[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Následuji Cilapiho do hlubin hobgobliní osady. Důvěřuji mu.

"Je mi znám tvůj střet s mozkomorem. Věz, že jsem ti vděčná. Patří ti dík můj i Lidu. Každá zpráva o smrti mozkomora je dobrá."

Pochopím, že míříme do Lebečného přístavu. Podělím se o informace.

"Ygarra Urmbált, Sundethova milenka, je ti známa? Někde zde žije. Najděme ji."

Cilapi, předávám slovo. Navrhuji najít Ygarru nebo zkusit jiný zdroj informací, se kterým máš zkušenosti.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

když pouštíš prostory Legie, přemítáš, kolik nového a překvapivého ses o tomhle místě dozvěděla - bojovala jsi s sovodvědem, poznala, jak to chodí mezi gobliny, když se dají na byrokracii, seznámila se s mocným vojvodou.

Saaga získává další úroveň - může si vzít nový 1 elfí nebo zlodějský tah.
Saaga a Cilapi odchází do Lebečného přístavu.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi přilétá z Lebečného přístavu.

Cilapi,

letíte temnotou nad řekou, když tu náhle se z obou stran řeky ozvou výkřiky:

"Stuj, bo střelim!"
"Vletaš na uzemi Legie. Přistaň a předlož naklad ku kontrole."

V šeru před sebou rozeznáváš obrys bariéry, kterou na řece zbudovala Legie ze starých řetězů, zbraní a klád a na obou březích taktéž siluety legionářů, kteří zde drží hlídku.

Ochozy nad řekou
Ochozy nad řekou

"Tak ukaž svou výřečnost," zavrčí na tebe chrlič, "nebo tě pustím do vody..."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Pohov...é...chlapy," pokusím se bodře zvolat na hlídku pode mnou. Zároveň přenesu váhu v popruzích batohu, abych dostal tělo do šikmé polohy a tudíž nevysel v popruzích jako hadrová panenka.

"Jak vidíte, tím nákladem jsem já - generál Cilapi. Vracím se z důležitého průzkumného úkolu Lebečné pevnosti. Musím svá zjištění o plánech Cechu mnoha očí neprodleně hlásit vojvodovi Azrokovi. Nevím jak dlouho jsem byl mi- chci říci, že hrozí prodlení!"

Nakonec ukáži na chrlič nad sebou.

"Toto je nová budoucí posila Legie. Nenápadný strážce pokladů schopný rychlých přesunů. Velice civilizované bezpečnostní opatření."

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

po tvém zvolání následuje chvíle ticha a ty vyloženě cítíš, jak vaši leteckou dvojici probodávají hobgobliní pohledy schopné nočního vidění.

"Je to tedy podivne, ale zda se to byť opravdu general Cilapi. A visi na chrliči."

Souhlasné mručení potvrdí pozorování.

"Tož vitaj generale zpeť. A nezapomeň chrliča zaregistrovať," připomenou ti ještě.

Když odcházíš severní chodbou, slyšíš ještě, jak si mezi sebou hobgoblini mrmlaji. "Teda vojvoda ždycky řika, že musime miť pořadek a na všechno papir, jako maji na povrchu. Ale z tohohle generala mam pocit, že nam z povrchu přinaši spiš chaos a temnotu, než pořadek a světlo. Kdo to kdy viděl, litať nad řeku na chrličovi, když na nastěnce v leženi jasně visi vyhlaška, že sme na řece zřidili blokadu a plavba všech lodi z Lebečňaku proti proudu se zakazuje."

Poslední slova, co zaslechneš, je odpověď mužům hobgobliního kapitána.

"Však připlul pan general na lodi? Nepřiplul. Přiletěl na chrličovi. Takže vyhlašku četl a řidi se ji. Nevim co si stěžuješ. Všechno je jak ma byť."

Co bude v legii dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Saaga přichází z Lebečného přístavu.

... na audienci u Azroka ...

"Není mi známo, kde je generál. Nevím, jestli byl zajat. Ano, je možné, že prozradil tajné informace. Nevím, jestli Sundethovi. Ano, Sundeth žije. Nebyl přítomen. Byli jsme rozděleni. Ztratili jsme jednotu a přehled, ano. Část pevnosti mi je známa. Přístup, zabezpečení brány, posádka, její slabiny. Víš víc o Sundethovi, než Sundeth o tobě. Brzy udeří. Blíží se bitva, znovu projdete chaosem války. V něm se objeví i Cilapiho Cesta."

Azrok se nepřestává ptát. Vojvodova žena přechází v kruhu kolem mne. Vrrci vrčí.

Cilapi?
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Tož vojvodo," do místnosti vstoupí po krátkém zaklepání hobgoblin, který hlídal dveře, "Poslušně hlasim, že tutaj je general Cilapi a žáda si audiencu."
"Cilapi?" zarazí se Lurkana a zvedne hlavu.
"Zprávy o mojí smrti byly značně přehnané," neodpustím si, když vstoupím; chrlič se nedůvěřivě hrbí pár kroků za mnou. Vyměním si se Saagou pohled a s úsměvem jí vrátím pozdrav. Jsem rád, že to zvládla a na rozdíl ode mě bez problémů.
"O tvojí smrti nikdo zprávu nepodal," trochu mě zchladí Azrokova žena a cukne koutky úst.
"Ne?" ujistím se trochu zklamaně, "Tak... byly přehnané zprávy o mém zajetí?"
"Copak tebe nezajali?" zeptá se Lurkana, teď už se skutečným úsměvem. Je maličko kousavý a kdo ví proč, připomene mi Hadešadah.
"Zajali," připustím, "ale jenom na chviličku!"

"Jsem rád, že jsi unikl, hraničáři z povrchu," řekne vážně Azrok, když vysvětlím něco málo o okolnostech mého zdržení v Lebečné pevnosti, "Můžeš tedy doplnit zprávu té, jež je známa jako Saaga. Viděl jsi druhou polovinu pevnosti? Hrozí nám něco horšího než ten pekelný stroj, na kterém pracují ti prokletí duergaři?"
"Měl jsem ji jako na dlani," neodpustím si úsměv, ale pak zvážním, "Největší obavu mám z trojice lodí ve východním pevnostním přístavu. Myslím, že jako první věc se pokusí prorazit vaši blokádu..."
Podělím se o získané informace a jsem překvapen množstvím těch, které dodala Saaga. Slíbím, že později načrtneme i plánek pevnosti a případně sepíšeme podrobnější zprávu. Pořádek musí být.

"A co je zač tvůj nový společník?" zeptá se nakonec Lurkana, když jsou důležitější věci alespoň zhruba vypovězeny, "Doufám, že jsi sem nepřivedl xanathárského špeha..."
"Bohyně chraň!" zavrtím hlavou, "Je to chrlič a jako takový je to rozený hlídač či pozorovatel. Věřím, že zvládne výborně střežit svěřený úsek a přinášet o něm zprávy, ale určitě to není vyzvědač. Cestou sem mne, abych tak řekl, vzal pod svá křídla... Rád bych tě i proto, vojvodo Azroku, požádal, abys zvážil jeho umístění jako strážce pokladnice Legie."
Azrok ke mě natočí svoji tvář a já mu v ní čtu pochyby. I Lurkana si starý a omšelý chrlič neprohlíží nijak nadšeně.
"Myslím, že tím jen získáš," pokračuji, "Jednak může dohlížet a kontrolovat práci tvého pokladníka a v případě, že by pokladnici snad chtěl někdo vyloupit, buď sám pomůže s ochranou nebo zaletí pro posily. Výborná pojistka.
A nepodceňuj ho, prosím, kvůli jeho vzhledu. Sám jistě nejlépe víš, jak důležité jsou zkušenosti a jistý nadhled, které mládí prostě neposkytne. Navíc se díky svému lehce omšelému vzhledu také lépe skryje v těchto rui- chci říci... ve starých zdech trpasličího města.
A sílu v pažích stále má. Nejen, že bez problémů napne můj dlouhý luk, ale zvládl do legie přinést plně vzrostlého elfa i s plnou výbavou!"
"Vzrostlého?" nadzdvihne Lurkana jedno obočí a postaví se mezi vrrky a Azroka, aby naznačila, co si představuje pod obsahem toho pojmu.
"Jednoho... standardního elfa?" nejistě se usměji, ale pak pokračuji, "Navíc věřím, že všichni významní vládci podobné chrliče už mají. A nespoléhat pouze na řadové strážce, ale sledovat důležitá místa nenápadně a z vyvýšených pozic... vést si záznamy o náhodně odpozorovaných tajemstvích... to je jistě známkou pokroku a civilizace."

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Saago,

Azrok a Lurkana si vyposlechnou všechny detaily a na jejich tváři se objeví vážné výrazy. "Vypadá to, že síly Cechu mnoha očí převyšují legii. Útok na pevnost nepřipadá v úvahu a město drží Lebky. Myslím, že plán je jasný. Musíme je vyprovokovat k lodnímu střetnutí na barikádě a potopit jich co nejvíce naráz, dokud se budou mačkat na lodích. Buďto je takové rozhodující střetnutí zcela zničí ... nebo alespoň oslabí dost na to, abychom pak mohli přejít do ... řekněme ... studenější zákopové války, než se naše řady rozrostou."

Chcete nějak ovlivnit tenhle plán?

"Každopádně oba si zasloužíte za vás statečný čin odměnu ... a protože jste toho zjistili opravdu hodně, každému z vás budou z naší pokladnice vyplaceny 3-CENNOSTI.

Dostanete lejstra, můžete si je nechat uložené v "bance" nebo vyzvednout ve stříbrných mincích.

Pak přijde řeč na chrliče. Už už to vypadá, že Lurkana a Azrok Cilapiho vypoklonkují, ale pak zmíní, že vládci na povrchu chrliče používají a že je to známka pokroku a civilizace a je vyhráno.

Vojvoda se skloní ke své ženě, několikrát si něco pošeptají a pak se otočí k ostatním přítomným v sále. "Budeme stavět věž. Vysokou, aby z ní bylo možné přehlédnout celé ležení Legie. Z ní bude chrlič hlídat, co se v táboře děje, zda všichni plní své povinnosti a s dostatečným nadšením přináší světlo do temnoty."

Zatímco hobgoblini souhlasně přikyvují, mezi přítomnými gobliny to zahučí zděšením. Pak se jeden odvážně zeptá:

"Ale vojvodo, kde vezmeme stavební materiál? Vždyť na to bude potřeba spousta dřeva ... nebo alespoň dřevovek. A podle toho, co nahlásili tady generál Cilapi a paní Saaga to vypadá, že město Xanatárovcům nepatří, takže z něj kořist nebude..."

Lurkana se postaví vedle svého muže. "Tak si zajistíme přísun dřevovek. Zjistěte v papírech, kde jich roste nejvíce ...."

"V pokroucených tunelech," odpoví jí Azrok, "na území drowů. Drowů, se kterými jsme uzavřeli příměří. To nám situaci poněkud komplikuje ...."

"Ledaže ....," zamyslí se Lurkana.
"Ledaže ....," celý sál zmlkne v očekávání a hledí na ní.
"Ledaže by naši ... ehm .... sousedé .... ehm .... drowové potřebovali třeba pomoc ochranu proti nějakému strašlivému nebezpečí ..."

Necháte tenhle nápad žít svým vlastním životem?

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"To by mohlo vyjít," souhlasím s plánem bitvy na řece, "Zejména použijete-li vhodně své eso v rukávu. Paní Příšerná právě studuje grimoár plný ohnivé magie... a věřím, že tentokrát to dopadne lépe než s těmi nemrtvými."

S povděkem příjmu lejstro k vyplacení odměny. Cennosti se budou hodit.

Dál s potěšením poslouchám, že se pro chrlič, který mi tak pomohl, místo v Legii najde. Zadoufám, že mu bude vyhovovat přinejmenším stejně dobře jako hlídání pokladnice. Ostatně vypadá to na skutečně vysoké místo, odkud toho uvidí mnohem více než v síni pokladnice. Obstarání materiálu mi však dělá starosti.

"Nějaké dřevovky by vám za věřím že nevelký peníz mohli poskytnout Kecal a Kecka," poznamenám k tomu, "První takové houby se totiž nacházejí na jejich území a vše po čem touží je jen nějaký ten příspěvek na jejich poklad. A třeba by to nemusely být hned cennosti, jen zajímavé věci..."

Pokrčím rameny.

"Věřím ale, že časem budete potřebovat víc. Tedy ne že by drowové doopravdy nepotřebovali pomoci proti strašlivému nebezpečí. Ve vodách pokroucených jeskyň se skutečně skrývá prastaré zlo z hlubin. Ale pomáhat drowům? To je velmi nebezpečný podnik a jsem si jist, že rádi nechají umírat tvé muže místo svých vlastních... Ledaže..."
"Ledaže?" otáže se Lurkana.
"Ledaže bych jim pomohl najít a otevřít portál do Tajemných komnat. Stejně je jen otázkou času, kdy to udělají, posledně byli hodně blízko. Ale to dost možná Rizzeril dosud vůbec netuší... Výměnou za tuto službu - a též určitý souhlas Legie s jejich přítomností ve druhém patře - by skrze území zhentarimských, potažmo Jekova klanu, dodali drowové další dřevovky.
Jak říkám, je to dost nebezpečný podnik, pokud by drowové zradili příměří... Na druhé straně obratným jednáním a zaměřením jejich zájmů jinam... snad by šlo příměří učinit oboustranně výhodným a jaksi... trvalejším. Ostatně zatím by měli mít skutečně plné ruce práce přinejmenším se zlem z hlubin."

Celou tuto možnost nechám Azrokovi ke zvážení. Sám si nejsem příliš jistý tím, je-li to celé dobrý nápad a dávám to i jasně najevo. Nakonec zakončím v obecnějším duchu.

"Jedna věc je ale jistá - má-li se Legie vyrovnat co do počtů Cechu mnoha očí, skutečně potřebuje další muže. Nebo alespoň spojence. Či žoldnéře. Co třeba ti duergaři z Klanu železného oka? Už jednou Legii pomohli. A od pána Elrica vím, že jsou sice tvrdí, ale Skella jim velí pevnou rukou a je - měřeno duergarskými poměry - čestná. Pokud má Legie dostatečné prostředky, věřím, že by si mohla nějaké její muže najmout, aby jí pomohli v bitvě. Ostatně na zlato duergaři slyší..."

"A jsou tu i jiné skupiny," dodám váhavě, "na které jsem při svém sestupu podhořím narazil - a ještě dost možná narazím. Jsou mnohdy dost bizarní, ale třeba by se mi povedlo najít něco, co by je přimělo podpořit Legii. Jak říkává moje babička: 'Každý po něčem touží'." - nedá mi to a posunkem ukáži na chrlič vedle mě - "Nemohu pochopitelně takovým skupinám činit byť jen nezávazné nabídky... pokud bych k tomu však nedostal vojvodovo zmocnění.
Kvůli svým jiným povinnostem již nejspíš neposloužím Legii jako generál - nebude-li tomu Paní bran chtít - ale mohl bych pomoci, co by její... emisar."

PJ, případně Saaga.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

Lurkana s Azrokem se na tebe podívají. "Udělal jsi pro Legii mnoho dobrého, hraničáři z povrchu. A stejně jako každý, kdo něco znamená, by měl mít chrliče, myslím si, že každý, kdo něco znamená, by měl mít i svého vyslance.

Ostatně nedávný úspěch našich hobgoblinů, když přesvědčili Velkého Jeka, aby vstoupil do Legie je důkazem, že diplomacie je lepší nástroj nežli meč. A to prošli jen samostudiem.

Jak mocná bude naše diplomacie, když v jejím čele bude stát jeho excelence Cilapi, velvyslanec Legie. Nechám hned vystavit potřebné papíry a rozhlásit to všude, kde má Legie slovo. Bude nám ctí."

Pak se zamyslí. "A pokud bys na své cestě dolů rovnou předjednal navrhovaný obchod s drowy, budu rád, byť to úplně nespěchá - nejprve musíme odrazit Cech mnoha očí."

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

'Jeho excelence, generál v záloze Cilapi Márameldon, velvyslanec Legie,' říkám si v duchu, hruď se mi dme pýchou a mám co dělat, abych z radosti nezastříhal ušima.

Velvyslanec Legie... Babička by na mě byla tak pyšná! A vůbec, neměl já jsme při poslední návštěvě Zívající jámy napsat domů, že jsem se stal generálem? To by pro změnu potěšilo zase maminku. Záhy mi však zatrne z představy, co by tyto významné ženy mého života řekly na to, když by se dozvěděly, že obojí jsem dosáhl ve službách skřetů. Babičku by to nejspíš těžce ranilo, však právě na její popud stran ohrožení našich hranic 'skřetí verbeží' jsem se vydal do světa tak mladý.

Jenže, co na plat. Rizzeril měl 'tenkrát' pravdu s tím menším zlem. Legie je mnohem lepší spojenec než zločinný Cech mnoha očí, o temných elfech ani nemluvě. Navíc Azrok se nezdá být vlastně ani žádným zlem. Ano, je přísný až někdy krutý, Kresando by mohl vyprávět - tedy vlastně právě nemohl - ale že by jednal sobecky či bezohledně? To ne. Vlastně... začínám ho mít i docela v oblibě.

"I pro mne je to velká čest, vojvodo," hluboce se Azrokovi pokloním, "Věřím, že důvěru ve mne vloženou nezklamu."

Po té se i se Saagou s Azrokem a Lurkanou rozloučíme. Je třeba ještě zařídit pár věcí a času není nazbyt.

"Půjdu pomoci novému vrchnímu dohližiteli s registrací," řeknu Saaze venku před trůnním sálem a ukážu na chrlič, "a pak musím ještě na skok do Lebečného přístavu vyřídit jeden rest a doplnit vybavení. Můžeš jít se mnou nebo využít čas a prohlédnout si zbytek Legie. Na jihu je i cesta hlouběji do podzemí, kdyby sis ji chtěla obhlédnout...
Budu ale rád, pokud mě budeš chtít ještě chvíli doprovázet. Mám v plánu vydat se zkratkou do Vrbětina hvozdu a pak dále po stopách Hadešadah hlouběji do podhoří. Mohl bych si cestu zkrátit tím portálem, skrze který na mne volala, ale jednak nevím, jestli by nás Gwilwilethel pustila tak hluboko a jednak bych rád ušetřil nějaké cennosti, kdyby jich bylo v budoucnu třeba..."

Počkám, co na to řekne Saaga a pak s chrličem vyrazíme do registračního centra.

Pokračování zítra. Mezitím může saaga, případně PJ něco dodat.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Po celou zbývající dobu audience mlčím. Cilapi je živý, to je jediná podstatná informace. Nemusím se pro něj vracet.

Ostatní je příliš komplexní a složité. Příliš mnoho jmen, která mi nejsou známá, vztahů a historie. Vím, že Legie má spory, má je zde pravděpodobně každý. Chápu, že Cilapi je pro Legii důležitý. Nerozumím Azrokovým záměrům a Cilapiho nápadům. Nechápu Lurkaniny obavy. A není důležité tohle všechno chápat. Má Cesta vede dolů do podzemí, Cilapiho také. Víc nepotřebuji.

Vezmu od Legie peníze a opustím sídlo. Venku si vyslechnu plán dalšího postupu.

"Věz, že tvá Cesta je i mou," potvrdím Cilapimu jeho záměr. Budu tě následovat do nižších pater. Jdi zařídit, co potřebuješ. Já přeměním tyhle mince za něco užitečného."

Domluvíme si místo setkání a rozloučíme se.

Pokračování příště.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

… v registračním středisku …

"Tranzit, doufám, že to bude povolení pro tranzit," drmolí goblin při pohledu na rozšklebenou tvář chrliče.
"Kdepak, poprosili bychom vyplnit imigrační formulář," zářivě se na úředníka usměji.
"To mi ho teda vyndej," zavrtí hlavou goblin a druhý - očividně v zácviku - mu ze zásuvky podá příslušný formulář. "Tak sem to sice nemyslel, ale díkes." Úředník ještě vydá dlouhý povzdech, ale nakonec se smíří s nevyhnutelným. "Takže meno?"
"Ygo," zaduní chrlič, "Ygo gar'Gouille."
"Igor? To je teda pěkně tuctový pro takovýho hrbáče..."
"Ne Igor, jen Ygo."
"Co je to za jméno - Ygo? Kdyby to bylo alespoň V-igo, jako ten tyran a čaroděj... nebo třeba Hugo?"
Chrlič si nějakou dobu měří goblina kamenným pohledem. Na soutěž v zírání je vybaven dokonale.
"Tak teda Ygo, no," pokrčí rameny jakoby nic goblin, který se právě pokusil chrlič přejmenovat, "Píše se to s ypsilon?"
"Vlastně myslím, že se to píše H-U-," vložím se do hovoru, ale přísné pohledy goblina i chrliče mě utnou.

"Místo narození?"
"Zrodil jsem se v Lebečné pevnosti," zasní se pojednou chrlič, "během velkého obřadu 'Vol de mór', kdy-"
"Takže sousedíček ze západu," přeruší ho goblin, "Co vás přimělo migrovat zrovínka sem na východ?"
"Pracovní příležitost. Pochopil jsem, že vám tu chybí odborníci na zajištění bezpečnosti a shromažďování informací."
"Tak to bych si vyprosil," naježí se goblin a ukáže rukou na okolní chaos registračního střediska, "My jsme tu odborníci na slovo vzatí!"
"Samozřejmě," odpoví chrlič s dokonale kamenným výrazem.
"No proto... kdesmeto... jo, povolání?"
"Strážce."
"Vy nejste kamenná příšera?"
"Správně se říká 'chrlič'. A to je jen můj rod. Neznamená to přeci, že když jsem chrlič, že mě to předurčuje jen k jednomu povolání, no ne? Mohu být strážce, hlídač, pozorovatel..."
"É... jasňačka. Takže teďkon to... pohlaví?"
"Muž."
"... To šlo rychle..."
"Musíte ve všem hledat problém?"
"Jsem úředník!"

Zatímco se vyřizuje chrličova registrace přemýšlím. Zajímalo by mě, jak je chrlič doopravdy starý. Na to však úředníkům chybí kolonka. Docela pokrokové.

Začínám se trochu nudit, tak zatímco poslouchám, bloumám očima po místnosti. Když má jeden čas, najde tu spoustu zajímavých věcí...

Cilapi:2D6+2 → 11(5 +4 + 2)#INT(Byrokracie)
- Drž 3
- Až se ti to bude hodit, můžeš držení použít k tomu, aby sis na nějakou vzpomněl - zeptal ses na něco PJ - a odpověď, kterou dostaneš, ti dá +1STÁLE, obdobně jako při ODHADU SITUACE.


"Hmm," poškrábe se goblin špičkou brku za uchem, "účel návštěvy je teda pracovní. Ještě zbývá 'orientace'."
"Dobrá?" zkusí to chrlič.
"Oni myslí náboženskou orientaci," poradím mu, protože jsem podobný omyl též zažil.
"Aha," pochopí chrlič, "takže... zlá?"
"Co takhle napsat 'Řád'?" zamračím se trochu na svého společníka. Naštěstí je to poslední kolonka ve formuláři a tak se brzy ocitneme zase venku před registračním centrem.

Rozloučím se s Ygem a popřeji mu hodně štěstí při novém začátku v Legii. Konečně mi vrátí můj luk, i když trochu váhavě. Zdá se, že se mu houževnaté dřevo se silným tahem zalíbilo.

V pokladnici Legie si nechám si proplatit odměnu od Azroka a zamířím zpět do Lebečného přístavu. Protože jsem přišel o lucernu, jsem nucen vypůjčit si na cestu pochodeň.

Nechávám si slovo. Cilapi zamíří zpět do Lebečného přístavu.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Vyrazím z tábora Legie druhou cestou do Lebečného přístavu. Chci se tam pohybovat co nejméně, okolnosti naší infiltrace zvýšily nebezpečí.

Projdu úzkými chodbami až ke skupině hobgoblinů u členité zdi seskládané ze všeho. Rozpoznám bedny, části lodí, police i knihy. Několik goblinů barikádu stále doplňuje o drobné předměty. Celá konstrukce se zřídí pravděpodobně během některého z příštích doplnění.

Hobgoblini se na mě dívají přísně, chtějí propustku. Předám jim dokumenty od Azroka. Vzhledem k tomu, jak málo informací v nich je a jak neužitečných, kontrolují je pečlivě a dlouho. Nakonec mi povolí průchod do nižšího patra, kam má Cesta nevede. Vezmu si zpět propustku a pokračuji dále do Lebečného přístavu.

Saaga získává úroveň, protože se konečně naučila, co je to civilizace. A odchází do Lebečného přístavu.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Saaga a Cilapi utíkají z Lebečného přístavu.

Když konečně zvolníme, uvědomím si, že strach ze zřícího, který mi svíral srdce, již necítím. Kouzlo pominulo. Místo toho ho vystřídá úzkost. Úzkost z toho, že jsem zabil člověka - či přesněji thieflinga - který mne neohrožoval a dokonce se ani nemohl bránit. Zarazím se a přemůžu zvracení.

Prokletá Saaga! Ticháček měl být přeci už mrtvý! Ty jeho oči - přesněji její oči, protože v posledním okamžiku hrůzy prozradily oči Kateřiny Tiché, kým doopravdy celou dobu byla - mne budou ve snech pronásledovat ještě dlouho. Ne-li navždy. Nevěděl jsem, že mohou mít tvorové poskvrnění démony v očích takový strach...

Jedinou útěchou mi je víra ve Velký koloběh. Tato smrt byla pro někoho důležitá. Madam Tichá zemřela, aby nějaký jiný život - dost možná drobný a docela prostý - mohl dál pokračovat. To je lekce, kterou se mi Paní bran snažila dát.

PJ, od posledního rozjímání jsem si nesl závazek výjimečně nespojený s milosrdnou Měsíční bohyní, ale s její sestrou, související s životem a smrtí. Myslím, že smrtí, která znamená život, jsem princip naplnil a závazek splatil.

...

Glom najdeme tam, kde jsem nechal na chvíli zakořenit Žrůta. Dřevo, které propálil blesk, vypadá stále strašně, ale celý Žrůt již o něco lépe. Goblinka sedí na sudu, který oživlý strom stále svírá v náručí, a kope do něj patami.

"To je dost," ušklíbne se místo pozdravu, ale když uvidí svěšené špičky mích očí, zarazí se, "Stalo se něco? V Legii se mluví o tom, že ty a ta tuhlecta holka, co z ní jde strach, jste proslídili Lebečnou pevnost a vzali vod tama kramle dřív, než si na vás vůbec někdo něco zkusil. A že jste teďkon šli prohýřit vodměnu. Xanathárovcům rovnou pod nos, prej ste až tak drzý! Já teda řikala, že asi jako myslej jinýho elfa, páč... Nebudeš zase bulet, že ne?!"
Popotáhnu nosem a zavrtím hlavou. Obličej mám stále ztuhlý po zásahu ledovým paprskem, ale cítím, jako by mi pronikal i do srdce.
"Pojďme," řeknu jen chraptivě, "Potřebuji slunce".

...

Společně vyrazíme k místu, kde by měl být podle Elrica portál vedoucí na vrchol Vrbětiny věže. Druhý průchod přes zhentarimské již riskovat nechci. Cestou vezmu z barikády - jejíž konstrukce se mi na některých místech jeví po goblinsku chatrná - zlomený kus násady, protože od Elrica vím, že budeme potřebovat něco jako hůl.

"Eh- rekvírung!" vysvětlí Glom pohotově přítomným, když vidí, jak zkroušeně kráčím a jinak nereaguju, "Generálskej- teda velvyslaneckej- no prostě rekvírung pro potřeby Légie. Dobrodruhácký záležitostě. Moc užitečný. Jasňačka, všecko pro Légiju. Dycky Legie!"

U portálu s vyobrazením muže s holí se zhluboka nadechnu a přeci jen se mi trochu uleví. Hvozd je už blízko. Uhodím holí do portálu a beze slova vysvětlení jím projdu. Žrůt mě následuje.

"Eh...," zarazí se viditelně nesvá Glom a otočí se na Saagu, "Teda... Cila- pán Cilapi určitě jen zapomněl říct, že je to úplně bezpečný. Nebo ti to asi řekl už před tím, že jo! To von by si nevodpustil neříct vůbec nic, to mu nejni podobný..."

Cilapi, Saaga, Glom a Žrůt (samozřejmě s pivem) prochází do Vrbětina hvozdu.


Cilapi:2D6+1 → 11(6 +4 + 1)#Cestovatelský tah
10+: Podcenil jsi vývoj událostí po vašem průchodu a něco tě zaskočilo. Vyber si patro, na kterém se to stalo a PJ je na tahu.

Samozřejmě volím Vrběnin hvozd a rovnou předávám slovo PJi. (Případně může Saaga samozřejmě něco doplnit).
Zároveň bych rád podotkl, že Vrbětinou věží je v plánu v podstatě jen projít, tudíž se naše "zaskočení" může konat i venku či kdekoli na cestě k Maddgothovu hradu.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů