[HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Hadešadah

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Hadešadah » 5. 6. 2019, 16:03

"I s tebou." Usměju se na Cilapiho.

Nic nevysvětluju, někteří elfové bývají tak otravní svou přemoudřelostí a tím, že už všechno viděli, všechno slyšeli a jak to dávají každému sežrat. Je příjemné, když jednou dělá kroll pitomce z elfa a ne naopak.

Uznale pokývnu na kladiváče, ale na rozmluvy bude čas později. Popojdu a skloním se k Elricovi. Díky bohům žije.

Vytáhnu lektvar a kápnu mu pár kapek do úst a čekám.

Léčení: Sadah:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)
nechce se mi to teď řešit, prosím elrica, ať si zvolí sám, mag zpět nepotřebuju

Po chvíli se zamrví, to už by mohl být schopen polykat. Naliju mu pomalu celou lahvičku do úst.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 5. 6. 2019, 19:16

Hadešadah, Elricu,

posekaný dobrodruh obtížně přeleze hradbu z vozíků, dorazí u toho notika na výhybce a vydá se k jednomu z vozíků. Vytáhne odtamtud svůj odhozený batoh a začne v něm šátrat. Po chvíli vyhrabe temně rudý flakón a vydá se k vám.

"Já ... ehm ... děkuji vám za záchranu. A když vidím, že tady ten statečný válečník kvůli mě málem zemřel, zatímco tahle ... ehm ... žena? .. ehm ... teď utrácí své vlastní zásoby léčiv jen aby ho dala dohromady, cítím se být velkým dlužníkem. A dluhy se mají platit."

Podá lektvar Hadešadah. Je to léčivý lektvar, ve kterém jsou uložené 3 MAGy.

"Říkají mi Rex Kladivoun a vydal jsem se do podzemí s partou Správňáků z Kudlákova. Tak jsme si říkali. No, v průběhu cesty se ukázalo, že to zas až takoví správňáci nejsou. Měďák gobliny nesnášel a skončil v jejich otroctví. Kelim Lasička měl rád gobliny až moc a sežrali ho gryci. Haleta zabila proradná Midna ... ale já nenašel v sobě odvahu jí zastavit nebo potrestat, prostě jsem se s ní jen rozloučil, protože fakt nechcete, aby vám taková mrcha kryla záda. A taky jsem byl ZVĚDAVÝ, jestli to tady v podzemí zvládnu sám. No, teď už asi vidím, že nezvládnu..."

Prohlédne si vás a také zhodnotí své vlastní rány. "Víte, abych se vám odvděčil za to, že jste mi zachránili život, co kdybych vám chvilku pomáhal? Dluhy se mají splácet, takže se vzdám části svého podílu na kořisti, ostatně pro mě samotného je dostatečnou odměnou právě dobrodružství. Tak co myslíte? Co kdybych pokračoval hlouběji do podzemí s vámi a tím vám oplatil to, co jste pro mě udělali?"

Jak mu odpovíte a co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek

Elric

Příspěvek od Elric » 5. 6. 2019, 21:30

Probere mě pocit pálení na jazyku. Alkohol? Ne, lektvar. Rozkašlu se a s námahou otevřu oči. Jde to špatně, jak mě bolí a jsou slepené zasychající krví. Hlava mě třeští a sotva vnímám svět kolem sebe. Točí se. Přerývaně se nadechnu a rozmazaným zrakem nad sebou rozeznávám nějakou tvář.

"Lady Dagmar...?", vydechnu překvapeně, ale má slova zastaví další dávka lektvaru. Bojuji s nutkáním vyplivnout to rozkašlat se, ale nakonec zatnu zuby a dávku polknu. Pomalu se vydýchávám a jak ustupuje bolest hlavy, vrací se mi i zrak. S překvapením zjišťuji, že ustoupila i tupá bolest popálené nohy.

volby z LÉČENÍ:
- Pacient si vyléčil i všechna svá LZ, nebo druhé TZ či KO
- Pacient může TÁBOŘIT normálně,
Jako ÚNAVU si volím, že jsem po mentálním útoku Notiků podrážděný a nevrlý, takže nemám trpělivost ani náladu pro jemné nuance společenských interakcí (-1 CHA)

Bolest hlavy sice z větší části ustoupila, ale i tak mi ve spáncích zůstává nepříjemný tlak, asi jako po kocovině. Ztěžka se posadím a rozhlédnu se krhavým pohledem kolem dokola. Démon - mrtvý. Notikové - mrtví. Dobrodruh - živý. A mele pantem. Vydám ze sebe podrážděné zabručení, mávnu rukou a nevěnuju mu pozornost. Cilapi - živý. Dobře. Brandy. Brandy? Vypadá to, že démona dostala ona. Šikovná holka. A tahle příšerná karikatura je, u Strážce, co? Zamžikám očima, ale pak si uvědomím, dvě věci - za prvé, podala mi lektvar, za druhé, má na sobě šaty a výstroj, co nosí Šadah, takže jsem svědkem krollčiny přetrvávající proměny - o kterou jsem jí ostatně požádal. Ale vypadá opravdu příšerně. Zašklebím se zakrvácenými zuby a ukážu jí palec vzhůru.

"Z tohohle musel mít golem srdeční zástavu.", uchechtnu se a pak sáhnu do váčku, vylovím nějaké mince a podám jí je, "Chápu správně, že už je na Tržišti? Díky. A za oživení taky. Příště musím být rychlejší. Silnější. Chytřejší."

Předávám Šadah 1-CENNOST.

"Cilapi, márameldone...omlouvám se za svůj ubohý výkon. Zklamal jsem jako druh ve zbrani, při střetu s mocným nepřítelem.", svěsím zahanbeně hlavu, "Dlužím ti dobrý boj. Pokud budeš potřebovat...a chtít...stačí jen říct, pokusím se svůj dluh splnit."

"Brandy...díky.", kývnu prostě. Na víc slov asi nemám sílu. "A ty Rexi...nemáš zač. Poděkován patří mým přátelům."

Povzdechnu si a zašátrám po své zbrani. Jaké je moje překvapení, když jí najdu pohozenou až opodál, u démonova nestvůrného hmyzího těla. Po čtyřech ke zbrani dolezu a když jí vezmu do ruky, vidím, že je potřísněná démonovou krví a zároveň má na čepeli ošklivý zub. Zakloním se, zatímco klečím, zavřu oči a vydám ze sebe něco mezi dlouhým výdechem a zaúpěním.

Pak ale potřesu hlavou a pomalu vstanu. Dobře mi tak, když jsem pitomec, co se nechá sesmažit jednou ranou a pustí meč z ruky. Nevím, jestli ten zub půjde zabrousit. Ale tak jako tak se tím čepel nesmírně opotřebuje a meč už bude napořád o něco křehčí. Navíc čím hlouběji půjdeme, tím víc bude přibývat tvorů, které nezraní obyčejná zbraň. S tou myšlenkou mi zabloudí pohled na démonův trojzubec. Schovám meč do pochvy a opatrně zkusím vzít do rukou trojzubec, potěžkám ho v rukou, zkusmo se s ním napřáhnu...

PJ, jaké statistiky má ten trojzubec?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 5. 6. 2019, 21:41

Elricu,
trojzubec má délku tak na jeden a půl ruky. Dovedeš si představit, že ho uchopíš do jedné ruky a pak s ním půjde bodat a vrhat. Nebo ho vezmeš do dvou a potom s ním budeš moct vést boj s více protivníky naráz. Když ho ale držíš v ruce, cítíš slabé brnění magické moci, která je v něm soustředěna.

Malý trojzubec (BĚŽNÁ zbraň):
* SZ:2/MAGICKÝ/DOTYK+HOD/1ruč, nebo
* SZ:3/DLOUHÝ+MAGICKÝ/DOTYK/2ruč.

Co uděláš?

Brandy

Příspěvek od Brandy » 6. 6. 2019, 07:19

"Hlavně bychom neměli otálet, než se tohle to probudí!" opřu se o vozík, že si odpočinu. Je to vyčerpávající. Položím batoh, je nějak težký, už bych se měla rozhodnout co budu preferovat, tahat kuši a sekeru a meč a štít, jsem jak malá bojová skupina. Měla bych se zamyslet nad smyslem svého života.

Přeci tohle není normální, denně zabíjet tolik tvorů. Jsem spíš jak řezník na jatkách, než žena. Rychle mé racionální já zažené nábeh deprese. Vytáhnu zásoby a dám se do jídla. Přihnu si ze zásoby vody, dochází.

"Tak kam teď, Cilapi? Otočím hlavu k elfovi. Mimochodem, už asi jsme spolu zažili dost. Říkej mi jen Brandy. Podám mu ruku." To je snad po dlouhé době poprvé, co mám pocit, že někam patřím a koho pouštím blíže ke své hlavě.

Jeho paže silné,
jeho duše čistá,
jeho kroky rychlé,
jeho přímá cesta.
Vlasy barvy obilí,
něco jsme si slíbili,
on se jednou vrátí za mnou
dohnán tou spalující touhou.
Oči černé uhlíky,
za okny květinové truhlíky.
Jeho slova uklidňující,
jeho srdce milující.

Budu muset vyhledat pomoc. V hlavě mám směs všeho možného, ale tohle není normální. Mám pocit, že to jak se mi to jednooký kuře hrabalo v mozku něco to porouchalo. Koutkem oka zahlédnu toho vazouna, co se mlátil v rodu s těma notíkama. Není to můj typ. Rozhlédnu se po tom dómu, zda mě něco nezaujme?

Ostatní, pj
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 6. 6. 2019, 09:59

"Rád," usměji se na Brandy a stisknu nabízenou ruku. Chvíli tak setrváme a hledíme jeden na druhého. Něco se tu změnilo, ale nejsem si jistý co. Na každý pád jsem rád, že jsou z nás dobří přátelé.
"Jen co to tu vyřídíme, rád bych se stavil na tržišti Svobodného klanu. Potřebuji novou zbroj."

Pohlédnu na žalostné zbytky své zbroje a uvědomím si, že magická aura pomalu pohasíná. Otočím se té neznáme... ženě.
"Málem bych ti zapomněl poděkovat... paní. Tvé ochranné kouzlo přišlo v pravý čas. Bez něj by mě ten ďábelský trojzubec s jistotou proklál. Bohyně ti žehnej, " dodám s mírnou úklonou.

Pak se obrátím se k zachráněnému dobrodruhovi. Teď, když u něj nestojí ona vysoká černovlasá žena, vypadá jako mohutný sloup. Železný sloup. Zhluboka se nadechnu, abych nabral se vzduchem i trochu odvahy.

"Co se tebe týká, Rexi Kladivoune, ani mně děkovat nemusíš. Ale myslím, že dlužíš veliké díky Měsíční bohyni. To její milosrdenství mě s pánem Elricem k tobě přivedlo v pravý čas. Netroufám si vykládat její vůli, ale řekl bych, že jsi její odpuštění potřeboval. Halet nebyl jediný, jehož smrti jsi měl zabránit. Lasičku Kelima totiž nesežrali gryci, ukryl se před nimi a doufal v záchranu od svých druhů. Nikdy se jí nedočkal a i proto je teď... mrtvý.
Doufám, že upřímně lituješ svých pochybení a svoji záchranu vezmeš jako druhou šanci, kterou ti Bohyně dává, abys lépe nakládal se svým životem. Buď za ni vděčný a prosím, využíj ji. Třetí šanci již od ní nedostaneš."

Když skloní hlavu, aby se mi podíval zpříma do očí, střetne se s překvapivě pevným pohledem, který by u mladého elfa nečekal. Nečekal bych ho ani já.

Možná je to tím, že o kus dál leží běs. Běs, s nímž jsem se střetnul a přežil. Porazila ho sice paní - tedy má dobrá společnice - Brandy, ale já jsem jí dokázal pomoci.
Zahledím se na broučí tělo a povzdechnu si. Brandy má pravdu, musíme něco udělat dřív, než se probere.

Rychle přivážu běsovy údy ke kolejím a pak kolem něj nakreslím kruh se symboly Měsíční bohyně. Chvíli váhám, ale pak přidám i symboly Paní Propasti, jež tam drží věčnou stráž právě před podobnými démony. Nakonec kolem rozházím stříbro, které mi věnoval pán Elric.
Je to zoufale provizorní řešení, za které by mě kněžky Měsíční bohyně asi nepochválily, ale těžce zraněného běsa by snad mohlo na chvíli udržet.

Pokynu ostatním, aby se připravili. Rád vidím, že je Elric opět při síle, s velikým Kladivounem a s Brandy po boku by ani osvobozený běs neměl šanci. I tak se ale chopím luku a zamířím do středu jeho hrudi.
"Teď to proberu. Pamatujte, že je to běs. Než bude vymícen z našeho světa, pravděpodobně se naposledy pokusí vzbudit v nás zhoubnou zvědavost, která by se mohla stát příčinou naší zkázy. Přesto by v jeho slovech měla být zrnka pravdy. A když víme, co na nás strojí, můžeme s nutkáními bojovat a pokusit se využít to, co nám prozradí, k našemu prospěchu a snad i většímu bezpečí. Je ostatně lépe vědět, co nás může čekat dále..."

Zkontroluji pohledem ostatní a když přikývnou, že jsou připraveni, odkažlu si.

"Vyzývám tě, mezzolothe, procitni! Všichni, jak tu stojíme, jsme zvědaví na tvá slova. Volám tě, běse, procitni! Vyjev nám, za jakými tajemstvími Podhoří mají směřovat naše kroky," mrknu na ostatní, "Mezzolothe, procitni!"

PJ?
Naposledy upravil(a) Cilapi Márameldon dne 6. 6. 2019, 10:58, celkem upraveno 1 x.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.
Je slabě cítit po konvalinkách.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 6. 2019, 10:25

Cilapi,

běs probuzený k životu zasténá, rozhlédne se, ozve se tiché "PU-OP!" jak se pokusil teleportovat pryč a kombinace svázání, symbolů a rozsypaného stříbra mu to nedovolilo.

"Co mi chcete! Nestačí vám, že jste mě porazili? Nechtě mě být, nebo mne zabijte, smrtelníci..."

"Kam se máte vydat dál? Kamkoliv, kam vás jen vaše zvědavé nosy povedou. Prozkoumejte každý kout. Nenechávejte ani jedinou místnost neprozkoumanou. Jedině tak uspokojíte svou ZVĚDAVOST! A naleznete klidu."

Co budete dělat dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 6. 6. 2019, 21:38

Rozhlédnu se po ostatních, jestli nemají s běsem jiné plány. Nezdá se.

"Rizzeryl měl pravdu, vážně jsi jen nižší běs," neodpustím si, "Nebo možná zkazky o vaší vychytralosti a úskočnosti přeháněli. A nebo tě ten boj vyčerpal stejně jako nás. Nejraději bych tvé utrpení v tomto světě o něco prodloužil, zasloužil bys to za vše, co jsi spáchal na nevinných smrtelnících i starší krvi... Jenže všichni víme, že bys jen dál otravoval mysli všech na tomto patře. Bude lépe jim dopřát klidu hned. A tobě též..."

Povzdechnu si a zamířím do středu jeho hrudi. Když sebou necuká a šíp narazí do jeho chitinového pancíře dostatečně kolmo, prorazí ho.

"Ve jménu posvátné krve tří Matek, tě zapuzuji z tohoto světa, mezzolothe. Kéž tě Paní bran zavede, kam náležíš. Kéž tě tam Paní Propasti střeží a nedovolí ti proti nám strojit úklady. Kéž je k nám Měsíční bohyně milostivá a ty se nevrátíš, dokud budeme v tomto podzemí.
Á vanya!"

Vystřelený šíp se zabodne do běsovy hrudi a praskliny na jeho krunýři, způsobeny ponejvíce Brandinou sekerou, se rozšíří a vyšlehne z nich nepřirozené světlo. Ozve se zvláštní hlasité skřípění a pískot. To ječí vyháněný běs.

Když je po všem, uvědomím si, jak strhaný se vlastně cítím. Navíc mě začíná pálit rána od běsova trojzubce. Je sice jen povrchová, ale mohla by se zanítit. Nejprve pošlu krátkou děkovnou modlitbu Bohyni a pak využiji její přízně a přitisknutím dlaně a tichým zpěvem mělkou ránu zhojím.

Pálím svůj poslední MAG a léčím si 1 LZ.
"Promiňte, ale vzdor tomu, že obecnou řečí vládnu dobře, neznám z ní ještě všechna slovíčka..."

Mladý elf s nevinnou tváří, optimistickým pohledem a srdcem stejně čistým, jako jeho spodní prádlo.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 6. 6. 2019, 21:49

Cilapi,

když světlo pohasne, démon, ani jeho tělo, už tam není. Na místě zbyla jen hromádka jakéhosi fialového slizu...

Co uděláte dál?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 6. 6. 2019, 22:29

Protože cítím, že se na mě Bohyně usmívá, poodejdu trochu stranou a kleknu na jedno koleno. Luk opřu zpříma o zem a skloním hlavu.

Rozjímám o proběhnuvší bitvě a hlavně o vůli Měsíční bohyně, jež mě sem poslala, abychom s pánem Elricem pomohli Rexi Kladivounovi ve chvíli jeho nejvyšší potřeby. Děkuji jí za to, že nemusím pohřbívat dalšího dobrodruha, a samozřejmě také za to, že nám poslala pomoc v podobě Brandy a její podivné společnice, když ta potřeba vyvstala zase u nás. Jistě to nebyla náhoda, že byla schopná seslat ochranné kouzlo zrovna ve chvíli, kdy mi tak naléhavě scházela zbroj...
Bohyně je tedy nejen milosrdná, ale i moudrá.

Cilapi:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#INT (Rozjímání)
Trefa:
Získal jsi 3 MAGy.
Nebyla to půjčka, ale dar (necítíš závazek).

Protože cítím opět plnou přízeň svojí bohyně, rozhodnu se vyrovnat dluh, který mám vůči panu Elricovi. Tu ošklivou spálenou jizvu na noze má především kvůli mě...

"Jsi na sebe moc přísný, pane Elricu," oslovím jej, a pokynu mu, aby se posadil. Zatím ze svého opasku začnu chystat byliny podporující hojení, mast z medvědího sádla a čistý proužek látky.
"Nezklamal jsi, i když jsi tvrdě odnesl to, žes na sebe strhl všechnu pozornost. Zachránil jsi tím ale Rexe od podobného osudu. Navíc myslím, že těžký úder, který jsi i tak stihl běsovi zasadit, se projevil více, než by se mohlo zdát. To prokleté přemisťování je podobným ďasům, zdá se, vlastní, ale nepředvedl žádné jiné pekelné kousky a kouzla, které by se daly očekávat. Myslím, že mu v tom bránila právě rána od tebe.
Přesto mi bude ctí v budoucnu využít tvojí nabídky dobrého boje. Ostatně není to, doufám, poslední démon, kterého společně v tomto podzemí přemůžeme..."

Zazubím se na něj a nechám ho sundat si stehenní plát.

"A teď, když dovolíš, využil bych mimořádnou přízeň Měsíční bohyně a vyrovnal svůj dluh za to, jak jsi mě zachránil před plameny. Ostatně za svoji odvahu nic menšího nezasloužíš."

Ošetřím bylinami čerstvou jizvu, kterou zanechal slabě působící lektvar, a vyměním provizorní obvaz. Během toho šeptám modlitby k Měsíční bohyni a nechám proudit skrze své prsty její sílu.
"Herúni, órava..."

Cilapi:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)#3MAGy (Uzdrav zranění)
Trefa.

Elricu, Bohyně je milosrdná, ale ve tvém případě i zdráhavá. Nebo se možná kombinování dvou léčitelských přístupů vzájemně oslabuje...
Můžeš si vyléčit 1 TZ a jsi UNAVENÝ. K tomu si vyber:
*Cilapiho mast zabrala a JIZVA na noze se brzy zcela zhojí, ale léčivá síla pochází hlavně z tvého vlastního těla, takže příští TÁBOŘENÍ celé tvrdě prospíš.
*JIZVA se bude dál přirozeně hojit a ještě nějaký čas to potrvá. Ale TÁBOŘIT budeš moci normálně.

Elric? Ostatní?

Elric

Příspěvek od Elric » 7. 6. 2019, 09:37

Zasmušile přikývnu, poslechnu Cilapiho a nechám ho, aby mi ošetřil nohu. Ale moc přesvědčeně se netvářím. Cítím hořkou pachuť zklamání z toho, že jsem byl vyřazen jediným úderem a byl pak pro ostatní jenom přítěží. Zatracená kouzla a čáry. Kdyby tak byl způsob, jak se tomu naučit lépe bránit...
Cítím, jak mi skrze končetinu proudí příjemná chladivá energie a zanechává za sebou pocit uvolnění. Přivřu oči a mám co dělat, abych potlačil zívnutí. Když elf skončí, kývnu a zamručím něco jako "Díky."

Po úpravě tahu UZDRAV ZRANĚNÍ volím:
- Pacient neprospí celé TÁBOŘENÍ
- Vyléčíš JIZVU

"Tady už není co řešit. Pojďme k Jekovi, trochu si odpočinout a dát si dohromady výbavu...", pronesu tónem, který zní celkem znuděně a otráveně. A sám jdu příkladem. Na nic a nikoho nečekám a vyrazím jižní cestou loudavým krokem zpátky k Jekovi, opírám se přitom o trojzubec a cestou nakopávám kamínky na podlaze.

Brandy

Příspěvek od Brandy » 7. 6. 2019, 09:45

Konečně chvilka. Nemám moc zájmu se nějak seznamovat s tím ranařem. Každý se se nějak věnuje něčemu okolo. Bolí mě strašně hlava. Snad zaženu tu migrénu a ty stavy v hlavě. Přišel čas na nejtajnější bylinku co mám. Je tam. Můj malý Protibolehlav rudokvětý. Jestli jsme se v rodinném vyhnanství něco naučila tak jak léčit se. Sežvejkám ji a už to cítím.

brandy:2D6+2 → 11(6 +3 + 2)#odl z toho se vylížu
Dal jsi sám sobě PRVNÍ POMOC
Vyléčil sis 1 TZ nebo KO.
Jsi hrozně UNAVENÝ a příští TÁBOŘENÍ celé tvrdě prospíš
10+: Vybíráš si 2 z:
Vyléčil sis i všechna utržená LZ.
Překonal jsi bolest a únavu - nejsi unavený a můžeš se pohybovat a jednat, jako bys bolest svých zranění nevnímal.

Brzo mi ty bylinky dojdou. Budu muset se nějak poptat nebo vyrazit ven na nákupy. "Tak já mám vše zařízené, můžeme vyrazit," srším energií a jsem dost neklidná. "Tak kudy, dál do dolů," nebo půjdeme hledat pana Hira? Říkal, že když dovedeme k té loutce Cilapiho a ten jí ukáže ohnivé kouzlo umíchá mi lektvar na tu hnusnou hvězdu. Prý co mu ukážete to umíchá proti..." chrlím ze sebe slova. Rychle. Ale už se to stabilizuje. Ten náběh je vždy rychlý.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 1, ODL 2, INT -1, CHA -2

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 7. 6. 2019, 09:53

Elricu, Brandy, Cilapi,
vydáte-li se k Jekovi nebo loutce kratší cestou (kolem pumpy), prohrabání se stojatou vodní hmotnou vás řádně promočí.

Hadešadah,
chceš-li si vydestilovat notiky a sliz, který zbyl po démonovi, Rex tu s tebou zůstane tě hlídat.

Elric

Příspěvek od Elric » 7. 6. 2019, 12:40

... u Jekova Svobodného klanu ...

Když se došourám do naší základny u Jekových goblinů, jako první věc shodím ze zad batoh a zbraně a pak se zkrátka rozvalím na hromadu polštářů v místnosti, kde dříve přebýval jen samotný Jek, ale teď slouží i jako místo pro odpočinek nás - jeho vzácných a ctěných společníků. Tedy, formálně vzato, Jekovi společníci a partneři jsme už jen já a Brandy, ostatním se dostává některých privilegií jen na naší přímluvu. I když mám s Jekem ještě nějaké vyřizování, nemám teď na něj nejmenší náladu, takže to počká.

S překvapením si uvědomím, že mě celou tu cestu následoval Kok...Hruk, goblin, kterého jsme zachránili od pavouků. A teď na mě poulí oči, asi co, že si to dovoluji ležet v komnatě Velkého Jeka. A co víc, že mě ostatní goblini nechávají.

"Na co koukáš?", povytáhnu obočí a provrtám ho otráveným pohledem, "Tady, vezmi můj meč a nech ho nabrousit na...hmm...nebo ne, radši si to udělám sám. Tak jinak, běž a sežeň nějakého poskoka, co mi přinese jídlo. A ať je to něco ze zásob Cechu, ne z místních zdrojů...hmm...i když...jo...a misku pražených červů, to by šlo. A něco k pití, Cech měl určitě něco málo vína nebo piva. Tak šup šup, moc nekoukej."

Zatímco čekám na jídlo a odpočívám, pohrávám si s magickým prstýnkem, který mi přenechal Cilapi. Po nějaké době se konečně začnou trousit goblini, kdysi patřící k Vrrčímu oku a začnou mi nosit podnosy s kousky sušeného a soleného masa, tvrdého sýra, nakládanou zeleninou a jinými pochutinami, které měli Xanatarovci v zásobách. Jiný goblin uctivě nabízí misku s praženými červy a čeká opodál. A další mi podává pohárek a dolévá mi nakyslé víno z demižonu, který sotva unese.

Odpočinkem se zbavím ÚNAVY a také se sladím s magickým předmětem, Prstenem Plavce.

"Echm, echm...ó Veliký Elriku, Veliký Jek by si přál s tebou pohovořit...", přišourá se po nějaké době další goblin z Tržiště a ukloní se.
"Vlezdoprdelko!"
"Pitomče, neprovokuj, tys ho neviděl jak zamet s gobrama..."
"A jak to vypadalo u Pavoučího oka, aha?"
"Stejně jsi vlezdoprdelka! A srab! Dyk by tě nedohonil, plechovka jeden."
"Sám jsi vlezdoprdelka, dycky se lísáš k tý tlustý trpajzlici!"
"Neni tlustá, má svaly!"

Haštěření utichne, když na ně otráveně pohlédnu. To ticho je, na jednu stranu, docela příjemné, možná bych na ně mohl tiše zírat déle. Nakonec ale jen blahoskloně kývnu a pokynu jim rukou, že jako může.
Když se Jek dostaví, nabídne si také z nabízených pochutin a sedne si na polštář vedle a spustí okamžitě sáhodlouhou litanii o divných lidech, dvojitých Háriích, masovém golemovi, krysách v tunelech, mlze u pumpy a kdo ví o čem. Poslouchám ho tak napůl a dál ujídám z podnosů. Když konečně skončím, dožvýkám sousto, zapiju ho vínem a odkašlu si.

"Nu, milý Jeku, situace v Podhůří se neustále mění a komplikuje. Sám Halaster pohrdá neměnností a stabilitou, takže nic nenechá na pokoji příliš dlouho. Proto i Klan se musí přizpůsobovat, měnit a...uzavírat různé dohoady i spojenectví.", poučím ho laskavě, než pokračuji, "Klan je konsolidovaný, dvě patra zbavená nepřátel, ale zůstane to tak dlouho? Nemyslím si. Zvlášť až se já a mí společníci vydáme hlouběji do podzemí. Proto jsem uzavřel dohodu s drowem Rizzerylem, který tady reprezentuje Zhentarimské. A troufnu si říct, že je to dobrá dohoda. Za prvé, máte volný pohyb po obou patrech a je na Zhentarimských, aby udržovali bezpečnou cestu ke gryčím tunelům, k průduchu strig a k pumpě s vodou. Takže máte volný přístup ke zdrojům jídla a pití. Za druhé, nesmí bránit dobrodruhům procházet sem na Tržiště a sami nebudou obchodovat jinde a jinak, než na Tržišti a skrze tebe, nebo s tvým svolením. Takže máte zajištěný monopol na obchod a nové zákazníky. Za třetí, Zhentarimští budou bránit patra před Cechem a příšerami. Což spolu s golemem, kterého jsem sem poslal, zajistí Klanu bezpečí i v době, kdy už tady nebudeme. A na oplátku chtějí jen 'vliv' na patrech a možnost zabrat Klanem nevyužívané prostory. No pověz, Jeku, není to snad výhodná dohoda? Jistě, že je! A proto, že jsem tak dobrý a příčinlivý společník našeho společného podnikání, měl bys informovat trhovce, aby od nás začali vykupovat kořist a jiné zboží za jeho skutečnou tržní cenu a přestali se nás snažit natáhnout. Koneckonců, jsme společníci a to, co vykoupíte, to obratem prodáte za dvojnásobek jiným pit-...hmm...zákazníkům. A my na tom vyděláme také."

NĚCO ZA NĚCO:EIric:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)#CHA
- má být vlastně rád a vděčný za to, co jsem udělal a vyjednal, takže si zasloužíme lepší ceny při prodeji (1:1)

Když je tohle obchodní jednání za námi, ještě chvilku si odpočinu a pohovím na poduškách a dám tak Jekovi čas obejít trhovce a informovat je o novinkách ohledně Zhentarimské dohody.
Až si dost odpočinu, vyrazím na tržiště prodat kořist, kterou s sebou tahám už delší dobu - pytel s mincemi (hodnota 2-CENNOSTi) a pytlíky s kořením (hodnota 1-CENNOST). K tomu se konečně rozhodnu zbavit i jedné starší záložní zbraně, kterou s sebou nesu už delší dobu - prodám svůj krátký meč (hodnota 1-CENNOST). Také si doplním nějaké zásoby jídla, vody a různých spotřebních věcí, jako je olej na údržbu zbraní, hadříky, brousek a tak podobně (za 5 dávek jídla zaplatím 1-CENNOST).

Až budu mít vyřízené obchody, strávím nějaký čas u magického brusného kamene, který jsme dali goblinům k dispozici, a pokusím se svému obouručnímu meči alespoň z části vrátit jeho původní kvalitu, i když to znamená dobrou hodinu zabrušování...

U Jekova Svobodného klanu tak strávím celkem nejspíš několik hodin.
Ostatní? PJ?

Cilapi Márameldon

Příspěvek od Cilapi Márameldon » 7. 6. 2019, 15:45

Brandy se ze sebe chrlí mírně zmatečné věty. Někdy její projev připomíná hádanku. Představuji si mysl, která se za ním skrývá. Napadne mě, že by mohla připomínat labyrint podzemních chodeb, v němž lze narazit na démanty a pramen kryšťálově čisté vody, stejně jako na povodeň bahna a kalu nebo výbuch podzemního plynu.
Já měl ale hádanky vždycky moc rád...

Nechám se strhnout její energickou náladou a s úsmevem přikývnu. Alchymie... konstrukt, který má pomáhat. Cítím známe svrbění odhalovaného tajemství. Vlastně je to docela logické. Halaster plní podzemí smrtelně nebezpečnými zkouškami a tvory. Dává smysl, že nekde umístí nebo podpoří vznik věcí, které chytrým dobrodruhům zase pomohou. Ostatně Svitek kostlivé hudby by mohl být jedním z nich.

Vyrazíme. Cestou přibereme Glom, která vyčkávala v relativním bezpečí tunelu. Pochválím jí za to, že běžela pro pomoc. Je vážně šikovná. Jít na jih s panem Elricem mi připadá jako příliš velká zacházka, takže se dáme na sever. Glom ale pošlu za panem Elricem, aby na nás počkala na tržišti. Chci jí dopřát trochu klidu.

Když s Brandy procházíme kolem smrdutých mrtvol ghastů, zastavím se.

"Takže ten mudrc Hiro říkal, že máme vzít sebou jejich jazyky? Dobrá, snad ví, co nám poradit. Mimochodem, ty ho znáš, paní... tedy... Brandy? Jistě je moudrý a někdo jeho věku zaslouží samozdřejmě úctu, ale nezdá se ti jeho projev... já nevým... takový zvláštní?"

Na každý pád vytáhnu od opasku lovecký nůž a dám se do práce. Zdechliny opravdu smrdí, takže se nesnažím získat celou délku jazyků. Prostě jazyky, chráníc si ruku hadrem, vždycky jeden po druhém vytáhnu a ukrojím tam, kam dobře nožem dosáhnu. Čast jazyka tak zůstane v hrdle.

Cilapi:2D6-1 → 7(5 +3 - 1)#ODL (Strašlivý puch)
7-9: Odoláš, pro tento boj.

Brzy je mi na zvracení, ale daří se mi udržet žaludek na uzdě a hlavně se zbytečně moc nenadýchat. Naštěstí je práce rychle hotova a pokračujeme s Brandy dále.

Kolem pumpy se vznáší hustá mlha. Už chápu, proč naše záchrana dorazila tak promočená. Chvíli se oddám vzpomínkám na domov a zapadlá jezýrka s hustým rákosím obývaná potměšilými zelenými skřítky.

Pak opatrně do mlhy vejdu a zamířím k místnosti, jejíž 'obyvatel' mě před tím tak vyděsil. Než tam dorazíme, jsem i já celý promáčený, ovšem oproti nedávnému ohni je to docela příjemná změna.

""Bolesti hlavy a noční můry! Ztráta vlády nad tělem a podlehnutí pokušení! Zmizni!"

Při pohledu na loutku se zarazím. Zdá se, že zde moudrý Hiro skutečně způsobil jistou změnu. Zajímalo by mě, nač on potřeboval lék proti podlehnutí pokušení. Zamyšleně se podívám na Brandy.

Nechám si od ní znovu vyložit, co zhruba ten mudrc říkal a pak položím ghastí jazyky před podivný alchymistický konstrukt. Příliš se toho neděje, tak pokračuji tím, že v rudém grimoáru nalistuji sránky s jednoduchými ohnivými kouzly. chvíli přejíždím po runách prstem, dokud nezačnou zářit a neobjeví se pár jisker.
Mám čas, takže na toto jednoduché kouzlo neplýtvám vlastní duševní silou. Ostatně zdá se, jakoby ve stránkách knihy zůstala ozvěna těch pekelných plamenů z barikády.

Brandy se zdá poněkud roztržitá a navíc docela nervózní.

Pokusím se jí uklidnit a postavím se před ni.

Když stojím dost blízko, musí mírně zaklonit hlavu, aby mi viděla do očí. Je to zvláštně příjemný pocit. Najednou si připadám větší, silnější.

"Prosím, zavři na moment oči," řeknu a můj hlas náhle zní jako melodický baryton. Překvapeně zamrkám. Tohle není zrovna ta správná chvíle, aby se ve mně začala probouzet má vílí krev. Ještě více mě překvapí, když Brandy poslechne a na moment zatají dech. Zdá se mi to, nebo se vážně narovnala a přenesla váhu na špičky?

Opatrně jí odhrnu z čela mokrý pramen vlasů. Zachvěje se. Asi chladem. Je ostatně také promočená. Tak proč se mi najednou potí dlaně a zrychlil se mi dech?

"I- igneum," zašeptám a prsty navedu malý plamének směrem k jejímu čelu. Nechám jej lehce se ho dotknout, pohladit... Snažím se soustředit na to, aby nebyl horký. Ne více než... řekněme... její rty.

Již nesčetněkrát jsem použil sílu Bohyně k zavírání ran a hojení. Nejméně jedenkrát jsem ji nechal skrze rudou knihu proměnit ve smrtonosný blesk či ohnivou stěnu. Přesto mi tento okamžik příjde daleko magičtější...

Chvíli zůstaneme oba nechybně stát a pak kouzlo okamžiku pomine.

PJ? Brandy?

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“