[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

duergar se na tebe podívá, pak chvíli listuje ve velké knize plné prázdných stránek až najde stránku, kde je napsaný jediný záznam - tvé jméno - a pokýve hlavou.

"Aha, promiňte pane Cilapi, samozřejmě, mě zmátl ten váš ... oděv ... a také to, že vaše poslečnice od minule poněkud ... povyrostla ... ale jistě. Jen pojďte dál. Když odlovíte tu poletující lebku dřív, než tu něco zapálí, domluvím vám u kuchaře dvojitý dezert... a s tím oblečením ... se ... netrapte, klidně můžete dál tak, jak jste," rychle dodává, aby mu hosté zase nezmizeli.

"Já mezitím připravím váš stůl."

Hadešadah,
jak si ochočíš lebku? Z Červího jícnu už vám neuteče, ale pořád je cítit, že by chtěla dovádět a létat...


Když vás temný trpaslík zmizí v kuchyni a nechá vás vypořádat se s lebkou, slyšíte odtamtud láteření, lomoz padajícího nádobí a další zvuky, které dávají najevo, že kuchař svému umění zas až tak úplně nevládne a přítomnost šéfa, který na něj řve, mu moc nepomáhá.

Kobolda, se kterým jsi předtím handloval zbroj, nikde nevidíš, nejspíš vyrazil do tunelů na lov surovin.

Duergar za chvíli objeví se dvěma miskami teplé kouřící polévky.

Cilapi,

máš složenou zálohu 1-CENNOST. Dostanete dobře najíst a při příštím TÁBOŘENÍ si nemusíte škrtat jídlo.

Zároveň vám po jídle donese účet.
* Měli byste doplatit ještě 1-CENNOST za porci pro Hadešadah.
* A nejspíš bude očekávat nějaké dýško.

Co uděláte dál a jak vypadá večeře?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hadešadah »

Udiveně zírám na Cilapiho, jak prohlásí, že má rezervaci. A fakt má! Nějaká magická iluze nebo pan elf rád vymetá hospody.

Když nás pustí dovnitř, chvíli se zamyšleně dívám na zběsile a chaoticky poletující lebku. Nad úplně prázdnými stoly, to by mne zajímalo, co to mlel o hostech. No, s lebkou by to nemělo být horší než zabít mouchu. Počkám až se unaví, sedne, pak se nenápadně připlížím a chytím ji.

Po deseti minutách nesedání jsem už netrpělivá a půjčím si koště a kýbl. Začnu s koštětem lebku nahánět, po nějaké době se mi konečně podaří ji koštětem trefit, shodit na zem, chytit a přiklopit kýblem.

Vítězoslavně si na poskakující kýbl sednu a chvíli odpočívám.

Mezitím se na stole objeví polévka, tak si svou kýblostoličku přesunu ke stolu a pustím se do jídla. Nárazy lebky o kovový kýbl docela řinčí.

No popravdě, je to docela bez chuti. Skloním se, abych zalovila v truhle a ... nic.

"Ach jo, nevýhoda používání proměňovacích lektvarů, člověk skoro vždycky někde zapomene svoje věci. Skočím pro ně, můžeš si zatím přesednout na ten kýbl? Vezmu i tvoje. S tou polívkou počkej, vylepším ji. Se mi nedávno nepovedl jed, co jsem zkoušela z vitriolu a té lepivé části mouky ..."

Šadah skočí pro naše věci, Rexe nechá čekat, pokud ten výslovně si neřekne, že si utratí svou vlastní cennost. Zatím něco Cilapi?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

když Rex uslyší, že jídlo v té restauraci stojí 1-CENNOST, pomůže ti s Cilapiho věcmi nahoru, ale počká kousek od kostlivé pevnosti. "Takový fajnovosti, to není pro mě. Já si radši upeču kus vlastnoručně ulovený potvory nad ohněm."

Co mezitím dělal Cilapi? A jak probíhá večeře dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Polévka z flampa, kterou měli na menu i včera, je zajímavá. Chuť je trochu mdlá, ale moje jemná elfí chuť stejně není zvyklá na příliš mnoho koření. Navíc mám podezření, že je to kuchařův záměr, aby více vynikla chuť použitých surovin. Ostatně flampa nejíte každý den, že? Například já ani nevím, co to je...

Když se Sadah nabídne, že skočí pro naše věci, s povděkem přikývnu. Cítím se trochu nesvůj z toho, že jsem ji pozval a nebudu mít na zaplacení, protože hotovost jsem nechal v prvních kalhotách. Proto mi ani hned nedojde, že nechám pochůzku vyřizovat dámu a začervenám se až po té, co odejde.

Z polévky ujím ještě několik lžic a nechám jen trochu, abych Hadešadah neurazil. Její dryák byl sice úžasný, ale některé následky byly poněkud nečekané. Například jedna moje část stále teskní po tom, že její dochucovadlo je vyrobeno 'z té lepivé části mouky', a nikoli 'mouchy'…

Mezitím mírně poskakuji na kýblu a přemýtám, co s neposedným lampíkem dále.

Krollka je překvapivě rychle zpátky, zajímalo by mě, jestli dolů ještě letěla. Jistě na tom budou mít také zásluhu její úctyhodně dlouhé nohy.

Hodím na sebe alespoň svoji košili a předám jí zase službu nad kýblem - vzhledem ke své váze bych se při neustálém nadskakování nenajedl.

ze slušnosti si nechám kápnout do zbytku polévky trochu jejího 'jedu' a snažím se o úsměv, když mě překvapí nečekaně intenzivní 'chuť'.

"Ech... dobré. Snad to příliš neurazí kuchaře..."

Jsem také rád, že ten podivný lektvar již vyprchává a mě se vrací můj původní hlas.

"To létání bylo fantastické! Vždycky jsem si přál moci takhle létat," řeknu své společnici, když přinesou hlavní chod, "Sestra na mě levitaci zakouzlila jen jednou - prý je to nebezpečné a není to na hraní - ale tohle bylo mnohem lepší. Tohle nebyla 'něčí magie', mohl jsem létat sám, cítit vzduch v pavučinách, můj let reagoval na napínání mých svalů, ne jen skrze myšlenky... Bylo to tak mnohem více skutečné! Už dlouho jsem se tak nepobavil..."

Zarazím se, možná jsem se trochu moc odvázal. Chvíli se věnuji svému jídlu. Smažené hrotouní hranolky jsou trochu tuhé, ale omáčka z masovek je výtečná. Řekl bych, že je tak akorát uleželá. Nakonec znovu zvednu oči ke krollce naproti mě.

"Mohli bychom si to někdy zopakovat?" zeptám se nesměle.

Sadah? (A doplníš jaký nám dají dezert?)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hadešadah »

Když se vrátím k Cilapimu, již bez pavučin, shodím na zem truhlu a vytáhnu lahvičku se zmiňovanou tekutinou. Kápnu trochu sobě i jemu. "Zesílí to chuť čehokoli, i slabá polívka pak chutná, že je v ní hodně masa. Zkus. Kroll by fakt nevěřil, co vznikne. Předtím jsem vitriol a jemňoučkou mouku přidala do výbušniny. Víš, že mouka je docela třaskavá? Viděla jsem mlýn, který vyletěl úplně do vzduchu, když tam vznikl požár. No prostě mi tenkrát pytlík s moukou spadl do potoka a všimla jsem si toho až ráno. A pak už jsem žádnou suchou mouku neměla jen ten lepivý sliz, co zůstal v pytlíku"

"Protože jsem potřebovala dost naléhavě něco odbouchnout, tak jsem zkusila použít i ten sliz. No výsledek sice nevybuchuje, ale krásně chutná po mase. Už mám bohyžel jen pár kapek."

"Co se týče zopakovávání létání, no, ne vždy se mi to povede takto hezky. Semtam něco úplně podělám, není to úplně bezpečné a teď jsem teda dost na suchu se surovinama, ale až někde něco najdu, klidně můžem zkusit."

Zazubím se.

"Jen bacha, být pavoukem letícím na pavučině má i své stinné stránky. Lesního elfa jistě nemusím poučovat, přece víš jak to mají pavouci často s rozmnožováním, ne? Samečci jsou nekontrolovatelně přitahováni k mnohem větší a statnější samici, jdou k ní na pavučinu i když určitě tuší, že to bude poslední věc, kterou v životě udělají. Ta se pak nerozpakuje po páření samce sežrat, díky výživnému masu může pak naklást více vajíček."

Zacvakám vesele zuby.

"Ale občas má samec kliku a je hodně šikovný, tak se mu podaří včas vysmeknout a utéct a odskáče to třeba jen ztrátou nějaké končetiny." Povzbudivě se usměju a pozoruju Cilapiho uši.

Dojíme. Dezert byl cosi hodně sladkého.

Začnu se zabývat lebkou pod svým zadkem, chytím ji pevně do rukou a zkusím na ni mluvit. O tom, že potřebuju její pomoc, o tom že je magický produkt a když jí nikdo nebude udržovat, dřív nebo později vyhasne, o tom, že jsem jí dala tvar a vůli a mohla by mi ještě na nějaký čas pomoct.

Reaguje na to nějak? Jestli ne, tak jí prostě provleču provaz oběma očními důlky a přivážu si ji k batohu na asi metrovém vodítku

"A teď, protože se mi nechce platit za tuhle šlichtu, zkusíme přesvědčit trpajzlika, že pomocí mého dochucovadla udělá díru do světa a začnou mu sem chodit lidi. Že může ochutnat a nechat si tuhle trošku a velkou plnou lahev mu donesu, až najdu někde něco s obsahem síry, která mi zrovna chybí. A že po takovém skvělém alcháčovi přece nemůže chtít platit za jídlo."

"A protože neumím mluvit s cizíma lidma, tak to vyřídíš ty, že jo?" Usměju se povzbudivě.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

lebka je opravdu neposedná a provaz se v tuhle chvíli zdá jediným bezpečným řešením.

Zažije-li s tebou v podzemí dobrodružství, které bude pro ni bude alespoň tak zajímavé, jako létání s Lebkami v Lebečňáku, tak už nebude provazu potřeba.

Co dál udělá Cilapi?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když krollka zacvaká zuby, malinko se přikrčím a po jejím dodatku jen klopím oči a cítím, jak mi rudnou uši.

Naštěstí pro mě servírovali během jídla víno. Rozhodně ne z hroznů a na ovoce bych v jeho případě také úplně nesázel, ale je zvláštně hutné a výraznou svíravou chuť dokreslují tóny medu, který je zřejmě podstatnou přísadou při jeho výrobě. Hlavně mi ale pomáhá zvládnout nervozitu a zvláštní pocity, které mě z nějakého důvodu zaplavují.

"Některé věci stojí za riziko," řeknu tiše a opatrně zvednu pohled ke své společnici. Když vidím, jak překvapeně zamrká, rychle doplním, "Myslím teď to létání! Pokud jde o suroviny, lze použít i čerstvé části těl netvorů, je to tak? Proto jsi tady v podzemí, abys byla přímo u zdroje? Na každý pád, s případným lovem netvorů rád pomohu. Třeba právě s obřími pavouky mám už jisté zkušenosti..."

Když zjistím, že mě víno příjemně hřeje a dodává odvahy, pořádně si přihnu a ač cítím, jak se mi přes tváře přelije ruměnec, zdvihnu dříve hozenou rukavici, kterou před sebou matně tuším.

"Když už mluvíme o těch pavoucích... Myslím, že sameček v podobných případech může výrazně zvednout své šance na přežití, či dokonce své vyváznutí prakticky bez újmy, když před tím samičce dodá dostatečně výživnou potravu. Mimochodem chutná ti dezert?"

Přes pohár pozoruji Hadešadah a pokouším se to být teď já, kdo se bude bavit výrazem svého společníka.

Když dojíme, zatímco Sadah domlouvá svému omylem vytvořenému konstruktu, schovám druhý kousek dezertu pro Glom. (Duergar dodržel své slovo a skutečně přinesl dvojitý).

"Pokud by ti to nevadilo, rád ten účet vyrovnám," odpovím na Hadešadin návrh stran jejího dochucovadla, "Ostatně jsem tě pozval, vzpomínáš? Ale tvůj preparát z moučného lepu mu rád nabídnu i tak. Namísto spropitného."

Zaplatím duergarovi účet stříbrnými mincemi a namísto spropitného mu nabídnu alchymistčinu lahvičku. Krátce mu přednesu výhody, které by mu mohli z jejího použití plynout a doporučím mu ji vyzkoušet.

Pak i s Hadešadah a její zářící lebkou na laně zamíříme zpět do ulic Lebečného přístavu. Mám v plánu nabrat Glom u Praku a draka a zamířit do Legie.

"Mohli bychom pomalu zamířit hlouběji do podzemí, co říkáte?" zeptám se, když se k nám připojí Rex, "Ale jak už jsem říkal, nejprve se musíte zaregistrovat, abyste mohli projít přes území Legie. A obdarovat vojvodu Azroka. Ehm... máte něco, čím by ho bylo možno uctít?"

Hadešadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hadešadah »

Když se Cilapi zeptá, jak mi chutná dezert, zrovna nesu další sousto na lžíci k ústům a nějakým nepochopitelným způsobem ústa minu, lžíce mi vypadne z ruky a kus koláče skončí pod stolem.

Pak se rozesměju na celé kolo. "Jsem si myslela, že každý elf je suchar! Křoupat suchary by mne teda nebavilo. Očividně jsem se buď spletla nebo jsi výjimka."

Poplácám vesele Cilapiho po ramenou. Tesně před dopadem ruky si uvědomím, že není kroll a zjemním trochu dopad.

Pak vylovím z podstolu zapadlý koláč a během jeho žvýkání zaraženě přemýšlím, jestli to fakt myslel aspoň trochu vážně.

Poděkuju pak neochotně Cilapimu za zaplacení a vydáme se na cestu. Lebka zběsile lomcuje s batohem, ale čekám vytrvale, že se snad unaví a přestane ji to bavit.

Když se setkáme s Rexem, navrhnu, abychom dali Azrokovi ty korbely, co jsme nakradli v pivovaru. Ostatně o poklady se dělíme na půl a je to jediná věc, co jsme spolu našli.

Pak nechám Cilapiho, ať vede. Jo, ještě se cestou vykoupu v řece, ať doženu hygienu, protože rozměry sudů u půlelfky byly na mne nedostatečné.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když obdržím rázné poplácání krollí tlapou, široce se na Hadešadah usměji a konečně se uvolním. Společné jídlo byl dobrý nápad. Ostatně při společném jídle a nocování vznikají odjakživa mezi cizinci na cestách silná pouta, která bývají často prvním krokem k opravdovému přátelství.

Cestou z Červího jícnu mi v hlavě víří alkohol a nejasné myšlenky stran naší předchozí konverzace.

Hadešadin návrh s korbely - určený samozřejmě hlavně Rexovi - se mi osobně líbí. Hned proto navrhnu, že by mohla při jejich předání zmínit, že trpaslíci byli vlastně jedním z prvních národů, který přinášel pod povrch skutečnou civilizaci. A že by tak bylo jedině správné, aby na šíření světla civilizace vojvoda připíjel právě jejich zručnými výrobky.

Zamíříme nejprve zpět k Praku a draku, kde musím vyzvednout Glom. Když sestupujeme ze třetí úrovně Lebečného přístavu, jdeme po kamenných schodech až úplně dolů, abychom nemuseli chodit okolo prvního patra Odvážného podvazku. Už jen ze vzpomínek na moji letmou návštěvu cítím, jak mi zase rudnou uši.

Do hostince se tak dostaneme přes jakési náměstí s nevelkým trhem, ale přítomní duergaři se na mě opovržlivě mračí, tak raději zrychlím krok.

Když Hadešadah zamíří k řece, raději rychle prohlásím, že zatím počkám v hostinci. Glom mi zatím vypoví, jak bedlivě hlídala Brandy a také brebentí něco o tom, jestli by jí více slušely temně rudé drápky nebo leskle černé. Podivím se nad jejími starostmi, když vzhledem k její zelené pleti by to měla být mahagonově hnědá.

Nakonec všichni spořádaně zamíříme k Azrokově legii. Navedu nás k Paropádu, na který jsem se před tím zeptal Kal'al Kladani.

Mračna páry a kouře valící se z komínů ohromné patrové kovárny do skalního průchodu jsou působivá a pro mně nečekaně krásná. Padající šedivá oblaka zde v hlubinách podzemí mi jakýmsi zvláštním způsobem připomenou podzimní mlhy blízko skalisek Vlčích zubů tam u nás doma na povrchu...
… a jsou také tím posledním divem, který má alkoholem posílená mysl mladého elfa unese, aniž by nemusela své zjitřené pocity nějakým způsobem ventilovat.

"Já vznášel se na chmýří pavučin pod lebek rejem plamenným
do výšin rozverných stoupal s obryní bystrou,
Řekou mračen, co ukul tu trpaslík, teď dál do hlubin kamenných,
putovat budu se světla zářivou jiskrou."

Pronesu s mírně nepřítomným výrazem a vnořím se do průchodu za kovárnou. Pak o mnoho tišeji, snad jako bych se bál sám sebe slyšet, dodám:

"Ač krátce znám tu ženu divou,
již ukázala mi mnohý div,
ať do výšin či v propast tklivou,
mé srdce již nebude co dřív."

Vyrážíme zpět k Řece Sargauth, do Azrokovi legie. U vřesků zhasíme (či zakryjeme) světla a já se alespoň dozvím, co je pravdy na tom, že krollové údajně 'slyší po tmě'.
PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elric přichází od Řeky Sargauth.

.... u kovárny ....

Elricu,
když projdeš paropádem, překvapí tě v Lebečném přístavu klid a ticho. Podle horečných příprav v Legii bys čekal, že Lebečný přístav bude plný armád Xanthárovců, dychtivých vyrazit do boje, ale uličky i lávky v severozápadní části města jsou bez života.

Jestli se něco chystá, nejspíš se to děje na řece.

Vyrazíš tedy neprodleně ke kováři. Zastihneš ho s brouskem, jak opravuje ostří nějakého scimitaru a tvůj pohled okamžitě padne na zbroj, navlečenou na dřevěném panákovi za stolem.

"Je připravena," zabručí trpaslík, "koukám, že té zapůjčené jsi dal zabrat, budu ji muset vyčistit a dotáhnout," okomentuje také stav, v jakém jsi dorazil. "A jak dopadla tvá výprava za mithrilem?" vzpomene si pak a v tu chvíli se na tebe poprvé za rozhovor zvědavě až nedočkavě podívá.

Můžeš si hned teď vyměnit půjčenou zbroj za vylepšenou turnajovou (KZ:3), která by ti dávala PŘETÍŽENÍ -1OBR.
Za každou dávku mithrilu, co mu dáš + 1CENNOST za práci, si můžeš zbroj trochu vylepšit, aby se PŘETÍŽENÍ neprojevilo u všech hodů na OBR, ale jen u některých. Vylepšení mohou být následující, momentálně máš dost materiálu na 2:
- zbroj bude ohebnější - PŘETÍŽENÍ se neprojeví u NAVZDORY NEBEZPEČÍ na OBR, která vyžadují rychlé úhyby, kotrmelce a pod..
- zbroj bude lehčí - PŘETÍŽENÍ se neprojeví u tahů ÚTĚK a PRONÁSLEDOVÁNÍ
- zbroj bude pružnější - PŘETÍŽENÍ se neprojeví u ZTEČI a ZÁKEŘNOSTI prováděné na OBR
- zbroj bude tišší - PŘETÍŽENÍ se neprojeví u tahu HLAVNĚ NENÁPADNĚ
Seženeš-li další mithril budeš moct zbroj dále vylepšovat. Úprava potrvá DLOUHO.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Elric »

"Výprava za mihilem? Ále...vcelku dobře.", zazubím se a položím na ponk mithrilovou protézu a váček mihrilu natěžený xorny, jako kdyby to byla ta nejvíc samozřejmá věc.

Duergar nejprve vyvalí oči, ale pak ho zaplaví vlna nadšení. Ne každý den se poštěstí pracovat s tak vzácným materiálem. Okamžitě mi začne překotně vykládat, co všechno může na zbroji upravit a vylepšit, až mám pocit, že nejsem u kováře, ale u krejčího. Vyslechnu si, co všechno dovede a pak pokývu hlavou.

"Dobrá, tak ať je ta zbroj ohebnější a lehčí. Moci se v ní dobře hýbat a netahat zbytečnou váhu při běhu je pro mě důležitější než tichost nebo pružnost.", rozhodnu a vysolím na ponk pár zlaťáků.

Kovář se pustí do práce bez prodlení. A protože mu to bude trvat DLOUHO, vyrazím zatím do města, porozhlédnout se, kde bych mohl prodat drahokamy a pohřební plátno...a naopak nakoupit jídlo a zásoby.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

vydal ses po široké cestě na jihozápad a na jejím konci narazil na duergaří tržiště. Na místě jsou tentokrát dva trpaslíci, se svými zakrslými ochránci. Přestože nepřekypují ochotou, na jejich pohledech vidíš, že už dlouho neprodali a tedy polknou své obvyklé poznámky na adresu tvora z povrchu a začnou se vyptávat, co bys chtěl koupit.

Zároveň ale vidíš, že jejich pytle a bedny se zbožím jsou docela vyprázdněné, jako kdyby už dlouho nedostali nové zásoby.

"Azrokova Legie vyhlásila blokádu Lebečného přístavu," vysvětluji rozmrzele chatrný stav svých zásob. "Do podzemí už se dá dostat jedině po řece. A prý se chystají uzavřít i tu..."

V těch slovech vyloženě cítíš, jak se bída jejich situace, která je nutí prodat zbytky za jakoukoliv cenu, sváří s myšlenkou na to, že jde možná o poslední jídlo, které do města přivezli a tedy by ho měli prodat co nejdráž.

Duergaři mají nějaké zbytky zásob - trochu jídla či kusů dobrodružného vybavení. Není to ale velké množství.
Jídlo prodávají 2 porce za 1-CENNOST.
Chceš-li doplnit nějaký běžný kus vybavení (nebo si koupit abstraktní "něco"), cena je 3-CENNOSTI za kus.

Pohřební plátno s drahokamy bys jim prodal za 3-CENNOSTI...


Pokud se ti tohle místo k obchodu nelíbí, tak:
- vyber si jiný (konkrétní) krámek, kde zkusíš nakoupit/prodat (viz úvodní post)
- vyhodnoť si ODHAD SITUACE s otázkou, kde se opravdu nachází krámek, který hledáš
- nebo se vydej do doposud neprozkoumaných částí Lebečného přístavu, zda tam nenajdeš něco nového.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Elric »

Může vůbec Lebečný přístav vypadat ještě sešleji a zuboženěji? Vůbec mi nedošlo, kam až věci zajdou. Blokáda a nedostatek zásob zanedlouho vyženou ceny jídla do výšin a ceny pokladů srazí do hlubin. Peníze se jíst nedají. Tohle opravdu není dobrý čas a místo k prodeji pokladů. Kdybych byl podnikavý kupčík, byl by ten správný čas hromadit zásoby a začít za ně vykupovat poklady pod cenou. Ale já jsem jen dobrodruh, co chce vyprázdnit vak a naplnit měšec.

Nechám obchodníky obchodníkama a místo obcházení města si zkrátka v mezičase zajdu na pivo do Draka a praku a prostě počkám, než kovář dokončí úpravy zbroje. Nejspíš to nepotrvá jen CHVÍLI, ale DLOUHO, tak využiju zbývající čas k údržbě výbavy a výzbroje. Když je kovář s prací hotov, neubráním se obdivnému hvízdnutí.

Zbroj je masivní a její tmavě a matně zbarvený povrch je umně protkán mithrilovými vlysy. Nechám si do ní pomoci a chvíli mi zabere, než přijdu na ideální dopnutí přezek a řemínků. Je překvapivě lehká na to, jak je masivní a docela dobře se vní dá pohybovat. Ano, na některých místech pláty cvakají a narážejí do sebe, takže plížit se v ní moc nepůjde. A trochu přecijen omezuje rozsah pohybů, takže by ani nebyla praktická pro střelbu, ale jinak sedí skvěle.

Spokojený s výsledkem, rozloučím se s kovářem a zamířím zpátky do Azrokovy državy, zúčastnit se té slavnosti...
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... za Paropádem ....

Elricu,

naposledy se ohlédneš za ztichlým městem. Je otázkou, zda město opravdu umírá, nebo je to klid před bouří ....

Elric odchází k Řece Sarguath.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi a Saaga přichází od Řeky Sargauth

... Taglatova skulina ...

Cilapi, Saago,

vstupujete do města kolem náhrobku, přes hromadu haraburdí zahlédnete mátožné postavy na západě a v lanoví nad vámi se pod stropem jeskyně prohání malá světýlka ohnivých lebek.

Taglatova skulina
Taglatova skulina

Ve vzduchu je ale cítit zvláštní napětí - při poslední Cilapiho návštěvě se mezi dřevěnými stavbami města rozléhalo mnohem víc nadávek, klení, smíchu i výkřiků hrůzy přepadených. Ne, že by úplně chyběly, jen prostě nejsou tak četné, jako by značná část obyvatel města buďto někam zmizela, nebo se zabarikádovala ve svých domech v očekávání nejhoršího.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti