[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 6. 2019, 15:54

Hiro,
když představíš Krystalíně, jaké užitečné věci jsi jí přinesl a přihodíš k tomu příslib dalších dobrodruhů, okamžitě ti odpoví:

"Tu malachitovou korunu si nech. Ta je mi úplně k ničemu a není nijak užitečná. Raději si vezmu ten rozkladoměřící přístroj a obojek na nestvůry. Ty se mi určitě podaří prodat," začne hned přeskládávat věci, "a rozdíl mi doplatíš v těch mincích."

Krystalína souhlasí se snížením ceny na 4-CENNOSTI a místo malachitové koruny v cenně 3-CENNOSTÍ si vezme rozkladometr a obojek.

"Jestli ti jde o to někde složit hlavu, tak mě vlastně napadají čtyři hostince, co tady ve městě jsou," začne s doporučováním.

"Černý korbel je hned tady za rohem," ukáže na sever, "ale popravdě, pro tak dobrého člověka jako jsi ty, by tam nemuselo být bezpečno. Chodí se tam bavit a popít spíš rabiáti z Cechu.

Když mluvíme o cechu, cechovní poplatky se odvádí Ticháčkovi, provoznímu od Odvážných podvazků. To je takový podnik ... no nerada tam chodím. Hlavně Ticháčka neoslovuj jako hostinského, nemá to rád. Nejsem si ale jistá, že by sis tam odpočinul, pokojíčky sice pronajímají, ale jen na krátko a ... s obsluhou," culí se a červená Krystalína, když ti to vypráví.

"Docela slušný podnik vede Kal'al, jmenuje se Prak a drak. Jestli se tě zeptá, čím se chceš otrávit, tak to se nediv, to ona jen tak vtipkuje. Ráda si povídá s dobrodruhy, poslouchá jejich příběhy výměnou za jiné, zaslechnuté. Přespat se u ní určitě dá.

No a nakonec tu máme ... no, říkají tomu Restaurace Červí jícen. Úplně na východě, v nejvyšším patře. Je to vlastně nejlepší podnik tady, mají i svíčky na stolech a ubrusy," zasní se gnomka, jako by snad toužila po tom, aby jí tam někdy někdo vzal na rande. "Proto také mají málo hostů, jsou dost drazí. Ale tam se dá zajít jen na dobré jídlo či chvilku tam pobýt, určitě to není na nějaké dlouhé vyspávání," skončí svou přednášku o podnicích ve městě.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Hiro

Příspěvek od Hiro » 26. 6. 2019, 17:09

"Děkuji ti mnohokrát, milá Krystalíno. Věřím, že se opět brzy shledáme!"

Zeptám se ještě na cestu k Praku a draku, hodím přes rameno mou o poznání lehčí tornu a vyrazím.

PJ, předávám slovo, přesunuji se do hospody.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 6. 2019, 20:01

Hiro,

gnómka ti ukáže malou uličku, kterou se máš vydat a doporučí ti vyhnout se hlavní třídě, kde bys snadno mohl narazit na nějaké rabiáty.

Obejdeš zleva palírnu, v malé uličce za ní vidíš velké množství sudů. To, že prázdné sudy nikdo nerozbil ani neukradl je znamením toho, že místní si pálenky váží a ví, jaké trable by způsobilo, kdyby palírna utrpěla škodu a nebylo do čeho pálit.

Procházíš mezi opuštěnými zchátralými staveními, až tě zaujme jedno po pravé ruce, poslední před velkým skalním výstupkem. Má masivní dřevěné dveře s mnoha zámky, vypadají ale neudržovaně a zarezle. Za domkem je pak velká hromada starých a rozbitých truhel a truhlic, a také množství popraskaných řetězů, zrezivělých zámků a petlic. Zběžně ji prohlédneš, jestli v ní nenechal někdo něco užitečného, ale zjevně nejsi první a nenajdeš nic než rez a třísky.

Za výstupkem je za hromadou beden jakási matrace a trocha slámy. Leží tam prázdná lahev, ale na matraci je nějaká nechutná skvrna, kterou snad lépe ani nezkoumat. Obejdeš místo obloukem a pokračuješ.

Vyjdeš na malé náměstíčko a přímo před sebou uvidíš udržovanou dřevěnou stavbu. Vývěsní štít má na sobě komickou kresbu draka vrhajícího ohnivou kouli z praku. Vstoupíš.

Hospoda je zařízená chudě, ale útulně. Sedátka i stolky jsou zbité z prken a sudů, tu a tam najdeš i skutečnou židli. Nevidíš zde žádné hosty, ale to může být denní hodinou. Ve výklenku v levé části je na dvou větších sudech dvojice fošen jako barový pult a za ním stojí pohledná půldrowka a vytírá korbel hadrem.

LP0-005.jpg
Cesta a k Praku a draku

"Čím tě můžu otrávit?" zeptá se, když vejdete. "A tvého maličkého přítele..." nabídne i Boovi. "Máme Kozlí hlavu a Jantarovici."

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 27. 6. 2019, 09:01

"Kozu bych dnes radši vynechal, nebylo by něco méně umečého? Věřím, že cokoliv nabídneš, bude učiněná delikatesa" opáčím s úsměvem a zavřu za sebou dveře. "Kterou židli ti můžu rozsednout?"

Rozhlédnu se po liduprázdné hospodě, podám si dva nejvyšší sudy až k baru a sednu si tak, abych mohl pohodlně rozprávět s výčepní.

"Těší mne, že tě poznávám, Kal'al, hodně jsem o tobě slyšel a vše jen v dobrém. A i zde u tebe to vypadá vskutku úžasně, připomíná mi hned několik srdcových přístavních hospůdek, přinejmenším Fiiika, Háj či Vikinga.

Jmenuji se Hiro, přišel jsem z povrchu a ten jsem procestoval až na jeho kraj. Nenavštívili tě v poslední době nějací podobní cestovatelé? Pohybuje se tu se mnou taková milá skupinka a nikoho z nich jsem již delší dobu neviděl."

Pohlédnu za sebe k pootevřeným dveřím, za kterými vidím na místní poměry útulné lůžko. Naposledy jsem odpočíval ve vězeňské cele a před zážitkem s Balwírou, ovšem bylo to nedávno a sil na prohlídku přístavu ještě spoustu.

'Měl by sis aspoň na chvíli lehnout,' zaslechnu Booa ve své hlavě. 'Jsi dobitý jak skřetí hračka.'
'Prosímtě, přežil jsem horší věci.'
'A ty taky přijdou. Připrav se na ně.'

Pokrčím rameny. Příjemně tu je a možná nebude špatné odpočinout si, než se sem nahrnou pravidelní hosté.

"Rád bych zde u tebe strávil trochu více času, než jen na svačinu a pivo. Máš-li volné lůžko a před odpočinkem chuť během jídla povyprávět o přístavu Lebečném i těch ostatních, budu rád."

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 6. 2019, 14:51

.... v jihovýchodní části města ....

Brandy přichází od Řeky Sargauth.

Brandy,
Marta s tvým návrhem souhlasí: "Dobrá, zajdeme do Lebečného přístavu a odpočineme si. Mám toho po dnešku dost. Ale hned jak se dáme dohromady, musíme vymyslet, jak se dostat přes ty hobgobliny a pokračovat hlouběji."

Pokračujete klikatými chodbami, až narazíte na malou dřevěnou cedulku v goblinštině.
Dřevěná cedulka píše:
LEBEČNÝ PŘÍSTAV
Území Cechu mnoha očí.
Minete ji a za malou chvíli se před vámi otevře rozsáhlý dóm. Tři patra dřevěných stavení navršená jedno přes druhé, držící pohromadě díky neuvěřitelnému pletenci lanoví a vzájemně se podpírajících stěžňů.

Vůně jídla už je velmi blízko, projdete tedy podél dvojice domů, až dorazíte na malé náměstí se starou zanedbanou kašnou. Kolem je rozestavěno šest dřevěných stánků, u čtyřech z nich postávají obchodníci.

Jsou to druergaři, temní trpaslíci a na vaši dvojici se dívají s nedůvěrou. Krom nich jsou na tržišti ještě čtyři strážní nebo spíš strážci trhovců, vzrůstem možná hobiti, možná trpaslíci, každopádně z jejch kápí trčí dlouhé nosy a pod nimi se lesknou malá hlodavčí očka.

Na svých pultících mají různé potraviny, které je možné sehnat v podzemí. Maso z ulovených mrchodravců, krysy na špejli připravené k rožnění, několik druhů hub a jedlých mechů, ryby z podzemní řeky. Jeden z nich má na stole i cedulku s cenou, ostentativně se pro ní natáhe, vezme jí a přímo před vámi přepíše číslo na vyšší.

Jako elfka a trpaslice z povrchu zde může nakoupit jídlo - 1-JÍDLO za 1-CENNOST (ano, je to šíleně předražené. Asi 5x).

LP0-006.jpg
Druergaří tržiště

Cena se ti nelíbí a tak se rozhlédneš, kde ještě by se dalo nakoupit. Kousek dál na severozápad, ke konci úzké uličky vedoucí tím směrem zahlédneš zachovalou dřevěnou stavbu s vývěsním štítem, na kterém je drak vrhající ohnivou kouli z praku. To vypadá jako hostinec.

Brandy

Příspěvek od Brandy » 27. 6. 2019, 15:06

“Nejsem zvyklá na ohrnování nosem. Jsme damy a krysy na špejli? Jako fakt ne, promiň, Marto, ale raděj hospodu. A když se něco semele bude tam méně prostoru a problému. Jsem ti ještě neřekla, že přitahuji problemy?” Usměju se vymluvně. A potřebuji ošetřit a odfrknout si. “Co tam asi maj´i na ćepu? Snad ne nějaký patok? Lebkový výplach či tak?” Mířím směr hospoda a dovnitř.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 6. 2019, 15:46

.... v Praku a draku ...

Hiro,

Kal'al před tebe postaví džbánek vody a panáka kořalky vonící po smůle. "Kozlí hlava je jediné pivo co mám. Takže voda je na žízeň a otrávím tě Jantarovicí, co ty na to?"

"Slyšel jsi o mě? Nepovídej, od kohopak?" začne vyzvídat, když se zmíníš.

Při dotazu na jiné dobrodruhy zavrtí hlavou: "Kdepak. Před pár nějakým časem se tu potloukala docela velká skupina temných trpaslíků, kteří nepatřili k cechu, ale nepopsala bych je jako dobrodruhy. Tak tu byl zějaký hejsek z povrchu, už si nepamatuju jméno, ale určitě začínalo na K. Nezavřel pusu když mluvil o svých plánech na velké kšefty tady v podzemí, ale upřímně - takoví jako spíš někomu sednou na lep, než že by někoho dokázali obrat. Ani si nepamatuji, zda odešel před, nebo až po těch trpaslících. Rozhodně už tu ale není."

Při otázce na spánek a vyprávění přikývne. "Vypadáš jako slušný dobrodruh, není žádný důvod, proč bych tě odmítla. Lůžko tu je, klidně svému tělu ulev. Kdybys chtěl i nějaké jídlo, doběhnu na tržiště, je to hned za rohem. A co se týká příběhů a zpráv z podhoří, rozhodně ti ráda nějaký povím."

Zatím jsi zaplatil jen pár drobných, které nebudeme řešit, dostaneš panáka, trochu vody a odvypráví ti jedno tajemství z Podhoří. Nechá tě i s Booem (i Brandy a Martou, až přijdou) na chvíli se UTÁBOŘIT, aniž byste museli HLÍDAT.

"Já příběhy úplné miluju. Hrozně ráda mám třeba ten o Halasterově učednici Arkturii. Byla mocnou čarodějkou ovládající nejhlubší tajemství materiální magie. Dokázala tvořit i proměňovat i živé bytosti, včetně sebe samotné. Byla tak nadaná, že Halaster jí vyhradil celé čtrnácté patro na její pokusy ... a kdokoliv, kdo toho patra dorazil, toho uvěznila a následně proměnila k obrazu svému - tedy ve strážce její části podzemí. Říká se mu proto Arkturiina zhouba. Nebo se mu tak říká, protože ji její vlastní schopnosti dohnaly k šílenství? Nevím. Ráda si představuji, že její schopnost metamorfóz byla tak dokonalá, že dokázala i své stárnoucí tělo přetvářet na nové a mladé a stále žila s námi zde v podzemí."

Když dovypráví první příběh, posteskne si. "Škoda jen, že se tu každou chvíli objeví hosté, kteří se přijdou jen opít. Nejraději bych zavřela hospodu a klidně ty vyprávěla dál. Jenže musím vydělat na poplatky Cechu i živobytí, takže to asi pro dnešek bude všechno ... "

Pokud bys jí zaplatil 1-CENNOST, zavře hospodu pro místní, bude se věnovat jen tobě (případně Brandy a Martě) a přidá během TÁBOŘENÍ i další příběhy. To bude ZÁBAVA pro Booa (případně i pro Brandy a Martu), také nebudete muset HLÍDAT a navíc se dozvíš druhé tajemství Podhoří.

Přihození druhé CENNOSTI, jako pozornosti podniku, by vám odhalilo třetí tajemství, ale už nezlepší dál vaše TÁBOŘENÍ. Víc utrácet nemá smysl, pak by Kal'al začala vyprávět věci, co už znáte.

Samozřejmě jí můžeš zkusit platbu jen slíbit (NĚCO ZA NĚCO) a doplatit to později...

Kdybys jí tu chtěl nechat Malachitovou korunu, vezme jí a bude se to počítat jako 2-CENNOSTI, ale už ti na ní nevrátí. Menší cennosti (např. mince co má Brandy) bere za standardní cenu.

"A když mluvím o hostech," pokračuje ... "neříkal jsi že hledáš dobrodruhy? Třeba trpaslici s elfkou? Protože tihle dva určitě nejsou místní," ukáže na dveře, do kterých vstupuje Brandy a Marta.

LP0-007.jpg
Prak a drak

Brandy,
prošli jste tržištěm a došli k hostinci. Vypadá udržovaně, ale prázdně. Vstoupíte a za barem uvidíš Hira se džbánem vody a panákem nějaké pálenky, vedle něj stojí Boo. Oba poslouchají končící vyprávění hostinské, která je půldrowka. Ta na vás pak ukáže.

Marta vedle tebe ovšem naštvaně zasupí: "Co TEN tady dělá?"

Brandy, Hiro,
Co uděláte?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 27. 6. 2019, 15:54

“Nazdar dědo, co ty tady? Tys nepošel? Hej hospodo! tak má tahle hodspoda hospodskýho nebo hospodskou? Pivo, tři čtyry žejdle, doufam, že tu máš pořadnýho pšeničnýho muśketýra? Jo a připiš to tady na starýho pana a jeho kočku.” Zamrkam na Hira. “Ty ho znáš?” Otočím se na Martu?
Naposledy upravil(a) Brandy dne 27. 6. 2019, 15:58, celkem upraveno 1 x.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 6. 2019, 15:57

"Je- je- jestli ho znám?" vykoktá ze sebe nevěřícně Marta, ruce zaťaté v pěst.

Co udělá Hiro?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 27. 6. 2019, 23:00

"Brandy, Marto, jak rád vás opět vidím! Nemáte s sebou Balwíru? Nebo T'riss? Sylkress? Nebo tu mou kozu?"

Seskočím ze sudu a vykročím ke dveřím, abych se jak se patří přivítal. Zdá se, že sem nepřišly i s celou sektou zatáhnout mne zpátky do cely, což je dobré. Méh s sebou nemají, což ale může být také dobré, uvidíme. Co ovšem dobré není, je Martin výraz. Zdá se, že z mé přítomnosti není dvakrát nadšená. Ale jak mi říkala matka - občas nedělám dobrý první dojem. Tak to zkusím znovu a jinak.

"Milá Marto, skutečně tě rád vidím. Věř mi, že mne hluboce mrzí, že jsem se nestihl rozloučit, ovšem Balwíra a její kamarádky byly vskutku neodbytné. Naštěstí jsem si s sebou odnesl památku na drowí kulturu, chceš-li něco ke studiu, jsem ti k dispozici," povím s nevinným úsměvem, zatímco si vykasám košili a odhalím svá zbičovaná záda.

"Pokud ses rozhodla přesedlat na kulturu trpasličí, je má společnice Brandy skutečně krystalickým zdrojem pověstné trpasličí zatvrzelosti, odvahy i xenofobie. Říká se, že přítel mého přítele je i mým přítelem a byl bych velmi potěšen, kdybychom zvládli učinit alespoň první krok a odsunout naše dřívější spory. Byl bych nerad, kdyby nám naše dřívější neshody jakkoliv zkomplikovaly příjemnou atmosféru, kterou zde úžasná Kal'al vybudovala. Odpustíš, prosím, starému muži jeho šlápnutí vedle?"

Magie mámení: Hiro:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#MAG
- Dosah DOTEK, seslání OKAMŽIK, trvání CHVÍLI, nebo dokud není postava ze své činnosti hrubě vyrušena.
- Sugesce - smířlivost
- Záměr - nenechat Martu vybuchnout

"Mimochodem, Brandy, nesetkala ses v poslední době s některým z našich společníků? Od Jeka jsem nikoho nepotkal a po všech těch příjemných tvářích se mi začíná stýskat. Budu rád, když mi alespoň ty povyprávíš, co nového jsi zažila. Mám v plánu se zde chvíli zdržet a odpočinout a nebudeš-li ani ty ani Marta proti, uvítám vaši společnost."

Předávám slovo Brandy a Martě. Na Kal'al a okolnosti Táboření budu reagovat až poté, co se vyřeší tohle.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 28. 6. 2019, 06:20

Hiro,

na tváři Marty se objeví úsměv. "Ah! Tak tebe za to, cos mi provedl, zbičovali? No alespoň to. Myslím, že trest je prvním krokem k usmíření - a tys ho již učinil. Odpouštím ti," dodá poklidně a zamíří k baru, objednat si sklenku Jantarovice.

Brandy,
Kal'al se mezitím sehne, odkudsi vyštrachá dva velké tupláky, načepuje do nich Kozlí hlavu a přinese ti je. Pivo je to ucházející.

Shrnutí nabídky:
* za popis utracení pár mincí, které je zanedbatelné, už máte zajištěno TÁBOŘENÍ bez nutnosit HLÍDAT a dostali jste jedno TAJEMSTVÍ.
* za +1CENNOST dostanete k tomu navrch ZÁBAVU a druhé TAJEMSTVÍ
* za další +1CENNOST dostanete ještě třetí TAJEMSTVÍ.
Víc utrácet nemá cenu, pak se Kal'al dostane k věcem, co už znáte.

* Na Hirovu Malachitovou korunu nebude vracet (tzn. dá vám ZÁBAVU, 2 TAJEMSTVÍ a asi k tomu řekne navíc něco, co už víte).
* Brandy má 2x 1-CENNOST v nejrůznějších mincích

Co uděláte dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 28. 6. 2019, 11:09

Tak jsme se konečně přivítali. Škoda, držková z Hira nebude. "No a mě se za tu lebku nikdo neomluví? Víš jaké to je, nechat mě samotnou někde v místě, kde je jen nějaká magická obluda? Sama, slabá chudinka jsme bloudila patrem." jo teď to trošku přeháním, to je pravda. "No co, odpouštím ti starče. Kde máš tu svojí kozu." sakra můj pohled se zasekl o hospodskou, "ne tu dvojnohou, tu rohatou?" vyhrknu honem. to jsem tomu dala.

Kopnu do sebe půl tupláku. Jo dá se to. "Ty hospodská, je to pro mě těžké, ale dá se tu někde slušně prodat tady můj mazlík? pohladím sekeru. Nějak to s ní prostě neumím. Asi nejsme tak veliká trpaslice jak to vypadá. Já nemám moc ráda tyhle veliký nástroje. Volím raděj menší výkonější, co se dobře drží i jednoručně. A ještě bych potřebovala dopakovat šipky. Jo kdyby mi někdo da tak 5-CENNOSTÍ za sekerku tak bych snad i nějakou tu tady utratila. Co nemáš ty dost?"
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 28. 6. 2019, 11:50

Brandy,

Kal'al si sekeru prohlédne. "Vypadá vskutku úchvatně. Určitě mi později povíš nějaký příběh o tom, jak se ti dostala do rukou. Ale přemýšlím, kdo by ji tak mohl odkoupit. Zkus ji odnést kováři Thaglarovi. Sice se trochu bojím, že jako temný trpaslík ti zdaleka neudělá tak dobrou cenu, o jakou si říkáš, ale mohla by ho zaujmout. Šipky u něj koupíš určitě. Druhá možnost je dojít k Černému korbelu. Zdaleka tam nemají tak čisto a tak dobré pití, jako já, ale chodí tam všelijaká verbež z Cechu, která by pořádnou zbraň ocenila. Otázkou ale zase je, zda budou vůbec mít u sebe tolik peněz - znáš to, tahle chamraď všechen lup i žold vždycky hned propije."

Co uděláte dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 28. 6. 2019, 13:43

“Tak mám napad, dej mi 3 a je tvoje, dvě si nech za pohoštění a vyspání co já nutně potřebuji, nevím jak starouš a tady jeho holka,” vrhnu úsměvný kukuč na Marthu a Hira, “ dolej škopek a na dveře dej závoru a já ti řeknu o grýkách a nějakým Lasičkovi a otočených tunelech...” napřahuji sekeru topůrkem napřed na výměnu?

Nějak nevypadá, že by zabrala. “A stříbrný mince bereš?” Zachřestím měšcem.
nabizim 2-CENNOSTI za služby.
Deník postavy

Hiro

Příspěvek od Hiro » 28. 6. 2019, 13:59

Zatímco Brandy jedná s Kal'al o své sekeře, v rychlosti vyhmátnu z torny sadu barev a rozdělám základní zlatavý odstín. Menším štětečkem vhodným leda tak k podepisování milostných psaníček přetřu před chvílí nalezenou figurku trpaslíka, jen tu krásnou čepičku nechám červenou. Sotva barva trochu zaschne, vyruším přiťuknutím korbelů Brandy z rozhovoru.

"Má milá společnice, na mořích se říkávalo, že to poslední, co ti na samém konci světa zůstane, jsi ty sama. A věřím, že zde v šíleném podzemí platí tato moudrost stejnou měrou. To, že jsi sama překonala svůj strach z lebky je první krok ke skutečnému sebevědomí, pokoře a osobnímu růstu. Jakékoliv menší bloudění či potyčky s monstry jsou pouze nutnou součástí této úžasné cesty.

A jak jsem ti slíbil, tak i činím: Brandy McJird, za svou odvahu v boji s hrůzostrašnou bleskovou lebkou, za chrabré překonání nepříjemností magie teleportační a za tvé kouzelné ďolíčky ve tvářích, přijmi zde z mých rukou Řád zlatého podzemňáka! Zasloužíš si jej."

Předám trpaslici trpaslíčka a připiji si s ní pivem. Zatímco Kal'al vypadá tímto slavnostním aktem zaujatě, Marta je nepřítomně klidná, až mi z toho běhá Boo po zádech. Snad ji, chudinku, nepotkalo něco traumatizujícího.

"Dolej nám prosím až po okraj," požádám bodře Kal'al. "Tvá pohostinnosti i kvalita služeb skutečně dostává své pověsti. Vyprávěla mi o tobě Krystalína, věřím, že se znáte. Je to také skutečně milé děvče s nezanedbatelným talentem, ovšem poněkud horší obchodní situací.

Zde u tebe, u Praku a draka, věřím žádné problémy s nedostatkem zákazníků nehrozí. Skutečně mu to zde připomíná hospodu u Fiiika. Už ten samotný název stojí za příhodu, ovšem to nejcennější na něm byli vždy právě hosté. Nevěřil jsem svým očím, když jsem tam jednou potkal několik posádek na tak řečené slezině! Vysvětlovali mi, že nepřipluli ani se zbožím, ani jako doprovod či rozkazem, ale čistě z vlastní vůle ve volném čase, aby se mohli potkat u Fiiika! Přepluli na vlastní náklady rozbouřené moře jen proto, aby mohli společně posedět a popít s přáteli v jejich oblíbené přístavní nálevně. Věř mi, Kal'al, že díky takovýmto hostům získávají místa duši a cítím v kostech, že i tvé skromné zařízení tuto duši má."

Opět se napiji a spokojeně se uvolním. Zde je skutečně místo, kde na chvíli rád zamhouřím oči. Pokud tedy celou naši návštěvu nepropovídáme, což by ale bylo vlastně asi ještě lepší.

"Děkuji, Brandy, za tvou ochotnou nabídku zaplatit nám jídlo a nocleh. Jakmile se mi povede prodat tuto čarokrásnou korunu, vyrovnám se s tebou. Mimochodem, mám pocit, že by ti velmi slušela, obzvláště, když už nemáš tu rudou nepříjemnost na čele. Nechceš si ji zkusit?"

Předávám slovo ostatním. Pokud nemáte nic k řešení a Kal'al vezeme od Brandy 2-CENNOSTI za nocleh, jsem připraven sepsat si Táboření.
Hiro a Boo
Deník postavy

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“