[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

protáhneš se kolem paty věží, nepozorován poletujícími chrliči a prohlédneš si spárami ve dřevě skladiště na jižním nádvoří. Vypadá to na bývalou zbrojírnu, teď v ní ale žádné zbraně ani zásoby nejsou, jen haraburdí. Nejspíš se to dá přisoudit nenechavým prackám goblinů - každý Xanatárovec si raději nosí zbraň u sebe, aby o ni náhodou nepřišel.

Zbrojírna je prázdná a členové cechu si nosí zbraně u sebe.

Na severozápad od tebe vidíš mohutnou pevnostní stavbu - dvojice věží a masivní hradba přechází ve velkou baštu, natočenou směrem dál po řece. Je zřejmé, že pevnost zde kdysi byla zbudována zejména kvůli tomu, aby bránila v postupu vzhůru něčemu, co přijde proti proudu, z hlubin.

Nejvíce těžkých zbraní a nejsilnější opevnění je orientováno směrem na západ.

Pak zahlédneš schody, doběhneš k nim a uvidíš druhý přístav, ve kterém stojí tři větší lodí, čerstvě opravené.

Xanatárovci mají dostatek lodí na to, aby mohli vést útok po řece, kdyby se rozhodli na Legii zaútočit.

To už ale zaslechneš výkřik v goblinštině - nějaký malý zelený prevít se nejspíš rozhod využít zmatku a vyrazil si něco nakrást, zatímco ostatní hasí. Jenže když tě uviděl, začal ječet "Vetřeléc! Elfák! Máme v táboře elfáka! A né temnýho, ale světlýho, povrchovýho, blonďatýho!"

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16250
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od MarkyParky »

.... nad bránou ....

Saago,

když přecházíš po ochozu nad bránou, dveře proti tobě náhle vrznou. Z protější dveře se vypotácí rozespalý a nevrlý minotaurus a nevěřícně na tebe hledí.

Brána
Brána

"Kdo jsi? A co je to tu za bord...."

Větu ani nedokončí, jak v jeho očkách zasvítí poznání, že nejspíš došlo k infiltraci pevnosti a ty s tím máš něco společného.

Co uděláš?
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... západní přístav ....

'Proklatí goblini!' zakleji v duchu. Na nic však nečekám a beru nohy na ramena. Zamířím do přístavu a hledám, kudy nejlépe pryč.

Cilapi:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)#INT (Odhad situace)
Potíže! (Jaká je nejlepší cesta k úniku?)


PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

... nad bránou ...

Svědek není součást plánu. Je nutné ho co nejrychleji eliminovat. A potichu.

Vypadá rozespale. Oči přivřené, zorničky těžce doostřují venkovní mihotavé světlo. Stojí v širokém rozkročení, stabilita je nízká. Pohyby pomalé, svaly pravděpodobně ještě vychladlé a ztuhlé. Je těžký, skutečně. Má vysoko těžiště. Těžká sekera, kterou táhne po zemi, při rozmachu jeho rovnováhu ještě sníží. Může jít hlavou napřed, výsledek bude stejný. Rozpohybovaná nestabilní masa s pomalými reakcemi.

Okamžitě tasím obě zbraně. Překřížím ruce, okovanou pěst držím pravou, meč v levé. Skočím kupředu na kolena, sklouznu se těsně k němu. Má mě pod sebou, jeho možnosti jsou omezené. Pravicí vedu několik rychlých úderů na levé koleno a kyčel. Klouby na zvířecích nohách jsou velké a jasně profilované. Čekám až se nahne a dá do pohybu. Levačkou bodnu nahoru na žebra a usměrním jeho pohyb po šikmé kružnici. Těžiště se dostane nad ochoz. Zapřu se v nohách a celým svým tělem do něj zatlačím. Pokračuje v započatém pohybu dolů do tmy.

Zteč/Zákeřnost: Hiro:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)#OBR
- Záměr: Dát mu maximální čočku a shodit ho z ochozu dolů ven z pevnosti (tj. k mostu)
- Saaga>Minotaurus: 2-ZÁSAH (meč) - 0-KZ (PRŮRAZ) = 2-ZÁSAH = TZ
- Minotaurus>Saaga: - 1-ZÁSAH (zbroj) - 1-ZÁSAH (MRŠTNOST) - 1-ZÁSAH (ŠERM)

- Pokud bude dělat něco jiného a bude to Zákeřnost, dám za NEPŘÍJEMNOST +1 ZÁSAH a KO.
- Pokud to bude Zteč, dám +1 ZÁSAH a KO (nebo TZ, pokud bude bojovat sekerou a uplatní se jeho ŠERM)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

minotaurus byl příliš rozespalý na to, aby zaútočil, ale otevíral ústa, aby alespoň zburcoval ostatní. Nezmohl se na to - v hrdle mu jen zabublalo, jak tvá čepel mezi žebry projela plící a ta mu zkolabovala. Zapotácel se a tys ho poslala před bránu, kde se ztěžka a vyřazen rozplácl.

Hodíš pohledem na nádvoří - duergaři se zapojují do hašení a posádka konečně začíná oheň zvládat. Na jihu se poletování chrličů zintenzivnilo a někteří čumilové tím směrem vyráží a chápu se zbraní - vypadá to, že Cilapi neměl tolik štěstí jako ty a byl prozrazen.

Saago, posádka už požár zvládá, zejména díky duergarům. Účinek tvé diverzní akce s lebkou už pominul a naopak teď můžeš očekávat, že zostřeným způsobem budou hledat i další vetřelce, krom Cilapiho.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... západní přístav ....

Cilapi,

nejlepší cesta k úniku je skrze přístav. Vyrazíš tím směrem a kolem ucha ti zasviští první šíp. Ohlédneš se po goblinovi, který jej vystřelil ... a špatně došlápneš na hranu schodu a řítíš se dolů.

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+OBR:
10+: Bude to jen potlučení - LZ
7-9: Zvrkneš se kotník - TZ a TRAUMA -1OBR
6-: Ošklivě dopadneš, praštíš se do hlavy a ztratíš vědomí: KO
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

První vystřelený šíp, honička začíná... jenže kvůli němu ztratím soustředění - cosi, co se skutečně ukazuje jako zásadní věc - špatně došlápnu a padám do hlubin.

Cilapi:2D6+2 → 6(2 +2 + 2)#OBR(Navzdory schodům)
6-: Ošklivě dopadnu, praštím se do hlavy a ztratím vědomí: KO


Stihnu jen překvapeně vyjeknout a pak zaslechnu jakýsi tupý náraz. Zdá se podivně vzdálený. Padám stále dál, hlouběji do temnoty. V ní vidím stěny z kostí Dalagorovy pevnosti. Před očima tvář Paní bran. Snad mi vybere přívětivou cestu.

Saaga, PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

Pevnost ožívá. Cesta se nemění, pokračuji dál po hradbách. Zůstávám přikrčená, na střeše plazím. Pokouším se splynout s povrchem, aspoň co mi zdejší pevná matérie dovolí. Chci se stát součástí pevnosti, ztratit se pronásledovatelům. Jejich aktivita pomine, pozornost ochabne. Každý chaotický systém směřuje k nečinnosti a zániku. Musím jen počkat. Poté udeřím.

Obezřetně pozoruji pohyb pod sebou i nad pevností. Létající nepřátelé nejsou dobře vidět, snažím se dostat je na světlejší pozadí. Sama se vyhýbám zapáleným ohňům, držím je mezi sebou a nádvořím. Hledám hluboký stín, temné místo, kde přečkám bouři.

Odhad situace: Hiro:2D6+1 → 3(1 +1 + 1)#INT
- Jaká je nejlepší cesta... do úkrytu?

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

pokračuješ po hradbě dál na západ, soustředíš se na pohyb nepřátel a tak si nevšimneš, že v jednom místě je materie hmoty mnohem méně pevná, než je ve zdejší sféře zvykem.

Rozpraskané kameny povolí a ty se zřítíš po vnější hradbě do temné hlubiny řeky Sargauth. Navíc cítíš, jak tě strhává silný proud.

Severozápadní roh pevnosti
Severozápadní roh pevnosti

Hrozí ti, že tě proud odnese někam do nižších pater. Můžeš to tak nechat být.

Nebo můžeš zkusit zabrat proti proudu - NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+SIL.
10+: A doplavat tam, kam chceš
7-9: Někam doplavat, ale vyber si 1 z:
* bude to přesně kam chceš, ale u toho se UNAVÍŠ (-1SIL)
* bude to přesně kam chceš, ale budeš kvůli tomu muset odhodit nějaké vybavení (uvolnit 1 STŘEDNÍ slot)
* budeš ráda, že se doplácáš ke břehu přístavu, už se ale nedokážeš vrátit do pevnosti.
6- : Proud tě přeci jen strhne a odnese.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Saaga »

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6-1 → 9(6 +4 - 1)#SIL
- budeš ráda, že se doplácáš ke břehu přístavu, už se ale nedokážeš vrátit do pevnosti.


Pohltí mne temnota. Snažím se zorientovat, najít správný směr. Bojuju s proudem, síly na to nestačí. Pohybuji se studenou masou bez cíle. Snažím se uklidnit, nejde to. Spoléhám dále na svaly, jejich energie ale dochází. Vrátím se k myšlenkám. Soustředím se na přežití. Uvolním se a přestanu zmítat. O chvíli později se poprvé nadechnu. Voda oproti Limbu nadnáší. Měla jsem to vědět.

Shromáždím zbytek sil a rychlými tempy mířím za světlem. Uvědomím si, že se blížím Lebečnému přístavu a vzdaluji od pevnosti. Vytrvám a za chvíli už ležím na zádech na břehu a těžce oddychuju. Toto není konec Cesty. Musím ale najít svůj klid. Udělala jsem příliš mnoho chyb.

Zavřu oči, pomalu dýchám a vzpomínám krok za krokem na celou pevnost. Hodnotím každý můj pohyb, každý pád. Musím poznat sebe sama, až potom mohu poznat ostatní.

Pokračování příště, Cilapi může hrát nezávisle na mně.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... o něco později, v jakési jeskyni ....

Cilapi,

přijdeš k sobě se strašlivou bolestí hlavy, každý prudší pohyb co uděláš ti vyvolá vlny bolesti, prostupující tvou myslí a pocit na zvracení. Jen závan překvapivě čerstvého vzduchu přicházející z ústí malé jeskyně, ve které ležíš, soustavnou nevolnost trochu zahání.

Stále jsi KO s těžkým otřesem mozku, dokud si ty sám, nebo někdo tobě neposkytne PRVNÍ POMOC.

Velmi opatrně se kolem sebe rozhlédneš. Pořád ti nedochází co se stalo, poslední věc, co si pamatuješ, byl hvizd šípů kolem tvé hlavy. Mezi záchvaty bolesti hlavy přemýšlíš - měl bys být mrtvý nebo hnít v nějaké temné kobce, ne ležet osamocen v celkem čisté jeskyni, do které fouká čerstvý vzduch. Pohlédneš k východu - ani žádné mříže nevidíš. Pod sebou máš kopku slámy.

Malá jeskyně
Malá jeskyně

Prohlédneš si sám sebe. Nemáš u sebe nic ze svého vybavení, ale máš na sobě svou zbroj, jako by se nikdo nenamáhal ji z tebe svlékat. Konečně sebereš sílu a navzdory svému stavu se přisuneš až k ústí krátké chodby. Chodba tam končí, jako by podlaha jeskyně, do které ústí, byla o něco níž.

Přemůžeš bolest a posuneš se ještě o kousek blíž, pohlédneš přes okraj.

Zatočí se ti hlava a chytne tě závrať - ale ne kvůli tvému otřesu, nýbrž kvůli tomu, co vidíš. Hledíš z velké výšky na Lebečnou pevnost - máš ji pod sebou jako na dlani. Jeskyně, ve které jsi uvězněn - a teď už není pochyb o tom, že to je vězení - je totiž vytesaná do obrovského stalagnátu, který spojuje poslední doposud neprozkoumanou část pevnosti se stropem jeskyně.

Ono návrší za trojicí věží, které se předtím utápělo ve tmě, nemá žádný vrchol, nýbrž stoupá prudce vzhůru ke stropu, do kterého se napojuje. A do něj je v různých výškách vytesáno nespočet jednoduchých cel, podobných té, v jaké jsi ty sám.

Kousek pod tebou poletují chrliče - létající bachaři tohoto vězení. Není divu, že tu nejsou žádné mříže - tví věznitelé nepředpokládají, že bys uměl létat a dokázal by ses odsud bez pomoci dostat. Také tě napadne, že pokud velitel pevnosti létá na vyverně, své doupě nejspíš bude mít také kdesi výš v této bizardní stavbě.

Ztěžka dosedneš zpět. Z pevnosti už nestoupal žádný dým a jen malá skvrna na střeše lidských kasáren prozrazuje, že od tvé dramatické infiltrace již uběhl nějaký čas, netušíš ale kolik.

Pokud chceš, můžeš zde TÁBOŘIT, bez nutnosti hlídat. Uděláš-li to, nejspíš tě ale přijde navštívit pán pevnosti na své vyverně.


Co se týká tvých věcí - momentálně je nemáš u sebe. Je ale docela pravděpodobné, že někde leží pohromadě - kdyby se k tobě totiž jako první dostali goblini, kteří by ho rozkladli, nejspíš bys byl už dávno mrtvý. Takže tě museli zajmout chrliče a vynést sem - a ti pravděpodobně tvé vybavení také někde drží. Teď jen zjistit kde.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Vrátím se na 'svoji' kupku slámy a sevřu si hlavu do dlaní.

Bohyně, to jsem to zase vymňoukl. Kdybych tak hloupě neriskoval, mohl jsem v klidu zmizet a touto dobou už být v bezpečí Legie. Místo toho...

Zaplaví mě pocit beznaděje a zoufalství. Nějakou chvíli se lituji, jaké jsem chúdě elf. Nakonec si však uvědomím jednu věc. Stále jsem se nevydal na poslední cestu, Paní bran mi vybrala jinou a za to bych jí měl být vděčný. Jsem na živu a to znamená naději.

Upnu mysl k druhé ze svých bohyň - k Měsíční paní a poprosím o její milosrdenství. Z dlaní, v nichž svírám svoji bolavou hlavu ucítím příjemný chlad.

Cilapi:2D6+1 → 10(4 +5 + 1)#1MAG(Uzdrav zranění)
10+: Vyléčil jsem 1 KO a odstranil související VYŘAZENÍ, aniž bych způsobil JIZVU.
Nejsem UNAVENÝ.
Léčení jde dobře, ušetřil jsem 1 MAG.
(Příští TÁBOŘENÍ celé tvrdě prospím).


Milost se dostaví a hlava přestane bolet. Vlastně se cítím docela dobře, jen vím, že později bude třeba tělu splatit dluh za sílu, kterou při léčení vyčerpalo, nejlépe důkladným odpočinkem.

Mé uzdravení mi dodá další naději, takže místo toho, abych se schoulil na slámě a dál se litoval, raději důkladně prohledám celou svoji 'kobku'. Je docela možné, že ten, kdo v ní byl přede mnou si zde vybudoval nějakou skrýš a do ní skryl něco užitečného. Také zběžně kamenem proklepu okolní stěny. Třeba je mezi mnou a sousední celou jen tenká zeď. A třeba jsou tam další vězni...

Nakonec se vrátím k okraji a vyhlédnu ven. Co bych teď dal za další z Hadešadiných létajících lektvarů! Opatrně se vykloním a prohlížím si celé těleso stalagnátu. Pátrám po možnostech.

Cilapi:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)#INT(Odhad situace)
Jaká je nejlepší cesta k úniku?


Pořádně si také prohlédnu létající chrliče. Zkusím alespoň zhruba odhadnout jejich počet a také odhadnout, co jsou vlastně zač.

PJ? Poprosím též o staty chrličů do bestiáře, hlavně mě zajímá, jak nebezpečné by bylo s nějakým zkusit zápasit.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

když znovu opatrně pohlédneš přes hranu, smysly už máš pohromadě a jsi schopen analyzovat situaci střízlivěji - nepřepadne tě tedy závrať a pořádně si prohlédneš situaci pod sebou.

Pevnost máš jako na dlani a pokud se odsud dostaneš, budeš moct její půdorys Azrokovi popsat velmi přesně.

Chrličů je tucet a pohybují se na úrovni horního patra trojice věží pod tebou. Je to tak v polovině výšky, ve které se nacházíš ty sám.

Pod sebou nic dalšího zajímavého nevidíš a tak obrátíš svůj zrak vzhůrů.

Všimneš si, že do stalagnátu je vyvrtáno větší množství děr - nejspíš také cely, ale v žádné z okolních nezaregistruješ známky toho, že by se tam nacházel nějaký zajatec. Mnohem zajímavější ale je, že kousek vpravo nad tvojí je povrch stalagnátu porostlý nějakými houbami, jejichž podhoubí visí jako dlouhé svazky lan podél šikmé kamenné stěny.

Kdyby se tak jeden svazek těchto houbovitých vláken rozhoupal - mohl by ses na něj chytit, zhoupnout se do velkého oblouku ... a doufat, že kalná voda řeky Sargauth je dost hluboká, aby ztlumila tvůj pád.

Využiješ-li své mimosmyslové schopnosti k tomu, aby sis jednu tuhle "houbo-liánu" přitáhl a následně se s ní zhoupl nad vodu a pustil se do ní, čekal by tě nejspíš tvrdý dopad na hladinu řeky Sargauth ... ale je to cesta ven dost rychlá a překvapivá, aby na ní chrliče nedokázaly zareagovat.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Promnu si špičku ucha. Létám rád, ale představa zhoupnutí a 'sletu' z této výšky mne ani v nejmenším neláká. Pomineme-li riskantnost podobného podniku, nechal bych tu všechno své vybavení, svůj hraničářský luk i meč, který jsem získal jako odměnu...

Přemýšlím. Na nějaký riskantní kousek bude muset - dříve či později - stejně dojít. Nemá teď ale cenu zaobírat se množstvím nepříliš pravděpodobných možností. Navíc ještě nemám v rukou ani tu houbo-liánu. Začnu tedy od ní.

Cilapi:2D6++1 → 7(4 +2 + 0 + 1)#0MAG(Mimosmyslová schopnost)+Odhad situace
Vláda nad přirozenou věcí: Spojíš se s přírodní věcí (např. kámen, větev, pavučina). Vyslovíš-li jednoduchý příkaz, poslechne tě (odvalí se, praskne, rozplete se). Pokud jí někdo stojí, v cestě, ublíží mu (SZ:1).


"Pojď ke mně!" zazpívám starou elfštinou po chvíli soustředění a jeden ze šlahounů podivným pohybem, který připomíná růst kořene, zamíří k mé kobce. Pohne se do strany a dolů, načež se jeho konec rozplete a šlahoun začne padat. Zachytím ho v poslední chvíli a mám co dělat, abych dolů nezahučel s ním.

Chvíli si ho v rukou prohlížím. O jeho pevnosti mám své pochyby, ale bude muset stačit. Navážu na jeden jeho konec kámen, kterých je tu v jeskyni docela dost. Podle všeho dává slané ovzduší stalagnátu docela zabrat, povrch kamene je pórovitý a drolí se.

Vrátím se na okraj jeskyně a pokusím se svým provizorním házedlem zachytit dalších šlahounovitých hub nad sebou. Mám v tom docela praxi, podobným způsobem se lze dostat do korun vzrostlých stromů. V tomto případě mi to ale dá dost zabrat. Nespěchám však, nic jiného na práci stejně nemám.

Když se mi to konečně podaří, opatrně za 'provaz' několikrát zatáhnu. Neškubu, prudké napínání nemají houby rády. Když se ujistím, že mohu liáně alespoň trochu věřit, začnu šplhat vzhůru. Snažím se svoji váhu maximálně přenášet na okolní kámen, ale protože se stalagnát směrem vzhůru rozšiřuje, není to snadné.

Když se dostanu do jakési skalní kapsy, kde si můžu alespoň chvíli odpočinout, setřu pot z čela a zadívám se dolů. Navzdory mé zálibě v létání se mne zmocní úzkost. Možná že tenhle neumělý pokus, jak nahlédnout do dalších kobek nebyl nejlepší nápad. Jenže co když jsou mé věci někde tady? Ostatně bylo by to nejlepší místo, jak je ochránit před nenechavými prackami goblinů, než si je pán pevnosti řádně prohlédne.

Cilapi:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)#INT(Odhad situace)
10+: Kde se opravdu nachází/kudy zmizelo hledané? (Moje věci)
Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?


Zatímco mezi prohlížením okolních kobek odpočívám - a snažím se nějak ošetřit prsty rozedřené z lezení - dál pozoruji chrliče pod sebou. Každé stádo má slabý kus, jedince se horší tělesnou stavbou nebo slabou vůlí. Pokud najdu někoho podobného, možná bych se mohl pokusit o skutečně smělý plán útěku.

Kterého protivníka nejsnáze zraníš?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

během šplhání vzhůru musíš postupovat dokola po obvodu stalagnátu - a tak se najednou dostaneš na stranu odvrácenou od města. A tam si všimneš kousek pod sebou jednoho osamělého chrliče, který nelétá s ostatními nad věžemi, ale jen sedí na okraji malé jeskyně pod tebou.

Kámen na jeho křídle i temeni jeho hlavy je oprýskaný, porostlý mechem a chybí mu velký kus jedné ruky.

To je nejslabší jedinec.

Navíc jeho záda jsou ozářená slabým svitem, který ti přijde povědomý. A pak ti to celé zapadne do sebe. Staroch nelétá s ostatními, protože je slabý či poškozený - ale stále plní svůj úkol. Hlídá - a poklad, který střeží, ho osvětluje. Nemůže to být nic jiného, než tvůj očarovaný meč.

Tvé věci se nachází v jeskyni za starým chrličem.

Než se rozhodneš, co s tím uděláš, naposledy se rozhlédneš a pohlédneš nad sebe. Uvidíš tam, jak ze stěny velké bidlo, utvořené ze starého stěžně a poškrábané od drápů velkého tvora, který na něm sedává.

Pokud Sundeth létá na wyverně, zde bude její hnízdo - a Sundethova jeskyně tedy bude opodál.

Zjistil jsi, kde přesně má hnízdo wyverna a kde přibližně Sundeth. A zajímavé na tom je, že nemají přímý výhled na město.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů