[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Lebečný přístav
Obrázek

2. patro:
Obrázek

1. patro:
Obrázek

Přízemí:
Obrázek

Pevnost:
Obrázek

Seznam podniků a provozoven:
2. patro:
Hostinec Červí jícen
- poskytuje JÍDLO (předražené a ne moc dobré) a ZÁBAVU (v podobě exkluzivního prostředí)
- přijímá - peníze, případně věci, co pomohou vylepšit jídelníček
- ceny - zbytečně předražené, hraje si na luxus.

Přízemí+1. patro:
Hampejz Odvážný podvazek
- poskytuje JÍDLO (slušné) v přízemí a ZÁBAVU (šikovná děvčata a malé komůrky) v patře
- přijímá - peníze a šperky a poklady
- ceny odpovídají kvalitě s mírnou přirážkou - je tu možné sehnat levné i drahé

Přízemí:
Kovárna u Paropádu
- poskytuje zbraně a zbroje. Kovář umí vybavení i vylepšovat, pokud se mu dodá mithril, případně dokáže opravovat i magické vybavení.
- přijímá - peníze, jiné cennosti než peníze bere jen, pokud jsou kovářsky zajímavé.
- ceny jsou s mírnou přirážkou, ale za zajímavý kousek protihodnotou dá férovou nabídku

Kartografie Vilíka a Oleandr
- poskytuje mapy
- přijímá peníze a informace o akutálním stavu podzemí.
- z čím hlubšího podzemí informace jsou, tím lépe. jiné cennosti než peníze berou, ale hodně pod cenou.

Duergaří trh
- poskytují - vybavení a základní suroviny nalezené v podzemí
- přijímají - všechno
- cena se mění podle počtu trpaslíků na tržišti a také podle toho, jak moc nenávidí toho, kdo od nich kupuje.


hostinec Prak a drak
- poskytuje JÍDLO (slušné) a ZÁBAVU (vyprávění příběhů)
- přijímá peníze
- normální ceny
- družina má zajištěno, že pokud se zastaví, podnik bude mít jen pro sebe a ZÁBAVA bude zadarmo.

hostinec Černý korbel
- poskytuje mizerné pití a schází se v něm Xanathárovci
- přijímá peníze a poklady
- levné pití, ale poklady vykupuje pod cenou

NáprstkoVíno vetešnictví
- prodává veteš. Je nějaká šance, že bude mít i neobvyklou nebo zajímavou věc.
- nevykupuje ale poklady, bere jen prachy nebo jinou veteš protihodnotou.
- ceny má férové

Krámek se zombiemi
- prodává zombie. Jenom zombie.
- jako platbu přijímá třeba vlasy a vousy oběti, krev a podobné černokněžné platby
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro připlouvá po Řece Sargauth.

.... přítok řeky Sargauth ...

Hiro,
převozník tebe i Booa provezl po řece až na veliké podzemní jezero vyplňující obrovitánský přírodní dóm. V jeho středu se tyčí skalnatý ostrov, na kterém stojí mohutná kamenná pevnost. Ze své loďky vidíš jen obrysy jejích čtyř východních věží a hradeb mezi nimi, ale i ty jsou mohutné a siluety balist a ohňometů prozrazují, že pevnost je dobře chráněna.

Lebečný ostrov
Lebečný ostrov

Na jih od vás řeka tvoří malou zátoku a vidíš také molo a jeskyni, která mezi molem a zátokou leží.

Přímo uprostřed ostrova je jakási zátoka, vaše loď se však stočí k severu a Převozník ji vede severně od ostrova. Když napneš svůj zrak do tmy, vidíš, že kdesi v dáli za ostrovem je patrné mihotání pochodní či nějakého jiného světla.

V jeden okamžik také zahlédneš malou ohnivou kouli, která z tohoto místa přilétne nad ostrov, dvakrát se nad ním zatočí, čímž ti ještě víc naznačí její mohutnost, a poté se opět vzdálí směrem na sever, kde splyne s ostatními drobnými ohni, které odtamtud vidíš.

Necháš Převozníka pokračovat na sever? Dáš mu jiný povel? Nebo zkusíš něco jiného?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

"Převozníku, vysaď nás někde poblíž hospody!" zavelím.

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... starý přístav ...

Hiro,
Převozník nezmění kurz loďky ani o píď a obepluje pevnost od severu. Minete kůly u kterých je přivázaná kánoe a podplujete vysoký oblouk kamenného mostu, vedoucího z přístavu, který leží na severním břehu k bráně pevnosti na jihu.

Za celou dobu nezahlédnete ani živáčka, krom vzdálených světel před sebou.

Nakonec přirazíte k molu. Jasné světlo tvé mušle osvítí hromady starých rozpadajících se beden, dvě pramice - jednu na vodě s vesly, druhou děravou, vzhůru kýlem na břehu a řadu starých rybářských stánků.

Ze severu přístav uzavírá hradba domů, které vypadají jako dřevěné chatrče navršené jedna na druhou, mezi nimi jsou ve výšce nad vámi dřevěné chodníčky, zavěšené na trámech utvořených ze starých stěžňů a lanoví. Přímo proti molu jsou dvě větší budovy, vypadají opuštěně, podél skalních stěn je hromada stavení menších.

Jediný malý domek na západě vypadá obývaný, má vývěsní štít, na kterém je neuměle nakreslená lidská postava a line se odtamtud hnilobný zápach, který však přebíjí ostrá vůně jakýchsi zářících polomagických květin, rozložených v hrncích a džbánech před vchodem.

Přístav
Přístav

Z přístavu vedou na sever dvě ulice, Převozník ti ukáže gestem na západní. Ve východní zahlédneš úzkou odbočku a schody vedoucí nahoru do propletenice lávek ... a zatají se ti dech. Jeden chodníček vede i přímo nad tebe a ty si uvědomíš, že celou dobu stojíš pod dřevěnou budovou, která visí ve vzduchu jen na trámech a důmyslně propleteném lanoví. Budova samotná sahá skoro až do poloviny řeky a chodníček kolem ní dokonce přechází v jednom místě nad hradbami pevnosti.

Co uděláš?
Převozník tu bude čekat nanejvýš DLOUHO.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

... starý přístav ...

"Kouzelné místo," pravím uznale, když přistavujeme u mola. "Jistě zde byla nedávno nějaká velká oslava a tak ještě všichni vyspávají."

Vyhodím mé věci z loďky na břeh, vystoupím a vylezu na nejvyšší pevný bod v okolí, abych měl trochu rozhled. Krátce zalituji, že součástí mé výbavy již není dalekohled, ale kde jinde, než v přístavu, bych k nějakému mohl přijít, že?

Nejprve pohlédnu na hradby pevnosti, přeci jen bych se nechtěl stát obětí zbloudilého šípu. To se ani tam nikdo neschovává a nepozoruje okolí? To by bylo věru zvláštní.

"To byla asi velká oslava," dodám zvesela, pozorujíc mrtvé přístavní domky. "Co myslíš, Boo, připadá ti to zde dlouho opuštěné, nebo jen narychlo zdevastované?"

Ďáblík stále zarytě mlčí. Seskočím proto dolů, posbírám si své věci a v rychlosti prohlédnu zakotvenou pramici i kánoe. Podle vlhkosti dřeva by nemělo být těžké určit, zda zde stojí jen chvíli, nebo již delší dobu. Nakonec zkontroluji stav pramice a převážu kotevní lano na rychle uvolnitelný lodní sud se zámkem.

"Tak kam se vydáme, kamaráde? Vstříc zápachu či rozkladu?"

Boo stále mlčí. Přidřepnu si k němu a pohladím ho po nepříjemně poloprůzračné hlavě.

'Proč se mnou vůbec nemluvíš? Vždyť ještě není tak zle.'
Ďáblík na mě kriticky pohlédne. 'Měls jim ten poklad sebrat, ne ho tam nechat ležet. Vyhýbáš se zábavě.'
'Zábavné to bude až ve chvíli, kdy nás démoni nerozmáznou první ranou na kaši. Vrátíme se tam, ale nás musíme dát do pořádku.'
'Tak v tom případě jdeme za smradem,' pokrčí Boo rameny, 'čím jsme se zkazili, tím se napravíme.'

Přistoupím ke dveřím, pokusím se překonat hnilobný zápach a otevřu dveře.

PJ, předávám slovo.
Jak to vypadá s pohybem na hradbách pevnosti? Zhruba jak dlouho jsou tu ty loďky? A co je v tom domku s květinami?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

nad pevností žádný pohyb neregistruješ. Jen tu a tam přiletí z města ohnivá koule ... a teď už vidíš, že to není koule, ale planoucí lebka ... zakrouží nad pevností a vrátí se opět kamsi do spleti uliček a zavěšených chodníčků města.

V její záři si ale všimneš jedné věci. Věže zdobí chrliče .. a při každém průletu jsou tyhle chrliče uspořádané trochu jinak. Nejspíš jsou oživlé, tedy oživlí a právě chrliči drží v pevnosti hlídku.


Pramice na vodě vypadá, že je čas od času používaná. Děravá loď zde je už opravdu dlouho a kánoe jakbysmet. Ta je ale v dobrém stavu.


Když otevřeš dveře, udeří tě ještě víc do nosu ostrý zápach květin, který překrývá nemrtvý pach. Uvnitř vidíš ženu se zelenými vlasami, bledou kůží, s mušlemi, šneky a hvězdicemi ve vlasech.

"Vítej dobrodruhu v mém skromném krámku. Jmenuji se Olivie a prodávám zombie. Ty nejlepší zombie. Slouží skvěle třeba ke spouštění pastí, hňi, hňi, hňi," zahihňá se a opravdu....

Prodejna zombií
Prodejna zombií

V samotném krámku vidíš stát tři tupě zírající zombie. A skrze díru do vedlejší chatrče jich vidíš namačkaných několik dalších, podle velikosti chatrče jich tam bude narvaných alespoň devět.

Každá z nich má kolem krku kus konopného provazu uvázaný jako vodítko.

Ani se nehnou, jen tak tupě čumí a kývají se z nohy na nohu.

"Nejsou drahé. Stačí mi flakón tvé krve a hrst tvých vlasů, fousů nebo, nedáš-li jinak, chlupů z tvé hrudi," nastaví cenu Olivie. "Za tu cenu? Nekup to! Hňi, hňi, hni."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

"Děkuji ti za milé přivítání, Olivie, mé jméno je Hiro a přicházím skutečně z daleka," oplatím příjemné přivítání.

"V prvé řadě mi dovol pochválit tvůj kouzelný způsob ozdoby tvých vlasů, hned máme něco společného! Dále je taky skvělé, že se oba obklopujeme podivuhodnými společníky," usměji se a šoupnu před sebe Booa.

"Tvůj prodejní sortiment je vskutku fascinující a rád bych si jej prohlédl detailněji. Ovšem jak si můžeš všimnout, cesta sem byla v pravdě trýznivá a neblaze se podepsala na těle mém i mého společníka," povím smutně a ukážu na mé zbičované tělo a roztrhané, krví nasáklé oblečení. "Pokud bys mi poradila, kde bych sehnal kvalitní léčení, rád se co nejdříve vrátím a pobavím se s tebou o podmínkách obchodu. V tuto chvíli je ale jasné, že darování další krve bych nemusel vůbec přežít, což by náš obchod poněkud zkomplikovalo. Zároveň by bylo potěšující, kdybys mi mohla prozradit něco málo o tomto místě, přístavu a pevnosti. Jsem zde prvně a nerad bych se dostal do nějakých život komplikujících nepříjemností, které by mohly mne přivést k další úhoně a tebe připravit i lukrativního zákazníka."

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

Olívie je zjevně potěšena, že se s ní bavíš, její zákazníci zpravidla nejspíš rychle koupí jednu či dvě zombie jako krmení pro pasti na cestách po podzemí a nejsou příliš ochotní se vybavovat.

"Neboj, krve si vezmu jen málo, hňi hňi, to bys ještě vydržel..."

Ztráta krve za jednu zombii odpovídá LZ.

"Marně přemýšlím, kde by ses zde ve městě mohl dát trochu dohromady. Stačí-li ti spánek, zkus Černý korbel tady kousek nebo hostinec Prak a drak trochu dál na východ. Léčivý lektvar bys mohl sehnat v Náprstkovině vetešnictví naproti Gjůddově palírně nebo ve Stínunocově pomůckách ve třetím patře. "

Pak se zamýšlí a dodá dvě užitečné rady:" Zaprvé, město ovládá Čech mnoha očí. Střez se toho jeho členům odporovat, zejména pokud tě požádají o peníze. A za druhé, ve skutečnosti město patří Plamenným lebkám. Těm se prostě vyhni. Úplně. Zejména pokud neovládáš magické umění, které by je dokázalo odvrátit. "

Chceš se dozvědět ještě něco? Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

"Tisíceré díky, milá Olívie, za tak cenné informace. Sice máš pravdu a trochu odebrané krve bych nejspíše ještě zvládl, ale to bych stejně hned musel běžet do hostince a sama uznáš, že jít tam v doprovodu zombie, ač kvalitně vypěstované, by mohlo přivodit nechtěný rozruch. Jakmile budu opouštět přístav zpátky za dobrodružstvím, rád se jednou zombií vybavím. Vystavuješ k nim i certifikát o původu, že?" usměji se ještě.

"Vydám se teď nabrat síly a rád se za tebou ještě později vrátím. Pokud bys potřebovala něco v přístavu sehnat či donést, rád ti pomohu. Chápu, že se ti pravděpodobně příliš nechce ponechat zde tvé vzácné zboží bez dozoru."

Nakonec se seberu a vyrazím mezi domky. Pátrám po čemkoliv, co by připomínalo Náprstkovino vetešnictví. Ač bývají přístavy vůní alkoholu doslova nasáklé, palírnu bych snad najít mohl. A přeptat se někoho na cestu jistě také nebude problém.

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

tvůj čich tě nezpochybnitelně vede k východní uličce a tak se jí vydáš. Prvních pár domů po obou stranách vypadá opuštěně, mineš schodiště do vyššího patra i úzký průchod na jakýsi dvorek, místo jako stvořené k věcem, co se v přístavech dělají v zapadlých úzkých průchodech.

Mezi palírnou a vetešnictvím
Mezi palírnou a vetešnictvím

Potom po pravé straně uvidíš kamenný dům, nesoucí neklamné známky staré trpasličí práce - má zvýšenou podlahu a k jeho dveřím vede i schodiště a malý kruh dlažby. Všude kolem vchodu jsou sudy a jeden menší soudek dokonce tvoří vývěsní štít.

Vývěsní štít vpravo píše:
Gjůddova palírna

Od severozápadu sem dopadá světlo z jediné pochodně svítící v téhle ulici. Malý krámek má z jedné strany před vchodem pár brázdných beden, z druhé strany velký popraskaný sud, naplněný haraburdím. Také má vývěsní štít, a to doslova - vedle dveří visí kovový štít vhodný tak pro hobita, na který někdo napsal.

Vývěsní štít vlevo píše:
NáprstkoVíno - Veteštnictví

Na sudu je přidělaná kasička a na ní malý nápis.

Cedulka na sudu píše:
Vše za zlaťák

Sud je ale plný naprosto nepoužitelného haraburdí - zbytky zničených zbraní a zbrojí, shnilé svitky, rozbité flakóny, lano rozřezané na dvaceticoulové kousíčky či sada hřebíků zatlučená do dřevěného prkna - a náležitě zohýbaná, jak se je někdo snažil vyndat. Ani kasička ani nezacinká, když s ní Boo zkusí zatřást.

Je vidět, že obrovská jeskyně, ve kterém Město stojí, se stáčí na východ a pokračuje ještě daleko. I zde jsi v nejspodnějším ze tří pater, které zástavbu tvoří.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

Zaklepu na vetešnictví, přikrčím se a vstoupím dovnitř.

"Zdravím obchod! Jmenuji se Hiro a přicházím směnit pár drobností, zejména poptávám nějaká léčiva. Našla by se nějaká?"

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

v malém obchůdku plném beden, truhlic a haraburdí naskládaného na jednoduchých dřevěných policích se na tebe za nízkým pultíkem otočí gnomka s několika brky ve vlasech a velkými brýlemi.

NáprstkoVíno - Zastavárna
NáprstkoVíno - Zastavárna

"Co? Kdo? Jak? Jo, Hiro... Já jsem Krystalína ... Léčiva? Léčiva ... Nechte mě se podívat, momentík, momentík, tady jsem to ..."

MarkyParky:1D10 → 2(2)#Má léčiva?

Vytáhne odkudsi z pod stolu starý prázdný flakón, "... aha, tak to jsem asi už někomu ... ještě chvilenku ...," odběhne k jednomu regálu a začne se přehrabovat v nějakém pytli, v druhém.

U třetího pytle se na moment zastaví. "Mál jsem zapomněla, nedáte si Náprstek Vína?" sune se zpátky k pultíku, vytáhne malý náprstek a obrovský demižón. Pokusí se nalít víno do náprstku, jako by to byl panák, ale s demižónem se jí moc nedaří, takže ho naplní až po okraj a ještě asi tak třikrát tolik rozleje po stole. Velká tmavá skvrna na dřevě prozrazuje, že se jí to nestalo poprvé.

Položí ho před tebe a opět se vrhne mezi regály. Vyhází na podlahu celý koš pochodní, vítězoslavně z jeho dna vyndá malou koženou brašnu a z ní flakón naplnění fialovou hmotou, s obrázkem lebky a zkřížených hnátů. "Jejky, tohle jsem si nějak popletla, myslela jsem, že je tu jiná lahvička..."

Ještě zkusí asi dvě nebo tři místa a pak si rezignovaně sedne zpět na malou židličku. Vypadá naprosto bezradně a má na krajíčku. "Já .. já ... já tu dneska nic léčivého nemám."

Rozpláče se, položí hlavu na desku a mezi vzlyky slyšíš: "Já ... já to asi nezvládnu. Takhle si žádného zákazníka neudržím. Ani na poplatky Cechu nevydělám. Všichni dobrodruzi vždycky jen něco chtějí, ale nikdy nic sami nepřinesou ... jen peníze a poklady a ty ode mne nikdo nekoupí ...."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

"Neplač, má milá Krystalíno. Nepřehlédla ses jen? Mám pocit, že tam mezi těmi krabicemi vyčuhoval nějaký plný flakónek. A jak jsi vyndávala ty taštičky, vypadl ti na zem nějaký povědomý prášek. Jsem si jistý, že by ses neměla vzdávat hned po prvním pokusu."

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 10(5 +3 + 2)#INT
Kde se opravdu nachází léčivý lektvar?


"A jak se tak dívám, máš tu spoustu zajímavých věcí, které já jako barbar, pomlčka, učenec, pomlčka, námořník dokáži ocenit. Ačkoliv si možná myslíš, že zde máš jen bezcenné cennosti a poklady, dovolím si ti dokázat, že tomu tak není."

Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
Co tu je jinačí, než vypadá?
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

Krystalína se podívá do míst, kde jsi zahlédl lektvar a pod rozslzenýma očima se objeví široký úsměv.

"Opravdu, je tady," odpoví ti a postaví ho na stůl. "Budou to 3-CENNOSTI," zašeptá opatrně a hned dodává omluvně: "Já vím, že je to moc, ale musím zaplatit Cechu. A jste jediný dobrodruh, co tu vůbec našel něco ke koupi za poslední měsíc.." už skoro šeptá a začíná znovu natahovat.

Léčivý lektvar se 2-MAGy nakonec našla.

Tebe mezitím zaujme regál s oblečením. Hadry, které máš na sobě, už jsou opravdu jen hadry a tak ti pestrá směsice dámských i pánských kusů oblečení přijde jako zajímavá alternativa. Je to vetešnictví, takže každý kus je jiný, ale vypadá to, že malá gnomka ve volném čase při čekání na zákazníky nejspíš krátí čas s jehlou v ruce, protože všechny díry jsou poctivě a pevně zalátané.

Je tu na prodej pestrá hromada oblečení. Můžeš si popsat libovolný vhodný oblek, který jsi našel, pokud bude složen z pestrých záplatovaných kousků.

"Kalhoty vám prodám za 1-CENNOST, halene také a do zimy v podzemí se vám určitě bude hodit nějaký plášť nebo přehoz," všimne si tvého zájmu Krystalína.

'Podívej, tohle by se ti mohlo hodit abys mohl častěji.... čarov... mmm.. čajovat,' přeruší tvé hledání oblečení Boo.

'K čemu mi bude ledařský vak?' zeptáš se ho v myšlenkách na pytel, který ti ukazuje.

'Tahle látka je upletená tak, že udrželí teplé od studeného. Chápeš? Teplé venku, studené dovnitř a led neroztaje. No, a taky s ní jde udělat tohle,' pošle ti v myšlenkách ďáblík a v mžiku otočí vak naruby. 'Teplo uvnitř, studené ven. A můžeš si svůj čajík navařit do zásoby.'

Ledařský vak obrácený naruby není ledařský vak, ale termosáček.

Na cenu se radši ani nechceš zeptat, ale gnomka tě překvapí. "Ten vám dám zadarmo. Teda... jako navíc, když si koupíte ten lektvar a nějaké oblečení..."

Nakonec se zeptá "A nemáte vy něco užitečného, co už nepotřebujete?" Trochu ji vyleká, jak to formuloval, ale pak pokrčí ramena, "víte jak to myslím, co Vy nepotřebujete, ale pro někoho jiného to bude užitečné."

Za 3-CENNOSTI si můžeš koupit lektvar.
Za 1 až 3-CENNOSTI kusy oblečení.
Pytel na led ti dá zdarma, když něco koupíš.
A vybavení vykupuje za standardní cenu 1-CENNOST za obyčejný kus užitečného vybavení.

Chceš-li odložit splátku, vyjednat lepší cenu za nějaké protislužby a podobně, je to NĚCO ZA NĚCO.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hiro »

"Má milá Krystalíno, vždyť máš krásný obchůdek plný úžasných pokladů! Stačí trochu podpořit všeobecné povědomí o tvém krámku a zákazníci se jen pohrnou. Což je zároveň něco, s čím ti na mých cestách mohu pomoci. Co bys řekla na to, kdybych ti za tento lektvar, kalhoty a košili dal trochu méně peněz, ale ušetřené prostředky věnoval do rozšíření všeobecného povědomí o tvém vetešnictví v Přístavu i širokém okolí? Když budou na okolních patrech dobrodruzi informováni o tvé úžasné nabídce, nebudeš mít o zajímavé kousky nouzi!"

Něco za něco: Hiro:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)#CHA
Dostanu lektvar, kalhoty, košili a pytel na led v původní hodnotě 5-CENNOSTÍ za 4-CENNOSTI a protislužbu ve formě zajištění podpory prodeje.


"Zároveň, protože chápu tvou složitou situaci, mohu ti jako proti-platbu nabídnout dva zajímavé kousky z mého vybavení.

První z nich jsem získal jako suvenýr z návštěvy drowího chrámu. Je to úžasný obojek, ze kterého se ti prostě zatají dech. Vhodný pro krocení i těch nejvzpurnějších bytostí a stavěný je na krky téměř všech průměrů!

Druhou věcí je tento podivuhodný přístroj nalezený v alchymistické laboratoři. Když se tyto dvě elektrody přiloží k mrtvému tělu, tady tahle ručička ukáže, jak dlouho je již mrtvé! Neocenitelná pomůcka pro řezníky, hospodské, ale také nekromancery či dobrodruhy s detektivními tendencemi. Přinejmenším jeden takový podivín nám zde po podzemí pobíhá!"

Z 4-CENNOSTÍ co jsem slíbil zaplatit nabízím 2-3-CENNOSTI, dle uvážení PJ, ve formě barteru.

"Tak či onak, milá Krystalíno, zaráží mne tvá zmínka o vysokých poplatcích Cechu. Jak na ně můžeš nevydělat, když máš od dobrodruhů tolik peněz a pokladů, že tě to dokonce přivede k pláči? Je-li to výpalné skutečně tak drastické, pokusím se ti s tím nějak pomoci. Když mi povíš, kde najdu ty, kteří ho mají na svědomí, ať už po stránce výběru, či vlastního stanovování, promluvím s nimi a třeba se mi podaří domluvit ti nějaké příjemné úlevy.

A když jsme u těch úlev - šup tam s tím! Boo, kamaráde, trpíš mnohem více, tady máš."

Podám ďáblíkovi lektvar.

Léčení Boo: Hiro:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#MAG
- Lektvar vyléčil 1 TZ a odstranil související TRAUMA, aniž by způsobil JIZVU.
- Lektvar byl silný, ošetřující ušetřil 1 MAG.


'Dobré to je, něco tu ještě zbylo,' pomyslí si ďáblík a podává mi lahvičku. 'Můžeš ji zkusit vylízat.'

Léčení Hiro: Hiro:2D6+1 → 5(1 +3 + 1)#MAG
- Dávka stačila jen na první PRVNÍ POMOC za cenu JIZVY. Zranění nevyléčila a ještě pacientovi zatížila organismus, takže je UNAVENÝ a příští TÁBOŘENÍ celé tvrdě prospí.


'Boo, ty jeden, žes do toho naplival?' zeptám se ďáblíka přísně. Pusa se mi zkroutí v pěst a co jsem nespolknul, utřu do rukávu.

"Ta nabídka přijde vhod má milá," pokusím se o úsměv a hodím do sebe náprstek vína. "Ještě jedním nepohrdnu, prohodím a začnu si na stůl vybalovat z torny čaj. "Spravíme si trochu chuť, což? Jsi mým drahým hostem. A než se mi uvaří voda, poslechnu si krom těch problémů s poplatky Cechu i nějaká tvá doporučení na dobré hospody, ve kterých bych mohl na chvíli složit svá bolavá záda."

Zatímco se ohřívá voda, prohrábnu rychle sud před obchůdkem. Zkušenou rukou, která se už hrabala v lecčem, rychle najdu malou figurku trpaslíka s velkou špičatou červenou čepičkou a roztomilým krumpáčkem v ručkách. Schovám ho do torny a vrátím se za Krystalínou popít společně trochu čaje a poslechnout si její povídání.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#INT
- Získal jsem 3 MAGy (Já 2, Boo 1), nejsem UNAVENÝ.

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů