[HRA] 1. patro - Kobky

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Hadešadah »

"No to je mi novinka, proč bych sem jinak lezla?" Odfrknu si jen tak pro sebe. Nicméně, pokud bych měla popsat trochu obrazně, co ta podivná slova udělala s mým sebevědomím, tak má v prachu na zemi ležící sebeúcta, čekající bezmocně na další ránu či kopanec, se po těch slovech posadila, rozhlédla a otřepala ze sebe nejhorší špínu.

Neklidně obcházím šutr. Nikdy jsem nezkusila využít prostě proudící magii. Vůbec nevím, jak na to.

Když šutr obejdu asi po třicáté, tak mě to napadne. Snad nějaká látka z mé truhly bude schopna do sebe tu energii na nějakou dobu pojmout.

Vyskládávám lahvičky a pytlíčky z truhly a vkládám je do místa, odkud vyzařuje nejvíc moci.

Tohle ale bude chvíli trvat, omluvně se šklebím na ostatní, dřepnu si a trochu se nudím, pak se začnu přehrabovat ve zbytcích v truhle. Bílý hořký prášek, cedulka není moc čitelná, myslím, že to má být něco s hořčíkem a má to být dobré jako projímadlo či proti bolesti hlavy. A tady přímo hořčík. Chvíli si jen tak pro radost zkouším, co to dělá. Pak to vyzkouším smíchat s ledkem! Ty sobe! Jako by zasvítilo malé slunce!

Výbušnina
3 x SZ 2 velikost pěsti, nebude hlasitá a způsobí oslňující záblesk, cena každé 2 MAGy


Destilace: Sadah:2D6+1 → 5(2 +2 + 1)
Nefungovalo to moc dobře, mám jen 1 MAG


Posbírám zase všechno a můžu jít.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

zatímco Boo se dotýká obelisku při dokreslování symbolu na jeho vrcholu, obelisk k němu promlouvá. A je pro tebe poněkud překvapivé, že ty víš, co mu ten hlas říká:

"Hledím svým zrakem do budoucna a vidím, kterak úspěšně klesáš hlouběji a hlouběji do této hory. S každým sestoupeným patrem tvá moc poroste a dozvíš se víc o mocných tajemstvích, které hora stráží. Vidím, že se staneš učedníkem mocnějším a schopnějším, než kdokoliv před tebou. Již se nebudeš při cestě za svým cílem závislý na Hirově pomoc a blízkosti.

Na co tedy čekáš? Vydej se na jih, hledej tajný průchod k dvouhlavému králi a zahaj tento náročný sestup, vydej se na cestu, která je předurčena."


Hiro, Hadešadah,

Elric vás provede kolem nástěnné mapy, širokou tajnou chodbou až ke dvouhlavému králi a když sestupujete po schodech vedoucí do hlouběji do podzemí, přemýšlíte o všech překážkách patra prvního, které jste dokázali překonat a o zkušenostech, o které jste bohatší.


Hiro a Hadešadah získavají další úroveň a mohou si vzít jeden tah své rasy nebo povolání.

SESTUP do Tajuplných komnat.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidun sestoupil ze ZÍVAJÍCÍ JÁMY

... pod jámou ...

Zeidune,
koš, ve kterém tě hostinský spustil dolů, zlehka dosedne do hromady písku, kterou kdosi rozsypal pod Jámu, aby se měla kam vsakovat krev zraněných hrdinů, čekajících při útěku z podzemí na vytažení.

Písek je čerstvě rozhrabaný, někdo v něm něco nejspíš hledal. To jak je rozkopaný prozrazuje, že družina opustila místnost jediným východem na jiho západ, předtím ale zjevně také prohledávali okolní stěny.

Pod Jámou
Pod Jámou

Ty jsou kolem dokola jsou pokryté pověšenými štíty a také nápisy, povětšinou vesměs jen jmény a datumy.

Na jednom místě je ale štít sundaný a pod ním elfský nápis krví:
Elfský nápis krví na zdi píše:Za lesem sloupů, Šílený mág dlí,
skrz portály čarovné, ti kouzlem uškodí.
Na složeném štítu je pak dvojice smotaných svitků a malý lísteček. Sehneš se. Jde o dvě schématické mapy, jedna obsahuje opravdu hodně informací, druhá jen pár, a vzkaz:
Vzkaz na lístečku píše:Dárek na uvítanou. Snad se nálezci bude dole líbit víc, než mě.
Sichart
Chceš-li, můžeš při procházení používat mapy toho, co již družina objevila, uvedené vždy v prvním postu daného patra.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Ako sa tak hompáľam v koši, zvažujem, čo je to za obchodný plán postaviť si krčmu na takomto mieste. To by už väčší zmysel dávalo osedlať koňa v ohrade a pýtať od rodičov detí poplatok za pohladenie. A ešte si tam postaviť stánok s nejakými sladkosťami. Smiešne... Ale nič to, moje podnikanie bolo odjakživa založené na... iných.

Z myšlienok ma vytrhne dno jamy a objavy v nej. V duchu ďakujem Sichartovi a obe mapy si odložím. Poobzerám sa po stenách. Keď pod jedným štítom mohol byť nápis, ktovie, či niečo užitočné neobjavím pod štítmi ostatnými. Opatrne nazerám pod štíty.

Jekyll:2D6+1 → 8(6 +1 + 1) Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?

Hneď na to, ako zistím čo treba, nebudem to tu zdržiavať a jediným východom sa poberiem ďalej. Ak bude treba, zapálim jednu fakľu.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Ziedune,

když začneš prohledávat severní stěnu, jako kdybys zaslechl tiché "Klatě!" a pak plíživé kroky, které se vzdalují.

Netrvá ti ani okamžik a najdeš malou špehýrkou, kterou někdo pozoroval tvůj příchod z tajné chodby, připojené ke vstupní místnosti od severu.

Pod Jámou
Pod Jámou

Temná postava chvatné couvá šerem pryč, do jedné z chodeb.

Chceš-li se zkusit dostat silou, použij PŘEKONÁNÍ SILOU.
Chceš-li zkusit nějak vyhmátnout mechanismus tajných dveří a otevřít je, můžeš zkusit ZLODĚJSKÉ NÁČINÍ.

Také můžeš pokračovat podle původního plánu na jih.

Tak jako tak, jakmile opustíš vstupní místnost, chodby se ponoří do tmy. Zapálíš si pochodeň, nebo budeš pokračovat po tmě?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

No ale čo to tu máme, nejaký, hmm.... ako to len Jozelman hovoril? Foyer, áno, foyer a to som len vošiel do podzemia... Však ja ti ukážem...

Chvatne vytiahnem z batoha koženú rolku, pozerám, ktorý pakľúč, ktorý by mi tento zjavný skrytý vchod otvoril. Hmatám rukou, hmm, to nebolo foyer, hľadám dáky otvor, kam ten kľúč vstrčiť, foyer je čosi iné, ach, tu je čosi...

Jekyll:2D6+1 → 10(3 +6 + 1) Zvládl jsi to bez spuštění poplachu, pasti a nenápadně | Zvládl jsi to za OKAMŽIK

Ha! Voyeur, nie foyer...
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

vyhmátl jsi otvor mezi spárami, vložil paklíč, otočil a spíš jsi ucítil než uslyšel tiché křupnutí, jak západka povolila. Dveře se neslyšné otevřely, ale je jasné, že už tak zůstanou, přinejmenším do doby, než mechanismus někdo opraví.

Postava přestala couvat, na okamžik strnula a pak se otočila k útěku pravou chodbou.

Chceš-li ji pronásledovat temnotou, vyhodnoť si PRONÁSLEDOVÁNÍ.

Můžeš ale zkusit i něco jiného. Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

No ale čo má toto znamenať? Najprv ho sleduje, keď je odhalený, niežeby sa zapýraný ospravedlnil, ale kamsi beží...
Takto vy kamaráti nebudeme, šepká mi v ruke vrhacia dýka a púšťa sa vzduchom. Nie zabiť, mierim na nohu, aby tá nešťastná postava nemohla utekať. Nech sa s ňou v pokoji môžem pozhovárať a zistiť: kto je, čo je, a prečo tu špehuje cez škáru...

Jekyll:2D6+1 → 12(6 +5 + 1) (Dosáhl jsi plného úspěchu)
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidun>Hrobař: +1ZÁSAH(dýka) -1ZÁSAH(zbroj) => OK

Zeidune,
Dýka zasviští vzduchem a zasáhne rozbíhající se postavu. Naneštěstí rukojetí, naštěstí ale zase dost silně na to, aby jej vyvedla z rovnováhy, on špatně došlápne, zavrávorá a plácne sebou na zem. Začne lapat po dechu, jak mu pád vyrazil dech.

Třemi kroky jsi u něj, ale to už popadá dech a sahá k pasu pro šavli.

Jsi ve VÝHODNÉM postavení, ale už se ti teď bude bránit. Jedinou úspěšnou ZTEČÍ na blízko ho už dokážeš zajmout.

Můžeš ale zkusit i něco jiného. Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Letí dýka, telo padá. Letím ja, ale viem, že to nebude jednoduché. Vidím, že je ozbrojený, ale k šabľa má ešte chvíľu čas. Kým leží, pritlačím ho k zemi, aby som ho už nadobro znehybnil.

ZTEČ Jekyll: roll 2D6 → 7(3 +4) Dosáhl jsi plného úspěchu

"Len ten žabykláč nechaj, kde je, chcem sa len pokojne pozhovárať," poviem nahlas no v duchu podozrievavo dodám, zatiaľ.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidun>Hrobař: 0ZÁSAH(přitlačení k zemi) -1ZÁSAH(zbroj) => -1ZÁSAH => nic
Hrobař>Zeidun: +2ZÁSAH (šavle) -1ZÁSAH(zbroj) => 1-ZÁSAH => LZ


Zeidune,
rychlost, s jakou se vrhneš na hrobaře mu ani nedovolí pořádně seknout. Spíš jen nastaví šavli neobratně do rány, ty sice ucítíš, jak se její čepel sveze po hraně tvé ruky, ale nebude to nic vážného, a pak na něj zaklekneš.

Utržil jsi jedno LZ.

Zkroutíš mu ruku se šavlí a vysvětlíš mu, že si chceš jen pokojně povídat.

Tlak povolí, pustí šavli a čeká, co bude dál.

Je ve tvé moci, co mu povíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

"Kto si?" pokojne sa pýtam, "to bežne sleduješ dobrodruhov, ktorí zostúpia dole?"

Popritom si ho pozorne prezerám, nielenže dávam pozor na jeho zbrklý pohyb, ale, mám to už v náture, ktovie, možno má niečo cenné pri sebe.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

"Jsem ... jsem .... jsem Hrobař," odpoví ti zprvu vyjeveně, ale jeho hlas následně trochu získá na jistotě, jako by sám sobě něco připomněl.

"A vstup hlídám, protože to tak chce pán a paní, kterým sloužím," dodá už o poznání pevnějším tónem.

Konečně máš možnost si v tom šeru trochu pohlédnout jeho obličej a to tě trochu vyděsí - najednou vidíš, že hledíš do tváře nemrtvému.

Obrázek

Prosím vyhodnoť si následující tah: hoď+INT:
10+: Poznal jsi jeho tajemství, aniž by si toho on sám všiml.
7-9: Vyber si 1 z:
* Znáš jeho tajemství, ale on ví, že ty víš
* Radši do toho nebudeš rýpat
6-: PJ je na tahu
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Jekyll:2D6+1 → 8(3 +4 + 1) * Znáš jeho tajemství, ale on ví, že ty víš

Pobledol som. Na nemŕtveho teda pôsobí veru živo. A inteligentne. Nevdojak som si spomenul na Jozelmana. Mních, ktorý nebol mníchom. A tu je živý, ktorý nie je živý. Istým spôsobom mi ho prišlo ľúto. Istým spôsobom som sa vydesil.

"A strážiš to tu pred kým? Pred dobrodruhmi? Prečo? Čo máš vykonať, keď ich zbadáš?"

Potom som si na niečo spomenul: "Ozaj, keď už to tu tak sleduješ, neprešla tou jamou toť nedávno nejaká iná skupinka?"
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,
"Do hajzlu," zakleje Hrobař hned jak pochopí, že jeho převlek na tebe nezabral.

"Hele, já si tuhle šaškárnu nevymyslel, to Uktárl s Hárií. Každej se musí nějak živit, ne? Já tu mám jen hlídat, aby se ostatní stihli nalíčit a připravit, rozumíme? Vždycky nově příchozí trochu postrašíme, vybereme mýtné a necháme je jít. Je to bezpečnější, než >Peníze nebo život<, jak pro nás, tak pro ty dobrodruhy," dodá k tomu.

Když se zeptáš na partu, co zmizela dolů, tak si uvědomí, že si možná příliš rychle pustil hubu na špacír. "No, hele, jako jo, nějací dobrodruzi tu byli," začne vysvětlovat a vidíš, že mezitím si snaží trochu uvolnit ruku. "Takže já ti o nich klidně řeknu víc, ale nemusíš mě tak kroutit, ne? Já ti fakt nechci ublížit, tys zaútočil jako první, ode mne to byla sebeobrana. Ty k nim snad patříš? Nevypadali jako nějak extra sehraně, spíš se zdálo, že se poprvé viděli nahoře v hospodě."

Když mu povolíš zkroucenou ruku z nejhoršího, ale tak, abys ho měl stále pod kontrolou, pokračuje.

"Hele, jako nadělali tu slušnou paseku, to jo. Nadělali tu nějaký zmatky, ne že ne, ale nebylo to s nimi ani na nože. Jako ano, utrhl se jim ze řetězu ten malý démonek. A ukradli Hárii golema. Takže úplně v pohodě to nebylo. Na druhou stranu to dalo Hárii s Uktárlem zase dohromady a to byla pro nás dobrá zpráva, takže jestli se nevrátěj.... Rozhodně jsme s nima dopadli líp, než Cech mnoha očí, ten vyhnali do nižších pater."

Pak se na malý moment zamyslí. "Když nad tím přemýšlím, ještě se tu s nimi coural jeden hobití hraničář s velkým mečem. Tomu jsme, po pravdě, menší nakládačku dali. A pak se nám někam ztratil. Ale možná taky odešel po svých, to by asi líp věděli ostatní ..."

Nakonec nadhodí: "Hele, mám pro tebe návrh. Co kdybys mě pustil, a já nějak zařídím, abys nemusel platit a nedostal nakládačku? Něco ostatním Hrobařům nabulíkuju, třeba že jsi bratránek..."

Co s ním uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů