[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Vytáhnu meč z těla. Ještě ho neočistím. Sklouznu vedle hlavy, přikleknu a lehce dloubnu do otevřeného oka. Tvor je stále živý. Čepel trefila páteř, minula mozek. Postavím se z boku k zátylku a přesně mírným bodnutím napravím předchozí pochybení.

Otřu meč do srsti a schovám ho. Zatím jsem nezaslechla řev ani křik, Cilapi žije. Přejdu k němu a pohlédnu za roh. Dva šípy jsou adekvátní. Elf umí střílet, dobré vědět.

"Jsem jedna z Lidu Gith. Githzerai. Poznala jsem výcvik i Cestu zerthů. Zerth nejsem," vysvětlím. Vše podstatné je řečeno. Nemá-li Cilapi znalosti Lidu, víc slov mu teď stejně nepomůže.

"Dobrá střela, přesná," zhodnotím. "Maso, bude užitečné? Nebo jiné části? Mají význam pro Azroka nebo Legii?"

Cilapi?
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Githzerai? Takže je skutečně z jiného světa. Z jiného rozměru existence...

Trochu nejistě na ni hledím. Cizí rasy mnohovesmíru jsou zrovna jedna z věcí, které jsem příliš nestudoval. Pochopitelně jsem zaslechl hrůzné skazky o mozkožroutech - a s jedním se přeci jen nedávno i setkal - či zřících, ale dříve bych nečekal, že narazím na něco tak cizího. Ještě možná tak na tieflinga...

Gith-zerai... Připomíná mi to githyanki, strašlivé nájezdníky na rudých dracích, o kterých hovořila Kal'al. Je to jen shoda jmen? Či spolu mají něco společného? Snad se nechce jedním z nich stát! Zabíjí dost chladnokrevně...

Když Saaga pokračuje, nejistě přikývnu.

"Ehm díky. A máš pravdu... maso by pro Legii mohlo být užitečné. A kožešina sovodvěda by byl vhodný dar pro Azroka. Je dobré vědět, že při první návštěvě je třeba jej uctít darem. Jinak... on... dost si na tom zakládá... Jak vidím, tvůj zásah byl navíc dost přesný a kožešinu jsi tak poškodila minimálně, navíc na dobrém místě, bude mít slušnou cenu."

Když zhodnotím trofej, uvědomím si, že 'můj' sovodvěd stále ještě žije. Přijdu k němu a položím mu ruku na zoban.

"Odpusť mi, že jsem tě zabil," zašeptám, "ale pro dvě tak velké šelmy zde není místa. Trpěli byste nedostatkem a přinášeli jen žal. Vrať se se svojí družkou do Velkého koloběhu. Až přijde čas, znovu se zrodíš."

Po těch slovech mu zarazím svůj lovecký nůž hluboko do krční tepny. Kvůli jeho tuhé kůži a silné vrstvě masa to není zrovna snadné, ale zvládnu to.

Povzdechnu si. "Navrhuji je tu nechat a poslat pro ně někoho z Legie. Ostatně není to k ní daleko..."

Vyrazíme. Vedu Saagu 'zkratkou' přes tunel od drowí osady, který jsem ze zvědavosti náhodou prorazil. Je tam zřízeno jakési hlídkové stanoviště.

Když nás hobgoblini spatří, schovají kostky a sáhnou po zbraních. Jakmile mě však poznají, zasalutují.

"General Cilapi," houkne jeden z nich.
Nadmu se pýchou. "Po-pohov, é... hoši?" trvá mi okamžik vžít se do role, "Jdu představit vojvodovi Azrokovi nového dobrodruha. Pošlete zatím nějaké muže do severních ruin... prosím. Cestou jsme tam skolili dva sovodvědy." Odmlčím se a připadnu si pojednou jako pán Elric, když nenuceně a jakoby mimochodem hovoří o hrdinských činech, které vykonal.

"Jednoho myslím chce tato dobrodružka nabídnut vojevůdci, jestli ano, bylo by dobré dopravit ho do Azrokova trůnního sálu co nejdříve. Maso druhého bych i já věnoval Legii, ale kožešinu bych chtěl nechat vyčinit. Snad umí váš koželužník i s něčím jiným než vepřovicí na zbroje..."

Na území Legie poučím krátce Saagu o nutnosti navštívit registrační centrum a opět Glom schválím krátké volno, kterého se okamžitě domáhá. Než si první jmenovaná vyřídí své náležitosti, pokusím se najít koželužníka a domluvit s ním vyčinění sovodvědí kůže a ideálně z ní rovnou objednat plášť. Platbu řemeslníkovi slíbím při dodání, jako zálohu mu nechám kůži.

Bude-li o to Saaga stát, k Azrokovi bychom se nechali uvést společně.

Saaga? Případně PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Hobgoblini Legie jsou stejní jako vyslanci u Jeka. Jsou to vojáci, takové poznám všude. Je snadné je pochopit. Mají hierarchii, povinnosti, rozkazy. Poznej systém a poznáš všechny.

Cilapi hlídce vysvětlí, co zamýšlím s úlovkem. Kývnu na souhlas. Jsem ráda za každé ušetřené slovo. Vím, že elf je mnohem chápavější, než hobgoblin.

Vstoupíme do osady. Připomíná mi Hlubinu i jiná města z povrchu. Je zde nepořádek, neustávající pohyb a hluk. Zde navíc chybí světlo a okna. Důležitý poznatek. Cilapi mi vysvětlí požadavky na registraci. Kývnu na souhlas a odejdu naznačeným směrem.

Cesta k budově je krátká. Přesto dorazím s početným doprovodem. Několik goblinů a hobgoblinů zanechalo svých záměrů a následovali mne. Tiše si šeptají za mými zády. Jsem vetřelec, mají obavy. Neznají mne a jsou opatrní, rozumím tomu. Já už je znám. Tři mají meče, dva palice. Jeden z nich kontroloval luk, jeho meč je rezivý. Ten nejmenší napadá na pravou nohu. A jednooký má autoritu. Jsem připravená.


Vstoupím do budovy. Ihned poznám, že ji nevedou vojáci. Chaos mne na okamžik přemůže a já se opřu o zavřené dveře. Příliš mnoho vjemů najednou. Příliš mnoho pohybu. Zhluboka se nadechnu. Zaměřím se na největšího goblina. U něj je snadné udržet na něm zrak. Nespouštím z něj oči, projdu mezi nestabilními horami něčeho a přistoupím k němu.

"Podívejme, další dobrodruh, dneska teprv první. No jsme tu strašně zaměstnaní, ale uděláme formalitám zadost. Pořádek musí bejt. Ale hezky civilizovaně, jak se sluší a patří: Vítejte u Legie, madam. Sme rádi, že ste nedělala problémy a přišla se zaregistrovat. Nedělela ste problémy, že ne?" Goblin si vyleze na hromádku knih a přísně se na mne podívá.

Zakroutím hlavou.

"No dobře, dobře. Tak se do toho pustíme. Jen pár údajů si tu napíšu a hnedle vás pustím na audienci k Azrokovi. O té vám určitě taky už řekli, je tak?"

Opět kývnu.

"No heleďte, jestli mi nic nepovíte, budeme tu dlouho. Moh bych vás to nechat vypsat samotnou, ale to by bylo za á proti předpisům a za bé bysme to po vás nemuseli přečíst. Tak hezky povídejte, co tu vlastně chcete. Jenom projít, nebo zůstat?"

"Projít," odpovím.
"Perfektní, to nám to ale de," rozchechtá se goblin a vytáhne z hromady stejných svitků jeden. "Tak popojedem - takže, jméno a místo narození, povolání, pohlaví. A jak se na vás tak koukám, tak i rasa. No jo, my víme, že se na tohle neptá, sme tu civilizovaní, ale zas ocamcať pocamcať. Jestli tu na vás nemáme škatulku, bude ten proces náročnější."
"Čest utopené Ach'ali'," pronesu. "Saaga, Shra'kt'lor, žena, jedna z Lidu Githzerai."
"No to nám to ale de. Že jsem tak smělej, o té Sáze jsem nikdy neslyšel a cože to dělá ten shraktlór? To je nějakej titul?"
"V pořádku, také mi znám nejsi. Shra'kt'lor bylo oblačné město. Je už pouze ve vzpomínkách."
"Cože?" vytřeští goblin oči, "Sakratór mám v kolonce povolání! Tak je to město nebo práce?"
"Není to město..."
"No tak to je skvělý, takže povolání..."
"Bylo to město. Už je jen vzpomínkou v myslích těch, kteří ho znali."
"Tak počkat, počkat, počkat. Já se z toho zvencnu. Ještě jednou, pomalu, ano? Jméno - Ách Alí, souhlasí?"
"Ne. Jsem známa jako Saaga."
"Za tohle nejsem dost placenej. Tak co je potom ta Ách Alí?"
"Jedna z Lidu, známá svými otázkami."
"Tak to nejste vy? Proč se o ní teda bavíme?"
"Důvodem jsou tvé otázky."
"Mě jebne. No nic, tak znova, budeme přepisovat," těžce vzdychne goblin a vytáhne z hromady druhý svitek. "Jméno - Sága? Už lepší?"
"Ano."
"Místo narození - šraktlór, sedí?"
"Ano, Shra'kt'lor."
"Jasně. Povolání - žena...? Co to zas je tohle?"
"Žena je pohlaví. Věz, že dokazovat ti to nebudu."
"A jaký je teda povolání?"
"Žádné. Kde není odpověď, není třeba hovořit."
"Jo takhle. Chápu a píšu 'socka', jasný?"
"Ano."
"Sem rád, že si rozumíme. A rasa je teda celá 'jedna z lidu githzerai', jo?"
"Stačí Githzerai."
"Tak to sme taky mohli mít hned. Hele, mám tu ještě tři otázky, tak hezky napoprvý, prosím pěkně. Doma mě čeká stará s večeří. Účel návštěvy - dovolená nebo pracovní?"
"Pracovní."
"Skvělý, to nám šlo hladce. Tak dál - Sama nebo s družinou?"
"S Cilapim a družinou."
"Tak to né zas, ne oboje najednou, prob... nebo vlastně jo! S generálem Cilapim a jeho družinou? Tak to sme taky mohli říct hned na začátku a mohlo to být všecko rychlejší, ne?!"
"Utopená Ach'ali' se na tebe usmívá. Věz, že otázky směřují odpovědi."
"Hele, nechme si toho, jo? Nebudeme drzý. Poslední věc a máme to z krku. Jak jste se laskavě dozvěděla o Azrokově Legii? Máme tu možnosti..."
"Vyslanec u klanu Velkého Jeka. Pracovala jsem pro něj. Poslal mne sem za další prací."
"Tak tohle sme taky mohli vyřešit hned ve dveřích. No hlavně, že sme na konci. Tak takhle - tu je lejstro na vyplnění u Azroka, však on vám už generál všecko vysvětlí, umí v tom chodit. S tím pak, a jenom s tím, bez blbých matoucích keců, se zas vrátíte a my vám na to dáme štempl, jasný?"
"Ano."
"Paráda. Tak šup šup, ať už ste venku. Z tohohle zážitku si teď budu muset zažádat o indispozičko. Taký bordel tu dělat v našem civilizovaným systému, kdo to kdy viděl..."


Nechám goblina s jeho prupovídkami a opustím budovu. Čekajících goblinů přibylo. Sotva mne zahlédnou, stihchnou. Někteří si začnou brousit zbraně. Pár si hvízdá.
"Generál Cilapi," povím a mávnu svitkem. Hobgoblini pochopí hned, goblini vzápětí. Začnou se rozcházet.

Vyrazím na smluvené místo. V hlavě mi víří nové poznatky. Zvolna si hledají své místo v mozaice nových informací.

Byrokracie: Hiro:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)#INT
- Zahlédl jsi v materiálech nějaké zajímavé informace. Zatím nemusíš říkat jaké. Drž 3.

Cilapi?
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Nějakou dobu strávíme čekáním, než jsme vpuštěni dovnitř.

Vojvodův trůní sál se nezměnil. Přivítá nás stejný ostrý pach potu a skřetích těl, stejně jako štěbetání goblinů, zamručení hobgoblinů a hrdelní zachrčení gobrů. Vojvodovi vrrci přejdou od spokojeného odfrknutí na moji adresu k výhružnému zavrčení, když hned za vůní konvalinek rozeznají cizí pach Saagy.

Změnil se však vojvoda. I před tím seděl na svém trůně neshrbený a pevný stejně jako kovadlina pod jeho nohama. Teď je však výraz v jeho tváři oč méně zadumaný a o to více sebevědomý. Také když vrhne 'pohled' naším směrem, pohne hlavou více energicky a já si všimnu, že jeho oči hledí téměř přesně na místo, kde stojím.

"Buď opět vítán, hraničáři z povrchu," zaduní silně sálem jeho hlas, "Co tě ke mně přivádí tentokrát? Vidím, že vedeš další dobrodružku..."

"Buď zdráv, vojvodo," řeknu s mírnou úklonou vjemu, pak i jeho ženě, "I ty, paní Lurkano. Vojvoda předvídá správně. Tato jedna je známa jako Saaga. A již před tím, než jsem se s ní setkal, nabídla své služby zastoupení Legie u Jekova svobodného klanu. Pokud o jejích schopnostech nevypovídá dost to, jak svůj předchozí úkol zvládla, pak to nejlépe ukáže dar, který ti přišla nabídnout..."

Nechám Saagu, aby předstoupila před Azroka a pověděla, co považuje za potřebné sdělit.

Při vhodné příležitosti pak spravím vojvodu o plánech Zhentarimů spojit se s Rizzerilem a drowy ve čtvrtém patře a přidám varování, že i když se nám se Saagou podařilo jejich snahy pozdržet, zprůchodnění portálu je jen otázkou času. Je tedy třeba zabezpečit týl...

A pokud to neudělá Saaga sama, vyjádřím též nabídku našich služeb Legii, nejlépe pokud by se týkaly nějakých činů v Lebečném přístavu, případně snad i v Pokroucených jeskyních.

Saaga?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

Následuji Cilapiho, nechávám ho mluvit. Zná toto místo, ví co dělat.

Pozoruji okolí, poslouchám. Toto místo je významné, na Cestě důležité. Azrok vládne autoritou, Lurkana respektem. Cilapiho nazývají hraničářem - bude také dobrý stopař a lovec. Pravděpodobně i léčitel. Nejsem první, koho přivedl. Je zde generál. Poznám Legii a skrze ní i Cilapiho.

Elf vysvětlí situaci, zná ji lépe. Vazby a vztahy jsou zde složité. Je s podivem, že zde nezuří otevřené boje.

Pochopím, kdy mám promluvit.

"Darem nabízím mrtvého sovodvěda, není mi známo lepší využití. Věz, že dříve jsem skolila Zřícího. Nic využitelného z něj nezůstalo. Cestuji dolů, daleko. Potřebuji vybavení. Za zřícího jsem dostala kuši. Sovověd je dar. Zabiju něco dalšího výměnou za nástroje."

PJ, byla by nějaká práce v Lebečném přístavu?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago, Cilapi,

Azrok souhlasně přikývne a poděkuje za dar. Je zjevně potěšen a usmívá se.

Když Saaga požádá o práci, zamyslí se a pak pronese: "Ano, nejspíš bych měl práci pro šikovné dobrodruhy. A ta práce by mohla ... a nemusela, podle toho jak schopní se cítíte, zahrnovat i ... zabití."

"Jak víte, s Xanatharovci jsme v otevřené válce - ale nevíme, proti komu vlastně stojíme. Hobgoblin či goblin se sice mohou vydat do Lebečného přístavu, držet se ve stínech a sledovat, co se ve městě děje, ale to nestačí."

Mezi gobliny a hobgobliny to slabě zamručí, jako by nesouhlasili s tím, že je Azrok plísní za to, že nedosahují vytyčeného cíle - když z jejich pohledu je nedosažitelný.

"Potřebuji znát přesné počty nepřátel, jejich složení, vybavení. Ledascos dokážu odhadnout sám, ale nic nevyváží přesné informace.
Potřebuji, abyste infiltrovali Lebečnou pevnost."

Mručení přestane a většina goblinů zůstane civět na Azroka a vaší dvojici s otevřenou pusou.

"Dobře za takové informace zaplatím. A když už jsi zmínila to zabíjení, zaplatím ještě lépe, když se vám u toho podaří zabít Sundetha, krollího velitele tamní posádky."

To už spadne čelist i hobgoblinům ... v četně Lurkany.

Co uděláte vy?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

"Věz, že znám svůj cíl. Cilapi, Azroku, co je o tom Sundethovi známo? Jak vypadá, kde se pohybuje, jaké má zvyky? Známý protivník je zranitelný protivník."

Poslechnu si všechny informace, které jsou k dispozici a poté Cilapi může zamířit do Lebečného přístavu nebo kam předtím uzná za vhodné.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago, Cilapi,

Azrok kývne na ženu, ta kývne na jednoho z hobgoblinů a ten kývne na malého goblina u dveří. Ten okamžitě vypálí ze dveří pryč.

V napjatém tichu všichni čekají, než se goblin vrátí. Když tak za notnou chvíli učiní, ve tváři má udýchaný výraz, jako by zrovna uběhl sprint, byť doba, po kterou byl pryč značně přesahuje dobu nutnou k odběhnutí do registračního střediska a zpět.

"Běžel jsem, co mi plíce stačily vojvodo," vykucká ze sebe v předstíraném zadýchání, když podává lejstro Azrokovi, "ale na registračním maj děsnej brajgl, tak mě zdrželi," vysvětluje, proč mu cesta trvala tak dlouho.

Azrok bezeslova ukáže na Saagu a goblin jí pergamen podá - na něm je gobliní rukou vyplněný formlulář. Pisatel si dával záležet, aby uvedené informace používaly přinejmenším stejně sofistikovaný jazyk, jako je použit na formuláři samotném, ale moc se mu to nedařilo.

Informace o Sundethovi píše: FORMULÁŘ PRO ZÁZNAM INFORMACÍ O OSOBÁCH MIMOŘÁDNĚHO ZÁJMU

ČÁST A: OSOBNÍ ÚDAJE
Jméno: Sundeth
Místo narození: neznámé
Povolání: velitel Lebečné pevnosti
Pohlaví: muž
Důvod záznamu: potenciální nepřítel

ČÁST B: ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA
Rasa: kroll
Přesvědčení: CHÁ-ZET
Velikost: neobvykle VELKÝ

ČÁST C: ODOLNOST A VYTVALOST
Index obrany: Zbroj, plátová, stupeň 18
Index zdraví: 22D8+44
Index pohybu: Vytrvalý až 6, Sprint až 12

ČÁST D: ODHADY VLASTNOSTÍ

Kód: Vybrat vše

Fyzička:     ....._....X
Dexterita:   ....._.X...
Konstituce:  ....._.X...
Inteligence: .....X.....
Wisdomita:   ....._.X...
Charisma:    ....._X.... 
ČÁST E: PŘEDPOKLÁDANÝ VÝCVIK
Zdatnosti:
* Zvyšena fizička a
* Zdatný v atletyce, intymidaci a perčepci.

Index přepadnutelnosti: 16
Jazyky: Plynně - obecná a obřijština, pasivně goblinština a temnobecná
Index nebezpečnosti: 9 / 5000 eX Pé

ČÁST F: Vrozené talenty (doplňte ručně)
* Invračervená parcepce
* Resistance proti indoxikaci
* Zvýšená hojivost při odpočincích


ČÁST G: Bojové vybavení a dovednosti:
* Výcvik pro boj s více protivníky
* Služební obouruční meč
* Létání na wyverně
* Lukostřelba
Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když Saaga chladnokrevně nabídne, že bude zabíjet výměnou za vybavení, přeběhne mi po zádech mráz. S kým jsem se to vlastně rozhodl spojit svůj osud?

Snažím se myslet na to, že i já jsem se nabídl, že posloužím Legii, což ve válce logicky znamená i zabíjet nepřítele. Ovšem nabízet zabíjení takto... přímo?

Z myšlenek mne vytrhne až Azrok. Zabít přímo xanathářího velitele Lebečné pevnosti? Překvapeně zamrkám. Jen pohled na taktéž překvapenou Lurkanu mě zachrání před tím, aby spadla čelist i mně. Po pár okamžicích však s předstíraným klidem - a jak doufám suše - prohodím:
"Předpokládám, že ho máme odstranit případně i s jeho wyvernou."

Myslím totiž na to, co jednou říkala matka, když to přehnala s vínem. Vyprávěla o svém dobrodružném mládí a každému, kdo ji byl v jejím stavu ochoten poslouchat, zdůrazňovala:
"Nejdůležitější není jak dobře něco uděláte, ale jak u toho vypadáte. Pamatujte si: Jsme elfové - styl je naše všechno!"

Dál tedy zachovávám nehybnou tvář, dokud nedostaneme všechny dostupné informace. Teprve až ujistíme Azroka, že vykonáme, oč nás žádal, odejdeme ze staré kovárny - jeho trůnního sálu - a dostaneme se z dohledu hobgoblinů, kteří u ní drží stráž, zhluboka vydechnu a dovolím svým rukám, aby se trochu zatřásly.

"Azrok má k nám velkou důvěru. Možná až moc velkou," polknu, "myslím, že do pevnosti s ještě zvládneme nějak dostat a budou-li při nás stát Bohyně, pak i zjistit, oč nás žádal. Ale ten Sundeth... vždyť on jezdí na wyverně! Ehm, chci říci - pokud nám Paní bran nepřipraví nějakou neuvěřitelně šťastnou cestu, střet s ním bych raději neriskoval. Ehm... co myslíš ty?"

Pak se zastavím a popřemýšlím, kam vlastně jdu.

"Ještě než vyrazíme do Lebečného přístavu, potřebuji zklidnit mysl a načerpat sílu Měsíční bohyně. Raději bych to udělal někde stranou, z posledních událostí jsem si odnesl hlavně neklid a magie někdy bývá v takových případech... rozverná."

Nechám na Saaze jestli mě doprovodí či využije těch několika chvil ještě k něčemu jinému a zamířím do severovýchodního cípu Legie. Doufám, že tam najdu nějaký opuštěný domek nebo alespoň klidný kout, kde bych mohl nerušeně rozjímat.

PJ? Případně Saaga?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Saaga »

... před velitelským sálem ...

Opustíme s Cilapim sál Azroka. Nechám si stráží potvrdit audienci. Přemýšlím. Cilapi hovoří o riziku. Má pochyby. Jeho mysl není jednotná, není odhodlaná. To je největší riziko.

"Věz, že lid Githyanki jezdí na rudých dracích a žije pouze válkou. A my je zabíjíme. Zabijeme i muže Sundetha jezdícího na wyverně. Ale víme málo. Musíme lépe poznat náš cíl."

Očima opět přelétnu list od goblina. Znalost a informace nejsou jedno a to samé. Ale existuje někdo, kdo ho zná. Jeho jméno bylo zaznamenáno na svitku spolu se jménem Sundetha u goblinů. Goblin ho nedonesl, v chaosu se věci ztrácejí, já si ale jméno pamatuji.

PJ, pálím 1 držení z Azrokových archivů na otázku: S kým z Lebečného přístavu se Sundeth občas stýká?


"Není mou vůlí se k tobě připojit," povím Cilapimu. Jeho záměrem je meditace, rozjímání nebo modlitba. "Věz, že touto Cestou jsem již kráčela. Má mysl je v tuto chvíli klidná. Setkáme se později."

Ponechám elfa i s doprovodem svým záměrům a vydám se zpět ke zdroji informací.

... o kousek dál, mezi domy ...

"Hledáte nocleh, paninko?" osloví mne malý goblin u jednoho ze stavení.
"Ne," odpovím.
"Tak to je ale velikánská chyba," přidá se k němu jeho společník, "přímo vobrovská..."
"... no to teda, ta největší," přitaká první. Zastavím se a poslouchám.

"Páč my máme ty nejlepčejší ceny v Legii..."
"...si pište, jsou zaváděcí..."
"...protože to tu máme fungl nový, žejo..."
"...ta nejlepší veteš vod drowů..."
"...potažená zbytkama vod voťuka..."
"...a ten bordel z rozmázlýho mozkožrouta je taky už úplně vydrhnutej..."

"Cože?!" neudržím vyrovnaný hlas a vykřiknu na ně.

ˇÉéé... nic zásadního, enom taká malinká nehoda, žejo..."
"...incidentík, nevýznamnej..."

"Věz, že se zeptám jen jednou," křiknu a tasím zbraň. Goblini se namáčknou na dveře a vzájemně se schovávají za záda toho druhého. "Zde žil illithid?"

"Nóó, jasně, žil..."
"...ale už nežije, že,..."
"...je tuhej..."
"... generál Cilapi a vostatní ho prokouli, zdráce hnusnýho, a sejmuli ho..."
"...aspoň tohle se teda řiká..."

Přiložím hrot meče bližšímu na břicho. Ztuhnou a ztichnou, to potřebuji. Takže součástí Legie byl illithid? Zrádce? A Cilapi ho zabil? Musím si s ním promluvit. Poděkovat.

Rychlým pohybem schovám meč zpátky do pochvy. Poodstoupím od dveří dále. Goblini se stále třesou.

"Vězte, že není mou vůlí vám ublížit. Já... zmýlila jsem se. Sepište příběh o tom, jak Cilapi v tomto domě zašlápl zvrácenou illithidí havěť. Napište jej zde na zeď. Ať je tato událost známa každému příchozímu."

"Éééé... jasně, hned se na to vrhnem, jenom tu už nešermujte tím bazmekem..."
"...a nějakej drobásek na barvičky by nebyl...?"

"Peníze nemám. Řekni, je ti znám nějaký místní trh či obchod? Donesu peníze."
"Obchod? No něco na ten způsob tu máme, děte támhle a ptejte se po Skrblovi..."
"Děkuji vám, oběma. Nechť na vaší Cestě zahyne mnoho dalších illithidů."

Otočím se a odcházím naznačeným směrem. Cítím tlukot vlastního srdce. Má mysl je posílená, odhodlání pevné. Kráčím správným směrem.

... u Skrbly ...

"Ach, nový dobrodruh," uvítá mne hobgoblin. "Chceš měnit? Kus za kus."

Rozhlédnu se kolem sebe. Místnost mi připomíná nestabilitu tohoto světa. Hobgoblin je zvláštní, nestálý. Něco je zvláštní, jiné, ale nevím co. Znervózňuje mne, rozptyluje. Musím rychle pryč.

"Chci jed," vyhrknu. "Silný. Koncentrovaný. Dávka pro koně. Nebo medvěda. Nebo krolla. Vazký, k nanesení na čepel nebo šipku. Mám tohle," položím na stůl silná lovecká železa.

Upřu svůj pohled na hobgoblina. Není to příjemné. Ale já nechci více vysvětlovat.

Skrbla: Hiro:2D6+1-2 → 10(6 +5 + 1 - 2)#INT
- Najdeš to tu, a dostaneš to výměnou za libovolný jiný kus vybavení.
- Chci JED na krolly, měním za loveckou past

- PJ, prosím o staty a použití takového jedu, děkuji.


Předávám slovo Cilapimu. Můžeš nás spojit někde v osadě a pokračovat do Lebečňáku.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... v severovýchodním rohu ležení Legie....

Cilapi,

vydáš se na severovýchod. Ležení Legie už nezasahuje daleko, jen několik rozbořených domů a zapomenutý výklenek. Jeden z domů je velký a nese známky toho, že ho ještě nedávno obýval někdo hodně nečistý, teď je ale prázdný.


Pro svou meditaci si ale přeci jen vyhlédneš zákoutí, které je na jih u něj. To vypadá velmi klidně.

Ponoříš se do svého rozjímání a klid prostoupí tvou mysl. Nekonečný klid. Takový, jaký poskytuje Paní bran. Ten, který zažívají ti, co ve Velkém cyklu čekají, než jejich klid znovu přijde.

Když skončíš, napadne tě ještě pohlédnout hlouběji do do onoho zákoutí. A pak pochopíš, kde se ony myšlenky vzaly ...

severovýchodní kout ležení
severovýchodní kout ležení

.... konech chodby je plný vysušených těl z neúspěšných experimentů Roztomily příšerné s nekromancií. A v oné velké místnosti, která byla tak zaneřáděná, nepochybně skladovala ty úspěšné.

Chvatně ustoupíš několik kroků na západ, neboť ze malého stavení, které těsně sousedí s Azrokovým hlavním sálem cítíš sálat život - a ty teď potřebuješ sálat život. Když se přitiskneš k jeho zdem, zaslechneš ze vnitř švitoření a hasteření malých gobliňat.

Je to tak uklidňující být svědkem toho, že Velký kruh se opravdu otáčí .. a kde je přítomna smrt, je přítomné i zrození.

Cilapi, rozjímání je klidné, vyhodnoť si ho ... je ale zároveň velmi ... velmi protkané odkazy, pocity a myšlenkami na smrt, narození, Velký koloběh a věci s nimi související.

Co to pro tebe znamená? A co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... cestou ke Skrblovi ...

Saago,

přemítáš, kde jsi jméno Sundeth viděla a pak si vzpomeneš.

Nebylo to mezi lejstry. Byl to jeden z mnoha malých žlutých pergamenů, které měl jeden z goblinů připíchnuté jehlami a špendlíky na nástěnce za svém stolem.
Nápis na malém žlutém pergamenu píše: Ygarra Urmbált je Sundethova milenka - zanést do jeho záznamů.
NEZAPOMENOUT!


.... u Skrbly ...

Starý obchodník s radostí vymění nabídnutá železa za malou lahvičku. "Je velmi silný a přitom nenápadný," podotkne, když ho podává.

Dostala jsi jed, který ti umožní 1x použít Alchymistův tah JEDY, přičemž už je v něm předvoleno, jakým způsobem je posílen:

Až ho budeš líčit, hoď+ODL:
TREFA:
* Nebude zřejmé, že se postava otrávila
* Za DLOUHO se otrava plně projeví
* Dokáže jej vyléčit i obyčejný felčar nebo kořenářka
10+: Otrava způsobí SMRT - selhání srdce
7-9: Otrava způsobí TZ - JIZVA - srdeční slabost
POTÍŽE:
6-: Možná to snědl někdo jiný. Možná ses otrávil sám. Každopádně na někoho bude působit síla jedu způsobující KO. PJ je na tahu.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

... v severovýchodním rohu ležení Legie...

Jsem vděčný za to, že se mé myšlenky uklidní tak rychle. Co jsem znovu vstoupil do Kobek, události nabrali rychlý spád a já zjistil, že mě unášejí jako proud. Myslím, že jsem stále byl schopen kormidlovat a snad i pádlovat směrem, který jsem považoval za nejlepší, ale zda jsem vybral cestu správně, se dozvím teprve na konci těchto peřejí...

Podzemí je náhle plné cizinců. Nová skupina dobrodruhů je cílevědomá a neváhá s použitím svých zbraní. V tom se nijak neliší od mé nové společnice. Má snad s nimi Saaga něco společného? Možná, že ji věřím až přespříliš. Nechávám se unést pocitem, že dobrodruzi jsou v podzemí vždy na jedné lodi. Jenže nejsou. Ví to Glom, poznal to Rex, a nyní to vím i já.

Dýchám pomalu a zhluboka a vím, že myšlenky, které mi proudí myslí nejsou vždy tak úplně moje. Během rozjímání k nám promlouvá moudrost předků. Střípky vzpomínek na dávno zapomenuté rozhovory se vynořují a spojují v myšlenky těch, kteří formovali naši mysl v minulosti. A já v nich teď poznávám svoji babičku.

Pomoc Saagy - té cizinky z jiných rozměrů - je vítaná. A stejně jako u dýky či meče, nakonec vždy záleží jen na tom, jaká ruka třímá jílec. Bylo správné se k ní přidat a usměrnit její kroky k Azrokovi. Ukázat jí směr, v němž bude užitečná naší věci. Mnohem lepší než ji nechat pracovat pro Zhentarimské či snad dokonce Cech mnoha očí.
Navíc zabití velitele nepřátelského vojska - jakkoli se může jevit úkladné - je prostě jen válečný akt. A Azrok s Cechem ve válce je, dokonce to byly právě xanathárovci, kdo celou dobu pracoval proti němu.

Pak už se i tyto myšlenky rozplynou a já ucítím blízkost smrti. Tentokrát mě ale neleká ani nedojímá. Prostě tu je a já cítím, že je neoddělitelnou součástí života. Bez ní by se Velký koloběh zastavil, bez ní by tu nebyl prostor pro nový život, bez ní by nebylo klidu. Klidu, který na dlouhý okamžik naleznu. Hedvábný závoj věčnosti mi přikryje víčka a já přestanu dýchat.

Cilapi:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#INT(Rozjímání)
6-: Získal jsem jen 1 MAG a cítím závazek.


Mám pocit, jakoby se mi srdce zastavilo v hrudi. Avšak koloběh se točí dál a já otvírám oči. Začínám znovu normálně dýchat a cítím, jak mi opět proudí krev. Zároveň však vím, že kdo bere, musí též dávat. Vzal jsem si z Velkého koloběhu a musím do něj opět něco vrátit.

Myšlenky na smrt byly uklidňující, ale svým způsobem mé mladé mysli cizí. Když však shlédnu mrtvá těla ve slepém zákoutí a podvědomě se stáhnu tam, kde cítím nový život, rovnováha se znovu obnoví.

Jen ze smrti může vzejít nový život. Sundeth zemře, aby Legie mohla žít.

Slovo bych si s dovolením ještě chvíli ponechal.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

...blízko Velitelského sálu...

"General Cilapi!" zaslechnu za sebou překvapený hlas jednoho z hobgoblinů a slyším, jak srazil podpatky, "Eh, hledate cosik?"
"Buď zdráv, vojáku," s klidnou tváří se na něj otočím, "Vlastně ano. Ve chvíli, kdy jsme s mojí společnicí vstupovali k vojvodovi na audienci, měl jsem dojem, že jsem odtud něco zaslechl. Nevěnoval jsem tomu pozornost, ale teď když jsem si utřídil myšlenky, jsem si na to vzpomněl. Byl takový tupý náraz... A z nějakého důvodu mi připomněl Hadešadah."
"Tu neznam," poškrábe si hobgoblin bradu, "Ale třeba je to tim, že je ta robka od rany, ha ha..."
"Snad," připustím, ale neusměji se, stále na sobě totiž cítím stín Paní bran, "Tebe jsem viděl u vojvody v sále, že?"
"Bať," hrdě se napřímí hobgoblin, "Sem kapitan Frangoth. A možno ten zvuk souvisel s tou branou, co sme našli v tamhletom baraku."
"Vy jste našli portál?" zamrkám překvapeně.
"Bať, branu. Když sme hledali rozumhlě. Vyplnil sem o tom hlašeni. Ale bo to nesouviselo s rozumhlťama, asik to bude mit nizkou prioru. Navíc je to podle všeho jasná trpajzlická praca. Brana s dračiskom," hobgobliní kapitán si znovu poškrábe bradu a pak pokračuje, "Daj dračisku drahokam nebo tak něco a von ťa pusčí dal. Ale kameň beztak zožere, hamižny ak goblin. A co pak z teho? Drahej kameň v py...skach dračiska, a akurát otevřita dira do pryče. Beztak to vede do nějakej zapomenutej ďury, kde nechcú byť už ani demoni..."
Chvíli na hobgoblina překvapeně hledím - a také si v duchu překládám, co vlastně říkal - než se vzpamatuji.
"Děkuji kapitáne, moc jsi mi pomohl!"
"Ja? Tož prima," zazubí se Frangoth, "Už v sale sem si řikal, že je od vas s tou Saagou fakt statečný vypravit sa na velitele Lebečny pevnosti. Vlastně sem vam oběma chcel popřát hodně štěsti."
"Díky," kývnu, ale úsměv neopětuji, "Myslím, že to půjde. Dnes je dobrý den pro smrt."

Cilapi se vydává hledat Saagu.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Vážně nemám jít s tebou, pane Cilapi?" ujistí se goblinka a podle toho, že mi zase říká 'pane' pochopím, že si o mě dělá starosti.
"Bude to nebezpečné. Navíc... zasloužíš si trochu volna," řeknu a pak se podívám na goblina, který ji doprovází. Myslím, že je to jeden z úředníků registračního centra.
"Nebo taky může vyhlásit protestní stávku," navrhne úředník, "pak by si volno ušetřila na jindy."
"Vlastně to až takové volno nebude," uvědomím si, "Potřebuji, abys dohlédla na Žrůta. Nechal jsem ho zakořenit a hlídat ten sud piva. Požádal jsem sice hobgoblinského kapitána, aby uvědomil členy legie, ale i tak si myslím, že bude lépe odehnat případné nenechavé gobliny..."
"S nenechavejma goblinama to já umím," usměje se sladce Glom a mrkne na úředníckého goblina vedle sebe, "A rovnou si u něj můžeme udělat piknik. Pod vopravdickým stromem!"
"Piknik?" řekne goblin nejsitě, "Ty chceš zase něco jíst?"
"Bude to to... romantický," řekne nesmlouvavě Glom, "Ale když mi to bude chutnat, možná ti to započítám jako třetí rande."
Goblinovi zasvítí oči a začne v duchu něco počítat. Nakonec se usměje a než odběhne, dodá: "Půjdu sehnat nějaký pražený larvy! Znám jednoho chovatele, který k pražení nemá povolení. Budou u něj laciný..."
"Ještě tohle," podám Glom magický květináč, "Zbytečně by mi to překáželo. Pořádně to hlídej... a moc si s tím nehraj!"
"Nebudu," ošije se Glom, "sem slušná goblinka. To s tím třetím rande sem mu nakecala jen tak, abych z něj vytáhla pořádnej gáblík."
"O čem to...," nakrabatím čelo, "Já myslel, aby sis nehrála s tím květináčem!"
"Jo tak," vzpamatuje se Glom, "Mě tak zajímaj nějaký elfounský kouzla..."

.... na Náměstíčku s kadibudkami ....

Saagu najdu na malém náměstíčku více méně v centru legie, kterému vévodí dvě kadibudky. Již na mně čeká.

"Připravena?" zeptám se vcelku zbytečně.
Přikývne.

Vydáme se uličkou na západ, k nejbližší cestě z Legie, dál přes posílenou barikádu a jeskyni s vřesky. Do Lebečného přístavu bych rád dorazil Taglatovou skulinou, protože v jejím okolí se alespoň trochu vyznám.

PJ? Případně Saaga?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti