[HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Elric »

Když vidím, jak se Tržišti dobře daří, musím se pousmát. S rukama vbok spokojeně sleduji čilý ruch a musím si klást otázku, zda s takovým přístupem a pečlivým balancováním sil není možné skřety opravdu zcivilizovat a pomoci jim překonat jejich nízké pudy a mrzkou náturu. Potom mi padne pohled na krysodlaky a zachmuřím se. Tady bude ještě potřeba na balancování zapracovat...

Ale napřed obchod, potom zábava. Protože se tržišti daří a podařilo se navázat čilý obchod oběma směry, nemám problém prodat poklady - goblini je vzápětí, jistě za stále ještě výhodnou cenu, přeprodají někomu z povrchu, nebo Zhentarimským, kteří mají zmáklé obchody na povrchu. Obratem doplním zásoby jídla, ty se mi povážlivě ztenčily. Naštěstí už je sortiment bohatší a tak není problém sehnat uzené ryby, sušené maso ze strig nebo i něco z dovozu.
Prodám modrými drahokamy vykládané pohřební plátno (STŘEDNÍ, 5-CENNOSTÍ) a jeden větší ametyst (cena 3-CENNOSTI, MALÝ). Nakoupím 5 dávek JÍDLA za 1-CENNOST.

Potom vyrazím za svým nejoblíbenějším gobliním tlusťochem.

"Je vidět, že se ti daří, Jeku.", pousměju se, když si to před něj nakráčím ve své nové zbroji, "To je dobře. Moc dobře."
Goblinovi padne na chvilku brada, pak i druhá a třetí. Proč mám pocit, že si nemyslel, že mě ještě někdy uvidí? Pak se ale vzpamatuje a zahlaholí předstíranou bodrostí: "Ale to jsou k nám vzácní hosté! Pane Elricu, opravdu...opravdu rádi tě tady vidíme. Heh. Jaké problémy jsi nám to zase přišel zp-...vyřešit?"
"Pálí ti to.", spiklenecky mrknu a pak se strojeně, ale co nejzdvořileji usměju na krysy, "Omluvte nás, promluvíme si mezi čtyřma očima."
Netváří se zrovna nadšeně a i Jek se už už nadechuje, aby protestoval, ale něco v mém neoblomném výrazu ho přinutí zaváhat a nakonec přikývne.
"Poslyš, Jeku, trochu mi dělá starost jak moc se tady ti Zhentarimští zabydleli.", přejdu přímo k věci, "Ani se nenaděješ a budou tě mít omotaného kolem prstu. Mě je jasné, že se jejich pochlebování a lichotky poslouchají dobře. Rozhodně líp, než moje uštěpačné poznámky. Jenže oni za lichotkami skrývají svoje skutečné záměry, zatímco, když já řeknu, že jsi hrabivý zmrd, tak hned víš, na čem jsi - a té upřímnosti by sis měl na naší dohodě vážit. Tak, jak se věci mají mi vyhovuje a nerad bych, aby se to zvrtlo. Nenech si krysy přerůst přes hlavu. Obří krysy jsou nebezpečné."
Jek se na mě nepřátelsky dívá a mračí se, ale je mi jasné, že mu to za tou tučnou fasádou šrotuje.
"Potřebuješ k nim protiváhu. Měl by sis vybrat druhého poradce z řad Legie. Na soupeření Legie a Zhentarimských o tvo přízeň můžeš jenom vydělat.", pokračuju se zpracováváním, "Pošli s karavanou za Azrokem posla, že chceš, aby Legie u tebe zřídila...obchodního zástupce. Zdůrazni, že Zhentarimští už tu obchodního zástupce mají. A pošli s poslem dar. Tady, tohle by mohlo být dobré..."
A podám mu Prsten plavce. Magický předmět by mohl udělat dobrý dojem.

NĚCO ZA NĚCO: EIric:2D6+1 → 9(6 +2 + 1)#CHA
- chci po něm úpravu politiky, dávám mu dobrou radu (= slib, že se mu to vyplatí) a dar (takže ho to nic nebude stát)
- bude stačit, že mu ten prsten DÁM jako náhrada zástavy?

Jek?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

Jek se zprvu tváří nedůvěřivě, ale jakmile vytáhneš kouzelný prsten, Jekovi se rozsvítí oči chamtivostí. V tu chvíli si vzpomeneš na jeho sbírku kuriozit a dojde ti, že ti nejspíš všechno odkýve, dokonce nejspíš pošle k Azrokovi pro rádce a přidá k tomu nějaký dar - ale určitě to bude jiný dar, než tenhle prsten. Něco mnohem méně hodnotného.

Aby Jek na takovou dohodu přistoupil, musí z toho něco mít. Udělá to, co po něm chceš - tedy přizve někoho od Azroka jako svého dalšího rádce - ale prsten si zabaví pro sebe a Azrokovi pošle jiný dar, nejspíš nějakou cetku.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Elric »

"Ugh. Je mi úplně jasný, co se ti honí hlavou. Zapomeň na to, nemůžeš poslat Azrokovi nějakou bezcenou cetku.", potřesu hlavou s úšklebkem, "Ale chápu, prsten by se ti mohl hodit, kdyby tě chtěli třeba...vykoupat. Tady, dám ti ještě něco - sám si vyber, co si necháš a co pošleš Azrokovi..."

Trochu neochotně podám Jekovi ještě jednu cennost - citrín (DROBNÝ, 1-CENNOST). A tím doufám, že je celá věc uzavřená a ten hrabivec zase jednou nasměrovaný správným směrem.

"Udělej, co jsem ti poradil.", ukážu na něj ještě prstem, "Jinak si nestěžuj, když tě krysy přerostou. Hodně štěstí s Legií, Jeku, já zase půjdu..."

Mávnu mu na rozloučenou a vyrazím z Tržiště pryč. Hiro mluvil o portále v opuštěném trpasličím skladišti, který by měl vést rovnoz do Hvozdu. A to se mi hodí. Pokusím se tedy skladiště najít, ale nerad bych, aby mě někdo sledoval a viděl, jak portál aktivovat, to bych Rizzerylovi na podnose donést nechtěl...

PJ, jak moc si mě Zhentarimští hlídají?
Nepokusí se mě sledovat?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

když se před odchodem rozhlížíš, zda tě Zhentarimští nesledují, tvůj pohled se opravdu setkal s jedním z krysáků. Ne však kvůli tomu, že by se chystal tě sledovat, nýbrž se chystal tě oslovit.

Jakmile se vaše pohledy protnou, přestane otálet a vykročí k tobě. V ruce nese svitek.

"Hej, ehmm ... pane Elricu .... předpokládám, že máš namířeno hlouběji do podzemí - a že se tam možná setkáš s Rizzerylem. Už delší dobu jsme od něj nedostali žádnou zprávu a máme od něj přísné instrukce nevměšovat se do záležitostí u Řeky Sargauth, takže nám teď nějak ... vázne ... komunikace. Kdybys byl tak laskav ... a doručil mu tenhle vzkaz ...."

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Elric »

"Hmm...proč ne? Když na něj při sestupu dolů narazím, tak mu vzkaz předám.", pokrčím rameny ledabyle a svitek si od krysodlaka převezmu.

PJ, je nějak zapečetěný nebo jinak zjevně zajištěný proti přečtení?

Potom zamířím směrem, jako kdybych se chystal dolů do třetího patra po schodech a nasadím opravdu spěšný krok. Ostře ale zahnu za roh k trpasličímu skladišti, kde je portál, tam se dám do běhu a co nejrychleji vpadnu do místnosti a ťuknu do rytiny portálu dřevěnou násadou od kůsy. I kdyby mě někdo sledoval, nejspíš nestihne dorazit do místnosti dost rychle, aby viděl, jak jsem portál aktivoval. A potom portálem projdu.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Elricu,

svitek má na sobě jen jednoduchou pečeť v podobě kapky vosku, bez žádného zvláštního značení.

Jeho přečtení tak, aby to nikdo nepoznal, by bylo NAVZDORY NEBEZPEČÍ.

Portálem projdeš nesledován a nepozorován.

Elric odchází do Vrběnina hvozdu.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Saaga »

... schody od Kobek ...

Saaga přichází z Kobek


Seběhnu dlouhou chodbou do místa, kde se podlaha vrátí do roviny. Na této sféře je nutné formovat hmotu silou paží. Je to únavné. A přesto nechávají mezi místnostmi, chodbami a patry tolik prázdného nevyužitého prostoru. Podivuhodné.

Jsem zadýchaná a stále pokračuji co nejrychleji dopředu. Světla mi mnoho nezbývá.

Pevná vůle přináší odměnu. Před sebou zaslechnu několik hlasů a zahlédnu mihotavé světlo. Zastavím. Vzápětí do chodby vstoupí několik malých postav.

Magie pohlcování: Hiro:2D6+1 → 6(4 +1 + 1)#MAG
-Pole zaniklo aniž by dokázalo pokus pohltit.


"Ty krávo, hele, víla!" vykřikne jedno stvoření a upustí svou louč.
"Jaká víla? Je to normální elf. Nebo elfka."
"Ti říkám, je to víla. Vobjevila se z ničeho nic."
"To elfové uměj taky. A vůbec... Hele, paní! Ste elfka nebo jeste? Páš jestli ste a dete kupovat, tak to vás rádi uvedem na trh. Jestli elfka nejste a nejdete kupovat, tak... tak byste měla honem říct, co ste zač, nebo pudem varovat vostatní, žejo."

Zůstanu nehnutě stát. Očima sjedu ke svým rukou. Magie přestala působit, už i sama sebe opět vidím. Nejprve zkontroluji sama sebe. Chci vědět, jestli jsem při předchozím boji neutrpěla zranění.

"Vona vůbec nemluví, jenom čučí."
"Co vy dva tu máte?" ozve se třetí z postav, s výraznějšími tvary. "No jasně, babu tu máte. To sem si mohla myslet. A vodu nenesete, co? Mazejte ke studni vám řikám! A vy... A ty teda, krasotinko, neser se mi do mladýho, nebo ti ukážu!"
"My ještě nevíme, jestli došla nakupovat nebo prudit. Takže nevíme, jestli ke studni, nebo za Jekem," prohlásí jedna z prvních dvou bytostí. V jejím hlasu poznám defenzivu. Důvodu nerozumím.

"Tak naposled! Co seš zač, co tu chceš a kolik seš vochotná utratit?" zakřičí hrbolatá bytost.

Jejich řeči příliš nerozumím, některá slova nepoznávám, řeč těla nechápu. Prohlédnu si proto jejich zbraně. Dva mají dřevěná vědra, třetí a nejhlasitější krátkou hůl s hřebíky. Představují menší nebezpečí, než dva nezranitelní za mnou.

"Jsem známa jako Saaga," promluvím. "Vězte, že hledám lid Gith. Jsou zde nějací?"
"Ééé... tak to tu nevedeme," odpoví nejmenší. "Moje ségra byla goth, ale už není, prej to byla jen fáze. A ani to není to samý."
"Nevedeme, ale můžem zjistit," přidá se rychle druhý a odloží si své vědro. "Za patřičnej poplatek, jaksepatří. Informace nerostou na stromech, víme?"
"Platit?" ujistím se, že rozumím správně. "Za informaci? Není mi znám žádný důvod, proč bych měla za informaci platit. Není to vědro, o které přijdeš. Informace ti stále zůstane. Sdílení není ztráta."

Všechny tři bytosti propuknou v hlasitý smích. Vzpomenu si na situaci krátce po mém příchodu. Na lesní cestě jsem zastavila lidského muže a chtěla jeho meč. Nechtěl mi ho dát. Nechtěl ani vyměnit. Vysvětlila jsem mu následky. Až později jsem poznala, že lidé jsou pro své věci ochotní riskovat svůj život. Materiální sféra, materialističtí obyvatelé. V podzemí to nejspíš bude horší.

