[META] Komentáře od hostů

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

U Loga jsem odhalil to, co je v pohodě a nespoiluje.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Musím se podělit, a věřím, že některé to bude zajímat:

Po skoro roce uplynulého času...

...po skoro týdnu čistého času...

....po skoro měsíci fikčního času...

...jsme dorazili na dno.

Za tu dobu v nás Halaster Černoplášť začal vidět své nepřátele, a ne zcela neprávem. Takže nás se svými nejvěrnějšími učedníky uvítal podle toho. Pršely meteority, kouzla i protikouzla létala vzduchem, umíralo se na obou stranách.

Ale nakonec jsme slavně zvítězili a vstoupili do dějin Zapomenutých říší jako ti, co udělali z Dungeonu šíleného mága o něco příčetnější místo.

Musím říci, že i když to byl dlouhý čas, byl to většinou čas velké zábavy. A závěrečný bossfight byl Bossfight s velkým B. Ale přesto jsem rád, že jsme to dohráli, a už se těším, až budu hrát něco jiného. Byla to fajn věc, ale v dávce ne koňské, ale přímo sloní. Ovšem to, že jsem zvědavý, jak si s tím dungeonem poradíte vy, je myslím dobrý důkaz pozitivního celkového dojmu.

Takže hodně štěstí. Možná ho budete potřebovat :D
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Brandy »

Štěstí? Co je to štěstí...muška jenom zlatá....

"Zlato? kurva kde je zlato, sem s ním, hrrrr na něěěě..."
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Gratuluju k dohrání :clap:

A jsem rád, že nám budeš dál držet palce :-)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Log 1=0 »

Nový zloděj?
Ať vydrží déle než ti předchozí.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Glom píše:Je to dobrodružka, určitě se jí něco stane. Dobrodruhům se pořád něco stává...
Dobrodruhům se nikdy nic nestane! To oni se stávají těm ostatním.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Marky, co bys dělal, kdyby Elric ve svém posledním tahu uspěl?
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Elric
Příspěvky: 826
Registrován: 13. 2. 2019, 23:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Elric »

Pracující logaritmus píše: 28. 11. 2019, 14:21 Marky, co bys dělal, kdyby Elric ve svém posledním tahu uspěl?
Kdybych uspěl, položil bych mu otázky, dle znění tahu. Takže by na ně Marky nějak kreativně a zajímavě odpověděl. :-)
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Elric píše: 28. 11. 2019, 14:32
Pracující logaritmus píše: 28. 11. 2019, 14:21 Marky, co bys dělal, kdyby Elric ve svém posledním tahu uspěl?
Kdybych uspěl, položil bych mu otázky, dle znění tahu. Takže by na ně Marky nějak kreativně a zajímavě odpověděl. :-)
Díky. Popravdě mám pocit, že by spousta těch informací nebyla tak zajímavá, jako to, co ses stejně dozvěděl.
Asi se mě drží mindset "háže se na důležité věci", zatímco tady se evidentně jede stylem "háže se na bambilion věcí, ale spousta výsledků jen dodává barvu."
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Sarsaparillos »

Log: Tady se háže jen na důležité věci. Ale platí tu princip, podle kterého Elricův "hod na štít" udělal ze štítu něco důležitého.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Pracující logaritmus píše:Asi se mě drží mindset "háže se na důležité věci", zatímco tady se evidentně jede stylem "háže se na bambilion věcí, ale spousta výsledků jen dodává barvu."
Tak to je vlastně jádro celého PbtA.

Místo "háže se na důležité věci" platí, že "Pokaždé, když se háže, stává se z toho důležitá věc." a skoro nikdy to není "jen dodává barvu" - vždycky ta odpověď je nějaké odhalení nového obsahu, nebo posunutí stávajícího.

To jak moc významné takové posunutí je, spíš vyplývá z hodin Hrozeb a tak.



Ono mimochodem celá ta záležitost s korunou, žezlem a jablkem není v originálním KŠM přítomná, resp. všechny tři předměty tam sice jsou, ale nemají přesně ten význam, který jim dala naše hra. A "jablko" jsem dokonce právě kvůli tomu, aby Hiro dostal odpověď na svůj tah před nějakým časem, přesouval z jedné lokace do jiné a právě jeho otázka z Odhadu situace definitivně vložila do hry přítomnost klenotů.

Takže celá ta věc s královnou a korunovačními klenoty je právě důsledek tohohle přístupu a postupně se jednotlivými tahy upřesňovala.

Kdybychom hráli, že se "háže jen na zajímavé věci", tak by tahle příběhová linka nikdy nejspíš nevznikla ... a rozhodně by nemířila k tomuhle vyvrcholení (přičemž zdůrazňuji, že zatím k němu míří -- ta hrozba je teď vytikaná na 10:00, takže Skelle je zřejmě souzeno stát se královnou, vše k tomu směřuje .... ale ještě chybí nějaké dvě další události, které tomu dají nějaké vyvrcholení).
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Já ještě doplním, že zrovna ten magický štít je i v originále (i z popisu je vidět, že byl zajímavý už před hodem). Ten hod mu samozřejmě mohl přidat nějaký další zajímavý význam (nebo alespoň historii, na kterou by se třeba časem něco nabalilo).

Nicméně je super, že v případě "potíží" není třeba se vázat čistě na ten štít, případně ty otázky a jen se inspirovat... a pak udělat ze Skelly královnu (korunuje ji samozřejmě až "druhá vlna" dobrodruhů, která dotiká hodiny ;-) - teda pokud jí Brandy tu korunu nešlohne :-D).
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Sosacek »

Cilapi, budes muset skocit pro Elrica, at ty draky oba zabije. Nebo pro Saagu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Tolik k tomu, nakolik byl dobrý nápad poštvat na mozkožrouty draky :-) Hold je to cena za to, že mi kryly záda. A musím říct, že se to docela hodilo. A musím říct, že se to po těch mizernejch úvodních hodech hodilo. Muset se ještě u brány dobojovávat ty dva mozkožrouty by bylo dost o držku...

Každopádně vývoj přesně dle "učebnice AW" - jednu hrozbu plynule nahradí jiná :-)
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] Komentáře od hostů

Příspěvek od MarkyParky »

Cilapi píše:Každopádně vývoj přesně dle "učebnice AW" - jednu hrozbu plynule nahradí jiná :-)
Hlavně vývoj ku spokojenosti Halastera. Ten nemá rád prázdné vyčištěné prostory ....
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti