[HRA] 1. patro - Kobky

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Hiro

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Hiro » 26. 4. 2019, 16:47

"A jak chceš Sylvo zjišťovat, co se stalo? Vždyť jsou všichni mrtví, Sylvo. Gobři jsou mrtví. Dvouhlavci? Ti jsou také mrtví, Sylvo."
"A co goblini...?"
"I goblini jsou mrtví, Sylvo. Všichni jsou mrtví!"
"Tak já teda..."
"Ano, ty se nebudeš zdržovat hloupostmi a co nejrychleji dole nahlásíš, že tady nahoře je mocenské vakuum, které nahrává těm prašivým hrobařům! Vyšetřování nechej laskavě na odbornících, rozumíme si?"

Pomoc Elricovi: Hiro:2D6+1 → 12(6 +5 + 1)#CHA
- Má na manipulaci 10, Sylva nic ověřovat nebude a vyrazí hned, s informacemi, co dostala od Elrica.

Sotva zmizí z místnosti, usměji se zeširoka na Šadah. "Tak co, byl jsem lepší šašek, nebo Xantárovec? Tahle hra se mi skutečně líbí! Bude-li ta možnost, rád bych si příště zahrál někoho zákonně neutrálního."

Prohlédnu si ten tajný vchod. Zakrytí těch žlabů bude jen provizorní řešení, ale mělo by do značné míry stačit. Na kousku papyru smíchám trochu hrubého písku ze starých soch s vodou z měchu a požádám Šadah o kousek hašeného vápna, medvědojedí moči, nebo něčeho na ten způsob. Vzniklou hmotou potom namatlám na žlaby a věřím, že až ztuhne a zaschne, bude k nerozeznání od stěn.

Sbalím si své nádobíčko, utřu ruce do kutny a nachystám se k odchodu. Tato příhoda s krysodlaky se může jevit pouze jako ztráta času, ale přinejmenším jsme zatrollili Xantárovce a pomohli tím jednomu trollovi, což se počítá. A navíc - zůstávám optimistou. Něco mi říká, že i když nás dále čeká jen kostra, a ke všemu nekompletní, bude s ní mnohem větší zábava, než tady s těmi dvěma.

Elricu, můžeš nás prosím odvést do Sálu beznaděje?
Hiro a Boo
Deník postavy

Elric

Příspěvek od Elric » 26. 4. 2019, 17:28

Zatímco se Hiro věnuje maskování veří, já si zkusím prohlédnout sochy trpaslíků a podstavce, oťukat si je a tak podobně. Vážně tu nic není? To by bylo docela zklamání...

Jakmile Hiro skončí, jen pokývu hlavou, schovám plášť do batohu, hodím si meč přes rameno a vyrazím...

PJ, bylo tam něco zajímavého nebo ne?
Ať tak či onak, vyrážíme do Sálu beznaděje.

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 26. 4. 2019, 20:08

.... v sále beznaděje ....

Elricu, Hiro, Hadešadah,

v sále beznaděje to smrdí starou spáleninou, zdi jsou pod stropem zakouřené a černé. U jihozápadního výklenku s kostmi leží hromada popela, ze které tu a tam trčí zbytek neúplně shořelé kostry, pochodně nebo ratiště přehořelého krátkého luku.

Uprostřed místnosti leží tři gobliní tesáky.

L01-135.jpg
Sál beznaděje

Torzo thieflinga se stále nepatrně pohupuje pod krvavým nápisem, jako by viselo ve větru, i když zde žádný průvan není.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek

Hiro

Příspěvek od Hiro » 27. 4. 2019, 10:48

"Škoda, že s sebou máme jen jedno srdce, tady bychom jich využili i více," povídám udiveně, zatímco se holí přehrabuji v hromádce ohořelých ostatků. "Když jsi Elricu mluvil o kostře ďábla, netušil jsem, že z ní bude ještě sálat teplo. Nad tímhle by se dokonce i dala ohřát večeře," zamyslím se, "nebo něco jiného."

Vylovím z vaku tykev s vodou, podložím ji plošším kamenem a postavím do žhavého popela. Jak jsem říkal, pro většinu kvalitních čajů by měla být voda opravdu horká.

"Elricu, Šadah, předpokládám, že vám toto mírné znesvěcení cizího těla nevadí. Přeci jen, zde by už nic nesvedl ani ten nejšikovnější léčitel."

Zatímco má voda pomalu nabírá tu správnou teplotu, přejdu k té očividně zajímavější kostře visící na vedlejší stěně. Přečtu si nápis a popřemýšlím nad těmi správnými slovy. Ďábelština je šílený jazyk, který není snadné číst, a je téměř nemožné ho správně vyslovit. Lidský a obecně humanoidní jazyk není na všechny ty prazvláštní zvuky prostě rostlý.

Odkašlu si, zavzpomínám a pokusím se aspoň o správné představení: "Koman sava! Ž mapel Hiro. Ž sui'zere d vu rankontr!"

PJ, reaguje na mne kostra stejně, jako na Brandy? Nebo jinak, vzhledem k tomu, že mám u sebe jakési ďáblovo srdce?
Předávám slovo ostatním.
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 4. 2019, 11:25

Hiro,

chrastění kostry zesílí a pak v nich zaslechneš nezřetelný šepot.

"Vraž mi srdce, kde mám hruď,
k životu mě opět vzbuď.

Či do něj vraž ostrý břit,
abych našel v smrti klid."

Co uděláš?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 27. 4. 2019, 11:36

"Hohó, ono to mluví srozumitelně!" zaraduji se.

Vybalím srdce z vaku, položím ho opatrně na zem před kostru a úhledně rozložím papír, ve kterém je zabalené. Stále ještě tepe. Jakmile mi Šadah i Elric věnují plnou pozornost, odkašlu si a oslovím je.

"Milí přátelé, ďáme-li to srdce zpátky do kostry, probudíme ďábla k životu. Probodneme-li jej, zemře napořád. Sám nevím, co je lepší volba. A protože jsme tři, můžeme hlasovat. Žádám vás proto, abyste si rozmysleli, jaký osud chcete této anonymní kostře dopřát. Poté prostě zvedneme ruce, naštěstí má Šadah už opět ten správný počet. Pokud by pro vás byla přijatelnější anonymní volba, můžeme použít střepy či papírky, všeho tu je dostatek. Naštěstí jsme právě tři, takže remíza nehrozí. Ovšem chci vás v tomto směru požádat, abyste se nezdrželi hlasování, to by naši situaci poněkud zkomplikovalo."

Předávám slovo ostatním.
Hiro a Boo
Deník postavy

Elric

Příspěvek od Elric » 27. 4. 2019, 12:44

"Abych pravdu řekl, nemyslím si, že je dobrý nápad přivádět k životu...ďábla. A co je mrtvé by mělo zůstat mrtvé.", poškrábu se nervózně ve strništi na bradě, "Takže hlasuju pro tu druhou možnost. Ale jestli se rozhodnete tu věc oživit, tak budiž...budu připravený jí zase umrtvit, kdyby měla nepřátelské úmysly...čemuž bych se ostatně zrovna u ďábla vůbec nedivil."

S tím raději rovnou obnažím čepel a opřu si jí o rameno, prsty nepřítomně přejíždím po jílci zbraně a čekám, co se bude dít dál.

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 27. 4. 2019, 13:15

"No, myslím, že se tu podzemím potuluje víc magorů, než je nám milé a není důvod přidávat další. Jen doufám, že nekecá a něco nepoděláme i tím propíchnutím srdce."

"Takže dva pro zničení. Co ty Hiro?"

Ať to neprotahuju

Otevřu truhlu, nabodnu tlukoucí srdce na dýku a pak jej seškrábnu z dýky o okraj kotlíku, srdce spadne do něj a já to postavím do horkých ostatků.

Mohu destilovat?

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 27. 4. 2019, 13:25

Hadešadah,

srdce naposledy několikrát zatluče. Kostra se naposledy zachvěje tichým "Díky alespoň za to..." a pak se konečně přestane třást.

Destilovat můžeš.

Co uděláte dál?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 27. 4. 2019, 17:37

"Pokud byste mi dali čas a prostor zahlasovat," pravím ostatním, zatímco si zpátky schovávám ohřátou vodu, "byl bych pro oživení kostry. Ne, že bych měl něco proti smrti nebo se potýkal s nedostatkem magorů, ale už jen pro to drama. Ale to je jen tak pro doplnění, beztak by jste byli v převaze a nedokážu si představit, že bych v Halasterově podzemí vztáhl ruku na některého z mých společníků.

Takže u mne vše dobré, jen Boo je z toho celý nešťastný. Jen se na něj podívejte - úplně mu je vidět na očích, jak se na nás teď zlobí a při nejbližší příležitosti nám ve spánku zauzluje tkanice."

Vezmu toho malého nespokojence do rukou, poplácám ho po hlavě a zkusím uklidnit: "No tak, ty jeden brepto, co bychom s takovou polokostrou dělali? Brali ji s sebou? To přece nemyslíš vážně. Jako že já bych jí měl přivázanou vzadu na vaku a nosil ji s námi? Tak to tedy ne, ty jeden. Já mám dost starostí s námi," směju se nahlas. "Ale abys neřekl, že tě vůbec neposlouchám, vezmu tedy s sebou alespoň tu jeho hlavu, ať máš něco na hraní."

Odlomím z nehybné kostry rohatou hlavu a zatím ji zabalím do vaku. "Dostaneš ji později, neboj. Teď už musíme přidat do kroku a vydat se za ostatními. A žádný strach, toho jistě nebyla jediná příležitost, jak tě dostat domů. Brzy nepochybně narazíme na další!"

Elricu, můžeš nás vést dál.
Hiro a Boo
Deník postavy

Hadešadah

Příspěvek od Hadešadah » 28. 4. 2019, 09:11

Zatím co se rozpouští ďáblovo srdce, poslouchám Hirovu řeč.

Je mi ho trochu líto, vypadá jen třikrát nadšenější než obyčejný člověk, což bude u něj asi projev největšího smutku.

"Jestli ti na té kostře tak záleželo. Tak aspoň malé odškodnění" Vytáhnu jednu lahvičku. "Tohle je prý zaručeně fungující přípravek, velmi populární zejména u bohatých měšťanů u šlechty. Jen pár kapek tě dokáže zaručeně zbavit přebytečných kilogramů. Takže tahle celá lahvička asi úplně všech, zůstane jen kostra. A tím, že to smíchám s tímhle, tak ten účinek bude i vratný. Myslím, že předstírat nemrtvého nebo mrtvého, nebo prostě se trochu zúžit, aby ses někde protáhl může být užitečné."

Dám Hirovi dvoumagový dryák, který způsobuje zeštíhlení, třeba až absolutní. Pravidla ovšem nezmiňují, zda dryák může být vypitý až opožděně a hozený až opožděně

No, pořád asi nebudu mít kam to zpracované srdce nalít. Tak udělám ještě něco. Uvařím ten nejprovařenější mámin všeobecně posilující lektvar a rozdělím do dvou lahviček.

2x 2 magový lektvar

Mezitím se srdce už začalo rozpouštět.

Destilace: Sadah:2D6+1 → 7(1 +5 + 1)
- mám 6 MAGů
- mám zajebanou aparaturu (omluvte mé výrazivo, ale z krollích úst nikdy nemůže vyjít slovo "kontaminovanou")

"Tak, už se necítím konečně jako úplně nahá." Ale pořád by to mohlo být lepší

Vzpomenu si, jak Elric zmiňoval nějaký magický šutr u sváči.

"Mohli bychom omrknout ještě ten obelisk? Kde to přesně je? Nebo zavedeš mě tam?"

PJ? Co sváča?

Hiro

Příspěvek od Hiro » 28. 4. 2019, 12:07

"Och, milá Šadah, to snad ani nebylo nutné! Každopádně si tento přípravek pečlivě uschovám, třeba ho se ziskem prodám nějaké trpaslici," směji se, až se za břicho popadám. "A v nepslední řadě musím opět smeknout a pochválit tě před nastoupenou polodružinou! Zůstává mi rozum stát, že jsi zvládla vyrobit dryák ve velikosti rovnající se tomu zužitkovanému srdci, takže se mi vleze akorát přesně do volného místa mezi mé věci. Jakmile u goblinů prodám tento objemný brusný kotouč, vleze se mi sem místo něj určitě nějaká další tvá malinká lahvička!"
Hiro a Boo
Deník postavy

Halaster Černoplášť

Příspěvek od Halaster Černoplášť » 28. 4. 2019, 12:08

..... u obelisku v Gryčí sváče ....

Hadešadah,

u obelisku už vyvanul pach čerstvé krve a pomalu ho začíná nahrazovat pach nedávné smrti, který se line zejména z jámy na jihu.

L01-136.jpg
Obelisk v Gryčí sváče

Samotný obelisk určitě nepostavili goblini, ti jen na jeho vrchol neuměle vyryli znak Cechu mnoha očí. Je ale nejspíš původním vybavením tohoto sálu. Když se ho opatrně dotkneš, úplně ucítíš slabé brnění a vibrace magické moci, která se v něm soustřeďuje.

Hadešadah,

kdybych chtěla, můžeš s pomocí destilace načerpat z obelisku další MAGy.

Zároveň s dotykem uslyšíš uvnitř své hlavy pevný hlas, který ti říká.

"Hledím svým zrakem do budoucna a vidím, kterak úspěšně klesáš hlouběji a hlouběji do této hory. S každým sestoupeným patrem tvá moc poroste a dozvíš se víc o mocných tajemstvích, které hora stráží. Vidím, že se staneš učednicí mocnější a schopnější, než kdokoliv před tebou. Již nikdy se nebudeš muset obávat žádného Deranta, naopak všichni Derantové se budou obávat tebe.

Na co tedy čekáš? Vydej se na jih, hledej tajný průchod k dvouhlavému králi a zahaj tento náročný sestup, vydej se na cestu, která je předurčena."

Ostatní, šli-li s tebou, tento hlas neslyší.

Co uděláš dál?

Elric

Příspěvek od Elric » 28. 4. 2019, 12:29

"Nu, tak jsme tady.", pokrčím rameny, když dojdeme zpátky ke Gryčí sváče. Nevím, co je na tom obelisku tak zajímavého, ale není to zas tak velká zacházka, abychom se neprošli se Šadah. Chvilku jen koukám, jak krollka kouká na monument, ale pak jen pokrčím rameny a otočím se k Hirovi.

"Každopádně, až budeme jednat s Jekem, představím vás dva jako své přátele a společníky, aby se vám dostalo stejného zacházení - máme u Jeka pohostinství a bezpečné táboření zdarma. Čím lépe se bude klanu dařit, tím honosnější. Goblini dají hodně na prachy a se svojí teorií tržního hospodářství určitě uspěješ, zvlášť, když na tom něco trhnou i oni. Takže abych neurazil jejich zvyklosti, zkusím sám něco trhnout na tom, že jsem mu poslal další gobliny z prvního patra a vykopal otamtud Cech kompletně.", pousměju se šibalsky, pak se na chvilku pozastavím, promnu si bradu a zamyšleně pokračuju, "Nejsnáze se asi s tím brusným kotoučem domluvíme, když mu ho tam necháme, aby ho provozovali a za broušení zbraní si účtovali okolo procházejícím dobrodruhům - kromě nás, samozřejmě, my bychom ho měli mít zdarma...ale to je samozřejmě na tobě."

Jetě jednou zalétnu pohledem k Šadah a povzdechnu si.

"Řekni až skončíš, pak vás vezmu za Jekem."

Až bude Šadah hotová, můžeme se rovnou vydat k Jekovi.

Hiro

Příspěvek od Hiro » 28. 4. 2019, 13:56

"Takže po mně Elricu chceš, abych hrál roli tvého přítele a společníka, s gobliny jednal v zásadě uctivě a pokusil se s nimi obchodovat s ohledem na užitek všech zúčastněných? A nemohla by v tom být prosím alespoň malinká výzva? Ale žádný strach, nehodlám nějak hatit to, co jste spolu s Brandy a Cilapim svým diplomatickým uměním vybudovali. Pro nějakou pořádnou divadelní roli jistě bude příležitost později," usměji se.

"Co se týče kotouče, mám v tebe plnou důvěru. Navrhni jim jeho využití přesně tak, jak jsi to právě popsal mně a já ti ochotně pomohu odhalit jakékoliv vedlejší gobliní úmysly, o které jistě nebude nouze."

Předávám slovo Šada, až skončí, můžeme se přesunout k Jekovi.

Zatímco Šadah destiluje a muži se domlouvají, najde Boo na zemi menší ostrý kámen a jakmile nikdo nevěnuje pozornost obelisku, vyšplhá na jeho vrchol. Od Hira se naučil, že znesvěcení něčeho už znesvěceného, je vlastně ku prospěchu věci. A tak je po chvilce soustředěné práce gobliny vyrytý znak cechu mnoha očí upraven ďáblíkem do podoby, která současný poměr sil vystihuje mnohem lépe.

boox.png
Hiro a Boo
Deník postavy

Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“