[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Cilapi Márameldon

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 18. 8. 2019, 20:34

"Možná to bude znít hloupě," řeknu, když si lépe prohlédnu změť lanoví a chodníčky kolem nás a hlavně v patře nad námi, "ale trochu mi to připomíná domov."
"Uhrmf?" udělá Glom, která je o něco zelenější než obvykle.
"Myslím hlavně ty vysuté lávky a všechny ty chodníčky... U nás se linou v korunách stromů, samozřejmě. A místo létajících ohnivých koulí - mimochodem, jistě se jedná o chladný oheň, jsme přeci jen v dřevěném městě, plném lan a různých sítí..."
"Éeh," udělá Glom a vrhne mírně nejistý pohled vzhůru.
"Každopádně nám," pokračuji, "svítí lampiony se stříbrným světlem a kouzelné světlušky. Někteří lépe situovaní pak užívají ke svícení služeb pixií, které k tomu svolily výměnou za..."
"Máš pravdu, pane Cilapi," řekne ztěžka Glom, která jde po lávce způsobem, který jasně vyjadřuje, jak málo se jí něco takového líbí, "Zní to hloupě."

Přestože mě její odpověď mírně rozladí, neztrácím dobrou náladu a s úsměvem zamířím po nejbližším chodníčku na jih. Někde tu musí být schodiště to třetího stupně této originální konstrukce. S doširoka otevřenýma očima se rozhlížím po všech těch lanech, trámech a podpěrách a žasnu nad chytrostí zdejších konstruktérů. S jakou lehkostí a jistotou dokázali něco takového vybudovat! Některé opěrné konstrukce či celé zavěšené domky vypadají, jako by se měly každou chvíli zřítit, přesto jsou jistě promyšleně ukotvené a drží tu s jistotou mostních pilířů. Jací tu museli pracovat odvážní a zdatní řemeslníci!

Když se dostaneme ke zdroji všeho toho hlučného veselí, přeci jen mírně nakrčím čelo. Už ze Zívající jámy vím, že většina ostatních ras je při veselení se hlučná a navíc nepříjemně disharmonická. Někteří z těch uvnitř však ještě ke všemu podivně hekají. Zajímalo by mě, co tam uvnitř provádějí...

PJ?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 8. 2019, 13:46

Cilapi,

otevřeš dveře a okamžitě tě do nosu udeří vůně těžkých parfémů, vonných tyčinek a dýmkového kouře. Vstoupíš a Glom za tebou nakoukne skulinou.

Místnost je proti zašedlému a neudržovanému Lebečnému přístavu jako z jiného světa. Dřevěná podlaha je nalakovaná a je na ní položený koberec zářivých barev, na okolních stěnách jsou rozvěšený pestrobarevné tapisérie s necudnými výjevy jakýchsi orgií, místnost je ozářena velkým svícnem, který v některých koutech vytváří rafinované stíny, aby jiná zase osvětlil a prokreslil. V místnosti jsou dokonce malé květináče a v nich květiny - barevně kvetoucí a taktéž silně vonící.

Přímo od dveří vidíš, že na celém patře je množství malých komůrek, z některých se ozývá ta část zábavy, která se vyznačuje vzdycháním a výkřiky: "Ty bejku!" "Ještě!" a "To je ale macek!" Naopak cinkání korbelů a halasný smích je slyšet ze spodního patra, do kterého se dá sejít po schodech, které máš po levé ruce za rohem.

V místnosti ale nejsi sám, hned jak otevřeš, otočí se k tobě trojice ženských postav různých ras ve vyzývavých dekoltech, s rafinovaně vyčesanými účesy a vysokými rozparky na svých dlouhých sukních.

LP1-002.jpg
Odvážný podvazek

"Ahoj fešáku!" pozdraví tě zrzavá člověčice ve fialových šatech.
"Přišel sis zaskotačit na výpravě podzemím?" uculí se stříbrovrasá trpaslice, která má kolem ramen huňatý kožich ... a pod ním šaty, které skoro nic nezakrývají.
"Já jsem Mailë," představí se blonďatá elfka v rudé róbě, "a tohle je Findar," ukáže na trpaslici, " a Lištička," doplní jméno třetí dívky.

"Co pro tebe můžeme udělat? Jako zkušený dobrodruh už jsi určitě našel v podzemí spousty pokladů, to by sis nás mohl dovolit i všechny tři naráz."

Pak zahlédnou Glom za tvými zády.

"Ale fuj, ty se taháš se skřeticí?" Na tváři elfky a člověčice se objeví výraz zhnusení. Trpaslice má tvář netečnou: "Mě to nevadí, ale budu za to chtít příplatek ..."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 19. 8. 2019, 15:49

"Ah- buď- buďte zdrávy?" odpovím poněkud nejistě na pozdrav, "Já... omlouvám se, jestli jsem vpadnul do vašeho budoáru, neměl jsem v úmyslu zastihnout vás v nedbalkách..."

Když však pochopím, že je tohle zajímavé místo plné barev a vůní součástí podniku a dámám jejich nedostatečný šat v mé přítomnosti nevadí, trochu rozpačitě se usměji.

"Vlastně bych si docela rád zatančil," vypadne ze mě trochu zmatená odpověď, "ale bohužel trochu pospíchám... Je mi ovšem velkým potěšením vás všechny tři poznat, milé dámy, mé jméno je Cilapi… To znamená 'červenka'," dodám na vysvětlenou a vrátím při tom úsměv 'Lištičce', která na mě zatím vrhá zvláštní pohled, který mi žene ruměnec do tváří.

Když dají dvě z dam najevo svou nelibost vůči goblince, s pochopením jen mávnu rukou.
"Glom se nemusíte bát. Jen mi nosí věci. Klidně počká venku," vyměním si přikývnutí a úsměv pro změnu se světlovlasou elfkou.
Glom se zavrčí, vycení na vteřinku zuby a pak raději vyplázne jazyk. Neřekne ovšem nic, i když to vypadalo, že mi před tím chtěla něco důležitého sdělit.

"Ptaly jste se, co byste pro mne mohly udělat? Já... ehm... vlastně hledám ústa, totiž hrdlo... chci říci jícen," začnou se mi plést slova, protože Lištička si začne zvláštním způsobem procvičovat na rudo namalované rty a tu a tam přidá i špičku jazyka. Zřejmě to bude zpěvačka.
"Hledám Červí jícen!" vyhrknu konečně, "Znáte ten hostinec? Mohly byste mě nasměrovat? Já... obávám se, že budu muset vaše služby prozatím odmítnout... rád se ale později vrátím... cože to vlastně nabízíte? Jste umělkyně?"
Z blízké komůrky se náhle ozve hlasitější série vzdechů. Znovu upřu pohled na skrovné oblečení přítomných dam a konečně mi to dojde.
"Ach, ne, jsem to ale hlupák... vy jste určitě lazebnice!"

"Lazebnice?"
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 8. 2019, 08:40

Cilapi,

jakmile zmíníš, že Glom počká venku, děvčata pokývají hlavami a opět nasadí úsměvy ... a k tomu pravidelné hihňání za skoro každou tvojí druhou větou. Obklopí tě ze všech stran a dávají si záležet, aby - když tak chodí kolem - docházelo tu a tam k nějakému zdánlivě náhodnému dotyku.

"A musí to hrdlo být hluboké?"
"A jak velký je ten Červ, kterého hledáš? My ti pomůžeme najít tvého červíka..."
"Umělkyně? Koukám, že máš kolem krku flétnu ... no, já jsem určitě umělkyně, umím foukat na flétnu mnohými způsoby."
"Lazebnice? No, spíš bych řekla, že některé lazebnice nám fušují do řemesla."

Nakonec tě ale přestanou trápit a rozestoupí se tak, abys mohl k východním dveřím.

"K Červímu jícnu se nejlépe dostaneš tak, že půjdeš tamtudy a na jihovýchod, kolem Dalagorovy pevnosti - tu poznáš, je to jediný ponurý dům v téhle části města - a kousek za ní ve skalní stěně jsou shody do vyššího patra. Vylez tam, znovu obejdi vršek Dalagorovy pevnosti a už Červí jícen uvidíš."
"Kdyby ses tam ale nudil .... víš, oni si myslí, že zábava je jen jídlo a vznešená obsluha .... tak se zase vrať." Při slově vrať tě Mailë plácne přes zadek a popostrčí tě tak k východnímu východu z budovy.

Co uděláš dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 20. 8. 2019, 11:42

"I-ík," odpovím na Mailënino plácnutí, "chci říci 'děkuji.' "
Zahihňání.
"Za popis cesty, samozřejmě!"

Vyklopýtám ven východními dveřmi, tváře i uši červené. Nejen že mé rozloučení vyznělo trochu trapně, ale z přílišné pozornosti hned tří děvčat mi bylo poněkud horko. Nehledě na to, že uvnitř bylo teplo i tak.
Přemýšlím, co měly všechny ty řeči - a dotyky, u Bohyně! - znamenat a vzpomenu si na svoji nedávnou roli Marty a své vlastní laškování s Elricem. Kdyby to byly samé elfky, ještě bych tento způsob nemístné zábavy chápal - i když jsem nerozuměl narážkám, které dělaly - ale proč se tak chovaly všechny? Bude v tom něco víc.

Ze zamyšlení mě vytrhne hlas Glom.
" 'Jen mi nosí věci,' " řekne goblinka, která se protáhla dveřmi těsně před tím, než se za ní rázně přibouchly.
" 'Klidně počká venku'," pokračuje a pokouší se při tom napodobit moji intonaci, "Myslíte si, že vy elfouni jste něco víc, že? Kdežto mi goblini jsem jen..."
".. jen skřeti. Ano," odpovím docela klidně, i když jsem mírně zmaten, jak jejím tónem, tak zbytečností otázky, "Ty si to ostatně myslíš taky. O svém národu málokdy řekneš něco uctivého. A vaší schopností šidit a podvádět se dokonce občas chlubíš."
Glom se ostře nadechne a zvedne dlouhý prst, ale pak zase vzduch vypustí. Hned na to ale nafoukne tváře a zamračí se na mě. Připomene mi tím moji malou sestřičku, která se zlobila podobným způsobem.
"Tak pojď, dáme si u Červího jícnu něco k snědku," navrhnu, "Třeba ti to zpraví náladu. I když se bojím, že porce se ti nebudou líbit..."
"Myslíš si, 'pane', že si mě můžeš koupit jídlem?"
"Celou dobu nedělám nic jiného," pokrčím rameny.
"Zatraceně!"

Zamíříme po chodníčku na východ, pak pokračujeme dle popisu a vyhlížíme Dalagorovu pevnost.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 8. 2019, 12:29

Cilapi,

Dolagorovu pevnost nemůžete minout. Minete velký stalagtiti provrtaných chodbami, projdete mezi dvěma zachovalými horními patry dřevěných staveb a přímo před vámi se objeví spodní patro obrovské budovy zbudované z kostí. Místo trámů ji ve vzduchu drží mohutná konstrukce z velkých kostí jakýchsi netvorů, zdi pak jsou utvořené hustou spletenicí z kostí lidem podobných ras a zvířecích. Navíc se ti zdá, že to celé visí od stropu pevnosti pod jakýmsi obrysem gigantického pavouka.

LP1-003.jpg
Dolagorova pevnost.

Pevnost ale působí opuštěně, obcházíte ji a není z ní ničeho slyšet ani vidět. Projdete po lávce severem a tvé světlo osvítí dvojici otvorů ve skále. V levém jsou schody vedoucí vzhůru, v pravém schody vedoucí dolů.

Co uděláš dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 8. 2019, 15:27

Elric přichází od Řeky Sargauth.

.... paropád ....

Elricu,

chvíli pokračuješ chodbou, když uslyšíš bušení a cinkání kovu o kov. Znáš ty zvuky - je to neklamná známka civilizace - kovárna. Přidáš do kroku, chodba se ale brzy zaplní dýmem, nebo spíš oblaky jakési mlhy či páry.

Nadechneš se, a opatrně vyrazíš vpřed. Mlha je tak hustá, že by se dala krájet, chvílemi nic nevidíš, uvědomíš si ale, že jsi vstoupil do mnohem rozlehlejšího prostoru a zatímco po pravé straně stále máš skálu, po levé už míjíš přesné kamenné bloky kovárny. Dokonce cítíš, jak jsou v některých místech prohřáté, jak je z druhé strany nejspíš ohřívají kovářské výhně.

Konečně vyjdeš z malé zapařené uličky a rozhlédneš se.

LP0-015.jpg
Paropád

Kovárnu máš po levé ruce, je u ní i hromada beden a sudů. Před tebou se pak otevírá obrovský prostor plný několika pater dřevěných chatrčí, které jsou nad úrovní země pospojovány soustavou dřevěných chodníčků, zavěšených lávek, opřených tu o staré stěžně lodí, jinde zase o obrovské stalaktity a stalagnity, které do jeskyně trčí.

Tu a tam zahlédneš kdesi v tom všem lanoví nepravidelně přelétnout ohnivé body či osamělé vzdálené světlo pochodně, jinak se celá jeskyně topí v temném šeru.

Co uděláš?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 21. 8. 2019, 15:31

… u Dalagorovi pevnosti ...

Nějakou chvíli obdivuji pevnost zbudovanou z kostí. Tedy obdivuji... běhá mi z ní mráz po zádech, ale i tak od ní nemohu odtrhnout oči. Ve své hrozivosti je přitažlivá a děsuplně krásná...

Když zamířím ke schodišti vzhůru, Glom si teatrálně oddechne a poznamená: "Takže pokračujeme k hostinci? Už jsem se bála, že budeš chtít vlézt dovnitř. To přeci vznešení hrdinové dělají, že lezou, kde nejsou vítáni..."
"Vypadá to prázdné a navíc pospícháme," pokrčím rameny.
"A TO je jediný důvod, proč nechceš vlézt do kostlivého hradu?!"
"Kostěného," opravím ji, "A vlastně to ani není hrad... Nicméně, pokud někdo nechce, aby mu dobrodruzi lezli do dveří, nemá stavět něco takového."
"Vidíš a já myslela, že by si postavil PRÁVĚ něco takového..." nesouhlasí goblinka.
"Drahá Glom, já se možná nevyznám v ženách," dovolím si pousmát se nad trapnou situací v mě dosud záhadném podniku.
"... a v goblinech!" přisadí si Glom.
"... a v goblinech," pokrčím rameny, "... ale ty zase nerozumíš spoustě věcí o dobrodruzích."

Zastavím se na s nohou na nejvyšším schodě, protože kroky Glom za mnou náhle utichly.
"A chceš se o nich něco dozvědět?" zazní její hlas najednou poněkud tiše.
"O goblinech?" ohlédnu se po ní.
"O ženách," zvedne ke mě velké oči.
Docela dlouho se na sebe díváme, je několik schodů pode mnou a takže vypadá ještě menší. Její masitá tvář ale vyjadřuje cosi, co by se snad dalo nazvat mateřským odhodláním.
"Víš," začnu pomalu," jsem si docela jistý, že jsem starší než ty..."
"To určitě ano," přikývne, "Jenže goblini dospívají rychle. Zato elfové..."
"...pomalu," přikývnu, protože má pravdu.

"Já... děkuji ti za nabídku, Glom," řeknu nakonec, "Měl bych se ale spíš připravit na bitvu, která mě brzy čeká..."
"Až tak? V tom případě budou muset stačit základy a měli bysme to vzít hopem. Hlavně nezačínej s tou trpaslicí, teda jestli ti můžu radit. A pak..."
"Myslel jsem na bitvu z drowy," zastavím příval jejích slov.
"Ty jdeš do bitvy z drowy?!" skoro se zalkne Glom, "Proč jsi nic neřekl?"
"Je to tajné," vzpomenu si náhle a rozhlédnu se, jestli nás nikdo neposlouchá.
"A to to jen tak řekneš goblince?!" napomene mě obratem.
"Pokus se to alespoň nějakou dobu nikomu neříkat," podívám se na ni přísně, "Až bude po bitvě, stejně se to rozkřikne, ale do té doby..."
"Komu bych to asi tak teď říkala?" zeptá se, stále ovšem mírně šokovaná.
"Třeba někomu v hostinci," pokrčím rameny.
"Tam stejně budeme akorát spolu, ne?"
"Myslím potom," dodám.
"Jak to myslíš?" nechápe.
"Pokud bude čas, zkusíme ti najít nějaký hostinec, kde na mě počkáš," řeknu prostě, "Nebo ti dám peníze a nějaký si najdeš sama. Stejně sem zapadneš víc než já a vzbudíš tam možná méně pozornosti... Přece sis nemyslela, že bych tě bral sebou? Mohlo by se ti něco stát."
Glom na mě chvíli zaraženě kouká. "Ale... říkal jsi přece, že jsem pro tebe jen skřet."
"Říkal jsem, že goblini jsou jen skřeti," řeknu mírně rozpačitě.
"Já jsem goblin!" řekne Glom překvapivě hrdě a pokusí se vypnout hruď, až se její batoh zakomíhá a ona se nebezpečně nakloní dozadu ze schodů.
"To jsi," přiznám, když získá ztracenou rovnováhu, "ale to neznamená, že by mi na tobě nezáleželo."
Chvíli je ticho. Pak ho přehluší zakručení v goblinčině žaludku.
"Radši už pojďme," usměji se na ni a než se stihnu zastavit, podám ji ruku a pomůžu jí do zbývajících schodů.

PJ? Nahoře obejdeme - a prohlédneme si - vršek Dalagorovi pevnosti a zamíříme k Červímu jícnu.

Elric

Příspěvek od Elric » 21. 8. 2019, 19:32

.... paropád ....
Halaster Černoplášť píše:
1. 7. 2019, 13:50
Duergaří kovárnu opravdu nelze přehlédnout. Kamenné třípatrové stavení s mohutnými komíny se tyčí v severovýchodním rohu jeskyně skoro jako hrad. Je obložené krabicemi a jiskry tu a tam stoupající z komínů prozrazují, že kovář nezahálí.

Podél celé severní stěny pak těžký dým smíšený s párou klesá podél kamenných zdí a průvan ho pak odnáší kamsi do tunelů za kovárnou.
Kovárna, jak každý dobře ví, je jedno z těch míst, které přitahují trpaslíky. Druhým takovým je zpravidla je hospoda. A nebo je to obráceně? Každopádně temný trpaslík, pořád trpaslík. Jestli někde budou vědět víc o té durgearské výpravě, mohlo by to být v hostincích a nebo právě tady. Určitě si doplňovali munici, vyspravovali výzbroj a dávali do pořádku zbraně, než vyrazili.
Zamířím tedy rovnou do kovárny

... v kovárně ....
Halaster Černoplášť píše:
1. 7. 2019, 13:50
V přízemí je stavba zařízená jako skoro klasická trpasličí kovárna, je v ní jeden starší duergar a zrovna pracuje na velkém meči s hodně širokým ostřím. V severní části jsou rozpálené dvě velké výhně, v jižní je pak velká nádrž na vodu sloužící ke kalení oceli.

V místnosti je také několik stojanů se zbraněmi a zbrojemi, vesměs na nich visí lepší kousky. Tohle je dílna mistra.

Hukot, pravidelné rány i pára, která uniká z vyšších pater do tunelu prozrazují, že masová výroba zbraní pro Cech mnoha očí, která zde nejspíš probíhá, se odehrává hlavně ve vyšších patrech kovárny.
"Buď zdráv, mistře kováři.", pozdravím uctivě už od dveří a ukloním se. Trpaslíkům a jiným zakrslým národům to kdovíproč lichotí. "Jdu ve stopách výpravy duergarů z klanu Železného oka, mám s jejich vůdkyní, Skellou, nějaké vyřizování, ale jaksi vyrazili hledat hrobku krále Melaira beze mě. Poslední zprávy o nich mám, že se pobili s drowy v Azrokově državě a pak vyrazili hledat Ztracenou úroveň. Nezmínil se ti někdo z výpravy, kudy plánovali jít?"

Když sleduji ta zapadlá lesknoucí se očka, je mi jasné, že nemohu čekat, že mi odpoví jen z dobroty svého černého kamenného trpasličího srdce...co by ho tak mohlo obměkčit, kromě zlata?

ODHAD OSOBY: EIric:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#CHA
- Co by ho (kromě peněz) přimělo odpovědět mi?
- POTÍŽE!

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 22. 8. 2019, 06:41

..... kovárna ....

Elricu,

duergar se otočí, nejprve se zachmuří a možná tě chce i vyhodit z kovárny, pak ale zahlédne tvou zbraň. "Ta- ta- kůsa ..." uznale nadhodí. "Je nádherná... mohu si ji ... potěžkat? Vyzkoušet?"

Elricu,

pokud duergarovi půjčíš svou kůsu, zcela jistě bude ochotný ti povědět úplně všechno, co ví, o klanu Železného oka. Zároveň si ale nejspíš vyzkouší, jak se mu velikost kůsy přizpůsobuje, když se zvětšuje a zmenšuje - což temní trpaslíci umí - a nebude ti jí chtít vrátit. Ne, že by ji ukradl nebo na tebe zaútočil, to ne. Ale bude vymýšlet různé výmluvy, proč by měla ještě chvíli zůstat v kovárně - třeba že má na ostří zub, který je třeba vyklepat a máš se pro ni vrátit později a podobně .....

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 23. 8. 2019, 08:48

"To mě mohlo hned napadnout, že mistr kovář ocení tenhle kousek.", pousměju se, "Má opravdu...velmi zajímavou vlastnost. Ale dobrá, na CHVÍLI ti jí půjčím a ty mi povíš všechno, co víš o té výpravě. Ale pak IHNED budu tu kůsu potřebovat zpátky, je to nástroj mého řemesla a jak jistě chápeš, nemohl bych bez něj dělat svojí práci."

NĚCO ZA NĚCO: EIric:2D6+1 → 6(1 +4 + 1)#CHA
- POTÍŽE!

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 23. 8. 2019, 10:36

Elricu,

kovář přikývne: "Ale jistě, takový pěkný kousek."

Vezme si ho do ruky a párkrát s ním uznale máchne. A pak se jako druergar zvětší, máchne znovu ... a protože nečekal, že se braň zvětší i s ním, neodhadl délku zormachu a čepel kůsy se potkala s jedním z mečů, které má pověšené na stojanu.

Vzduchem prolétne několik magických jisker.

"Jejky," vykřikne zcela nepatřičně duergarský kovář a nevěřícně hledí na zub, který srážka dvou magických zbraní utvořila na čepeli kůsy. "Já, já, já se hrozně omlouvám, mistře válečníku, v žádném případě jsem neměl v úmyslu ... taková hanba ... co já jen ... slibuji na mou duši, že tu zbraň opravím ... jen ...."

Elricu,
poškození snížilo SZ tvé kouzelné kůsy o 1. Trpaslík si je vědom své chyby a je ochoten kůsu upravit, ale bude mu to DLOUHO trvat. Když si počkáš, bude zase v pořádku - můžeš si na to počkat někde ve městě a TÁBOŘIT v některém z hostinců, je ale jisté, že v takovém případě prošvihneš boj mezi drowy a Azrokovou legií, nebo se na tento boj budeš muset vydat bez kůsy a pak se pro ni vrátit.

Můžeš také kůsu prostě sbalit a odejít s ní a později si ji opravit sám. Abys to dokázal, je potřeba dvou věcí:
- mít k dispozici kovářskou dílnu (klidně i bývalou - např. ettiní kuchyni v Kobkách nebo Azrokův sál u Řeky Sargauth)
- a potřebuješ dostatečně silný oheň (alchymistickou výbušninu se SZ:4, která má změněný efekt že prudce hoří, místo výbuchu, nebo například oheň chrlený nějakou fantastickou či magickou bytostí)

Co uděláš?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 23. 8. 2019, 13:49

... v nejvyšším patře proti Dolagorově pevnosti ....

Cilapi,
vyjdete s Glom po schodech o další úroveň výš a vstanete přímo proti majestátnímu vstupu do Dolagorovy pevnosti. V tomto patře je ještě rozsáhlejší než o patro níž, celá vypadá jako několikanásobně zvětšený dort upečený z nespočetného množství kostí. I v tomto patře je temná a ztichlá.

Opatrně ji obejdete a namíříte si to zpět k místům, kde jsi předtím nad svou hlavou viděl tělo červa.

Prokličkujete po lávkách mezi několika domy a skrz na skrz proděravěnými stalaktity a konečně projdete po úzké lávce mezi dvojicí červených stavení za jediným světlem v severní půlce této části města.

Přímo před vám se objeví otevřená tlama mohutného zkamenělého purpurového červa. Z jejích úst, doširoka otevřených a lemovaných vysokým počtem bílých zubů, prosvítá mihotavé světlo svic a ukazuje, že červ, ač proměněný v kámen, zachoval si navenek i uvnitř svou purpurovou barvu.

LP2-001.jpg
Mezi Dolagorovou pevností a Červím jícnem

Opatrně přijdeš až k okraji řady zubů a nahlédneš. Hned u vstupu vidíš dřevěný stojan, na kterém vyvedeno jméno podniku, dnešní menu a pár dalších slov.

Nápis na stojanu píše:
Červí jícen

Prosím, vyčkejte na usazení.

Dnešní večerní menu (za 1-CENNOST)
Polévka z flampa s domácím kapáním
Konfitovaná striga s horkým vřeskovým koláčem
Karamelizované mrchodravčí suflé, slazené medem rudých mravenců

K jídlu alkoholické občerstvení v ceně.
Když nahlédnete hlouběji, vidíte, že v jícnu je opravdu několik dřevěných stolečků s židlemi, ubrusy a svíčkami. V severní stěně také zahlédnete výduť do sklaní jeskyně, ve které je zřejmě kuchyň.

Ke stojanu vážným krokem přijde druergar, který není oblečený ve zbroji, kovářské zástěře či hornické vestě, jak je zvykem, ale má sobě tyrkysovozelený slavnostní oblek.

"Vítejte a přeji dobrý večer. Máte u nás rezervaci?"

Prázdné stoly za ním prozrazují, že něco takového nejspíše nebude nutné, přesto si zjevně tuto formalitu nemůže odpustit.

Co uděláte dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 23. 8. 2019, 14:51

"Mě nechtěli pustit ani do bordelu a budu mít rezervaci v takovýhle snobárně, tovížejo," zabručí Glom, ale naštěstí spíše pro sebe.

"Děkuji; i my přejeme dobrý večer," odpovím zdvořile, "Rezervaci bohužel nemáme..."

"Vlastně!" dodám rychle a zamrkám, když si uvědomím cenu nabízeného menu, "... nás žel Bohyni momentálně tlačí čas a byl by jistě velký hřích takové delikatesy, jež tu nabízíte, řádně nevychutnat. Snad bude příležitost později... Momentálně přicházím spíše v jedné menší obchodní záležitosti. "

Glom na mě vrhne mírně zděšený pohled, když si uvědomí, že to znamená, že se nenají, ale tentokrát zvládne mlčet. V duchu poděkuji jí i své Bohyni.

I když se zdá, že slavnostně oblečený duergar není zrovna potěšen mojí odpovědí, zakládá si zřejmě na svém sebeovládání i vytříbeném chování. Když mírně nakloní hlavu a na obličeji se mu objeví vyraz zdvořilého zájmu, pokračuji. Naštěstí jsem si již dokázal vzpomenout na vychování, které do mě vtloukala především má babička.

"Rád bych mluvil s vaším... dodavatel surovin. Měl by to být jistý kobold, jenž nedávno přišel k zánovní zbroji. Pokud by vás to příliš neobtěžovalo, rád bych s ním krátce projednal jistou obchodní nabídku. Jsem si jist, že pánové vybraných způsobů, mezi něž jsem si dovolil vyjma své maličkosti zahrnout i zdejší personál, rychle dojdou k všestranně výhodné dohodě a nebude se třeba zdržovat malichernostmi."

Mírně pozvednu nos, jako bych se snažil přehlédnout stojícího duergara a s jistou okázalostí si začnu znovu prohlížet zdejší interiér, jako bych teprve nyní začal doopravdy zvažovat zdejší návštěvu.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 23. 8. 2019, 20:53

Cilapi,

jakmile duergary zjistí, že jsi Nepřišel, tak úplně kvůli tomu udělat útratu, okamžitě změní přístup.

"Jistě, jistě, ano, jeden koboldí zaměstnanec má novou zbroj, to nepopírám. Mile rád vám ho zavo.... seženu. Jen to chvíli potrvá, tak možná... no všechny rezervace jsou ve skutečnosti na později, takže by se nějaký ten stůl, kde byste mohli počkat, než ho... seženu, určitě našel. A byla by škoda, kdybyste tu jen tak čekali, aniž byste ochutnali dnešní menu. "

Cilapi,

hostinský ti sežene hledaného chlapíka, pokud si dáte alespoň 1 jídlo = utratíte 1-CENNOST. Dáte-li si oba, bude to za 2-CENNOSTÍ. Nebudete ale pak při táboření už muset jíst vlastní zásoby.

Co uděláš?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“