[HRA] 0. patro - Zívající jáma

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Brandy »

No konečně mám v puse něco dobrého a sladkého, cukr mi dodává energii na přemýšlení. Budu muset předtím než se hnu dál sehnat nějakou mouku a zkusit si nějaký ty koblížky nadělat do zásoby. Sice vytunou, ale s čajem či vínem jsou dobrý i tvrdý.

Sákra jsem se chtěl mrknout na ten papírek, ale teď už tam postávaj dva nějaký panákové. No což snad uhnou, třeba je tam něco důležitého. Zvednu se a pomalu tam dojdu, okem pořád pomrkávám po svých věcech připravena skočit a nabít někomu tlamu, když se jich dotkne.

"Hej dovolíte," strčím jakoby omylem do obou, "chci se podívat, zda tam není nějaká práce pro dobrou pracantku..."
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Hiro
Příspěvky: 814
Registrován: 12. 2. 2019, 15:38

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Hiro »

"Cormyr? Takzvaná lesní země či země fialového draka, hlavní město Suzail. Obyvatelé převážně lidé a elfové, uznávající pestrou paletu božstev, přesvědčení zejména zákonně dobré, zákonně neutrální a neutrálně dobré. Alespoň takhle jsme to měli v učebnicích," dodám zvesela. "Ale víc si nepamatuji a osobně jsem navštívil jen pár přístavů, tak odpusť, jestli jsem se dopustil nějakého zkreslení."

Upřímně doufám, že jsem všechny faktické poznatky vytáhl z hlubin paměti správně. Civilizovanější lidé mají bohužel občas ve zvyku brát si i neúmyslné pohanění jejich domoviny příliš osobně. Nám z východu je to jedno - my víme, že žijeme v zapadákově a nestydíme se za to.

"Máš za sebou skutečně dlouhou pouť, ten starobylý artefakt musí být hodě důležitý. Rád si o něm poslechnu více, třeba jsem už něco málo zaslechl na cestách. Já jsem totiž přišel z ještě větší dálky, v podstatě až z té největší, z východního pobřeží.

A vede mě k tomu právě Boo, který by odsud měl pocházet. Ne tedy odsud z hospody, ale z kobek pod námi. Chtěl bych mu najít rodinu, smečku, nebo v čem takoví tvorové vlastně žijí, aby tu nezůstal sám, až se jednou odeberu z tohoto světa. Zatím jsem tu jen chvíli a už jsem získal skvělý tip na nějakého pána, který žije v podzemí a mohl by mě nasměrovat dále, takže věřím v úspěch.

A vlastně bychom si skutečně mohli být nápomocní - ty chceš z kobek něco odnést, já tam někoho vrátit. Je to krásně kus za kus, svět zůstane v rovnováze a všichni budou spokojení. Do té doby by tedy Boo cestoval s námi. O své cennosti se skutečně nemusíš bát, on to sice vždycky zkouší, ale nikdy mu to nedopadne. On ačkoliv na to nevypadá, je na tom s obratností stejně jako já - úplně mizerně."

A jakoby má slova potřebovala něčím podložit, šťouchne do mě nějaká trpaslice a já se skácím na zem. Využiji toho, že si na chvíli vidíme hezky z očí do očí a usměji se na ni.

"Omlouvám se, že jsem ti stál v cestě. Snad jsem tě nezdržel ve tvém velkolepém poslání," povím jí s neskrývanou nadsázkou, zatímco se pomalu zvedám zpátky na nohy. "Mohu ti na důkaz mé nejhlubší lítosti jako zadostiučinění podat seshora nějaký konkrétní papírek?"
Hiro a Boo
Deník postavy
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Brandy »

Sákra, asi jsme to přehnala. Ten muž upadl, rychle se rozhlédnu. Nikdo to snad neviděl. Potkáme se očima. Má je divné, daleké, takové od bývalých zákazníků neznám. "Jo nic se nestalo," rychle zabručím. "Když vy tu stojíte a jeden nemůže kouknout na tu ty modrý papírky, zda mu tam nevidí někde chleba." pokračuju, když se zvedá.

"Jéééé to je krásná kočička," vypísknu jak malá holka. To stvoření se mě očividně poleká a vyšklebí na mě ostré zoubky. "neboj, malá, dám ti kousek dobroty," začnu prohledávat v kapse, zda tam nemám kousek tureckýho medu na nejhorší časy. "Kde ses tu vzala? Pojď k tetě Brandy."

"...papírek?" vytrhne mě z mého světa ten cizinec.

"Jo to bys byl hodnej," ten velikej, ten vypadá dobře. Námořník. ti bejvej super zákazníci. Chtěj práci, přijedou odjedou na nic se neptaj, ze života nedělaj peklo.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hiro,

když se tak natahuješ k nástěnce, abys Brandy podal papírek s nabídkou, nejlépe svůj, všiml sis, že tam mezitím přibyl jeden další inzerát:
Nový papírek na nástěnce píše: Obaya Uday,

kněžka bohyně Wókín oznamuje, že ve jménu čaroděje Wakangy O'tamu přicestovala do Hlubiny, aby zde zahájila program prevence znečištění životního prostředí unikající magií, zejména pak podzemních prostor, a to především skrze výkup přebytečných a zbytečných magických předmětů.

Zároveň tímto vyhlašuje pobídku hrdinům, kteří se vydají do Kobek, aby případné nalezené magické předměty, pro které nebudou míti upotřebení, a to bez ohledu na to, zda pochází z dob dávno minulých, nebo jde o pozůstatky méně úspěšných výprav nedávných, nepohazovali jen tak volně po podzemí, ale schraňovali je a dopravovali je na povrch, budou-li mít k tomu příležitost. Díky štědrému mecenáši, čaroději Wakangu O'tamovi bude taková to snaha o vyčištění životního prostředí v podzemí od chaotických efektů zapomenutých kouzel po zásluze odměněna.

Případné nalezené předměty doručujte prosím k rukou samotné Obayy Uday, která za účelem sběru bude mít po několik následujících měsíců pronajatý pokoj zde, v hostinci Zívající jáma.

Podepsána
Obaya Uday,
vlastní rukou.
Milí hráči,

toto je nabídka prvního questu, kterou můžete vzít, když se vydáte do Kobek. Kdykoliv se vrátíte na povrch/k povrchu, nebo budete mít příležitost poslat na povrch zásilku nepotřebných kouzelných předmětů, Obaya Uday je od vás vykoupí. Čím vzácnější předmět jí přinesete, tím vyšší cenu za něj je ochotná nabídnout.

Nabídka trvá, dokud Obaya Uday neutratí všechny peníze, které dostala v rámci grantu od Wakangy O'tamu, dopředu není známo, kolik to vlastně bude.

A nyní můžete pokračovat v seznamování se. Až bude zase příležitost, představím vám (nebo nově příchozím), některý z dalších vstupních questů.

Co budete dělat dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Hadešadah »

Než vejdu do hospody, ještě na chvilku zastavím, pořádně se napiju z měchu a ukousnu další kus masa. Sáhnu do váčku a přepočítám mince, pak ještě jednou a povzdechnu si, všechno schovám do torny a rozrazím dveře. Skloním se a protáhnu mezi futrama, opatrně se narovnávám, strop je naštěstí dostatečně vysoký. Rozhlédnu se po té chásce kolem a nakráčím k baru.

"Malé pivo." Poručím rozhodným, ale ne příliš hlasitým tónem. S kamennou tváří předstírám, že nevidím, jak se okolo stojící baví. Očima přelétnu nástěnku, ale na její přečtení bych potřebovala aspoň hodinu. Sednu si ke zdi k volnému stolku, velmi pomalounku usrkávám pivo a koukám směrem k jámě.

Zaujme mě tichý hovor o pár stolů dál, natočím malinko hlavu a nastražím uši.

Komi:2D6+1 → 7(5 +1 + 1)
Někteří hosté si o tajemství hostince u stolu prostě jen potichu špitají. Zkusíš-li nenápadně ze stínu poslouchat, o čem spolu mluví, hoď+OBR..

Zajímá mě přesná informace, konkrétní místo už najdu
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

rozhovor, který tě zaujal, vedou tři chlapíci v kápích, kteří sedí trochu stranou hlavní dění v hostinci. Rozhovor se týká jakési organizace, která se roztahuje v podzemí.

MarkyParky:1D15 → 1(1) # Tajemství zaslechnuté v přítmí

Bohužel nejsi schopná zachytit všechna slova, protože přímo mezi tebou a zmiňovanou skupinkou má zrovna vystoupení bard a tvůj jemný sluch tak neustále musí zápasit s hlasitými tóny jeho hudby. I tak se ti ale podaří zachytit pár slov.

"... i když zatím nemůžeme obnovit základnu přímo ve městě .... Xanathar ocení zajištění přístupu do Podhoří .... v klidu plánovat a připravovat opětovné získání vlivu .... dostali za úkol znepříjemnit průchod každému vetřelci .... veškeré operace cechu Mnoha očí jsou řízeny z nedávno obsazeného podzemního .... s přístupem z ..... patra .... "

Pokaždé, když ti hlasitý tón loutny nebo procítěný verš přehluší tichou konverzaci, zpražíš pěvce vražedným pohledem. A on si toho zjevně všímá, protože přinejmenším dvakrát se vaše pohledy opravdu potkaly. Proto se není moc co divit, když po skončení své písně přijde.


"Vítej u Zívající jámy, cizinko," osloví tě.

"Dovol, abych se představil. Jsem Mattrim Mereg, ale přátelé mi říkají prostě Třístruna," podává ti ruku. "Nemohl jsem si nevšimnout, že jsi mé vystoupení zrovna neuvítala, ale mám na tyhle věci trochu čuch a něco mi říká, že důvodem tvého nelibého výrazu ve tváři nebyla umělecká kvalita mého vystoupení, nýbrž," a otočí se směrem ke stolu, který se mezitím ale vyprázdnil, "rozhovor jisté trojice, jehož odposlechnutí jsem nejspíš vyrušil."

Zazubí se a jeho úsměv vypadá všelijak, jen ne bezelstně.

"No, s ohledem na to, jak jsi tuhle trojici sledovala, si mohu být celkem jistý, že ty ke Xantárovým poskokům rozhodně nepatříš. Vypadá to spíš, že jsi dobrodruh a máš namířeno do Kobek, není-liž pravda? No, určitě tam nevyrážej sama - koukni na támhle tu trojičku u nástěnky, rozhodně vypadají, že dávají dohromady družinu. A co by to bylo za výpravu, kdybyste neměli na cestu také nějaký úkol, že?"

Vytáhen z kapsy malý váček. "Protože zjevně nepatříš k cechu Mnoha očí, budeš v tuhle chvíli pro mne asi ten nejlepší posel, jakého mohu sehnat. Potřebuji, abys tenhle balíček donesla půldrowce Kal'al Kladani, která vede hospůdku pojmenovanou Prak a drak v Lebečném přístavu. Kal'al Kladani před časem pomohla jednomu mému ... no řekněme příteli ... když po něm šli právě poskoci Xanatárova cechu a já bych se jí za to rád odvděčil touto ... no nazvěme to splátkou."

Váček není těžký, po hmatu to vypadá, že v něm je pár nějakých kamenů.

"Důležité je, aby se tahle ... ehm ... platba, nedostala do rukou cechu Mnoha očí a abyste ji předali do správných rukou, jakmile do Lebečného přístavu dorazíte. Jsem si jist, že když ji doručíte, Kal'al Kladani vám poskytne ukryt, zázemí i užitečné informace o Podhoří, přesně tak, jak to provedla pro mého ... přítele."

S tím se pokloní a chystá se k odchodu.

Hadešadah,

toto je nabídka druhého questu, který jako skupinka můžete přijmout na cestě do podzemí. Můžete ho vzít hned, nebo i později, pokud se domníváte, že se sem, k ústí Jámy ještě někdy vrátíte.

Jinak klidně dál pokračuj ve hraní v hostinci a seznámení se s ostatními dobrodruhy, další příležitosti k objevení tajemství hory ale už přenech ostatním.

Co budeš dělat?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Sichart
Příspěvky: 78
Registrován: 20. 2. 2019, 15:26

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Sichart »

Hm, pěkný lokál. Jen je trochu plný. Co tady všichni ti lidi dělají, když nejdou do podzemí? To tady mají tak dobré pivo? Snad budu mít kam hlavu složit… vlastně… kam nohou vkročit, jestli se nejméně polovina místních štamgastů hne do hory. To by pak nějaký jiný chytrák mohl přijít se svým vlastním průvodcem. A já bych přišel o práci.

Teda vlastně ne. Nikdo nedostane tak dobrý nápad. Ty dostávám jenom já.

Házím vak na zem pod jeden malý stolek vzadu. Za drobný peníz přede mnou přistává místní pivo v malém hrnku. Je teplé. To je dobrá první poznámka. ‚Ačkoli se mluví o velké…‘ co tam dát, aby to znělo dobře? ‚…velké kumulaci‘ Jo, to je ono. Kumulace. ‚kumulaci magie, je to buď fáma, nebo ji místní nevyužívají dost na to, aby chladili potraviny, jak je zvykem v jiných místech podobného ražení…‘ Měl bych najít někoho, kdo by mi to ověřil.

Zvedám se. Počkat. Tamti se baví o tunelech dole. Bylo by fajn něco vyzvědět. Místo k díře se přesunu o něco dál ke stolu bavících se hostů.

"Víte, píšu takový cestopis. Jasně, že bych se rád podíval tam dolů, jenže na to jsem moc malý odvážlivec. Jak se tak na vás dívám, museli jste se tam dolů podívat již mnohokrát. Co jste tam vlastně viděli? A popravdě, čtenáře nezajímají žádné pohádky!"

Odposlech tajmeství
9=5+3+1
Nejsem zloděj! Jsem průzkumník. K vašim službám, samozřejmě.
Deník
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Sicharte,

u stolu sedí několik potlučených dobrodruhů a jejich rány i ega ošetřuje pár, no řekněme utěšitelek. "My, my jsme moc daleko nedošli, ..." pronese mladík s velkým monoklem pod okem a natrženým uchem, "samí nemrtví a goblini, hrůza..."

"Ty vůbec nevíš, co je hrůza," pohladí jeho tvář jedna z dívek, "buď rád, že jsi se vrátil živý a se všemi údy. A jizva na uchu bude fešácká. Jinak máš tělo celé a v pořádku," pronese a nemůžeš si nevšimnout, že si to i zkušeným hmatem ruky zkontroluje, čímž mladíka přivede na jiné myšlenky, "a tady panu pisálkovi povíme něco málo o invazi, která v podzemí probíhá, a pak nám dá jistě pokoj," spraží tě pohledem, který naznačuje, že jí dotěrnými otázkami kazíš kšeft.

"Tak pane pisálek, zajímá vás víc, která patra jsou zamořená novými vetřelci? Nebo spíš to, kdo vlastně ti vetřelci jsou?"

Sicharte,
máš částečný úspěch, vyber si 1 z:
* dozvíš se přesnou podobu tajemství, bez určení místa
* nebo se dozvíš přibližnou podobu tajemství, ale s přesným určením místa
?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Sichart
Příspěvky: 78
Registrován: 20. 2. 2019, 15:26

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Sichart »

Přemýšlej. Co mi řekli? Nemrtví a goblini. Invaze je mi ukradená, nevím, kdo tam bydlel původně. Sice bych se mohl dozvědět, kdo je ten nový, ale nějak moc to nevyužiju. Takže...

"Tam dole se bojuje? Kde?"

Beru přesnou podobu místa a přibližnou podobu tajemství.
Nejsem zloděj! Jsem průzkumník. K vašim službám, samozřejmě.
Deník
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Hadešadah »

Podezíravě si chlapa ... hmm Třístruna .... prohlížím, pak přikývnu a nahlédnu do váčku.

Co tam je?

Potom čapnu ten svůj náprstek s pivem a jdu za těma třema, co se motají kolem nástěnky a tak nějak se oťukávají.

"Ahoj, jsem Šadah a půjdu dolů. Půjdete také? Umím se slušně ohánět palcátem a vy vypadáte, že se taky neztratíte."

Radši zamlčím své alchymistické vybavení, za prvé ta veteš, kterou s sebou nosím je něco dost jiného, než suroviny na lektvary, které mě kdysi učila matka, tak se cítím trochu nejistá výsledky. Za druhé spojení kroll - alchymista nevyvolává mezi lidmi zrovna důvěru. No jo, když má někdo o krollech jen povrchní znalosti, tak si myslí, že jsme chodící tikající bomby i bez výbušnin. Hodně lidí o naší kultuře neví prakticky nic, kromě pár našich pořekadel a přísloví, která tu zlidověla: např. Co nejde silou, jde ještě větší silou, S kladivem jde všechno líp, Síla nejsou žádné čáry nebo obzvláště oblíbené Rovnou řež, ať je řež.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

v pytlíku jsou tři docela velké měsíční kameny.

Každý má cenu cca 1-CENNOSTI.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

MarkyParky:1D14 → 12(12) # Tajemství od utěšitelek

"Vydáš-li se dolů, pisálku,"
snaží se tě trochu postrašit dívka, "můžeš na špehy z řad drowích vetřelců narazit už v druhém patře a obsadili také nemalou část patra třetího a čtvrtého. Měl by sis ale najít nějaké dobrodruhy, protože v podzemí neplatí, že pero je mocnější meče."

Ukáže ti na malou skupinku u vývěsky, "co třeba támhleti?"

Když vidí, že jsi nespokojený a čekal jsi víc, ještě přihodí:

"Nejvíce drowů ale najdeš mezi desátým a dvanáctým podlažím. Nicméně tak hluboko tamhleta partička stejně živá nikdo nedostane, tak tě nebudu zdržovat detaily. A teď už nás nech o samotě a běž si s nimi popovídat," ukončí rozhovor dívka a zmizí.


Rozhlížíš se co a jak a v tu chvíli se tvůj pohled potká s mladou šlechtičnou sedící opodál. Popíjí jakýsi oranžový nápoj a pozorně poslouchá, co se kde šustne. Proto jí neuniklo ani tvé dotazování. Poznáš ji okamžitě - jde o Ezvel Rošnar, mladou dívku z rodu, který byl vyhnán z Hlubiny kvůli svému napojení na otrokáře a další nelegální činnost. Proto tě překvapí, když na tebe mávne.

"Mladý muži, budete se s těmi hrdiny vydávat do Podhoří? Mohla bych vás o něco požádat?" zeptá se tě a ukáže ti na židli u svého stolu. "Neuražte se, ale vypadáte, že víte kdo jsem a že tím pádem pochopíte, že by bylo dobré, kdybyste tentokráte odložil svůj brk na poznámky a o to pozorněji poslouchal, o co vás požádám a při tom se neptal víc, než je potřeba."

Odmlčí se.

"Můj bratr Kresando se vydal skrze Kobky do Lebečného přístavu, vyjednat tam pro náš rod jistou obchodní dohodu. Kresando byl - podobně jako vy - vždy šikovný ve věcech jako skrývání se, měl hbité prsty a jeho bezelstnému úsměvu málokdo odolal, takže se o něj nikdo z naší rodiny nebál, když se na tuto ...ehm... cestu vydal. Jenže se zatím nevrátil a já o něj začínám mít obavu. Chtěla jsem vás tedy požádat, kdybyste na něj v podzemí narazili, připomeňte mu, ať o sobě dá vědět, pošlete na povrch zprávu o tom, kde se nachází nebo mu přímo vyřiďte, že už by se měl vrátit, že se jeho sestřičce stýská."

Pak se zamyslí a dodá.

"Ještě vám ho musím popsat - teď už si můžete psát, abyste ho poznali, až ho potkáte. Je mu dvaadvacet, tmavé kudrnaté vlasy a nosí platinový prstýnek s naším rodovým symbolem - střemhlav letícím bílým sokolem na modrém poli. Nebojte se, můj bratr a já jsme ....ehm... člonové bohatého rodu a nepochybně jsme schopni se vám za to odměnit naší přízní.

Nemusíte mi nic slibovat nebo tak něco. Jen si na mě prosím vzpomeňte, až se s ním setkáte."

Sicharte,

toto je nabídka třetího questu, který jako skupinka můžete přijmout na cestě do podzemí. O tom, jak ho splníte, se můžete rozhodnout později, pokud hledaného Kresanda najdete.

Jinak klidně dál pokračuj ve hraní v hostinci a seznámení se s ostatními dobrodruhy, další příležitosti k objevení tajemství hory ale už přenech ostatním.

Co budeš dělat?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Sichart
Příspěvky: 78
Registrován: 20. 2. 2019, 15:26

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Sichart »

"Dobře. Uvidím, co se bude dát dělat."

Odcházím od ní. 'Podivná individua' bude další poznámka. Ale měl bych si zapsat jméno toho chlapíka, co se po něm shání. Přcházím ke stěně, vak házím na zem, vytahuju uhel a prázdnou knížku a začínám psát poznávací znamení a jméno. Když jsem hotov, jdu k té partě u nástěnky.

"Promiňte, panstvo, doslechl jsem se, že jdete dolů. A jak se tak na vás dívám, napadlo mě, že byste potřebovali řekněme... průzkumníka. Já bych se tam rád dolů podíval a hodil by se mi někdo, kdo se umí ohánět mečem. Na oplátku dám vlastní schopnosti... průzkumníka. Berete?"
Nejsem zloděj! Jsem průzkumník. K vašim službám, samozřejmě.
Deník
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Brandy »

Začínáme tu vypadat jako hlouček asi blbců. Sotva jsem se nadechla, už se k nám přidala krollka. Má docela hezké malování. Budeme si rozumět, třeba budu mít poprvé v životě kamarádku. No i když? Prý umím být nesnesitelná...

"Kdo ti to kreslil? používá docela hezké barvy," usměju se na ní a ukážu prstem směrem na kresby. "Docela slušná práce, bych se někdy k němu stavila na konzultaci." Říká, že umí solidně mlátit palcátem. Hmm má odvahu jít do světa jen s tím kusem co má u pasu. No ale někdo má čáry, ona svaly. Očividně se ubránit dokáže s těma lopatama místo dlaní by mohla drtit malým lebky.

"...průzkumníka..." další se k nám nalepil, to už jako pět osob? To tam půjdem jak průvod. "Kouknu na toho Hira či ajk říkal, že se jmenuje a toho hezkounka. "Jdu si dřepnout, co tady nezaclánět, mám volný stůl." Zmateně se honem kouknu. Jo i své věci mám. Jdu ke své židli a poručím ještě jedno pivo. Mrknu přes rameno na ty ochmeli a zamrkám znovu a naznačuji příťuk na dálku.

"Odkud tě sem vítr přivál, průzkumníku?" Podívám se na toho mužíka, ale očima spíš nervózně sleduji krollku. Sakra naše oči se potkaly.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Sichart
Příspěvky: 78
Registrován: 20. 2. 2019, 15:26

Re: [HRA] 0. patro - Zívající jáma

Příspěvek od Sichart »

"Mě? Z domova. Nemám pořádně co na práci, a tak jsem si řekl, že dost lidí by dalo jmění jen za to, aby věděli, co je pod tou horou. A tak se jdu podívat."

Mimochodem, je tohle nějaký podivný osud, nebo vtip místního boha, že se sešla taková veselá parta?
Nejsem zloděj! Jsem průzkumník. K vašim službám, samozřejmě.
Deník
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti