[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Elric

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Elric » 1. 8. 2019, 14:04

... v tajném Ulquessově skladišti ...

Lucerna spadne se zařinčením na zem a...zhasne. Opravdu, jak má jeden zároveň nést světlo a přitom bojovat? To abych si sebou vodil panoše, který bude jen svítit. Nadával bych, kdybych měl čas se zdržovat. Jak už jsem nakročený vpravo, tak bodnu kůsou přímo přes závěs, ostrou částí čepele vzhůru, načež se zbraní trhnu šikmo vzhůru až za hlavu. Tím jednak rozpářu goblinovi břicho a druhak shodím závěs stranou. Pokračuji vpřed a vrávorajícího goblina srazím ratištěm dozadu, jak se deru na jeho místo. Po levé ruce, zhruba směrem, odkud jsem před chvilkou slyšel Hirův hlas a zvuky zápasu, vidím dalšího, v ruce má nějaký obušek. Zoufale proti mě máchne, ale snadno odrazím útok stranou a hned střihnu zpátky sekem po hlavě...

ZTEČ: EIric:2D6+2 → 9(6 +1 + 2)#SIL
- záměr přehrnout se přes gobliní hostitele a dostat se tak blíž k Hirovi do západní části (i když je tam - zatím - tma)
- dosáhl jsi plného úspěchu
- útočím jako HOUF (nechci útočit PLOŠNĚ pomocí DLOUHÉ zbraně)
- SZ 3 ŠERMMAGICKÁ DLOUHÁ
- KZ 2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 8. 2019, 14:15

Elric>Goblini: 3-ZÁSAH (kůsa) -1ZÁSAH (zbroje) => 2-ZÁSAH => TZ, ale Elric je HOUF => KO
Goblini>Elric: 1-ZÁSAH (obuch a foukačka jako klacek) -2ZÁSAH (zbroj) +1ZÁSAH(průraz) => 0-ZÁSAH => OK

Elricu,

kůsa ti akorát sedne do ruky a tak jednomu snadno rozpářeš břicho a druhému zatneš její ostří do krku tak, že regál vedle ostříkne proud krve a goblin se zhroutí na zem. Mžouráš do tmy a slabě rozeznáváš obrysy třetího goblina, podivného stroje s ostrým kyvadlem a také Hira.

L03-078.jpg
Tajné Ulquessovo skladiště

Umírají goblini u tvých novou se divně škubou a slyšíš slabé škrábání - kdesi ve tmě pod tebou z jejich nepotřebných těl vylézají rozumhlti.

Co udělá Cilapi?
Postup Kobkami: Obrázek

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 1. 8. 2019, 14:23

na křižovatce tunelů

Brandy,

pokračuješ dlouhým tunelem na sever a nevíš, jestli je tak pokroucený tunel samotný, nebo se svět kolem tebe kroutí vlivem alkoholového opojení. Nakonec se ale chodba rozšíří a ty dorazíš na křižovatku.

L03-077.jpg
Křižovatky tunelů

Cesta na sever je zasypaná - vzpomínáš si, že tam tě Marta přivedla zpět k životu, když tě odtáhla z bitky. Odbočka na jih se kamsi klikatí a zatím jsi tam nebyla. Přímo pokračuje dlážděná a kamením vykládaná chodba.

O pár sáhů dál jsou vylomené trpasličí dveře, odbočující na jih do sochařské dílny.

Pamatuješ si ještě matně, že dál na východ byla ještě jedna odbočka, kde jsi zatím nebyla a pak už se chodba stáčela do drowí vesnice. Hiro o té odbočce mluvil, že prý je za ní možné najít převozníka, který tě k pokladu doveze.

Kam se vydáš?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 1. 8. 2019, 14:46

Nene do droví vesnice ne, teď bych neměla náladu na boj, Musím pak někde sehnat elfí zázrak As-Irin, ale to musí počkat. Směr převozník. Mířím za domnělým převozníkem a doufám, že tam bude aspoň nějaký převozidlo, když by ně ten převozník. Co asi dělá hrabálek, spadne na mě smutná vzpomínka. Kde se mi démonek toulá. Jak dorazím ten poklad dám mu z něj papaní a musím ho najít.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 1. 8. 2019, 14:50

... vůdcův sál...

Když jsem při Elricově zmínce zaslechl jméno Naďa, píchlo mě u srdce. A když hned na to zaznělo, že celá její jednotka byla pobita drowy, změnilo se bodnutí v osten ledu.

Zbytek porady jsem strávil v zádumčivém tichu. Stejně nebylo třeba nic dodávat a pokusit se rozmluvit vojvodovi útok na drowí osadu, mohu zkusit později. Navíc... teď už vlastně nechci.

...Ulqessův tajný dům...

Když dovnitř vstoupí Hiro s Elricem, zůstanu hlídat venku. Velvyslanectví je přeci jen hned naproti, kdyby Ulqess zaslechl něco podezřelého a šel zjistit, jestli se něco neděje, bude lépe zkusit ho nějak zdržet. Ostatně Elric by na něco takového měl stačit i sám...

Škvírou v pootevřených dveřích zahlédnu obláček dýmu na místě, kde měl být Hiro. Zdálo se mi to, nebo se naučil po čertech dobrý trik? Vzhledem k jeho malému společníkovi by mě to ani nepřekvapilo...

Když se zvnitřku ozve ostré cinknutí a pak rána, zpozorním. Raději opatrně nahlédnu do dveří a když vidím, nebo spíš moc nevidím, zhasnutou lucernu, hlavou mi bleskne vzpomínka na tančící světélka v místnosti s elfími sochami.

Hiro není jediný, kdo umí nějaká kouzla a temní elfové zase nejsou sami, kdo má vílí krev. Rychle popadnu rudý grimoár, který se mi houpá po boku. Ani mě nepřekvapí, že se sám otevře na potřebné stránce.

Rychle zamávám prsty a opíšu jimi ve vzduchu několik poměrně jednoduchých linek. Soustředím se na světlušky na lesních mýtinách a pošlu trochu své síly skrze rudou kůži knihy.

Kolem Elrica se roztančí několik drobných světélek. To je nádhera! Úplný rytíř v zářící zbroji... Okamžik se kochám tím pohledem, než si uvědomím, že takhle to není zrovna praktické.

"I-ík," zamávám rychle rukou a odmávám tak světélka do západní části domu. Rozletí se po místnosti. Krása, povzdechnu si.

Hiro, Elric?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Elric

Příspěvek od Elric » 1. 8. 2019, 20:45

Když se všude rozzáří světýlka, zamžikám očima a chviličku mi trvá, než se znovu zorientuju. S chmurným uspokojením vidím, že z lebek nebohých goblinů už vylézají rozumhlti. Další dva se krčí proti zdi, zdá se, že couvají před Hirem. Chytím kůsu jednou rukou na konci násady a druhou někde zhruba v polovině a když teď na ně hezky vidím, bodnu nejprve shora po prvním rozumhltovi, jako kdybych harpunou napichoval rybu a pak se hned otočím na místě a zkušeným bodnutím zapíchnu i druhého.

ZTEČ: EIric:2D6+2 → 7(4 +1 + 2)#SIL
- záměr: nabodnout rozumhlty na kůsu
- útočím dál jako HOUF

Elric>Rozumhlti: 3-ZÁSAH (kůsa) -1ZÁSAH (drobný tvorček) => 3-ZÁSAH =>Elric je HOUF => KO
Rozumhlti>Elric: 1-ZÁSAH (drápky) -2ZÁSAH (zbroj) => -1-ZÁSAH => OK

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 2. 8. 2019, 07:20

... u drowího přístavu ....

Brandy,

pokračuješ chodbami dál na východ, za zvukem řeky. Když přijdeš k malému přístavu, zaslechneš najednou od vody hlasy. Nejprve se zaraduješ, že se ti podařilo po souši naběhnout minotaurům, ale když přijedou blíž, zjistíš, že to jsou drowové.

Schováš se do odbočky na jih a zaposloucháš se.

Od jihu po řece připlují dvě loďky plné drowů a přirazí. Posádka začne vystupovat. Dva z nich vedou rozhovor a teď už je i zřetelně slyšet, o čem se baví.

L03-079.jpg
Přístaviště

"Opravdu si myslíš, že byl dobrý nápad opustit předsunuté stanoviště, Ranaghaxi?" zeptá se pochybovačně ženský hlas.
"Nevím, jestli to byl dobrý nápad, ale vím, že to byl Sylkressin rozkaz. A Sylkress teď vede rod a všichni ji musíme poslouchat. I ty Meridin," odpoví jí muž.
"Nu dobrá. Ale stejně, když už shromažďuje vojsko ze všech koutů, čekala bych, že půjdeme do boje. A ne, že bude riskovat další životy kvůli chiméře."
"Vždyť jsem ti už vysvětloval, že má s tou chimérou nějaký plán," nesouhlasně odpověděl muž, zatímco zvuky prozrazují, že zbytek drowů vystupuje.
"Ale neřekl jsi mi jaký."
"Ani ona mi neřekla jaký. Prostě ho má a víc není třeba se o tom bavit."

Hlasy se přiblížily a protože nechecš, aby si tě náhodou všimli, vydáš se raději chodbou na jih. Poslední slova, která zaslechneš, jsou.

"To opravdu nevíš vůbec, ale vůbec nic o jejích úmyslec, Ranaghaxi?"
"Ale tak něco přeci jen vím. Sylkress se určité nezajímá o loupání zlata v trpasličím chrámu, takže nejspíš nažene zbylé troglodyty a gobří zajatce zpátky k výkopovým pracem - víš, ten starý plán s prokopáním se Legii do zad. A mám pocit, že ta chiméra s tím nějak souvisí...."

To už ale přicházíš k druhému přístavišti. Tam v temnotě uvidíš stát ponurý obrys temné lodi. Zdá se ti, že na ní někdo stojí, ale tvá infravize ti nepomáhá odhalit, co je to za tvora a nezbyde ti, než si posvítit.

Jakmile světlo dopadne na kostlivý stěžeň, uvidíš, že je to vlastně umrlý námořník, vyrůstající jakoby z paluby lodi. Natáhne svůj pařát směrem k vám dlaní nahoru a kryptickým hlasem pronese: "Přejete si převézt na druhou stranu?"

Chvíli se odmlčí a pak dodá:

"Nebo někam jinam na řece Sargaut?"

A zároveň ti světlo osvítí další detaily a ty vidíš, že to není opravdová kostra, ale jen vyřezaný, šedočernou barvou natřený konstrukt, který by tě nejspíš za pár drobných mincí převezl na nějaké jiné místo kolem řeky.

Strašidelná loď je vodní taxi. Za 1 minci nebo jiný poklad tě převeze na jinou lokaci v podzemí (tzn. nestojí tě to celou 1CENNOST, ale abys mohl použít jeho služeb, musíš u sebe mít nějaké mince nebo cetky, ze kterých mu odvedeš tuto jinak zanedbatelnou platbu).

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 2. 8. 2019, 09:10

... Ulqessův tajný dům ...

"Nech tu kliku!" zvolám na goblina. To by se mu tak líbilo, nechat starého člověka uskakovat před rezavou rozhoupanou čepelí.

Seskočím ze sena k přístroji, trojzubec sklopený k zemi, hůlkou v druhé ruce divoce gestikuluji.

"Pusť to ti říkám, nijak ti to nepomůže. Jsi obklíčen a osvětlen, nemáš kam utéct. Když se vzdáš, neublížíme ti!"

Za sebou zaslechnu ostrý skřípavý zvuk. Ohlédnu se a spatřím Booa, jak na horní polici regálu posunuje těžký litinový hmoždíř. Stihneme si vyměnit letmý pohled z očí do očí následovaný stručnou, ale výstižnou konverzací.
'To jako vážně?'
'Vážně.'

Boo se zapře do hmoždíře, který se neochotně překlopí přes hranu police a zřítí se dolů na jednoho ze zaseknutých rozumhltů. Měkké tělíčko příšery jen tiše čvachtne a rozeče se do sena.

První útok na Odvracením paralyzovaného rozumhlta je prý autosuccess.

Hluboce si povzdechnu. Jak má člověk vyjednávat, když je obklopen takovými společníky? Udělám ještě jeden krok ke stroji a ukážu hůlkou střídavě na Booa, flek v seně, Elrica a goblina.

"Myslíme to s tebou dobře, ale nenech se mýlit, máme jen jedny sdílené nervy a ty jsou napnuté jako lanoví v hurikánu. Ruce vzhůru, vzdej se."

Magie mámení: Hiro:2D6+3+1 → 9(1 +4 + 3 + 1)#MAG
- Dosah DOTEK, seslání OKAMŽIK, trvání CHVÍLI
- Hypnóza
- Záměr - vzdát se
Hiro a Boo
Deník postavy

Brandy

Příspěvek od Brandy » 2. 8. 2019, 09:45

... u drowího přístavu ....
Fuj to jsme se lekla. Kostra. ne nějaký šílený výtvor. Jak já nesnáším tohle místo. Brzo z něj zešílím, nebo už jsem? Začíná mě bolet hlava. A ono se to pořád opakuje 'kam to bude' Hodím mu stříbrňák a zavelím, směr mělčina má tam někde být pláž s oblázkama či jak to ten Hiro říkal. Nebyl tu takový stařec a kočkočert? Tak tam po jeho stopách pluj.

Rozvalim se na sedátko loďky a čekám, že za to vezme a bude bidlovat směr ku pokladu. "Nevezl jsi tu nedávno dvě krávy? Teda voly, teda minotaury?"

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 2. 8. 2019, 09:59

Hiro,

goblin pustí kliku a jedním trhaným pohybem zvedne ruce ke stropu. "Vzdávám se," procedí mezi zuby, ale jeho oči prozrazují nesouhlas. "Ale nemysli si, že jsem nepoznal, že mě ovládáš. Za ta léta, co sloužím Ulquessovi, poznám, které nápady jsou moje a které mi někdo vnutil kouzlem."

Mezitím na scéně čvachtne rozmáznutý rozumhlt a ten druhý sebou trhne a začne se na nožičkách otáčet sem a tam.

Druhému rozumhltovi útok zrušil paralýzu, další boj s ním bude ZTEČ.

Co udělá Elric a Cilapi?

Elric

Příspěvek od Elric » 2. 8. 2019, 11:35

"Když dovolíš...", mrknu na Hira a naznačím mu kůsou, aby o kousek uhnul, načež jedinou ranou zapíchnu posledního rozumhlta, než se stihne zorientovat a dělat neplechu.

ZTEČ: EIric:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#SIL
- záměr: prostě ho dorazit a napíchnout na kůsu
- v boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH
- v útoku jako HOUF

Elric>Rozumhlt: 3-ZÁSAH (kůsa) -1ZÁSAH (drobný tvorček) +1ZÁSAH (volba)=> 3-ZÁSAH =>Elric je HOUF => SMRT
Rozumhlt>Elric: 1-ZÁSAH (drápky) -2ZÁSAH (zbroj) => -1-ZÁSAH => NIC

"Co chceš dělat s ním?", kývnu na vzdávajícího se goblina a zvědavě se zadívám na Hira. Chvilku se opírám o ratiště a poočku koukám na cukající se rozumhlty nabodlé na špici, ale pak začnu rozhrnovat popadaný bordel a hledat lucernu.

Hiro?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 2. 8. 2019, 11:55

.... na řece Sargauth ...

Brandy,

kostlivý konstrukt s tebou nevede rozhovor, jen nemluvně vede loď proti proudu. Nevidíš žádného pádla či bidla, loď pluje hladce jako kdyby je nesl proud, i když směr vln jasně ukazuje, že ten míří úplně opačným směrem.

Mineš z druhé strany drowí přístaviště, drowové už jsou dávno vylodění a zmizeli v osadě.

Pokračuješ dál na sever, po pravé straně se mihne oblázková pláž, po levé straně pak úzký tunel, ze kterého se ozývá tesklivé kvílení.

A pak tvůj infrazrak zahlédne v temnotě před lodí kanoi se dvěma minotaury, mířící proti tobě. Ten na přídi opatrně vede loď mezi peřejemi s pádlem v ruce, ten na zádě sice kormidluje, ale jeho zkroucená poloha prozrazuje, že nejspíš utržil nějaké zranění.

L03-080.jpg
Řeka Sargauth

Když minotauři zahlédnou obrysy tvé lodi proti proudu, přední odloží pádlo a chopí se své sekery. "Kdo je tam?" zeptá se.

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 2. 8. 2019, 14:18

"Co s ním?" odpovím na Elricovu otázku otázkou, "inu, rád bych si ho poslechl. Tedy vyslechl"

Přistoupím ke goblinovi zezadu, chopím se lana a na okamžik zapřemýšlím, který uzel bude nejvhodnější. Nakonec se rozhodnu pro tupou smyčku.

"Necukej sebou, nebo tě přivážu ke stropu za palce u nohou. A pak na tebe pustíme toho našeho kouzelníka Márameldona a ten ti ukáže, zač je toho mýdlo v očích."

Cilapi je stejně třída, jestli dokázal zpozarohu nejen vykouzlit to světlo, ale i omámit goblina, jak ten ostatně sám přiznal. Budu se ho muset později zeptat, jak tohle všechno dělá. Ale do té doby si jistě vystačím s mými slušně formulovanými požadavky.

"Těší mne, že skutečně sloužíš Ulquessovi, to máme o podstatnou otázku méně," zahájím konverzaci a vtlačím goblinovi do úst pořádný kus hadru, aby případný komentář nesdílel příliš hlasitě. "Na ty ostatní budeš odpovídat pouze kýváním hlavou, je to jasné?"

Goblin s trhnutím přikývne. Znamenitě. Posadím se na zakrvácenou lavici a chvíli formuluji mé otázky do správné formy.
"Takže - jsou tu někde další volně pobíhající rozumhlti? Je infikovaný některý kapitán? Chodí sem za tebou Ulquess někdy? Netlačí tě ty provazy příliš?"

Prohrábnu si vousy. Tahat z někoho informace je těžší, než se zdá.

Odhad postavyHiro:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#CHA
- Mluví postava pravdu?

"Elricu, nechceš se na něco zeptat? Tebe vždycky zajímá taková spousta věcí. A Boo, dělej zatím prosím to, co ti jde nejlépe."

Ďáblíkovi se rozzáří očka, seskočí z regálu a začne nadšeně šmejdit po západní straně stavení.

Předávám slovo ostatním. PJ, najde Boo něco zajímavého, zejména ve spojitosti na Ulquesse?
Hiro a Boo
Deník postavy

Elric

Příspěvek od Elric » 2. 8. 2019, 14:33

"Být tebou, tak odpovídám po pravdě a horlivě, protože když nás tvoje odpověď nepřesvědčí a budeme mít pochybnosti, budeme muset sáhnout k metodám práva útrpného...a když tak koukám na ten peklostroj, už mám pár nápadů, jak rozvázat neochotný jazyk...mimochodem, když ti rozumhlt sežere mozek, získá tak i tvé vzpomínky?"

Zamyšleně si prohlížím nabodnuté rozumhlty, z nichž se ještě jeden trochu cuká. Potom loupnu pohledem po goblinovi a nakonec sklouznu k přístroji na otevírání hlav...
Ne, něco takového bych doopravdy neudělal, ale není na škodu zajatce trochu rozhodit, aby šlo lépe odhadovat, jestli mluví pravdu nebo lže.

POMOC: EIric:2D6+1 → 11(6 +4 + 1)#CHA
- dávám Hirovi +2, takže má 7

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 2. 8. 2019, 14:50

Elricu, Hiro,

navzdory strnulému výrazu ve tváři, způsobenému kouzlem těkají goblinovi oči vyděšeně sem a tam. Zatímco nasazovat rozumhlty do cizích hlav mu zjevně nevadilo, představa, že by se měl nějaký uhnízdit v jeho vlastní hlavě ho vystrašila řádně.

Goblin kýve a kroutí hlavou po pravdě.

"Takže - jsou tu někde další ..."
Kývání.

"....volně pobíhající rozumhlti?"
Vrtění hlavou.

"Je infikovaný některý kapitán?"
Vrtění hlavou.

"Chodí sem za tebou Ulquess někdy?"
Vrtění hlavou.

"Netlačí tě ty provazy příliš?"
Zmatený pohled a několikrát na střídačku kývání a vrtění. Provazy ho nejspíš opravdu tlačí, ale on si není jistý, zda si jeho kývání nevyložíš jako "Ano, netračí mě," nebo zda si naopak vrtění nevyložíš jako "Ne, netlačí mě."

Boo mezitím prošmejdí západní část místnosti. U stěny v severozápadním rohu visí dvě velké klece, jejich dna jsou také od krve. Tam nejspíš goblin na čas zavíral infestované jedince, než se rozumhlti v jejich hlavách s tělem sžili a rány na hlavách se trochu zatáhly.

V jihozápadním rohu je vyskládaná řada kovových truhel. Sedm z nich je otevřených a uvnitř je vidět stopy slámy a nějakého starého zaschlého šedozeleného slizu, jen o dva tři odstíny méně růžového než mozky rozumhltů.

Pět beden je zavřených a Boo z nich slyší škrábání nožiček - nejspíš je v nich uloženo pět dalších rozumhltů, čekajících na svá těla.

Co uděláte dál?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“