"Rozumím. Vězte, že zaplatím," přeruším jejich smích. "Zaplatím tomu, kdo má informaci. Víte, kde ho najdu?"

Trojice se na sebe nervózně podívá a pustí se do překřikování.
"Pudeš se mnou, se mnou si ze všech goblinů Velkej Jek nejlíp rozumí!"
"Nene, já sem lepší. Beru menší provizi z doprovodu!"
"Já vám dám oběma, jen počkejte!" křikne vysokým hlasem třetí a zahrozí svou krátkou holí. "Pro vodu mazejte, tuhle finťa pude se mnou."

Přistoupím opatrně k těm bytostem. Již vím, že jsou známi jako goblini. Zblízka si je pořádně prohlédnu. Jsou malí, neforemní a pomačkaní. Jako sochy tvořené sotva narozeným dítětem.

Dva goblini se opět chopí svých věder a při světle louče zamíří z chodby za roh. Třetí si mě výhružně prohlédne a strčí mne opačným směrem. Před sebou ucítím štiplavý zápach špíny a rozkladu a uslyším spoustu hlasů.

PJ, jdeme na tržiště. Jak to tam teď vypadá?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... na tržišti Velkého Jeka ....

Saago,

před tebou se otevře prosvětlený prostor nějakého pradávného chrámu či trůnního sálu, množstvím malých goblinů proměněný ve veliké tržiště.

"Dobrodruh! Kšeft! Zakázka! Všichni do pozoru, je tady dobrodruh! Konečně někoho pořádně oškubeme, jak nám slíbil pan Elric," začnou si mezi sebou nadšeně slibovat goblini a vůbec nedbají na to, že je u toho slyšíš. Chvatné u toho ale rovnají věci na stoly, čistí je od zbytků jídla a na poslední chvíli leští čepele zbraní, které jsou zde k mání.

Tržiště Velkého Jeka
Tržiště Velkého Jeka

"Jen pojďte dál paninko," přiskočí k tobě jeden goblin a rovnou si tě směřuje ke svému stánku, podle všeho prodává tábornické vybavení po nějakých méně šťastných dobrodruzích - všimneš si ale, že na mnoha kusech je také vyřezané nebo vypálené jako cejch oko bez víčka.

V severní části mumraje postává jeden goblin, který se nehemží s ostatními, vypadá neskutečně nešťastně. Dívá se na ten zmatek a přemýšlí. Po jeho pravici vidíš stát dvě ženy menšího vzrůstu - mají podobný vzhled jako dva chlapíci, se kterými ses setkala u jámy. Druzí dva jsou vzrostlejší než goblini, ale také jde o goblinoidy. Na svých zbrojích mají obrázek krvavé ruky.

Nešťastný goblin, ač je vzrůstem vyšší než jeho soukmenovci, vypadá vedle téhle čtveřice přikrčeně.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Saaga »

Všudypřítomný chaos. Připomíná mi to zde domov.

I zdejší náznaky řádu bude mít na svědomí silná a koncentrovaná mysl. Přejedu očima po všech přítomných a hledám ty nejsoustředěnější.

Odhad situace: Hiro:2D6+1 → 8(6 +1 + 1)#INT
- Kdo tady tomu velí? Hráč ví, postava neví, s dovolením si odpovím sám.


Můj pátravý pohled se zastaví u nešťastného goblina. Je to tak - znalost a zodpovědnost přináší neštěstí.

Vyrazím skrz tržiště k místnímu vůdci.
""Mladá paní! Lano s kotvičkou, máme? Nemáme, že? Prvotřídní práce. Lano jako nové, kotvička ozkoušená nejedním dobrodruhem!"
"Nebo spacáček? Nevidím ho u vás. Nechcete jeden? V podzemí bývá zima. Je to kvalitka, nejjemnější peří hákovce s kapkou krve pro štěstí!"
"A tady máme tekuté svetry! Lepší než objemné peří, zahřejí na těle i na duši!"
"Já ti dám, lepší než peří! Narvu ti ho do huby, jestli mi budeš pomlouvat zboží!"
"Jen to zkus ty padavko! Jen na mě vztáhneš ruku a přiběhne golem. Co z tebe vymačká, to přepálím a prodám! Pod cenou!"

Koncentrace v těchto podmínkách je náročná jako zerthové zkoušky. Dojdu rychle až k vůdci a krátce si zblízka prohlédnu jeho společnost. Dvě ženy svým nosem připomínají agresivní muže z vyššího patra. Bude lepší nezdržovat se a pokračovat co nejrychleji Cestou.

"Jsem známa jako Saaga," oslovím nešťastného goblina. "Hledám Gith. Ty jsi znám, že máš informace. Chci tuto. Mohu vyměnit za kuši, jestli je to nutné. Víc nemám."

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

goblin s vráskami na čele se podívá na nabízenou kuši. "Já jsem Velký Jek, vítej na našem tržišti. Ovšem za jednu kuši toho teda moc nedostaneš. Vlastně máš štěstí, že o ghitjancích toho tady moc nevíme - a tak informace o nich nebude drahá a kuše bude protihodnotou stačit. Zde v podzemí jsou ... prý zahájili invazi do Křišťálového labyrintu. Ale to je hluboko pod námi, tak o čtrnáct pater níž."

"To opravdu nic jiného nemáš? Pan Elric nám sliboval zástupy dobrodruhů, kteří sem budou chodit utrácet své poklady ... takhle ale nic nevyděláme a tržiště přijde na buben. Začínám si myslet, že nám to celé jen nakukal, aby se dostal k lepším cenám," zachmuří se.

V tu chvíli se k němu nakloní jeden z hobgoblinů. "Vidíš? A proto byste se měli přidat k Legii. Ne jen spolupracovat, ale přidat. Stal by ses kapitánem, získali byste žold z legijní pokladnice ...."

"A ztratili svou svobodu," odsekne mu goblin.

"A k čemu je ti svoboda, když máš hlad?" zeptá se ho hobgoblin a na tváři Velkého Jeka je vidět, že zatím odolává, ale zcela toto možnost předat se k oné Legii nezahazuje.

Naopak druzí dva rádci s dlouhými nosy a malými oušky se nervózně dívají jeden na druhého. "Zhentarimští by ti nikdy svobodu nevzali," osmělí se nakonec jeden a přestože ho hobgoblin probodne pohledem, pokračuje. "Jediné, co by chtěli, je, abyste se nesoustředili jen na sezení na zadku v tomhle sále a obchodování. Nemáme teď kontaktovat našeho vůdce Rizz ..."

Druhý rádce ho šťouchne loktem a hodí významný pohled směrem k oběma hobgoblinů....

".... riziko, že by se mohlo stát něco nečekaného je příliš velké, ale jsem si jist, že pokud se kontakt podaří, on už dokáže vymyslet, jak si zajistit obživu i jinak, než prostým čekáním na to, až kolem půjde dobrodruh, co má víc, než jen kuši."

"Protože upřímně - většina dobrodruhů je tady teprve na začátku své cesty a poklady, které by se daly obchodovat, teprve shání. A spousta dobrodruhů se vydává na výpravu právě protože je chudá," dodá vysvětlení druhá nosatá figurka.

"A to je asi to jediné, v čem se shodneme," přikývne hobgoblin. "Jen se zamysli, jestli je lepší mít jistotu stálého platu a jistot, o které se můžeš opřít v Legii," zeptá se Jeka,

"... nebo zda je lepší žít v nejistotě s šéfem, který se nemůže ukázat kvůli nějakému riziku."

Saago,

vím, že ti do toho moc není, ale vypadá to, že jestli brzy nedojde nějaký dobrý kšeft, Jekovo tržiště si neudrží svou nezávislost a přidá se buďto k Zhentům nebo k Legii.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Saaga »

"Čtrnáct pater," kývnu hlavou, "chápu. Děkuji. Dám ke kuši střelivo, řekni mi, Jeku, kudy vede cesta do nižšího patra."
Goblin se rozesměje, jeho hlase poznávám zoufalství. "Jasně, tak za čtrnáct pater kuše, za jedno patro šipky, to je vlastně rozumná dohoda. Takže - támhle vyjdeš z tržiště a pak furt rovně. Teda, několikrát zahneš, ale pořád stejný směr a drž se spíš doleva, pak najdeš schody dolů."
"Opět děkuji za tvé vědomosti," odpovím. "Dobře se s tebou obchoduje."
"No, to mě teda těší. A seš si jistá, že fakt nic jiného koupit nechceš?"
"Ještě potřebuji svíčku. Jednu. Máte?"
"Jednu? Vážně? No jo, máme. Ale myslím, že se prodávají jen po celých baleních."
"Tato volba není možná. Nemám další kuši."

Zamyslím se. Má Cesta se rozbíhá několika směry, rozhodnost polevuje, představa o cíli se rozpíjí v nevyzpytatelných cestách tajemných goblinů. Vím, že informace zde mají hodnotu.

"Ty," otočím se na skřeta s krvavou rukou na hrudi, "Nabízíš peníze? Věz, že mám zájem. Chci koupit svíčku. Dej mi peníze teď a řekni, kde najdu tu Legii. Ta mi není známa. Tam splatím dluh.

Něco za něco: Hiro:2D6+1 → 8(3 +4 + 1)#CHA
- PJ, nabízím službu legii, chci za ni peníze a chci je dopředu. To se nepovedlo, takže se ptám - bude teď mít pro mne hobgoblin nějakou práci?


"Věz," otočím se na dvojici menších nosatých bytostí, "že s vámi dohodu uzavřít nechci. Dva vašeho druhu se mě pokusili sníst."

Tvář goblina Jeka se podivně zkroutí.

PJ?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hod na náhodné monstrum: MarkyParky:1D4 → 4(4)

Saago,

hobgoblin se krátce zamyslí a pak odpoví. "Vlastně ano, mohla bys nám pomoci. V oblasti, kde dřív bývala Hlídka pavoučího oka se tady Jekovi ztratilo pár goblinů. Prohledali jsme pozorně chodby kolem křižovatky a nenašli jsme žádné stopy příchodu nějakého monstra - a ta oblast by měla být slepá. Takže já si myslím, že v tom mají prsty Xanatárovci, kteří to tam dobře znají a že by tam mohl být třeba nějaký jejich špeh."

Zasvětí tě několika slovy do toho, kdo jsou Xanatárovci a kde bývala Hlídka pavoučího oka, i co se s nimi stalo.


"Zjisti, proč goblini mizí. A já ti za to zaplatím a navrch ještě prozradím, kde sídlí Legie."

Pak se otočí k Jekovi.

"Vidíš? Přišla z povrchu a chce se dát k Legii. Měl bys přestat váhat a udělat totéž."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Saaga »

Trpělivě poslouchám a přísnými pohledy odháním vytrvalé obchodníky. Dvě ženy s velkými nosy se stáhly stranou a něco si šeptají. Cítím z nich nervozitu, popuzenost, hněv. Pravděpodobně chtěly monstrum zabít samy. Dívají se na mne zle. Tuším v tom závist.

Hobgoblin skončí vysvětlování. Kývnu hlavou na znamení souhlasu s dohodou. Úkol chápu, není o čem víc hovořit.

Bez zbytečných slov projdu tržištěm na jih. Neodbytné nabídky goblinů splynou v jeden nezřetelný šum. Zaměřím svou mysl na popis cesty. V této sféře vydrží i dlouho zapomenuté struktury v neměnné podobě celá staletí. Zde si příště nechám namalovat mapu.

... kolem křižovatky s freskami ...

Procházím dlouhými rovnými chodbami. Místní uspořádání nedává smysl. Zpracování také ne. Snažím se svou mysl uchovat koncentrovanou na úkol.

... chodba na heslo ...

Pod mou nohou náhle klesne podlaha. Na zdi uslyším cvaknutí a nahnu se kupředu. Vystřelená šipka mi prosviští za zády. Udělám druhý krok, situace se opakuje. Pasti zpravidla nemají nabíjení. Rozhodnu se nevyplýtvat veškerou munici.

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)#OBR
- Asi cajk.


Vyrazím dopředu. Dlouhými skoky po špičkách prstů minimalizuji počet spuštěných samostřílů. Na konci chodby se zastavím a setřu si pot z čela.

Zával přede mnou má značit hledané místo. Rozhlédnu se po ztracených goblinech. Začnu od stropu.

Odhad situace: Hiro:2D6+1 → 3(1 +1 + 1)#INT
- Kde se nachází hledané (ztracení goblini)?
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Saago,

mineš jeden a druhý roh a okamžitě je ti jasné, proč hobgoblini nenašli žádné stopy.

Na opačném konci dlouhé chodby ve vzduchu visí velká koule s velkým okem a mnoha tykadly, na jejichž koncích jsou také oči.

Obrázek

Zřící.

Hlídka Pavoučího oka
Hlídka Pavoučího oka

Hledí na tebe a v jeho očích se nebezpečně zaleskne.


Zřící Dohlížeč se chystá na tebe použít své oční paprsky.
Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Saaga
Příspěvky: 354
Registrován: 10. 1. 2020, 16:32

Re: [HRA] 2. patro - Tajemné komnaty

Příspěvek od Saaga »

Proč jenom nemám s sebou kuši?

Skočím k sesunuté zdi před sebou. Chodbu ozáří barevné paprsky. Lepší než má svíčka. Tam, kde se paprsky sbíhají, je můj cíl.

Přitisknu se ke zdi. Upustím lucernu a tasím obě zbraně. Na odložení torny není čas ani prostor. Další paprsek mi projede kolem nohou, stáhnu je pod sebe. Koncentruji se na chladivý kámen. Chci s ním pohnout, změnit jeho strukturu a tvar, nechat ho přetéct do celé šíře chodby. Stále nic.

Kde nestačí vůle, pomohou svaly. Zapřu se do kamení. Malý kousek se skutálí na zem a lehce zvíří prach. Další paprsky ho okamžitě protnou. Překulím se na bok a vyběhnu.

Navzdory nebezpečí: Hiro:2D6+2 → 12(4 +6 + 2)#OBR

Zřící míří vysoko. Čeká odkrytá záda na mém útěku. Čekala bych to samé. Já ale běžím kupředu. Pár rychlých kroků, než pochopí můj záměr. Měl být lépe koncentrovaný. Sklouznu po podlaze pod novou záplavou paprsků do hromady beden. Překulím se do podřepu. Rukou a čepelí vyhodím do vzduchu na Zřícího několik košíků, bedýnek nebo něčeho takového. Skrz letící veteš zaútočím na tykadla.

Okovaná pěst Zřícímu nevadí. Vím o tom, je to součástí záměru. Dvě současně útočící ruce mu komplikují let. Je snazší sekat po tykadlech bez ohledu na jeho výpady. Rychle přestávají zářit. Ze Zřícího se stává Trpící.

Zteč: Hiro:2D6+2 → 12(4 +6 + 2)#OBR
- Dosáhl jsi plného úspěchu: Vyřadit Zřícímu paprskometná tykadla
- V boji rázné a tvrdě postupuješ vpřed – tvůj útok je silnější o +1ZÁSAH
Saaga>Zřící: 2-ZÁSAH (rapír) + 1-ZÁSAH (volba) - 1-ZÁSAH (mrštně poletuje) => 2-ZÁSAH = TZ
Zřící>Saaga: 2-ZÁSAH (kousnutí) - 1-ZÁSAH (kožená zbroj) - 1-ZÁSAH (MRŠTNOST) => 0-ZÁSAH = OK

PJ?
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů