[HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

ač Daribeth vstala zprudka, po uklidňujících Cilapiho slovech se zvolna usadí zpět na houbu, vedle bezvládného těla démona.

"Tak vysvětlujte, poslouchám," pronese a hledí na vás podobně smířeným a tupým pohledem, jakým ještě před chvílí hleděla na žábu na svém klíně.

Co jí povíte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Když Cilapi zmíní, že bychom toho démona vrátili, tak na něj vytřeštím oči. To snad nemyslí vážně, vždyť by se tak skvěle destiloval. Ale dobře, když to slíbil, nebudu mu to kazit. Stojím nad tou zrůdičkou, ruku mám připravenou na palcátu a doufám, že udělá rychle nějakou nepředloženost, abych ji mohla rozflákat.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Sám jsem trochu překvapen, jak dobře mé mámení zafungovalo. Ostatně dělal jsem ho poprvé...

"Tak tedy, kde začít..." řeknu mírně rozpačitě a podívám se na ležícího raracha. Sám si nejsem jist, co přesně se stalo, ale rychle mi dojde, že by to mohla vědět Hadešadah. Tahle krollí šamanka je samé překvapení.

"Předně... tvého... Týhu... jsme nijak neproměnili. Ostatně sama jsi na začátku říkala, že nevypadáme jako démoni a měla jsi pravdu. Já sám jsem služebník Měsíční bohyně... a přináším sebou její milost, nikoli ďábelské svody.
A všichni vůkol jsme dobrodruzi. A ti si pomáhají, ne škodí," řeknu přesvědčeně.

"Vždyť ty sama jsi dobrodruh, nebo ne? Co tě vlastně přivedlo sem do podzemí? A proč Urgala netuší, kde jsi? Neví snad, že jsi v Kobkách? Jste si nepochybně blízké... to ses jí nesvěřila? Nebo jste se snad pohádaly?"
Tahle otázka mi vytane na mysl a tak ji položím. Snažím se pomocí ní ale také přimět Daribeth, aby vzpomínala a především, přemýšlela. Když bude myslet sama, bez rarachova našeptávání, snad si uvědomí, že její současný stav není v pořádku, ale že toho příčinou nemůžeme být my.

Když ji přiměji přemýšlet o tom, co před tím zažila, opatrně se vrátím k současnosti.
"Tenhle... Týha... zřejmě upadl do hlubokého spánku. Buď za to může ta stará houba, vůle Bohyně, či něco docela jiného," podívám se na Hadešadah, "ale důležité je, že jen přijal svoji pravou podobu.
Vím, že to bude těžké přijmout, ale jsi čarodějka - mistryně vysokého umění - ty víš nejlépe, co je takovýto tvor zač a jaké podoby na sebe dokáže brát. Vzpomínej..."

Dám jí čas se zamyslet a přijít samotnou na to, co by to mohlo znamenat. Když ale vidím, že ji takový závěr leká, a bylo by proto pro ni obtížné ho hned přijmout, nabídnu jí o něco snesitelnější verzi.

"Netvrdím, že tě chtěl hned podvést - to musíš nejlépe posoudit ty sama - ale je docela možné, že přijal jinou podobu, jen aby se k tobě dostal blíže. A jeho rady... řekněme, že ne každá rada, i když od přítele, musí být pro druhého ta nejlepší. Navíc tahle stvoření... bývají při nejmenším sobecká. Třeba tě chtěl udržet jen sobě blízko... a daleko od Urgaly.
Vždyť kdyby jsi nalezla svoji drahou přítelkyni, nebyl by už jedinou osobou, které nasloucháš. Nebyla bys tu jen pro něj, neřídila by ses vždy jeho radami. Byla bys samostatná a se svými blízkými... Možná i proto se tě snažil 'chránit' až přespříliš, i když Kobky - hlavně směrem nahoru - nejsou tak nebezpečné, jak by se mohlo zdát. Rozhodně ne teď, když jsem jimi právě prošli..."

Znovu se odmlčím a po chvíli vezmu opatrně elfku za ruku. Zpočátku ucukne, ale mámení stále působí. Stále se na mě dívá jako na přítele a navíc... v tuho chvíli zoufale potřebuje někoho blízkého.

"Já chápu, že jsi zmatená a vystrašená... ale nezapomínej, že jsi elfka. Byla jsi nadána moudrostí Bohyně, jistě dokážeš svým rozumem rozluštit i tyto hádanky a klamy. Jsi silná a sebevědomá bytost, dokážeš vlastní odvahou i chytrostí cokoli, co si vytyčíš. A pokud i tak cítíš zmatek - nahlédni do svého srdce a zeptej se tam, co je opravdu důležité. Rozum může být zastřen, kterýmkoli ďábelským či šíleným jazykem, ale ryzí cit je světlem Bohyně. Láska je silnější než všechna kouzla."

"Ve skutečnosti je důležité jenom jedno... chceš zase spatřit Urgalu?"
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Cilapi začne a žvaní a žvaní, plná huba vzletných slov, často bezobsažných. Netrpělivě jej přeruším a zavrčím "Co by s ním bylo? Poslala jsem ho do limbu, tak se chlapec trochu odkopal, ale nebude to trvat dlouho. A samozřejmě, že je to démon, sakra, jste kouzelnice,ne? Když už se vám nehrabe v lebce, tak byste to mohla poznat, ne? I já umím udělat směsi, které démona odhalí a to jsem neutrpěla vzdělání v žádné elfské škole ani nestrávila půlku života v knihovně."

Odmlčím se a dodám.

"Ve vší úctě."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

zprvu nechápavý výraz ženy se postupně mění ve výraz pochopení, uvědomění, následované hrůzou a zakončené záchvatem vzteku. Znovu se prudce narovná a s výkřiky "Ty hajzle! Ty svině démonská! Kolik let jsi mě tady držel a vysával, ty zrůdo!" začne do nemohoucího démona kopat.

Cilapi, vše jste jí vysvětlili a kouzlo tedy pominulo.
Daribeth>Rarach: +0Z(kopance) => OK, moc mu tedy neubližuje.


Po pár kopancích se na vás otočí. "Co je to za otázku? Jasně že chci spatřit Urgalu. Neprodleně se za ní vydám. Jen co zůčtuju s touhle ... pijavicí. Jen počkej Týho, teď poznáš, co je to hněv kouzelnice, kterou jsi nechal roky bláznit! Ale sesílání blesků jsem snad ještě nezapomněla!" pokřikuje znovu na nehybnou postavičku a chystá se démona spálit blesky.

Necháte ji? Nebo zásahnete? Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Jak se ta ženská na Cilapiho oboří, že prý co je to za otázku, tak se mi mimoděk sevřou pěsti. Cilapimu by se ale asi nelíbilo, kdybych jí dala pár (třebaže slabých) facek, tak se ovládnu. "Hele, ženská. I malé krollče ví, že když je několik let zakleté démonem a někdo ho osvobodí, že má zachránci poděkovat a ne držkovat."

"A na omráčení toho démona jsem vyplýtvala dost magických surovin. Takže bych potřebovala jej zabít tak, ať je ještě použitelný pro další zpracování."
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

když kouzelnici okřikneš, zarazí se. "Já, já ... já se omlouvám. Jen ... prostě .... cloumá mnou vztek, když si uvědomuji, co mi udělal. Samozřejmě vám děkuju, hrozně moc děkuju," pronese sklesle, a posadí se zpět na houbu.

Pak se rychle zase zvedne a začne se hrabat v batohu. Vyháže všechny zubem času ohlodané věci a nakonec z batohu odmotá čarovné lano a s ním malou píšťaličku. "Vezměte si ho ... jako projev díků ... já ho už nebudu potřebovat, vrátím se na povrch a vydám se hledat Urgalu. Snad mi odpustí, že jsem ji před léty opustila. A co se týká toho démona, pokud ho potřebuješ zabít nějakým speciálním způsobem, klidně to udělej. Jen ho zabij. HNED!" neudrží se opět kvůli vzteku, co jí cloumá ...

.... a pak si sama uvědomí, že zas přestřelila a opět se utiší. "Promiň, prostě jen chci aby byl mrtvý. Aby už mi to nikdy ... aby už to nikdy nikomu .... nedovedeš si představit, jak strašné je zjištění, že jsi někomu několik let otročila."

Daribeth vám jako odměnu nabízí kouzelné lano....
Pokud se s ním někdo z vás sladí, může ho pískáním přimět, aby se někam vytáhlo, vyšplhalo či aby něco obmotalo a přitáhlo nebo vyneslo, jako kdyby používal MAGII POHYBU.

Hadešadah,
pokud zabiješ démona hned tady a na místě (můžeš to udělat bez hodu, protože je KO), Daribeth nebude protestovat proti tomu, abys ho zároveň i vydestilovala.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"To je v pořádku," řeknu smířlivě, i když jsem rád, že nám elfka po krollčině napomenutí nezapomněla poděkovat, "Tvůj hněv na toho zákeřného démona je pochopitelný. U Bohyně, vážně jsi tu byla několik let?! Nu, alespoň že patříš k vyš- chci říci - že jsi dlouhověká. Jakkoli soucítím s léty tvého trápení, je to již za tebou a mnohem více šťastných let tě teď ještě čeká. Vás obě, jak doufám."

Podívám se na nabízené lano. Sama skutečnost, že jsme pomohli někomu v nouzi by měla být dostatečnou odměnou, ale nemohu popřít, že bych jej rád vyzkoušel. Navíc jsou tu i ostatní, že...

"Rádi jsme ti pomohli, vážně. Navíc... obešlo se to bez násilí a ohnivých koulí, což je skvělé. Odměny proto netřeba..." slyším, jak se za mnou někdo zhluboka nadechne, "Přesto rádi to tvůj dar přijmeme. Máš pravdu, že jej upotřebíme lépe a dost možná někomu z nás v budoucnu zachrání i život."

Lano i píšťaličku podám Hadešadah. Nemám na něj stejně moc místo a dokud jsme spolu, není třeba nějak dělit získané poklady.

Obrátím se zpět k elfce:
"Ty si ale prosím vezmi na oplátku ještě alespoň trochu jídla z našich zásob. Cesta nahoru by neměla být až tak dlouhá, ale možná zjistíš, si budeš muset cestou trochu odpočinout. Hádám, že budeš dlouhým pobytem zde docela zesláblá..."

Jeden denní příděl už nejspíš snědla, či tak brzy učiní. Dám jí tedy ještě jeden na cestu.

"Vy chcete toho potvora nějak zpracovávat?" ozve se pak zvědavě Glom, která po uklidnění situace vykoukla z chodby, "A nešlo by ho proměnit zpátky v žábu? Já jen, že znám výborný recept na polívku. Celý trik je v tom, ohřívat vodu už se žábou, a ne moc prudce..."

Při představě goblinčina návrhu se viditelně otřesu, ale jinak proti záměru Hadešadah nic nenamítám.
"Hádám, že na démony se milost Bohyně nevztahuje," pokrčím rameny, "Z hlediska zákonitostí, jakými se řídí, to snad ani nejde... Vlastně to bude i svým způsobem tak nějak poeticky souměrné. Dosud jen ubližoval, takto nám v budoucnu alespoň nějak pomůže."

Nechám tedy svoji společnici činit, co uzná za vhodné a mezitím vysvětlím elfí čarodějce poměry v patrech nad námi, především jí 'varuji' před Azrokem, a poradím jí nejlepší cestu zpět do Zívající jámy. Zároveň se zeptám, jestli si nepamatuje něco užitečného o nižších patrech.

PJ? Hadešadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

Usměju se na kouzelnici, je vlastně docela milá.

"Děkuji. Jsme rádi, že jsme pomohli."

Podříznu démona a jeho krev nechám stékat do kotlíku, pak jej vykuchám a začnu destilovat.

Mezitím si vzpomenu na příběhy a pohádky o elfech, které jsem slyšela ještě jako malá. Většinou tam figurovali jako pitomci, naprostí mimoňové nebo přímo záporáci. Chladní, nafoukaní, přesvědčení o nadřazenosti své rasy a dávající to každému sežrat. Většinou to pak končilo, že jim nějaký kroll nakopal tu jejich dlouhověkou prdel.

Prohlídnu si ještě jednou kouzelnici. "Vypadáte dost unaveně, víte co, dejte si tohle, nakopávací krollí specialita." Vytáhnu z torny láhev, v ní plavou syrové gryčí nadledvinky a kule naložené v octě s cibulí. "Jsou naložené teprve den, ještě to nebude mít správnou chuť, ale povzbudí a posílí i tak."

dávám jí taky jedno jídlo


Destilace: Sadah:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)
Z půlky musím něco vyrobit


Když vidím divoce bublající výsledek destilace a uvědomím si, že tohle do truhly nenacpu, vzpomenu na Cilapiho touhu ještě létat, ale to nechám na později, když jsem si předtím zpevnila zbroj, zkusím si pohrát se zbraní.

Vylepšení palcátu: Sadah:2D6+3 → 15(6 +6 + 3)
3 nabití
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

kouzelnice s dalším poděkováním vezme za vděk veškerým jídlem, kterým ji vybavíte a sbalí si svůj omšelý a otrhaný tlumok a vyrazí na cestu.

Co uděláte vy?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

I pro nás nastal čas se zvednout k další cestě. Krátce se poradím s ostatními, a protože je varuji před možností setkání s drowy na východě jeskyní, zamíříme raději zpět k naší lodi.

U teď už bezpečně mrtvých krápnatců se ještě na okamžik zastavím a sesbírám těch několik málo mincí, to tam zbylo. Nemají valnou hodnotu, ale jako alespoň symbolický příspěvek na ettiní poklad se budou hodit. Zeptá se i ostatních, jestli nechtějí alespoň drobnou mincí přispět přátelskému dvojhlavému obrovi, ale nedělám si valné naděje.

"Mimochodem, Hadešadah, bylo od tebe moc hezké, že jsi se s Daribeth podělila o tu 'nakopávací krollí specialitu'. Nevím, co vše v ní bylo, ale na vlastní kůži jsem poznal, že tvé lektvary jsou skutečně zázračné a jistě to v jisté míře bude platit i stran tvého posilujícího proviantu..."

Pak pod mým odborným dohledem nechám naše dva siláky zdvihnout naši kánoi a s důrazem na opatrnost ji pronést skrze ettiní jeskyni.

"Pokuste se tu moc nenašlapat a hlavně nic nerozbít!" řídím opatrně jejich konání a dívám se při tom na 'něžnější polovičku' ettina, "Už tak je od Kecal-Kecky moc hezké, že nás tudy nechají takový děs táhnout. Jsou vážně moc ochotní..."

Když loď dostaneme k vodě, ještě zaskočím za ettinem a se slovy díků mu předám alespoň symbolický příspěvek na poklad s přáním, že si snad další mince vydělají od dalších dobrodruhů. Třeba vyřezáním jednoduchého plavidla.

Nakonec se znovu krátce poradím s ostatními, kam vlastně plout. Protože jsme ale všichni zvědaví na to, co dalšího by mohly poskytnout zdejší jeskyně (i když každý možná z jiných důvodů), plujeme jen kousíček a sotva se otevře průchod do jeskyní na druhém břehu řeky, zase vystoupíme.

Necháme Rexe a Glom vytáhnout loď na břeh a zatím se Sadah opatrně prozkoumám chodbu. Spoléhám nejprve na její skvělý sluch a po té risknu trochu světla, abych mohl naplno rozvinout svůj skvělí postřeh elfího zvěda.

Postupujeme opatrně na jih, hned první chodbou, ke které doplujeme. PJ? Copak tam najdeme?
(Případně samozřejmě Hadešadah?)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah, Cilapi,

přeplavíte společně řeku a přestože je proud téměř nezlatelný, loď raději přivážete za výstupek na skále, aby vám ji voda neodnesla.

Hadešadah z východu slyší čvachtavé zvuky a tiché hlasy podobně jako předtím.

Vydáte se chodbou dál na jih.

Upřesněte mi prosím pořadí, v jakém jdete. V úzké chodbě musíte postupovat za sebou.

Dojdete až na křižovatku.
Křižovatka
Křižovatka
Na jihovýchod se chodba klikatí a je zcela tichá.

Směrem na jih se po krátké vzdálenosti rozšiřuje do rozlehlého porostoru.

Cilapi, ty z této chodby slyšíš jen velmi tiché cvakavé zvuky.
Hadešadah, ty nejen, že tyto zvuky slyšíš velmi zřetelně, ale dokonce slyšíš i jejich odrazy od stěn jeskyně a rozpoznáváš jejich účel. Je to echolokace, kterou používá nejméně půl tuctu poměrně velkých tvorů v té velké jeskyni.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Hadešadah »

S tou požranou rukou mi nesení lodě už vůbec nejde, dvakrát se mi loď vysmekne a flákne přídí o zem, naštěstí se mi to nestalo v tom obydlí dvouhlavého obra. Pokrčím rezignovaně rameny a připustím, že možná nemám tu ruku ještě úplně v pořádku. Posledních pár metrů loď už jen pomocí zdravé ruky táhnu po zemi.

Přemýšlím, jestli jít v úzkých chodbách první nebo pustit někoho jiného, nakonec vyrazím první já. Musím vyzkoušet, jak se mi podařilo to zpevnění zbroje.

U rozcestí vyrazím přímo na jih za těmi tvory, co taky umí vidět ušima. Před zatáčkou se zarazím, povolím lebce provaz a zašeptám jí "Leť kousek napřed" Takto s lebkou na batohu bych byla jako dokonale nasvícený terč.

Když lebka na mě zírá a nic nedělá, tak ji vezmu do dlaně a poměrně jemně ji hodím vpřed. Konec provazu stále držím a vykročím za ní.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Následuji vysokou postavu krollky úzkým podzemním tunelem, očima mžourám do stínů, které začínají tančit, jak je nasvěcuje létající lebka, na paty mi šlape goblinka, a já uvažuji, nakolik je tohle pro elfa normální...

V rukou svírám luk, vlastní lucernu jsem dal zatím Glom, aby mohla případně svítit mně nebo Rexovi. Ten nás jistí zezadu, kdyby se snad z jihovýchodní chodby přiřítilo nějaké nebezpečí.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 4. patro - Pokroucené jeskyně

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

vstupujete s Glom a Rexem do velké rozsáhlé jeskyně. Světlo z lebky, která se vznáší na konci provazu a poletuje sem i tam se mísí se světlem v rukou goblinky a ozařuje vysoký strop tohoto dómu a skalní stěny plné výklenků a krátkých říms.

Po zdech i po stropě s pomocí dlouhých háků na koncích svých mohutných, blanitě okřídlených končetin stoupají podivné bytosti napůl humanoidního a napůl nestvůrného vzhledu.

Obrázek

Jejich zrak je upřen nepřítomně do prostoru, ale ze svých zobanů tu a tam vydávají mlaskavé zvuky, kterými se orientují a tak vás neomylně sledují. Čas od času se jedním hákem pustí a několikrát nepravidelně zaklepou o druhý hák. Někdy je řada klepnutí krátká, jindy jde o dlouhé sekvence zvuků různé barvy i délky mezi nimi. Střídavé cvakání přicházející tu z jedné, tu z druhé strany jeskyně a připomíná rozhovor beze slov.

Kolonie hákovců
Kolonie hákovců

"Klatě, hakovci," zašeptá zezadu Rex. "Už jsem o nich slyšel. Jsou ukrutně nebezpeční. Nechci být úplně za sraba, ale neměli bychom se radši probít těmi temnými elfy?"


Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti