[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 08:26

... vstup do bývalého Důmathoinova chrámu ....

Elricu,

obestře tě zelené šero a začne tě strašlivě pálit v očích a štípat v ústech. Zadržíš dech a snaží se za každou cenu bojovat se svojí potřebou se nadechnout. Vidíš Sylkress vedle sebe, jak se snaží o totéž, zakousla se do vlastní ruky, aby si pomohla.

Z jihu se ozvalo několik ženských výkřiků a pak chvatné kroky a klapnutí dveří.

I dveře na severu se zabouchly ... a vyděšení quagoti se k nim vrhli, ale než se dostali ke klice a zatáhli za ni, zhroutili se na zem. Těsně po nich s sebou přestal škubat i pavouk.

Začínáš vidět rudě a tvé plíce se zoufale dožadují alespoň trochy čerstvého vzduchu. Hmátneš po svém vaku na kořist a čutoře s vodou. Rychle vak poliješ a z posledních sil si ho vrazíš před tvář ... pak se nadechneš.

Vzduch, který vdechneš tě okamžitě rozkašle, ale ty se vzepřeš a pokusíš se v sobě udržet těch několik málo doušků ... a to stačí na to, aby ses udržel při vědomí.

Kůže na tváři tě pálí, cítíš, že máš uši rozpálené do ruda a oči oteklé, ale magický dým se konečně rozptyluje a ty se odvážíš podruhé, raději stále přes látku vlhkého pytle, nadechnout.

Elricu, utržil jsi TZ a TRAUMA -1CHA - vyrážka po celém obličeji.

Přežil si.

Rozhlédneš se kolem sebe. Pavouk i všichni quagoti jsou mrtví.

Na jih odsud vidíš opuštěnou barikádu, drowky nejspíš utekly jižními dveřmi.

Sylkress leží vedle tebe, ztěžka oddechuje, tvář zkroucenou bolesí a hledí na tebe v očekávání dalšího. Rychle se ohlédneš po Martě - leží stále v chrámu a mělce dýchá, mrak se tak daleko nedostal, zejména kvůli pavoučímu tělu, které ucpalo dveře. "Stojí ti ta elfka za to?" zeptá se tě drowka a kývne směrem do chrámu.

Natáhne se ke kuši, kterou má u sebe, snaží se naládovat šipku, ale ruka zhmožděná zoufalým stiskem její vlastní čelisti není schopná zbraň uchopit. Sevře teda alespoň jednu šipku v pěst ruky levé, připravená se bránit. Ty máš ruku na jílci meče.

Kód: Vybrat vše

Stav Sylkress: 
LZ [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] TZ [X] [ ] KO [ ] - zhmoždila si ruku, když se bránila plynu
Takhle na sebe hledíte a oddalujete nevyhnutelné....

Uděláš něco? Nebo počkáš co udělá ona?
Postup Kobkami: Obrázek

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 08:57

... kotviště převozníka ...

Hiro,
když těsně míjíte černou bárku a posvítíte na kostlivý stěžeň, umrlý námořník natáhne svůj pařát směrem k vám dlaní nahoru a kryptickým hlasem pronese: "Přejete si převézt na druhou stranu?"

Chvíli se odmlčí a pak dodá:

"Nebo někam jinam na řece Sargaut?"

A zároveň ti světlo osvítí detaily a ty vidíš, že to není opravdová kostra, ale jen vyřezaný, šedočernou barvou natřený konstrukt, který by tě nejspíš za pár drobných mincí převezl na nějaké jiné místo kolem řeky.

Strašidelná loď je vodní taxi. Za 1 minci nebo jiný poklad tě převeze na jinou lokaci v podzemí (tzn. nestojí tě to celou 1CENNOST, ale abys mohl použít jeho služeb, musíš u sebe mít nějaké mince nebo cetky, ze kterých mu odvedeš tuto jinak zanedbatelnou platbu).

Vystoupíš na břeh a prohlédneš si nejprve oba tunely. Ten severní vede suchou nohou zpět do drowího přístaviště. Západní je dlouhý a pokračuje kamsi dál.

L03-038.jpg
Přístaviště převozníka

Trpasličí dveře jsou zdobeny reliéfy trpaslíků - sochařů. V horní části dveří jsou obrazy, jak otesávají holé kamenné bloky, v dolní pak dotváří sochy tak živé, že s nimi i tančí a radují se. Při prohlížení trpasličích dveří zblízka si všimneš, že jsou trochu pootevřené - je to těžká kamenná deska, ale dobře vyvážená, takže stačí ji lehce odtlačit a otevře se vám krátka chodbička.

Ze stropu chodbičky se už zřítil velký blok kamene a rozbitý leží na zemi před dalšími dveřmi. Ty jsou úplně stejné jako dveře vnější, jen zavřené ... a ani na ozkoušení se neotevřou.

Chceš-li se pokusit druhé dveře násilím vyvalit, musíš je PŘEKONAT SILOU.

Co uděláš dál?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 09:22

... quagotí stáj ....

Brandy,
obejdeš dům z houbových trámů a u jeho dveří opatrně nahlédneš dovnitř škvírami. Je tam přítmí, ale i tak vidíš uvnitř trojici quagotů.

Obrázek

Dva vypadají obyčejně, jeden je trochu starší, vypelichanější a na čele má vytetovanou či vydrápanou nějakou runu.

L03-039.jpg
Quagotí stáj

Všichni tři něco požírají z koryta a proto si tě zatím nevšimli. Vypadá to, že mají k ohlodání hůře stravitelné zbytky - kosti a kůži - toho troglodyta, jehož maso jsi měla v guláši.

Když jsi obcházela stavení, dům na západ od něj má honosné kovové dveře, původní trpasličí práci a je tichý. Stejně tak je tichý i kamenný dům na jihu se dvěma vchody, ten má ale obyčejné dřevěné dveře.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 19. 6. 2019, 09:44

... vstup do bývalého Důmathoinova chrámu ...

Zachrchlám a vyplivnu trochu krve, neohrabaně se posadím, shodím ze sebe pavouka a chvíli na Sylkress jenom tak zírám. Rád bych jí odpověděl, ale strnulost svalů v obličeji mě stále ještě nepřešla, takže zkrátka jenom zírám. Když hmatá po kuši, nakloním hlavu na stranu a čekám, co udělá. Když nakonec sevře šipku jako improvizovanou zbraň, zavrátím oči a hlavu dozadu a chraplavě, kašlavě se rozesměju. Pak jen nevěřícně potřesu hlavou a začnu se pomalu hrabat na nohy. Nohy mám stále ještě ztuhlé, takže se musím opírat o stěnu a o meč.

Drowka má asi pocit, že jí zkusím dorazit. To bych mohl. Ale proč? Jen zamručím, mávnu rukou a potřesu hlavou. Třeba pochopí, že už se mi dál bojovat nechce. Zkusím jí podat ruku, to je takové výmluvné gesto. Nicméně, je to drowka, takže zůstávám ostražitý, kdyby chtěla přecijen zaútočit.

Sylkres?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 10:00

Elricu,

drowka se nedůvěřivě dívá na tvé znamení smíru. Potom ti podá ruku ... ale jen na okamžik, aby si s tebou potřásla. "Byl to .... dobrý boj ..." odkašle si trochu hlenu z podrážděných plic, "škoda že to Ilnor takhle ... zkazil. Já se mu nedivím ... na jeho místě bych udělala totéž. Ale bylo .... osvěžující mít proti sobě chlapa, který se neschoulí při první ráně. A docela mě mrzí, že se kvůli Ilnorovi nedozvíme, jak by to celé dopadlo, kdyby tu nebyl ..."

Ze země se ovšem zvedne sama. Udělá dva těžké kroky ke svému meči, zkusí ho zvednout pravou rukou, ta je ale stále v pulzující křeči, tak uklidí šipku a zvedne ho neohrabaně levou. "Nic na mě nezkoušej. Čarovat pořád dovedu," okomentuje svou neschopnost se zbraní provést nějaký efektivní útok.

Ty cítíš, že pavoučí jed pomalu začíná oslabovat a jsi schopen artikulovat první slova.

Sylkress se podívá přes pavouka k ležící elfce. Ta se několikrát pohne a zmateně zvedne hlavu, i její omámení už také ustupuje. Vidíš je obě ... Sylkress jako znavenou noc při májovém úsvitu, Martu jako probouzející se jarní slunce.

"Ještě jsi mi neodpověděl, Elricu, stojí ti tahle holka za to?" otočí se na tebe drowka.

Co uděláš dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 19. 6. 2019, 10:05

... kotviště převozníka ...

"Vida, tak jsme nenapáchali příliš velké škody," zasměji se, když zjistím směřování severní chodby.
'Škoda,' posteskne si Boo.

Vytáhnu zcizenou loďku na břeh tak, aby ji silnější vlna neodnesla. Na lavičku načmárám mé čtyři znaky a pod ní schovám drobnou minci. Druhou vložím konstruktu do připravené krabičky, pohodlně se usadím a zavelím:

"Do Lebečného přístavu, příteli. Nemusíš spěchat, rádi si cestou poslechneme nějaké zajímavosti z onoho vyhlášeného místa, obzvláště tip na dobrý hostinec přijde vhod."

PJ, předávám slovo.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 10:51

Hiro,

převozník přikývne odrazí od břehu a vyrazí po proudu. Plavete jen chvíli, když se ti po levé ruce otevře pohled na jeskyni ozářenou mihotavým zeleným světlem.

L03-040.jpg
Rozkopané kotviště

Záře osvětlující toto kotviště vychází ze tří průzračných postav, které mezi hromadami vykopaného písku a kamínků cosi hledají. Vypadají jako duchové pirátů.

Obrázek

Převozník je ignoruje a pluje dál, ani oni nevěnují vaší loďce pozornost.

Uděláš něco? Nebo se necháš vézt dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 19. 6. 2019, 12:25

... quagotí stáj ....
No tak jsme našla hospodu a chlívek s prasaty, teda čímsi. Jo to jsme ale hrdinka. Nastal čas se tu pořádně rozhlídnout. Zkusím jít od chlíva středem města a pořádně se rozhlídnout po něčem zajímavým. Zkusím nenápadně bloumat, tady je snad víc mrtvo jak živo. Od chlívka vyrazím nalevo více do centra a směrem, kde má být ten přístav, na jih.

brandy:2D6-1 → 5(1 +5 - 1)#int odhad situace
* Co tu je jinačí, než vypadá?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 14:24

..... drowí kasárna ....

Brandy,
vydáš se směrem na jihozápad. Pozorně při tom sleduješ pavučinu nad sebou a tak si včas všimneš další trojice pavouků, kteří přechází sem a tam nad neobydlenými zavalenými ruinami nějakých budov.

V tu chvíli zalechneš ze dveří vedle sebe halasný smích. Další hostinec, pomyslíš si, protože proč jinak by se v tomhle podzemí někdo smál, než kvůli lahvi dobrého moku. Neváháš proto ani vteřinku, dveře rozrazíš a vkročíš.

L03-041.jpg
Drowí kasárna

V místnosti je tucet lůžek, jedno vedle druhého několik skříní u západní zdi a šest drowích válečníků spolu s velitelem, který vypadá o poznání zkušeněji než oni a na krku má velký symbol skaraba. Velitel stojí zády ke dveřím a něco vypráví.

"... a tak jsem mu těsně předtím, než mě srazil na zem, zarazil tu dýku do krku," dokončí velitel větu, "a on se se na mě podíval a zeptal se: »Myslíš, že mě takové párátko zabije?« Já jsem se narovnal, v podstatě už beze zbraně, a odpověděl jsem mu. »Ne. To určitě ne. Ale zabije tě ten jed, který jsem na ostří před malou chvíli nanesl ....«

Pár drowů, kteří jsou také zády k tobě se ještě hurónsky zasměje, ale většina z nich už se nesměje, civí na tebe a natahuje ruce po hlavicích svých kuší.

Drow, který se ihned dovtípí, proč se jeho muži nesmějí, se prudce otočí a zamíří ti přímo doprostřed čela. "Stejně jako mám nanesený jed na šipce v téhle kuši, slídile ... tedy ... slídilko z povrchu," pronese ostře.

Brandy,

to co z venku znělo jako hospoda, jsou drowí kasárna. Míří na tebe šest drowů a jeden drowí elitní bojovník svými kušemi.

Co uděláš?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 19. 6. 2019, 14:49

..... drowí kasárna ....
No tak hele další nálevna, snad bude něco užitečnějšího tam. Otevřu zamyšlená a na zlomek vteřiny si říkam, kurňa tady je dost plno, snad si sednu a dám si korbel. Pak mi to dojde. Civím na vojáky. Oni na mě. Někteří poslouchají ještě nějaký blábol o jedu nějakýho paňáca, ale zbytek už kouká na mě.

Velitel se otočí a míří na mě. To jsi holka posrala. "To asi nebude ubytovna fraucimóru, že? Nebo pokud jo, vy jste fakt šeredný kurvy." Beru čáru. Čekám, že začnou pálit. Cvak. Cvak. Žádný překvapení. Jeden divný týpek se potácel u dveří venku. Musela jsme ho přehlídnout. Dostal loktem. Snad jim skuhrající se drží za krvavý nos bude dost překážet a dostanu náskok. "Pardón, chvátám!" zavolám. Na krátké tratě jsem jsme vždy uměla běhat. Předtím se zdálo, že v rohu je malá chodba dál. No je to mezi pavoukama, ale co se dá dělat. Kopýtka pálí, dechu se nedostává, má sádelnatá prdel mě brzdí, ale jo to musím zvládnout. Je tam tunel. Nabírám směr tam.

brandy:2D6+1 → 13(6 +6 + 1)#obr navzdory obr
10+: Dosáhl jsi svého, nezraněn.

Zvolňuji, musím se vydýchat, vypadá to, že mě jen škrábli do zbroje a utekla jsem? Fuj, ale ten tunel je uzoučkej.

PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy

Elric

Příspěvek od Elric » 19. 6. 2019, 14:55

.... v bývalém Důmathoinově chrámu ....

Promnu si rukama obličej, protože začínám místo strnulosti cítit mravenčení. Pak ale rukou ucuknu, protože mám kůži podrážděnou od toho magického sajrajtu.

"Nevím.", pokrčím rameny a rozhodím rukama, "Vůbec jí neznám."

Pak si povzdechnu, schovám meč do pochvy, odhodím krátké drowí meče, které jsem předtím sebral a také ze země seberu trojzubec, svůj batoh a cestovní plášť. Všechno zacákané kozí krví. Povzdechnu si ještě jednou.

"Šlo čistě o princip. A paličatost. A taky jsem vám chtěl ukázat, že mě nemáte v hrsti, jak jste si mysleli.", hořce se pousměju.
"Kdyby to Ilnor 'nezkazil', měl bych tě teď na lopatkách a...kdo ví, ale nějak bychom se už domluvili.", mrknu na ní a pokusím se o laškovný úsměv, "Jestli po tom hodně toužíš, můžeme si to někdy zopakovat."

Musím přiznat, že je drowka přitažlivá a fascinující. Exotická temná pleť, hebká kůže, dokonale tvarovaná...zbroj. Zato já teď asi vypadám všelijak, jen ne přitažlivě, s tou vyrážkou na obličeji. Opět si povzdechnu a raději se jdu podívat na Martu. Zamávám jí před obličejem.

"Vnímáš? Jsi v pořádku?"

Sylkres? Marto?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 15:32

... na jihu drowí osady ...

Brandy,
drowové čekali, že se jim prostě vzdáš a tak jim tvá reakce vyrazila dech - a tobě pár cenných okamžiků. Když zadrnčí tětivy, už jsi venku a namíříš si na jihozápad, kličkuješ mezi pod pavouky.

"Musíme jí dostat!" slyšíš ještě za sebou rezolutní povel velitele, podbarvený chrchlavými nadávkami zraněného drowa.

Nahlédneš do chodby, je už to opět vyzděná podzemní chodba s dlaždicemi a větví se na dvě části.

L03-042.jpg
Jih drowí osady

Vyhodnoť si ÚTĚK:
10+: Doběhneš k rozcestí dřív, než oni uvidí, kam odbočíš. Vyber si, kam se vydáš dál, oni za tebou vůbec nepoběží nebo si vyberou špatně.
7-9: Doběhneš k rozcestí, ale oni uvidí, kam odbočíš. Vyber si, kam se vydáš dál a já ti popíšu, jaké jsou možnosti dalšího pokračování honičky. Takhle budeme pokračovat, dokud nenastane jedna z následujících okolností:
* Dostaneš se do známého terénu, kde už si pak rovnou navážeš popisem, kde tě doženou.
* Dostaneš se do slepé uličky nebo tě zastaví jiná překážka a u té tě doženou.
* Rozhodneš se sama, že ses dostala místo vhodné k tomu, aby tě dohnali.
6-: PJ rozhodne, kudy jsi utíkala, kam ses dostala a kde tě dohnali.

Brandy

Příspěvek od Brandy » 19. 6. 2019, 19:28

Utíkám, jen se mi za patama práší. Ti elfové o sobě tvrdí, jak jsou strašně hbití, ale zkutek utek, teda jedna vypasená trpaslice ve zbroji jim utíká.

brandy:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)#obr útěk
* 10+: Utekl jsi pronásledujícímu
utíkám rovně křižovatkou a na konci ostře v pravo. Pak až si dovolím trošku zpomalit a nabrat dechu.

PJ
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 6. 2019, 01:01

Brandy,

odbočíš do dlouhé rovné chodby. Asi v její půlce jsou po levé straně kamenné trpasličí dveře, zobrazující trpasličí kameníky při práci. V horní části je vidět, jak otesávají hrubé kvádry, v dolní části pak mají sochy tak dokonalé, že s nimi tančí a radují se. Když zvolníš a jdeš kolem nich, s tichým hučením se otevřenou.

Za nimi vidíš úzkou krátkou chodbičku a v ní kostru rozdrcenou kusem kamenné stropní desky. Chodbička končí dalšími podobnými dveřmi.

Trpasličí intuice ti říká, že když k nim přistoupíš, také se otevřou.

L03-043.jpg

Kousek za trpasličí odbočkou chodba končí a je tam křižovatka přirozených tunelů. Je možné z nich pokračovat na západ a na jih. Cesta na sever je zavalená.

Tví pronásledovatelé se museli splést už na první křižovatce, ozvěna ti donese útržky jejich výkřiků...

"... ukradla člun ...."
"... plout za ní ..."
"... nějaký vzkaz ..."

Kam se vydáš?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 20. 6. 2019, 02:02

.... v bývalém Důmathoinově chrámu ....

Elricu,
"Jsem v pořádku, a ty jsi kdo?" zeptá se tě zmateně Marta. Pak se podívá na své ledabyle oblečené šaty, odhalená ramena a ve tváři se jí objeví výraz hrůzy. "Snad jsi mě ne...?" Hned na to se ale rozhlédne po sále, zahlédne kusy roztrhané kozy, zbytky chapadel, které po skončení kouzla odumřely, mrtvého pavouka ve dveřích, posunutou sochu.

Otočí se a uvidí zafačované drowy v západní části, podřezaného temného elfa v kokonu a mrtvou kněžku opřenou o jeden ze sloupů. Také rozsekané pavouky.

"No tohle je snad ještě horší," okomentuje stav, "taková spoušť. Jestli jsem se nechala zbytečně ..." Rychle podívá pod šaty a zkontroluje si, zda nemá někde na těle nějaký pavoučí zárodek. Oddychne si, když zjistí, že ne a možná jí konečně začne trochu docházet, co se děje. "Takže tys mě zachránil?" Pak ale hodí vzteklý pohled na Sylkress: "A co ona?"

Sylkress si vychutnává tenhle okamžik s úsměvem. "Tak co, poblouzní tě poblouzněné slunce? Nebo bys raději dál zápasil s měsícem?"

Elricu, dvě ženské na jednoho hrdinu, to je NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+CHA.
10+: Získáš si náklonnost obou. Budou se považovat za sokyně, ale budou soutěžit o tvou přízeň.
7-9: Získáš si náklonnost jedné z nich. Ta druhá se urazí. Vyber si, která bude která.
Marta_________________________________________________________
Obrázek
Sylkress___________________________________________________________________________________
Obrázek
6-: PJ bude na tahu.

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“