[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Cilapi Márameldon

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 25. 8. 2019, 17:23

"Jenže my asi vlastně doopravdy nemám moc času," uvědomím si.
Začínám být trochu nervózní, protože mě tíží slib, který jsem dal Azrokovi, že v bitvě stanu po jeho boku.

"Podívejte," řeknu unaveně, když vidím, jak se duergarův výraz zatvrzuje, "Jestli vám jde vážně o to, abych to vaše menu ochutnal, udělám to, ale až se mi to bude hodit. Což není teď, vždyť mě zanedlouho čeká... důležitý úkol. A v něm by mi mohla pomoci zbroj, kterou před časem směnil ten váš kobold. Vážně bych ocenil, kdybych si s ním mohl promluvit co nejdříve."

Trochu netrpělivě se rozhlédnu, jestli zmíněného kobolda někde neuvidím.

"Co kdybych..." hledám nějaký návrh, který by celou nepříjemnou situaci ukončil, až nakonec částečně rezignuji, "Co kdybych si udělal rezervaci na později?"

Duergar se na mne trochu nedůvěřivě podívá.

"Jestli se bojíte, že by vám nakonec mohla jen blokovat stůl," dodám a rozhlédnu se po prázdné restauraci, "Mohu samozřejmě složit zálohu."

Cilapi:2D6-1 → 4(1 +4 - 1)#CHA (Něco za něco)
Potíže: Na tahu je PJ.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Elric

Příspěvek od Elric » 25. 8. 2019, 20:42

.... kovárna ....

"To si snad...já tě...ty jeden...", s vyvalenýma očima lapám po dechu a nemůžu ani najít vhodná slova, kterými bych trpasličího 'mistra řemesla' počastoval, "To si piš, že to opravíš, u všech démonů Propasti, Limba i Sedmi pekel!"

Zatínám střídavě zuby i pěsti a mám co dělat, abych se ovládl. Jednou jedinkrát dám zbraň z ruky a stane se tohle. To je ale proklatý den. Vážně bych si měl už někam zajít odpočinout, snad i vyspat. Už toho bylo dost.

"Takže...", vypravím ze sebe po chvilce, "Za prvé, povíš mi vše o výpravě klanu Železného oka, jak jsi slíbil. Zbraň jsi koneckonců chvilku v ruce držel. Za druhé, bezodkladně začneš pracovat na opravě. A za třetí, budu potřebovat kompenzaci - kvůli tvé nešikovnosti jsem teď na kdo ví, jak DLOUHO bez kvalitní zbraně. Buď mi dej do zástavy jinou zbraň srovnatelné síly a kvality, a nebo mi uhraď náklady na nocleh v hostinci, než bude oprava dokončena. Nebo mě můžeš hostit u sebe doma. Tvá volba."

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 25. 8. 2019, 22:06

.... Červí jícen ...

Cilapi,
jakmile nabídneš hostinskému, že zaplatíš rezervaci dopředu, okamžitě roztaje.

"Ale ano, pokud chcete zaplatit teď, pak jít řešit něco důležitého, co vyžaduje, abyste měl zbroj a teprve potom se hodláte vrátit k jídlu, to je úplně jiná!"

Pokud mu hned teď zaplatíš 1-CENNOST, kobolda ti přivede. Je ale jasné, že nebude držet jazyk za zuby o tvé rozhazovačnosti a nejspíš koboldovi naznačí, že tě má také natáhnout.

Můžeš to ale také zkusit řešit jinak.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 25. 8. 2019, 22:34

... kovárna ....

Elricu,
duergar je upřímně nešťastný z toho, co způsobil a tak ochotně začne vyprávět.

"O klanu Železného oka toho moc nevím, jsou tu cizinci a přišli z povrchu. Tedy, jsou to druergaři, jako já, takže spíš z jiného podzemí, ale sem, do Podhoří přišli z povrchu. Když se stavovali tady u mě, bylo jich necelých třicet, včetně jejich velitelky, jakési Skelly. Skella nebyla čistá temná trpaslice, to vám povím cítí jsem z ní i světlou krev, a mám pocit, že jejich výprava má něco společného s tím, že kvůli své ušpiněné krvi se nemohla ujmout vlády nad klanem - a se skupinou věrných se tedy rozhodla dokázat, že je takové pocty hodna."

Přemýšlí, jestli by nemohl dodat ještě nějakou užitečnou informaci a pak ho napadne: "Možná by pro tebe bylo užitečné vědět, proč vlastně přišli za mnou. Tahle Skella, objednala si u mě železa tak silná, že udrží klepetnatce. No ... nevím, jestli jsem dokázal její přání splnit, přeci jen klepetnatci jsou obrovští a neskutečně silní ... ale dělal jsem, co jsem mohl."

Nakonec přijde na řešení problému s tvou zbraní. "Máš štěstí ... ehm, teda vlastně já mám štěstí ... že se tu před nedávnem stavila jedna trpaslice a přinesla mi výstavní kousek - nádhernou obouruční sekeru. Mohu ti ji zapůjčit jako zástavu, než tvou zbraň opravím ... a zároveň ti poslouží na případné cestě hlouběji do podzemí, kdyby sis chtěl čekání ukrátit výpravou."

Nabízí ti minotauří obouruční sekeru, kterou mu prodala Brandy. S ohledem na probíhající updaty a balancování pravidel má momentálně vlastnosti:
* Obouruční sekera / 3-DOTYK / 2ruč / ŠERM+PRŮRAZ / TĚŽKÁ
a je zdobená a tedy cennější než obvykle.

Co uděláš?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 26. 8. 2019, 11:50

… Červí jícen ...

"Výborně," usměji se upřímně. Vytáhnu od opasku těch pár zlatých mincí, které jsem dostal nedávno od Elrica jako podíl za pomoc s velvyslancem xanathárova cechu. Když už má šlechtic utrácet, mělo by to mít styl, říkala vždycky babička. Zlaté mince mají stejnou hodnotu jako pytlík stříbrňáků, který mám hned vedle, ale působí o poznání jinak - zejména na trpaslíky.

"Nejspíš potrvá ještě DLOUHO, než se konečně dostanu k této vybrané krmi, ale snad půjde nějak zařídit, abych na stůl nemusel příliš čekat, až se tak stane..." Znovu střelím pohledem k prázdným stolům.

Duergarovi se při pohledu na zlaté mince zablýsknou oči, ujistí mě, že mi osobně podrží stůl a pak konečně zamíří najít toho proklatého kobolda.

"Takže tu nebudeme jíst?" vzdychne Glom.
"Omlouvám se, ale pro dva je to tu moc drahé a já nemám stříbra nazbyt," přiznám nerad, "A teď vážně potřebuji spíš zbroj, než tříchodové menu."
"Oni nabízejí tři chody?" popotáhne Glom, která nejspíš nepřečetla tabulku na stojanu celou. Pak se ale sebere: "Co nadělám, bude mi muset stačit, co mám v batohu. Ale ta komplikovaná striga na houbách by mohla být fakt dobrá..."
"Jsi vážně statečná, Glom," pochválím ji se slabým úsměvem, "Slibuji, že časem budou i houby."
"Radši moc neslibuj, pane," ušklíbne se goblinka, "Po tom, co jsi tu rozhazoval zlatem, tě určitě zkusí natáhnout."
"Kam natáhnout?" nechápu.
"Jakože bude chtít možná i víc, než máš vůbec u sebe," vysvětlí mi a obrátí oči v sloup.
"Proč by to dělal?" zamračím se, ale začínám mi docházet, že má nejspíš pravdu. Možná jsem svůj výstup maličko přehnal.
"Protože sis musel hrát na pána. A taky proto, že je to hamižný skřet."
"Ty ho znáš?"
Glom na mě vrhne jeden ze svých pohledů, po nímž si připadám jako velice hloupý elf.
"Aha, chápu" odtuším, "Asi jsem měl být s tím zlatem a vůbec vážně trochu opatrnější... Jenže taky si musím zakládat na dobrém dojmu a navíc to menu vypadá zajímavě. Ten vřeskový koláč bych vážně rád ochutnal..."
"To já taky," vzdychne goblinka, "Ale nechápu, proč musíš 'dělat dojem', i když kvůli tomu pak nebudeš mít na koláč."
"Víš, šlechtic by měl mít určitou hrdost," přiznám v záchvatu upřímnosti, "a taky je to z velké části tím, že jsem elf, zatímco ten duergar… není."

PJ?
Naposledy upravil(a) Cilapi Márameldon dne 6. 9. 2019, 22:03, celkem upraveno 1 x.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Elric

Příspěvek od Elric » 26. 8. 2019, 14:54

... v kovárně ...

"Sekera, hmpf, copak jsem nějaký trp-...moment, tuhle konkrétní sekeru už jsem někdy viděl.", podezřívavě si přeměřím nabízenou zbraň, "Říkáš, že to máš od jedné trpaslice? Náhodou, vzpomeneš si jak vypadala? A to se jí opravdu vzdala jen tak...?"
"Jo, taková divná světlá trpaslice, sama mi jí přišla nabídnout. Byla trochu mimo, takovej poděs. Tak jsem jí na tom slušně natáh-...ech, chci říct, že jsem se slitoval a vykoupil to za přiměřenou cenu."
"Aha. Hmm. Zajímavé. A nezmiňovala se tahle divná trpaslice, kam vyráží?"
"No to ne, ale ptala se na práci, tak jsem jí odkázal na Ygarru Urmbált v nejvyšším patře v západní části města, že sbírá gemy a drahé kameny. A nebo na půlčíky kartografy, Vilík a Oleandr se jmenují. To je trochu blíž, mají krámek jižně odtud.", po chvilce přemýšlení odpoví duergarský kovář.
"Dobře. Díky za informace. Jak dlouho ti bude trvat oprava mojí kůsy?"
"Noo...rozhodně to nebude IHNED ani CHVÍLE, spíš to potrvá docela DLOUHO."
"Hmm. Tak to snad abys začal. Nebudu tě rušit."

Na to vyrazím i s novou zbraní k půlčíkům.

... Vilík & Oleandr - Kartografové ...
Halaster Černoplášť píše:
1. 7. 2019, 10:56

Projdeš tržištěm, mineš několik starých opuštěných domů, na střechu jednoho z nich po vaší pravé ruce vedou vachrlaté dřevěné schody.

A pak uvidíš malý, trochu křivý, ale opravený domek, ve kterém se svítí.
Okrasným písmem vyvedená cedule na boku píše: Vilík & Oleandr
Kartografie
Obejdeš domek ze severu, kde má vchod a vstoupíš. Skromně, ale útulně zařízená přední místnůstka je ozářená jedním svícnem v rohu a mezi hromadou pláten, kůží, paregamenů a jiných materiálů plných map uvidíš stát hobita a hobitku.
"Vítejte, pane dobrodruhu, v našem krámku!", pozdraví mě půlčík, "Mé jméno je Vilík a toto je má žena, Oleandr..."
"Buďte zdrávi.", pozdravím půlčíky zdviženou dlaní, "Povězte, Vilíku, Oleandro, nebyla tady u vás nedávno taková zrzavá trpaslice s velkou kuší?"
"Ale jistě!", vypískne tenkým hláskem půlčice.
"Psst, to nemůžeme, takhle o každém vykládat!", okřikne jí Vilík, "A vy ráčíte být kdo, drahý pane?"
"Oh, kde je mé vychování.", pousměju se, "Mé jméno je Elric a hledám svou společnici Brandy. S velkým B. Nezastavila se tady?"
"Ahááá...tak vy jste 'vysoký muž Elric'? Proč to neřeknete rovnou. Vaše společnice dává vzkázat, že na vás čeká 'buď tady v hospodě nebo o patro níž.' Její slova."
"Máte mé díky, drazí půlčíci. Poroučím se.", mírně se ukloním a vycouvám ze dveří.

Vyrazím tedy k nejbližšímu hostinci. Uvidíme, zda tam Brandy najdu, nebo se na ní alespoň vyptám.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 8. 2019, 18:01

Elricu,

vydáš se přes malé tržiště, na kterém zkouší prodávat rozličné pochybné zboží ....
MarkyParky:1D6 → 4(4)#Duergaří tržiště
... čtveřice duergarů za nesmyslně vysoké částky a dojdeš až k hostinci s vývěsní cedulí nesoucí nápis Prak a Drak a komicky vypadající malůvku.

Hospoda je zařízená chudě, ale útulně. Sedátka i stolky jsou zbité z prken a sudů, tu a tam najdeš i skutečnou židli. U vzdálené zdi sedí trojice hostů, tipuješ je na bezvýznamné obyvatele města. Hrají v kostky o pár měďáků a před nimi stojí poloprázdné korbely, ze kterých velmi pomalu usrkávají - asi se obávají, že kdyby pili rychle, utratí víc peněz, než si mohou dovolit. Ve výklenku v levé části je na dvou větších sudech dvojice fošen jako barový pult a za ním stojí pohledná půldrowka a netrpělivě je pozoruje, připravená natočit jim další korbel.

Když vejdeš, otočí se a jak vidí váženějšího hosta, okamžitě nasadí pohostinnou tvář. "Čím tě můžu otrávit?" zeptá se a ukáže ti na jednu z židlí, která vypadá nejméně poškozeně.

Když si objednáš a stočíš řeč na Brandy, ochotně odpovídá: "Ale ano, tu si pamatuju. Byla tady s takovým starším barbarem a odpočívali v mé komůrce...," ukáže na dveře v severovýchodní části hostince. "Vyprávěli jsme si krásné příběhy...."

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 26. 8. 2019, 20:54

"Ah, tak to musel být Hiro. Ten má příběhů plnou tykev.", ušklíbnu se a pokývu hlavou, "A neříkala Brandy náhodou kam má namířeno? U Vilíka a Oleandra nechala vzkaz, že kdybych jí hledal, bude v hospodě. Ale tady očividně není. Co naplat."

Své lamentování zakončím pořádným douškem Kozlí hlavy. Už jsem měl rozhodně lepší pivo, ale po dnešní námaze zachutná i tahle břečka, když je dobře vychlazená. Odložím korbel stranou, zakryju si pěstí ústa, potlačím říhnutí a pak jen pokývu hlavou a ukážu prstem, že si dám ještě jednu.

"Mimochodem...Drak a Prak...ty musíš být Kal'al Kladani, že? Možná tě potěší zpráva, že...ehm...", nakloním se k ní blíž a dál pokračuju šeptem, "Platba za tvé služby pro jistého...známého...je na cestě. Bohužel jí u sebe nemám já, ale má společnice Šadah, mohutná krollka. Jistě sem ale dřív nebo později dorazí také."

Přihnu si z čerstvě načepovaného korbele a muím uznat, že čím víc to člověk pije, tím lépe to chutná.

"Hmh. A když už jsem u vyptávání...náhodou, něco o výpravě duergarského klanu Železného oka nevíš? Musím je nutně najít. Ale podle všeho se vydali hledat Ztracenou úroveň, takže jí budu muset hledat také..."

Kal'al?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 8. 2019, 06:40

.... Červí jícen ....

Cilapi,

hostinský zapadne do malé kuchyně a pak hraje krátké a nepříliš dobré divadlo na téma "kde by jen mohl být ten kobold?", aby přesně v ten okamžik, kdy už se odhodláváš vzít hledání do svých rukou, vyrazil z kuchyně ven. Kobolda, který má sobě hledanou zbroj, postrkuje před sebou.

Ten se naoko brání. "Ale já tu zbroj potřebuji," vysvětluje duergarovi, "je to základ mého živobytí."
"Ale tady pan velevážený elf ji potřebuje více a dobře ti za ní zaplatí."
"Nojo, ale co já budu dělat bez zbroje? Jak si poradím v podzemí?"
"Pan elf má peněz na rozdávání, určitě tě odškodní..."

Zbroj vypadá kvalitně a všechny její díly jsou opravdu z dílny jednoho kováře, jen zalapáš po dechu, když si uvědomíš, kolik bude celá vážit.

Její nošení ti způsobí PŘETÍŽENÍ -1ODL kvůli únavě.

Když tu dvojici sleduješ, je ti jasné, že za ní budou chtít alespoň 3-CENNOSTi. Druhá možnost, jak to celé rychle uzavřít, je dát koboldovi zbroj, kterou máš a k tomu 1-CENNOST přihodit.

Pokud mu to jen slíbíš, bude to NĚCO ZA NĚCO, ale tvá současná zbroj postačí jako záloha.

Co uděláš?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 8. 2019, 07:03

.... Prak a drak ....

Elricu,

když ji šeptáš o zásilce, trochu znervózní. Rozhlédne se na trojici u severní zdi a znovu si tě prohlédne. Nakonec to nechá bez komentáře.

Pokud bys z toho chtěl něco získat, nebo doufáš, že kvůli tomu ona sama něco udělá, vyhodnoť si NĚCO ZA NĚCO - ty slibuješ, že zásilku doručíte. Můžeš to ale také nechat jen tak být.

"Trpaslice Brandy hledala práci," zmíní Kal'Kladani, "a ten vyzrálý dobrodruh ... Hiro ... jí říkal něco o pokladu na řece. Mluvil o tom, že má plout hodně proti proudu až k jakési mělčině a tam dva opičí démoni mají hlídat starý pirátský poklad."

"O klanu Železného oka toho moc nevím, jen to, že hledají ztracenou hrobku krále Melaira a že tady ve městě byli. Mému podniku se vyhnuli, ale doneslo se ke mě, že prý byli něco vyjednávat a nakupovat v kovárně."

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 27. 8. 2019, 08:45

"Tak tedy vzhůru za říčním pokladem!", vyprázdním jediným lokem zbytek korbelu a prásknu s ním o pult, až prkna zasténají, "Díky za informace i za pivo, Kal'al."

Vstanu ze stoličky a vyrazím z hostince směrem do přístavu, poohlédnout se po nějakém vhodném plavidle, které by mě mohlo odnést vzhůru po řece...

PJ?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 27. 8. 2019, 09:34

.... Červí jícen ....

"Tak aby bylo jasno, vy dva, flampové s domácím kapáním," vystartuje goblinka, která je už dost nevrlá nejen kvůli hladu, "kdybych chtěla nechat svého elfa - totiž pána - okrádat, odvedu ho zpátky na tržiště Jekova svobodného klanu!"

Když vycení Glom zuby, kobolt se pokusí překvapeně ucouvnout. Zabrání mu v tom ale duergar, který je stále za ním a nyní postrkuje už doopravdy.

Položím jí ruku na rameno a cítím jistý vděk za to, že se za mě postavila.

"To nebude nutné Glom," řeknu smírně, "Nezapomínej, že jsi dáma."
"To teda nejsem!" ohradí se, "A první komu to ukážu bude tohle mrchodravčí šufle… "
"Prosím," zvednu ruce v mírovém gestu - a také abych měl jistotu, že nepřijdu o prst, "Slíbil jsem tomuto dobrému muži, že vše vyřešíme v klidu a na úrovni, a hodlám to taky dodržet..."

Podívám se na duergara, který se již trochu vzpamatoval, a se obrátím ke koboldovi, který mezitím poodhalil zuby ve své ještěrčí tlamičce.

"Naprosto chápu důležitost dobré zbroje, tady v podzemí. Rád tedy nabídnu svoji vlastní zbroj, jako náhradu. Je nejen docela elegantní, ale i pevná, vyzkoušel jsem si ostatně v boji se sovodvědem… Bohužel mě ale trochu omezuje v rozletu, abych tak řekl. Potřebuji něco, v čem budu pohyblivější, naopak ty bys, kolego lovče, mohl při dlouhých výpravách ocenit něco trochu lehčího.
Hmm, ano, a k tomu něco stříbra, abys neřekl, že sem elfové přišli jen plenit zdejší podzemí, že?"
Dovolím si mírný úsměv.

"Eh," zamrká kobold trochu nechápavě, "totiž ano. Teda, ha ha, že?"
"O, cho cho cho," přidá se duergar, poněkud zvláštně naučeným smíchem.

Stisknu koboldovi ruku - nebo spíše pařát - dřív, než ho napadne pokusit se ještě více šroubovat cenu, a obchod je zpečetěn.

Po výměně zbrojí a předání stříbra popřeji oběma dobrého dne a vyjádřím naději, že se brzy znovu shledáme a my si budeme moci konečně dopřát jejich skvělé menu. Při odchodu se ještě zeptám, jestli by mi nedoporučili nějaké místo, kde by bylo možno si pronajmout pokoj nebo alespoň nějakou komůrku, kde by na mě mohla Glom počkat, než si vyřídím své záležitosti.

PJ, vyměním s koboldem zbroj a přidám 1 CENNOST (stříbrné mince). Doporučí mi nějaké ubytování? Postačí i něco prostšího.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 8. 2019, 12:09

Cilapi,

duergar se při dotazu na ubytování pro goblinku úplně otřese. "My tady VŮBEC žádné takové vhodné místo pro goblinku nemáme." Pak si uvědomí, že to úplně nestačí a tak přeci jen přidá doporučení, abyste měli důvod odejít.

"Zkuste slézt úplně do přízemí a hledat hostinec Prak a drak. Vede ho půldrowka a je k hostům a jejich podobě ... tolerantní. Stačí, když slezete zpátky po schodišti a pak přímo na západ, nemůžete to minout."

"Nebo kdybys chtěl, aby moc nezahálela, tak si může zkusit vydělat nějaký peníz v Odvážném podvazku," uchechtne se kobold, zatímco si spokojeně prohlíží novou zbroj. "Sice se u toho moc nevyspí ... a jako goblinka si ani moc nevydělá, ale jsou tací, kteřím je jedno kam to strčí a nějaký chlup by pustili ... ale aspoň tě její odložení nebude moc stát."

Co uděláš dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 8. 2019, 14:41

... v přístavu ....

Elricu,

vydáš se od Praku a draka po hlavní třídě na západ. Kousek od jejího konce odbočíš k udržované kamenné stavbě Gjůdovy palírný a mineš malý krámek s cedolí Náprskovíno Starožitnictví.

Projdeš mezi nimi a dorazíš do přístavu.

LP0-016.jpg
Přístav

Na starém molu najdeš reklamní leták lákající dobrodruhy přijíždějící po řece Sargauth k návštěvě hostince jménem Černý korbel. Rozhlédneš se po lodích a vidíš pouze dvě.

Kousek od mola je kýlem vzhůru vytažená větší loďka, v jejímž dně je proražený otvor velký jako ústa staré ženy. Druhá, menší pramice i s vesly kotví před malým domkem na západě. Ten jako jediný vypadá obývaný, má vývěsní štít, na kterém je neuměle nakreslená lidská postava a line se odtamtud hnilobný zápach, který však přebíjí ostrá vůně jakýchsi zářících polomagických květin, rozložených v hrncích a džbánech před vchodem.

Kterou loď si vezmeš? Pokusíš se nějak provizorně opravit tu větší? Nebo si vezmeš menší, která vypadá, že ale někomu patří?
Nebo uděláš něco jiného?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 27. 8. 2019, 14:51

.... Červí jícen ....

"Půldrowka?" mírně se otřesu pro změnu já.

"Jen abys náhodou nechtěl stát hned první v řadě, ty přerostlá ještěrko," ušklíbne se Glom, ale je vidět, jak změnila barvu do temně zelené. Zlověstné zelené. "Myslíš si, že jsi něco víc?"
"Nemají náhodou koboldi trošičku dračí krve?" snažím se napovědět goblince, proč by si právě něco takového mohl myslet. Vykoleduji si ale jen pohled tak ošklivý, že raději sklopím špičaté uši.

Kobold se dotkne drápkem špičky svého čenichu a ukáže mým směrem.
"Vidíš, i tvůj pán ví, že nejsem jen sprostý skřet. Na rozdíl od tebe," vyplázne dlouhý jazyk.
"Já vás, myslím, oba nacpu do těch vašich předražených zbrojí a pomalu upeču ve vlastní tuku," rozohní se Glom, která zřejmě nemůže přestat myslet na jídlo.
"Konfituješ," pozvedne duergar prst a mírně se pousměje.

"Raději už pojď, Glom," chytím ji za batoh a pomalu ji táhnu pryč, "Tady jsme hotovi a já mám ještě spoustu povinností..."
"Tak tak, máš štěstí, že je tu tvůj pán, ty opuchlá ropucho," přisadí si ještě kobold, náhle plný sebevědomí, "nebo bych ti ukázal, kde je tvoje místo. A příště si raději nezačínej nic s drak-"

Když se mi postaví chloupky na zátylku, stihnu otočit hlavu právě včas, abych viděl zášleh ohně, který vyletí z goblinčiny čelenky a zasáhne kobolda přímo do ještěří tlamy.

"Já-ú! Pálí! Pálí!" začne se kobold poplácávat po ožehnutých šupinách.

Zatímco na ni duergar a já překvapeně zíráme, Glom si upraví čelenku a elegantně se otočí.

"Pff, prý dračí krev," prohodí a zavěsí se mi do rámě, jakoby to dělávala běžně, "Pojď Cilapi, 'draka' už jsem zpráskala, teď chci mít opici jako z praku."

Zamíříme pryč, nejlépe přímo k Praku a draku. PJ?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“