[HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Halaster Černoplášť

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 8. 6. 2019, 13:33

Cilapi, Brandy,

chvíli se nic neděje, a pak loutka zvolá:

"Pečené maso a škvarky! Pekelné plameny a strašlivý žár! Zmizni!" a začne zpracovávat ghastí jazyky.

Celý proces výroby chvíli trvá, ale nakonec vám podá malou misku smradlavé růžové kašičky.

Vyrobil vám 3MAGový pokročilý lektvar, který má předvoleno, že odstraní jizvu - spáleninu.

Co uděláte? Zejména Brandy?
Postup Kobkami: Obrázek

Brandy

Příspěvek od Brandy » 10. 6. 2019, 07:47

Poslední chvíle mám v mlze. Jako zrychlené. Jek, Cilapi, chodba, mlha, mlha, mlha, vlhko, mlha, vlhko, mlha, chodba, Cilapi, Cilapi, Cilapi... Dopotácím se v myšlenkách a snách ke konstruktovi a matně si vybavuji nějaký puch a pak tu divnou postavu, co něco kuchtí v tom rendlíku. Hořící plamen mění barvy jak se tam přimíchávají suroviny.

Určitě to bude plné magie. té nejsprostší, nejsurovější nejdémoničtější. Podle barvy to je jasné. Růžová je ta nejhorší barva značící divoké orginále. Orgie té zvrácenosti. Cilapi se usmívá a se zájmem to sleduje. Mích vařečkou, jeho oči jdou s ní, žbluňk jazyk z prkýnka do vody, puf obláček dýmu nahoru. Dokola a dokola.

Na konci toho šíleného dlouhého předlouhého setkání trvajícím dobrou minutu, možná minutu a něco ta umělotina uklohnila nějakou pekelně růžovou mast. Nabízí mi to, abych si namazala to čelo. Se to zbláznilo? Cilapi na mě kouká v naději, ta zrůdička taky. Jsme statečná, jsme statečná, jsme statečná, opakuji si, když bořím prst do toho růžového slizu.

Cítím jak mě strašně studí čelo, pálí jizva a pak tiché puf. Už jsme zase krásná bez té ohyzdnosti. Zbytek podám Cilapimu ke schování, bude se mu hodit.
léčím jizvu, zbytek dávám Cilapimu. Prosím laskavého PJ o uvedení statů, co jsem vyčerpala. Slovo má Cilapi, PJ
edit: brandy:2D6+3 → 10(5 +2 + 3)#lektvar
10+: Ošetřující vybírá 3 z:
* Lektvar byl silný, ošetřující ušetřil 1 MAG.
* Lektvar vyléčil 1 TZ a odstranil související TRAUMA, aniž by způsobil JIZVU (možno zvolit i 2x)

"Moc mi to nedalo," zívnu ospale. "Asi pojdu cestou. Nejspíš se ve mě melou bylinky a tohle. Asi budu brzo blí......." zacpu si pusu rukama. "Tak to bylo tipťop. Než se vyspím nebudu z nejbystřejších, mám žaludek jak na vodě a rozum zakalený jak po špatném víně."

volím únavu do int do táboření...
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 10. 6. 2019, 17:05

"Úžasné," vydechnu a div, že nezatleskám rukama, "Ono to vážně funguje! Jen ten zápach je tedy dost silný. Zřejmě kvůli těm ghastím jazykům. Barvu to má ale docela hezkou..."

Když brandy vydá bublavý zvuk, mírně poodstoupím. Asi toho už na ni bylo dnes moc. Na mysli mi vytane poražený běs. Na mě ostatně taky.

"Pojď... Brandy... u Jeka si oba odpočineme. Máš na to nárok, ostatně dnes jsi obdržela a přeléčila zranění tak pro jednoho a půl elfa..." Ne-li dva a půl, dodám v duchu.

Opustíme loutku severními dveřmi, i když se mi příliš nechce. Teď když vím, co je jejím účelem, připadá mi fascinující.

Na tržiště Svobodného klanu se dostaneme od severu, mokří jsme už dost. Zběžně cestou zhodnotím pódium nevalné kvality. Zdá se mi to, nebo je poněkud nakřivo? Skoro bych se bál, že co nevidět spadne. Pokud budu mít trochu času, měl bych goblinům poradit, jak jej vyspravit...

Na samotném tržišti najdeme zamračeného Jeka, jehož tvář se po spatření Brandy ještě více zachmuří. Pak už na nás začne mávat Glom a ukazovat do Jekových komnat, kam nějací goblini právě nosí jídlo.

Nalezneme v nich pána Elrica, který na Jekových polštářích vyhlíží jako nějaký bohatýr. Nerad jej ruším od hostiny, ale když si Brandy sundá zbroj, podaří se mi na chvíli vyhnat ven všechny přítomné, aby si mohla v soukromí sundat mokrou košili a zabalit se do své přikrývky.
S Glom, která se spokojeně cpe, se mi to sice nepodaří, ale u ní to příliš nevadí.

Když se vrátíme, krátce pojíme a jakmile začne Brandy na kraji polštářů klimbat, osmělím se svléknout košili i já. Když zkontroluji, že Brandy pravidelně oddechuje, mrknu na pana Elrica, který se zdá být zabrán do zkoumání svého nového prstenu a otevřu rudý grimoár.
Opatrně zkouším vyčarovat prostý oheň bez kouře, s jehož pomocí usuším své promočené šatstvo. Nějakou tu hodinu to trvá, ale alespoň můžu po očku hlídat naše věci, aby goblini neměli příliš nenechavé prsty.

Později se dostaví Jek k jakémusi jednání. Zjišťuji, že na něco takového nemám vůbec náladu. Možná je to tím, že jsem již dlouho neměl čas v klidu pár hodin nerušeně rozjímat a spokojuji se s krátkými motlitbami... Příští táboření s tím budu muset něco udělat. Nechám tedy Jeka jednat s panem Elrikem - spící Brandy připomíná nadýchaný polštář - a jdu se porozhlédnout po tržišti.

Potřebuji zbroj, nejlépe nějakou lehkou, koženou, ale zajímavá by mohla být i nějaká šupinová, pokud by příliš netížila...

Rád bych koupil nějakou zbroj. Mohou mi řádní gobliní obchodníci ukázat, co mají na výběr? A co za to budou chtít? PJ?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 10. 6. 2019, 17:58

Cilapi,

jakmile goblini zjistí, že chceš něco koupit, začnou pobíhat a nabízet. Nabízí toho opravdu hodně, skoro ti příjde, že mají až podezřele velké zásoby, ale když se ti potřetí dostane do rukou ta samá trpasličí helma, kterou jsi již dvakrát odložil s tím, že je ti malá, dojde ti, co na tebe goblini zkouší a začneš si nákup sám trochu lépe organizovat.

Nakonec zjistíš, že z věcí, co ti jsou dokážeš sestavit:
* Několik variant kožené zbroje drsňáka z Cechu mnoha očí (kdo Cech zná, pozná) (KZ:1)
* Nesourodou zbroj tvořenou náhodně poskládanými díly zbrojí neznámých dobrodruhů (úplná směska motivů a vzorů) (KZ:1)
* Elegantní svrsek Šun-šuretovy zdobně pokované a zpevněné kožené zbroje (pavoučí motivy), doplněný o vycpávané kalhoty tvé velikosti, s našitými trpasličími nákoleníky a chrániči stehen a holení (měděné zdobení) (KZ:2)

Za každý z těchto výrobků chtějí goblini zaplatit 1-CENNOST.

Vybereš si něco?

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 10. 6. 2019, 22:22

...Velký dóm...

Elricovi chci ty mince vrátit, ale když se netváří, tak prohlásím, že je pak společně propijeme.

Během rozmluvy s démonem a jeho následným usmrcením cítím, že obličej pomalu přestává být tak odulý a nepoddajný a že ty monstrozní míče na hrudi se začínají zmenšovat. Je to příjemné moct zase používat normálně obličejové svaly. Na Cilapiho se moc nedívám, nebudu mu vyvracet jeho verzi s tajemnou superhrdinkou v kostýmu kurvy.

"Rexi, myslím, že ten lektvar potřebuješ hlavně ty sám. Nevypadáš úplně svěží." Vrátím mu lektvar a odmítám se o jeho přijetí dál bavit.

Začnu seškrabovat hroudy fialového slizu a vykuchám notiky.

"Nečekejte na mne, bude mi to pár hodin trvat."

Rozdělám oheň a pustím se do zpracování.

Destilace:Sadah:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)
-mám 6 MAGů, aparatura je jak jetel

Během destilace mne zase začal pálit nos. Na chvíli ten kroužek vyndám, držím dlani, dloubu do něj prstem a přemýšlím, co se to s ním stalo.

Dost přemýšlení, pustím se zase do práce.

Vyrobím léčivé 2 lektvary

Pak sedím, žvýkám jelení maso a kovovým kartáčem, rozpouštědlem a sadou různě tlustých drátů protahuju trubky a drhnu ten humus, co se v nich připekl. Kolem mne se vznáší oblak prachu ze spálených zbytků a dodává odloženému jídlu zajímavou chuť. Nabízím průběžně Rexovi.

Už nebudu mít zaprasenou aparaturu

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 10. 6. 2019, 22:34

... tržiště Jekova Svobodného klanu ...

Prohrabuji se nabízenými kusy zbrojí a drbu se za oběma ušima.

Chtělo by to něco lehkého, co mě příliš nezatíží a neomezí ve skocích a piruetách. Navíc jsem hraničář a lehká zbroj je základ pro rychlé přesuny i dlouhé pochody. A o patro níže je řeka...

Zároveň by mi ale zbroj měla dobře padnout a být elegantní. Jsem konec konců elf a necvičil jsem ladný způsob boje proto, abych u toho vypadal jako nějaký hastroš...

Zbroj po 'drsňácích' z Cechu mnoha očí je mi volná v ramenou. Mohl bych ji dotáhnout řemínky, ale stejně mi úplně nepadne. Navíc je divně cítit. Nevím, jakým tukem ji udržují, ale být takhle cítit bych nevydržel. Smrdí to jako... jako... aha, jako člověčina.

Směs různých kusů zbroje po dobrodruzích je už cítit lépe. Buď vyčichla nebo... ano, tyhle chrániče ramen, co mi tak výborně padnou, jsou evidentně zbytky ženské zbroje. Docela se hodí k té pulčiské kožené suknici. Je sice trochu krátká, ale zase mi vyniknou... chci říci... neomezuje mé dlouhé štíhlé nohy. Jenže co naplat, zbroj, která má chránit hruď má úplně jiný vzor a je ve v ní nehezká díra, která je naprosto nevkusně zalátaná. A chrániče paží mají úplně jinou barvu!
Bolí mě oči, když se na tu kombinaci jen podívám, kdybych měl něco takového nosit, byl bych tu v podzemí jistě všem pro smích...

Stejně si mé srdce už vybralo. Elegantní zbroj s vkusně pokovená umně zpracovanými šupinami tu leží jako klenot na hromadě pomejí. Ten příměr není náhodný, skutečně by si lidé měli uvědomit, jak jsou cítit, když se potí v kožené zbroji... Pavoučí motivy sice nejsou můj styl, ale je v nich jistá břitká dravost a vznešenost. Ať už ta zbroj patřila komukoli, jistě měl vytříbený styl! Nepochybně elf...

Zbroj dokonale sedí na moji štíhlou postavu. Je trochu těžší, než bych čekal. Přemýšlím, jak by se dala odlehčit, když mě přičinliví obchodník a jeho pomocník začnou cpát do vycpávaných kalhot s našitými kovovými chrániči.

"Počkejte, to nepoznáte trpasličí práci? To se k elfí zbroji vůbec nehodí!" protestuji.
"Ne, ne, pánovi moc sluší!"
"Prodáváme jen celé balení..."
"Navíc udělá dojem na paní trpaslíkovou!"
"... ," prohlédnu si měděné chrániče. Je to hezká práce. A nějakou zbroj na nohou potřebuji. "Myslíte?"
"Ano, ano, pánovi moc sluší!"
"Když tu byla posledně, říkala, jak móc se jí líbí..."
"I ten člověčí bojovník říkal, že se mu líbí. Prý jsou to nohavíce pravého bource-bohatýra!"
"Vážně?" moc se mi nezdá, že by něco takového pan Elric říkal. Na druhé straně, vážně bych v nich vypadal víc rytířsky...
"Možná bysme se ho mohli zeptat, jestli je nechce koupit on. Když jsou pro elfíka moc těžké."
"Možná se mu nelíbí trpasličí práce. Zeptáme se paní trpaslíkové, jestli je nechce ona, když se elfovi tak oškliví..."
"Počkejte! To jsem přece neřekl!" ohradím se důrazně.
"Výborně. Pán má skvělý vkus. Opravdu dobrý obchod!"
"Jak bude pán platit?"
"Tedy mám tu nějaké drobné cennosti," otevřu brašničku na opasku, "Ale když já pořád nevím. Měděná se k tomu čistému kovu moc nehodí..."
"Pánovi moc sluší."
"Bronzová je nová stříbrná!"
"Chtěl by to zabalit nebo nechá na sobě?"
"Počkejte, kde mám vlastně svoje kalhoty?" rozhlédnu se zděšeně.
"Ano, to bude stačit," řekne goblin po té, co mi z hrsti sebere několik stříbrných drobností a dlouhými prsty vybere z brašničky několik mincí. Rychle jen odeženu od měšců s dalším stříbrem.
"Děkujeme, přijďte zas!"

Zůstanu stát zcela zmatený na náhle poloprázdném tržišti ve své zánovní zbroji. Nějaký goblin mi ještě zkouší úslužně přeleštit bronzovou náholenici, ale když se střetne s mým pohledem, raději s úklonami zmizí.

"Ale vážně mu to sluší."
"Vždyť vypadá jako elfáckej fouňa!"
"Právě, tomu se u nich říká éregance..."

Ostatní?
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 10. 6. 2019, 23:29

... Velký dóm ...

Hadešadah,

Rex schová lektvar zpět do torny s komentářem, že se bude hodit později. Své rány si ošetří bez něj.

Rex si ošetří 3xLZ a 1xTZ.

Tvojí postupnou proměnu zpět s nedůvěrou a když si je konečně jistý tím, že krollí obličej, na který se dívá teď, je ten pravý, pronese k tomu pár přátelsky míněných, možná až příliš upřímných rad. "Víš, někdy je lepší nenapravovat kouzly to, co ti nadělila příroda. Jasně, není to žádný zázrak, ale když už jsi jednou krollice, buď krollice a nestyď se za to. To kouzlo stejně stálo za prd a na kráse ti nepřidalo. Tak se smiř s tím, co máš, případně z toho udělej svou přednost a vykašli se na nějakou zkrášlující magii."

Zatímco se věnuješ čistění aparatury, Rex remcá: "Nemohla bys to čistit někde jinde? Tohle není zrovna bezpečné místo. Pak magické krve dokáže přilákat nejednoho mrchožrouta." Nabízené kusy jeleního ale přijme.

Hadešadah,
Rex ti sní -1JÍDLO a zhojí si další 1xLZ

"Vidíš, jsem ti to říkal," vykřikne najednou v době, kdy už máš svou aparaturu v podstatě čistou. Pozvedne lucernu a posvítí do ústí dómu. Tamtudy se po stěnách a stropě plazí tři mrchodravci - velké červovité stvůry s mnoha chapadly a nebzepčnými mordami.

L02-106.jpg
Velký dóm

Kód: Vybrat vše

Stav bojiště:
Mrchodravci:
LZ [ ] [ ] [ ] TZ [ ] [ ] KO [ ]
Rex Kladivoun:
LZ [X] [X] [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] [ ] TZ [X] [X] [ ] [ ] KO [X] [ ]
Hadešadah,
během táboření sis i odpočinula a zhojila 1LZ.

Co uděláš?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 11. 6. 2019, 08:38

...jekovo tržiště...
Tak a odteď žádné bylinky. Nevím, zda si to myslím, nebo mrmlám. Cilapi mě za ruku někam vede, pak se svlékám ulehám ve spodničce na měkoučký polštář ze sena a bůhvíjakého peří. Mám divné sny plné růžového slizu, který mě ožírá a rozpouští. Je tam Cilapi, který stojí na stupínku a diriguje baletní představení goblinů v oranžových vestičkách jak koulejí veliké plechové nádoby plné odpadků. Má velikou hůlku v ruce a udává jim rytmus a takt.

Vstávej, vstávej... ona je mrtvá? Očorujem ji... Moje ruka vyletí nahoru a chytí někoho za jeho ruku. Držím jej pevně. Otevřu oči a je to nikdo. Držím pevně kus svého batohu. Vypadá to nenarušeně. Věci mám snad všechny. Zbraně taky. Syknu na jednoho goblina.

"Dala bych si něco k jídlu. Vejce, slaninu, chleba, sýr, chlazené pivo, kyselé okurky. Jo a nutně potřebuji novou halenu. Udělej to jak chceš, ale potřebuji to hned, musím odejít. Mám nějaké nevyřízené povídání s tím...Hirem. Netušíš, neviděl jej někdo od vás. Tak šup šup. Jo tohle by ti mělo pomoci to udělat tiše, diskrétně ale hlavně hlavně rychle!"

Nabízím mu 1-CENNOST. Rychle se pobalím, rozhlížím kde se co děje a čekám na donášku.

Ostatní
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 11. 6. 2019, 08:52

Brandy,

netrvá to dlouho a goblin ti přinese nějaké jídlo .... dokonce se mu podařilo z ukořistěných Cechovních zásob sehnat přibližně to, co jsi chtěla .... a k tomu celkem pohlednou zelenofialovou halenu. Vypadá, že ji goblin nejspíš vyrobil zkrácením nějakého delšího pláště, ale hebká, pohodlná a z toho, že ještě trochu vlhká, usuzuješ, že ji goblin dokonce vypral.

Goblin to zvládl bez rozruchu, takže pokud se chceš po anglicku vypařit, můžeš.

Co uděláš dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 11. 6. 2019, 10:20

"Odměna je tvoje," zašeptám. "Budu si tě pamatovat, že jsi dobře obchodoval a vrátím se." Teda jestli to dál přežiju. No rychle pobalím saky a paky a lehouččce jako kočka našlapuji směr pryč. Hiro říkal, že jde směr ta slizová kostka, tak zkusím tudy tam, třeba jej potkám. Ještě než se pořádně zvednu tahá mě ten goblin za šos. Prý odešel ke zřícímu tam někam. Někdo tu šeptal, že prý šel s kozou dolu.

"S kozou?" vypísknu téměř nahlas. Ti goblinu jsou tu už dlouho zalezlý, ale že by jim to šlo na mozek až tolik? kde by se tu vzala koza a proč proboha by Hiro měl někam chodit s kozou? No nakouknutím ke zřícímu si moc nezajdu. třeba jsme něco přehlédla.

ostatní, pj
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 11. 6. 2019, 10:30

Brandy,

goblin ti snad i trochu uraženě odsekne. "Ano, s kozou. Na vlastní voči sem ho viděl. Když teď nejsou v tunelech Xantárovci, tak se snažíme to tu trochu prošmejdit a byl jsem schovaný až u schodů do spodního patra, když jí přitáhl od jihu.

Dokonce tam nechal nějaký lístek," vytasí se s malým popsaným svitkem.
Propíchnutý lístek od Hira píše: Přátelé, vyrazili jsme s Booem napřed na průzkum. Najdeme nám nějaké pěkné místo k odpočinku.

Brandy, s problémem na čele ti pomůže Cilapi, stačí dát loutce nějaké magické suroviny a zakouzlit před ní něco ohnivého.

V prostoru na jihu je místnost, kde si můžete oživit příšery a nabrat na nich nějaké zkušenosti. Halastron vám vysvětlí, jak na to.

Od něj dál na západ nechoďte, je to velmi nebezpečné! Říkal to Halaster.

Těším se na společné vyprávění příhod u táboráku!

ჰირო
Hiro
Co uděláš dál?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 11. 6. 2019, 11:26

"Se hned nečerti, jednou z tebe bude vrchní rozvědčík," snažím se mu podsunout lichotku. Hmm podrbu se ve fousech, teda kdybych nějaký měla. Jít za Hirem nebo na západ do zakázané místnosti?

"Půjč mi minci, prosím."
"Jste se zbláznila, už ji nikdy neuvidím!"
"Si chci hodit, kam jít."
"Já žádnou nemám."
"Však jsme ti dala za nákup."
"Ale vrátíte mi dvě a jednu mi dáte jako zálohu na tuto. Předem."

Sakra budeme se tu handrkovat. Tomu říkám potichu jak kočka. Už teď jsme musela vzbudit rozruch. Volím rychle.

edit: zapomenuto na cestování v patře: brandy:2D6 → 7(2 +5)
PJ
Naposledy upravil(a) Brandy dne 11. 6. 2019, 11:55, celkem upraveno 1 x.
Deník postavy

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 11. 6. 2019, 11:31

Utáhnu si opasek a s hlavou hrdě vztyčenou napochoduji do Jekových komnat, předvést svoji novou zbroj. Dost u toho řinčím a musím všechnu pozornost věnovat tomu, abych se moc nepotácel. Jak to ten pán Elric dělá, že ve zbroji chodí tak lehce? Nejspíš bude třeba získat v tom nejdříve trochu cvik...

Ale kde je Brandy? Přísahal bych, že tu ještě před chvílí byla. Jak dlouho mi vlastně trvalo vybrat si novou zbroj? Takové věci se, pravda, nemohou uspěchat...

Najdu tu jen Glom, která se cpe zbytky jídla, které tam zbyly po Elricovi.

"Že se nestydíš, Glom, takhle se cpát. A ještě z cizích zásob."
"Hrmpf! To... chramt... nejsou cizí. Jsou... mňamt... pána Elrica."
"Měla sis raději nabídnout z našich. Já to tak udělal. Máme jich ostatně dost..."
"Jídla... polk... není nikdy dost," podívá se na mě jako na hlupáka, "Navíc... eh... má to sežrat někdo jinej?"

Zavrtím hlavou a trochu smutně pohlédnu na své trpasličí náholenice. Nechám goblinku goblinkou a vrátím se zpátky na tržiště. Pán Elric tam zrovna dokončuje broušení svého meče a kriticky si prohlíží jeho ostří. Vypadá, že byl do práce plně pohroužen, ale přesto se ho zeptám.

"Neviděl jsi Brandy, pane Elricu? Já jsem jí chtěl... někam se vypařila." Ohlédnu se, jistli ji neuvidím někde na tržišti. Ale se všemi těmi stánky, koši se dřevem a věčně pobíhajícími a haštěřícími gobliny není najít jednu trpaslici vůbec tak snadné, jak by se mohlo zdát. Na chvíli mám pocit, že ji zahlédnu, ale to se tam jen handrkoval nějaký goblin mávající kusem svitku a velká goblinka v zelenofialové haleně.

"Asi se po ní půjdu podívat. Poslední dobou nevypadala úplně ve své kůži. Doufám, že je v pořádku... Chtěl bych si ale nejdříve pořádně prohlédnout ten klíček, který ti dal Rizzeryl, pokud dovolíš. Vzpomněl jsem si, že jsem si na něm před tím všiml něčeho zajímavého a od té doby mi to tiše vrtá hlavou..."

Elric?

DoEDITována pasáž o Glom.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 11. 6. 2019, 12:36

.... Hlídka Mrtvého oka ....

Brandy,
když se blížíš kolem hlídky Mrtvého oka, zaslechneš hlasitou hádku. Dva hlasy se dohadují v místnosti, kde dříve býval kruh, ve kterém cvičila se svými muži Naďa.

Mužský hlas poznáváš, patří Rizzerilovi. Druhý, ženský, je ti neznámý.

"Ale Izzatlab, já jsem svůj úkol splnil. Xanatárův cech na tomhle patře je poražen a nepadl ani stín podezření na rod Auvryndar. T'rissa by měla být spokojená, že získala pro rod kontrolu nad většinou dalšího patra a mohla by sem poslat pár mužů a žen, aby mi uvolnila ruce a já jsem mohl postupovat dál."
"Buď trpělivý, Rizzerile," odpovídá mu žena nesmlouvavým hlasem, "T'rissa ti časem někoho pošli. Ale neuspěchej náš postup. Víš moc dobře, jak na tom jsme - mužů se nedostává a quagoti s divousi opravdu nejsou schopni operovat v podzemí bez neustálého dozoru. A to teď o tři divouse přišla při vzpouře ve vězení."
"To ale není můj problém. Kdyby T'rissa nepoužila polovinu našich chlapů na experimenty poté, co jí přestali bavit v posteli ... a Sylkress neudělala z druhé poloviny ze stejného důvodu dravouky...."
"Ona z nich neudělala dravouky, jen je poslala na Llothinu Zkoušku..."
"Jenže je tam poslala nepřipravené. Protože místo toho, aby je připravovala, tak ...."
"Eh, vy muži, pořád se jen na něco vymlouváte. Ostatně, v rodu se proslýchá, že ty za své úspěchy také nevděčíš jen svým schopnostem, ale že jsi se ve skutečnosti spřáhnul s...."
"Drž hubu Izzatlab. Ne, já se tě nebojím jako ostatní trasořitky. Ani T'rissy se nebojím. Do prostředků, které používám je ti úplné hovno. Mám výsledky? Mám. A jsou lepší než T'rissiny. A kdyby mě právě T'riss nezdržovala svou neschopností zajistit dostatek sil, mohl jsem už touhle dobou mít pod kontrolou i vstup ze Zívající jámy."

Nastane chvíli čekat, jak žena, zjevně vyvedená z míry takovou reakcí, přemýšlí o tom, co Rizzerilovi odpoví.

Co uděláš ty?
Můžeš prostě jen nenápadně projít a nevšimnou si tě (bez hodu). Nebo se do toho nějak vložíš?

Elric

Příspěvek od Elric » 11. 6. 2019, 12:54

.... u Jekova Svobodného klanu ....

"Ty jsi jí chtěl...?", povytáhnu obočí a loupnu po Cilapim pohledem, "Hmm. Nevím. Mám pocit, že si tady sháněla nějaké věci u goblinů...a potom...hmm. Nevím. Asi se někam vypravila."

Když se zeptá na klíč od Rizzeryla, odložím na chvilku meč, zašátrám v brašničce u pasu a po chvilce mu klíček hodím. Nechám Cilapiho, ať si ho prohlédne a začnu se mezitím opět věnovat broušení zbraní...

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“