[HRA] 1. patro - Kobky

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

[HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Kobky
Obrázek

Mapa:
Obrázek

Frakce:
Obrázek

Full size obrázek patra:
http://markyparky.jecool.net/MadMage/RPGF/L01-BIG.jpg
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

... pod Jámou ...

Turane,

podlaha na dně jámy se přiblížila rychleji, než sis myslel. Naštěstí pro tebe na jejím dně často krvácí méně úspěšní dobrodruzi, kteří prchají z podzemí a tak někoho napadlo nasypat na podlahu celkem hlubokou vrstvu písku a pilin, aby se jejich krev měla kam vsakovat a neklouzalo to. To změkčilo tvůj pád tak, že nebyl smrtelný, přesto ses ošklivě uhodil do hlavy.

Turane, máš otřes mozku - TZ - a dokud ti nebude poskytnuta první pomoc, také -1INT.

Vidíš poněkud rozmazaně a před očima máš mžitky, přesto ve slabém světle přicházejícím shora začínáš vnímat místnost kolem sebe.
pod Jámou
pod Jámou
Krom písku na podlaze si také nemůžeš nevšimnout štítů, rozvěšených po okolních zdech. Mnoho z nich je počmáráno nějakými znaky či nápisy. Jediný východ z místnosti je směrem, kde tušíš jihozápad.

Nejsi si úplně jistý, zda ti šumí v uších, nebo slyšíš kromě zvuků z hostince i nějaké šoupavé zvuky, jak ale opět získáváš orientaci, pomalu slábnou.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Turan
Příspěvky: 34
Registrován: 7. 2. 2019, 22:27

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Turan »

... pod Jámou ...
Probral jsem se s hlavou třeštící, rozlámaný a špinavý od... vlastně jsem nechtěl přemýšlet čeho. "To nám to hezky začíná," řekl jsem si pro sebe, když jsem se konečně vyškrábal na nohy.

Abych předběhl ostatní, začal jsem se ploužit k východu a přemýšlel, kdo může žít v takové bohy opuštěné díře, do které jsem zrovna sletěl.

Ale v mozku to jenom šumělo jako vodopád za mou rodnou hroudou. Opřel jsem se o stěnu, a snažil se v sobě udržet pivo. Nerad bych přišel aspoň o něj.

Odhad situace, Turan:2D6+1-1 → 5(4 +1 + 1 - 1)
kdo tady tomu velí?
Mladý hobit s důvěryhodnou tváří, avšak očima šelmy. Jeho vychrtlé tělo a nepraktické oblečení je zakryto praktickým pláštěm do divočiny.
Kde jsou trable, tam jsem já - mám na ně čich.

Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... pod Jámou ...

Turane,

jak se tak opíráš o stěnu, zavadíš o jeden ze štítů a ten ti spadne na rozbolavěnou hlavu. Zatmí se to před očima.
Probudí tě až halasné zvuky, jak Sichart, Barndy a Cilapi klesají, spouštěni rumpálem.

Ať už byly ty šoupavé zvuky cokoliv, jsou pryč.


Sicahrte, Brandy, Cilapi,

Durnan vás ochotně spustil do podzemí a když vytahoval zpět lano, ještě za vámi zavolal: "Nezapomeňte se z podzemí vrátit s nějakým tím pokladem - cesta kladkou nahoru stojí stejně jako cesta dolů!"

Ve slabém světle, které vychází shora, vidíte že jste vystoupili na hromadu písku, zbarveného krví, která se do něj před nějakým časem vsákla. Také si všimnete, že na zdech kolem dokola jsou pověšené štíty, všelijak popsané a pokreslené. U východu z místnosti směrem na jihozápad pak sedí Turan, vypadá dost otřeseně a jeden ze štítů mu leží v náručí.

pod Jámou
pod Jámou
Co budete dělat?

Nezapomeňte, že chodba na jih je temná a pokud chcete pokračovat dál, někdo by měl svítit ... nebo snad chcete pokračovat po tmě?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Brandy »

.... pod Jámou ...
Tak cesta dolu byla docela klidná, ale těsná. Jako ten vydřigroš bude chtít i nahoru cestu? No teď je na řadě s placením elf. Rychle se rozhlídnu, kuš v ruce. Nebezpečí viditelné žádné, v rohu se na zemi posedává hobit, štít v ruce. "Hola, nějak rychle jsi klesl na kolena, malý muži," povzbudím ho.

Musí se nechat, že štítů tu maj do zásoby, že by si jeden člověk hned vzal. Ale voják se stará, voják má, takže na zádech mám svůj doposud věrný. Nevypadá to nebzpečně. Kuš míří na záda, do ruky meč. No jen to svícení nebude moc pohodlný.

"Hošové," syknu přes rameno na ty dva. "Zapalte nějaký světlo."

jediná cesta vede na jihozápad. Tak směle do toho. Vykročím k ústí chodby, minu Turana a nakouknu za další zatáčku. Předpokládám, že mé vrozené infra bu na letmý kouk bez světla mělo stačit.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... hala s mnoha výklenky ....

Brandy,

tvůj tmou cvičený zrak ti umožňuje se v temnotě alespoň trochu orientovat. Chodba se zatáčí ještě jednou doprava, aby se hned napojila na delší halu, lemovanou po obou stranách výklenky. Hala končí schodištěm, které klesá do nějaké místnosti, ze které cítíš sálat slabé teplo.

Hala s mnoha výklenky
Hala s mnoha výklenky

Co se skrývá ve výklencích nebo za schodištěm však už rozpoznat nedokážeš.

Co budeš dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Brandy »

.... hala s mnoha výklenky ....
"Kde se couráte?" syknu zpátky. "Cítím trable." Potřebuji světlo. "Potřebuji světlo!" pevně sevřu meč. Sakra proč mám kuši, no snad se bude hodit. Jdu velice opatrně štítem napřed v druhé meč k prvnímu výklenku. spodní řada, hned ten po mé levé ruce.
Zkusím se do něj vtěstnat, pokud není obsazen a chviličku čekat na ostatní.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

... pod Jámou ...
On... on nás tady vážně jenom tak nechá? bleskne mi hlavou. A co když už nebudeme mít na zaplacení? Pohlédnu k ústí temné chodby a namáhavě polknu. Najednou to - myslím, že se tomu říká hýření nebo spíš prohýření - mého stříbra už nevypadá jako tak dobrý nápad…
Ovšem mezi rytířské ctnosti patří i štědrost, tak co jsem měl dělat, pokud chci někdy prokázat, že jsem rytířského stavu hoden?

Ze zamyšlení mě vytrhne trpaslík. Vyzbrojen mečem a štítem již zkoumá ústí chodby. Správně, rázně v před a strachy nechat za sebou!
Když uslyším povel, téměř s úlevou ho poslechnu, teď není čas na pochyby. Lampu mám pověšenou zvenku batohu, který jsem doposud nehodil na záda, vše potřebné k zapálení v kapse nad ní. Pro mé hbité prsty je to otázka chviličky a místnost zalije stříbřité světlo, jakoby vyšel maličký měsíc. Je trochu namodralé, zřejmě naši alchymisté olej málo vyčistili od zytkových příměsí. Alespoň tak to vždycky říká můj otec.

"Ještě chviličku," zavolám do chodby za trpaslíkem, "Musím zkontrolovat zraněného."

"Mohu?" zeptám se ještě, když přidřepnu k půlčíkovi a začnu mu jemně ohmatávat hlavu, pak se chviličku soustředím, "Poděkujte Bohyni, žádné krvácení a to ani dovnitř. Ale vypadá to, že jste si ji pořádně narazil."
Pulčík mě pozoruje a já si všímám jeho mírně rozostřeného pohledu. Nedivil bych se, kdyby mu nebylo moc do řeči, ale uklidňovat raněného je důležitém, alespoň tak mne to vždycky učili.
"Mimochodem, jsem Cilapi et Lotórëa, ale můžete mi říkat Márameldon. Pamatujete si jak se jmenujete? Co je dnes za den a jak se třeba jmenuje majitel hostince? Víte kde jste?"
Možná jsem to s těmi otázkami přehnal, protože se mírně zamračí.

Jemnými prsty mu prohmatám ještě šíji. Už i já cítím teplo, které z nich proudí, on si toho musel všimnout už před tím. Jistě, Bohyně si přeje jeho uzdravení a její síla již proudí skrze mne. Dám jí volných průchod a usměrním ji, kam je třeba.
Uchopím pulčíkovu střepatou hlavu do dlaní a chvíli se soustředím. Pozoruje mě, ale pak se jeho víčka přivřou, stejně jako ta moje. Políbím jej na čelo a nechám skrze nás proudit sílu Bohyně.

Sesílám: Jezus:2D6+1 → 8(6 +1 + 1)#Uzdrav zranění za 1 MAG
Trefa (Uzdrav zranění): - Pod vlivem kouzla jsem zahlédl myšlenky pacienta. Odhalí mi jedno tajemství.
Trefa (Léčení):
- Turan dostal PRVNÍ POMOC
- vyléčil si 1 TZ
- neusnul, ale je UNAVENÝ

Cítím, jak se jeho tělo uzravuje. Přestože mi pomáhá Bohyně, je to především jeho vlastní síla, co ho vyléčilo, já jí jenom s pomocí usměrnil a zesílil. Je zcela přirozené, že pak pulčíka zaplaví únava.

Co se to ale děje? Myslí se mi náhle míhají nějaké obrazy. Bohyně, tohle jsem nechtěl...

Turane, tvé těžké zranění je vyléčeno, ale jsi unavený. Vedlejším účinkem kouzla ale bylo, že Cilapi zahlédl tvé myšlenky. Odhal mu jedno tajemství.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

... pod jámou ... a v hale s mnoha výklenky...

Hlava se mi točí z nečekaných vidin, ale není čas o nich přemýšlet.

"Potřebuji světlo!" zazní z chodby a já skoro vyskočím. Jistě, jsme v kobkách, musíme se vzájemně hlídat.

Popadnu batoh a svoji lucernu a ještě se otočím na toho muže, který vlastně naši cestu dolů zaplatil. Poděkovat mu budu muset později.
"Prosím, dej na toho pulčíka ještě chvilku pozor. Za nedlouho by měl být úplně v pořádku, jen trochu unavený..."

Pak už spěchám chodbou a zatáčím postupně za dva rohy. Lucernu v levé ruce zdvihnu, aby její světlo dosáhlo až ke schodům.
Naštěstí první, co mi stíny v nejbližším výklenku odhalí, je můj trpasličí společník.

Cestou dolů nebyl čas si ho pořádně prohlédnout, i když mě zaujal jeho cop. A taky, že byl cítit docela jinak, než bych čekal. Větší pozornost jsem ale musel věnovat svému houpajícímu se žaludku,rozjíveným myšlenkám a zejména hlubině, která nás brzy spolkla...
Teď jsem z něj viděl pro změnu především jeho štít. Nicméně jeho postoj mi prozradil, že to bude skušený bojovník. Byl napjatý, takže jsem o krok ustoupil a upřel svůj elfí zrak do chodby před námi...

"Cokoli z té temnoty vystoupí, budu Ti stát po boku," ujistím ho ještě, vlastně možná spíš sebe, lehce přiškrceným hlasem.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... hala s mnoha výklenky plnými démonů ...

Bandy,

už když ses ukrývala do výklenku, bylo ti zřejmé, že nejsou prázdné, protože tě cosi tlačilo do zad.


Brandy, Cilapi,

jak světlo ozáří halu, můžete si konečně prohlédnout obsah výklenků.

V každém z nich ze zadní stěny vystupuje reliéf nějakého démona. Na severní stěně přímo proti Brandy je Balor se svým ohnivým mečem a bičem, vedle něj se ve výklenku krčí mohutné gorilí tělo Balrugovo, pak hmycí reliéf Chazmy, ušatá hlava s mordou patřící Dráčovi, Galbrezovy rohy a klepeta, minotarouvi podobný Goristo a v posledním výklenku plazí podoba Hezra.

Ve výklenku, ve kterém se skrývala Brandy je pařátovitě beztvarý Jochol, vedle něj dva okřídlenci - Vrok a Stínový démon, napůl hmyzácká postava Raracha, prasečí morda obtloustlého Nalfešnýho a nakonec v nejzápadnějším výklenku mnohoruká Marilita i se svými šavlemi.

Na zemi v západní třetině haly leží kostra nějakého tvora, podle ptačího zobáku na lebce to byl nejspíš kenku, zkroucená v nepřirozené poloze, jako by svými pařátky vzývala právě Nalfešnýho.

Jak světlo rozehnalo šero, je také vidět husté sloupoví v místnosti, do které klesají schody, na podlahu ale odsud není vidět.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Brandy »

.... hala s mnoha výklenky plnými démonů ...
Fuj to jsme se lekla. Nejprv elfa, co si divně svítí, ale aspoň šetřím olej u sebe a jde to. Podruhé těch bestií. No nevím, zda je dobré tu otálet. Naznačím rukou, že se půjde dál. Meč k pasu, štít přes rameno, do rukou nabitou kuši, připravena vystřelit. Pomalu polehoučku našlapuji v před směr schody, ať vidím co tam je. Předpokládám, že špičák jde v zádech.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

.... hala s mnoha výklenky plnými démonů ...

U posvátné krve Tří matek, bleskne mi hlavou, když si pořádně prohlédnu ty podivné sochy. Ty prokleté chrámy měly být až ve třetím patře!
Dobrá, je to jen výzdoba, která má odradit nezvané hosty - tedy i nás. Já se ale přeci nenechám nikým zahanbit.
Ale co ta kostra před námi? Kenku, ptačí lid...byl to taky dobrodruh, průzkumník nebo snad vyvrhel? Pak se ovšem nedostal daleko... Někdo z těch, co tu snad žijí? Čekal bych spíš skřety. I tak, proč asi zemřel zrovna tady?

Trpaslík neohroženě pokračuje, tak se držím s ním. Jen na chvíli se opozdím, když vidím, že si vzal kuši. Když zjistí, že nejsem hned za ním, vrhne rychlý pohled přes rameno, ale dál sleduje ústí chodby. Zdá se, že ví, co dělá.
Já naopak tepre teď napínám tětivu svého luku a vrhám na něj omluvný úsměv.

Pak už pospíchám zase k němu. Luk trochu nešikovně v pravé ruce; jestli budu muset střílet musím nejprve položit lucernu, pak přehodit luk... Na druhé straně, pokud bych musel tasit meč, stačí mi luk odhodit a tasit pravou, zatímco mi světlo zůstane v levé ruce.

Teď se již zase společně plížíme ke schodišti. Napadne mě držet lucernu o něco níže, abychom do místnosti nevrhli všechno světlo dříve, než tam sami pořádně uvidíme.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... hala s mnoha sloupy ...

Brandy, Cilapi,

trpasličin infrazrak zahlédne siluety krčící se mezi sloupy o chvíli dřív, než je Cilapi osvítí. V místnosti se ukrývají dva gobři ...

Obrázek

... ve zbrojích z usní, s kropáči a oštěpy. Z krytu vyhlížejí vaším směrem.

Hala s mnoha sloupy
Hala s mnoha sloupy

Museli nejspíš slyšet Brandy, když si volala o světlo a teď připravení čekají, kdo se na schodišti objeví.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Sichart
Příspěvky: 78
Registrován: 20. 2. 2019, 15:26

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Sichart »

...Šachta...

"Počkej chvíli. Co myslíš? Kdo sem asi pověsil ty štíty?" zeptám se trpaslice. Pomyšlení, že by se měla zajímat o kusy dřeva na zdi ji nijak moc nezaujme. Ale co. Na to, abych se na ně podíval nikoho jiného nepotřebuju.

Přecházím ke zdi. Prohlížím se štíty: jejich tvar a to, co je na nich namalované, po některých přejedu prsty a snažím se vzpomenout, jestli jsem je někde viděl.

Odhad situace
4=2+2+0

Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?

PJ?
Nejsem zloděj! Jsem průzkumník. K vašim službám, samozřejmě.
Deník
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... pod Jámou ...

Sicharte,

procházíš kolem štítů, prohlížíš si je, dotýkáš se jich.

Na většině z nich jsou jen jména či rodové znaky, zkrátka dobrodruzi, kteří se vydali do podzemí zde zanechali své podpisy na památku své návštěvy.

Nápisy jsou dokonce i na zdi za štíty - v jednom místě na severní stěně zahlédneš i krátkou říkanku v elfštině.

Začíná veršem "Za lesem sloupů ..." ale než si přeložíš další kus, opřeš se o jeden ze štítů, ten povolí, ty ztratíš rovnováhu, ozve se několik zaklapání a celá zeď, u které jsi zrovna byl, se protočí a ty spadneš do nějaké chodby.

Všude kolem je tma a ticho.

Co uděláš?


Turane,

ta rána do hlavy musela být pořádná pecka, protože bys přísahal, že na laně se do místnosti spustili elf, trpaslice a člověk. Trpaslíci jsi viděl projít, elfa také, ale vůbec si nevybavuješ, kdy vlastně kolem tebe prošel ten člověk.

Ale nahoře v hostinci vypadal na zloděje, možná byl při průchodu do chodby jen hodně nenápadný. Každopádně teď jsi v místnosti pod Jámou sám.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti