[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Brandy

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Brandy » 18. 6. 2019, 14:19

Dojím guláš, no už jsme jedla lepší...Snad se z toho někde cestou neposeru. "Hmmm výbornej byl," pohladím břicho symbolicky. "Výborný guláš, pane K. Nicméně asi nevyužiju nabídky na přespání. Musím ještě zpět pro své čtyři spolubojovníky. Chystáme se společně v Lebečném přístavu nabídnout služby jako trpasličí oddíl."

Začínám odcházet a nejraděj bych si to zamířila zpět, ale když to půjde nějak nenápadněji pokusím se sama rozhlédnout po tomhle divném místě a když nebude zbytí půjdu dál napřed směr ten přístav.
Zkusím zatočit mezi baráčky doprava, co mě tam čeká.
Naposledy upravil(a) Brandy dne 18. 6. 2019, 14:27, celkem upraveno 1 x.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 6. 2019, 14:22

... oblázková pláž...

Hiro,
svůj čaj si dáváš na malé oblázkové pláži, chybí tu jen slunce a palmy.
Kamínky pod nohama příjemně chrastí a křupou. Občas mezi nimi vzlíná voda a vytváří maláé loužičky.

L03-034.jpg
Oblázková pláž

Proud řeky směrem na jihozápad i odsud vypadá klidný. Z jeskyně s pláží ústí jedna chodba směrem na východ a podle toho, jak jsou oblázky rozhrabané a zakutálené hlouběji do chodby, je docela používaná.

Po chvíli se větví na dvě chodby, jedná pokračuje na jihovýchod, druhá na jihozápad. V obou je dost vlhko, že stropu kape voda a tu a tam jsou opět loužičky.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Hiro

Příspěvek od Hiro » 18. 6. 2019, 15:13

... oblázková pláž...

'"Hm, vypadá, to tu zajímavě," podělím se o své myšlenky. "Žádný člun, kůl či zbytky lana, rybářské sítě, vyvržené ryby. Přesto rozházené kamení - nejspíše tu žije nějaké zvíře či netvor, od kterého se teplého jídla či chladné mastičky těžko dočkáme. Vrátit se můžeme ostatně vždycky."

Vstoupím do proudu řeky. Jednou rukou udržuji pomalými tempy svou hlavu nad vodou, druhou se snažím držet nad hladinou mušli a osvětlovat si tunel před sebou. Boo je napůl zalezlý v torně, vší silou se drží popruhů a pohotově mi hlásí každou zatáčku, vracák či podezřelý sifon.

PJ, plujeme dle rady básničky do Lebečného přístavu.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 6. 2019, 15:16

... vchod do chrámu...

Elric>Sylkress +Ilnor+pavouk: +3ZÁSAH (Obouruční meč) - 2ZÁSAH (chytin a zbroje) - 1ZÁSAH (šerm) => OK

Elricu, bodneš vzhůru do pavouka, připraven následně využít váhy zbraně k zesílení švihu proti oběma drowům. Jenže při zvedání těžkého meče k úderu nemáš potřebnou razanci a čepel se neškodně odrazí od pavoukova krunýře.

Pavouk OK

Sylkress využila času, přizvedla se a nastavila svůj mnohem kratší meč do rány, abys vůbec nemohl zasáhnout Ilnora. Ten v krytu dokončil zaklínadlo a zmizel ti před očima.

Ilnor nic.

Alespoň sis pomyslel, že váha obouruční ho meče nemůže být zastavena takovým párátkem, jako drží Silkress, ale čepel cinkla o čepel, drowka mistrně stočila zbraň stranou a energie vložená do tvého úderu se otočila proti tobě. Vší silou jsi musel zabrat, aby tě váha meče nestáhla s sebou a neztratil jsi rovnováhu, ale i když se ti podařilo získat nad úderem opět kontrolu a zasáhl jsi ji pod kolenem, rána se neškodně svezla po jejích vysokých kožených botách.

Sylkress LZ, ale používá odrážení, takže OK.

Sylkress + Pavouk>Elric: +2ZÁSAH (Kousnutí) - 2ZÁSAH (zbroj) - 1ZÁSAH (šerm) +1ZÁSAH (volba PJ) => OK

V tu chvíli drowka několikrát sekla po tvých nohou. Donutila tě ustoupit pár kroků, ale ten ústup byl snadný. Příliš snadný, bleskne ti hlavou a prudce uhneš stranou. Pavoučí kusadla, která ti málem prokousla hrdlo, zaskřípou o plech tvé zbroje, ale zvuk je to nepříjemný a slabé škrábnutí ti prozradí, že jedno obří kusadlo se na malou chvíli dostalo skrz.

Je to jen škrábnutí - OK, ale vyhodnoť si pavoučí jed:
Kousnu-li tě, hoď+ODL.
TREFA: Jsi na CHVÍLI částečné paralyzovaný.
10+: Vyber si 1 z:
7-9: Vyber si 2 z:
* Jsou to nohy, nedokážeš utíkat, nanejvíš se plazit.
* Jsou to ruce, nedokážeš bojovat a manipulovat s věcmi, nanejvýš se choulit a krýt.
* Je to hlava, nedokážeš mluvit, kouzlit, dělat grimasy, nanejvýš vnímáš, co se děje.
6-: Jsi na CHVÍLI úplně paralyzovaný. PJ je na tahu.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 6. 2019, 16:00

... v drowí osadě ....

Brandy,
jeden z drowů tě vyprovodí ke dveřím a když vycházíš, dívá se, kam pokračuješ. Když zatočíš doprava, ještě za tebou zavolá "Lebečný přístav je směrem na jihozápad," a pak už se jen dívá, kam jdeš, sledovat tě ale nebude.

Rozhlédneš se. Dům, který sousedí s hostincem na východě je malý a od jihu má velké železné dveře se složitým zámkem ve tvaru chapadel zatočených do sebe. Nad malým pláckem na jih od něj jsou vysoko v pavučinách tři obří pavouci.

L03-033.jpg
Drowí osada

Z budovy za nimi se ozývá slabé zurčení vody.

Přímo na jih od hostince zbyly z původní trpasličí budovy jen základy, ale nad nimi teď stojí dům nový, postavený z něčeho, co na první pohled připomíná klády, ale při bližším pohledu zjistíš, že to jsou nohy obrovských hub. Vchod do ní je od jihu.

Kam budeš pokračovat a co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 18. 6. 2019, 16:39

.... ve dveřích bývalého Důmathoinova chrámu ....

NAVZDORY JEDU: EIric:2D6+1-1 → 8(2 +6 + 1 - 1)#ODL-ARACHNOFOBIE
- zůstanou mi funkční alespoň ruce

Polije mě vlna horka a ucítím pulzující pálení někde na krku. Kusadla mě sice jen škrábla, ale jed je opravdu prudký a silný, už cítím, jak mi tuhne celé tělo, těžknou mi nohy a padají mi víčka. Zavrávorám a musím se opřít rukou o stěnu, abych neupadl. Prsty ale naštěstí cítím stále dobře, takže peněji sevřu jílec meče, odhodlaný bojovat až do hořkého konce...

Odstrčím se od stěny a i když vrávorám a sotva udržím ronováhu, oženu se po pavoukovi. Hned ale musím čepel stáhnout a blokuji úder od Sylkress. Zaklesnu se proti ní, čímž získám trochu stability, levou rukou chytím čepel svého meče, zatáhnu dozadu a přetočím tak svou záštitu kolem Sylkressiny čepele - pak prudce trhnu k sobě a dolů...

ZTEČ:EIric:2D6+2-1 → 9(6 +2 + 2 - 1)#SIL-ARACHNOFOBIE
- záměr: pavouka jen odehnat, ale hlavně odzbrojit a zajmout Sylkres

Elric>Sylkress +pavouk: +3ZÁSAH (Obouruční meč) - 2ZÁSAH (chytin a zbroj) - 1ZÁSAH (šerm) => OK

Sylkress + Pavouk>Elric: +2ZÁSAH (Kousnutí) - 2ZÁSAH (zbroj) - 1ZÁSAH (šerm) => NIC

Sylkres drží meč pevně, takže jí hned nevyletí z ruky, ale jak se ještě zcela nenarovnala, trhne to s ní dopředu...kde se setká její čelo s hruškou mého meče. Její zbraň zazvoní o zem první, potom se sesune bojovnice, při vědomí, ale otřesená a bezbranná. Namířím jí špičkou meče na krk.

"Vhh-nn...mhm.", zahuhlám, když se snažím křiknout výzvu k zastavení boje. Koneckonců zajal jsem vůdkyni. Ale takhle mě těžko někdo poslechne. A pavouk asi sám od sebe dotírat nepřestane...

PJ? Rád bych se pokusil zbavit pavouka, ale za rohem čekají drowky a Ilnor, takže máš zřejmě slovo.
Naposledy upravil(a) Elric dne 18. 6. 2019, 19:43, celkem upraveno 1 x.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 6. 2019, 16:43

.... drowí kotviště ....

Hiro,
po chvilce plavání ti Boo hlásí kameny a peřeje na levoboku. Ve stejný okamžik tvá mušle osvítí dvojici lodí na pravoboku a molo.

L03-035.jpg
Drowí přístaviště

Každá z lodí by mohla uvézt tak čtyři dobrodruhy, nebo odpovídající náklad. K molu jsou připoutané něčím, co nápadně připomíná pavoučí vlákna. U mola je opřeno několik bidel a pádel a na západ od mola se nachází malá jeskyně, která je vhodná k uložení nákladu.

Ústí z ní jedna uměle zbudovaná, dlaždicemi vyskládaná chodba a také jeden úzký přirozený tunel. Řeka se plaví dál na jihozápad a je tam o něco neklidnější než doposud.

Co uděláš?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 6. 2019, 20:08

.... ve dveřích bývalého Důmathoinova chrámu ....

Elricu,
Sylkress si uvědomí, v jak špatné pozici se nachází a přestane se hýbat. Vidíš ale, jak jí oči stále těkají sem a tam, čekají na příležitost.

Pavouk, kterého jsi zahnal trochu výše do pavučiny se nad tebou hýbe a hledá vhodnou příležitost, aby zaútočil podruhé ... vnímá, jak na tebe působí jeho jed a cítí, že už by mohl mít navrch.

V tu chvíli vrznou severní dveře a otevřou se, aniž by skrz ně kdokoliv procházel. Ilnor, pomyslíš si a opravdu, od dveří se ozve zaklínání.

Sylkress, která ho také zaslechne, se objeví v očích výraz naprosté hrůzy. "Mrak smrti..." odtuší.

L03-036.jpg
Vchod do chrámu

Drowky na jihu, které jsou moc daleko a zaklínání neslyší i quagoti, kteří mu nerozumí, dál vyčkávají.

Elricu,

Pavouk na tebe zkusí zaútočit a namotat tě do svých paciček.

Ilnor utíká severními dveřmi a abys jej nemohl pronásledovat, rozhodl se vypustit do malé místnosti Mrak smrti. Chladnokrevně, bez ohledu na to, že s tebou zabije i Sylklress, pavouka a nic netušící zbylé quagoty a možná i drowky na jihu.

Můžeš se pokusit dostat sebe a drowku zpět za dveře chrámu, aby tě seslaný mrak vůbec nezasáhl.... a Sylkress ti v tom opravdu v tuhle chvíli nebude bránit, bude to ale vyžadovat ZTEČ s pavoukem, který je tupý a chce tě dál lovit.

Nebo zkusíš něco jiného? Pokud bys v místnosti zůstal a drow seslal kouzlo, vyhodnoť si Mark smrti (NAVZDORY NEBEZPEČÍ na ODL, hrozí SMRT).

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 18. 6. 2019, 23:39

... drowí kotviště ...

'Od vyhlášeného Lebečného přístavu jsem čekal víc, než jen dvě bárky a pár sudů,' zhodnotí kotviště Boo.
'Dle mého skromného názoru jsme zatím jinde,' odpovím mu, zatímco se nechám proudem vynést ke břehu.

Vytáhnu se na molo. Chvíli nehnutě ležím a poslouchám šplouchání vln. Když neslyším žádné hlasy, kroky či bičování, opatrně se zvednu, ovšem jen do podřepu.

'Myslím si, že Balwíra by navrhla vystoupit tady a pokračovat na sever. Takže my tam nepůjdeme, taková dívka bude potřebovat k vychladnutí poněkud více času,' konstatuji na základě mých četných životních zkušeností.
'Pokud teda přežila toho dravouka...'
'Proč by nepřežila? Určitě měla otrávené šipky nebo nějaké podobné eso ve spodničce. Protože ale nechceme nějaké podobné eso zažít na vlastní kůži, navrhuji co nejrychleji pokračovat dále.'
'Nechceš aspoň prohmátnout ty sudy támhle? Úplně si o to říkají.'
'Nebudeme dráždit drowy bosou nohou. Stačí, že jim sebereme loď.'
'Děláš mi radost,' usměje se po delší době Boo. 'Mně vezmeš taky jednu?'
'Nedělej fóry, neudržíš pádlo.'
'Mám taky svoje triky...'
'A já se na ně jednou rád podívám. Teď to bude po mém.'

Hodím do jednoho z člunů dvojici pádel a jedno bidlo. Z mého pouzdra vytáhnu jeden menší kus pergamenu a v rychlosti na něj načmárám krátký vzkaz, který přilepím k pavučině. Poté nasedneme do loďky a mečem přeseknu pavučinovou kotvu. Jak jen byla Balwíra prozíravá, že mi svěřila tento užitečný nástroj a ne třeba tu kuši.

'Vem to vpravo,' ozve se Boo. 'Vlevo je vývar.'
'Nepovídej, mudrlante,' zasměji se,' a vůbec, mazej na háčka a hezky sviť!'

Boo si přeleze na příď i s mušlí a krásně osvětlí koryto před námi. Zvolna zaberu pádlem, stočím špici na vlny a pravou stranou koryta vyrazíme dále.
Vzkaz na pavučině píše:Poukázka na jednu odcizenou loď. Hledej po proudu člun s těmito značkami na lávce, je to ten tvůj. Přijmi minci schovanou pod lavičkou jako omluvu za vzniklé nepříjemnosti.

ჰირო
PJ, předávám slovo. Přistavíme na prvním zajímavém místě.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 18. 6. 2019, 23:56

.... na řece Sargauth, za drowím kotvištěm ....

Hiro,
netrvá chvíli a Boo tě varuje před dalšími kameny a peřejemi i na pravé straně. Snadno navedeš loďku na hlubší střed, kde je proud nejklidnější.

Plujete opravdu krátce, když se objeví další dvě místa vhodná k přistání na obou stranách řeky. A co víc, u jednoho z nich kotví loď.

L03-037.jpg
Dvojice kotvišť

Jak světlo mušle plavidlo osvítí, vidíš, že je to bárka o něco baculatější, než vaše. Je celá z černošedého o dřeva a na místě, kde bys u běžného plavidla téhle velikosti čekal stěžeň, stojí námořník. Kostěný námořník.

'Koukej, vyrůstá z lodi,' ukáže ti Boo a lépe na něj posvítí. Opravdu, jeho plášť jako by se vpíjel do lavice, na které stojí a černošedé dřevo plynule přechází v černý plášť a šedou kostru námořníka.

Ze břehu, u které ponurá loď kotví, vedou dva přírodní tunely - jeden na sever, druhý na západ. Uprostřed stěny mezi nimi jsou však velké kamenné trpasličí dveře.

Na protějším, jihovýchodním břehu vystupuje ze země několik větších kamenů a mezi nimi stojí torso sochy nějakého dobrodruha. Velmi se podobná mnoha zkamenělcům, které jsi už viděl. V jeskyni, která pokračuje dál na jihovýchod vidíš ve slábnoucím světle množství pavoučích kokonů.

Řeka se za těmito dvěma kotvišti zužuje, zrychluje, ale není tak neklidná, neboť je hlubší a nevidíš ani neslyšíš žádné peřeje.

Co uděláš?

Elric

Příspěvek od Elric » 19. 6. 2019, 07:47

.... předsálí bývalého Důmathoinova chrámu ....

Mrak smrti! Ilnorovi muselo přeskočit. To je opravdu ochotný zabít spolu se mnou i tolik spojenců? Ale nad tím není čas přemýšlet.
Oženu se po pavoukovi, abych ho donutil couvnout, podám Sylkres ruku a trhnutím jí postavím na nohy. Pokusím se s ní dopotácet zpátky do chrámu a protože mi nohy moc neslouží, zkusím se o ní trochu opřít.
Pavouk netuší, že i jemu hrozí smrt a dál dotírá. Oháním se po něm mečem jen, abych ho udržel trochu od těla, o zbytek se postará Ilnorova magie...

ZTEČ: EIric:2D6+2-1 → 5(1 +3 + 2 - 1)#SIL-ARACHNOFOBIE
- záměr: dostat se se Sylkres do chrámu
- bojuji v OBRANĚ jako HOUF
- potíže!

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 19. 6. 2019, 07:53

Elric>Pavouk: +3ZÁSAH(obourční meč) -2ZÁSAH(chitinový pancíř) => LZ
Pavouk>Elric: +2ZÁSAH(kusadla) -2ZÁSAH(zborj) => OK, ale Elric je HOUF, takže nic.[/i]

Elricu,
když pavoukovi nepomáhá Skylress, jeho snahy prorazit tvůj krunýž kusadly jsou marné. Jenže jeden tvůj úder přesekl pavoukovi jednu z jeho mnoha nohou a naneštěstí tu, na které zrovna měl pověšenou všechnu svojí váhu.

Pavouk ti s žuchnutím dopadl na záda a tvé otrávené tělo neudrželo balanc. Spadl jsi na zem směrem do místnosti.

Zaříkání ustalo a místnost se naplnila nazelenalým dýmem.

Elricu,
vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+ODL, hrozí ti SMRT.

Elric

Příspěvek od Elric » 19. 6. 2019, 08:02

Je konec, prolétne mi hlavou. Padnu ve zbytečné potyčce, které jsem se mohl vyhnout. Kvůli tomu, že jsem zkoušel navzdory přesile pomoci někomu, koho ani neznám. Zavřu oči...

NAVZDORY SMRTI: EIric:2D6+1 → 9(2 +6 + 1)#ODL

...ale s takovým koncem se prostě nemůžu smířit!

PJ?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 19. 6. 2019, 08:05

... dvojice kotvišť ...

'Pavouky nebrat,' razantně rozhodne Boo.

Kývnu na souhlas a stočím loďku na střed koryta, aby bylo možné se v případě potřeby co nejjednodušeji pustit dál. Když míjíme černošedou bárku s kostlivcem, upře na ni Boo světlo lucerny a já svůj zrak. Vypadá to, jako laické umění na motivy neexistujících stěžňů na tak malých lodích. Co mi to ale jenom připomíná?

Odhad situace: Hiro:2D6+2 → 9(6 +1 + 2)#INT
- Co je tu jinačí, než vypadá?

PJ, pokud se neukáže být loďka či kostra nějak nebezpečné, přirazím za ní ke břehu a prohlédnu si jak ústí chodeb, tak trpasličí dveře. Pokud by to na nějaké nebezpečí vypadalo, zařídím se podle odpovědi na položenou otázku.
Naposledy upravil(a) Hiro dne 19. 6. 2019, 08:06, celkem upraveno 1 x.
Hiro a Boo
Deník postavy

Brandy

Příspěvek od Brandy » 19. 6. 2019, 08:05

... v drowí osadě ....
Takové znesvěcení trpasličích ostatků. Žádná úcta a respekt. Tady rostou obří žampiony a berou to normálně. Mě se to moc nelíbí. Zkusím do domu nakouknout, co v něm je. Až bude příležitost, tyhle jedovky posekám v rámci tréninku. Ty obří nohy budou důstojný soupeř pro moji sekeru.

Fuj ten guláš se ve mě přelejvá. Jsem nějaká plná. Teď bych moc bojovat neměla, nebo půjde ven v té samé podobě jak šel dovnitř.

Jdu do houbo domku. PJ
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“