když zkoušíš něco namítnout, přes skandování ostatních rybáků tě neslyší. Nebo slyšet nechce.

Začal velký rybácký exodus z Pokroucených jeskyň do Vrběnina hvozdu.

Pojedeš s nimi? Nebo si někde vystoupíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Tahle část podzemí patří mrzákům přes smysly, jedni nevidí, tihle smraďoši zase určitě nemůžou mít čich, protože by je vlastní smrad zabil. Namočím si hadr do octa a dám si jej přes pusu, smrad je pořád děsný, ale aspoň se mi žaludek nepřevrací naruby.

Hmm, tak tady nechcípl pes ale nejspíš nějací lidi. To nic nemění na tom, že je tu akorát puch a nuda.
Otočím se nazpátek a vydám se na sever za ostatními.

Zvědavost mi ale přece jen nedá a aspoň nakouknu do té neprozkoumané chodby, co odbočuje doprava těsně předtím, než dojdu k hákovcům.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti