[HRA] 1. patro - Kobky

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

dvojice vůdců tě podezřívavě zkoumá, mají trochu zkrabacená čela. "Opravdu ho neskutečně bolí hlava, budeme si s ním muset promluvit později, až to přejde. Takhle se nedá nic zjistit," pronese upírka k upírovi a pak se obrátí k tobě.

"Já jsem Hárie. Tohle je Uktárl. Vítej do klanu Hrobařů. Musíme tě dát dohromady, než nám budeš k něčemu užitečný. Jak po tělesné stránce, tak po stránce vzhledu. Kutna je dobrý základ na převlek, ale proti zbrklejším dobrodruhům tě neochrání. Ale jedno po druhém."

"Tady bratránka Šmátrala uložte, ať si odpočine," hýkne na souhlas Uktárl na dvojici u jihozápadního průchodu, ti ale pokrčí rameny. "Ale kam? Malá ložnice vyhořela a velká .... no .... však víte, teď přišel, moc o něm nevíme, rovnou mu říct, kde ..."

"Pravda, je to nováček," utne upír rázně konverzaci, aby už nebylo prozrazeno více. "Velkou ložnici mu zatím ukazovat nebudeme. Ale doneste z ní alespoň slamník. A sežeňte taky léčivý lektvar. Určitě si někdo z vás někde nějaký syslí."

"Em, UKTÁRLE," ozve se doposud mlčící chlapík, který vše pozoroval ze severních schodů. "TY si jeden léčivý lektvar syslíš, obehrál jsi mě o něj v kartách, nepamatuješ si to náhodou?"

Upír vedle tebe zírá s otevřenými ústy, jako by si nemohl vzpomenout. "Já si to pamatuji," pronese jeden z nemrtvého páru u východu. "A myslím, že sis ho pak nechal uložit ve skladišti," dodá. "Tak tak, nechal jsem si ho uložit ve skladišti," chytne se ihned nápovědy Uktárl a ihned upraví své rozkazy. Nemrtvou ženu pošle do skladiště pro lektvar a ta zmizí západním průchodem. Nemrtvého muže pošle do velké ložnice pro slamník a ten vyběhne po schodech na sever. Cestou šťouchne do podivína, aby mu pomohl a ten se líně zvedne a vykročí stejným směrem.

Zůstal jsi v místnosti sám s Kortalem, Hárií a Uktárlem.

Budeš něco dělat do té doby, než ti přinesou léčivý lektvar? Nebo si počkáš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

To je neuveriteľné, vrieska mi myseľ bolesťou, kto by to bol povedal, že ťa niekedy v živote otrávi nejaká huspenina, aby ťa potom liečili nejakí upíri a nemŕtvi, či čo to je...

Pomaly sa presuniem, reku obzriem si tú podivnú kostru na zemi. Popritom sa dvojici poďakujem za podporu i elixír a zároveň sa dvojice pýtam: "Kortal mi už čo to o našej práci prezradil, ale jedna vec mi trochu uniká. Prečo vlastne musíme desiť dobrodruhov? Čo z toho okrem ich majetku máme?"
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

odpověď Uktárla a Hárie je taková stručná a trochu i vyhýbavá v tom, jak pouze vyjmenuje zjevné:

"Tak máš tu stálý příjem, střechu nad hlavou a hospodu za rohem. Co víc by sis přál?"

Chceš-li se dozvědět víc, musíš to nějak navléknout, případně spustit ODHAD POSTAVY nebo NĚCO ZA NĚCO.

Také můžeš jen počkat na lektvar.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

"Prial by som si vedieť, prečo to robím," odvetím dvojici, bolesť sa mi mieša s plochou filozofiou, "viete v živote treba mať zmysel."

Zamýšľam sa, že čo mi to vlastne ide z huby, a či to vôbec potrebujem vedieť, ale ani neviem ako a vyjde zo mňa: "Skrátka a dobre, vy chcete odomňa výkon dobre práce, ja zase trochu úprimnosti, dôvery... Nenechám sa mlátiť nejakými dobrodruhmi len pre krčmu za rohom."

Jekyll:2D6+1 → 6(2 +3 + 1)#NĚCO ZA NĚCO
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

Uktárl se chvíli zamyslí a pak ti začne vyprávět svůj vlastní plán.

"Víš, ve skutečnosti je to obírání dobrodruhů v prvním patře jen takový předstupeň. A ty vlastně můžeš být prvním, kdo vyzkouší náš nový obchodní model," poplácá tě po ramenou.

"Podívej se. Obyčejný zloděj, který někoho přepadá na ulici, si koleduje o rozbití držky, šatlavu nebo dokonce šibenici skoro pořád. To asi moc dobře víš, podle toho, co o tobě povídal tady Kortal."

"My investujeme do toho, aby se tohle riziko snížilo," naváže na něj Hárie tak plynule, jako kdyby snad spolu sdíleli myšlenky. Tak dobře sehraná dvojice vůdců to je. "S pomocí převleků na místo přepadení jsme začali vybírat mýtné. Většina dobrodruhů ráda zaplatí, když to znamená, že se vyhnou bitce s nemrtvými, obzvláště, když je to na prvním patře."

Slovo si opět plynule vezme Uktárl. "Není to tedy tak, že by sis měl nechat namlátit dobrodruhy, jen proto aby sis mohl odskočit za roh do hospody. Ve skutečnosti je to tak, že se máš jen zapojit do té naší maškarády ... popravdě naše patro se teď trochu vyčistilo a plánujeme trochu rozšířit Hrobařské území, než se sem nacpou nějaká monstra ... "

Slovo plynule převezme Hárie uprostřed souvětí: "... a proto potřebujeme rozšířit své řady. A tady - tady je na čase přijít s tou upřímností a důvěrou. Podívej se, dá se to tak říct, že ty v podstatě stojíš celkem blízko k vrcholu takové pyramidy ...."

"... pyramidy lidiček, kteří se začnou starat o to, aby bylo o na čem vydělávat ...", začnu už navazovat jeden na druhého tak rychle, že jako kdyby jsi mluvil s jediným člověkem."

"Celé to funguje asi takhle ... ty jsi teď trochu zavázán našemu klanu ...."

"... poskytujeme ti jakési zaškolení do toho, jak to tu chodí,..."

"... objasníme ti naší obchodní strategii,..."

".... a také na naše náklady jde tvé vyléčení, ..." připomene Uktárl tvůj bolehlav.


"A ty se pak začneš trochu ohánět, ..."

".... založíš v jižní části tohoto patra další stanoviště >nestvůr< ...."

".... které >pobaví< přicházející dobrodruhy ...."

".... za určitý poplatek."

Na chvíli se oba odmlčí, aby ti dali prostor všechny ty informace zpracovat.

"Formu převleku necháme na tobě,...."

"... jen by to mělo být něco jiného, než nemrtví. Třeba skřeti. Nebo šílený kult, když máš tu kutnu...."

".... Nám samozřejmě odvedeš z každého takového výběru určitý díl, ...."

".... jako splátkui toho, co do tebe teď na počátku investujeme. ...."

".... Podzemí bude bezpečnější, ...."

".... výdělky stabilnější, ...."

".... zkrátka pečení holubi do krku, je ti to jasné?"

Opět ti dají trochu času si to zpracovat. A když se už chystáš zase něco namítnout, zvednou oba naráz prst a pokračují.

"To není všechno. Prozradíme ti jedno tajemství. Není to tak dlouho, co tudy prošla parta dobrodruhů. Vypadali celkem schopně a vyjma Hrobařů vyčistili v podstatě téměř celé patro. A pak pokračovali hlouběji. Víš co to znamená? Že vyčistí další patro. A pak další. Množství prázdného prostoru k ovládnutí."

"Množství obchodních příležitostí."

"Představ si to. Až půjde příští parta dobrodruhů, zaplatí nám."

"Zaplatí tobě.... a ty samozřejmě odvedeš část jejich platby nám .... ale ..."

"Můžeš si mezi nimi vytipovat schopného a podnikavého jedince, ..."

"... ideálně ve chvíli, kdy bude zraněn, bude potřebovat pomoc ... a bude se mu hodit tvá pomoc."

"A ty mu tu pomoc poskytneš, zaškolíš ho ... čímž se ti vlastně zaváže. A vysvětlíš mu všechno, co se týká tohohle plánu."

"Už tomu rozumíš?" odmlčí se, aby ti opět dali čas přemýšlet.

"Tenhle podnikavec si o patro dál založí vlastní .... atrakci ... pro dobrodruhy, opět bezpečnou - pro něj - ale výdělečnou. A z každého výdělku ...."

"... podíl na vydělaných penězích ...."

".... připadne TOBĚ ... a nám."

Pozvedneš obočí a oni tě hned začnou uklidňovat. "Nerozumíš tomu, proč má připadnou část peněz nám? Nu, je to snadné.. zamysli se trochu. Co udělá ten tvůj vybraný hrdina? Bude postupovat podle plánu. Objeví další vybité a neobsazené prostory a opět najde nějakého vhodného adepta, co tam vybuduje vlastní show. Chtěl bys, aby veškerý zisk takového nováčka připadl jen tvému svěřenci? To bys asi moc nezbohatl, že?"

"Přesně tak. Proto jsou naše pravidla taková, jaká jsou. Z každého dalšího patra vždy připadne podíl patrům vyšším. Je to vlastně taková pyramida, rozumíme si? A ty máš to štěstí, že jsi hodně blízko jejímu vrcholu. Dovedeš si představit, jak velké peníze na tom jednou viděláš? Od určitého okamžiku vlastně už ani nebudeš muset postupovat žádné riziko, bohatě ti budou stačit k životu... i k uhrazení našeho podílu .... prostě jen odvedené podíly na poplatcích z fungovaní nižších pater."

Podívají se na tebe, aby se ujistili, že jsi to správně pochopil. A pak přitáhnou vystrašeného novice, který ti vytvořil krycí identitu blíž a dodají: "Tady s Kortalem se znáte, když jste ti bratránci, takže tvoříte ideální kandidáty na založení takové ... pobočky Hrobařů v jižní části patra. Jestli ti dva lidi přijdou málo, porozlédni se ještě po okolních prostorách, někde tu zabloudil jeden hobit. To už byste byli tři a to je obstojný začátek."

V tu chvíli se v západním průchodu objeví nemrtví a nese opatrně rudý flakón. A v tu chvíli řeknou oba téměř jednohlasně.

"No, je to teď na tobě. Plán znáš. Symbolickým přípitkem toho lektvaru, co se ti teď nese, se staneš jeho i Kortalem jeho součástí. To je nabídka, která se NEDÁ odmítnout, nemyslíš?"
"No, je to teď na tobě. Plán znáš. Symbolickým přípitkem toho lektvaru, co se ti teď nese, se staneš jeho i Kortalem jeho součástí. To je nabídka, která se NEDÁ odmítnout, nemyslíš?"

Zeidune,
přinesli ti léčivý lektvar, jsou v něm 2-MAGy.

Pokud si ho vezmeš a vypiješ, bude to stvrzení smlouvy s Hrobaři. Budou očekávat, že někde na jihu založíš novou "atrakci" k obírání dobrodruhů. Také tě nechají se volně pohybovat po Hrobařském území a najít Turana - hybernujícího hraničáře.

Bude na tobě, zda a jak tuhle "smlouvu" později dodržíš .... ale pokud by ses na ně bez nějakého krytí prostě jen vykašlal, výrazně ti to zkomplikuje případný budoucí návrat k povrchu, třeba za účelem vrácení nějakého questu.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Ešte chvíľu a rozstrelí mi hlavu. Ešte raz niekto zmieni "nabídka", tak ho prisámvačku zmárnim. A keď dodá, že sa "nedá odmietnuť", tak to už rovno siahnem aj na svoj život.

Všetko toto mi obíja mozog o vnútro kosti lebečnej a začína to byť neznesiteľné. Rovnako ako fakt, že sa mi tak javí, že nemám veľmi inú možnosť než ponuku prijať. Ťažko sa tu už z toho vyvlečiem, aj "bratrancovi" by som mohol narobiť problémy. A na druhej strane, vyliečia mi ten hlavybôľ, podiel na zisku, relatívne voľný prístup po podzemí. Čo vlastne môžem stratiť?

"Nuž," schmatnem ponúkntý elixír, "budiž ujednáno." A napijem sa.

Jekyll:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#Lektvary 6-: Dávka stačila jen na první PRVNÍ POMOC za cenu JIZVY. Zranění nevyléčila a ještě pacientovi zatížila organismus, takže je UNAVENÝ. Tvrdé usnutí znamená, že pacient není schoen se během TÁBOŘENÍ věnovat jiné činnosti (např. držet hlídku, meditovat, apod…)


Potom mi ešte napadne sa spýtať na toho môjho nešťastného strateného mnícha Jozelmana. "Mimochodom, okrem tých dobrodruhov ste tu..." zamyslím sa nad vhodným slovom, "...nevítali aj mnícha s podobným habitom, ako mám so sebou? Je dosť možné, že bol slepý."

Uznávam, trochu divný popis, ale slová boli povedané, hold, vyčkajme na odpoveď.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

Hrobaři počkají, až vstřebáš lektvar a pak ti odpoví: "Nějací dva knězi tudy určitě před pár dny prošli. Patřili k nějakým Správňákům, možná byl jeden z nich ten, kterého hledáš. Nevybavuji si ale, že by byli slepí.

Každopádně tobě, zdá se, ten lektvar neudělal úplně nejlépe ... nějak jsi pobledl. Bolí tě ještě ta hlava? Nechceš si na nějaký čas odpočinout?"

Bolest hlavy opravdu ustoupila, ale cítíš, že ti není dobře od žaludku. JIZVA -1ODL a ÚNAVA.

"No, Hrobaři, teď, když už je jeden z nás, ukažte mu cestu do naší tajné ložnice," vyzve Hárie dva nemrtvé, co ti přinesli lektvar a ti ti ukáží ke schodům směrem na sever.

Půjdeš už TÁBOŘIT? Nebo chceš před TÁBOŘENÍM stihnout ještě něco jiného?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Oni ma tu snáď chcú otráviť. Alebo je to pomsta za... za čo? Že som? Zvláštne ale je, že kým myseľ sa mi priam uvoľnila, telo akoby zoslablo.

Sa na to môžeš... myslí si myseľ. Ja jej pritakám a rieknem: "Ďakujem, myšlienky mám čisté, ale teda, ten lektvar bol možno po záruke, alebo čo. Dáko mi slabo prišlo. Tak ak dovolíte, využijem vašu ponuku ložnice."

Normálne sa na spánok teším.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,
Kortal tě vezme na sever do schodů a jakmile jste z doslechu Uktárla a Hárie, pronese: "Tos tomu teda dal. Teď budeme muset sami dva do opuštěné části Kobek, a namísto pohodlného výdělku tady zakládat nové stanoviště Hrobařů od nuly."

S tímhle posteskem na rtech dojde asi doprostřed severní chodby, pak se podívá doprava, vybere jednu dlaždici na zdi a zatlačí na ní. Zeď se protočí a ty vstoupíš do podlouhlé místnosti, zařízené jako primitivní ložnice, spousta kavalců a slamníků.

Na stěně místnosti je vymalován obraz venkova, ve kterém vesničany děsí obrovský netopýr, letící nad krajinou.

V místnosti spí pět dalších hrobařů, někteří mají popálené oblečení a zafačované obličeje či ruce v čistých hadrech.

V jižní části sálu je průchod do druhé, menší navazující místnosti, ve které je na kamenném podstavci rakev. Kortal ti ukáže lůžko hned u rakve, sám se natáhne o kus vedle.

Odpočinek je neklidný. Zdá se ti několikrát, že v rakvi to neustále slabě vrže, jako kdyby se v ní někdo vrtěl nebo oddechoval. Také tě několikrát vyruší odcházející Hrobaři. Nakonec ale přeci jen usneš. Když se probudíš, vedle tebe oddechuje Kortal. Máš ale pocit, že i tak nejsi v místnosti sám a je tu s vámi někdo třetí.

Zeidune,
během tvého TÁBOŘENÍ:
* odpočinul sis a již nejsi ÚNAVENÝ.
* Tvé LZ se zcela vyléčil.
* Tvé TZ se částečně zahojilo, teď je to jen LZ.
* Zůstává ti JIZVA "Špatně od žaludku" -1ODL.


Tajná ložnice Hrobařů
Tajná ložnice Hrobařů
Turane,
když ses poprvé probudil ze svého podivného snu, v místnosti bylo pět hrobařů. Nechtěl jsi riskovat konflikt s nimi a proto jsi trpělivě vyčkával.

Vyvrtanou dírkou v rakvi jsi viděl přicházet dalšího Hrobaře a přivedl s sebou i dobrodruha, který rozhodně podle oblečení i chování mezi Hrobaře nepatřil. Přinejmenším zatím. Nevypadal zdravě. Uložil se na lůžko hned u rakve.

Při čekání na to, až Hrobaři vypadnou tě opět přemohla dřímota. Probudilo tě až probuzení onoho dobrodruha. Sleduješ ho pozorně škvírkou. Hrobař, který přišel s ním, leží opodál a spí.

Co uděláte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

"Ale no tak," upokojujem Kortála, "nechápem, čoho sa obávaš, opustené kobky znamenajú predsa voľnosť, žiadna kontrola šéfov, pohodička. A navyše, už teraz mám v hlave plán, ako potenciálnych "klientov" oberieme bez rizika nejakej bitky. Však si videl, ako som si poradil s mechanizmom tajných dverí, nie?" Veľavýznamne na neho žmurknem.

Obrátim pozornosť na obraz. Postavím sa, unavený ako starec, podídem k nemu, ľavou rukou si podopriem ľavý lakeť pravej, a ňou si intelektuálne pohládzam tvár. "Hmm, dedinský realizmus," šomrem si, "len čo ten netopier? Ten zvádza k magickému realizmu... Alebo je to vari impresionizmus?" Čo tu vôbec takýto obraz robí?

Jekyll:2D6+1 → 7(5 +1 + 1)#ODHAD SITUACE Co tu je jinačí, než vypadá?

A vôbec, tá truhla. Prečo práve ja sa musím zobudiť vedľa truhly. Lepšie ako ležať v nej, vysmeje sa mi myseľ. Ale ten neodbytný pocit... Kortál spí, pýtať sa ho, prečo je u hrobárov truhla... Ešte by si myslel, že mám stále zamútený mozog a donútil by ma do ďalšieho elixíru, ešte to tak...

Zdvihnem sa a podídem k truhle. Nahnem sa k veku a ukazovákom poklopem na veko.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Turan
Příspěvky: 34
Registrován: 7. 2. 2019, 22:27

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Turan »

S prudkým nádechem jsem se definitivně probudil do temnoty rakve. Cítil jsem, že musím ven.
Víko šlo odsunout překvapivě snadno, snad mu někdo pomáhal - a opravdu - nad mou rakví někdo stál.

Světlo z místnosti se však prudce zabodlo do mého zraku a já musel své oči pevně zavřít. Když jsem je otevřel, držel jsem před svým obličejem černý meč, v něm zářil odlesk svých očí.
Byly zapadlé ve vyhublé tváři, ale neobvykle jasné.

Trochu jsem pohnul mečem a zahlédl ještě svůj škleb; bílé zuby na popelavé tváři.

"Můj mentor má zdravý vztah k magii. Musím ho najít," řekl jsem tomu, co stál nad rakví.

"Jsem Turan," dodal jsem na vysvětlenou.
Mladý hobit s důvěryhodnou tváří, avšak očima šelmy. Jeho vychrtlé tělo a nepraktické oblečení je zakryto praktickým pláštěm do divočiny.
Kde jsou trable, tam jsem já - mám na ně čich.

Deník postavy
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Zeidune,

když se vzpamatuješ z úleku a uvědomíš si, že před tebou neleží skutečný upír, ale jen pobledlý hobit s velkým mečem, dojde ti účel téhle místnosti.

Dříve, než se stala ložnicí Hrobařů, nejspíš sloužila jako úkryt skutečnému upírovi, který terorizoval kraj. Obraz a rakev jsou posledními připomínkami jeho dávné slávy.


Zeidune, Turane,
Kortala vaše setkání zatím neprobudilo, i když se neklidně několikrát převalil ze strany na stranu.

Co uděláte dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Veď iste, kde inde by si mohol byť svedkom vzkriesenia, ak nie v upírskej spálni, kde miesto postele vidíš rakvu, krotí mi myseľ úľak, ktorý Turan vyvolal.

"Zeidun," predstavím sa hobitovi. "Priznám sa, že netuším o akom mentorovi to rozprávaš, ale... Ty tiež patríš k nim?" ukážem na spiaceho Kortala.
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Uživatelský avatar
Turan
Příspěvky: 34
Registrován: 7. 2. 2019, 22:27

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Turan »

"Nepatřím," odpověděl jsem mu.

"Před nějakou dobou jsem sestoupil s jinou skupinou, ta ale pokračovala hlouběji."

Zamyslel jsem se.

"Dá se říct, že patřím spíše k těm dobrodruhům, ale postupuji sám. Doporučil bych ti je vyhledat, vypadali schopně a budou ti jistě schopni pomoct v s tím, čeho tady chceš dosáhout."

Slezl jsem z rakve a šouravě se vydal do stínů. Než jsem se ale ztratil z očí, ještě jsem se otočil, a řekl cizinci: "Rád bych tě dolů doprovodil, ale osud tomu nepřeje. Snad se potkáme ve šťastnější okamžik."
Mladý hobit s důvěryhodnou tváří, avšak očima šelmy. Jeho vychrtlé tělo a nepraktické oblečení je zakryto praktickým pláštěm do divočiny.
Kde jsou trable, tam jsem já - mám na ně čich.

Deník postavy
Uživatelský avatar
Zeidun
Příspěvky: 31
Registrován: 20. 5. 2019, 19:30

Re: [HRA] 1. patro - Kobky

Příspěvek od Zeidun »

Ľudia prichádzajú a odchádzajú. A hobiti zjavne tiež. "Nech ťa šťastie sprevádza," povedal som mu na rozlúčku. Alebo čo vlastne, pomyslel som mu na rozlúčku...

Nič, život je krátky, šťastie vrtkavé sťa kocky, nebudem ho tu pokúšať. Ako náhodný člen klanu Hrobárov dostal som úlohu, načim ju aj vyplniť. A keď tak učiním.... "Vzhúru do podzemí!" treští mi v hlave a ja uvažujem, čo za dialekt som sa to zase naučil...

"Kortal," štuchnem do spiaceho druha, "vstávaj, vyzeráš ako mŕtvy." Uchechtol som sa: "Ako naozajstný mŕtvy..."

Pripomenul som mu, že sa nám treba dostať do južnej časti tohto poschodia a prichystať tam nejaké to prekvapenie pre dobrodruhov.

"Počúvaj ma sem, ty nešťastník," začal som, "viem, že upíri chcú, aby sme tam poskakovali v nejakej maškaráde, ale sám dobre vieš, aké je to nebezpečné... Čo keby sme im tam pripravili dáku pascu? Isto sa tu nájde nejaká hustá sieť, alebo silný klepec, pekne to tam nastavíme, a keď sa dakto chytí, peniaze vypýtame. Z pasce útočiť nebudú môcť, a zaplatia radi, keď sa dozvedia, že ich prepustíme. My bez bitky, rán a modrín, oni bez peňazí. Koza celá, vlk sýty, my šťastní, dobrodruhovia šťastní a najmä, Uktárl a Hária šťastní."

Odmlčím sa, zamyslím sa... a po chvíľke pokračujem: "A navyše, pri takej fajnovej pasci nemusíme obaja vysedávať. Kým tam budeš dobrodruhov lapať, peniažky inkasovať, ja by som sa konečne poobzeral po ostatku podzemia. Čo povieš?"
Zeidun
Denník postavy.
Sila (0) Obratnosť (2) Odolnosť (-1) Inteligencia (1) Charizma (1)
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti