[META] Komentáře od hostů

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Log: Jesiíra Hradharf (v originále Jhesiyra Kestellharp) a blokování průchodu portály nejsou můj výmysl, obojí je v dungu naskriptované od autorů.

* Jesiířina zápletka je jednou z velkých zápletek celého dungu.
* Vztah Jesiíry a Halastera je zároveň jedna z šesti variantních zápletek páteřního příběhu - a tedy v našem případě shodou okolností ta, kterou jsem si fakt vybral (možná, že tvůj GM má jako páteřní zápletku jinou?)
* Blokování portálů před příliš brzkým průchodem jsem jen modifikoval pro naše levelování (dáváme si automatický level-up za nalezení schodů o patro níž, nedáváme si expy po každém encounteru), ale jinak je v podstatě velmi podobný tomu, který je naskriptovaný v originálním dungu.
* Chvíli jsem zvažoval, že blokování naopak škrtnu, protože mám rád úplné sandboxy, ale jistil jsem, že některé příběhové linky by pak nemusely dávat smysl, kdyby se postavy dostaly příliš brzo na jejich konec a neměli informace posbírané z průchodu "přeskočených" pater (třeba celá zápletka s ukradeným žabikuchem by se mohla rozbít přeskočením pater, pokud víš o čem mluvím). Takže jsem ho nakonec zachovat.
* Gwíla jako NPC je jediný prvek zařazená odemne navíc. Funguje jen jako Jesiířina mluvčí, prostě protože nás už provází v podstatě třetí hru a za to, co odehrála v Záporácích, si zaslouží účast i zde - a tohle se vyloženě nabízí s ohledem na její schopnosti a charakter.
* Runy ve hře samozřejmě mám, Hiro s Hadešadah už jednu potkali u mantikor. Jejich použití u bran ovšem as-written předpokládá ještě jednu podmínku, která tady s Gwílou nebyla naplněná.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Hm, to je zvláštní, o Jesiíře jsem nikdy neslyšel. Páteřní zápletka to tedy pro nás asi nebude.
Portály normálně procházíme, oběma směry, pravda docela málo a nikdy ne na slepo-ale familiára tam kouzelník hází normálně a žádný blok.
Taky to samozřejmě může být kreativita u našeho PJ, to já nemám jak poznat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Krysodlaci:
Přišli jsme k nim z druhé strany, narazili na krysodlačici v podobě obří krysy. Protože zvířata se v dungu nenechávají, kdoví jak jim šrotí v hlavě, zabili jsme ji v domění, že je to jen krysa, než se dostala na tah. Byli jsme u toho patřičně hluční, krysodlak byl varován a vystrašen, a agresivnější vyjednávání si vyložil jako útok. Zabili jsme pár krys a ostatní se vzdali a ustoupili do nižších pater.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Další hlášení z paralelního vesmíru.
Kostka: Přišli jsme k ní z druhé strany a vlezli přímo do ní. Přesněji moje postava vlezla a teleportovala se z ní mlžným krokem. Načež se kostka pohnula a znovu ji pohltila. No, zabili jsme ji, co s ní taky jiného. Získali jsme lebku a zjistili její úžasnou magickou schopnost, která nás velmi překvapila (btw. Marky, jestli se nemýlím ty jsi to hráčům zatajil? škoda)
Klavír: jsme nerozluštili a raději nechali jak byl.
Laboratoř: Ghůly jsme samozřejmě zabili, ti moc prostoru pro interakci nenabízí. Docela dlouho jsme vymýšleli, jak otevřít dveře bez elektrické rány, což se nám povedlo, načež postava, která to realizovala, vyprovokovala golema a lebku k útoku. Celkem interesantní moment z hlediska DnD taktiky, ale na vás to nemá. Pak jsme objevili chodbu vedoucí přímo na druhou stranu těch dveří a připadali si jako úplní pitomci.
Kuchyně: Prostě ta připomínka "Dobrodruhu, dávej si bacha, jsi v nebezpečné jeskyni" aniž by se cokoli stalo. Mimochodem, Marky zdá se mi, že jsi spektru záměrně či nezáměrně vytunil? Přišla mi jako tuhší soupeř než v DnD (pravda jenom čtu).
Mág: Když se ostatní družiníci rozhodli opravit kruh, aniž by věděli co dělá, moje postava prohlásila, že jestli se objeví něco živého, okamžitě to zabije. Sice to nakonec trvalo dvě kola a pomáhal zbytek družiny, ale výsledek tomuto záměru odpovídal.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Nemám pocit, že bych u lebky s megakostkou něco zatajil. Nebylo to spíš nějaké rozvinutí od tvého GMa?
DoMM píše: The skull has no magical properties other than its ability to enlarge gelatinous cubes (and potentially other oozes, at your discretion).
A na tuhle věc hráči přišli...

Ad spektra:
Samozřejmě to není konverze 1:1. A nevím, jak dobře jste na tom s kouzly/kouzelnými předměty, proti nám.

Ale ona má málo HPček a vysoké rezisty proti nemagickým útokům. Proto byla v DnD možná snadná kořist, oproti SD. Já byl s průběhem toho boje jako GM celkem spokojen :)
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

No, já jako čtenář bych to o té lebce z těch postů nepoznal, i když jsem věděl a hledal to v tom. Ale jestli pochopili hráči, tak OK.

Co se spektry týče, v tu dobu jsme měli každý 1 magický předmět, přičemž bojový byl jen tulákův +1 rapír. Ale zas všichni ostatní jsou full casteři takže rezisty na nemagické zbraně nás moc netrápí. Ovšem já si v tom patře už uměl povolat spektru jako pomocníka, a to jí ještě naboostili, takže konverze ji nejspíš opravdu přidala.

A s bojem můžeš být určitě spokojen. Jakkoli mám "deskovkové" pojetí bojů v DnD rád, tak takovéhle scény v něm moc nevznikají.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

Jak vidíte naše postavy, jako čtenáři vně?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Brandy: Ten koncept křehké válečnice co trhá kvítky a seká ruce se mi líbil, a byl celkem zajímavý i v té hře, ale čím víc se projevuje ta averze vůči magii, tak mi připadá stále víc jako hrozná hysterka a je to chvílemi až otravné (nebrat špatně a hrát jak baví, ale zazněla otázka, tak odpovídám).
Cilapi: Ten naivní elf není až tak zajímavý koncept, ale vidím tam potenciál pro vývoj při interakci s tím velkým zlým světem.
Elric: Je z něj cítit, že má nějaké pozadí a hodnoty, ale ze všech nejvíc mi připadá jako někdo, kdo ví kde je, a že to vyžaduje nějaký přístup. Nejvíc "DnD" postava v dobrém smyslu.
Hadešadah: Z deníku vidím, že má zajímavou minulost, nějaké cíle, ale přijde mi, že se to do hry moc nedostává. Ale zachraňuje to tím, že je perfektní "kroll alchymista".
Hiro: Perfektní archetyp bláznivého mudrce, sice ty jeho dlouhé posty někdy nestíhám číst, ale jsou kouzelné.
Jako skupina mi připadáte jako three plus two s nesourodým hlavním triem (BCE) a komickou ale kompetentní dvojicí (H'and'H).
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

Neberu, naopak
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Elric »

Elric "ví co dělá", protože se ho snažím hrát jako The Ace/Knight In Sour Armor
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Zpočátku jsem myslel, že rziví netvoři budou první encounter o kterém napíšu, že jsme ho vyřešili úplně stejně, ale pak se to "zvrhlo" a je to první encounter, o kterém můžu říct, že jsme ho řešili méně násilně. Prostě nekovoví členové družiny je odlákali, zbytek prošel. Zabíjet nebylo třeba.

A k probíhajícímu elfímu dialogu mírně, ale velmi mírně spoilerovou poznámku. Temný má pravdu. Bude hůř. Jsme na začátku 9. a už nám to solidně leze na mozek.

I když mé postavě hráblo už v backgroundu, takže na té se to až tak neprojevuje. :D
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Zase trochu porovnání:
Mezzolot je tvrdě bojové střetnutí, těžko ho řešit jinak než bojem. Takže se jen podělím o informaci, že první útok vedla zjizvená žena v černé zbroji jedoucí na jeskynním medvědovi. Cool scéna (pochválím se, nikdo to za mě neudělá).

Drow:
Došli jsme ke dveřím, které nešly otevřít, ale slyšeli jsme za nimi hluk.
"Otevřete, inspekce národního výboru!"
To všechny uvnitř tak zblblo, že po chvíli dohadování skutečně otevřeli.
Ale vyjednávání s krysodlaky se nějak zvrhlo v masakr. Hold smůla.
Neviditelný drow na nás chtěl hodit ohnivou kouli, ale protikouzo tomu zabránilo a ačkoli byl neviditelný, dostal v dalším kole zásah a zviditelnil se. Teprve potom byl ochotný vrátit se k vyjednávání. Nechali jsme ho jít s podmínkou, že zaleze do Lebečného přístavu a patro nechá Jekovi. Navíc jsme mu dali Jekův diadém a za to dostali potvrzenku na odměnu v Lebečném přístavu.

S Halastronem jsme pokecali a skusili oživit Halasterovu sochu. Ta se nám vysmála, my se s ní pohádali a dostali demage. Pak jsme ji nechali být.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Jakou máte dohodu ohledně explicitního (a implicitního) obsahu?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Dodržujeme pravidla Rpg-fora. Slibuju, že si je někdy i přečtu ;-)

Krollky rajtující nahé na oživlé balistě ale rozhodně chceme! Já teda určitě :-)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

Jo pravidla rpgf jsou tak pružná a gumová jako mnoho všeho tady... ale žádné zabíjení malých sedmitečných berušek nebude...
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti