[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

... cestou od zámečníka ...

Vezmu jen trochu věcí. Nechci pocítit zatížení ani být hlučnější.

Vykouknu z budovy, vyjdu ven a přivřu za sebou dveře. Místní zdejší struktury znají v určité podobě, je lepší ji neměnit.

Proklouznu úzkou uličkou dál k přístavu, u nejbližšího domu se schovám do stínu mezi studenou skálu a děravou zeď. Kolem mne projde dvojice minotaurů. Žádného z nich nepoznávám. Ten, na kterého jsem narazila, pravděpodobně ještě sám chodit nebude. Počkám ještě chvíli a obejdu větší stavení páchnoucí po neředěném alkoholu. Z úkrytu mezi prázdnými plesnivými sudy si prohlédnu prostranství před sebou a vzápětí přeběhnu k domu naproti s výrazným štítem nade dveřmi.
Vývěsní štít píše:NáprstkoVíno - Veteštnictví
Zastavím se s rukou na klice. Uvnitř zaslechnu několik hlasů.

"Já... já ale už víc vážně... nemám... musíte mi věřit... prosím," zaslechnu vysoký, pravděpodobně ženský hlas. Je silně rozvibrovaný, přerušovaný.
"Ticháček si to nemyslí," odpoví hrubý, hluboko položený. "Doba je najednou zlá, víme? A fakt bude dobrej nápad připlatit si za vochranu. Páč až sem vlítnou nějací šmejdi goblinský nebo hobgoblinský, kdo tě vochrání?"
"J-jo. K-kdo poh-hlíd-dá ty ty tv-v-oje c-cetky?" ozve se třetí hlas. Zadrhává, má těžký jazyk. Alkohol, možná jiná omamná droga.

Zevnitř se ozve rána a tříštící se porcelán nebo keramika. Vysoký hlas vykřikne, zadhrávaný se rozesměje.
"Ale no tak, no tak, přece to tu dámě nerozflákáme, že? poví opět hrubý hlas.
"No to néé, né," odpoví těžce druhý, "ale-e, vys-s-vět-l-líme, co b-by se tu m-m-mohlo st-stát."

Uslyším další hluk rozbíjených nádob. Když se věci tříští, jednotná a soustředěná mysl je spojí zpět. Nebo tříštění zastaví.

Lehce pootevřu dveře na šířku jednoho oka a nahlédnu dovnitř. Druhou rukou již napůl tasím meč.

Hlavně nenápadně: Hiro:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)#OBR
- Jako stín - držím 2.

PJ, kdo přišel ke Krystalíně vybírat výpalné?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

za pultem malého vetešnictví se krčí drobná gnomka.

Proti ní stojí dva vazouni.

NáprstkoVíno Vetešnictví
NáprstkoVíno Vetešnictví

Koktavý gobr rozbíjí věci, zatímco hlubokým hlasem hovořící minotaurus předstírá, že má vlastně dobré úmysly. Jsou natolik zabraní do své práce, že si pootevřených dveří nevšimli.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

Malá žena je za pultem, je majitelka. Rozšířené zorničky, roztřesené ruce, vysoký hlas. Má strach, nebude jednat ani překážet.

Minotaurus. Silnějější, lépe ozbrojený, nebezpečný i beze zbraně. Mluví rozvážně, má situaci pod kontrolou. Je jednoznačně největší hrozbou. Gobr? Roztěkaný, agresivní, možná opilý. Snadný cíl. Překáží v cestě k minotaurovi, bude v první v pořadí. Oba se soustředí na obchodnici, jsem mimo zorný úhel. Zdroj světla mimo dosah. Za gobrem je regál se zbožím, nestabilní. Musím se maxximálně soustředit na první bodnutí a druhý sek.

Tasím meč. Vsunu ho do škvíry v pootevřených dveřích, druhou rukou zároveň dveře otevírám a jedním dlouhým krokem vstupuji ostřím napřed podél zdi dovnitř. Meč se stává mou prodlouženou rukou, ta ukáže gobrovi na záda. V místech, kde má většinu důležitých orgánů, mu čepel projede zády.

Zlodějské útoky: Hiro:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)#OBR
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Udělat z gobra překážku na pultu
- Zlepši výsledek 1: Neprozradil ses

- Saaga>Gobr: 2-ZÁSAH (meč) - 0-ZÁSAH (ignoruje zbroj) = 2-ZÁSAH = TZ

Pálím první držení z Hlavně nenápadně: Jen OKAMŽIK po útoku se na to přijde, zůstanu neznámým pachatelem.


Gobr sebou škubne, zachrčí a svalí se na pult. Žena vykřikne. Já vytáhnu čepel, nalepím se do rohu mezi zeď a regál a svezu se se zády na stěně dolů do podřepu.

Minotaurus se otočí ke gobrovi, pokusí se s ním zatřást. Svedu meč nízko nad podlahu a vyrazím krátký sek pod jeho kolena.

Zlodějské útoky: Hiro:2D6+2 → 11(6 +3 + 2)#OBR
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Znemožnit minotaurovi stání na nohách
- Zlepši výsledek 2: Neprozradil ses, Posílíš útok o +1ZÁSAH

- Saaga>Minotaurus: 2-ZÁSAH (meč) - 0-ZÁSAH (ignoruje zbroj) + 1-ZÁSAH (volba) = 3-ZÁSAH = KO

Pálím druhé držení z Hlavně nenápadně: Jen OKAMŽIK po útoku se na to přijde, zůstanu neznámým pachatelem.


Úpony držící celou jeho hmotnost okamžitě povolí. Bolestí přenese váhu na levou nohu, ta se pod ním zhroutí. Minotaurus padne dopředu na gobra, kterého strhne dolů pod sebe.

Hned po seku se stáhnu zpět ke zdi. Oba cizinci leží přede mnou. Minotaurus řve. Bodnu ho skrz krční tepnu a nechám meč v ráně, dokud mu ztráta krve nepřivodí bezvědomí. Gobr se už nehýbe, pád těžkého druha mu zlámal vaz.

Utřu si čepel do minotaurovy kožené zástěry a pohlédnu za pult. Malá žena je schoulená v rohu a jen se celá třese.

"C-c-c-os t-t-to udělala?" zeptá se roztřeseným hlasem.
"Věz, že jsou mrtví," vysvětlím. Chápu, že nevidí na druhou stranu pultu. "Můžeš se přesvědčit."
"A-a-ale k-k-do jsi a p-p-proč tohle všechno?"
"Jsem známa jako Saaga. Chci u tebe vyměnit peníze za vybavení. Ti dva mi bránili v Cestě."
"Cože?!" žena se postaví a zvýší svůj hlas. "Tys přišla nakupovat? A tos je musela zabíjet? Co si teď počnu? Oni se mi okamžitě pomstí!"
"Nepomstí, jsou mrtví. Ukliď těla, prodávej dále."
"Ty ses úplně zbláznila nebo co? Jak ukliď těla? Jak to mám jako udělat? A co s tímhle?" zeptá se a ukáže na rychle se zvětšující kaluž krve, která pomalu vytéká ze dveří na ulici.
"Věz, že tkaniny dobře sají tekutiny. A nedaleko je řeka, těla odnese."
"Tkaniny? Řeka? Tobě fakt hrabe. Já jsem už teď mrtvá a ty mi budeš říkat o nasávání? Tak jo, ale po mojem."

Žena podá z police nádobu velikosti její hlavy a naplní ji nápojem z velkého sudu za pultem.

"Když už umřít, tak s úsměvem, ne?" zeptá se a pustí se do pití.
"Počkej," zastavím ji a vezmu nápoj z rukou. "Nejprve obchod. Chci jen několik věcí."
"Vem si co chceš, prosímtě. Co mi na tom vůbec záleží? Jakmile se Xanatárovci dozví, co se tu stalo, jsem mrtvá. Když tohle všechno vypiju a nepobliju se, třeba to nebude tolik bolet."
"Xanatárův cech? Nebylo mi známo, že máš s nimi spor. Mohu tě odvést pryč. Na povrch nebo do Legie. Vedou s cechem válku, budeš tam v bezpečí."

Žena se na mne upřeně podívá. Jejímu pohledu nerozumím, skrývá emoce, které neznám. Ustoupím krok stranou z kaluže krve.

"Mám trochu peněz, odhaduji je na 3-CENNOSTI. Chci tři věci. Hořlavinu, kyselinu a ručník. Vyměň je se mnou. Budeš mít menší náklad při cestě pryč."

PJ, co na tohle všechno Krystalína? Přesune se k Legii, nebo zvolí jinou cestu?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

Krystalína začne prohledávat své haraburdí a je vidět, že jí to uklidňuje, protože dělá něco, na co je zvyklá. Při tom se snaží moc nehledět na dvě mrtvoly.

"Hořlavinu, hořlavinu ..., " MarkyParky:1D10 → 2(2), tady nic pořádně hořlavého nemám. Tohle asi bude to nejlepší, co tu je, je v tom trocha alkoholu," začne ti do jakési čutory nabírat víno ze svého sudu.

"Kyselinu jsem tu ale někde," MarkyParky:1D10 → 10(10), "jo, tady v tom flakónu."

Máš flakón silné kyseliny. Kdybys s ním chtěla něco rozleptat a nebylo jisté, že se to povede, použij alchymistický tah VÝBUŠNINY.

"No a ručník ....", MarkyParky:1D10 → 8(8), "tady máš nějaké hadry. Bude to muset stačit," podává ti koš starého rozpáraného oblečení. "Ty lepší kousky odsud už vyzvedl nějaký Hiro. Bylo mnohem milejší než ty, pomáhal mi obchod rozjet ... ne zničit," rýpne si ještě, protože jí vstřebaný alkohol dostává do ráže.

"Víš co? Mám nápad, když umíš takhle dobře zabíjet. Nech si ty peníze a já ti klidně zkusím naproti v Gjůddově palírně získat pořádnou hořlavinu a někde seženu i lepší ručník ... ale něco pro mě uděláš, jo? Dotáhneš tuhle zabijáckou šílenost do konce. Vyřídíš Ticháčka. Najdeš ho v Odvážném podvazku."

Gnomka si založí ruce a dívá se na tebe, co ty na to.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... v GEMech Ygarry Urmbált ....

"Slíbil jsem přeci, že se vrátím a něco tu koupím," neodpovím obchodnici přímo na její otázku ohledně Saagy. Teď, když nejsme na výzvědech, nechci zbytečně lhát.

"Potřeboval bych nějaký ne úplně malý kámen, ale také ne příliš vzácný," nechám si ukázat zboží a pro sebe při tom dodám, "Tak akorát, aby mi zpřístupnil portál, ale neplýtval jsem přitom stříbrem..."

Ygarra Urmbált mě nejspíš zaslechne a překvapeně si odfrkne.

"Přestože se ta... dáma... chovala poněkud přímočaře, zrovna od někoho jako jste vy, bych nečekala až takový... pragmatický přístup," okomentuje můj výrok, ale podá mi hledaný kámen.

"Cože? Já nechápu, o čem to... och! Ale ne, já... já jsem tím nemyslel její... och!" uši mi zrudnou a já na moment ztratím řeč, "Totiž... to vůbec... já vůbec... ten kámen vlastně ani není pro ni."

Duergarka se zamračí a vrhne na mě pátravý pohled.

"Že ne? Ale v tom případě..." probere se její obchodnický instinkt, "V tom případě byste měl koupit ještě jeden kámen, právě pro tu... ráznou... dámu. Ostatně jak už jsem řekla, ona ví co chce. A myslím si, že takové je lepší si předcházet. Třeba malým dárkem. Pro všechny případy.
Navíc... drahokamy od Ygarry Urmbált si svoji hodnotu drží, takže tu není žádné riziko ztráty."

"Tedy... já si nemyslím, že by to bylo opravdu nutné... ona a já, my... - to je jantar? Moc krásný kousek! Vlastně... možná na tom něco je. Třeba by jí vážně nějaký menší dárek udělal radost..."
"Správně," přikývne rychle Ygarra, "Ale myslím, že ona byla spíš typ, co ocení broušené kameny."
"Pardon?" proberu se ze zamyšlení, v němž si prohlížím nádherný valounek jantaru. Proč to vlastně dělám?
"Ta... dáma, co tu s vámi byla. Podle jejího chování soudím, že ocenní spíš ostřejší hrany a dokonalý brus..."
"Aha, ne. Já... ani tenhle kámen není pro ni," přiznám s mírnými rozpaky, "Já jsem si totiž vzpomněl na jinou... ráznou... ženu."
"Cože?" zamrká trpaslice překvapeně, ale tentokrát se zatváří pobaveně, "A kolik takových rázných žen, vlastně znáte?"
"Když započítám i Brandy," zamyslím se krátce, "tak nejspíš víc než dost."

Za jednu cennost (stříbro) koupím ametyst, dost velký na to, aby pasoval do dračí tlamy portálu v Legii. Zhruba stejnou sumu pak utratím za valounek jantaru.

Rozloučím se s duergaří obchodnicí a pomalu zamířím zpět do Legie. Zatím si však nechám slovo, uvidíme, co Saaga, případně mě může zapojit.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

... Náprstkovo vetešnictví ...

Nechám ženu vyskládat všechno na pult. Kyselinu sbalím do torny. Hadry a víno nechám ležet.

"Potřebuji kvalitní ručník a rychle a intenzivně planoucí hořlavinu. Pro hadry nemám využití. Slabý alkohol jen mámí mysl, nechci. Peníze si vem, dostala jsem, co jsem chtěla. Zbytek vyměním později, za ten alkohol a ručník. Najdu tě v Azrokově legii. Tady nezůstávej."

Překročím těla a kaluž krve ke dveřím. Zastavím se a otočím zpátky k ženě.

"Ticháček, není mi o něm nic známo. Pracuje pro Xanathára? Spolčuje se s illithidy, Sundhetem a podobnými?"

Žena tiše přikývne.

"Mluv. Poslouchám. Vše, co víš o Ticháčkovi. Vzhled, chování, místa, slabé stránky. Chci vědět vše."

Chvíli soustředěně poslouchám. Poté vyrazím podle rad k Odvážnému podvazku.


... nedaleko Odvážného podvazku ...


Stojím ve stínu přitisknutá na skálu a pozoruji okolí. V chaotickém uspořádání budov hledám vzorce. Ticháčkův podnik nemá okna, stejně jako žádná další budovat. Zevnitř slyším více hlasů. Dvě podlaží ztěžují orientaci, zjednodušují únik. Okolní domy působí opuštěně. Některé jsou ve správné pozici oproti vchodu. Zvažuji patro, rozhodnu se pro toto. Tunel vedoucí k Legii je blízko. Obejdu pomalu celé stavení a hledám další nezbytné detaily.

Odhad situace: Hiro:2D6+1 → 11(5 +5 + 1)#NT

Potřebuji střechu opuštěné nebo málo využívané budovy. S výhledem na dveře v dostřelu kuše. Nahoře krytá dalšími stavbami o patro výše. S malým osvětlením.

- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné (vhodná budova ke střeleckému útoku na prostor u dveří ve spodním patře bordelu)?
Akce přivede mnoho pozornosti. Musím se rychle dostat pryč. Nejlepší cesta nemusí být nejníže. Prozkoumám struktury, podpěry a vzájemné vazby stavení.

- Jaká je nejlepší cesta k úniku? (Z toho vytipovaného domu k tunelu vedoucím do 3. patra)

Nakonec chvíli procházím kolem zdí samotné budovy a poslouchám zvuky za zdí. Odhaduji počet lidí, zaměstnanců, ozbrojenců. Někde mezi nimi je můj cíl.

- Kde se opravdu nachází Ticháček?


Okamžik po dokončení průzkumu zahlédnu sestupovat povědomou postavu. Napůl tasím meč, pak si vzpomenu. Tiše doběhnu k elfovi a strhnu ho do stínu mezi dvěma domy.

"Cilapi, to jsem já, Saaga. Mám zde úkol. Věz, že ocením tvou pomoc. Jsi dobrý lovec."

Vysvětlím Cilapimu můj záměr. Ta pomoc mu nabídnu můj dík.

PJ, Cilapi?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

obcházíš opatrně budovu a hledáš dobré střelecké místo, ze kterého by bylo možné pokrýt dveře v přízemí. Jenže jsou orientovány přímo proti skalnímu útvaru, který je zakrývá od západu. Od jihu a východu je kryje samotná stavba a na sever od nich je malé náměstí, které sice skýtá příležitost k úniku směrem k Talgatově skulině, ale není dostatečně rozlehlé, aby z něj bylo možné vést přímočarý útok. Jen mezi dvěma domky je tam výklenek ponořený napůl ve stínu a navíc s možností udeřit na dveře. O patro výš je situace trochu lepší - z lávky je možné snadno ostřelovat prostor dveří a také vede skoro až nad Talgatovu úžinu.

Toto NENÍ odpověď na otázku "Co je pro tebe zajímavé", ale pouhé upřesnění situace ve fikci, co tě zajímala:
Na sever od dveří je malý výklenek, který vznikl nalepením dvou domů. A nad ním je lávka. Z těchto míst je možné ostřelovat dveře, přičemž:
* ve výklenku je možné se schovat - ale je dost na ráně a od dveří je snadné vést do tohoto místa protiútok, včetně přiblížení se a útoku na blízko.
* z lávky nad výklenkem je možné ostřelovat dveře, aniž by se útočník vystavil bezprostřednímu nebezpečí protiútoku na blízko. Budeš tam ale vidět ze všech stran.
* také je možné být na střeše domů, nad výklenkem a pod lávku. Tam bude útočník skrytý a zároveň mimo dosah nepřítele. Jen se odtamtud zase hůř bude dostávat k Talgatově úžině, protože pohyb po rozpadajících se střechách je obtížnější, než uličkami nebo po lávkách.

Z čehož vyplývá i odpověď na jednu z otázek: Lávka i klikaté uličky kolem náměstí představují dobrou cestu k úniku.


Trochu zklamaná si prozatím zapamatuješ celou geometrii stavby, s tím, že se nad tím později ještě zamyslíš.

Když se přiblížíš k budově a nasloucháš skrze tenké prkenné zdi, z patra slyšíš vesměs dívčí smích, šeptání či hekání a vrzání postelí. V přízemí se naopak ozývají zvuky napovídající, že tam přibližně půltucet hostů popíjí a hraje karty. Při tom oslovují svého hostitele Ticháčku a když na něj volají, směřují svá volání k baru, který je nejspíš v jihozápadním rohu.

Ticháček je za barem v jihozápadní části budovy.

Nakonec se setkáš s Cilapim a začnete spolu probírat plán. Cilapi ti popíše vnitřek horního patra a také zavzpomíná na to, co mu o přízemí hampejzu vyprávěl Elric ... a tvá mysl, schopná perfektně rozeznávat řád a chaos, zpozorní. Slova, která slyší se neslučují s mentální mapou stavby, kterou sis udělala ve své hlavě.

V přízemí musí být o jednu místnost víc, než se zdá.

Vrátíš se stíny k pevnosti a okamžitě ji uvidíš. V jihozápadní části, vedle domnělého baru, je dřevěný přístavek, který nemá vstup ani z venku, a podle Elricova popisu ani zevnitř hampejzu. Nepochybně něco ukrývá.

Je zajímavé si uvědomit, že v přízemí hampejzu vedle baru je tajná místnost.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když se za mnou zjeví stín a strhne mě do tmavé uličky, nestihnu ani vypísknout.

"Co to... Saago? ... úkol... aha, co taky jiného v tmavé uličce..."

Pečlivě si ji vyslechnu a pak se mírně rozpačitě ozvu: "Dobrý lovec snad jsem, Saago, ale nejsem vrah. Sundeth je velitel nepřátelských sil, atentát na něj by se dal snad ještě omluvit, ale tenhle Ticháček?

Tedy, ano, máš pravdu, pracuje pro Xanathárův cech. Říkala jsi, že vybírá 'poplatky za ochranu'? Je to tedy důležitý muž ve zločinném cechu. Ublížil spoustě lidí. A bez něj cechu vypadne část příjmu. Nejspíš by trvalo, než se to doopravdy projeví, ale třeba někteří žoldáci, až se to rozkřikne, dostanou strach o žold. Nejistota Cechu je dobrá. A Sundeth to bude muset nějak řešit, už jen aby uklidnil své lidi. Což zdrží útok na Legii. I to by se nám hodilo..."

Mnu si špičku ucha a přemýšlím o tom, co jsem se naučil jako hraničář o podrývání morálky nepřátelského vojska. Vlastně to celé připomíná skrytou válku na území nepřítele, něco, na co se cvičí ti nejlepší z nás. Ostatní činí obdobně - je-li to nutné - v našem pohraničí.

