[HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Dobrá, to tedy nebyl moc smysluplný nápad. Ostatně zbrojnice je plná prachu, mohlo mě napadnout, že skrze ni těžko chodí Vrběna do ložnice.

Vrátím se tedy do trůnního sálu, znovu si představím půdorys věže a pak se rozhlédnu. Stejný ornament jakým jsem vstoupil do zbrojnice vidím i ve druhém - jihozápadním rohu. Takže nakonec by to mohla být prostá symetrie...

PJ, zkusím tedy ještě jihozápadní roh trůnního sálu.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

stavba je opravdu symetrická a tak není problém najít druhý ornament, který otevírá dveře do Vrběniny ložnice.

Vrběnina ložnice
Vrběnina ložnice

Je zařízená jednoduše, ale vkusně a s patřičnou mírou pohodlí - mramorové umyvadlo, postel s nebesy, kovaná cestovní truhlice. Na stěnách je taktéž vybrazena dávná bitva, tentokrát mezi elfy a trpaslíky.

Ve východní části místnosti jsou schody vedoucí do vyšších pater, zakončené poklopem - nepochybně taktéž tajným při pohledu z prvního patra.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Vida, Saaga by měla z této souměrnosti určitě radost.

Vrátím se pro Vrběnu, chvíli bojuji s tím, jak ji zvednout z trůnu, když jí u nohou přede obrovská kočka, ale nakonec se mi to podaří. Odnesu ji a konečně uložím na postel. Položím jí hlavu opatrně na polštář a zuji boty. Na více si už netroufám. Nakonec ji opatrně přikryji.

Zaváhám, ale když se mírně zavrtí a cosi zamumlá, pokrčím rameny a políbím ji na čelo. 'Sladké sny, má dobrá paní Vrběno'.

Kdo by to byl řekl, že dostat ženu na lože vydá na samostatné dobrodružství, v němž jeden dokonce objeví magickou zbroj... Jsem nicméně rád, že jsem nemusel bojovat s jejím chlupatým strážcem, který momentálně vyskočil a uložil se vedle ní.

Zamířím k východu, když tu náhle strnu. Vždyť já bych málem odešel bez řádného rozloučení! Po tom všem, co mezi námi v poslední době padlo a po tom, co jsem nechal pro ni vykvést naději jménem Sue, si nesmí Vrběna myslet, že jsem ji jen tak opustil.

Rozhlédnu se po pokoji a rychle popřemýšlím o místech ve věži, která jsem právě prošel. Někde tu přece musí být něco na psaní.

Pohled mi padne na Vrbněninu truhlu a klíček mezi jejími ňadry.

Ale hrabat se v jejích osobních věcech? To není hodno panoše konvalinového řádu!

Na druhé straně... Lebečný přístav mě naučil hodnotu informací. A chci-li Vrběně skutečně pomoci, musím toho o ní vědět co nejvíce.

Ucítím ostrý pohled. Klamopard na mě upírá své zelené oči šelmy. Ale já cítím ještě jeden pohled. Halasterův.
Možná si to jen namlouvám, ale v myšlenkách zamířím k němu. Jaká zvrácená mysl si může pohrávat s osudy lidí, jako by to byly jen hračky pro její pobavení? Hlavou mi bleskne vzpomínka na Hadešadah a slova o řetězu, kterými se jí pokoušel ublížit Rex.

Dojdu k rozhodnutí. Nikdo by neměl žít v řetězech!

Ale řetězy mohou mít mnoho podob. Neříkala Vrběna, že jediná cestou, jak by mohla odejít, je smrt? A nebyla by pro ni nakonec skutečně tím nejlepším vysvobozením? Pokud by tak učinila v míru, prosta touhy po pomstě...

Na druhé straně cítím, že Vrběna by mohla ještě vykonat mnoho dobrého. Snad by mohla semínka naděje skutečně vyklíčit a společně bychom mohli změnit hvozd v místo naděje a milosrdenství v Kobkách šíleného mága. Nebo by mohla existovat možnost, jak osvobodit Vrběnu alespoň v rámci tohoto podzemí.

Cilapi:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#INT(Odhad situace)
10+: Kde se opravdu nachází hledané? (Psací potřeby, pergamen apod.)
Jaká je nejlepší cesta k úniku? (Pro Vrběnu).
Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi,

v místnosti opravdu nic dalšího zajímavého není a tak se v myšlenkách vrátíš k věži. Vzpomeneš si na Saagu, jak přesným přemýšlením o podobě Odvážného podvazku odhalila tajnou komůrku se schody. Nejsi tak dobrý jako ona, abys to udělal z hlavy, ale něco se ti stále nezdá a tak začneš procházet věží a krokovat si vzdálenosti jednotlivých stěn. Nakonec najdeš ještě jednu tajnou místnost. V prvním patře, na galerii, za freskou satyra.

Osobní komůrka
Osobní komůrka

V komůrce toho moc není - malý stolek a na něm pár listů a rozepsaný dopis ...
Oslovení v dopise píše:Drahý Halastere,

ač kdykoliv tě osobně vidím, jsou má slova plná díků za přednádherný dar, který jsi mi věnoval, když jsi pro mne zde, v podzemí, vytvořil takovou oázu nádhery, ve skutečnosti se ti neodvážím do očí přiznat pravdu. Snad mi tedy dopis dovolí ti sdělit, že po těch dlouhých letech strávených v Podhůří už je pro mne Hvozd spíše kotvou, která ....
... dál je rukopis roztřesený a rozmazaný od slz, takže dvě nebo tři následující slova jsou nečitelná a pak pisatelka zcela přestala psát.

Existují dvě cesty, jakými by se Vrběna mohla osvobodit:
* Přijít o Hvozd - pak už by jí tady nic nedrželo, anebo
* zbavit se závazku k Halasterovi - té směsice vděku a obav, která v dnešních dnech už poutá k tomuto místu silněji, než láska k hvozdu.


Je tu ještě několik dalších čistých listů a také starý brk. Kalamář je už vyschlý, ale když do něj naliješ trochu vody, podaří se ti získat dost inkoustu na sepsání jednoho dopisu.

Našel jsi hledané psací potřeby.

Tvůj pohled upoutá truhlice vedle stolu. Je dřevěná, vyřezávaná do podoby červů a žížal, které vylézají ze země po dešti. Zámek má tvar stejného srdce, jako Vrběnin klíč.

Rozhodně by bylo zajímavé zjistit, co je uvnitř.

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Náhle všechno dává smysl. Žárlivá láska, mrtví dobrodruzi, to jak se Vrběna sama chtěla zničit a splynout s hvozdem, i její náhlé vzplanutí ke mně.

Vrběně je její hvozd již dávno vězením a za ta dlouhá léta ji trápí samota. Proto zoufale hledá někoho, ke komu by mohla přilnout. A strach, že by ji opustil, ji činí až zuřivě žárlivou.
Také snad již dávno touží kdesi ve svém nitru zemřít a najít klid. Proto odsoudila kvůli malicherným záminkám do záhuby ty dobrodruhy. Kdesi uvnitř potají doufala, že se za ně postaví jejich družiny a třeba se některým společně podaří Vrběnu zabít.
A když jsem jí dal svojí kousavou písní záminku, konečně sebrala odvahu ukončit svůj život sama. A nakonec nyní... nyní se znovu snaží k někomu přilnout, děsíce se samoty.

Skloním hlavu nad starým nedopsaným dopisem a k zaschlým slzám přidám dvojici vlastních.

Dlouze vzdychnu, ale nakonec najdu sílu a vodou oživeným inkoustem napíši dopis pro Vrběnu. Její truhlu nechám být. Zaslouží si zbytek svého soukromí a tajemství. A také se upřímně děsím dalších věcí, které bych o ní mohl zjistit.

Zrovna opouštím skrytou místnůstku, když ze sálu vedoucímu na galerii zaslechnu Glomin hlas.

"... jen říkám, že na uložení jedný holky do postele mu to trvá nějak dlouho. Měly bysme se podívat, jestli se ten ňouma zase nenamočil do nějaký - pan Cilapi!"
"Jaké překvapení, že? Připraveni na cestu?" zeptám se a pohled na drzou goblinku poněkud rozptýlí mé chmury.
"My dávno," přejde Glom hned do protiútoku, snad aby zamluvila své předchozí vyjádření, "Ale ty sis dával nějak podezřele na čas... pane Cilapi."
"Psal jsem dopis," zamávám kusem pergamenu.
"Jo ták," odfrkne si Glom a hned na to se zašklebí, "Já se už bála, že ses dostal do nějaký šlamastiky s její číčou."
"Jejímu klamopardovi se nelíbím, ale poznal, že nechci jeho paní ublížit..."
"O čem to...?" začne goblinka, ale pokrčí ramínky, "No to je jedno. Tak deme pali? Mám pocit, jakokdyž je klid před bouří nebo tak něco..."
"Za okamžik," souhlasím, "jen ten dopis dám Vrběně do ložnice, aby ho našla. Sejdeme se za chvíli dole v trůnním sále a vyrazíme..."
"Neříkal jsi okamžik?!"

Pokračování příště. Saaga může samozřejmě cokoli doplnit či zahrát (pokud to stihne :-) ).
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Když znovu vstoupím k Vrběně do ložnice, klamopard na mě zaprská.

"Vždyť už jdu zase pryč," uklidňuji ho, "jen tu nechám tenhle dopis..."

Položím přeložený pergamen k mramorovému umyvadlu a dlouhým smutným pohledem se rozloučím s Vrběnou.
'Brzy na shledanou...'
Dopis na mramorovém umyvadle píše: Drahá paní Vrběno,

z hlubin mojí duše přeji Tobě, by ráno nového života Tvého bylo slunečné a hřejivé. Vskutku mne rmoutí, že jej nemohu sdílet s Tebou, avšak povinnosti a sliby, jež byly v minulosti dány, mne zavazují pokračovati hlouběji v Podhoří. Věřímť, že Ty více než kdo jiný jsi pamětliva, že pravý muž, tím spíše panoš Konvalinkového řádu, musí slovu danému dostáti.

Avšak modlím se k Měsíční paní, by naše odloučení ukázalo se býti jen krátkým. Buď ujištěna, že jakmile to okolnost dovolí, budu spěchati zpět za Tebou.
Tak jako ni ledový vichr, ni závěj sněhová mi nezbránily přinésti Tobě naděje květ, nezbrání mi ni temnota Kobek popatřiti znovu světlo Tvojí tváře.

Vroucně tě prosím, nenechej chmury znovu uhnízditi se v Tvojí těžce zkoušené duši a zachovávej v srdci naději i lásku.
Ať jsou dny, v nichž se brzy shledáme, naplněny světlem.

Elen síla lúmenn' omentielvo.

Tvůj navždy věrný přítel
Cilapi Márameldon

V trůnním sále se sejdu s ostatními. Projdeme kolem Halastroma, kterého poučím, že je jeho paní indisponována a až do odvolání nepřijímá návštěvy. Po té výjdeme z věže ven, hvozdu vstříc.

PJ?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Saago,

vyjdete před věž a pohlédnete do hvozdu. Na zemi leží tlustá vrstva těžkého odtávajícího sněhu, do kterého se opírá krvavé podzimní slunce ležící těsně nad obzorem. Špinavě bílá barva sněhu se mísí s oranžově rudou. Odpařená voda vytváří přízračné a husté cáry mlhy, které se válí mezi stromy a když skrz některý projdete, vlhkost je tak hustá, že nevíte, zda je to mlha nebo mrholení a jste promoklí až do morku kostí.

Na těch několika místech, kde se cáry mlhy protrhnou pak vzhlédnete a uvidíte, jak se vysoko pod klenbou na čistém nebi objevují první hvězdy a vysmívají se vám.

Krvavý ustupující sníh před věží
Krvavý ustupující sníh před věží

Pokud neprovedete nějaké vhodné protiopatření, ale zkusíte to jen vydržet, vyhodnoťte si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+ODL.
10+: Je to nepříjemné, ale dá se to vydržet.
7-9: Je to vlezlé a unavující - jste UNAVENI, vyberte si sami jak.
6-: Promoknete příliš - bezprostředně budete UNAVENI "Nastydlí" -1ODL a pokud s tím něco neuděláte, může se to proměnit v TZ a TRAUMA "Chřipka"

Kam se vydáte?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Hvozd před námi mi připomene otevřenou ránu krvácející rudou mlhou.

"Esli chcete jako vědět, co si vo tom myslím..." začne Glom.
"Nechceme," vzdychnu.
"Tak by mě zajímalo, kerej blbec tohlecto vymyslel," pokračuje goblinka nerušeně.
Mé uši dostanou nádech zapadajícího slunce, ale neřeknu nic.

"Ták... deme?" přešlápne po chvíli Glom na místě, "Já že mě začínaj zábst tlapky..."
"Ta mlha vypadá vcelku hustě," naznačím.
"No jo, elfouni a jejich záliba v přírodních krásách... Vzdychat nad kouzly podzimu můžeš cestou... pane Cilapi. Mě začíná bejt fakt kosa, je to děsně vlezlý..."
"Právě toho se obávám," vysvětlím, "Než tou mlhou projdeme, budeme promočení a prokřehlí. To je v chladu kobek obzvláště nebezpečné..."
"Já myslela, že elfouni nemůžou bejt nemocní," poskočí Glom na místě.
"Obávám se, že mohou," připustím, "To se mezi lidmi jen tak říká... nejspíš to souvisí s naším pokročilým léčitelstvím."
"No čupr, tak nač si dělat starosti?" nechápe Glom.
"Většina toho je založena na odvarech a bylinných čajích, správné stravě a pobytu v suchu, teple a pohodlí. Obávám se, že toho všeho je v podzemí nedostatek..."
"Co ty tvoje srandičky s přikládáním rukou?"
"Milost bohyně je až ta poslední možnost. Nevyplatí se ji nadužívat. Raději bych tomu všemu předešel..."
"Jsem za všema deseti. Ale jak?"
"To se právě pokouším vymyslet..."
"A co ti brání?"
"Ty."

Zvednu oči k nebi. První hvězdy jsou jako potměšilé oči zlomyslných skřítků. Nebo elfů.

Náhle se přes ně mihne stín. Obrátím pozornost v vršku stromové věže, kde se mezi kamennými větvemi probouzejí další velké stíny.
Nakonec, proč to nezkusit... Vytáhnu svoji stříbřitou flétnu a zapískám na ni několik vysokých tónů.

"Máš tu svou píšťalku ucpanou," podívá se na mě překvapeně Glom, "Že nic neslyším. Teda ne že bych si stěžovala..."
"Taky nehraji pro tvoje uši," neodpustím si tajuplný úsměv.
Znovu zakmitám prsty na těle flétny a zahraji další tóny. Několik mohutných stínů zamíří k nám.

"Skríí!"

Cilapi:2D6+2 → 14(6 +6 + 2)#INT(Král zvířat)
10+: Bojí se tě, jako bys byl vůdce smečky a udělají, co chceš.


O chvíli později letíme vysoko nad mlhou, rudé slunce v zádech, vstříc hvězdné obloze.

Každého z nás nese po jednom z obřích netopýrů, stejně jako naše batohy a sud piva zavěšený ve zvláštním hraničářském úvazu. Žrůta s roztaženými větvemi nesou dokonce dva.

Přeletíme nad věží pevnůstky, nad siluetou draka vynořující se z mlhy, nad řekou.

"Skríí," vypísknu radostně, než přistaneme mezi skalními stěnami. Podrbu svého netopýra za chlupatýma ušima a poděkuji celému hejnu. Před námi je cesta dál do nitra hory.

PJ, sestupujeme k Maddgothovu hradu.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Bradny přichází od Maddgothova hradu.

..... na kamenném mostě ....

Bradny,

proběhla jsi širokými tunely až ke kamennému mostu a vyběhla na něj. Od tvé poslední návštěvy se hvozd změnil. Na umělém nebi vidíš nízko na západě kotouč krvavého slunce a proti němu se rýsuje silueta pevnůstky i draka na její střeše. Dunění obrů připoutalo jeho pozornost a tak zvedl hlavu směrem k mostu. Na meči, který mu trčí z hlavy, se střídají odlesky zelené a rudé barvy.

Samotný hvozd je zahalen do chuchvalců a cárů husté mlhy, nad kterou tu a tam trčí opadané koruny stromů jako strašidelné pařáty. Mezi větvemi se pak prohání sychravý podzimní vítr.

Oba obři se prodírají za tebou ústím tunelu.

Kamenný most.
Kamenný most.

Gravillok se dál žene za tebou a s každým jeho těžkým krokem se z mostu dolů do zpěněné hladiny řeky Sargauth padají drobné úlomky kamenů a malty.

Xorta za ním se zastaví. "TO JE NÁDHERA!" zvolá a hledí na ponurou scenérii před sebou.

Co uděláš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Jo tak tady se to teda změnilo, to jsme v tom hradu strávila snad půl roku...? Ideální by teď asi bylo neprudit draka a nějak se dostat do místa, kde si budu moct odpočinout. Není někde vidět kudy tudy? Otevřené dveře do věže? pokud ne pokračovala bych rovně okolo věže
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když Gravillok vidí, že se bys mu mohla uniknout do hvozdu, sehne se a prostě urve pár kamenů ze zábrany na kraji mostu.

"Opatrně, to je most k mé pevnosti!" okřikne ho drak, ale obr už vrhá kámen tvým směrem.

Hrozí ti zásah velkým balvanem: SZ:4/HOD, vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ:
10+: Seběhneš na shody a do mlhy, kde se můžeš obrům ztratit.
7-9: Vyber si:
* Zaběhneš do pevnůstky, což draka řádně rozzuří a spojí se s obrem. Bez zranění.
* Vběhneš na schody, ale tam ti podklouzne noha - spadneš pod schody (LZ), obr bude vědět, kde jsi, ale drak ho (zatím) nepustí dál k tobě.
6-: Dostaneš herdu do zad - další TZ - a rozplácneš se na konci mostu jak široká, tak dlouhá.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Tak a už toho mám dost. Buď mě chce zabít obr a jeho sklerotická dceruška, co zdědila aspoň blbost a okouzlí jí mlha, ale tatíček ne. Nejen že je blbej jak šutr, ještě je po mě hází. Do toho jsme opět nasrala draka. Zlato nikde, obr mu ničí domeček. Doufám, že ho to trefí aspoň přes hlavu a rozsvítí se mu.

Prostě musím. Poslední ždibíček sil, přidám a mlha mě snad spasí.
brandy:2D6+1 → 11(4 +6 + 1)#obr navzdory šutru
10+: Seběhneš na shody a do mlhy, kde se můžeš obrům ztratit.


Nevidím nic. Ani obry ani draka. Řev obou slyším. Co teď kudy dál? Jedinou cestou se zdají visuté lávky v hvozdě. Klopýtám dál a snad najdu brzo nějakou pevnou půdu pod nohama. Přede mnou se otevírá pohled na věž. Zastavím se a pozoruji situaci.

PJ co se tam děje a jaká je situace?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

když se konečné dostaneš k věži, jsi celá promočená. Mlha je hustá, studená a nepříjemné vlezlá.

Vyhodnoť si NAVZDORY NEBEZPEČÍ, hoď+ODL.
10+: Je to nepříjemné, ale dá se to vydržet.
7-9: Je to vlezlé a unavující - jsi UNAVENA, vyberte si sami jak.
6-: Promokneš příliš - bezprostředně budeš UNAVENa "Nastydlá" -1ODL a pokud s tím něco neuděláš, může se to proměnit v TZ a TRAUMA "Chřipka"


U dveří do věže potkáš ....

MarkyParky:1D3 → 2(2)#1 medvěd 2 vůl 3 fízlové

... vyhublého, chladem se třesoucího goblina. Když tě uvidí, schoulí se ještě víc a zaskuhrá:

"Klidné mě zabij, tohle není žádnej život."

Co uděláš dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Brandy »

Tady to počasí je pěkně vlezlý, jsem ucouraná až se to už zajídá. Pšík.

brandy:2D6+2 → 13(6 +5 + 2)#odol navzdory počasí
10+: Je to nepříjemné, ale dá se to vydržet.


S pšíknutím znovu se podívám na goblina. Chudák, vypadá šíleně. "Zabít? proč proboha. Co se tu stalo? Naposled jsem tu byla a bylo léto. Pojď sem, půjdeme dovnitř do tý věže a povíš mi to a já ti dám něco jídla." nabízím kousek jídla na zahřátí.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] 5. patro - Vrběnin hvozd

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Brandy,

goblin zvedne hlavu: "Tam mě nechtěj. Vstup hlídá strom a nikoho dovnitř nepouští."

Po jídlu ale hladově sáhne a začne se futrovat. "Hele, dobrý ... nepotřebuješ třeba panoše, nebo tak něco? Trajdá tu prej elfák a ten má goblinku a ta mu hlídá jídlo ... to taky umim, hlídat jídlo ..."

Co mu odpovíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů