[HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

Re: [HRA] 3. patro - Řeka Sargauth

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 15. 7. 2019, 14:32

Cilapi,

práce ti jde od ruky. Krumpáč používáš spíše jako páčidlo, abys nadělal co nejméně hluku, ale po chvíli se ukáže, že se vlastně prokopáváš spíš závalem, než skrze skálu a tak je to velmi účinná taktika.

Dokonce i Glom se zapojí a tu a tam odvalí kámen, který ti překáží pod nohami poté, co jsi ho uvolnil. Netrvá to dlouho a ucítíš najednou závan vzduchu z druhé strany. Zarazíš do štěrbiny krumpáč a zapřeš se. Velký balvan se uvolní a pomalu zkutálí … na druhou stranu od tebe, do obrovského otevřeného dómu. Rychle odházíš dost na to, abys otevřel štěrbinu, kterou půjde se pro táhnout a vklouznete do ní.

Za sebou necháváte temný otvor i hromadu odvaleného kamení a hlíny.

Věc se u toho viditelně poškodila.

Opatrně osvítíš prostor, do kterého ses dostal. Pod nohama zahlédneš prachem zasypané kamenné dlaždice, zjevně trpasličí práce. Na západě je taktéž kamenná stěna, dosti pobořená. Protáhnete se místem, kde asi kdysi stával vchod až na malé prostranství.

L03-068.jpg
Dóm s ruinami staveb

Na sever od vás je zachovalejší kamenný dům, na první pohled prázdný a jeskyně pokračuje a zužuje se.

Na západ je průchod mezi dvěma domy - severní je zcela rozdrcený popadaným kamenním, ale jižní vypadá jako velký sál, zachovalý, s oblými rohy. Opět trpasličí práce, vchod do něj ale bude nejspíš z jihu. Ulička rovnou navazuje na průrvu pokračující kamsi na západ.

Na jih se naopak dóm za kamennou budovou ještě více otevírá. Hodně daleko tím směrem ovšem vidíš mihotat se osamělé světlo.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek

Elric

Příspěvek od Elric » 15. 7. 2019, 14:35

... Skrblův kšeft ...

"Tak vidíš, nemáš se čeho bát. A i kdyby, tak bych tě nedal.", usměju se povzbudivě na Mazlbruk, ale pak mi úsměv ztuhne na tváři a podezřívavě se zahledím na Skrblu, "Moment...kdyby nebyla 'stará', tak bys jí chtěl? Ty...co bys s ní chtěl dělat, kdyby byla mladší? Snad doopravdy ty děti...nežereš...?"

Propíchnu hobgoblina podezřívavým pohledem a jedno obočí mi mimoděk vylétne vzhůru. Mazlbruk se při těch slovech úplně skrčí a pevněji mi sevře ruku. Proč by se děti bály obyčejného hobgoblina? Leda by nebyl tak obyčejný. Ale oděný je jako válečník, ne jako čaroděj nebo černokněžník. Je to dost zvláštní. Ale možná mi jeho reakce prozradí víc. A nebo vzhled a obsah jeho krámu. Je na něm cosi divného.

ODHAD OSOBY: EIric:2D6+1 → 7(3 +3 + 1)#CHA
- Mluví postava pravdu?

ODHAD SITUACE: EIric:2D6+ → 8(3 +5 + 0)#INT
- Co tu je jinačí, než vypadá?

Rozhodně ale nechci vyvolat nějaký konflikt nebo pozdvižení, takže ať už bude odpověď a reakce Skrbly jakákoliv, pokusím se jí rychle zamluvit.

"Každopádně jsme přišli pro tohle.", ukážu na hadrovou panenku s prstenem jako korunkou, "Ten, co ti jí prodal, Droprk, jí ukradl. Ale nebylo by spravedlivé náhradu vymáhat od tebe, takže ti za ní zaplatím a s tím zmetkem si to vyřídím potom. Říkal jsi kus za kus, že? Tak tady máš kus."

Položím na pult T'rissin bič, pro který beztak nemám dalšího použití, a nastavím prázdnou ruku. Skrbla by se mohl jmenovat i Brbla, protože si cosi zabrblá pro sebe, potřese hlavou, ale panenku nakonec neochotně vydá. Podám hračku Mazlbruk a pohladím jí po vlasech.

"Ještě vydrž, maličká, když už jsem tady, ještě se na něco zeptám, než půjdeme."

Obrátím se opět na hobgoblina

"Mám na tebe otázku, Skrblo...nebo Si'krbaale? Jsem na stopě jednomu starému artefaktu - nese jméno 'Ostří Úsvitu' a je to...naginata...ano, to je to slovo. Že se ptáš, co to je naginata? Hmm, taková...řekněme, halapartna, ale s břitem spíše připomínajícím scimitar, než sekeru. A s kratší násadou, zato delší čepelí.", začnu popisovat a ukazovat, "Vlastně...to vypadá hodně jako támhleta kůsa, i když to není úplně to samé. Nemáš o něm nějaké informace? A když už jsme u toho...ta kůsa vypadá jako zajímavý kousek! Kus za kus."

Rozepnu popruh s obouručákem a položím meč na pult.

"Zatím bych si jí chtěl jen osahat a vyzkoušet, aby bylo jasno. Pokud bude vyhovovat, vezmu si jí.", prohlásím bezelstně.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 16. 7. 2019, 05:22

Elricu,

Skrbla se při tvých otázkách podivně hrbí a občas se ohlíží nad sebe, na věci nahromaděné, navršené a prečnívající přes okraj regálů, jak kdyby si nebyl jistý, zda se vejde, i když jeho postava je o dost menší, než oba regály.

Skrbla je ve skutečnosti nejspíš nějaká forma tvaroměnce a jeho pravá podoba bude mnohem větší než ta, ve které se ti ukazuje. O dost větší, třeba jako nějaký druh menšího obra. Rozhodně není hobgoblin.

"Od tebe bych goblíně nevzal. Ani gobře nebo hobgoblíně. Nikdy. Jsi dobrodruh. Nepoznal bych, zda kradené. S Azrokem dohoda. On potřebuje silná legie. Nechce krmit nemocné a slabé krky. Takže já žrát jen děti, které nepotřebuje. Slabé, nevyvinuté, slepé, chromé. Taky holky, když moc holek. Sám posílá. Nepotřebuji kradené. Neriskuju porušit dohodu." Jistota, s jakou obchodník mluví naznačuje, že si nevymýšlí.

Skrbla mluví pravdu.

Mazlbruk, která už trochu začala vystrkovat hlavu, když Skrbla řekl, že jí nechce, zase zalezla.

Když nabídneš za panenku bič, reakce je přímá a spokojená: "Dobrý obchod. Kus za kus. Panenka tvoje, bič můj."

Získal jsi panenku výměnou za bič.

Nakonec přijde na přetřes kůsa.

"Kůsa není zboží. Kůsa není na prodej. Kůsa moje. Dobrá kůsa." Chvíle zamyšlení. "Musím opravit cedule. Aby nemátla. Napíšu Vše kus za kus kromě kůs. Myslíš že lepší cedule?"

Nakonec, zjevně potěšen obchodem s panenkou, učiní drobný ústupek. "Kůsa neprodám. Ale jestli ty jen chtít vyzkoušet zbraň, můžeš. Tvůj meč dobrá zástava. Ale nechoď daleko. Jen tady."

Chceš-li si kůsu jen vyzkoušet, nebo ji na CHVÍLI dostat do rukou, můžeš, s tím, že necháš v zástavě meč. Ale neprodá ji.

Co uděláš dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 16. 7. 2019, 13:41

… Dóm s ruinami staveb …

Když se protáhnu - nebo spíše proderu - štěrbinou na druhou stranu, mám chuť z plných plic zavolat 'Héj!' a 'Hou!'. Jednak na oslavu vítězství a jednak, abych vyzkoušel ozvěnu a rozlehlost podzemního dómu. Nakonec se ovládnu a místo toho jen jednoruč zarazím krumpáč do stěny závalu vedle sebe.

Rychle popadnu lucernu, přikrčím se a začnu se zvědavě rozhlížet. Nové jeskyně, nové prostory. Možná tu je zlato či jiné poklady, možná hnízdo nestvůr či draka... Jen aby tu nebyli ti zpropadení skřeti!

Zavrtím hlavou a spolu s hlínou a kamínky z ní vytřepu i cizí myšlenky. Samozřejmě, pokračuje zde trpasličí město Stromkuhldur, podle mapy od pana Sicharta by se mělo táhnout ještě kus na západ až k cestě - snad tunelu? - do Lebečného přístavu.

Při té myšlence mě přepadne touha na orosený kameninový korbel s hustou pěnou - odměnu to havíře po celodenní práci. K tomu zakousnout pořádný kus uzeného masa i sýra a pak pevně chytit nějakou macatou holku za-
"Jsi v pořádku, pane Cilapi?" zeptá se starostlivě Glom, "Celý jsi zrudl! Neměl bys to s tou prací tak přehánět, u goblinů se říká, že je to nezdravé..."
"Eh... to bude dobré," znovu zavrtím hlavou a snažím se soustředit na Glom, nikoli na mlhavý obraz neznámé trpaslice, která ale až příliš připomíná Brandy v její spodničce, "To jen... do kamene tohoto města se zřejmě otiskly myšlenky jeho tvůrců. Když jsem se skrze ně prohrabal, snad je neurazím, když řeknu 's jim podobnou vervou', pravděpodobně jsem se naladil na jejich temperament..."

Podívám se na své měděné chrániče holení a stehen. Kde k nim ti gobliní obchodníci vlastně přišli?

Když skončíme s obhlídkou okolí, otočím se na jih.
"Měli bychom zjisti, kdo tu vlastně žije. Ten výkop tímto směrem se mi nezdá. Možná že drowové jen náhodným směrem odkrývají ruiny - snad hledají poklady po trpaslících - ale spíš si myslím, že vědí, kam kopou. Snad nečekali, že ze závalu již zbývá jen takový kousek... ale brzy přijdou na to, že jsme jejich práci dokončili. Měli bychom zdejší obyvatele varovat," ukážu ke světlu, "A kde je světlo..."
"... tam bývají potíže," povzdechne si Glom.
"Ale ne," namítnu, "Kde je světlo, tam..."
"... bývá šance něco čórnout!"
"To ani nevím, co znamená, ale pochybuji, že jsem to chtěl říct. Raději pojďme."
Vyrazíme k jihu.

PJ? Elric? Až se vám to bude hodit, přidejte si tam jednoho elfa celého od hlíny a s gobliním doprovodem. Nespěchá to.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Elric

Příspěvek od Elric » 16. 7. 2019, 14:35

"Neprodáš? To je škoda.", zachmuřím se, "Opravdu potřebuješ lepší ceduli."

Nicméně, když mi kůsu nabídne k osahání, neodmítnu a sáhnu po ratišti. Zvědavě vezmu zbraň do rukou a napřed s ní jen tak zkouším balancovat v daních, řejíždím po ratišti sem a tam. Je dlouhá a vcelku těžká, ale vyvážená. Palcem zkontroluji ostří a poté přejedu ukazovákem podél něj. Bez kazů, bez zubů. Kov, jakoby byl na omak trochu teplejší, než je zvykem a stva znatelně mě brní na prstech. Zbraň je magická. Zavřu oči a dokonce si k čepeli přivoním. Kromě zbytků oleje cítím pach smrti. Zbraň zabíjela, zcela jistě.
Rozhlédnu se okolo, kde je volný prostor a pak znovu zavřu oči a pevněji sevřu ratiště a náhle vyrazím ve zkusmém výpadu do volného prostoru. Bodnu, stáhnu se vzad, pokryju se před neviditelným útokem, přetočím zbraň a naznačím úder ratištěm, pokračuji v přetočení do seku a zůstanu stát s čepelí napřaženou ve výšce krku.
Po celou tu dobu se cítím...jinak. Jako kdybych nebyl sám sebou, jako kdybych byl v nějakém transu. Mysl mi zaplňují obrazy a vjemy, jako kdybych byl na několika místech zároveň. Otevřu oči a vydechnu.

ŘEČ BOJE: EIric:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#CHVÍLE
- Jaká silná slova byla naposledy vyslovena v souvislosti se zkoumaným?
- Jaký důležitý čin byl naposledy proveden se zkoumaným?
- Je s tím něco v nepořádku? A pokud ano, jak to napravit?

Kousek přede mnou stojí Cilapi a za ním tlustá goblinka. Glom. Zamžikám očima, smysly stále rozjitřené útržky vjemů, které mně zaplavily. Tohle je zvláštní. V tom dómu jsem si jen udlal představu a zbytek...byla fantasie. Ale tohle? Mohl jsem opravdu něco vyčíst ze zbraně samotné? Snad je to proto, že je magická...a nebo začínám sám projevovat nadpřirozené schopnosti?

"Uh...Cilapi?", řeknu zmateně a zaženu předchozí myšlenky stranou.

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 17. 7. 2019, 14:30

Elricu,

když držíš zbraň v rukou, dokonale ti padne. Až příliš dokonale.... skoro se ti zdá, jak by se ratiště trochu zkrátilo a čepel posunula, aby se ti zbraň přizpůsobila.

Zároveň ale cítíš, jak v ní pulzuje čarovná síla, která chce být větší, mocnější. Či ještě přesněji, která bývala větší a mocnější, ale teď je pomenšená a omezená.

Vzpomeneš si na to, jak se Skrbla hrbil, když přicházel. Kdyby byl ve své pravé podobě poloobra, či co je vlastně zač, zbraň v jeho rukou by byla mnohem mocnější. A větší. Taková, jak byla kdysi sestrojena.

Zbraň se přizpůsobuje velikosti svého držitele - a to jí v případě tebe nebo Skrbly v hobgobliní podobě oslabuje. Kdyby Skrbla nabral svou pravou podobu a třímal kůsu v ruce, zvětšila by se do své původní podoby a nabrala na síle (SZ:4).

Před očima ti běží představa toho, jak se asi s touto kůsou bojovalo, jaké porazila oponenty. Přehráváš si v duchu souboje s mnoha protivníky na mnohých místech. A pak tě napadne, jak by asi vypadal boj mezi Skrblou v jeho právé podobě a Azrokem, v době, kdy mu ještě sloužila dýka nitrozraku.

Souboj, ve kterém se síla hladového poloobra, probíjejícího se do hobgobliních jeslí nasobená magickou zbraní utkává s nepřítelem, který vždy ví, kam bude veden příští úder.

Posledním důležitým činem vykonaným s touto kůsou byl souboj mezi Azrokem a Si'krbaalem.

Taková bitva nemohla mít vítěze, jen poražené. Ledaže...

Azrok byl dost předvídavý, když ještě měl svou dýku. A Si'krbaal.. jak může být starý? Vypadá, že nechce víc, než svůj klid a pravidelný přísun stravy, bez které se mění v nepříčetné monstrum.

Takže dohoda. Poslední boj, kterého se tahle Kůsa zúčastnila, musel skončit dohodou. Jak asi mohla znít?

Azrok nejspíš tvrdým přístupem k novorozencům udržoval Legií silnou i předtím, než se se Si'krbaalem utkal. Bylo pro něj tedy snadné nabídnout a přitom nic netratit. Ale co mohl Si'krbaal nabídnout Azrokovi?

Boj v jeho řadách jen těžko, když přišli Drowové, Kůsa nepromluvila a Azrokovi příspěchali na pomoc druergaři, ne Skrbla. Ledaže...

Ledaže by Skrbla, změklý pohodlným životem a pravidelným přísunem své děsivé potravy nedodržel slovo, které Azrokovi kdysi dal. Možná stál u své kůsy a dodával si odvahy, když jeskyní řinčely meče a sekery a drnčely tětivy kuší, ale nejspíš strávil příliš dlouho v těle starého hobgobliního obchodníka a příliš si na tuto roli zvykl.

Poslední slova, která u kůsy zazněla, byl dialog Si'krbaala - polobřího bojovníka se Skrblou - starým hobgoblinům obchodníkem. Rozprava, ve které proměna charakteru a pohodlí zvítězily nad daným slibem a bojovností.

Když konečně kůsu opřeš o pult a její magie ti přestane pulzovat v ruce, přemýšlíš, zda jsi na to všechno přišel sám, z těch několika náznaků, nebo ti to vyjevila nějaká tvá magická schopnost, o které jsi dosud nevěděl.

Elricu, Cilapi,
co uděláte dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 17. 7. 2019, 22:23

"Pane Elriku!" vypísknu radostně, ale raději trochu poodstoupím z dosahu kůsy. Elric před chviličkou vypadal, jako by i jeho zasáhli trpasličí myšlenky... Ty moje ale rychle naplní radost z nečekaného setkání a tak ze sebe začnu chrlit věty možná až s chlapeckým nadšením.

"Tak rád tě vidím! Musel jsi mě se sestupem do třetího patra předhonit. Já... zdržel jsem se s jednou elfkou... temnou. Objevil jsem díky ní úžasné věci! Spoustu mi toho odhalila..." opráším ze sebe trochu prachu a hlíny," ...taky o Kluzké bažině a Ztracené úrovni!"

Když si uvědomím, že nás pozoruje hobgoblinní veterán, zarazím se. Přitáhl si Elricův meč rukojetí k sobě, ale když jsem vesele spustil, zase se uvolnil.

"Ty... vyměňuješ si válečnické finty, pane? S hobgoblinem?" zeptám se s rostoucími pochybnostmi v hlase.
"Ehm," zachrání mě Glom, "Todlecto je obchod, žejo? Nenašly by se tu nějaký dobrůtky?"
"Cože? Obchod pravíš?," přeruším své vyprávění a zvědavě se rozhlédnu, "Zásoby můžeme doplnit v Lepečném přístavu - tedy až ho konečně najdeme. Ale možná by se tu našla nějaká lehčí zbroj..."
Sklopím oči ke své zbroji s pavoučími motivy.
"Vlastně... tato zbroj mi v podstatě zachránila život. Cítím se v ní ale hrozně neohrabaně, nenašla by se tu nějaká stejně pevná s dostatečnou ochranou paží i nohou, která by ale tolik neomezovala v pohybu?"
Rozhlédnu se po regálech a mimoděk trochu zesílím lucernu.

Cilapi:2D6+2-2 → 5(3 +2 + 2 - 2)#INT-hodnota věci v CENNOSTECH
6-: Měli to tu, ale někdo to odnesl. Za jeden libovolný kus vybavení ti Skrbla řekne, kdo.

"Bylo. Už není," pokrčí líně rameny prošedivělý hobgoblin, "Můžu říct, s kým já směnil. Kus za kus."
Trvá mi jedno podrbání špičky ucha, než pochopím, že za tu informaci hobgoblin něco chce. A druhé, než si rozmyslím, jestli mi to za to stojí.
"Když mi řekneš kdo a jestli to bylo opravdu to, co hledám, dám ti tahle skládací nosítka. Mohou být velice užitečná. Dokonce tolik, že se pro ně možná časem vrátím, jestli budu mít něco jiného na výměnu.

Elric? Případně PJ?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Elric

Příspěvek od Elric » 18. 7. 2019, 17:44

"Já se taky s jednou temnou elfkou zdržel. A moc mi toho ještě neodhalila.", smutně pokrčím rameny, ale pak se šibalsky ušklíbnu, "Ale líbat umí vášnivě, to se musí nechat. Neboj, nemluvím o T'risse, ta je poněkud...mrtvá. O Ztracené úrovni mi pak musíš povědět, chystám se tam totiž vydat."

Když vidím, jak si Cilapi přeměřuje hobgoblina a pak se naivně táže, jen potřesu hlavou.

"Ne tak docela.", opět mi zacuká koutek úst.

Počkám trpělivě, až si můj elfí společník vyřídí obchodní věci a zatím se ležérně opírám o zapůjčenou kůsu. Na zbraně mám prostě oko, bylo mi hned jasné, že je tahle zbraň něčím zvláštní. Sice to není Ostří Úsvitu, ale kromě toho, že je perfektně vyvážená a zároveň pádná je i očarovaná. Líbí se mi a nechci jí vracet.

"Víš, Skrblo...já si myslím, že bys mi tu kůsu měl přecijen prodat. Odhlédněme od faktu, že jsi tu výjimku neměl na ceduli a kus za kus platilo na vše. Já si myslím, že už tu zbraň už prostě nepotřebuješ. A je škoda, aby se na tak skvělou zbraň prášilo v obchodě. Naposledy jsi s ní bojoval, když jsi přišel do Azrokovy državy a to už je dlouhá doba. A když jsi jí měl naposledy v ruce...a přemítal, zda dodržet daný slib, tak se krve nenapila a zůstala tady. Jak to vím? To přeci není důležité. Kdybys chtěl být znovu VELKÝ válečník, příliš bys na sebe upozorňoval mohl by ses dostat do ÚZKÝCH, musel bys opustit pohodlí a klid, který tu máš. Vím toho víc, než říkám, to mi věř. Ale proč bych rušil tvůj klid? Přiznej si to, Skrblo, tvé dny válečníka jsou pryč, teď jsi usedlý obchodník a tu zbraň vlastně nepotřebuješ. Není snad na stará kolena lepší mít své jisté a nemuset nasazovat krk? "

Upřeně se 'hobgoblinovi' dívám do očí, kde zahlédnu záblesk poznání. Teď ví, že já vím.

"Nech si můj meč. Já si nechám pro sebe kůsu i tvá tajemství. A možná, až splním své poslání a budu vracet zpátky na povrch, zastavím se tady...a pokud budeš mít OPRAVDU pocit, že ti hodně scházela, vyměním jí s tebou zpátky."

NĚCO ZA NĚCO: EIric:2D6+1+1 → 10(3 +5 + 1 + 1)#CHA + ODHAD

PJ?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 21. 7. 2019, 11:28

Cilapi,

obchodník, který nespustí oči z kůsy, se kterou cvičí Elric, ti jen krátce poděkuje za nosítka a doplní k tomu: "Měl jsem tady zbroj. Šupinovou. Tebe by sice tahání takové váhy asi unavovalo, ale neomezovala by tě. Ale vyměnil jsem ji za tenhle kotlík." Ukáže do rohu na měděný kotel s trojnožkou. "Odnesl si jí jeden kobold. Jméno nevím. Z Lebečného přístavu. Chodí do podzemí shánět jídlo. Pro Červí jícen. To je hospoda. Shánění jídla je nebezpečné, chtěl ochranu."

Na chvíli se zamyslí a dodá: "Zajímal by mne, zda jim ten kotel bude v Jícnu chybět." Pak mávne rukou. "Vlastně ne. Nezajímalo."

Cilapi,
těžkou šupinovou zbroj, která by ti při PŘETÍŽENÍ způsobovala -1ODL má jeden z koboldů, kteří chodí do podzemí shánět jídlo pro hospodu Červí jícen v Lebečném přístavu.

Elricu,

když připomeneš Skrblovi, že má zajištěné živobytí a kůsu v podstatě nepotřebuje a ještě k tomu přihodíš svůj meč, aby mu přeci jen zůstalo něco na ochranu, ještě chvíli přemýšlí a pak ti řekne. "Budiž tak. Je tvoje. A meč můj. Alespoň nemusím přepisovat ceduli."

Elricu,
získal jsi kůsu. Je SZ:3/DLOUHÁ+ŠERM/TĚŽKÁ MAGICKÁ

Co uděláte dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 22. 7. 2019, 12:09

Poděkuji hobgoblinovi za informaci a počkám, až pán Elric ujedná vlastní obchod. Ta kůsa musí být skutečně cenný kousek, když je za něj ochoten dát vlastní meč.
Prohlížím si zatím zmíněný kotlík a přemýšlím o tom, jak se mohou takové výměny hobgoblinovi vlastně vyplatit. Moje skládací nosítka získal sice lacino, ale na té zbroji přeci musel prodělat. Minimálně na stravu si tedy musí vydělávat ještě nějak jinak...

Pokrčím rameny a vyjdu před obchod. Když se po chvilce objeví pán Elric, široce se na něj usměji.

"T'rissina smrt je skvělá zpráva! Teď, když už není potřeba zarazit ty její strašlivé pokusy, budeme se možná moci dalšímu střetu s temnými elfy úplně vyhnout. Hádám, že jsi byl jejímu skonu osobně přítomen. Moc rád bych takový bohatýrský příběh slyšel, musíš mi o tom povyprávět, až se třeba zastavíme k odpočinku.
Co se týká Ztracené úrovně, nechtěl jsem o tom hovořit před skřetem-"
"Ehm," odkašle si Glom, která ale jinak věnuje pozornost goblinní dívence, které jsem si sám nejprve nevšiml. Obratně se totiž schovávala ve stínech obchodu či přímo za Elricem.
"Nejsi nastydlá, Glom?" zeptám se, ale když si goblinka jen povzdechne a zavrtí hlavou, pokrčím rameny. Glom zatím, když dá Elric najevo, že se jí goblinní děvče nemusí bát, pokračuje v seznamování.

"Ztracená úroveň," pokračuji ve vyprávění a jsem rád, že se mám jakožto průzkumník čím pochlubit, "by se měla nacházet někde mezi Vrběniným mostem a Maddgothovým hradem nebo v jejich okolí. Alespoň tak jsem to pochopil... Nicméně, pokud by ses ocitl v Kluzké bažině, která by měla být hlouběji pod Maddgotovým hradem, jsi už daleko.
Rád ti pomohu Ztracenou úroveň najít, zní to jako šance zlepšit své průzkumnické a možná i stopařské dovednosti, ale ještě jsou před námi Pokroucené jeskyně a vůbec. Chtěl bych se nejdříve podívat do Lebečného přístavu a možná najít Brandy..."

Krátce se zamyslím.
"Ze všeho nejdřív ale musím mluvit s někým, kdo to tu vede. Podle toho hobgoblinního veterána - aha, on je nejspíš vážně veterán, takže k tomu obchůdku možná dostává i výsluhu a proto nemusí prakticky vydělávat! Omlouvám se, jen mi vrtalo hlavou, čím se ten směnárník asi živí, když si může dovolit směnit šupinovou zbroj za kotlík... a asi jsem na to přišel. Každopádně podle něj hádám, že jsme na území Azrokovi legie. Musím mluvit s nějakým velitelem, ne-li přímo s Azrokem."
Ukážu na severozápad.
"Našel - tedy vlastně udělal jsem! - sem zkratku a bojím se, že by si jí mohli všimnout ti proklatí drowové a vpadnout Legii takříkajíc do zad; mají to ostatně v oblibě. A i když Legie jsou pouzí skřeti-"
"-ehm?" udělá Glom.
"-měl bych je varovat."

Pak se poškrábu na špičce ucha a nejistě se zeptám:
"Mimochodem, když jsem znovu zmínil své temné příbuzné... Když jsi říkal, že nějaká temná elfka 'umí vášnivě líbat', to jsi myslel 'čepelí' nebo nějaký podobný bohatýrský příměr, že? Jistě víš, že drowové mají ve velké oblibě jedy, doufám, že sis tu ránu pořádně vymyl a vyčistil..."

Elric?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 23. 7. 2019, 13:26

... registrační středisko ...

Před dveřmi do registračního střediska se zastavím a suše polknu. Z toho promlouvání Martě do duše mi vyschlo v krku, měl jsem můj proslov zkrátit.

Vylovím z vaku lahev s čajem a zhluboka se napiji. Některé zelené odrůdy mají tu příjemnou vlastnost, že na vzduchu postupně zhutní a dostanou výrazněji osvěžující chuť. Pro jednání se zelenými odrůdami úředníků se nějaká ta energie navíc bude hodit.

Meditace: Hiro:2D6+2 → 8(4 +2 + 2)#INT
- Získal jsem 3 MAGy (vše pro sebe), nejsem UNAVENÝ

"Marto, Boo, počkejte prosím tady. Povídejte si třeba o počasí," mrknu na oba. Pětice očí vzplane a já spokojeně vstoupím do kanceláře.

Sotva mne goblini zahlédnou, objeví se v jejich očích poplašené výrazy a v rukou kbelíky s vodou.
"Žádný strach, milí pracanti," usměji se na ně, "chtěl bych jen chvíli pohovořit s vašim laskavým vedoucím. Mí společníci mne tentokrát čekají venku."
"Fajne opatření, a taky to takhle zustane," prohlásí razantně hoboglin v nejlepším věku, luskne prsty a partička goblinů okamžitě zatarasí dveře těžkou policí. "Co pro vas mužu zrobiť? Všecky papiry už mate."
"Jeden mi ještě chybí, příteli," povím a opatrně se protáhnu byrokratickým mumrajem až k úředníkovi.

"Při mé poslední návštěvě mému pohledu neušla jedna kniha nemovitostí, ostatně támhle ji máme," ukážu k hromadě pootvíraných knih, v ruce bezděčně držím nalezenou hůlku.
"Tam neni nic zajimaveho, pane," prohlásí hoboglin a pokusí se mi zabouchnout knihu před nosem. Hůlka se však vklíní mezi stránky a jedním pohybem zápěstí zapáčím a zase ji otevřu. Byl by ze mne skvělý učitel, nebo kouzelník, hehe.
"Vskutku není?" zeptám se s předstíraným překvapením. A sjedu hůlkou na odstavec se záznamem domu pod označením F.
"Pročpak si myslíte, že pan velvyslanec neuváděl účel tohoto stavení? No přece, aby nepřitahoval nechtěnou pozornost. A tví pracovití pidižvíci to pochopitelně neopomněli zapsat a pořídit tak kompromitující materiál dokonce i s výší úplatku. Věř mi, že než nechat takový záznam volně na očích každému kolemjdoucímu zvědavci, bude lepší ho předat mně, který o něm už stejně ví a s panem velvyslancem spolupracuje. Můžeš si být jistý, že u mne bude tento záznam v těch nejlepších rukou."

Magie mámení: Hiro:2D6+2+1 → 12(3 +6 + 2 + 1)#MAG
- Dosah DOTEK, seslání CHVÍLI, trvání CHVÍLI, hrozí TZ+HLASITÉ
- Sugesce: Důvěra
- Záměr: Vydat mi onen záznam
- Používám hůlku, vrátí mi 1 MAG

- PJ, dá mi ho?
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 23. 7. 2019, 13:37

Hiro,

hobgoblin přikývne a s výrazem, který děkuje za to, že jsi ho jako přítel zachránil před problémy, ti list vydá.

Co uděláš dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 23. 7. 2019, 15:23

... předsunutá hlídka Azrokovy legie ...

"Ahoj opět, kapitáne," zamávám již z dálky na ozbrojeného hoboglina. "Berou, berou?"
"Maš divny humor, cizinče," procedí skrze zuby velitel. "Ale ne, žadni drowi tu nejsou. A až přijdou, dostanou po čuni."
"Tak to je ten nejlepší přístup," pochválím ho. "A dobrá zpráva pro nás. Mám tady pro tebe povolení k průchodu dál, jsou na to všechna razítka, obtisky a tak dále."

Prohrábnu listiny zařízené Lurkanou a jednu z nich ukážu k nahlédnutí hoboglinovi. O jeho gramotnosti si nedělám žádné iluze, ale civilizovanému protokolu přeci jen musím učinit za dost.

"Povolení pro dva dobrodruhy a mazl... tedy, familiára, máme. Teď využijeme jen část, s návratem by problém být neměl," vysvětlím a sbalím si lejstro zpátky ke svým věcem.

Otočím se k Martě a alespoň natáhnu svou pravici: "Nezlobím se, že jsem tě nepřesvědčil, Marto. Naopak mne těší, že budeš pokračovat bez nás. Věřím, že až se někde v nižších patrech potkáme, budeš mít jistě mnoho co vyprávět. A bude-li na tvé cestě možnost zjistit cokoliv o dalších ďáblících podobných Booovi, vše si prosím pečlivě zapiš."

"Já tedy doufám, že na nic podobného dole nenarazím," usměje se Marta ironicky a vyplázne na Booa jazyk. "A vám dvěma přeji, ať vaše kroky a průšvihy vedou od těch mých radši velkou oklikou, dědulo."

Marta se letmo se dotkne mé pravice, otočí se na podpatku a nedočkavě projde mezi hlídkujícími hobogliny dále.

Dívám se za elfkou, dokud mi nezmizí v temné chodbě a poté se bez dalších formalit otočím zpět do chodby a zamířím do Lebečného přístavu. Je na čase podívat se Xantárovcům na ta jejich mnohá očka.

PJ, vyrážím do Lebečného přístavu k Černému korbelu. Kde přesně se nachází a jak to tam vypadá?
Hiro a Boo
Deník postavy

Elric

Příspěvek od Elric » 24. 7. 2019, 11:06

... před Skrblovým krámem ...

"Bohatýrský příměr?", povytáhnu obočí a div nevyprsknu smíchy, "No...dobrá, nebudeme to rozebírat. Mimochodem, ohledně toho varování Azroka...je asi tak stejná šance, že ti poděkují, jako že tě popraví za to, žes jim udělal díru do obranných plánů. Nejbezpečnější by bylo to prostě zase zakrýt a zaházet, ale tohle rozhodnutí nechám na tobě. Ale drowové stejně nejsou ve stavu, kdy by si mohli dovolit útok...spíš jsou rádi, že se drží a čekají až se Legie zhroutí sama."

Pokrčím rameny a naznačím tak Cilapimu, že je to opravdu na něm samotném.

"Klidně vyraž za Azrokem...nejdřív ale musíš pro doklady do...registračního centra. Ano. Civilizace. Hobgobliní. Dostaneš se tam tudy...", popíšu mu cestu, "Já si musím ještě něco malého vyřídit, ale pak s tebou milerád vyrazím do Lebečného přístavu a do nižších pater."

Sjedu pohledem k Mazlbruk, která zvědavě elfa okukuje zpoza mé nohy. Povzbudivě se na ní pousměju. Ještě nás čeká kus práce.

"Co jsem říkal? Nebylo to tak strašné, hm? Strach je někdy užitečný, brání nám udělat hloupost.", poučím jí, "Ale někdy nám brání až moc a to nás brzdí rozletu. Teď jsi mi ukázala, že dovedeš být statečná. Statečnost není necítit strach, ale umět ho překonat."

Významně se na ní zadívám a pokývu hlavou.

"Teď je na čase, aby ses přestala bát postavit se šikaně. Protože jinak ti tu panenku Droprk znovu vezme kdykoliv bude chtít. Ukaž mi, jak je Droprk asi tak vysoký? Hmm. Aha. A o kolik, že je starší? Dobře, poslouhej mě, Mazlbruk, starší a větší neznamená vždy silnější. Víš co je slabinou takových, jako je Droprk? Že jsou ve skutečnosti zbabělci a troufnou si jen na toho, koho považují za slabšího. Když se mu postavíš a dáš mu, co proto, už si na tebe netroufne. A já tě naučím pár triků, jak na něj..."

Popojdeme o kus dál od krámu, kde odložím batoh a opřu kůsu o stěnu dómu. Je čas jí nasměrovat na dráhu válečnice. Nebo alespoň na dráhu někoho, kdo nebude pasivní oběť.

"Nejdřív jedna rada - jsi-li slabší, vše je povoleno. Zaútoč první, kousej, škrábej a jdi po citlivých místech. Podívej...když vezmeš ze země malý kámen a sevřeš ho v dlani, tak ti to zpevní pěst a dokážeš tak dát silnější úder. Vidíš? To je ono, vyzkoušej si to a zkus mě praštit do dlaně. Ne, ne, podívej...takhle...sevřená pěst, ruka vyrazí vpřed, natahuje se a zároveň otáčíš zápěstím....takhle...a udeříš. Ano? Tak ještě jednou. To už je lepší. Zkus do toho dát sílu. To je ono, holka! Moc dobře. Zkus mířit na bradu nebo na nos nebo na oko, to bude mít nejlepší efekt i když bude rána slabší. Droprk je vyšší než ty, takže jenom s úderem si nevystačíš, má delší ruce a dosáhne na tebe dřív, než ty na něj. Takže uděláš tohle...přiskočíš, levou rukou mu hrábneš po obličeji a pravou ho vší silou praštíš...mezi nohy. Je to jasné? Vyzkoušej si to. Tak. Ano. Silněji. Hezky...to by mohlo stačit. Ale poslouchej mě, Mazlbruk, tímhle to nekončí. Jakmile se začne svíjet bolestí z té první rány, musíš pokračovat na obličej a na břicho, dokud nebude na zemi a nebude prosit o slitování. Hele, vyzkoušíme si zvedáček..."

...a takhle tam s ní strávím nějakou dobu vysvětlováním, ukazováním a nacvičováním. Z nikoho se bojovník nestane za hodinu a za malé gobliní holky už vůbec ne, i kdyby byla sebevíc talentovaná. Ale na vyřízení staršího výrostka by to stačit mohlo, zvlášť když to od ní nebude čekat.

"Myslím, že to by pro teď stačilo.", odfrknu si, "Tak co, holka, nechceš si to jít s Droprkem vyřídit?"

Mazlbruk?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 24. 7. 2019, 14:41

... před Skrblovým krámem ...

"Zkratka je dvousměrná," odtuším, "Hobgoblini by ji mohli stejně tak dobře použít k rychlému výpadu, pobít alespoň nějaké pavouky a stáhnout se dřív, než drowové zformují své bojovníky. Pokud má ale Legie vlastních problémů dost, vypadá to asi vážně na pat."

Také pokrčím rameny.

"Zatím se do toho nechci moc plést, i když Rizzeryl tvrdí, že si budeme muset brzy vybrat stranu. Ale udělal jsem jim díru do 'opevnění', dlužím jim varování... Registrace pravíš? Civilizace? Tak na to jsem skutečně zvědavý!"

Ještě než se nakrátko rozloučíme s Elricem, přidřepnu ke goblinní dívence a usměju se na ni.

"Máš moc krásnou panenku. Ne, neboj se, nechci ti ji vzít..."
"...i když ten prsten by se mohl hodit," poznamená Glom.
"To... to je korunka... Ona je princezna, abys věděla!" osmělí se goblinní děvče a dokonce udělá na Glom obličej. Pak se ale zase rychle schová za Elrica.
"V tom případě je mi velikou ctí, výsosti," naznačím úklonu a z podřepu přejdu poskokem v klek na jednom koleni, "Pokud dovolíš, tvoje jasnosti, malý dárek od potulného panoše."
Z batohu, který Glom nese, vytáhnu jeden ze svých hedvábných kapesníků. Když ho podám goblince, natáhne tlapku s mírnou nedůvěrou. Pak ale po šátku rychle hrábne a hned na to se jí rozzáří očka.
"Princezna s ním může doplnit svoji vznešenou róbu a udělat z něj třeba sukni," navrhnu s úsměvem, "A pokud snad by kolem obcházeli lupiči či jen podezřelí živlové a zrovna ani nebyl poblíž žádný statečný rytíř-" mrknu na Elrica "- může se ze sukně stát šátek, který skryje korunku, jež je pro některé možná až příliš lákavá." Mírně se zamračím na Glom.
"Kuju," pípne děvčátko a hned začne šátek panence zkoušet.

"Tak hodně zdaru," řeknu Elricovi, když se narovnám, a pak i s Glom zamíříme do... registračního centra. Nemohu se dočkat až uvidím, co se pod tím pojmem skrývá.

Pokud nechce nikdo nic dodat, ponechávám si slovo.

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“