"Dobrá Saago," kývnu nakonec se zachmuřenou tváří, "Někdy musí přijít smrt, aby mohl jinde vzkvétat život. Paní bran s námi již vstoupila do tohoto města, a když nezaplatil svým životem Sundeth, bude to Ticháček. Ale já mu čepel do zad nevrazím, to po mne prosím nežádej. Pokud se s ním nemohu utkat tváří v tvář, pomohu ti dostat se k němu nebo ho vylákat. Sice ctím závazek, který mám k Paní bran, ale nechci rozdávat smrt tímto způsobem.... Vždyť to není ani voják ani nevstoupil na nepřátelské území..."

Probereme tedy se Saagou její plán a já doplním, co vím. Vlastně mi to jméno... Ticháček... něco říká. Vždyť já o něm něco viděl v registračním centru Legie, vlastně těsně před tím, než jsem zamířil do Lebečného přístavu!

PJ, pálím jedno své držení ze záznamů Legie. Je tu něco dalšího, co by bylo o Ticháčkovi, případně jeho podniku užitečné vědět?

Potěší mě, když Saaga vyřeší hádanku ohledně tajných prostor za barem. Čekal bych, že bude mít podobná osoba skrytý úkryt pro případ nějakých potíží či dokonce rovnou tajný východ. O jednu neznámou tedy méně. Navíc toho můžeme využít.

"Víš, Saago, nejspíš bych nás uměl dostat skrze tu dřevěnou stěnu rovnou do té tajné místnosti. A dá-li bohyně, tak i přiměřeně tiše. Nebo máš jiný plán?"

PJ, Saaga?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

vzpomněl sis na jednu věc. V archivech Legie, věnovaným Lebečnému přístavu, je jako obyvatelka hampejzu zmiňovaná thieflingská prostitutka jménem Kateřina Tichá. To nemůže být náhoda.

Ticháček je ve skutečnosti žena a bývalá zaměstnankyně Podvazku. Teď se ale vydává za drsného muže s přezdívkou Ticháček a vede nejen podnik, ale ještě je hlavou té části Cechu, co vybírá v Lebečňáku výpalné.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

Cilapiho pomoc je užitečná, zvyšuje naše šance. Jeho důvodům nerozumím a nesnažím se. Lépe ho poznám skrz jeho činy.

Nápad projít dovnitř stěnou mi na chvíli zastaví srdce. Jsem v této sféře jen krátkou dobu a už jsem se nechala svázat jejími omezeními. V Limbu jsem prošla skrz hradby, zde mne zastaví dřevěná zeď?

"Souhlasím s tebou, Cilapi. Půjdeme do budovy nenápadně přes stěnu. Šance uspět je vysoká," povím mu.

Oproti jedovaté sice vystřelené z krytu je šance na úspěch ve skutečnosti podstatně nižší. Ale toto je má ta pravá Cesta a já po ní musím jít.

Cilapi, máš slovo.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Kateřina Tichá, tak odtud je mi to jméno povědomé... Krátce se zamyslím nad tím, zda-li je tu quaptalë stejně obvyklé jako v mojí domovině, či zda si je vynutilo prostředí. Na věci to ale samozřejmě nic nemění. Tichá by v roli, kterou přijala, nebyla dáma, již má rytíř za úkol chránit, o nic více, i kdyby si byla ponechala své rodné pohlaví.

Opatrně obhlédneme okolí, zda nás nikdo nevidí a rychle se vmáčkneme mezi přístavek a skálu za podnikem. Zde by si nového vstupu nemusel nikdo hned všimnout.

Položím dlaně na dvojici prken stěny před sebou a soustředím se. Tiše zazpívám nápěv mého lidu o slunci a vodě, o zelených hvozdech a radosti ze všeho, co roste.

Cilapi:2D6+1 → 10(3 +6 + 1)#1MAG(Mimosmyslová schopnost)
Sesílám OKAMŽIK.
Vláda nad přirozenou věcí: Spojíš se s přírodní věcí (např. kámen, větev, pavučina). Vyslovíš-li jednoduchý příkaz, poslechne tě (odvalí se, praskne, rozplete se). Pokud jí někdo stojí, v cestě, ublíží mu (SZ:1).
10+: Drž 3: Dokud držíš, udržuješ se zvoleným cílem spojení. Držení můžeš použít, abys cíl zapůsobil zvoleným efektem.


Dřevo se probere k životu. Nejprve vyraší drobné větvičky a lístky, pak se začnou konce desek připomínat několik kořenů a větví. Pozvolna, s trpělivou silou rostoucího dřeva, se prkna vyvrátí ven. Skřípění při tom zaniká v okolním sténání dřeva mnoha chodníků a vysokých dřevěných budov zpola zavěšených na lanech.

Vznikne mezera dost široká, aby se jí protáhly dvě štíhlé postavy. Pomůžeme si vzájemně s věcmi a protáhneme se dovnitř.

PJ? Jak to tam vypadá?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v tajné komůrce v Odvážném podvazku ....

Cilapi, Saago,

protáhnete se do malé místnosti, ve které jsou schody vedoucí kamsi hluboko pod zem.

Tajná komůrka
Tajná komůrka

Našli jste tajný průchod do Xanatárova doupěte.

Xanatárovo doupě není součástí Kobek šíleného mága, ....
... nicméně kdybyste se tam hrozně moc chtěli vydat, jsem schopen ho jako bonusový obsah do hry přidat, jeho mapy a popisek můžu vytáhnout z dobrodružství Hlubina: Dračí loupež.


Krom schodů ještě na severní stěně je skoba, s pomocí které je možné otevřít tajné dveře zevnitř a dostat se tak přímo do prostoru za barem. Ticháčkův (nebo Ticháčky?) hlas za ním jasně a zřetelně slyšíte, štamgasti jsou podle všeho dál v hostinci.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

Cilapiho magie je impozantní. Směřování života je náročná disciplína. Bere si daň. Zatímco dřevěná zeď ožívá, někde blízko něco umírá. Nejspíš už je to Ticháček.

Proklouznu za elfem do těsného prostoru. Schodiště dolů nabízí alternativní ústupovou cestu.

Přejedu dlaněmi zeď oddělující nás a vnitřek hospody. Žádná dřevěná stěna není dokonalá. Najít tenkou spáru není komplikované. Přiložím k ní ucho a poslouchám. Hlas našeho cíle je měkký a zřetelný. Je blízko. Dokážu poznat, kdy je středem pozornosti a kdy spíše poslouchá.

Připravím si kuši, natáhnu ji a založím šipku. Jedem neplýtvám, rána z této vzdálenosti je jistá a smrtící.

Jakmile hlas ztiší, zatáhnu za skobu a otevřu úzkou škvíru. Pohltí nás těžký vzduch sladkých parfémů a řezavý zápach alkoholu. Vložím kuši do škvíry a přiložím k ní oko. Mířím.

Hlavně nenápadně: Hiro:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)#OBR
- PJ, objeví mne hned, nebo mohu ještě zaútočit?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

stihneš vystřelit - vyhodnoť si ZLODĚJSKÝ ÚTOK - a ihned po hodu spálím svůj hold za to, že z podzemní chodby přilétne čumil - drobný průzkumný zřící, který nese nějakou zprávu od Xanatára - a odhalí tě.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

Ticháček se usmívá a přechází za barem. Nalévá nápoje, čistí nádoby. Jeden z mužů propukne burácivému smíchu, mlátí pěstí do stolu. Ostatní se přidávají pomalu, mírně. Ticháček se nesměje vůbec. Odloží džbán, opře se o bar a poslouchá. Stisknu spoušť.

Rohatá hlava působí pevně. Na srdce dobře nevidím. Umístěním jater a ledvin si nejsem jistá. Mířím na krk. Střílím zespoda, šipka skončí zabodnutá ve stropu. Nebude okamžitě na očích.

Zlodějský útok: Hiro:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#OBR
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Zasáhnout krční tepnu
- Posílíš útok o +1ZÁSAH.
- Útokem ses neprozradil

- Saaga>Ticháček: 2-ZÁSAH (kuše) - ?-1-ZÁSAH (zbroj + průraz) + 1-ZÁSAH (volba) = 3-ZÁSAH = KO


Ticháček se chytne za krk, zachraptí a sveze se za pult na zem. Zasáhne mne stříkající krev, stáhnu kuši a přivřu tajnou zeď. Cilapi je soustředěný a připravený. Ani jeden z nás nepostřehne zřícího, který neslyšně vylétne po schodech. Hodím po něm kuši a po Cilapim tázavým pohledem.

PJ, jak vyhodnotit hod kuší na Zřícího? Jako hod vrhací zbraní? Co dělá zřící, když nás zří?
A co děláš ty, Cilapi?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti