[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Elric

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Elric » 18. 8. 2019, 18:13

Uf! Otřu si čelo a s úšklebkem sleduji, jak gobra Oťuk postupně přitahuje k mordě...a ten úsměv mi ztuhne na tváři, když se gobrův skalp odklopí a rozumhlt se začne drát ven. Tak tohle ne. Parchant jeden. Legie by měla fasovat helmy a povinně je nosit! To by se rozumhltům těžko lezlo dovnitř...nebo ven.
Zatímco nadávám, sundám ze zad samostříl, šlápnu do třmenu, natáhnu tětivu a založím šipku. Zapřu si pažbu o rameno, zamířím a dovolím si ten luxus chvilku mířit. Tohle musí být přesná rána, ne rychlá. Zadržím dech, srovnám mířidla a stisknu spoušť...

ZÁKEŘNOST: EIric:2D6+ → 6(4 +2 + 0)#OBR
- záměr byl přišpendlit rozumhlta tak, aby zůstal uvízlý v gobří lebce a nemohl vylézt včas, ale...
...potíže!

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 8. 2019, 20:01

Elricu,

přesně v okamžiku tvého precizního výstřelu se Oťuk pohnul, masa těl se zavlnila a tělo se pohnulo. Šipka se neškodně odrazila od lebky a pohnula s ní. Rozumhlt vyskočil a zmizel v hromadě těl. Oťuk se konečně přivalil k hrdlu nehybné mrtvoly gobra a přerval ho. Pak zvedl své tykadlo s očima a měří si tě.

"Umíš mi ublížit. To mě nebaví. Jdi pryč," proběhne ti hlavou. Uprchlý mozek, ukrývající se v jeho hromadě, ale Oťuk zjevně řešit nehodlá ...

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek

Elric

Příspěvek od Elric » 18. 8. 2019, 21:27

"Já nikam nejdu, komposte, dokud se neujistím, že je ten Rozumhlt mrtvej.", zavrčím, zatímco přebíjím kuši a přimhouřenýma očima pátrám skrze mušku po mozku na nožičkách. Někde tam musí být, schovává se mezi kusy mrtvol, zbytky a odpadky. Pro Oťuka asi žádné nebezpečí nepředstavuje, ale jen co sem někdo jiný zavítá, určitě ho zkusí přepadnout. A že bych si počkal za rohem? To asi těžko, rozumhlti prý cítí mysl živých tvorů, takže je nemožné je překvapit. Pokud nechci vymýšlet hodně komplikovaný plán, měl bych toho zmetka raději co nejrychleji najít a zkusit ho vyřídit tady a teď.

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+ → 9(5 +4 + 0)#INT
- Kde se opravdu nachází/kudy zmizelo hledané? (rozumhlt)

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 8. 2019, 22:06

Elricu,

koutkem oka zahlédneš, jak se pohne ohnilá ruka mrtvoly drowa v místě dost vzdáleném od Oťuka, aby sis byl jistý, že tohle nemá nasvědomí on. Pohlédneš tam a mezi všemi těmi těly různém stádiu rozkladu spatříš kousek čerstvého, šedorůžovozeleného mozku.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 18. 8. 2019, 22:41

"A mám tě.", vycením zuby v dravčím úšklebku. Nakročím si tak, abych ho vystřelenou šipkou nejen zasáhl, ale hlavně abych ho vylekal a donutil bez přemýšlení zacouvat...rovnou k Oťukovo tlamě. Ten by už mohl dokonat dílo...

ZÁKEŘNOST: EIric:2D6++1 → 9(4 +4 + 0 + 1)#OBR + odhad situace
- Dosáhl jsi plného úspěchu, ale tvůj útok byl opatrný a slabší o -1ZÁSAH.

Elric>rozumhlt: 2-ZÁSAH (samostříl) -1ZÁSAH (malý tvoreček) -1ZÁSAH (opatrný útok) => 0-ZÁSAH => OK

PJ?

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 19. 8. 2019, 09:03

Jakmile obhodím lano kolem zraněného gryka zařvu na Rexe: "Včil!"

I přes klouzavé a šustivé zvuky, které vydávají plazící se hadí těla uslyším třísknutí, jak Rex praštil dnem lahvičky o stěnu, pak jeho mumlání "švec, švec, švec" a hod a zazvonění o podlahu.

Nemám čas sledovat nic jiného než svého gryka, ten mě zaměstnává víc než plně, ale živě si dovedu představit, jak se jejich lesklá hladká těla bleskově přibližují v elegantních smyčkách.

Přijde mi jako celá věčnost doba než se konečně ozve výbuch. Už jsem měla strach, že jsem to zkonila, či že Rex málo třísknul.

Slyším Rexe jak křičí a koutkem oka zahlédnu, jak tahá ten větší granát: "Nestačilo? Mám tu pro vás i něco většího? Budou gryčí karbenátky pro celé patro!"

Hrozba: Sadah:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)

Brandy

Příspěvek od Brandy » 19. 8. 2019, 09:22

.... ve spižírně ....
"Buďte pozdraveni oba, budoucí krmě čarodějnic. Předpokládám, že pokud nepřestanete takhle hulákat na celé podzemí tak tady budou vaše hostitelky." popojdu blíž k nim. Oba na mě zírají. "No já bych vás i pustila, ale pak nastává otázka. Budete se mlátit, nebo budete způsobně potichu jako osvobozené oběti snažit zmizet?" Zkusím posvítit do koutů, zda tam není něco, čím by ty okovy šly urazit nebo odemknout. Odsud vede malá cestička na sever.

Mám je tu nechat, nemám. Zase když je tu nechám čaroděnice nic nepoznají. Ale oni budou řvát. No tak jedině jim ucpat pusu roubíkem. Zkusím přijít blíž k tomu lidskému mláděti. "Pssst." položím si prst na ústa. "Pověz mi vše co se stalo a ja zkusím zachránit nejdříve tebe."

PJ?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 8. 2019, 10:12

Brandy,

když oběma vězňům připomeneš, že by je mohly zaslechnout čarodějky a přijít, zmlknou, byť goblin se stále trochu cuká, jak v sobě smích dusí.

"Já - se - jmenuju - Delvin Příboj, ale můžeš mi říkat Del," začne zase zadrhávaným hlasem vysvětlovat chlapec, "a jsem z - Lebečného přístavu. Předevčírem jsme si bráchou - půjčili - v přístavu pramici - a vydali se do jeskyň najít nějakou kořist. Co by se dala prodat. Tátu totiž něco zdrželo na hlídce ... on slouží pod Šun Šuretem v Podivuhodných komnatách ...," upřesní hrdě, "... a měl se vrátit s žoldem, ale ještě nedorazil. A my už začínali mít hlad - a taky mě už je třináct a bráchovi patnáct, tak jsme si řekli, že jsme už dost velcí na dobrodružství..."

Goblin, který zaslechl, jak nabízíš klukovi, že ho pustíš první, vás přeruší.

"Prosím prosím prosím, madam trpajzíková, vždyť to celý byla jen blbá sranda. Vezměte mě taky s sebou, já jsem hodnej goblin, jen trochu vtipálek. Menuju se Lerk. A mám taky strašnej hlad, za kus žvance vám třeba budu ... leštit zbroj, nebo .... nebo pro vás vochutnávat potravu, jestli není votrávená. Umím bejt hrozně užitečnej, fakt že jó..."

Goblina zatím necháš žvanit a dál posloucháš malého Dela.

"No, na břehu nás přepadly čarodějky na krabech. Brácha spadl do vody, ale snad se neutopil, je dobrý plavec. Ale mě sem odvedli a přikovali. Byla tu strašná tma ... a jediný, kdo tu byl taky, byl tenhle hnusný goblin. A i když je celou dobu zakovaný a zajatec jako já, tak předemnou tady předstíral, že je stráž. A nutil mě zpívat písničky a skákat a tancovat a šaškovat a dělat trapné věci, jinak že prý mě bude mučit, protože čarodějnice mají rády maso naklepané. "

Otočíš se na goblina. "To byla fakt jen legrace, dyť já nemůžu za to, že lidi ve tmě neviděj. Nešlo vodolat. Vy byste taky nevodolala malýmu žertíku, že jo, paní trpaslíková..."

Když si prohlédneš okovy, vidíš, že jsou zavřené na klíče, ty tady nikde v okolí nejsou vidět. Do skály jsou ale chycené poměrně mělce a hřeby, které je drží, už jsou trochu vyžvachlané. Zatímco goblin nebo děcko nemají dost sil, ty bys je možná dokázala vyrvat. Zajatci by tak mohli odejít, byť by jim okovy stále bránili v utíkání nebo boji.

Vytržení okovů ze zdi je PŘEKONÁNÍ SILOU.

Co uděláš dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 8. 2019, 11:01

... v gryčím doupěti ....

Hadešadah,

zbylé dva gryky výbuchy opravdu zaplaší. Stáhnou se od mrtvoly do nejvzdálenějšího rohu a přelézají tam jeden přes druhého.

Třetí, zamotaný do tvého lana, pochopil, že se nedokáže vytrhnout a vydal se jediným směrem, ve kterém mu lano nekladlo odpor a dýka se nezabodávala hlouběji do způsobené rány ... k vám.

L03-097.jpg
Gryčí doupě

Kód: Vybrat vše

Stav gryků:
Chycený na laně: OK
Dvojice zahnaná výbuchem: OK OK
Co uděláte dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 8. 2019, 11:09

... oťukova hromada ....

Elricu,
zasáhnout malého mozka mezi těmi všemi kusy masa a kostí je nesnadné a není moc šance, že bys ho z jeho úkrytu vyhnal.

Nakonec spokojíš s tím, že vystřelíš jeho směrem pokaždé, když se zkusí někam pohnout. To ho přinutí zůstat na místě a navíc to připoutá pozornost Oťuka. Konečně si mozka všimne, zezadu se k němu přikrade a mocným chramstnutím ho naráz pozře.

Potom si nestvůra konečně uvolní kropáč zaseklý v jednom z chapadel a začne se s bolestivým hekáním nořit zpět do své hromady.

Co uděláš dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 19. 8. 2019, 12:44

.... ve spižírně ....
"Už staré pořekadlo říká 'nejezdi na pramici ke krabovi s čarodějnicí...to zná přeci každý malý trpaslík.

"správně paní trpaslíková," přerušil mě goblin. "každý malý dít..."
"Hubu drž."
"sp-správ-vvv-ně paní tr-rrr-paslí-ková," zakoktal druhý.
"Hubu držet!" nadechnu se. Sakra doufám, že jsme teď moc neřvala já. Nebo z nás bude kaldoun. A ta husa v něm budu já. "jak jen ono to bylo," mrmlám si. "naplnit maso, naplnit maso..." Jistě. Osvícení, teda ne od lucerny. Když zaměstnám jejich huby dají chvíli klidu na práci. "Tak hele cházko," vytáhnu guláš, akorát dvě porce. "Tady dostanene jídlo, ale budete mlaskat potichu musím se soustředit na práci." Pokud se to povede a náhodou sem ty můry strčí kraba nebo čenich, doufám, že si nejdřív pochytají svačinu a pak až mě. Já jim ji hezky vykrmím. Ty okovy nedrží zdá se ve zdi moc pevně. Jo to půjde.

brandy:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)#překonání silpou
* Zvládl jsi to rychle

Tak sotva jsme zabrala už to bylo ze zdi venku. To byl fofr. Teda než se ten kus rezatého řetězu rozlomil a spad na nohu goblinovi a ten začal řvát bolestí. Než jsme mu zacpala pusu kusem grýka z guláše a on se začal dusit musel to být slyšet široko daleko. Není na co čekat. Rychle za druhý a už je venku i ten druhý moula. "Domlaskat, nohy na ramena, za běhu necintat na zem drahý guláš." nabírám směr úniková cesta na východu.

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 8. 2019, 12:54

Brandy,

chvátáte klikatou chodbičkou, co vám nohy stačí a oběma vězňům řetězy dovolí. Konečně se chodba otevře do širšího prostranství, tvá lucernička ho osvítí.

L03-098.jpg
Jeskyně s kořistí

Téměř celý prostor jeskyně je plný trosek lodí. Kusy palub leží přes sebe s převrácenými kýly, žebříky a schodišti, polámanými stěžni a propletenými chuchvalci sítí a lan. V jednom místě dokonce trčí dřevěná panna z přídě nějaké větší lodi. Kolem dokola je pak jeskyně zdobena ukořistěnými kormidelními koly, rukujeťmi od kormidelních pádel a vesly, jako by šlo o trofeje.

Uprostřed severní části jeskyně trčí z trosek na vztyčeném stěžni hlídkový koš, ke kterému by se dalo vylézt.

Zdá se ti, že slyšíš temné hučení, jak ses opět přiblížila k řece, ale není tu patrný žádný další průchod - jeskyně je slepá.

Co uděláš?

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 20. 8. 2019, 19:27

.... gryčí doupě ....

"Nechceš mrknout, jestli ta mrtvola neměla něco zajímavého?" Zavolám na Rexe, zatímco gryk jde po mně jako slepice po flusu a já ... poněkud překotně ustupuju.

V uličce se párkrát gryk nemůže rozhodnout, jestli se má zkusit vysmeknout, jen ustupovat bolesti či mě sežrat, takže se poněkud přetahujeme, ale pak si vybere třetí možnost a do katakomb doběhnu s grykem těsně v patách. Svítící koule těžce nestíhá našemu tempu a plíživě poletuje kdesi kus za námi

Proběhnu uličkou mezi výklenky, zatočím za roh a tam na fleku zastavím.

Jakmile se objeví gryčí čumec, dostane palcátem.

"Tu máš, škrkavko přerostlá!" Chňapnu po lanu, abych jej držela těsně u grykovy hlavy, cuknu a fláknu ho palcátem přes tlamu a znova.

Napřáhnu se na třetí ránu, ale to už se Gryk vzpamatoval a flákl pro změnu on mě. Zavrávorám, jak schytám facku od chapadla přes tvář a přísavky na mně přilepí a háčky na konci zaseknou do kůže.

Zteč: Sadah:2D6+1 → 10(5 +4 + 1)
Palcát - 2 SZ, průraz, mám 1 KZ,
V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH.

Elric

Příspěvek od Elric » 20. 8. 2019, 19:45

... oťukova hromada ....

Spokojeně pokývu hlavou, hodím si kuši na popruhu na záda, kůsu přes rameno a s popěvkem na rtu odcházím z oťukova doupěte zpátky za Lurkanou...

... na buzerplace ....

Podle toho, kolik je na place legionářů to vypadá, že má Lurkana shromážděnou už valnou většinu sil, kromě těch, kteří musí držet stráž na stanovištích. Legionáři jsou ukázkově nastoupení v družstvech a stojí v něčem, co by se dalo u přihrblých skřetů s přimhouřením oka považovat za pozor. Promnu si bradu s zkoumavě přelétnu nastoupené řady, než vyrazím za Lurkanou.

"Tak našeho přítele, co nechal rozum kdo ví kde, už jsem se zbavil. Trochu jsem u toho musel oťukat oťuka, ale myslím, že bude v pořádku.", sdělím válečnici polohlasem a když na mě loupne ošklivým pohledem, ohradím se, "No já musel! To on dostal hloupý nápad, že by mohl kromě gobra spořádat i člověčinu."
"Nepřej si mě, jestli bude mít trvalé následky, už tak pokoušíš mou trpělivost..."
"Nééé...trvalé, to néé...snad...ehm.", polknu a zkusím nasadit okouzlující nevinný úsměv, "Mimochodem, už víš, jak odhalit našeho posledního zrádce? Já bych měl takový nápad..."
Nakloním se k Lurkaně a chvilku jí něco pošeptám. Nejdřív jí vylétne obočí vzhůru, kam až to jen jde, ale pak pokrčí rameny a přikývne.
"No dobře, myslím si, že je to pitomost, ale asi to ničemu nevadí.", řekne kysele a pak se obrátí čelem k nastoupeným legionářům, "Legie, pozor! Pohov. Poslouchejte! Vyzkoušíme si takové...ehm...cvičení, které proběhne pod taktovkou tady našeho...externisty."
Pokyne mi rukou a já předstoupím.
"Bude to vlastně taková hra.", vysvětím s úsměvem, "Vždy, když řeknu 'Elric říká...' a doplním větu povelem, splníte povel. Srozuměno? Skvěle! Vyzkoušíme si to...'Elric říká...K POCTĚ ZBRAŇ!'"
Zbraně legionářů vylétnou vzhůru.
"Elric říká...VPRAVO VBOK!"
Legionáři se jako jeden muž otočí do prava. Pár gobrů do leva, než se znovu otočí.
"Elric říká....VLEVO VBOK!"
Legionáři se otočí zpátky, jen to několika trvá trochu déle.
Dám jim chvilku času a pak rázně zazvelím: "K ZEMI!"
A vycepovaní legionáři, kteří jso uzkrátka zvyklí poslouchat rázné povely a nepřemýšlet o nich se s rachotem a supěním začnou skládat k zemi. Zůstane stát jen jeden a trochu nejistě se rozhlíží po ostatních, co leží.
"Aha? Máme tady vítěze.", ukážu na něj a významně pohlédnu na Lurkanu, "Někdo tady plní úkony do puntíku přesně a nenechá se zmást. Pojď sem, kamaráde a představ se nám..."
"Vojáku, předstup a sděl své jméno a hodnost!", zavelí Lurkana, dá si ruce vbok a zvědavě se dívá, co bude dál.
To já ostatně také. Bedlivě si vojáka prohlížím, hlavně jak se hýbe, jak mluví a pokud mu je vidět na hlavu, zajímá mě, zda nemá podezřelé jizvy...

PJ?

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 20. 8. 2019, 23:00

Elricu,

jakmile rozumhlt ve vojákově těle pozná, že je prozrazen, otočí svého nositele na útěk. Lurkana to ale čekala.

"Zastavte zrádce!" vykřikne připravený povel a nakaženému hobgoblinovi se z poza dvou domů postaví do cesty dva jiní hobgoblini. Poznáváš je, je to Azrokova osobní stráž. Hobgoblin sáhne k pasu po meči, ale dvojice mu nedá šanci. Je vidět, že bojují sehraně, jsou zvyklí vést údery tak, aby nepřítele nahnali tomu druhému do rány.

Netrvá to dlouho a hobgoblin padne a jeho lebka se začne otevírat. "Nepříbližujte se k tomu! Zastřelte to," zavelí raději opatrně mužům a ti zastrčí meče zpátky za pas, popadnou luky a pošlou do mozku několik šípů.

"Tak, to byl poslední," oddechne si Lurkana. Neklidně pohlédne na dveře staré kovárny a na nastoupené vojáky. "Konec nástupu. Teď se všichni přesunete k průrvě... Poslední odpočinek před bitvou se dáte tam, abyste byli schopni drowy zastavit, kdyby průrvu našli a rozhodli se udeřit první. Až bude odpočatí, Azrok k vám promluví a osobně vás povede do boje. Azrokovi třikrát zdar!"

"ZDAR!"
"ZDAR!"
"ZDAR!"

Když se gobři, hobgoblini i goblini začnou jeden po druhém šourat k východu, Lurkana se k tobě otočí: "Kde je tvůj blonďatý družijník? Slíbil Azrokovi boj po jeho boku, ale nikde ho tu nevidím. Vrátí se včas?"

Zároveň si všimneš, že se na východ od vás ze stínu vyhoupne podivná bytost, vzdáleně připomínající stařenku s několika očima na tykadlech

Obrázek

V podpaždí nese knihu vázanou v ještěří kůří a zastaví se kousek od vás. "Lurkano, mohu?"
Bojovnice se otočí a pronese. "Ještě ne. Legie si potřebuje odpočinout a nabrat sil. Nikomu se nespí dobře, když vedle něj stojí nemrtvý. Tvůj čas nastane, až bude Azrok mluvit k Legii. To bude nejlepší okamžik našincům ukázat, co umíš."

Elricu, Co uděláš?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“