Kniha první

Příběh o nádherném a mírumilovném místě. Příběh o probouzení a růstu. Příběh o tom jak naděje a láska čelí chaosu a zoufalství.

Moderátor: PardGalen

Uživatelský avatar
Hollyhock God
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 8. 2018, 11:55

Re: Kniha první

Příspěvek od Hollyhock God »

Jasper

Gorou tě chytne a hned k němu přiskočí i Asuka. Společně tě odvedou do jejich domu kde tě položí na pohovku ať si trochu odpočineš a nabereš síly. Ovšem při tom jak tě odvádějí se ti přihodí zvláštní zážitek.

Všímáš si jak většina květin na zahradě se za tebou otáčí, mávají na tebe svými listy a slyšíš slabý šepot jejich překrývajících se hlasů, kterým tě oslavují jako svou královnu. Světelná chapadýlka která vyzařují z tvého těla se jich dotýkají a pokaždé když se tak stane se něco stane.
Mnoho květin ti za to děkuje a rostou jako o závod. Jsou větší a košatější. Některé květiny, ale tvé paprsky spálí. Chřadnou a usychají až z nich zůstane jenom prach. Takových není mnoho, ale i tak je bolestivý pohled. Ještě štěstí, že měsíční rostliny jsou v jiné části zahrady. Jinak to mohlo být mnohem horší. Zkrátka, po tvém zásahu již není Herakleidova zahrada jako dřív.

Uvnitř již naštěstí k žádným škodám nedojde a vše se zdá být v pořádku. Pootevřenými dveřmi k tobě nakoukne Mayu, starší sestra dvojčat, a usměje se na tebe.
Uživatelský avatar
Miramie
Příspěvky: 9
Registrován: 19. 8. 2018, 23:37

Re: Kniha první

Příspěvek od Miramie »

Světlo zapadajícího slunce dopadalo hluboko do kavárny a osvětlovalo kout ve vzdáleném rohu. Miramie hleděla do slunce a poslouchala šepot za svými zády, který snad slyšela jenom ona.

Sevřela ruku v pěst a zavřela oči.
Miramie používá Ruku ničitele světů.

Maska se rozpadla znovu v prach a hlasy utichly. Na moment.

Zatímco Sakura vyděšeně hleděla na hromadu prachu, Miramie ji bez odpovědi obešla, vyšla ven a uklonila se Andělovi Odvahy. Beze slova ho vyslechla, znovu se uklonila, a za moment se vrátila s šálkem čaje.

"Černý čaj z pohoří Wu-i, přinesený uprchlíky ze Země," představí Miramie obsah šálku návštěvníkovi. Chvíli za ní přispěchá i Sakura s dvěma talířky s koláčem, ten menší položí před osobu skrytou ve stínu.

Dovednost: Důstojnost 2 (umím připravovat a nosit čaj)
Vůle: 2
Úmysl: Chci, aby si Entropy mohl pochutnat na výborném šálku čaje.


Miramie tiše stojí opodál a pozoruje návštěvníka, jak ochutnává čaj. Za ní vykukuje Sakura a nervózně Miramii svírá rameno.
Miramie Mesmer - vědma snů.
Otevřela si kavárnu U Skleněného draka, aby našla klid od Prázdnoty a své minulosti, která se jí neodbytně hrne do života.
Litujte ji!
Deník postavy
Uživatelský avatar
Hollyhock God
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 8. 2018, 11:55

Re: Kniha první

Příspěvek od Hollyhock God »

Miramie a Entropy II

Čaj je tmavý a přesně té správné teploty. Vůně připomíná karamel a po ochutnání má přesně tu vyváženou chuť trpkosti, kardamonu a zemitých tónů. Je to kvalitní čaj, připravovaný na malých kovových kamínkách. Tady si na eletřinu příliš nepotrpí.
Koláč je také výborný, ten však nemá na svědomí ani jedna z dívek. Sakura ho dostala od Lily jako dárek, když jí pozradila, že si otevře kavárnu. Má slibené i další pochoutky až bude kavárna v plném provozu.

Osoba, která si nic neobjednala jenom sedíani nepoděkovala, nevzedla ruku nic, ale talířek před ní je náhle prázdný. Chvilku nedáváte pozor a zmizí i talířek. Pak i vidlička.
Uživatelský avatar
JasperIrinka
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 8. 2018, 22:33

Re: Kniha první

Příspěvek od JasperIrinka »

V jednom z pokojů domě Vasili, na pohovce ležím a přemýšlím o tom, co vlastně je skutečné a co je sen. V tu chvíli nakoukne starší dívka. Usměju se na ní a pokynují, ať jde dál.

Vstoupí a začneme si povídat. Zprvu ji vyprávím o strašném snu, ve kterém Otec zabil mou Matku a o jeho hrůzném pokračování, ve kterém jsem překážela všemu živému v Odvaze, a jak jsem ráda, že jsem se už z toho snu probudila. Čím déle ovšem mluvíme, tím více si uvědomuji, že tomu vlastně je naopak - že možná to, co jsem zažila při tanci a po něm byl jen sen, a že Slunce je opravdu mrtvá. Že to vlastně byl konec!

Nebeské království pro mě skončilo. Můj život pro mě skončil. Matka pro mě skončila. Otec pro mě skončil.

Nemám nic, než konec.

A všichni tady kolem něco mají, někam patří! Co je to za spravedlnost? Proč oni mají a já ne?

Začne mnou cloumat hněv. Když všechno končí pro mne, nevidím žádného důvodu, proč by to nemohlo skončit i pro všechny ostatní. Přímo před Mayo, která je trochu zaskočená, vezmu své ruce, své dlouhé prsty si zarvu hluboko do očních důlků a vytáhnu ven dvé očí. Otočím je na jejich noční stranu a zasadím je zpět.

Obrázek Obrázek zápasím s či vyjadřuji nepojmenovatelné pocity ztráty, která mě nutí jednat nepřirozeně, +1XP do Obrázek Změny

Obrázek
Obrázek Jsem opět myšlenkami v tomto světě, ale projevuje se má protipřirozenost. EXP neberu, je to druhá proměna ve stejné scéně.

Co udělá Mayu?
Jasper Irinka
Dítě Slunce
Deník postavy
Uživatelský avatar
Chuubo
Příspěvky: 11
Registrován: 20. 8. 2018, 20:54

Re: Kniha první

Příspěvek od Chuubo »

Jdu domů a mám plnou hlavu krokodýlů nebo gaviálů. Doma se podívám jaký je mezi nimi rozdíl.
Byl to nakonec moc příjemný den s… dá se říct novou kamarádkou?

Musím si to napsat do deníčku. I s obrázkem gaviála, byť ne tak pěkným jako od Natálie.
+1XP do Obrázek Poznávání Fortitude.

Jen co přelezu kopce a vstoupím do Horizonu, je to všechno trochu jinak.
Všichni se na mě dívají, jako by se mi smáli a bezzvuce zpívali: „Na shledanou krokodýle, na shledanou kajmane!“ „Krokodýlek, snad se zbláznil, říkají ach jo!“ a „Já jsem chňapík, maličký krokodýl“
Po chvíli si všimnu, že vedle mě jede na skejtu upírka Marcelína. Dívá se na mě, jako by všechno věděla.
„Proč krokodýl. Proč ne had? To ses jí ani nepochlubil, že se umíš měnit v obřího hada?“
„Já jí chci jen pomoct. Proměňováni v obřího hada by v ničem nepomohlo“ :(
„To bylo to nejchytřejší, co jsem od tebe za poslední dva roky slyšela.“ řekla a zmizela v mlze.
Možná vám to přide divné. Ale takový už je Horizon. Tady je to normální.

Dorazil jsem domů, že se podívám do Hayashiho atlasu zvířat, jaký je rozdíl mezi krokodýly a gaviály.

Je rozežraný od prachu z Prázdnoty! Kolik ho tu jen přibylo za tu dobu, co jsem nebyl doma!
Ach ne! Z toxického hrdiny 4 zbyly jen prostřední listy s plakátem. Plakát si vylepím na zeď.
Není na něm žádný krokodýl ani nic podobného. Jen toxický mstitel ničící různé mutanty.

Kdybychom hráli jiný žánr a neměl bych už své 2 akce odehrané, bylo by to Suffer Adversity
Takhle, možná Obrázek Komplex +1?

EDIT:
Utřu prach, vše od něj očistím.
Intention 3 (Domácí práce 2 + Vůle 1)
S pocitem dobře vykonané práce jdu spát. To jsem zvědavý, co se bude zdát... HG?
I wish that someone would be my heroic mentor to show me how to turning into a giant snake could be useful after all.
Uživatelský avatar
Hollyhock God
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 8. 2018, 11:55

Re: Kniha první

Příspěvek od Hollyhock God »

Jasper

Mayu zadrží dech když vidí co provádíš a pak dlouze vydechne. Chlácholivě vezme tvé ruce do svých dlaní a trochu smutně se na tebe usměje.
"Vím, že to bolí a je těžké se s tím vyrovnat, ale neklesej na duchu. Každý má místo kam může patřit. Ty nejsi výjimka. Možná jsi ztratila svůj domov, ale můžeš získat další.
Mluvila jsem s bratry zatím co jsi odpočívala a rádi tě tu necháme na večeři a můžeš tu i přespat. Otec také není proti. Sice je trochu zarmoucený z toho jak vypadá jeho zahrada, ale není to nic co by nedokázal napravit a nezlobí se. A ty uvidíš, že až si odpočineš a vyspíš se udělá se ti lépe. Co ty na to? Zůstaneš tu?"
Mayu se tě snaží uchlácholit a trochu pozvednout na duchu. Sama také přišla o matku a tak tvé pocity chápe. Bylo by milé se pro jednou vyspat a být někde vítaná. Nemyslíš?
Uživatelský avatar
JasperIrinka
Příspěvky: 15
Registrován: 19. 8. 2018, 22:33

Re: Kniha první

Příspěvek od JasperIrinka »

Chlácholivý hlas mne trochu uklidnil. Ne dost na to, abych si nandala opět denní oči, ale dost na to, abych přikývla a pokusila se o úsměv.

Pak se ale přeci jen Mayu opatrně zeptám, zda mi rozumí a nejde jen o zdvořilost. V tu chvíli se zvedne trochu průvan a zamává s okenicemi. Jako bych se dotkla nějakého citlivého místa, najednou spustí, začne mi vyprávět o Nikhlil, průvan zesílí a já pochopím, že v sobě některé věci už nějaký čas dusila a právě díky tomu, co se stalo mě, najednou potkala někoho, komu se může svěřit. A já se zachovala tak necitlivě.

Vezmu jí za ruku, aby věděla, že jsem to nemyslela zle, a vysvětlím jí, jak jsem to měla to s tím překážením a proč jsem se vlastně ptala. Pak ji požádám o chvilku strpení. Skloním hlavu a rychle si nasadím denní oči..., tak abych ji ještě více nepotrašila.

Obrázek
Obrázek Vracím se ke své přirozenosti. EXP neberu, je to třetí proměna ve stejné scéně.


A když se opět zvednu zrak, usměju se na ni a s tichým "Cink!" ji podám ruku.

+1 anytime XP do Obrázek Světla naděje

A s tím, jak místnost prozáří slunce, se změní i vzduch. Průvan se změní v příjemný vánek a Mayu pokračuje, mnohem klidněji, jako by si odkládala nějaké těžké břímě.

Povídáme až do večeře, chvíli vypráví ona, chvíli já a po malé chvíli si uvědomím, že i když ji stále držím za ruku, během vyprávění občas gestikuluji oběma rukama. Je to divné, zvláštní, ale ona na to nedbá. Jako by byla zvyklá, že se kolem ní dějí divnější věci. Já se ale trochu leknu. Na malý moment se zarazím a soustředím se na to, abych měla jen dvě ruce, tak jak to má být.
Když se to stane a mé dvě pravé ruce se spojí, na předloktí se mi objeví něco jako tetování - jen není černé, nýbrž jasně žlutě září.



Mayu už vypadá o něco znepokojeněji, ale snaží se dělat, jako by se nic nestalo, po malé chvíli už jsme zase v družném rozhovoru a o něco později už na to obě zapomeneme.

Žánrová akce:
Obrázek Sdílená reakce (Shared reaction)
* Povídáme se s Mayou o tom, co odešlo.
* A já se s ní spojím. Po svém.

Blokuji si jednu běžnou úroveň zdraví:
風 na předloktí pravé ruky - Mayu Vasili - Nadlidská přitažlivost k Větru 1
Jasper Irinka
Dítě Slunce
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[CMWGE] {PbP} The Glass-Maker's Dragon“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host