[HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

V poskakujícím světle lebky se snažím ty podivné tvory rychle spočítat. Zákruty jeskyně mi to příliš neusnadňují, ale nakonec i podle klepavých zvuků odhadnu jejich počet zhruba na půl tuctu.

"Na vyhnutí se boji, který není nutný, není nic zbabělého," šeptnu rychle a udělám krok zpět, "A podle toho, co vím, bychom se hlouběji do hory měli stejně dostat spíš po řece. Možná že jsou dál v jejich doupěti ostatky nějakého méně moudrého dobrodruha či nějaký zatoulaný kus vybavení, ale za to riziko to dle mého soudu nestojí... Zkusil bych se raději plavit dál. Třeba najdeme nějaký jiný přístup do jeskyní na tomto břehu řeky nebo prostě pokročíme dál bez boje. Ani to by nebylo málo."

I když jsem trochu ustoupil zpět, stále pozoruji krollčina záda a hlavně stěny a strop nad ní, připraven kryt ji i nás střelbou z luku.

Hadešadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

"Jen něco zkusím. Vypadá že jsou slepí jako ..." zamyslím se a hledám vhodné přirovnání, padne mi na mysl slepýš, ale to je blbost. "Prostě úplně!"

Když se zkusím udělat neslyšitelnou, tak to snad bude v klidu, podle čuchu přece nemůžou být schopni mě trefit.

Stisknu pevně v prstech kroužek, pekelně se soustředím a zkusím myslet úplně stejně a na stejné věci, jako předtím, když mě udělal nenápadnou.

Oddechnu si, když uslyším kolem sebe úplné ticho a chystám se vyrazit. Pak si ale uvědomím, že nestačí, aby zvuk byl kolem mne pohlcen, protože tím pádem by mě hákovci našli ještě snáz, byla bych jediné místo v této jeskyni, které nevytváří ozvěnu. Chytím kroužek znovu a silou vůle z něj ždímám magickou sílu, aby se místo, které zvuk pohlcuje zvětšilo přes většinu jeskyně. Hlava se mi tím úsilím málem rozskočí.

Uff. To snad bude stačit. Utřu si hřbetem ruky nos a zůstane mi na něm menší krvavá šmouha.

Kývnu na ostatní a vydám se mezi hákovce, chci omrknout, jestli se tam neválí něco zajímavého a pak prozkoumat chodbu na jih, bezprostředně u ní totiž není žádný hákovec.

Magie pohlcování (zvuk) Sadah:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)
okolní zvuk – na vzdálenost HOD kolem cíle nastane dokonalé ticho



No, úplně bezpečné to courání se mezi nimi stejně není, tak ještě jeden hod

Navzdory zakrnělým smyslům (OBR): Sadah:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

jižní jeskyni prozkoumáš jedině tehdy, pokud bublinou ticha zmatení hákovci po tvém průchodu zahradí cestu ostatním a tobě cestu zpět.

Leda že by je Cilapi, Rex nebo Glom nějak OBRatně zaměstnali či ještě víc zmátli, a tím ti POMOHLI.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Opatrně!" zašeptám s mírnou úzkostí, když se Hadešadah vydá pomalu vpřed a překvapeně zjistím, že z mých úst nevyjde ani hlásek.

Zmateně zamrkám a můj udiveně zamyšlený výraz nezmizí ani ve chvíli, kdy se od nás krollka vzdálí a okolní zvuky se vrátí.

"Překvapenej?" ušklíbne se Rex, "Myslel jsem, že po tom vašem létání, tě už podobné věci nevyvedou z míry... To JÁ bych mohl vyprávět, co pradivnýho jsem ji viděl dělat. Něco bylo i docela nechutný... Nebo se snad divíš její kuráži? Ani to by tě už nemělo..."
"Vím, že je statečná," zavrtím hlavou, "Ani její magii se nedivím, i když bych od nižších- i když bych v jejím případě čekal více zaříkávání a méně přímé práce se soustředěním. Já jen... prostě se divím, že ji něco takového tak rychle napadlo, když..."
"... když tebe ne," doplní mě Glom a odfrkne si.

Nemám čas goblince odpovědět. Mlaskání hákovců nabere na intenzitě i tempu, jak se marně snaží 'prohlédnou' skrze Sadašino kouzlo. Začnou také divoce klepat háky o sebe, jak se pokouší společně něco vymyslet. Nakonec dva nejodvážnější seskočí dolů a začnou se s háky nataženými před sebou opatrně přibližovat k pro ně 'neprůhledné' kupoli ticha.

Natáhnu tětivu a vystřelím. Šíp zazvoní o východní stěnu nedaleko jednoho z nich. Hákovci se zarazí a otočí se.

"Co blbneš?" zavrčí Rex, "Chceš je na nás natáhnout? Jak jí to má pomoct?"
"Neblbnu... Jen něco zkusím," odpovím a seberu ze země několik větších kamenů, kterými křísnu o sebe. "Skrííí - skrííí," zavýskám pak ve vysokých tónech hlasem školeným ze zpěvu hymnů pro Měsíční bohyni. Hákovci se začnou zmateně rozhlížet, jak skalní dóm naplní nezvyklá ozvěna.
"Skrííí!" zapištím směrem kde jsem ve světle Hadešadažiny zářící lebky zahlédl chodbu na východ a hodím několik kamenů tak, aby co nejvíce zaduněly o stěnu u jejího ústí.

Cilapi:2D6+2 → 11(3 +6 + 2)#OBR(Pomoc)
Trefa 10+: Hadešadah má +2 k hodu.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

zmatení hákovců dosáhlo maxima. Jsou trochu vyplašení, freneticky klepou svými háky ve snaze překřičet jeden druhého a zcela ztratili přehled o dění na zemi i poloze tiché bubliny.


Cilapi, Hadešadah,
díky zmatku v jeskyni je situacei přibližně následující:

Pokud by se Cilapi, Rex a Glom chtěli rychle vydat za Hadešadah na jih, mohou to zkusit. S ohledem na situaci to bude HLAVNĚ NENÁPADNĚ.

Nebo můžete vyčkat na severu a nechat Hadešadah prozkoumat jižní chodby, aniž by Hadešadah hrozilo, že bude oddělena od ostatních. Pouze pokud až se bude mezi hákovci vracet, bude si muset znovu vyhodnotit tah MAGIE POHLCOVÁNÍ.

Bude-li Hadešadah pokračovat sama dál, ochranné pole jí vydrží, dokud nebude znovu nuceno pohlcovat nějaké zvuky nebo ho sama nezruší.



Hadešadah,

Když nahlédneš do chodby, vidíš že se rozdvojuje. Má po pár krocích odbočku směrem na východ a pokračuje také dál na jih, kde se klikatí.

Tunely na jih od hákovců
Tunely na jih od hákovců

Ze zvyku chceš dvakrát mlasknout, abys z ozvěny odhadla, jak chodby pokračují a také se zaposloucháš do vzdálených ruchů a zvuků, ale neslyšíš nic, než absolutní ticho své magické bubliny.

Vrátíš se, nebo budeš pokračovat dál? A kam? A co udělá Cilapi, Rex a Glom?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Ohlédnu se po ostatních. Cilapi tam legračně mlátí šutrama o sebe a otvírá a zavírá pusu. Hákovci se z toho můžou posrat.

Usměju se na kamarády a než zajdu za roh, naznačím, že budu pak pokračovat dál na jih.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Skrííí!" pokusím se už tak vysoký tón ještě trochu vytáhnout, ale musím rozmrzele přiznat, že už není čistý. Zkusí to znovu.
"Myslím, že by to už mohlo stačit," ozve se Rex s rukama na uších.
"Skrííí?"
"Už je pryč, zvládla to a zamířila do tunelu na jih."
"Skrííí! ...eh, chci říci... vi-hí!"
Rex sundá své mohutné dlaně z uší a do pravé si rovnou ztěžka opře čelo.

"Co budeme dělat teď?" zeptá se Glom, když se trochu stáhneme zpět, abychom hákovce zbytečně nedráždili. Jen goblinka občas vykoukne, aby zkontrolovala jižní tunel i samotné hákovce, které je jediná z nás schopna vnímat i ve tmě.
"Počkáme," pokrčím rameny, "Snad se Hadešadah brzy vrátí, jen co zjistí, jestli je za hákovci něco zajímavého."
"A to mezitím nebudeme nic dělat?" ujistí se Glom, která začne cosi žvýkat.
"Kdybychom našli nějaké kosti, mohl bych zkusit napodobit to jejich ťukání. Myslím, že jsem je tím tlučením o kameny trochu neplánovaně rušil ve snaze na něčem se dohodnout... Zdá se ale, že se i teď o čemsi dohadují. Slyšíš, jak se často mění rytmus?"
Glom nakrčí čelo a našpicuje své špičaté uši. Neumí je natáčet tak hezky jako Hadešadah, jejich malé pohyby mi spíše připomenou to, na co jsem zvyklý z domova od ostatních elfů. Pak se její drobná tvář, pravda s trochou nadbytečné kůže, roztáhne do širokého úsměvu.
"No fakt! To mě teda polej celý záda!" vypískne užasle, než na moje napomenutí ztiší hlas. Pak se trochu zasní. "Připomíná to povídání skřetích bubínků. Na povrchu se tak prej dokázaly domlouvat kmeny v celé hordě... Tady dole to používáme jen u obřadů, ale znám i pár písniček. Moje nejoblíbenější je taková hezky skočná, s čupr rytmem. Jmenuje se 'Smrt elfům' a-"
Když se goblinka zarazí uprostřed věty, rozpačitě se na mě podívá.
"Tak hlavně že už nekvílí tuhle maestro," přeruší Rex nastalé ticho, "Protože kdyby chtěl zase začít, dám určitě přednost té tvé skřetí odrhovačce."

Počkáme, dokud se Hadešadah nevrátí nebo nedá nějak najevo, že má problémy. Mezitím zkusím odhalit nějaké vzory v ťukání hákovců.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

pokračuješ chodbou a dojdeš až na malou křižovatku. Severní i jižní chodba je pokrytá nějakým temným slizem.

Křižovatka se slizem
Křižovatka se slizem

Ze severní chodby cítíš vlhko a slabý pach mrtvolné rybiny. Z jižní mnohem nechutnější smrad živočišný. Stále nic neslyšíš.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

frenetický klepot se pozvolna uklidňuje a vrací se mu řád. Klepání z jedné strany střídá druhé, jako by šlo o rozhovor, byť to vypadá spíš na neustálé kladení otázek na které nepříchází odpověď.

Víc toho ale nerozpoznáš.

Jen tak, bez něčeho dalšího, zvláštního, hákovcům porozumět nepůjde.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

No to jsem zase měla kam vlézt. Doufala jsem, že tu najdu nějaký poklad a budu řešit, jestli nejdřív zlato nebo drahokamy. Místo toho je tu akorát sliz a řeším jestli nejdřív rybí smrad nebo savčí.

Vykročím na jih do toho puchu, ať to mám za sebou.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

po prvních pár krocích začneš našlapovat opatrně, protože tmavý sliz je kluzký a slizký.

= Neopatrné a rychlé pohyby v oblastech slizu jsou NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+OBR,
10+: Udržela jsi balanc
7-9: Vyber si 1 z:
= Sklouznul ajsi někam, kam jsi nechtěla (určí PJ)
= Natloukla sis a způsobila LZ.
6-: Sklouznula jsi někam, kam jsi nechtěla (určí PJ) a u toho si natloukla (LZ).


Zároveň máš všude po svém těle takové to nepříjemné mrazení, jako by tě někdo sledoval, když se nedíváš. I když se ale několikrát ohlédneš, nikde nikoho nevidíš, jen ten sliz a cítíš strašný puch.

Dojdeš opatrně za zatáčku a pošleš lebku posvítit do malé jeskyně za ní, potom opatrně nahlédneš.

Troglodytí hlídka
Troglodytí hlídka

Uvnitř stojí trojice troglodytů a tupým, nepřítomným výrazem, hledí na lebku.

Co uděláš? Nezapomeň prosím, že pokud se k nim přiblížíš na DOTYK, puch už bude natolik silný, že si budeš muset vyhodnotit tah Puch:
Strašně smrdím. Hoď+ODL.
10+: Vydržel jsi to a až do TÁBOŘENÍ jsi získal imunitu.
7-9: Přiotrávil ses. Máš -1STÁLE, dokud jsem blízko, pak to přejde. Příště si házej znovu.
6-: Otrávil ses. Až do TÁBOŘENÍ máš -1STÁLE v blízkosti troglodytů, příští TÁBOŘENÍ celé prozvracíš a pak to teprve přejde.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... na sever od kolonie hákovců ....

"Myslíš, že je v pořádku?" zeptám se trochu nervózně Rexe.
"Odešla sotva před chvílí," odpoví nevzrušeně, "Dej jí trochu času."
"Ale co když se jí něco stane?" nedá mi to.
"Je to dobrodružka," vmísí se do hovoru Glom, "Určitě se jí něco stane. Dobrodruhům se pořád něco stává..."
"To mě mělo uklidnit?"
"Ne," připustí goblinka, "Ale hele - je velká a má svůj kyj. Nebo biják nebo co. A lítací svítivou lebku. Já bych si spíš dělala starosti o ty, na které narazí..."
"To je vlastně pravda," připustím, "ale co když ji přemohou její primitivní pudy a ublíží někomu, komu by neměla?"
Chvíli je ticho, během nějž si mě oba moji společníci prohlížejí.

Nakonec si Glom povzdechne a podívá se na Rexe: "Teď zase chvíli ty."
"Heh," ušklíbne se válečník, "Mám pocit, maestro Cilapi, že estli někdy Hadešadah 'přemohou její primitivní pudy', hlavně teda ty brutální, budeš první, kdo se to dozví. Každopádně, jestli nedokážeš ani pět minut v klidu čekat a hlavně u toho být alespoň chvíli zticha... co kdybys třeba zatím prozkoumal tu odbočku, co jsme minuli, jestli fakt vede zpátky k hákovcům. Kdyby se něco podělalo, ať alespoň víme, jaký máme možnosti."
"Dobrý nápad," usměji se, když se moje myšlenky konečně přestanou zaobírat čím dál více nepravděpodobnými scénáři možného Sadašina ohrožení, momentálně představované obří rybou a černými chapadly, "a Glom ti tu nechám jako rychlou spojku. Je v tom vážně dobrá."
"A umí taky mlčet?" povzdechne si Rex.
"No jasňačka!" zazubí se goblinka, "Já kdybych ti měla vyprávět, v čem všem jsem dobrá. To jenom Jek, ten nevděčník jeden náčelnická, ten vůbec nevěděl, co ve mně má. To třeba takhle jednou..."

Vezmu svůj luk a zamířím kousek zpátky, abych zjistil, kam vede odbočka na východ, kterou jsme před tím minuli.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

vrátíš se do odbočky a projdeš klikatou chodbou na křižovatku tunelů.

Křižovatka
Křižovatka

Jižní odbočka vede zpět k hákovcům.

Severní ústí do malé místnosti, ze které se ozývají zvuky dávení a zvracení a line se odtamtud strašlivý pach. Je to směs rybiny a smradu z troglodytů.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

... v chodbách se slizem .....

Podívám se se zaujetím na svá chodidla, s každým došlápnutím se protlačuje sliz nahoru mezi prsty. Určitě by to ještě mlaskalo, kdybych nebyla utlumená. Chvíli přemýšlím, jestli by chození po té kluzké břečce bylo bezpečnější s botama nebo bez nich, ale vzhledem k tomu, že žádné boty stejně nemám, nechám úvah a opatrně kráčím vpřed a opírám trochu o palcát jako o hůl.
Navzdory slizu:Sadah:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)

Párkrát se sklouznu, ale nějakým zázrakem sebou nefláknu.

Jak se blížím k těm smraďochům, musím si zakrýt nos dlaní.

Ten pocit, že mě někdo sleduje, je čím dál silnější. Co to sakra je?

Složím opatrně truhlu ze zad, pořád se snažím pohybovat tiše i když je zbytečné. V tomto smradu kroužek z nosu na zjišťování něčeho používat nebudu, už jednou mi nos málem usmažil, tady by mne to mohlo zabít. Místo toho zkusím něco jiného, vyškrabané zaschlé zbytky z destilace, rozdrcené na prášek vezmu do hrsti a hodím směrem k nim. V tu chvíli mi k nosu zalétne téměř osvěžující pach spálených chlupů a čpavku.

Podivné vidění: Sadah:2D6+1 → 7(2 +4 + 1)
kde je čumil?
na co si dát největší pozor?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

když magie potká jinou magii, většinou je to doprovázeno všeličnými vizuálními efekty, jako jsou spršky jisker, malé duhové obláčky či tetelení se vzduchu spojené se zášlehy drobných plamínků nebo blesků.

Přesně to se stalo i ve chvíli, kdy jsi před sebou rozprášila zbytky z destilace a ty se snesly na sliz na zemi.

Najednou vidíš, jak skrze sliz probíhají tenoulinká magická vlákna, prorůstají jej jako by to bylo magické podhoubí a rozlézají se všude, kde se sliz dostal.

Podíváš se znovu na trojici troglodytů a vlákna jim prorůstají po kůži v několika svazcích, které se táhnou od nohou, přes hruď a záda až k hlavě, do které jakoby vrůstají a končí v ní.

Ryhle se podíváš i na své nohy a tělo. I tam jsou patrná tahle vlákna, jen na rozdíl od troglodytů ještě nezarostla, teprve se po tvé kůži natahují, ohmatávají ji, jako by tě zkoumaly a pozorovaly. A z toho přesně pramení ten podivný pocit.

Dej si pozor na sliz, ve kterém šlapeš. Je to nějaká zvláštní substance, schopná telepatického pozorování a nejspíš i ovládání tvorů, kteří se jej dotýkají.

Protože pod tvýma nohama se magická vlákna spoutávají do silnějšího svazku, otočíš se do chodby za sebou a znovu rozprášíš trochu detekčního prášku. Silný svazek pokračuje chodbou a míří do druhé odbočky - do té, která smrděla rybami a táhlo z ní vlhko.

Ten, kdo tě s pomocí slizu sleduje, se nachází někde hluboko v řece či za ní.

Troglodyté se ani nehnou, sledují stále tvou lebku, připraveni k případné potyčce.

Jen tak tě dál jít nenechají .. a zdá se, že jsou slizem ovlivnění tak, že nebudou chtít komunikovat.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů