[HRA] Lebečný přístav

Moderátoři: MarkyParky, Halaster Černoplášť

Odpovědět
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Hadešadah,

Kal'al se úplně zalekne, když ji oslovíš. "To je to na mě tolik poznat, že jsem tě vyhlížela? Já bych asi nikdy nebyla dobrá špiónka. Ne, není v tom žádná magie. Tvůj společník Elric, ten co šel k Podvazku za zábavou, se zmínil, že ty kameny přineseš. A protože mi Třístruna tuhle platbu dlužil už nějaký čas, jsem docela ráda, že konečně dorazila. Pomohla jsem mu totiž kdysi z jedné šlamastyky."

Když zmíníš jeho nemluvnost, zprvu se taky tváří, jako že by jeho tajemství měla uchovat, ale nakonec převládne její touha vyprávět příběhy. "Celé je to prostě o tom, že zde, v Lebečném přístavu, působí několik Harfeníků a to, no .. řekněme ... bez svolení Cechu. Třístruna je jejich kontakt a spojka na povrchu. No a když se před časem teprve snažili uchytit, dostal se jeden z nich do menších trablů - a já mu tenkrát pomohla. Už jsem si myslela, že z toho nikdy nic mít nebudu, ale je vidět, že Třístruna je poctivec, protože tyhle tři kameny mají dost velkou hodnotu na to, aby mi uhradily nejen náklady, co jsem s tím měla, ale ještě mi zůstala nějaká odměna. A stejně tak ráda jsem i já, že jsi takhle poctivá a kameny jsi mi donesla a nezkusila jsi je někdy stopit."


"Jak se ti jen odvděčit? Hm ... víš co? V první řadě dneska není třeba platit. A vůbec už nikdy. Naopak, měli bychom uspořádat pořádnou oslavu. Dobří druhové, jako jste vy, se mají podporovat a proto od dnešního večera, kdykoliv přijdete, Prak a drak je vám plně k dispozici. A dneska to rozjedeme ...."

Brandy, Kal'al ti vrátí zaplacenou 1-CENNOST. A odteď, kdykoliv se u Praku a draka zastavíte, budete mít v rámci TÁBOŘENÍ vždycky i ZÁBAVU zadarmo a podnik jen pro sebe.

"Potom vás určitě seznámím přímo s Harfeníkem, kvůli kterému mi Třístruna vlastně tuhle splátku posílal. Teď vám popíšu, kde ho najdete a až budete odpočívat, dám mu vědět, aby počítal s vaší případnou návštěvou a nějak vám neublížil. Jmenuje se Felrax, je drakorozený a má nyní skrýš v Dalagorově pevnosti, to je taková velká kostěnná stavba, co visí u stropu jeskyně na jihovýchod odsud," vysvětluje. "Teď už zdaleka není v takovém srabu, jako když jsem ho zachraňovala a postará se o vás i dál."

Máte odevzdaný velký quest. Až budete po TÁBOŘENÍ, bude už domluvený nový kontakt v Dalagorově pevnosti - Harfeník jménem Felrax.

Od této chvíle můžete k Felraxovi 1x přijít a požádat ho, aby vám dovolil v Dalagorově pevnosti strávit nějaký čas odpočinkem, jako byste trávili čas MEZI VÝPRAVAMI - tedy využít všechny výhody, které z toho plynou:
= Vyléčit si veškerá zranění a odstranit veškeré následky.
= Splnit podmínky některého z tahů, které vyžadují být řešeny MEZI VÝPRAVAMI
= Získat plnou zásobu MAGů
zároveň ale tím přijdete o ty výhody, které jsou výpravou limitovány (např. vyprší vám namíchané lektvary, zvlhnou výbušniny a tak...).


"Taky jsem si říkala, že by vám pomohlo, kdybyste věděli, jak po podzemí rychle cestovat. To vám prozradím dvě informace o Lebečném přístavu, které by se vám mohli hodit.

První z nich je jméno Tasselgryn Velldarn, nebo jak mu místní říkají Staroch Tas. Staroch Tas je arcimág v důchodu a Halasterův ... no, řekněme oblíbenec. Tas totiž jako jeden z mála lidí v podzemí nepodlehl šílenství hory a nezačal bláznit se snahou stát se Halasterovým učedníkem. Jen se nastěhoval do Lebečného přístavu a otevřel si tu skiptárnu zvanou Otrávený brk. Nachází se v prostředním patře, na západ od nevěstince, mezi třemi velkými krápníky. No a jak už to tak bývá, když o někoho nejevíte zájem, velmi brzo se stane, že dotyčný začne jevit zájem o vás. Takže ve městě se šušká, že Halaster začal Tasellgryna navštěvovat - a stali se dobrými přáteli a občas k němu i teď zajde na šálek dobrého čaje."

Temná půldrowka se na vás podívá a když vidí, že kroutíte hlavami, dodá: "Nevěříte? No, nevadí. Důležité je, že aby Halaster mohl kdykoliv přijít, tak prý pomohl starému Tasovi seslat teleportační kruh, který je spojen se systémem portálů uvnitř hory. A starý arcimág prý nelenil a tenhle teleportační kruh si naháčkoval - a teď skrze něj může poslat kohokoliv kamkoliv v hoře, když mu dotyčný řekne kam .... a dobře zaplatí. Neznám technické detaily, ty vám zcela jistě prozradí sám, když se ho zeptáte."

"Druhá věc je, že v poslední době tu lidé občas vídají létat vzduchem i jiné věci, než jen ohnivé lebky. Třeba létající hady. A proslýchá se mezi lidmi, že tihle hadi nosí ven zprávy od Zhentarimských špiónů ve městě. Třeba kdybyste našli toho, kdo je posílá, mohli byste ho přesvědčit, aby posílal zprávy, nebo malé balíčky i pro vás - mohlo by to pro vás být zajímavější, než kdybyste se s každou drobností, co najdete, museli tahat až na povrch."

"Nakonec k té tvé odměně - podle mě by ti měl za doručení něco zaplatit sám Třístruna - ostatně byl to jeho dluh, co jsi nesla. Ale udělám tady na kus hadříku znamení, že jsi náklad doručila, aby ti uvěřil."


Jinou odměnu, než vylepšené útočiště, kontakt na Harfeníka a informaci o možných metodách jak zrychlit cestování, ti Kal'al nedá. Ale možná ti něco zaplatí Třístruna, vrátíš-li se někdy do hostince ... a třeba pro tebe bude mít další práci.


Potom vás chvíli nechá a pustí se do porcování gryka.

Pomalu začínáte TÁBOŘIT.

Pokud si chcete ještě něco říct, můžete, Kal'al vám později ještě svěří jedno tajemství.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

Jsme fakt unavená, teplá voda v sudu je osvěžující. Vylezu ven otřepu se. Hmmm suchý ručník. Vykoukla glom. Jen v mokrých spodkách jí pozdravím. Ale vnímá tak Cilapiho.

jelikož k hodu na bohatství se mělo přičíst +3 tak výsledek jen 10, čili +3-CENNOSTI NAVÍC
Zamyšleně si sednu k pokladu a prohrabávám ho. Hele naušnička a tady. Asi jsem byla už mdlá ale teď to přepočítávám znovu a je tam celkem 6-CENNOSTÍ. Syknu na Cilapiho. Podstrčím mu ještě nějaké mince a cennosti (1), jako jeho podíl. Budu muset vymyslet co pěkného si koupím.

Ještě musím nějak pořešit to očoudnutí od blesku. toho šmejda si zítra najdu a vykuchám mu játra. "Mrtví elf dobrý elf." zamrmlám. "Cilapi prosím, můžeš se na to podívat. Tohle mi udělal jeden tvůj černej kámoš, když jsem zastřelelila tu drowku...."

Cilapi, ostatní.
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

Překvapeně se zakymácím a poplácám Glom po hlavě. To už je podruhé, co mě dnes někdo objímá (a tentokrát dokonce bez facek). Možná že se mi ta účast v bitvě nakonec i vyplatila.

"To víš, že jsem se vrátil, Glom," stisknu ji opatrně kolem ramen. "Nebyl jsem skutečným hrdinou..." vzpomenu si na její slova na rozloučenou i na mrtvé hobgobliny bojující bok po boku proti chiméře, než je zabila černá magie.

"Ale vypadáš příšerně. A smrdíš jako kobold," zazubí se na mě goblinka, když mě konečně pustí.
"To je troglodytí ochranné pižmo," poučím ji, "Doufám, že to do rána vyvane. I tak se asi raději také opláchnu v tom sudu a možná bych si mohl trochu vycídit zbroj. Ostatně vlastně opravdu byla chvíli koboldí…"
"Doufám, že nebudeš chtít, abych to udělala já..." podezřívavě si mě změří Glom.
"Jak bych jen mohl, jsi přeci pouze v mých službách," usměji se na ni.
"Jen jako nosič!" ohradí se, ale zdá se, že to není příliš upřímné.
"No já nevím, ti gobliní úředníci říkali, že bych tě měl začít vykořisťovat," popíchnu ji.
"To ti lhali," mávne nad tím goblinka rukou, "Všichni goblini lžou..."

Pak už začnu poslouchat informace od Kal'al, vděčné za to, že jí Sadah doručila jakousi platbu. 'Takže krollové nekradou,' znamenám si v duchu.
Harfeník zní velice zajímavě. Určitě ho později, až sem dolehnou zprávy o nové situaci u řeky Sargauth, zkusím navštívit. Třeba bude něco vědět o aktivitách Cechu mnoha očí a jejich plánech s Azrokem.
Zprávy o pravděpodobně zhentarimském špehovi jsou též zajímavé. A starý čaroděj pijící čaj se samotným Šíleným mágem? Jen doufám, že to není starší verze poutníka Hira, který našel někde na nižších patrech hory časový portál...

S ohledem na svoji trpasličí společnici, která nemá ráda magii, si ale jeho návštěvu raději nechám jen, pokud to bude opravdu nezbytné.

O to více mě překvapí, když mě Brandy požádá, abych jí pomohl zhojit její popálené prsty. Znamená to snad, že bych si svojí pomocí s 'velkou chyméří loupěží' získal její důvěru? Raději ji nepokouším odmítnutím svého dalšího podílu.

"Rád," řeknu upřímně a opatrně vezmu trpasličiny ruce do dlaní, "Drowové skutečně nejsou mí 'kámoši', i když jsou to přísně vzato pořád elfové. I tak se za bolest, kterou ti způsobili mojí temní příbuzní, omlouvám."
Zavřu oči a pokusím se k ní skrze své ruce nasměrovat lásku a milosrdenství Měsíční bohyně.

Cilapi:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)#MAG(Uzdrav zranění)
10+: Volím:
- Vyléčil jsem 1 TZ a odstranil související TRAUMA, aniž bych způsobil JIZVU
- Vyléčil jsi všechna LZ
- Brandy nemusí prospat celé TÁBOŘENÍ

Následkem kouzla je tedy jen UNAVENÁ (což po TÁBOŘENÍ stejně přejde).


Obdařit Brandy láskyplným dotykem Bohyně je snazší, než bych čekal.
"Bohyně se na tebe usmívá Brandy," řeknu a přidám vlastní úsměv, "Pochybuji sice, že úplně schvaluje tu dnešní krádež, ale zřejmě se jí líbí tvá štědrost. A mě taky." S úsměvem koukám na Brandy a chvíli si ji prohlížím. Čerstvě vykoupaná vypadá trochu jako bílý oblázek z řeky. Určitě je tvrdá, ale nezdá se, že by měla nějaké ostré hrany...

"Ehm," vyruší mě Kal'al, která přinese kouřící talíř s gryčím a veliké vidličky. Překvapeně pustím Brandyny dávno uzdravené ruce a cítím, jak mi červenají uši.
"Eh… díky, šenkýřko. A díky, Sadah," usměji se na krollku a mávnu ať si s Rexem přisednou k nám, "Gryka chci ochutnat už od prvního patra." Pozvednu pohárek jantarovice a trochu z něj uleji na podlahu. "Na mrtvé," řeknu trochu melancholicky a pak se napiji. Když mě přejde kašel, dodám: "A na živé."

Kal'al slibovala oslavu a ta se začíná rozjíždět. Cilapi je k dispozici každému, kdo by se chtěl bavit, jinak si velice rád poslechne jeden z příběhů, co temnosvětlá elfka tak ráda vypráví a bude TÁBOŘIT (i když to v jeho případě bude znamenat nějaké to zvracení).
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Brandy, Hadešadah,

s jídlem na stole konečně Kal'al přestane pobíhat po hostinci, chvíli počká, než do sebe naládujete sedne si na jeden ze stolů a začne poutavě vyprávět.

"Už jste slyšeli o invazi Githjanků?"

Když zakroutíte hlavami, hned spustí.

"Strašliví válečníci z astrálních sfér prý opustili svůj Hvězdný přístav a skrze Křišťálový labyrint se na svých rudých dracích valí nitrem hory! Nikdo neví, zda jejich cílem je úplné zničení mozkožroutské kolonie hlouběji v podzemí, či zda naopak míří k povrchu a chystají se vyplenit Hlubinu!"

Dramaticky se odmlčí, aby atmosféra trochu zhoustla a pak pokračuje:

"Oba tyto cíle by ale byly tím lepším osudem, který by mohl tady Podhoří potkat. Všichni se ve skutečnosti bojí třetí, nejhorší možné varianty vývoje. Takové, o které se nikdo neodváží mluvit nahlas, aby ji nepřivolal."

Ztiší hlas, aby to vypadalo, že vám svěřuje opravdu děsivé tajemství.

"Všichni se bojí toho, že Githjankové se chtějí v podzemí usadit natrvalo, zbudovat zde hnízdo zvané v jejich jazyce crèche a tunely a patra v podhoří používat jako cvičiště pro své mladé bojovníky a jejich draky."

Pak se narovná a přejde k dalším, zábavnějším a méně strašidelným, ale také méně užitečným příběhům.

Toto bylo poslední tajemství, které jste mohli od Kal'al získat. Další už budete muset hledat jinde.

Sadah,

tobě mnohé z nich připomenou některé události, které jsi zde v podzemí zažila a pochválíš si v duchu sama sebe, jak už jsi zkušená, že tě jejich pointa nepřekvapuje.

Po příchodu do Lebečného přístavu jsi získala další úroveň a můžeš si tedy vzít jeden další alchymistický nebo krollí tah.


Cilapi, Brandy, Hadešadah,

prosím, popište pár slovy či větami zda jste ještě něco udělali na poslední chvíli před TÁBOŘENÍM a vyhodnoťte si a popište samotné TÁBOŘENÍ.

Odehrajte si, co potřebujete, slovo PJvi předejte až ve chvíli, kdy už budete na cestě někam dál, ať už v Lebečňáku nebo na cestě k řece Sargauth.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Hadešadah
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 2. 2019, 18:25

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Hadešadah »

Poslouchám elfčino povídání, mám v sobě už druhý pohár jantarovice a nepříjemná otupělost a únava se změnila na příjemnou otupělost a únavu. Musím se soustředit, abych vůbec vnímala, co ta Kal'al povídá. Při zmínce o dědovi, který zná Halastera sebou trhnu.

"Taky vás každou chvíli ten Halaster očumuje? S tím starochem Tasem bych se ráda potkala." Hm, akorát se mnou se nejspíš bavit nebude, jestli je to nějaký arcimág, škoda že tu není Hiro.

"Nezašel bys jej se mnou omrknout a popovídat si s ním, Cilapi?" Studovaný ten kluk asi je, vypadá důvěryhodně, takže Tas by jej nemusel vyhodit hned jak ho uvidí ve dveřích a s lidskými kouzelníky Cilapi doufám umí mluvit bez povýšených elfích keců.

Githjakové z astrálních sfér na rudých dracích? Ať je to co je to, doufám, že než bych narazila na prvního takového, tak už dávno budu mít nahrabány poklady, zkušenosti i slávu a budu mířit na povrch a pak třeba domů. Není třeba hamounit a pak potkat něco, co mě dřív než stihnu pípnout, rozmáčkne jak červa.

Další pohár jantarovice.

Přes znovu naplněný pohár zírám směrem k ohni, obdivuju zlatavou barvu.

"Zkamenělá krev stromu rozpuštěná v pálence"

Pomalu přelévám tekutinu sem a tam v nádobě.

"Zde hoří zlaté slzy pryskyřice.
Ochutnám jednou, chrčím
- 'nikdy více!'

Po kapkách stékala krev z kmene,
však po deckách teď padá do mne.

Ten zázrak ohněm plane, písní zvoní,
a tak kurevsky sladce voní!"

Obrátím do sebe pohár.

Na vysvětlení dodám: "Má matka byla šamanka, trochu jsem upravila její zaříkávání, když léčila nemocné přikládáním jantaru nebo pomocí lektvarů z pryskyřice."

Sadah vytuhne během chvilky, pokud po ní nikdo nebude nic chtít
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

Už toho je na mě moc. Druhá láhev na mě začíná mít depresivní okamžiky. No třetí načínat nebudu. Vyprávění mě trošku povzbudí. "Hmmm malý drudý drak, jo to by byla prýma," prohodím. "bych měla nového mazlíka místo Hrabálka, to by se mi líb..." mlčím. Ostatní na mě trošku civí, jako 'fakt chceš draka?' "Jezdila bych na něm a mazlila se s ním,' pokrčím rameny.

To Cilapiho zaříkání dneska velkoryse přejdu bez pár facek, zabralo a cítím se lépe. Dokonce tak, že vykoupaná, trošku voňavá jen řeknu brou a jdu umřít se svým pokladem a majetkem k sobě do postele... Ještě ráno meč a nějaký ten dobrý kousek....

Brandy usíná...
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

"Já Halasterův obraz potkal hned v prvním patře," zamyslím se, "Byla to taková zkouška. Ale pán Elric ji naštěstí prošel přede mnou a řekl mi co dělat..."

Na krollčinu nabídku překvapeně zamrkám.
"Tedy... rád," řeknu nakonec, "Sám jsem na mistra Velldarna zvědavý a rád bych věděl, s čím počítat v našich případných plánech na rychlé cestování..." Podívám se na trpaslici: "Můžeš jít s námi, Brandy, nebo mezitím vyřídit nějaké ty nákupy a pak společně zajdeme za Azrokem…"

Začínají mi ale už klesat víčka a zvedat se žaludek.

I Brandy začíná snít o dracích, či spíše dráčeti. Dost mě to překvapí, myslel jsem, že trpaslíci tyhle bytosti neradi. Stejně to ale asi nebudou skuteční draci, ty těžko mít za mazlíčky či dokonce jezdecká zvířata. Když už, tak by to bylo spíše naopak...

Přestože jantarovici jen usrkávám - a to ještě s obtížemi - cítím, že mi nehoří jen hrdlo, ale že se teplo jantaru kouřovitě vine celým mým tělem. V uších mi hučí vítr v dávno mrtvých větvích a celé je to zvláštním způsobem příjemné.

V polospánku naslouchám Sadašiným veršům a cítím známé vzrušení. Magie? Nebo je to tentokrát něco jiného?

"Krásné," řeknu tiše, když krollka skončí, "Sice jsem nerozuměl jednomu slovu v posledním verši, ale hádám, že to znamená něco jako 'mocně'. Na každý pád soudím, že bych měl, až se vrátím domů, napsat o tvém národu přinejmenším pořádnou esej a vyvrátit některé špatné dojmy..."

Nečekám na odpověď a naladěn básní i předchozím vyprávěním dvojelfí šenkýřky přiložím k ústům flétnu. Snažím se napodobit rytmus básně a v melodii postihnout krásu běsnění živlů kolem kmenů stromů, jejichž krev nyní pijeme.

Pak popřeji Brandy hezké sny a chvíli po jejím odchodu mi na rameni usne Glom. Cítím z ní gryka a spoustu piva. Vezmu ji opatrně do náruče a odnesu do spací komory. Goblinka si tam na podlaze zbudovala pelech z mých věcí a nějaké deky. Jen hádám, že kvalitní slamník byl na ni možná příliš měkký. Opatrně ji uložím, přikryji a po krátkém zaváhání zlehka políbím na čelo.

Myslím, že se Kal'al Kladani skutečně podařilo mě nějakým zvláštním způsobem otrávit. Jinak si totiž neumím vysvětlit, že jsem právě políbil skřeta...

Mírně taneční chůzí způsobenou zejména tím, že se mi podlaha pod nohama začíná houpat, dojdu na dvorek a konečně vyprázdním žaludek, který si o to již docela dlouho říká. Nějakou dobu tam stojím a proceduru opakuji.

Když se konečně vrátím, zbytek společnosti již taky usíná.

"Pokud ti to nevadí, 'al Kladani, odpočinul bych si zde v lokále, blízko čerstvému vzduchu," řeknu s tváří, která barvou začíná připomínat pobledlého goblina, "mám pocit, že budu několik hodin meditovat v polobdělém stavu, jestli mi rozumíš."

Světlotemná elfka s drobným úsměvem přikývne. "Nejsi zdaleka první elf, který tu takovou 'meditaci' potřeboval. Ale většina to na rozdíl od tebe měla z mých vlastních 'jedů', nikoli z toho troglodytího."

Popřeje mi klidnou noc a já vím, že marně.

Táboření trávím v polospánku a nepravidelně odbíhám zvracet. Krátké polobdění mezi těmito dvěma činnostmi vyplňuji drmolením modliteb. Zejména často opakuji motiv "Oh, bohyně...".

Odpočinek mi nicméně prospěje a ráno po lehkém jídle jsem připraven opět vyrazit za dobrodružstvím.

Se Sadah a Rexem vyrazíme navštívit arcimaguse Tasselgryna Velldarna. Brandy se k nám může samozřejmě připojit. Pokud ne, požádám Glom, aby dělala Brandy společnost při nákupech v Lebečném přístavu a pak mi podala u Praku a draka zprávu o tom, kam se vydá Brandy dál.

PJ? Kudy ke Starochu Tasovi? Samozřejmě Brandy, případně Sadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

Cilapi, Hadešadah,

Kal'al vám popíše cestu k vysloužilému arcimágovi - máte vyrazit na severozápad, projít Náměstím lebek a pak po schodech do patra. Odtamtud už prý skriptárnu uvidíte.

Vydáte se podle jejích rad a opravdu hned za hlavní třídou narazíte na malé náměstíčko, kde je navršeno velké množství lebek. Za náměstí jsou schody vzhůru.

Náměstí Lebek
Náměstí Lebek

Chcete cestou něco provést či prohodit pár slov?

Pokud ano, můžete, pokud ne, později přidám pokračování cesty v dalším patře.
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

"Uáááá ráno. Moji kumpáni se někam chystají. Dala bych si jednu malou kozlici a kyselou rybu se zelím..." Dostala jsme studený zbytky a pivo. "No tak nic." Obleču se. Holka by neměla chodit po nebezpečných místech s tolika penězi. "Posliš, mám pro tebe obchod," zašeptám hospodský. "Potřebovala bych si u tebe bezpečně schovat pár grošů. Nabízím něco za to v podobě trocha peněz za hlídání."
Z těch 14-ti cenností, bych tu odložila tak 5-7, podle nákupů dál, za hlídání nabízím 1-CENNOST

Jdu směrem kovář. Je někdo na trhu? přeci jen potřebuji slušný krátký meč jako zložní a nějaký extra fakt extra super kousek místo mého, už dosluhuje.


Z nákupů: krátký meč, nějaká fakt super střední zbraň,a/nebo vylepšená zbroj,a/nebo štít, šipky do kuše, loot pytel, jídlo na dva dny, solidní parfém.
Po nutných nákupech mám v plánu se stavit u hobitů a opat se na cestu níž, kudy tudy...
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

…. Náměstí Lebek ….

Při pohledu na lebky mě mírně zamrazí a hned začnu dělat rukou znamení Velkého koloběhu. Než ale kolem nich projdeme, zvítězí vílí zvědavost. Je TOHLE ten důvod, proč se tomuto místu říká Lebečný přístav? Tedy pokud je tu takových náměstíček víc - a já doufám, že ne - tak by to dávalo smysl, ale stejně...

Na chvíli se zastavím a zběžně si lebky prohlédnu, a protože jsem jako správný elfí hraničář pobýval i u kněžek Měsíční bohyně, které mě učily o léčitelství a anatomii, zkontroluji, jestli se jedná o skutečné lebky mrtvých lidí a jiných druhů a jaké převažují.

PJ? Případně Sadah?
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

…. mezitím na duergařím trhu ….

"Tak jsem tu zbyly samy holky! Ti elfové, co?" zahlaholí Glom, když i s batohem dožene Brandy na trhu, a přezíravě mávne rukou.

"I když Cilapi nás prej neopouští, a po včerejšku mu to začínám i věřit. Jo a říkal, že ti to prý mám, paní Brandy, když tak opakovat, kdyby něco... Takže: 'Cilapi ani jednu z nás neopustil.' Prej jen zařizuje něco s nějakým čajodějníkem," chrlí ze sebe dál Glom bez přemýšlení, jako by se bála, že na něco zapomene.

"A taky se tě mám držet jako klíště, paní," hlásí dál goblinka a najednou se zarazí, "Tak prosím to, že jsi mi málem zmizela, když jsem dojížděla snídani, by mohlo zůstat mezi námi děvčaty, co, paní šlechetná-Brandy-trpasliková?
Ale jinak to garde prej platí jenom, dokud nepůjdeš pryč z Lebeňštatlu. Pak mám meldovat mladýmu pánovi, kam jako deš a co tam hodláš dělat."

Zadýchaná goblinka se rozhlédne po trhu a vzdychne: "Naposledy jsem byla v Lebeňštatlu jako malá holka. Naši mě chtěli prodat, ale v té době už obchod s otroky váznul. A goblini navíc přestávali být moderní. Každý chtěl silnější nebo víc povidlované druhy jako gobry nebo koboldy - s těma jejich trapáckejma pastima plnejma hejbadel - nebo 'nejednoznačnější' a zajímavější druhy... Prej se ale zase goblini pomalu vrací do módy. Zaslechla jsem dokonce něco, jako že jsem snad 'hratelní' nebo co.
Tak snad, až budu mít jednou děcka, nebudu se muset bát, že by všechny skejsly v jednom podzemí... "

Glom se přestane zaobírat úvahami o minulosti a budoucnosti a zasvítí jí očka. Vzrušeně se rozhlédne, jakoby snad nestála na špinavém trhu uvadajícího podzemního města, ale v samotném srdci tepající metropole.
"Tak co podnikneme jako první? Budeme nakupovat nebo si skočíme nechat udělat drápky?"

Vracím slovo.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

.... na Náměstí lebek ....

Cilapi,

chvilku sleduješ lebky, je to všehochuť ras i pohlaví, některé musí být staré desetiletí, jiné méně než rok. A pak najednou ...


Cilapi, Hadešadah,

... jeden z malých ohnivých bodů, které jste doposud viděli křižovat pod klembou, se snese a přilétne k vám. A jen pár sáhu od vás se vznáší ohnivá lebka a pozorně si vás prohlíží. Úplně cítíte pronikavý pohled jejich prázdných očí, ve kterých šlehají plameny a pozorně si vás prohlíží.

Najednou už víte, proč se tomu říká Lebečný přístav. A znáte účel tohoto náměstíčka.

Lebek je tu všude kolem tolik jen kvůli tomu, že místní sem chodí uctívat skutečné pány tohoto města. A dělají to lebkami. Svých pozůstalých, poražených nepřátel ... i nešťastníků, kteří nalezli v postranních uličkách města víc smůly, než kolik jejich život potřeboval.

Lebka několikrát zakrouží nad vámi a pak, vida že se nechystáte nashromážděné hromady rozhrabat, zase začne vstoupat vzhůru mezi ráhnovými a dřevěnými prkny, aniž by cokoliv plameny, které z ní šlehají, zapálila.

Uděláte něco? Nebo půjdete dál?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Halaster Černoplášť
Příspěvky: 2943
Registrován: 3. 2. 2019, 19:36

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Halaster Černoplášť »

MarkyParky:1D6 → 4(4)#Duregaří trh

Brandy,

půldrowka nemá s uložením tvých peněz u sebe žádný problém.


Čtveřice duergarů, která je na trhu, se na tebe dívá se stejnou nelibostí, jako na každého z povrchu, ale své zboží nakonec nabídnou, byť ceny jsou nepřiměřeně vysoké.

Ceny na tržišti:
* JÍDLO na 2 dny - za 1-CENNOST
* Vak na kořist - za symbolickou hrst měďáků nebo pár stříbrných


Když se vyptáváš na parfém, krčí rameny, až nakonec jeden z nich vytáhne malou lahvičku. "Tohle je namíchané z extraktu z troglodytího pyžma, esence panžaru a namletého mingari. Chtěl jsem ho původně dát ženě, ale jestli dáš dobrou cenu...."

Když vyjmenuje ingredience, ani se ti nechce přivonět, ale vůně je tak silná, že se ani nemusíš naklánět a najde si tě sama. Překvapí tě - je sice hutná, těžká a hodně kořeněná a bude cítit na sto honů, ale zároveň je docela příjemná.

* Neobvyklý silný parfém - za 1-CENNOST.

Když dorazíš ke kováři, právě dokončuje práce na překrásné velké kůse. Je tím pádem zcela zabraný do práce a tak tě nechá si prohlédnout zboží, které má vystavené. "Šipky víš kde jsou," upřesní. Když pak za ním přijdeš s otázkou na konkrétní další zboží, je na něm vidět, že se tě chce co nejrychleji zbavit, aby měl klid na poslední tahy brouskem a tak místo dřívější úplné neochoty prodávat trpaslíkovi z povrchu prostě jen trochu našponuje cenu.

Ceny u kováře:
* krátký meč - SZ:1/DOTYK/ŠERM/ZÁLOŽNÍ za 1-CENNOST
* palcáty, řemdihy, cepíny a jiné jednoručnní drtivé zbraně - SZ:2/DOTYK/PRŮRAZ/BĚŽNÁ za 2-CENNOSTI
* plnoplátová turnajová zbroj - KZ:3/TĚŽKÁ (bude tě vždy přetěžovat na OBR) - za 5-CENNOSTÍ

Co si koupíš?
Postup Kobkami: Obrázek
Uživatelský avatar
Cilapi Márameldon
Příspěvky: 789
Registrován: 28. 2. 2019, 20:48

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Cilapi Márameldon »

…. na Náměstí lebek ….

"U bohyně!" vypísknu a jen díky těžké zbroji nenadskočím.
"U nás se svítí jen kouzelnými světluškami..." drmolím, abych zahnal nervozitu, "Někdy na to tedy zaměstnáváme i pixie, ale od té doby, co založili svoje saurtéma, je to už jen spíš záležitost prestiže nejvyšších kruhů."

Zatímco zírám na vznášející se lebku, přestanu nervózně žvanit a opatrně posunu rudou knihu na svém boku tak, aby nebyly vidět její rudé desky. Pro všechny případy.

"Takže žádný Xanathár," shrnu pak, když lebka konečně odletí, "žádní Zhentarimové, temní elfové, nebo snad, dají-li Bohyně, někdy v daleké budoucnosti Harfeníci. Lebečný přístav kontrolují ohnivé lebky. Jak... prosté. Začínám chápat, proč to tu Šílený mág údajně navštěvuje. Úplně ho vidím, jak se nad šálkem čaje chichotá a pozoruje tu věru šílenou podívanou..."

Pokračujeme dál, dle instrukcí po schodech vzhůru. Ale teď, když vím, že prohánějící se ohnivé koule jsou mnohem hrozivější než jen magická světla, dělá mi problémy hledět vzhůru a ze závěsných chodníčků se již vůbec neraduji.

Pokračujeme dál.
"Omlouvám se, ale nebylo by vhodnější místo 'tohoto' výrazu říkat raději třeba 'mocně'?"

Mladý elf s odhodlanou tváří, upřímným pohledem a srdcem na pravém místě.
Prostou šedivou šupinovou zbroj kryje působivě ušitý plášť ze sovodvěda.
Je stále slabě cítit po konvalinkách.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 500
Registrován: 14. 2. 2019, 17:29

Re: [HRA] Lebečný přístav

Příspěvek od Brandy »

Nákupy
"Dneska bude příjemný den, protože je čas si trošku užít." protáhnu se v zádech. Povedlo se nám dobře nakoupit parfém i zásoby. Hned se navoním a lehce i Glom. Odmítá. "Jen si vem, přeci jen jsi dáma." kápnu i na ní.

U kováře to je horší, ale povedlo se mi prodat starý meč a vyhádat slevu na nový palcát. No uvidíme jak to s ním půjde. Má docela slušný kování. Konečně mám vše co chci. Krásné brnění nabízí, ale tohle by mě dost zpomalovalo.

"Jdu dál, dneska tu nocovat nebudu," pravím Glom, "vyřiď Cilapimu, že jdu hledat úrovně níž." No konečně ten kovář mi vydal moje zboží.

Elric?
Jsem silná žena, co se nebojí rozplakat nad krásnou květinou, ale když mi sáhneš bez dovolení na zadek ruku ti klidně useknu. Život bez sladkého? Ani náhodou!
Deník postavy
SIL 2, OBR 2, ODL 2, INT -1, CHA -2
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů