[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 28. 6. 2019, 14:53

Hiro, Brandy,

jakmile zachřestí stříbrné mince Kal'al se rozzáří, vyběhne před hostinec, co bys řekl švec je zpátky i s nějakým občerstvením z tržiště. Když se vrací, zavře za sebou dveře a na kliku dá malou cedulku:
Kal'alina cedulka na dveřích píše: Dnes vyhrazeno pro soukromou společnost.
Pak si přisedne a zatímco krájí houby na smaženici, začne vyprávět první příběh, tentokrát strašidelný:

"Stínošerové byli kdysi dávno Hlubinští šlechtici, jejichž zápas od politickou nadvládu nad krajem skončil, když Stínošerští theurgové otevřeli své mysli příliš vzdáleným sférám. Pokrouceni šílenstvím a vyhnáni ze svých domovů, vydali se do nejhlubšího Podhoří, aby je od té doby na povrchu už nikdo nikdy nespatřil. Zprávy o tom, jak hluboko došli, se různí.

Někteří tvrdí, že je potkali v Magjádru, mezi ostatními šílenými studenty. Další tvrdí, že zabloudili v nekonečném Bludišti. A jsou i tací, co se domnívají, že šílenství je hnalo hloubš a hloubš, téměř až k samotnému Halasterovi. A ten se s jejich osudem cítil natolik spřízněn, že jim dovolil si pod Jeskyní runového kamene obsadit pro sebe celé dvaadvacáté patro."

Potom dá Kal'al prostor vám a zatímco smaženici rychle uvaří na malém ohništi a dochutí jí kouskem slaniny, nadšeně naslouchá příběhu o grycích, goblinech, nebohém Lasičkovi a tunelech, otočených vzhůru nohama.

Když vám jídlo nasrvíruje, přidá další příběh.

"Už jsem zmínila Magjádro, devátou úroveň tohoto podzemí. Na něm se nachází magická univerzita, založená samotným Halasterem. Někteří tvrdí, že ji śam Halaster i vede, ale jiní to zpochybňují. Já jsem slyšela už mnoho zpráv a svědectví o řediteli téhle školy, a každé jiné - jako kdyby bytost, která školu vede dokázala měnit tváře. Dost možná je to ale jen důsledek šílenství, které mnohého slabšího mága během vstřebávání tamního učiva zachvátí. Není se ale co divit, že tam přichází stále noví a noví - kdo by nechtěl pohlédnout na sbírku těch nejšílenějších vědomostí, které Halaster nasbíral a nyní se v této škole učí?"

Co děláte během jejího vyprávění a TÁBOŘENÍ vy?
Postup Kobkami: Obrázek

Hiro

Příspěvek od Hiro » 28. 6. 2019, 16:49

Poděkuji Kal'al za příběhy a odeberu se do vedlejší místnůstky srovnat si zbitá záda. Vyprávění o magjádru mne bezděčně přiměje vylovit z torny nalezenou skleněnou hůlku a pořádně si ji prohlédnout. Co já budu s něčím takovým dělat? Copak jsem nějaký kouzelník? Mít dvě, mohl bych jít o další krok dále ve stopách mnichů z Leprikoního ostrova a používat je alespoň místo lžíce.

'Mohla by ti pomoct u... přesunů,' vstoupí mi do hlavy Boo. 'Když si s ní budeš ukazovat, kde se chceš objevit, třeba se příště líp trefíš. Nebo s sebou aspoň nesebereš všechny ostatní vězně.'
'To je blbost, proč by mi v tom měla pomáhat nějaká hůlka?'
'Či já vím? Jsem snad hůlka? Neříkals snad ale kdysi, že ve škole s takovýma máchal každý druhý učitel?'
'No to jistě,' potvrdím a otřesu se trochu při té vzpomínce. 'Tam byl ale také téměř každý profesor magicky nadaný, byli to v pravdě kouzelníci, kteří tyto a další pomůcky hůlkovitého charakteru používali při výuce.'

Booovi už nemusím dodávat, že jen několika málo vyučujícím sloužily hůlky jako užitečná ukazovátka při popisu map či roztodivných modelů. Většina z nich je využívala pro přímočaré zvyšování autority, násilné udržování pozornosti a nejrůznější tělesné tresty. Tímhle směrem se chci vážně vydat?

'Vidíš,' mrkne na mne spiklenecky Boo. 'Ty jsi vlastně taky takový profesor - máš na to věk i mundúr, věčně někomu něco vysvětluješ, někoho poučuješ nebo opravuješ. Jen si vzpomeň, cos všechno viděl ve škole a za chvíli to máš zmáknuté.'

Zhluboka vydechnu. Jako první se mi v paměti vybaví pasivně-agresivní drowí učitel lektvarů a k mládencům přespříliš vstřícný ředitel. To chci skutečně dopadnout jako oni? Inu, nejsem přece nějaký jednoduchý učenec, jsem Hiro z východního pobřeží. A v mých rukou přece dokáži přetvořit tradiční pedagogický přístup v něco mnohem příjemnějšího!

Odhodlán napravit na okolí to, co vzdělání napáchalo na mně, vezmu hůlku do rukou, zavřu oči a ponořím se do vzpomínek. První ročník, první zkoušky, první tahák. Nebude to příjemné, ale je to nutné.

Tábořím. Vzpomínám u toho na školu, mám noční můry a neléčím si žádné LZ. Slaďuji se s kouzelnou hůlkou. Boo dál poslouchá vyprávění Kal'al a táboří se Zábavou.
Předávám slovo Brandy.
Hiro a Boo
Deník postavy

Brandy

Příspěvek od Brandy » 28. 6. 2019, 18:10

Hiro to zabalil hned. Teda vydržel něco, ale ne tolik, jak bych čekala. No dám si další dva tupláčky a cejtím, jak se mě rozlejvá chlast v těle. Je mi teploučko. Poslouchám Kal'al a Marthu. Mají takové smutné oči, veselé úsměvy. Něco každá hraje, nebo já jsme mimo. "Kde já mám postýlku?" Bezděčný palec pozvednuté ruky ukazuje, že vzádu. "Jako už je tam jedna pořádná a my jsme dvě. Budeš se mnou nebo s ním?" ukážu na Hira. Už má taky hladinku, takže nevím, koho si z nás vybere.

Vezmu si flašku na kavalec. Shodím zbroj do spodničky. Začnu se přehrabovat v batohu, jo ještě tam jsou bylinky. Odhalím ránu. Jo je to zlý. Na to bude třeba ten žlutý prášek pomůže. Nasypu jej na ránu a cítím, jak to pálí. Upadám do mdlob, ale cítím někde v hloubce, že můžu dýchat. Pořádně. Netlačí mě nic.

brandy:2D6+2 → 13(5 +6 + 2)#odl z toho se vylížu
* Vyléčil sis 1 TZ nebo KO.

Asi se to nemá míchat s chlastem. Mám duhově barevné sny. Vidím v nich čerstvě rozkvetlou louku. Po ní jde Martha, Hiro, drží se za ruce, já jim peču koláč s rybízem. Krásně kynutý a nadejchaný. Vzápětí vidím kupu zlata a na ní sedí dračice a má moji tvář. Je veliká a chrlí oheň a než dojde k zlatu mění se v obláčky ve tvaru jednorožců co hopsají ve stádech...

'Brandy pojď sem, volá hlas... je tak medový až jsem z toho... mimo...

Brandy táboří, vyléčila si KO, je momentálně mimo mísu a probudí se "ráno"..
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Hiro

Příspěvek od Hiro » 29. 6. 2019, 17:14

Odpočinutý jen tak napůl si protáhnu záda, pobalím věci a vyrazím na bar, kde na mne už čeká Boo. Toho bohdá nebude, aby tenhle tajtrlík nebyl společenštější než já.

"Opět tě zdravím, milá Kal'al. Ještě jednou vřelé díky za pohostinnost a možnost příjemného spočinutí, rád si ho dopřeji někdy znovu."

Odmítnu nabídku piva i dalších alkoholů a místo toho rozložím na pult mou aparaturu. Chvíli se přehrabuji v pytlících, ale vzhledem k okolnostem zvolím Gyokuro, intenzivní čaj se smaragdovou barvou a intenzivní vůní moře. Když už jsem v přístavu, ať to mám se vším všudy. A vskutku, vzpomínky na cestování mi brzy konečně dají zapomenout na všechny ty připomeuté školní zážitky.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#INT
- Mám 3 MAGy, nejsem UNAVENÝ, všechny si beru já.

Postupně nabídnu všem hostům i paní domácí, přeci jen nás zde stále ještě není mnoho. U Brandy se na okamžik zastavím.

"Nevím, jaké máš teď plány, má odvážná společnice, ale pokud bys chtěla dál tříbit tvou chrabrost a pevný postoj vstříc magickým hrozbám, měl bych pro tebe jeden tip. Proti proudu řeky, která protéká zde přístavem, leží jeskyně a v ní jsou dva démoni povolaní na tento svět. Já sám jsem s nimi příliš nezmohl, ale pro tebe by myslím byli snadným soustem, u kterého bys mohla dále zapracovat na tvém zdravém sebevědomí. A abych nezapomněl - stráží pirátský poklad!"

Když se u baru objeví Marta, dlouze se podrbu ve vousech. Tahle mladá slečna je zde krom mých společníků, Halastera, Halastrona a Méh, tím nejzajímavějším zpestřením. A zároveň je živoucím důkazem, že s odvahou přímo úměrně roste i naivita. Jestli se zase přidá k prvním rádoby fascinujícím obyvatelům podzemí, může skončit hůře, než u bláznivého kultu obětujícího své vlastní členy obřím pavoukům.

"Milá Marto, přemýšlel jsem o našem prvním i druhém setkání. A řekl bych, že by byla škoda se teď hned rozloučit a jít každý svou cestou. Jestli dobře chápu, máš namířeno hlouběji do podzemí za nějakými dalšími zajímavými kulturními zážitky. Já tam jdu kvůli Booovi, ale ačkoliv se naše motivace liší, cíl máme společný. A než se vydám dále, rád bych zde v Přístavu načerpal více informací o tom, co mne tam dole čeká. Přeci jen už ta hobogliní hlídka, o které se zmínila Brandy, je nemalou výzvou a věřím, že s dalšími patry podzemí jich bude jen přibývat. A proto si myslím, že i pro tebe bude užitečné dozvědět se něco o tom, na jaké překážky bys mohla narazit a kde vlastně bys mohla najít nějaký objekt tvého zájmu. Co říkáš, co kdybychom se společně prošli po přístavišti a nasbírali informace, které oba potřebujeme? Není to zde nejbezpečnější prostředí a společnými silami toho získáme mnohem více. A mohu ti slíbit, že se u toho všichni tři náramně zasmějeme."

Něco za něco: Hiro:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)#CHA
- Marta mne chvíli doprovodí po přístavu a já jí za to pomohu sehnat co nejvíce informací o kulturách žijících nižších patrech.

Předávám slovo Brandy a PJ.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 29. 6. 2019, 19:59

Hiro,

Marta se na tebe nejprve podívá trošku podezřívavě, ale nakonec se jí na tváři objeví úsměv.

"Ty mi vlastně tak trochu něco dlužíš, viď? A tím, že bys mi pomohl se připravit a zjistit mi nějaké užitečné informace o nižších patrech bys mi mohl pomoci a tak svůj dluh splatit."

Při pohledu do jejich očí nepoznáš, zda je tak naivní a nechápavá, nebo tak vyčúraná.

" Tak pojďme, hořím zvědavostí, " vyzve tě vzápětí.

Kam se vydáte?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 30. 6. 2019, 12:35

Odhad postavy: Hiro:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#CHA
-Co postava opravdu cítí? (Je Marta tak naivní a nechápavá, nebo tak vyčúraná?)

"Jistě, jistě, za chvilinku vyrazíme, jen se musím zeptat na cestu," usměji se na Martu.

Nemám v plánu odcházet, dokud od Brandy nezjistím, zda se přidá k nám, půjde pro pirátský poklad a nebo vyrazí někam úplně jinam. Zároveň bych byl rád za její požehnání, když už jí na chvíli odvádím její novou nejlepší kamarádku.

Využiji zbývající čas a obrátím se ještě jednou ke Kal'al: "Poslyš, rád bych se tě zeptal, zda mi můžeš doporučit nějaké místo či osobu zde v přístavu, kde bych mohl načerpat nejnovější informace o dění v nižších patrech. Jsem smířen s tím, že od nikoho neuslyším tak krásně barvité příběhy, jakými jsi nás poctila ty, ovšem i nudně podané aktuální zprávy by přišly vhod. Mohla bys mi, prosím, poradit?"

Předávám slovo PJ a Brandy.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 30. 6. 2019, 13:37

Hiro,

v Martině očích se objeví stejný záblesk, jaký mývala v očích tvá mladší sestřička, když před odjezdem tvému otci vyčítala, že ji nechá doma samotnou ... a pak si vymýšlela, co dalšího ji má přivézt, aby jí nebylo smutno. A on jí to vždycky přivezl, nebo alespoň něco dost podobného.

Marta se snaží si tě obmotat kolem prstu tak, jak to dělávají rozmarné dcery se svými otci. A nejspíš se teď domnívá, že se jí to i daří....

"Pokud se zajímáš o fakta o spodních patrech, zkus se vydat z duergařího tržiště na východ. Dva půlčíci, Vilík a Oleandr, tam vedou kartografický obchůdek. Určitě budou mít k prodeji nějaké mapy spodních pater," doporučí ti.

Co uděláš dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 30. 6. 2019, 20:23

"Tohle je fakt pitomý ráno," zakleju. Nevím, zda mě vzbudila rána, ale měla jsme pocit, že mě Boo lechtá peřím po nohách. Je to dobrý jsme sama a asi jsme spala i sama, takže Martha se chytila Hira. Něco mi říká, že bychom už nebyly moc dobré kamarádky. Strašně mě bolí hlava. Ta kozí makovice byla asi dobrá, ale ta pálenka...ajajaj... Hle nezdálo se mi to, fakt jsme dostala řd od Hira. Ten trpaslík vypadá komicky. Snad to nebyla urážka, že jsme kráva blbá a bojím se magie. Jestli jo, useknu mu ruku, teda až mě přestane brnět hlava...

Dopotácím se na bar. "Ráno." spokojím se s tím, že Hiro má náladu od ucha k uchu, toká tu jak tetřev, Kalal či jak se jmenuje a Marta mu zobou z ruky. "Dala bych si česnečku a hodně sýra a chleba."

"Koží hlavu jen malou," reaguji na pozvednutý tuplák hospodský. "to snad vylečí první chvíle." Mířej dá, hmmm to já se tu rozhlídnu. Potřebuju Peníze, všera jsme nějak podlehla a velkoryse zacálovala tady to mejdlo a teď jsme švorc.

Hiro se družně přikolébal a vykládá o pokladu a démonech. Kde je asi muj hrabálek... chudák se tam někde sám bojí v tunelu. "Zvžím to," řeknu zdvořile. Plíce ještě bolí, ale ty kytky to je fakt materiál. To by snad zvedlo na nohy i slona. "Tak kudy až dostanu ten gábl za tím co mi odpomůže vod tý sekery?" otočím se na hospodskou.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 30. 6. 2019, 20:41

Brandy,

hostinská ti ochotně natočí a pak vysvětlí cestu.

"Jestli chceš do kovárny, tak jak vyjdeš z hospody, dej se doleva. Projdeš uličkami až na velké náměstí, které jde diagonálně k hlavní třídě. Vezmi to středem až na jeho opačný konec, tam uvidíš velkou třípatrovou kovárnu. Kamenný barák, nemůžeš to minout.

Kdybys chtěla prodat sekeru nějakému gobrovi nebo dokonce minotaurovi od Xantárovců, tak se naopak dej doprava a vem to po hlavní třídě. Úplně na jejím západním konci je Černý korbel, hospoda, kde se schází."

Co uděláš?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 1. 7. 2019, 07:28

"Budu vás muset opustit, na ten poklad, pane Hiro nezapomenu, co sraz za pár CHVÍLÍ zde? pokud náhodou ne, tak mám trable nebo vy. Jdu zkusit zaplatit tento flám. Ke kováři." Dojím, dobalím, obléknu zbroj. a jdu dle isntrukcí ke kováři.
Deník postavy

Hiro

Příspěvek od Hiro » 1. 7. 2019, 08:47

"Hodně štěstí, milá Brandy. Pokud by ses v podzemí cítila nesvá, nebo se dokonce bála, vzpomeň si na tajný rituál strýčka Hira: Zavři oči, klepni svými patami třikrát o sebe a u toho opakuj 'Já jsem v pořádku, to kobky jsou šílené'," povím zvesela trpaslici, mrknu na ni a ještě do ní lehce šťouchnu loktem.

Kývnu na Martu a vyrazíme z hospody. Když přijdeme na zmíněné tržiště, zarazí mne, že nikde nevidím žádné půlčíky. A u nepřátelsky tvářících se duergarů těžko koupím nějakou mapu. Mírně zmateně přejdu tržiště párkrát tam a zpátky a zastavím se až ve chvíli, kdy zaregistruji šíleně přepálené ceny. Sice je to vysoce nad mé možnosti, ale alespoň tím vzniká prostor pro smlouvání.

'Drowka ti neříkala na tržišti na východě, ale na východ od tržiště,' poučí mne Boo.
'Och ty jeden, ještě, že posloucháš vždycky a všude, že?' usměji se. Je štěstí mít mlčenlivého společníka - když už musí opravovat mou zhoršující se paměť, alespoň je diskrétní před Martou a podobnými společníky.

"Tak, představu máme a vzhůru k Vilíkovi a Oleandrovi," zavelím a vyrazím dál na východ.

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 7. 2019, 10:56

Hiro,

projdete tržištěm, minete několik starých opuštěných domů, na střechu jednoho z nich po vaší pravé ruce vedou vachrlaté dřevěné schody.

A pak uvidíte malý, trochu křivý, ale opravený domek, ve kterém se svítí.
Okrasným písmem vyvedená cedule na boku píše: Vilík & Oleandr
Kartografie
Obejdeš domek ze severu, kde má vchod a vstoupíš. Skromně, ale útulně zařízená přední místnůstka je ozářená jedním svícnem v rohu a mezi hromadou pláten, kůží, paregamenů a jiných materiálů plných map uvidíš stát hobita a hobitku.

LP0-008.jpg
Vilík & Oleandr - Kartografové

"Vítejte, dobrodruzi," pozdraví tebe i Martu ihned hobit a vyrazí vám naproti. "Mé jméno je Vilík a toto je má žena Oleandr. Jsme kargografové, vyrábíme a prodáváme mapy," vysvětluje hned, jako by to nebylo z podoby krámku i jeho obsahu jasné.

"Naší specializací jsou mapy podhůří. Nejen, že prodáváme mapy, ale také vykupujeme náčrtky nižších pater, abychom mohli nakreslit mapy novější, ..."
" ... a lepší," doplní ho manželka.

"Máme momentálně obstojné plánky Pokroucených jeskyň a Vrběnina hvozu," nabízí Vilík,
"Bohužel nevíme nic o Ztracené úrovni. Vůbec nic. Za jakékoliv informace, které by nám umožnily načrtnout alespoň základní schéma úrovně, bychom byli hrozně vděční."
"A také za nalezení cesty do Ztracené úrovně, ta na našich mapách samozřejmě není."

"Co se týká Maddgothova hradu, tam máme jen okolí hradu. Vnitřkem bohužel nemůžeme sloužit," pokračuje zase Oleandr, "ale zato se nám podařilo získat hrubý, velmi hrubý, ale užitečný náčrtek Kluzké bažiny."

"Máte zájem něco koupit? S cenami je to prosté. Základní cena se odvíjí od vzdálenosti od povrchu, za každé patro 1-CENNOST. Když ale máme mapu neúplnou, dáváme samozřejmě slevu."

"Pokroucené jeskyně jsou tedy za 4-CENNOSTI a Vrběnin hvozd, no, ten není úplně aktuální, tak bychom ho také mohli prodat za 4-CENNOSTI," nastřeluje ceny celkem vysoko Vilík.

"Co se Madgoothova hradu týká, tam mám opravdu jen to okolí, takže si myslím, že 3-CENNOSTI jsou férová cena. A Kluzké bažiny dáme s velkou slevou, to je opravdu jen hrubý náčrtek. 2-CENNOSTI a je váš."

"Zatím nikdo, s kým jsme mluvili, se nedostal za Magjádro, takže hlouběji už mapy nemáme."
"Ale o to lépe zaplatíme, když někdo nějakou přinese."

Hiro,
pokud bys jim chtěl něco slíbit, abys dostal lepší cenu nebo nějakou mapu zadarmo, je to NĚCO ZA NĚCO. Můžeš také zkusit získat lepší ceny jinak (např. kouzly?)

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 1. 7. 2019, 12:55

... Vilík & Oleandr - Kartografové ...

Poslechnu si nabídku sortimentu i ceny a obratem naznám, že si nemůžu prakticky nic dovolit, neprodám-li Booa nebo ledvinu.

"Inu, zajímavé mapy zde máte, ovšem rozpočet máme omezený a není snadné si vybrat. Zajímají nás především oblasti, kde se nachází nějaké uspořádané osídlení tradičních kultur, například jak je tomu v případě drowů vedle u řeky či zde v přístavu, který jistě má také své kulturní zvyklosti. Pokud byste nám mohli podat ústní popis takovýchto zajímavých míst, o kterých víte, mohli bychom sáhnout po té správné mapě, viď Marto?"

Kouzelnice horlivě přikyvuje: "Chceme ale skutečné kulturní oblasti, se svou hloubkou a důstojností. Tenhle slepenec hnusných chatrčí obývaný kdečím byl hodně nepřesný příklad," doplní mne ještě.

PJ, budou ochotní podělit se o osídlené oblasti v nižších patrech? Stačí mi vážně jen ústní popis, nechci mapu zadarmo.

"Jinak rozumím, že jádro vašeho obchodu spočívá v nižších patrech, kam kolemjdoucí dobrodruhové teprve míří. Ale musím se přesto zeptat - máte dostatečně zmapovaná i vyšší patra? Přeci jen se určitě občas najde někdo putující v opačném směru, či k vám dorazí dobrodruhové, kteří to vzali na rychlo a spousta zajímavého jim unikla. Jsem ochotný popsat vám nejen kompletně objevená patra včetně všech známých tajných oblastí a průchodů, ale také současnou mocenskou a politickou situaci, která může být pro protisměrné cestovatele obzvláště hodnotná. Jakou byste za to nabídli cenu?"

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 7. 2019, 13:37

Hiro,

když nabídneš, že bys jim popsal aktuální stav horních pater, nadšením se jim rozsvítí očíčka.

"Nemáme úplně dobře zmapovanou severní část Kobek. O tajemných komnatách máme geograficky dobrou představu, tam nám stačí aktualizace lokalit. A co se týká Řeky Sargauth, tak tu v zásadě nepotřebujeme, Xanatárovci mají celkem přehled. Ale i tak drobná upřesnění uvítáme."

"Za aktualizaci mocenské situace ve všech třech patrech ti dáme slevu 1-CENNOST," nabídne nakonec hobitka.
"A kdybys nám dokázal popsat, co se nachází v severní části Kobek, tak slevíme také 1-CENNOST," přihodí k tomu hobit.

"Rozhodně nezapomeňte cestou dolů navštívit Vrběnu, má prý vytříbený vkus a překrásnou ... zahradu, dá-li se to tak nazvat," vysvětlí Oleandr, proč by vás mohl zajímat Vrběnin hvozd.

"Jinak, co se týká těch fascinujících kultur, tak určitě si to namiřte do Magjádra."
"Ne, že bychom vás tam posílal kvůli tomu, že nám chybí mapy. Ale je tam prý univerzita. A kde jinde byste mohli narazit na neobvyklé umění, než na univerzitě? Akademická půda je synonymem kulturního polečenství ... eee ... určitě," dodá nejistě Vilík.

"A určitě zkuste nalézt Ztracenou úroveň," připomene taky náhodou místo, ke kterému nemají mapy. "Umožní vám nahlédnout do historie trpaslictva tak, jak nic jiného."
"Jen se trochu obávám, že to už nebude pohled na živou kulturu," dodá k tomu trochu smutně hobitka, "ale i tak by to mohlo být zajímavé."

Co uděláte dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 7. 2019, 13:50

... na cestě do kovárny ....

Brandy,
vyrazíš z kovárny směrem, který ti ukázala Kal'al. Cestou zleva slyšíš nadšené výskání a juchání z jiného hostince, který nejspíš nezavřel kvůli dvěma zvláštním hostům. Dojdeš podle jejího popisu až na dlouhé náměstí vedoucí na severovýchod. Je zanedbané a prázdné, lemované jen tu a tam haraburdí.

Duergaří kovárnu opravdu nelze přehlédnout. Kamenné třípatrové stavení s mohutnými komíny se tyčí v severovýchodním rohu jeskyně skoro jako hrad. Je obložené krabicemi a jiskry tu a tam stoupající z komínů prozrazují, že kovář nezahálí.

Podél celé severní stěny pak těžký dým smíšený s párou klesá podél kamenných zdí a průvan ho pak odnáší kamsi do tunelů za kovárnou. Všimneš si malé dřevěné cedulky, která tím směrem sleduje:

Dřevěná cedulka ukazující za továrnu píše:
Stezka Paropád <=> Azrokova legie

Projdeš kolem beden s rudou a železnými polotovary, všimneš si dřeva, složeného za kovárnou a vstoupíš hlavními dveřmi do kovárny.

LP0-009.jpg
Tharglarova kovárna

V přízemí je stavba zařízená jako skoro klasická trpasličí kovárna, je v ní jeden starší duergar a zrovna pracuje na velkém meči s hodně širokým ostřím. V severní části jsou rozpálené dvě velké výhně, v jižní je pak velká nádrž na vodu sloužící ke kalení oceli.

V místnosti je také několik stojanů se zbraněmi a zbrojemi, vesměs na nich visí lepší kousky. Tohle je dílna mistra.

Hukot, pravidelné rány i pára, která uniká z vyšších pater do tunelu prozrazují, že masová výroba zbraní pro Cech mnoha očí, která zde nejspíš probíhá, se odehrává hlavně ve vyšších patrech kovárny.

Temný trpaslík se na tebe podívá a nevrle zavrčí: "Co tu chceš? Odpadlíkům od pravého trpaslictví a zdrádcům temné strany zbraně neprodávám...."

Co uděláš?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“