[META] Komentáře od hostů

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Dyť ho (ještě?) nezabili? :)
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

Jo teprve ho vyslíchám. A na smrt má ještě čas... ne vážně: cíl tohle nebyl... možná?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Za všechno může ten prokletý meč aneb vždycky poslouchej, co říká trpaslice (vím o čem mluvím ;-) ).
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Log 1=0 píše: 30. 3. 2019, 17:10 Celkem zajímavé, číst si o tomhle paralelním vesmíru, ve kterém zabili našeho skoro až spojence, kterému jsme vyčistili celé patro od nepřátel a na jehož území jsme měli v podstatě bezpečnou základnu, na které jsme strávili několik krátkých i dlouhých odpočinků hraním kostek a ochutnáváním místní kuchyně.
Ještě jsem chtěl dodat k těm reakcím: Klidně čas od času okomentuj, jak u vás některé věci dopadly jinak, je to zajímavé porovnání ...
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Hm, já vás budu číst jen první dvě patra, protože třetí jsme si nechali rozdělané (čti zdrhli jsme do nižšího před přesilou, a plánujeme se vrátit na vyšším levelu a provést menší genocidium). Navíc si tu naši hru už tak detailně nepamatuju, koneckonců, je to čtyři patra (alespoň 2 měsíce reálněho času) zpátky, a tu vaši čtu nárazově.
Ale co si tak pamatuju:
S Hrobaři jsme se dohodli, že nás nechají projít přes své území, když jim zaplatíme, a touto cestou jsme se vyhnuli jakékoli složitější interakci s nimi. Ani jsme nepřišli na to, že nejsou upíři.
V chodbě s mnoha výlenky jsme nepřišli na to, jak se těch odrazů zbavit, takže jsme se řídili zásadou: "S úsměvem, dobrou náladou a fyzickým násilím jde všechno líp." (Zejména, když hlavní bijec dává magické sečné nebo silové zranění, takže imunity a rezistence prakticky nehrozí.)
Naopak krychli jsme se úspěšně vyhnuli.
Jedna PC si najala dva gobry (prostě přeplatila Xanathara absurdní částkou), kteří nás doprovodili na Gryčí sváču, kde je grykové posvačili. Jejich dočasná zaměstnavatelka si pak vzala své prachy zpátky. Btw, používám ty názvy lokací co ty, ale náš vypravěč ne, ani nevím, jestli jsou v tom modulu.
Tím jsme získali přesnou představu o poloze a počtu gryků a nasadili úsměv, dobrou náladu a fyzické násilí. Úspěšně. Pak jsme zachránili Lasičku, dali mu trochu jídla a zlaťák na cestu a nechali ho jít nahoru do Hlubiny (předtím jsme ho samozřejmě vyzpovídali).
Když jsme později vytáhli jeho starého parťáka, za pár dalších informací jsme mu řekli, kam šel (jsme hajzlové, já vím). (Možná omyl/invence na straně vypravěče na tomto místě.)
Co se týče Xanatharovy gildy (cech je lepší překlad, ale Shadowww ho asi vymyslel na místě při hraní Dragon Hiestu): Jedna postava má rys: "Nenávidím Xanathara a chci mu ukrást rybičku." Druhá je bývalá členka této organizace, vyloučená pro zradu. Takže nepřekvapí, že je vraždíme na potkání. Tady jsme půlku Xanatharovců z 1. patra pobili a druhá před námi prchla níže. S touto reklamou jsme byli u Velkého Jeka uvítáni dle zásady nepřítel mého nepřítele je můj přítel, a uzavřeli jsme dohodu o spolupráci. Velmi úspěšnou, ale to bych spoiloval.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Log 1=0 píše: Hm, já vás budu číst jen první dvě patra, protože třetí jsme si nechali rozdělané (čti zdrhli jsme do nižšího před přesilou, a plánujeme se vrátit na vyšším levelu a provést menší genocidium).
Jasně, tak s ohledem na to, že my máme vlákna organizovaná po patrech, můžeš také třetí přeskočit a sledovat naše osudy ve čtvrtém. Ale s naším tempem to ještě chvíli potrvá....

Log 1=0 píše:V chodbě s mnoha výlenky jsme nepřišli na to, jak se těch odrazů zbavit, takže jsme se řídili zásadou: "S úsměvem, dobrou náladou a fyzickým násilím jde všechno líp." (Zejména, když hlavní bijec dává magické sečné nebo silové zranění, takže imunity a rezistence prakticky nehrozí.)
Tady jsem zasahoval, v naší hře zrcadla mají i částečně hádankovité řešení, pže mi nedávalo smysl, aby nebylo.


Log 1=0 píše:Btw, používám ty názvy lokací co ty, ale náš vypravěč ne, ani nevím, jestli jsou v tom modulu.
Snažím se používat ty z modulu, jen tam jsou určená GMovi a tak jsou občas spoilerová, tak tam musím opatrněji.

Nám se to hodí, kvůli orientaci mezi posty.

Gryčí sváča je v originále Grick snack.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Jasně, tak s ohledem na to, že my máme vlákna organizovaná po patrech, můžeš také třetí přeskočit a sledovat naše osudy ve čtvrtém. Ale s naším tempem to ještě chvíli potrvá....
Čtvrté patro: Po ne moc zásadní konverzaci s NPC a bojem s neinteligentními potvorami jsme vlezli do ... a tím vyprovokovali ty-víš-koho, a ukecali ho, aby nás nezabil, jenom vypudil do nižšího patra.
Ale možná se podívám, jak se vám bude dařit v 5. to jsme docela prolezli.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Boj se Šun Šuretem a jeho pohůnky je vskutku úžasný na čtení. Chválím zúčastněné hráče i jejich postavy.
My jsme to měli jednodušší, protože jsme si nerozprášili Jekův klan a hlavně s sebou měli čaroděje a kouzelníka. Taková ohnivá koule je při boji s přesilou velmi užitečná.
Po boji jsme uťali Šun Šuretovu hlavu a odnesli ji Velkému Jekovi jako první polovinu naší části dohody, v rámci které nám slíbil svůj přeměňovací diadém. Vysvětlili jsme mu totiž, že vzhled "buzíka ze zámku" (použito při hře) není pro jeho autoritu až tak dobrý, jak si myslí, a že se mu to tedy vyplatí.

Btw, Marky, proč Šun Šuretova tma nezmizela, když padl? PJ invence pro větší drama? House rule? Důsledek pravidlové konverze? Specialita toho NPC? Něco jiného?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Btw, Marky, proč Šun Šuretova tma nezmizela, když padl? PJ invence pro větší drama? House rule? Důsledek pravidlové konverze? Specialita toho NPC? Něco jiného?
Formálně důsledek pravidlové konverze.
Ale protože konverzi dělám zase já, tak zároveň konstatuji, že ji provádím tak, aby generovala větší drama. IMHO. Snad :).
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

Jako přímá účastnice musím konstatovat, že tahle pasaž byla velice zajímavá a tma tomu dala šmrnc. A o nejlepší gradaci se postaral kolega Cilapi:).
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od ShadoWWW »

Interakce hráčů během hraní má ve výsledku vždy větší vliv na herní zážitek než pravidla nebo samotné dobrodružství (i když i ty jsou důležité). To je krásně vidět i na tom, že stejné dobrodružství se stejnými pravidly generuje různé výsledky.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

ano to máš recht, navíc si člověk pokud mu to celé sedne hru dokáže užít, i když má missáky :)
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Brandy píše: 8. 4. 2019, 06:36 A o nejlepší gradaci se postaral kolega Cilapi:).
Děkuji. :oops: Ale já tam ani nebyl :)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Souboj byl stylový.

Naše zkušenost: Před útokem jsme si zjistili, že zřícímu musíme říct heslo a mít odznaky xanatharovců. Obé jsme si zajistili, a šli k němu. Ale předtím jsme si ty odznaky zapomněli nasadit takže na nás zaútočil! Připadali jsme si dost jak paka a zabili ho. Xanatarovci využili času ke zdekování se do nižších pater (už jsme měli svou pověst). Což bylo blbé, protože jsme Nadinu hlavu slíbili Jekovi.

Protože nejspíš nebude příležitost níže, dodám, že jsme ji nakonec dostihli, a ona se nám vzdala. Zabít ji by byl hanebný čin, který by dobrý tvor určitě neudělal. Srazili jsme jí hlavu a odnesli ji Jekovi, jedna z postav to reflektovala změnou přesvědčení. Dostali jsme Jekův diadém a ještě ho na jiném místě vyměnili za něco velmi užitečného, leč morálně pochybného, a všichni si snížili přesvědčení o stupeň. Skončili jsme jako evil grupa.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Ptal jsem se našeho PJ na sahugainského barona, kterého jsem si vůbec nepamatoval.
Nepamatoval jsem si ho, protože jsme ho vyhodnotili jako něco, kde výhled nestojí za riziko a nechali ho být.

Gwíla... tu jsme samozřejmě nepotkali. Asi tuším, proč jsi se rozhodl pro tuhle změnu, ale jist si nejsem. Myslíš že by se hra moc rozsypala? Byly by moc silné hrozby? Nechce se ti to načítat tak dopředu?
SPOILER, MARKYHO HRÁČI TOHLE RADĚJI NEČTĚTE
Halasterovy runy používat budeš, nebo je plně nahrazují tvoje pravidla pro portály?
KONEC SPOILERU
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů